PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب و آپدیت کارت گرافیک سری لب تاب های که داری دو GPU هستند از جمله Dell Vostro 3500

kharabati1
18-12-2011, 21:15
با سلام.
مدتی است که لب تاب dell vostro 3500 را خریداری نموده ام و استفاده می نمایم .لب تاب خوبی است تا اینکه برای نصب درایور کارت گرافیک آن نسخه جدید درایو کارت گرافیک را از سایت ان ودیا دانلود کردم و شروع به نصب نمودم که در جین نصب با این مشکل که قادر به شناسایی کارت گرافیک برروی سیستم شما نیست مواحعه شدم و از نصب جلوگیری کرد.و هر کاری کردم تا نصب بشه نصب نشد.
گرافیک این مدل از لب تاب Geforce 310M می باشد با 512 مگابایت حافظه اصلی و تا 1.5 گیک هم شیر میکند.لازم به دکر است سیستم عامل نصب شده بر روی این لب تاب ویندوز 7 نسخه 32 بیتی اورجینال با لایسنس شرکت دل میباشد.
اینجانب حتی در درایو دیگه از هارد نسخه 64 بیتی ویندوز 7 رو نصب کزدم شاید مشکل برظرف شود اما مشکل همچنان باقی است.
در برخی از جاها مشکل را به خاطر اینکه این لب تاب ها از دو کارت گرافیک یکی آن برد که همان Intel HD و دیگری کارت گرافیک اصلی که همان Geforce 310M دانسته اند که اگر این نیز درست باشد حتما راهی برای غیر فعال کردن یکی از گرافیک ها و نصب درایو جدید بر روی سیستم خواهد بود درصورت پیشنهاد راه و راهنمایی از شما دوستان کمال تشکر را دارم.

F R E E M A N
18-12-2011, 21:24
راه حل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ghayem
07-01-2012, 19:02
باسلام من یه کارت گرافیک ati 9200 دارم که پس از نصب درایورش سیستمم ریستارت میشه و بعد از اون هم به محض وارد شدن به ویندوز سیستم ریستارت میشه.موقع نصب ویندوز هم زمان installing deviceاونجایی که میخواد کارت کرافیک رو شناسایی کنه،دقیقه34،سیستم ریستارت میشه .مشکل چی میتونه باشه؟لطفا کمک کنید

F R E E M A N
07-01-2012, 20:33
باسلام من یه کارت گرافیک ati 9200 دارم که پس از نصب درایورش سیستمم ریستارت میشه و بعد از اون هم به محض وارد شدن به ویندوز سیستم ریستارت میشه.موقع نصب ویندوز هم زمان installing deviceاونجایی که میخواد کارت کرافیک رو شناسایی کنه،دقیقه34،سیستم ریستارت میشه .مشکل چی میتونه باشه؟لطفا کمک کنید
چه ویندوزی نصب کردی؟
ورژن درایور گرافیک؟

kharabati1
09-01-2012, 04:34
با سلام.
با تشکر از راهنمايي در مورد سوال اول:
***----
با سلام.
مدتی است که لب تاب dell vostro 3500 را خریداری نموده ام و استفاده می نمایم .لب تاب خوبی است تا اینکه برای نصب درایور کارت گرافیک آن نسخه جدید درایو کارت گرافیک را از سایت ان ودیا دانلود کردم و شروع به نصب نمودم که در جین نصب با این مشکل که قادر به شناسایی کارت گرافیک برروی سیستم شما نیست مواحعه شدم و از نصب جلوگیری کرد.و هر کاری کردم تا نصب بشه نصب نشد.
گرافیک این مدل از لب تاب Geforce 310M می باشد با 512 مگابایت حافظه اصلی و تا 1.5 گیک هم شیر میکند.لازم به دکر است سیستم عامل نصب شده بر روی این لب تاب ویندوز 7 نسخه 32 بیتی اورجینال با لایسنس شرکت دل میباشد.
اینجانب حتی در درایو دیگه از هارد نسخه 64 بیتی ویندوز 7 رو نصب کزدم شاید مشکل برظرف شود اما مشکل همچنان باقی است.
در برخی از جاها مشکل را به خاطر اینکه این لب تاب ها از دو کارت گرافیک یکی آن برد که همان Intel HD و دیگری کارت گرافیک اصلی که همان Geforce 310M دانسته اند که اگر این نیز درست باشد حتما راهی برای غیر فعال کردن یکی از گرافیک ها و نصب درایو جدید بر روی سیستم خواهد بود درصورت پیشنهاد راه و راهنمایی از شما دوستان کمال تشکر را دارم.

که مشکل با مشاهده فيلم مورد نظر و اعمال تغييرات برطرف گرديد،

اما مشکل ديگري نيز به تازگي مشاهده شد و آن اينکه:

همانطور که اکثر لب تاب ها ارايه شده داري ويندوز اورحينال نبوده و بيشتر بايستي ويندور کرک شده بر روي سيستم نصب گردد و ان هم چه از نسخه 32 بيتي يا 64 بيتي اما مشکل بعد نصب ويندوز چه 64 بيتي و چه 32 بيتي بر روي لب تاب هاي که داري گرافيک دو GPU هستند همچنان باقي است و سيتم به صورت پيش فرض گرافيک Intel را شناسايي ميکند اگر چه اگر شما بتوانيد با تغيير و شناساندن درايو گرافيک دوم که همان Geforce را بر روي سيستم نصب نماييد اماخواهيد ديد که اين شناساندن و نصب درايو کارت گرافيک به نوعي به کار شما نخواهد آمد و گرافيک اصلي شما همان Intel شناسايي شده و 'گرافيک Geforce شما قابل استفاده نيست و در قسمت Screen Resolution و سربرگ Advanced Setting که مکانی برای مشاهده مشخصات کارت گرافیک میباشد شما مشاهده خواهید کرد که گرفیک شناخته شده شما به سیستم همان Intel می باشد که داری 64مگابایت حافظه میباشد.
برای حل این مشکل چه پیشنهادی ارایه می دهید؟

من فقط برروی لب تاب خود یعنی DELL Vostro 3500 این مشکل را به نوعی با درایور Geforce 310M-Switchable ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3D1KCCC%26FileId%3D2731 098794)کارت گرافیگ سایت پشتیبانی DELL حل نمودم ،به نوعی میتوان گقت این درایو پک کامل هم درایو کارت گرافیک Intel و GeForce یکجا می باشد که با نصب آن خاصیت انتخاب گرافیگ یا همان سویچ کردن بین دو گرافیک به ویندوز اصافه میشود و در پایین برنامه های قابل اجرا با آیکونی همانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که اگر با موس بر روی آن قراربگیرید میتوانید مد گرافیگ خود را مشاهده کنید مانند شکل زیر:

با اضافه شدن این حالت به دریور کارت گرافیک گرینه ای دیگری به پنل تنظیمات پاور یا برق شما اصافه میشود که نشان دهنده تنظیمات استفاده از GPU گرافیک در شرایط مورد نظر شما خواهد بود که این گزینه قبل از فعال شدن این مورد در این قسمت وجود نداشت:

دربالا بیان نمودم که من فقط توانستم این مشکل را در این مدل لب تاب Vostro 3500و آن هم با دانلود و نصب همان درایورGeforce 310M-Switchable ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] port%2Fdrivers%2Fus%2Fen%2F19%2FDriverDetails%2FDr iverFileFormats%3FDriverId%3D1KCCC%26FileId%3D2731 098794)از سایت دل حل نمایم اما مشکل من بر روی لب تاب دیگر از جمله Dell Inspiron 5110 که از دو GPUکه یکی Intel ودیگری GeForce GT 525 1G و یا ASUS N43S که از دو GPUکه یکی Intel ودیگری GeForce GT 540 2G استفاده هنوز برطرف نشده در سایت پشتیبانی این شرکت ها برای این مدل ها هیچ درایور Switchable برای دانلود قرار داده نشده است.

دوستان درصورت داشتن راه حل و راهنمایی آن را بیان نمایید با تشکر.

JafarActive
20-01-2012, 09:51
منم الان موندم و نمیدونم چطوری گرافیک اصلی رو بالا بیارم ( 5110 )

JafarActive
20-01-2012, 15:10
دوستان راهنماییی بکنید چون موندم و نمیشه حتی فوتبال هم بازی کرد

parsa75
06-06-2012, 10:32
من یک مشکلی داشتم که الآن حلش کردم در هنگام نصب کارت گرافیک کارت گرافیک رو پیدا نمی کرد تا اینکه الآن خودم فهمیدم.شما هم اگه این مشکل رو دارید و وبلاگم مراجعه کنید.

Ce-masoud
07-06-2012, 19:35
من نتونستم درستش کنم. کمک های اینجا برای من به نتیجه نرسید. چه کنم؟