PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما پاسخ این سوال های بی جواب چیه ؟

faraname
17-12-2011, 16:02
سلام به دوستان

پس از سالها کار با کامپیوتر و اینترنت هنوز چند تا سوال بی جواب برای من باقی مونده که هر چی گشتم نتونستم جواب قانع کننده ایی براش پیدا کنم . حالا خواستم در یک مجموعه ایی پر بازدیدی مثل پی سی ورلد مطرح کنم ببینم نظر بقیه دوستان در مورد این سوالات چیه . شاید دوستانی باشند که تونستن به جواب دقیقی برای این سوالات برسن . از این رو از همه دوستان دعوت می کنم هر کس به فراخور تجربه شخصی و دانش خودش به این سوال ها جواب بده , شاید کسی از مسئولین ( باز هم تاکید می کنم شاید .... ) کسی بیاد و اینها رو ببینه و دلش بسوزه . حالا بگیم دل کسی نسوزه لااقل یه نظر سنجی علمی درست و درمون حساب که میشه !!!

اما سوالات :

1) به نظر شما رعایت قانون کپی رایت خوبه یا بده ؟

2) چرا شرکت های بزرگ IT دنیا به هیچ وجه حاضر به سرمایه گذاری در ایران نیستند؟

3) به نظر شما شرکت های رایانه ایی کشور ما از لحاظ عملکرد چقدر با شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری تراز اول دنیا فرق دارن ؟

4) آیا حضور شرکت های بزرگ IT دنیا در کشور ما می تونه به سامان دهی فرهنگ استفاده از کامپیوتر و اینترنت و مهم تر از اون اشتغال زایی دائم در کشور ما کمک کنه یا نه ؟

5) چرا با توجه به شکایات بسیار و نظرسنجی های رسمی ( حتی در تلویزیون ) هیچ تغییری در وضعیت اینترنت کشور ایجاد نمیشه ؟

از دوستان خواهش می کنم به هر سوالی که دوست دارید جواب بدید و الزامی برای پاسخ به 5 سوال وجود نداره . از اونجایی که نتیجه این پرسش و نوعی نظر سنجی قراره برای کار تحقیقاتی مورد استفاده قرار بگیره , سعی کنید نقادانه بنوییسد. پیشاپیش از دوستانی که لطف می کنن و نظرهای دقیقی میدن تشکر می کنیم

behrooz.shie
20-12-2011, 20:13
1. خیلی بده ! :31:
2. چون ایران ادم حساب نمیشه !
3.تا حد زمین تا اسمون فرق دارن !
4.بله میتونه !
5. گفته میشود سرعت 64 کیلوبایت از سر شما هم زیاده ! شکایت داریرید بیاید شکایت :20:

Pejii
22-12-2011, 16:02
1) به نظر شما رعایت قانون کپی رایت خوبه یا بده ؟

2) چرا شرکت های بزرگ IT دنیا به هیچ وجه حاضر به سرمایه گذاری در ایران نیستند؟

3) به نظر شما شرکت های رایانه ایی کشور ما از لحاظ عملکرد چقدر با شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری تراز اول دنیا فرق دارن ؟

4) آیا حضور شرکت های بزرگ IT دنیا در کشور ما می تونه به سامان دهی فرهنگ استفاده از کامپیوتر و اینترنت و مهم تر از اون اشتغال زایی دائم در کشور ما کمک کنه یا نه ؟

5) چرا با توجه به شکایات بسیار و نظرسنجی های رسمی ( حتی در تلویزیون ) هیچ تغییری در وضعیت اینترنت کشور ایجاد نمیشه ؟

1) وقتی خوبه كه همه قوانین دیگه هم كامل و صحیح اعمال و رعایت بشن. توی مملكت شیر تو شیر ما به درد لای جرز میخوره.

2) عدم امنیت سرمایه. اینجا هرچی سود دهی بالایی داشته باشه سریعاً ارگان های خاص تیر تو پرش میكنند، بعدش میگیرند دست خودشون.

3) عملكردشون خوبه، ولی جهت یابی غلطی دارند. اهداف شركت های ایرانی به ترتیب اولویت:
1- درآمد زایی بالا.
2- پایین آوردن هزینه تولید برای سود بیشتر.
3- قشنگ بودن كالا حتی اگر گزینه های مختلف محصول عمل صحیح نداشته باشند.
4- پیدا كردن پارتی كلفت كه پس از رو آب آمدن مشكلات بشه همچنان از راه های مختلف محصول معیوب رو فروخت و به هدف شماره 1 رسید.
5- ساخت قوانین مختلفه برای در رفتن از زیر مسؤلیت.
6- ایجاد/اعلان گارانتی با مدت زمان بسیار بالا و مشتری پسند با توجه به هدف شماره 5.
.....
198- پیدا كردن بهترین راه های گمراه كردن مصرف كننده و لحاظ كرن آن در قوانین گارانتی، تبلیغات و حتی لا به لای محصول.
199- پر كردن بازار از محصول نهایی و استفاده از راه حل های تو پاچه كنی كه در هدف شماره 147 به آنها دست یافتیم در فروش كالا.
200- پولا رو بگیریم بریم عشق و حال.

خلاصه اش كنیم میشه همون كه بهروز گفت. زمین تا آسمون.

5) پاسخ قبلی من رو ببین، اونی كه گلوی اینترنت دستشه به هدف شماره 4 رسیده، ریشش كلفت تر از ایناست كه شكایت و صدای مصرف كننده بتونه حتی تكونش بده.

M o h a m m @ d
22-12-2011, 17:49
1 بده ؟؟؟
2محدودیت و تحریم
3سخت افزار که هیچ نرم افزار یه کم
4صدرصد
5محدودیت
به نظر من کلا مشکل اینه فناوری با سیاست قاطی کردن.همه کسای که بالای فناوری نشستن سیاسین نه علمی

BursT
23-12-2011, 22:52
جواب سوالات رو دوستان دادن.
جساراتا عبارت "قانون کپی رایت"حشو هست...کپی رایت درست تره.
کپی رایت بسیار قانونه خوبی هست هم برای کاربر هم برای شرکت ها و گسترش دهنده ها