PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پروژه ی تمرینی من

3Dmajid
16-12-2011, 23:10
با سلام خدمت تمام بروبچ بازی ساز :11:
چند وقتیه دارم روی پروژه ی تمرینیم واسه یاد گیری UDK کار میکنم.
هنوز آموزشا رو تموم نکردم.
وقتی Levelم کامل شد یه تریلر ازش به نمایش میزارم :31:
خوشحال میشم نظرتون رو درباره ی فضاسازی و طراحی مرحله بدونم.
تمام مدل ها آماده س و هدف من یادگرفتن انجینه نه مدل سازی :11: :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتظر نظراتون هستم :11::20::40::10:

Aria1997
16-12-2011, 23:43
خیلیـ قشنگ شده مجید جان .....

خیلی عالی کار کردی روش ....

امیدوارم تو کارت موفق باشیــ :11:

3Dmajid
16-12-2011, 23:58
خیلیـ قشنگ شده مجید جان .....

خیلی عالی کار کردی روش ....

امیدوارم تو کارت موفق باشیــ :11:

ممنون آریا جان:40:
چقد نوشته صورتی به آواتارت میاد :31::27::11::40:

سونامی
17-12-2011, 00:08
سلام مجید

خوبی ؟؟ درسا چطوره ؟؟؟

خوب بریم سر اصل مطلب

کارت خوبه ولی

1- تو نورپردازی باید کار کنی مثلا مهتابی که تو سالن استفاده کردی باید یه تیکه رو روشن کنه :دی ولی تاریکه

2- توی بقیه کاراتم باید روی نور وقت بزاری

3- طراحی محیط خوبه

4- یهتره از مدل های طبیعی تر استفاده کنی

5- دوربین ها نباید انقدر تابلو باشه نورش :دی تازگیا اصلا نور نداره

6- روی طراحی محیطط بیشتر وقت بزار

ببخشید این بود نظرات من

3Dmajid
17-12-2011, 00:16
سلام مجید

خوبی ؟؟ درسا چطوره ؟؟؟
سلام :40:
بدک نیس بیکار بشم یه سری بهشون میزنم :31:

1- تو نورپردازی باید کار کنی مثلا مهتابی که تو سالن استفاده کردی باید یه تیکه رو روشن کنه ولی تاریکه
البته اون تیکه ای که مهتابی هست روشنه ولی نورش ضعیفه :31:
ممنون که یادآوری کردی :11:

2- توی بقیه کاراتم باید روی نور وقت بزاری
بهتره اگه ایرادی میبینی بهم بگی چون اینجوری خودم نمیفهمم ... مثل بالا که گفتی :11:

4- یهتره از مدل های طبیعی تر استفاده کنی
کدومش غیر طبیعیه ؟ :46:

5- دوربین ها نباید انقدر تابلو باشه نورش تازگیا اصلا نور نداره
بستگی به دوربینش داره :20:
اینا مدل جدیده :31:
ولی قبول دارم نورش نباید اینجوری باشه.
باید یه چراغ قرمز رنگ کوچولو روش باشه که چشمک بزنه :10:

6- روی طراحی محیطط بیشتر وقت بزار
تو که گفتی طراحی محیط خوبه :31:

ببخشید این بود نظرات من
واقعا ممنون بابت نظرت :40::11::20::5:

سونامی
17-12-2011, 00:20
نور پردازی کلا محط طراحی شدت تاریکه خیلی بیش از حد :دی تو ذوق میزنه خودت نگاه کن کارت رو دیگه :دی

تقریبا همش :دی جعبه ها :دی دوربین :دی و.......

گفتم خوبه ولی جای کار داره :دی

موفق باشی

3Dmajid
17-12-2011, 00:35
نور پردازی کلا محط طراحی شدت تاریکه خیلی بیش از حد :دی تو ذوق میزنه خودت نگاه کن کارت رو دیگه :دی

تقریبا همش :دی جعبه ها :دی دوربین :دی و.......

گفتم خوبه ولی جای کار داره :دی

موفق باشی

درسته امیر جون و دلیلشم اینه که اینجا انباریه و قراره تاریک تر باشه نسبت به جاهای دیگه :31:
ولی به نکته ی خوبی اشاره کردی ممنونم :11:

Reza Azimy_RW
17-12-2011, 14:04
عالیه مجید جان . فقط منم با نظر دوستان موافقم نور پردازیت مشکل داره + اینکه اگه کفه اینجا یکم خیص باشه و یه رفلکت Blur شده هم بدی به کف خیلی خیلی بهتر میشه . متریالهات هم خیلی جای کار داره . مثلا دیوار به نظر میرسه یه بامپ ساده هم بهش ندادی ! تو اون سالنه هم که دوربین مدار بسته هست نورپردازی قرمز میزنه در صورتی که لامپه قرمزی وجود نداره غیر از LED دوربینها که اونام اینقدرا نور نداره که کله صحنه رو قرمز کنه
ولی در کل خوبه موفق باشی

3Dmajid
17-12-2011, 17:07
عالیه مجید جان . فقط منم با نظر دوستان موافقم نور پردازیت مشکل داره + اینکه اگه کفه اینجا یکم خیص باشه و یه رفلکت Blur شده هم بدی به کف خیلی خیلی بهتر میشه . متریالهات هم خیلی جای کار داره . مثلا دیوار به نظر میرسه یه بامپ ساده هم بهش ندادی ! تو اون سالنه هم که دوربین مدار بسته هست نورپردازی قرمز میزنه در صورتی که لامپه قرمزی وجود نداره غیر از LED دوربینها که اونام اینقدرا نور نداره که کله صحنه رو قرمز کنه
ولی در کل خوبه موفق باشی

فعلا رفلکت دادن بلد نیستم :31:
اتفاقا در و دیوارا خیلی بامپ داره !
متاسفانه عکسایی که گرفتم خیلی بی کیفیت شده.
مخصوصا وقتی بزرگ میکنی عکسارو خیلی کیفیتش بد میشه.
سعی میکنم عکس با کیفیت از دیوارا بزارم تا بامپش بیشتر به نظر برسه.
درباره نور قرمز هم کاملا موافقم :11:

NINJA0098
25-12-2011, 20:36
آفرین قشنگ شدن .... تو عکس آخری نباید دوتا دیوار مجاور از آجرایی با اندازه مختلف استفاده کنن ....تایلشو درست کن ...

اگه میتونی همراهش آمار تعداد پلی و رندر صحنه رو هم بده ...

3Dmajid
25-12-2011, 20:45
آفرین قشنگ شدن .... تو عکس آخری نباید دوتا دیوار مجاور از آجرایی با اندازه مختلف استفاده کنن ....تایلشو درست کن ...

اگه میتونی همراهش آمار تعداد پلی و رندر صحنه رو هم بده ...

ممنون از نظرت.
راستش اون قسمت آخری رو اصلا روش کار نکردم.
روی بقیه بیشتر کار کردم تا ایراداتش رو بگیرم و بعدش برم روی اون کار کنم.
ممنون از توجهت :11:
ایشاا... عکسای بعدی رو با آمارش میزارم :20:

silsin
25-12-2011, 20:58
اورین خیلی خوبه .ولی به نظرم اندازه بلوک ها رو کوچیکتر کنی خیلی بهتره یکمی تکرارش رو بیشتر کن . چه خبره اخه مگه حجرالسوت اینقدر بزرگه :31: در کل خسته نباشی حداقل شما یه کار کردی من که با این همه ادعا تا به حال حتی یه کار هم کامل نکردم :19:
((البته یکی بود واسه یه چیزی و واسه یکی ساختم طرف سرمو کلاه گذاشت در رفت:41: ))

MobinS
25-12-2011, 21:05
احسنت...
فقط به تصویر ها افکت دادی ها... مثل بازی های امروزی که می گیرن عکس هاشونو بلور های خفن میدن ( screenshot هاشون) و بعد از این که ریلیز می شن همه می بینن گرافیکش این طوری نبوده!!!!
ولی بازم خوبه!

3Dmajid
25-12-2011, 22:35
اورین خیلی خوبه .ولی به نظرم اندازه بلوک ها رو کوچیکتر کنی خیلی بهتره یکمی تکرارش رو بیشتر کن . چه خبره اخه مگه حجرالسوت اینقدر بزرگه در کل خسته نباشی حداقل شما یه کار کردی من که با این همه ادعا تا به حال حتی یه کار هم کامل نکردم
((البته یکی بود واسه یه چیزی و واسه یکی ساختم طرف سرمو کلاه گذاشت در رفت ))
نه بابا کار کامل کجا بود.
لا معصب مگه درسا میزارن آدم با خیال راحت بشینه دوتا چیزی یاد بگیره :41:
حالم از درس به هم میخوره چون همیشه جلوی پیشرفتمو میگیره :2:

ای بابا چه شانسی :31:
اشکال نداره در عوض حتما خودت سر اون پروژه چیزای جدیدی یاد گرفتی :10:

احسنت...
فقط به تصویر ها افکت دادی ها... مثل بازی های امروزی که می گیرن عکس هاشونو بلور های خفن میدن ( screenshot هاشون) و بعد از این که ریلیز می شن همه می بینن گرافیکش این طوری نبوده!!!!
ولی بازم خوبه!
راستش اون افکت نیست :31:
به خاطر اینکه کیفیت عکسارو کم کردم اینجوری شده ! :31:
حجم هر عکس تقریبا 2 مگ بود با فرمت bmp که مجبور شدم برای اینکه همه بتونن ببینن کمش کنم ولی الان که دارم فک میکنم میبینم اشتباه کردم باید کیفیت اصلیشو میزاشتم :31::10:

Hotsun
28-12-2011, 21:02
بهترین بازی دنیائه اصلاً گیم پلی و موزیکش من رو کشته,انیمیشن هاش رو نگو که ترکونده.....
اینجوری بگم خوشتون میاد دیگه!!!
اگه یادتون باشه قرار بود تا خود سازنده رضایت نداده فقط تعریف کنم. :31:

3Dmajid
28-12-2011, 21:09
بهترین بازی دنیائه اصلاً گیم پلی و موزیکش من رو کشته,انیمیشن هاش رو نگو که ترکونده.....
اینجوری بگم خوشتون میاد دیگه!!!
اگه یادتون باشه قرار بود تا خود سازنده رضایت نداده فقط تعریف کنم. :31:

من رضایت میدم با این که قصد ادامه تحصیل دارم :20:
با اجازه ی بزرگتر های فروم بله :31:

Hotsun
30-12-2011, 19:16
من رضایت میدم با این که قصد ادامه تحصیل دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با اجازه ی بزرگتر های فروم بله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خودت خواستیا:
تصویر 1:

1.تکسچر سقفت کلاً کار رو خراب کرده.
2.لبه 2 تا دیوارت یجوریه انگار ست نشدن با هم.
3.بالای دیوارت یه رده نمیدونم چوبیه چیه وجود داره ولی برجستگی یا فرو رفتگی نداره,حتی بامپ درست حسابی هم نداره.
4.سایه هم که ماشالله تعطیل.
5.اکثر قسمتا حالت کثیف دارن اما اون تابلوئه که زده ورود ممنوع که سفید رنگ هم هست و خیلی زود باید کثیف بشه و کج گذاشتیش به معنی اینکه خیلی وقت بهش دست نخورده تمیز تمیز مونده.
6.اون طرح هایی هم که روی دیوار کشیده شده سمت راستیه انگاری کش اومده و در ضمن خیلی تر و تمیز هستن و به محیط نمیان.
تصویر 2:
7.سمت راست اون در 3 تا شی سنگ مانند سفید روی هم هستن تکسچراشون با هم مو نمیزنن در صورتی که میتونستی با 180 درجه چرخش از اونورش به عنوان ایجاد تنوع استفاده کنی,البته این ملزم یکی نبودن دو طرف مقابل در تکسچر هستش.
8.از اونجایی که راه دیگه ای نیست پس حتماً اون در یه در واقعیه که به قسمت دیگه راه داره(آخه یجوریه انگار در داغون بوده لم داده شده به دیوار ولی چون راه دیگه ای نیست به نظر میاد واقعاً در باشه)خب علت اینکه به نظر میاد یه در خالیه که لم داده شده به دیوار اینه که چارچوب نداره و همینجوری برداشتی در رو گذاشتی روی دیوار.
تصویر 3:
9.انگار قصد داشتی محیط رو با مدل شلوغ کنی در صورتی که این زمین با چند تا Overlay مثلاً کاغذ پاره و آتاشغال یا هر چیز دیگه میتونست جلوه بهتری به کارت بده,مثلاً اون سیم هایی که آویزوون هستن خیلی جالب نیستن.
تصویر4:
10.تکرار به صورت خیلی فجیع روی دیوارت وجود داره طوری که همون اول زد تو ذوق.
11.اون تابلوی ورود ممنوعت دو طرفه هست یعنی نه اونور برید نه اینور و این یعنی سرجات باید خشک بشی :31:
12.همون تابلو ورود ممنوعه خوب ست نشده نصفش رفته تو فنس.
13.میشه عکس اون دیوونه ای رو که تیکه کنده شده از پشت بومش رو برداشته انداخته تو زیر زمین بهم نشون بدی,آخه تیکه پشت بوم که خودش اگه کنده بشه میوفته تو کوچه یا حیاط رو نمیذارن تو انبار که.
14.اصلاً راه هوا تو کل این زیر زمین کجاست من واقعاً موندم.
تصویر 5:
15.اون دوربین مدار بسته هست مثلاً؟؟؟
خب اگه هست چرا از لنزش نور قرمز زده بیرون. :31:
در ضمن معمولاً این دوربینا رو میذارن کنج دیوار,البته توی بانک ها که پوشش بیشتر نیاز دارن هر جایی ممکنه بذارن.
16.فاگ گذاشتی برای نورهات دستت درد نکنه ولی میزون نیست چون نور قرمزه فاگش از مهتابی هم بیشتره.
17.راستش من جایی ندیدم برای سقف یه راهرویی که سیم کشی از توش رد شده(سیم کشی مهتابی)یه همچین سقف فلزی نازکی بذارن(این متریال سقفی که گذاشتی بیشتر به درد اتاق نگهبانی میخوره تا چنین راهرویی.)
تصویر 6:
18.من تو تاپیک زیر برای تکسچری که روی کف استفاده کردی یه شیدر زدم گذاشتم تازه به همه گفتم بد شده,حالا خودت با تکسچر کف تصویر 6 مقایسه کن,تکسچرها دقیقاً یکی هستن ولی تفاوت جزئیات رو ببین,به خودت زحمت ندادی یه نرمال روش بندازی. :41:
البته خیلی اتفاقی تکسچرهامون یکی در اومدن.
19.تایل تکسچر زمینت خیلی تابلوئه و بدتر از اون نور روی قسمت های مختلفش متفاوت افتاده,نورپردازی Default انجین FPSC از این بهتره من نمیدونم چه کار کردی با UDK یه همچین چیزی در اومده.
تصویر 7:
20.ممکنه بعد از بلوک چینی سقف رو بذارن از بالا یه ردیف بلوک نصفه دیده بشن ولی از روی زمین چنین اتفاقی نمیوفته,فکر کن بلوک های سیمانی رو نصف کردی گذاشتی,منظورم اینه که تکسچر دیوارت رو آفست کن ببر بالا تا جایی که حداکثر 90 درصد بلوک دیده بشه.
تصویر8:
21.از مدل های تکراری خیلی استفاده کردی مثلاً یه سری لوله از زمین در اومدن رفتن تو دیوار ولی با این وجود هنوز محیط بیش از حد خالیه و در حد تصویر قبلی ها هم نیست.وقتی خالیه نمیشه نظر بیشتر از این داد.
تصویر9:
22.دیوارت از زمین تا یکم پایین تر از سقف رفته بعد دوباره عیناً تکرار شده طوری که لبه ای که باید به سقف بچسبه پایین تره و دوباره لبه ای جدید که مال زمین هست از وسط دیوار شروع شده(منظورم خط سیاه وسط دیوار هست)این نشون دهنده خوب ست نکردن تکسچرهاست.
تصویر 10:
23. یه دیوارت یه سری سنگچین داره که تکرارش انقدر زیاده که یاد هیتمن 2 سال 2002 افتادم از طرفی هم عیناً همون سنگچین روی دیوار کنارشه با این تفاوت که تکرارش بیشتر شده و سنگ هاش کوچیکتر شده و یه چیز بی معنی رو ساخته.
انگاری یه سری آجر چیدن با سایز مثلاً 30 در 10 سانت بعد عیناً همونا رو گذاشتن تو دستگاه پرس سایزش شده 15 در 5 بعد دیوار کناریش رو پر کردن.
این عکس از هیتمن 2 هست که تکرارش از مال شما که تو سال 2011 ساختی کمتره:
24.اصلاً این تیکه هیچی نداره نمیدونم چه دلیلی داشته از یه مهتابی و 2 تا دیوار عکس انداختی.
25.سقفش رو بگو:
اصلاً چه معنی داره زمین و دیوار سرامیک و آجر باشن بعد سقفش فلزی باشه که سوراخ سوراخه ولی از سوراخاش نور رد نمیشه و سیاه دیده میشه.
یه چیز بساز قسمت های مختلف به هم دیگه بخورن.
26.بدتر از همه اینا:
نور آبی مهتابی افتاده استایل و حس محیط باید شبیه به عکس 5 بشه در صورتی که نارنجی میزنه و یه حس به شدت بد رو توی ذهن آدم میسازه.
...

لوکیشن بیشتر بذار ,ایرادای کارت رو الان بفهمی بهتر از اینه که بعد از اینه که در آینده که بازی ساختی هر جا بردی عرضه کننده ها بازیت و خودت رو با خاک یکسان کنن و بندازنت بیرون و زده بشی از بازی سازی.

حالا برو از اونایی که با به به و چه چه کردن اعتماد به نفس کاذب دادن و باعث در جا زدنت شدن تشکر کن و بیا به من که ایرادای کارت رو گفتم که با بر طرف کردنشون پیشرفت کنی و نشونت دادم باید تلاش و دقتت چند برابر بشه تا بتونی به یه جایی برسی بد و بیراه بگو. :13:(این رو با شخص شما نبودم با کسایی بودم که اینجوری جوابم رو میدن.)

3Dmajid
30-12-2011, 21:50
حالا برو از اونایی که با به به و چه چه کردن اعتماد به نفس کاذب دادن و باعث در جا زدنت شدن تشکر کن و بیا به من که ایرادای کارت رو گفتم که با بر طرف کردنشون پیشرفت کنی و نشونت دادم باید تلاش و دقتت چند برابر بشه تا بتونی به یه جایی برسی بد و بیراه بگو. (این رو با شخص شما نبودم با کسایی بودم که اینجوری جوابم رو میدن.)

پیام جان ممنون بابت وقتیکه گذاشتی و این همه تایپ کردی :20::31:
به نظر من کساییکه میخوان پیشرفت کنن تو کارشون نباید ناراحت بشن یکی از کارشون ایراد بگیره.
چون واقعا همه بیان تعریف کنن بگم مجید دمت گرم عجب چیزی ساختی هیچی به من اضافه نمیشه جز به قول شما اعتماد به نفس کاذب ! البته خوبه آدم نقطه ی مثبت کارش رو بدونه ولی بهتره منفی هام بدونه :10:
ممنونم که خیلی با حوصله جواب دادی و از حرفات کاملا مشخص بود دقت زیادی به خرج دادی.

اما در مورد ایرادهایی که گرفتی به طور کلی میخوام یه چیزایی رو بگم.
خب اول اینکه من هنوز اول کارم و این مرحله هم بهونه ایه برای یادگیری udk ... و اون چیزی که یاد میگیرم سعی میکنم پیاده کنم روی مرحله بنابراین این یه مرحله ی ساخته شده ی جدی نیست که بخوام روی همه چیزاش زوم کنم، و واقعا وقتش هم هنوز ندارم. ایشاا... این درسا تموم شه :2:
ایرادهایی که از طراحی محیط گرفتی کاملا به جا بود اما باید محدودیت های منم در نظر بگیری مثل نداشتن مدل و استفاده از مدل های آماده،مسلط نبودن به متریال ادیتور udk (فقط در حد بامپ دادن بلدم و یه سری تنظیمات جزئی) و ... .
در مورد بامپ ها باید بگم کیفیت عکسا خیلی رفته پایین و بامپ ها زیاد توش معلوم نیس متاسفانه، البته ادعا نمیکنم که بامپام ایرادی نداره ولی هدف من از ساخت این پروژه وقت گذاشتن روی تکسچر نبود چون خیلی وقتمو میگیره.
و در نهایت من فکر میکنم چیزی که پلایر بهش توجه بیشتری میکنه روند بازیه و خیلی از ایرادایی که تو گفتی جزئیات خیلی ریز طراحی بازیه که شاید از نگاه منتقدین نقد بشه اما حقیقت اینه که پلایر بهش توجهی نمیکنه !
مثلا اینکه لبه ی دیوارا کاملا ست نیست یا اون تابلو کثیف نیس یا خیلی چیزای دیگه ... !
ولی قبول دارم که ما اگه بخوایم بازی ساز خوبی بشیم باید جوری بازیمون رو طراحی کنیم که حتی یه بازیکن حرفه ای هم نتونه از کارمون ایراد های جدی بگیره، یه سری ایرادهای جزئی که تقریبا توی همه ی بازیا هست.

بازم ممنون از پستت خیلی کمکم کردی :11:

3Dmajid
02-01-2012, 12:25
واقعا ممنون بابت نظر تک تک دوستان :40:
سعی کردم به همه ی نظرا رسیدگی کنم.

دیروز وقت شد روی صحنه ی اول مرحله کار کنم (البته باید درس میخوندم ولی بازم این udk شیطون شد :41: باورم نمیشه از ساعت 12 ظهر تا 12 شب پاش بودم ولی اینقد لذت بخشه که یه دقیقه بیشتر برام نگذشت :31::20::40:)

خب چندتا عکس از صحنه ی اول بازیم گرفتم.
تغییرایی که انجام شده طبق نظر دوستان مخصوصا پیام جون که واقعا پستش کمکم کرد و امیدوارم بازم منو کمک کنه :40::40:
اگه حجم عکسا زیاده معذرت میخوام چون خواستم کیفیت اصلی صحنه معلوم باشه.

تغییرات انجام شده در محیط :
- حدف یه سری مدل های اضافه که احساس کردم زیادی صحنه رو شلوغ کرده و بودنش لزومی نداره.
- تغییر تکسچر سقف.:20:
- اضافه کردن کثیفی به تکسچرهای دیوار تا به محیط بیشتر بخوره.:20:
- اضافه کردن روزنامه های باطله روی زمین :31:
- اضافه کردن کثیفی به تابلو ورود ممنوع :27:
- اضافه کردن راه هوا به زیر زمین که پلایر خفه نشه :31:
- اضافه کردن لامپ (البته هنوز جای کار داره تا به لامپ تبدیل شه :31:)
- اضافه کردن بامپ به تکسچر ها (قبلا بود ولی الان خیلی بیشترش کردم باحال تر شد) :10:
- حذف در قبلی و اضافه کردن در جدید که به محیط بیشتر میخوره (البته اون بغلاش یه ذره مشکل داره بعدا درستش میکنم) :46:
- تغییر جزئی در نورپردازی، اضافه کردن نور زرد مایل به سفید که نور لامپه.

البته توی روند بازی هم تغییراتی شکل گرفته توی فیزیک اجسام، تخریب پذیری ها و ...
سعی کردم هر آبجکتی توی محیط یه تاثیر پذیری داشته باشه، مثلا اگه به اون لامپ شلیک کنید میفته زمین و خاموش میشه :11:

حالا یه سری سوال دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید :40: :
- چیکار کنم که متریال دو طرفه نباشه و یه طرفه باشه ! مثلا اون تابلو ورود ممنوع پشتشم همون تکسچر هست.
حتما باید توی یه برنامه برای دو طرفش uv تعیین کنم ؟
- اون لامپ رو چی کار کنم شبیه لامپ بشه ؟ متریالش باید رفلکت داشته باشه و یه کم شفاف باشه ولی من به متریال ادیتور udk مسلط نیستم :41: ولی میشم در آینده :31:
- چرا بعضی از اشیا با تخریپ پذیر شدن مشکل دارن، مثل همین چیزی که شبیه آهنه و سمت چپ صحنه س. تخریپ پذیرش میکنم و میزارم تو صحنه غیب میشه و معلوم نیس :18:
- نوری که الان توی صحنه هست نور لامپی که روشنه نیس :18: لامپ نور سفید میده و مشخصه که به کجاها نور داده اما محیط یه نور گرمی داره که نمیدونم از کجا اومده :31: قبلا با لایت بهش همچین نوری دادم خودم فک میکنم دست لایت مپ کردنش باشه. همه ی نورارو پاک میکنم بازم این نور هست :27:
- طبق نظر یکی از دوستان خیلی دوست دارم اون کف رو یه رفلکت بدم ولی بلد نیستم، لطفا اگه آموزش تصویری چیزی دارید لینکشو بدید یاد بگیرم :40:

منتظر نظرای مفیدتون هستم :11:

Reza Azimy_RW
02-01-2012, 13:11
مجید خوب شده ولی نورپردازیت مشکل اصلیه ! یعنی کلا تم قرمز دادی به کار .متریالها بازم خیلی جای کار داره

- چیکار کنم که متریال دو طرفه نباشه و یه طرفه باشه ! مثلا اون تابلو ورود ممنوع پشتشم همون تکسچر هست.
حتما باید توی یه برنامه برای دو طرفش uv تعیین کنم ؟
duuble side material رو تیکشو بردار . البته اگه مدلت دو طرفه باشه دیگه مشکل از مدله . اگه هم تیکو برداری از اون طرف اصلا تابلویی نمیبینی...کلا باید مدلتو درست کنی

کلا سوالات متریالیت هم طولانیه این اموزشو ببین :
Eat3d - Unreal Materials - An Introduction
Eat3d - Unreal VFX - Material Transitions
===
رفلکت هم تو تایپیک یو دی کی سرچ کنی هم خودم یه بار توضیح دادم اقا محمد هم انگار قبلش توضیح داده بوده !

موفق باشی

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

- چرا بعضی از اشیا با تخریپ پذیر شدن مشکل دارن، مثل همین چیزی که شبیه آهنه و سمت چپ صحنه س. تخریپ پذیرش میکنم و میزارم تو صحنه غیب میشه و معلوم نیس
راستی این مشکلتم واسه اینه پکیجتو باید سیو کنی قبله اجرای بازی واسه این اشیا

iload
02-01-2012, 13:30
- طبق نظر یکی از دوستان خیلی دوست دارم اون کف رو یه رفلکت بدم ولی بلد نیستم، لطفا اگه آموزش تصویری چیزی دارید لینکشو بدید یاد بگیرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه نگا اینجا بنداز :

3Dmajid
02-01-2012, 14:18
مجید خوب شده ولی نورپردازیت مشکل اصلیه ! یعنی کلا تم قرمز دادی به کار .متریالها بازم خیلی جای کار داره
آخه احساس میکنم محیطم تو نور مایل به قرمز قشنگتره :31:
البته مشکل این از لایت مپش بود که پاک کردم، حالا نور سفید دادم زیاد حال نمیده :41:
فک کنم نور لامپو قرمز کنم :27:

راستی این مشکلتم واسه اینه پکیجتو باید سیو کنی قبله اجرای بازی واسه این اشیا
ممنون حل شد.

3Dmajid
03-01-2012, 14:26
فک کنم نورپردازی بهتر شد نه ؟ :20:

خب این از بخش اول مرحله.
میرم سراغ بخش دومش، همونجا که کلا تاریکه :27: البته قبلش باید مرحله رو هدفدار کنم :10:

دیگه ایرادی به ذهنم نمیرسه که درستش کنم توی این صحنه، به جز متریال اون لامپ که فعلا همونجوری میمونه چون بلد نیستم :41: اگه مشکلی دیدید لطفا راهنمایی کنید :11:

توجه : کیفیت عکس پایینه :31:

NINJA0098
03-01-2012, 14:47
خوب شده ولی تو نورپردازی هنوز مشکل داری ... مشکل از این نیست که چیزی رو تو انجین بلد نباشی ... بازیسازی یه هنره و نور پردازی هم بخشی از اونه ... تو الان برای طراحی این صحنه کانسپت داری؟ تو گوگل سرچ کن و عکسای خوب مرتبط با محیطی که داری طراحی میکنی رو پیدا کن و الگو برداری کن....
الان تو کل محیط که طراحی کردی داری یه دونه lensflare هم نذاشتی... تقریبا 40 درصد نورپردازی های حرفه ای تو بازی های کامپیوتری مربوط به لنزفلیرای عالیه .... بازی بتلفیلد 3 رو اگه بازی کرده باشی متوجه میشی چی میگم .... یا بازی مس افکت دو که تقریبا 60 درصد نورپردازیش از لنزفلیر خوب استفاده شده بود...
تو نورپردازی قدرت لنز فلیر رو دست کم نگیر ....

یه چیز دیگه که تو این فضاهای بسته صحنه رو قشنگ میکنه استفاده از مه یا دود هست .... میتونی حتی از height fog استفاده کنی یا اگه بلدی با متریال و یه نرمال خوب هم میشه این کارو کرد ....

از پست پروسس هم درست استفاده نکردی....اصلا فکر کنم استفاده نکردی ...
کلا باید شاتای جدید ترت از قبلیا بهتر باشن ولی افت کیفیت دارن ...
اولین کاری که باید بکنی اینه که قبل از طراحی محیط برای خودت کانسپت جور کنی .... تو طراحی سه بعدی یکی از مهم ترین بخشا جمع آوری مستنداته که مهم ترینش کانسپته ....

3Dmajid
03-01-2012, 18:39
کلا باید شاتای جدید ترت از قبلیا بهتر باشن ولی افت کیفیت دارن ...
خب اون کارایی که گفتی بلد نیستم.
مثل لنز دادن و مه دادن و این چیزا.
من که اولش گفتم هنوز آموزشای 3DBUZZ رو تموم نکردم و هدفم از ساخت این مرحله اینه که هر چی یاد میگیرم توش پیاده سازی کنم ! :20:
نسبت به عکس قبلی به جز اینکه تنظیمات POST PROCESS رو تغییر دادم و نورپردازی رو عوض کردم تغییر دیگه ای ندارم.:10:
با اون کانسپت که گفتی خیلی موافقم :10:[COLOR="Silver"]

NINJA0098
03-01-2012, 18:51
خب اون کارایی که گفتی بلد نیستم.
مثل لنز دادن و مه دادن و این چیزا.
من که اولش گفتم هنوز آموزشای 3DBUZZ رو تموم نکردم و هدفم از ساخت این مرحله اینه که هر چی یاد میگیرم توش پیاده سازی کنم !
نسبت به عکس قبلی به جز اینکه تنظیمات POST PROCESS رو تغییر دادم و نورپردازی رو عوض کردم تغییر دیگه ای ندارم.
با اون کانسپت که گفتی خیلی موافقم
آموزش لنزفلیر فارسی کسی تا حالا نذاشته ... اگه وقت کنم خودم میزارم ....ولی آموزش انگلیسی یه 7 -8 تایی هست بگردی پیدا میکنی ...
برای یاد گیری udk مسیر اشتباهی رو داری میری.... نیاز نیست آموزشای 3d buzz رو تموم کنی و بعد بری سراغ یه چیز دیگه ...
الان اگه رو lighting مربوط به 3dbuzz کار میکنی فقط به اون اکتفا نکن برو کل نور رو یاد بگیر .... سرچ کن و آموزشای دیگه رو هم ببین .
آموزش رو نباید شرکتی یاد بگیری ... مبحثی یاد بگیر .... درستش اینه ...
کانسپت رو هم حتما در نظر داشته باش .... خیلی خیلی مهمه ....
در کل خوبه که پست دادی و نظر میخوای .. اینطور میتونی از بچه ها راهنمایی بگیری ...
همینجوری پیش بری میتونی خیلی سرعت یاد گیریتو بالا ببری ...
موفق باشی ...

3Dmajid
03-01-2012, 19:01
آموزش لنزفلیر فارسی کسی تا حالا نذاشته ... اگه وقت کنم خودم میزارم ....ولی آموزش انگلیسی یه 7 -8 تایی هست بگردی پیدا میکنی ...
برای یاد گیری udk مسیر اشتباهی رو داری میری.... نیاز نیست آموزشای 3d buzz رو تموم کنی و بعد بری سراغ یه چیز دیگه ...
الان اگه رو lighting مربوط به 3dbuzz کار میکنی فقط به اون اکتفا نکن برو کل نور رو یاد بگیر .... سرچ کن و آموزشای دیگه رو هم ببین .
آموزش رو نباید شرکتی یاد بگیری ... مبحثی یاد بگیر .... درستش اینه ...
کانسپت رو هم حتما در نظر داشته باش .... خیلی خیلی مهمه ....
در کل خوبه که پست دادی و نظر میخوای .. اینطور میتونی از بچه ها راهنمایی بگیری ...
همینجوری پیش بری میتونی خیلی سرعت یاد گیریتو بالا ببری ...
موفق باشی ...

راستش الان کمبود وقت دارم وگرنه قصد ندارم شرکتی آموزشا رو ببینم.
واسه ی شروع چون هیچی بلد نبودم خواستم اول آموزشای 3DBUZZ رو تموم کنم که قلق UDK تا حدی دستم بیاد.

ممنون از راهنماییت :11:

powerP
04-01-2012, 19:53
به نظر خوب میاد ولی چند تا ایرادداره:
نورپردازی کم . وقی نگاه می کنی چشتو می زنه
یکسان بودن مراحل
:46:موفق باشی

Omid_Sadeghvand
05-01-2012, 10:44
اگر فقط Level Design کردی عالیه!

3Dmajid
07-01-2012, 10:52
اگر فقط Level Design کردی عالیه!
طراحی محیط و تکسچرهای دیوار و سقف واسه خودمه.
مدلا که آماده س به غیر از یه سری مدل ساده مثل نردبون و این چیزا که خودم درست کردم البته تو این بخش صحنه نیس :38: ولی هدف اصلی طراحی مرحله بوده.

عکسای جدید :

تا الان پروژه فقط جنبه ی تمرینی داشته ولی الان دارم روی طراحی مرحله کار میکنم. یعنی یه مرحله ی هدفدار :10:
سعی میکنم تو طراحی مرحله خوب کار کنم و از چیزای کمی که بلدم نهایت استفاده رو بکنم :11:
وقتی تا آخرشو ساختم یه تریلر میزارم :27: البته مجبورم کیفیتش رو ببرم پایین چون حجمش خیلی زیاد میشه.
تریلر بیشتر جنبه ی دیدن طراحی مرحله رو داره.:20:
موفق باشید و باشم :11::40::20::31:

armin_555
07-01-2012, 12:34
نور پردازیش واقعا بهتر شده!!!:46:
موفق باشی.