PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یهو خاموش میشه یا میره استند بای

Kamyar_AnathemA
16-12-2011, 15:20
سلام
1 ماه میشه که یک اچ پی6170 خریدم
چند روز پیش وسط بازی فیفا 12 یهو مونیتور خاموش شد اما لپ تاپ روشن بود ولی کری نمیشئ باهاش انجام داد و قفل شده بود
بعد هم یک صفحه آبی رنگ اومد و یک چیزایی توش نوشته بود و دیگه لپ تاپ نه خاموش میشئ نه ریستارت
منم که چون مستقیم از برق استفاده میکنم از برق جداش کردم

الان 2-3 روزه وقتی لپ تاپو روشن میکنم ویندوز میاد بالا و بعئ از 2-3 دقیقه خود به حود میره روی استند بای و یا خاموش میشه
دو سه بار این اتفاق میفته تا درست میشه

دیگه دارم قاطی میکنم . مشکل از چیه ؟ :41:

Xilevens
16-12-2011, 17:16
در اولين سطح مشكل با تعويض ويندوز بايد حل بشه
اگه نشد سخت افزاري هست احتمالا

Black Band
16-12-2011, 19:11
من مشکل صفحه ی آبی رنگ رو داشتم، ولی بعد از این که ویندوز عوض کردم، مشکل حل شد و همونطور که دوستمون گفته اگه بعد از نصب ویندوز هنوز مشکل وجود داشت، این مشکل میتونه سخت افزاری باشه
- اگه زودتر گفته بودی از طریق System Restore شاید میشد یکاریش بکنی، شاید هنوز هم بشه، یه امتحان بکن
- داخل Properties درایو ویندوز بشو و Check For Errors رو بزن، ( تیک دو تا گزینه ی Check For Errors رو بزن ) ، بعد از این که سیستم Boot شد، سیستم رو چک میکنه و مشکلات سیستمی رو حل میکنه، همچنینRepair ویندوز هم شاید بتونه مشکل شما رو حل کنه، داخل Repair ویندوز دستور CHKDSK /1 رو بزن ببین بعد از Scan مشکل حل میشه یا نه، و همچنین توی Cmd دستور sfc /scannow رو بزن تا سیستم دوباره چک بشه.
موفق باشی

Kamyar_AnathemA
16-12-2011, 23:49
آخه مشکل اینجاست که بعد از چند بار خاموش شدن و استند بای شدن به حالت عادی بر میگرده و کار میکنه و دیگه مشکلی نداره

اون صفحه آبی هم فقط یک بار برام اومده و دیگه نیومده

Kamyar_AnathemA
17-12-2011, 01:45
اگه از ریکاوری استفاده کنم هر چی روی هارد هست پاک میشه ؟
پارتیشن بندی هم از بین میره ؟

Black Band
17-12-2011, 14:50
اگه از ریکاوری استفاده کنم هر چی روی هارد هست پاک میشه ؟
پارتیشن بندی هم از بین میره ؟
اطلاعاتی که الان داری از بین نمیره، اطلاعاتی که قبلا داشتید دوباره میان:31:
برای پارتیشن بندی هم مشکلی پیش نمیاد

Kamyar_AnathemA
17-12-2011, 22:11
من دی وی دی های ریکاوری رو شماره یک رو گذاشتم تو درایو اما نمیدونم چجوری درایو ویندوزو ریکاوری کنم که بقیه اطلاعات پاک نشه
این ریکاوری منیجر رو باز کردم اما نفهمیدم چی به چی

چیکار کنم ؟

اینم عکس ریکاوری منیجر وقتی باز میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Black Band
18-12-2011, 17:19
از Microsoft System Restore استفاده کن، بعد یه تقویم برای شما میاره ( از شما میپرسه سیستم رو به چه زمانی بازگردانی کنم ) ، شما سیستم رو به زمانی که مشکلی نداشته برگردون ( باید تاریخ رو انتخاب کنی ) . اگر سوال دو گزینه ای پرسید، شما گزینه ی Restore System to Earlier time را انتخاب کنید.
موفق باشید

Black Band
18-12-2011, 20:10
CD نصب ویندوز رو داخل DVD-R بزار، صفحه ی آبی رنگ نصب ویندوز رو بیار، Repair رو انتخاب کن، داخل Repair این دستور رو وارد نمایید :
:CHKDSK C
بعد از این که کارش تموم شد، ببین چه پیغامی میده.
بعدش این دستور رو وارد کن :
CHKDSK C: /P
و بعد از این دستور، این رو بزن :
CHKDSK C: /R
بعد از این 3 دستور، دستور زیر رو بزن :
FIXBOOT
بعد از این دستور یه سوال میپرسه که شما ( Y ) رو بزنید.
بعد هم بنویسید EXIT تا سیستم RESTART بشه، حالا مشکل حل شده.
موفق باشید

Kamyar_AnathemA
23-12-2011, 00:08
من یک چیزی متوجه شدم
از وقتی باطری لپ تاپو وصل کردم دیگه این مشکل پیش نیومده اما باطریو هم که وطل کردم بازم با برق استفاده میکنم
البته با باطری هم مشکلی نیست
اما امروز اومدم امتحان کنم بدون باطری مستقیم به برق وصل کردم و باز همون مشکل بوجود اومد

مشکل از کجاست ؟

Black Band
24-12-2011, 15:28
شاید اینجوری میشه تا برق کمتری مصرف کنه، شایدم برق کافی به اون نمیرسه...

hamid.park
24-12-2011, 16:34
وسیله ی جانبی مثل کول ید یا گجت خاصی استفاده نمیکنید ؟ گاهی اینها هم میتونن باعث بروز چنین مشکلاتی بشن .

Kamyar_AnathemA
25-12-2011, 14:39
نه وسیله جانبی ندارم

از انتی ویروس نیست ؟

من آنتی ویروسم نورتون هست . این آنتی ویروس امکانی داره که اگه اپدیت نباشه این کارو با سیستم انجام بده ؟

آخه یادم اومد اون موقع آپدیت نشده بود 4-5 روزی

hamid.park
25-12-2011, 15:19
ازین آنتی ویروسا هرچی بگی برمیاد ولی بعید میدونم مشکل ازون باشه

Black Band
14-01-2012, 19:26
اگه سیستم قدیمی هست، با نصب یه آنتی ویروس مانند Norton خیلی Cpu مصرف میشه و .... بقیش رو خودتون میدونید