PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ريست و فيكس كردن فريمور Firmware پرينتر سامسونگ SCX_3200

musa.kahed
16-12-2011, 11:33
آموزش ريست و فيكس كردن فريمور Firmware پرينتر سامسونگ SCX_3200 كه كارتريجش خالي شده.
پرينترهاي سامسونگ طوري طراحي شدن كه كارتريج كه تموم شد بايد كارتريج نو بخريد ولي چون كارتريج گرونه ما نياز داريم كه فقط پودر كارتريج رو پر كنيم. پرينترهاي سامسونگ 3200 طوري طراحي شدن كه يك آي سي داخل خود پرينتر دارن كه تعداد صفحات پرينت شده رو ميشمرن و به يك تعداد خاص كه رسيد ديگه اجازه پرينت نمي دن. لذا لازمه تا firmware اون آي سي رو هك كنيم تا مشكل حل شه
روش هك كردن نرم افزاري:
1- ابتدا ورژن پرينتر خود رابيابيد. ورژنهاي توي بازار 6 و 7 و 8 و 9 هستند. اگه هنوز پرينتر چاپ مي گيره دكمه قرمز رو چند ثانيه نگه داريد تا چراغ چشمك زن بشه. يه صفحه پرينت مي گيره كه توش مشخصات از جمله ورژن و شماره سريال و ... نوشته شده. در غير اينصورت كاور سمت راست پرينتر بايد باز شه. يك پيچ كوچيك پشت پرينتره كه بازش ميكنين و كاور رو باز مي كنيد. شيوه باز كردن تصويريش توي youtube.com هست فقط reset samsung scx_3200 رو جستجو كنيد بهتون ميده. كاور رو كه باز كرديد روي يكي از آي سي ها يك برچسب چسبوندن كه روش ورژن نوشته شده. مثلا V3.00.01.06 كه يعني ورژن 6 هست يا V3.00.01.07 كه يعني ورژن 7 هست يا V3.00.01.08 كه يعني ورژن 8 هست.
2- شماره سريال پرينتر رو از پشت پرينتر يا همون برگه اي كه پرينت گرفتيد يادداشت كنيد.
3- فايل fix مربوط به ورژن پرينتر خودتون رو دانلود كنيد. فايل فيكس ورژن 6 وجود نداره بجاش از 7 استفاده كنيد. مي تونيد از ورژن بالاتر استفاده كنيد ولي هك كردنش مشكلتره. ورژن 9 هم كه خيلي سخته و پوليه فعلا.
4- با برنامه winHex فريمور رو دستكاري كنيد. اگه اسم فريمور )فايل Fix) عبارت FIX_Z50BBFEZ701234H_SCX-3200_v07_Upd.HD هست كلمه Z50BBFEZ701234H رو با winHex جستجو كنيد (حروف بزرگ هستند دقت كنيد) و بجاش شماره سريال پرينتر خودتون رو بنويسيد. بعد فايل رو ذخيره كنيد. اسم فايل رو هم متناسب با سريال خودتون تغيير بديد. اگه با جستجو پيدا نشد يه را ديگه اينكه بعد از جستجوي 0123456789 هم اين سريال وجود داره. توي ورژن 9 نفهميدم چطوره اگه كسي ميدونه بهم ايميل كنه لطفا.
5- كارتريج رو در بياريد. با يك پيچ گوشتي دوسو يكطرف كارتريج رو شل كنيد و آي سي اون رو دربياريد. يا اينكه روي آي سي رو با چسب بپوشونيد.
6- پرينتر رو به كامپيوتر وصل كنيد و روشنش كنيد. اگه درايو پرينتر هم نصب نباشه مهم نيست.
7- موقعي كه فايل فيكس رو دانلود ميكنيد يك برنامه با اسم usbprns2.exe هم كنارش وجود داره. فايل فيكس رو با موس بگيريد و بكشيد و بندازيد روي فايل usbprns2.exe . با اينكار خودبخود برنامه اجرا ميشه و پرينتر بعد از يك سري فعل و انفعالات شيميايي ريست ميشه و كار تمومه و پرينتر هك شده و هميشه LED‌اون سبز ميمونه(بشرط وجود كاغذ البته) . اگه ريست نشد مشكلي توي ورژن فايلتون وجود داشته كه اونوقت سيم برقش رو بكشيد دوباره وصل كنيد شانس بياريد درست باشه.

امكان پيوست فايل واسه يوزر من بستست نميدونم چرا. بهر حال توي اينترنت بگرديد شايد فايلهاي فيكس رو پيدا كنيد ولي اشتباه نكنيد كه را ه برگشت نداريدها.
ايميل من: musa.kahed@gmail.com

musa.kahed
16-12-2011, 13:46
لينك فيلم آموزشي:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
يا
لينك آموزش تصويري:

astrix
29-01-2013, 14:05
سلام دوست گلم

خوبی؟

آقا من هرکاری کردم که سریال اصلی دستگاه رو بندازم توی فریمور نشد، یعنی ادیت کردم ، اما وقتی میخواستم فریمور رو نصب کنم، پرینتر خاموش میشد و روشن نمیشد، مجبور میشدم تا کابل برق رو بکشم و دوباره بزنم:n28:
اما به فکرم رسید که سریال دستگاه رو به سریالی که فریور باهاش مچ هست رو تغییر بدم که این کار رو کردم و درست شد!:n09:
حالا یه سوال داستم، اینکه الان من سریال دستگام رو به سریالی که فریور دانلودی باهاش مچ بوده است، تغییر دادم، برای دستگاه ایرادی به وجود نمیاد؟ خراب نمیشه؟:n13:

hamed1515
23-02-2013, 22:23
سلام من آپدیت کردم اما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پرینترم چراغ سبزش روشن شده ال سی دی خواموش شده و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچ کاری نمیکنه مراحل را درست انجام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دادم ولی نمیدونم چرا اینطوری شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره دراختبارم بگذاره :(

hamed1515
03-04-2013, 20:32
سلام پرینتر سامسونگSCX-3200 رو با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین نسخه خواستم ریست کنم که دستگاه از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کار افتاد الان هم فقط چراغ سبزش روشنه و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچ کاری انجام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمیده توسط کامپیوتر هم شناسایی نمیشه ،برد رو چند جایی بردم بعضی ها گفتند سوخته و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعضی ها که ظاهرا اینکاره تر بودن گفتن بدون تعویض برد هم میشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درستش کرد خواهش میکنم اگه کسی از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دوستان اطلاعاتی داره کمکم کنه
منتظره جواب هاتون هستم...