PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال برعکس کابل برق به هارد ATA و سوختن برد پشت هارد

meysamrelax
15-12-2011, 12:13
سلام دوستان

من یه هارد توشیبا 320 گیگ داشتم ، اشتباهی در حالتی که کامپیوتر روشن بود و کابل IDE هم بهش وصل بود ، برقش رو به صورت برعکس بهش زدم و یه IC از بورد پشت هارد سوخت و کلا هارد دیگه کار نکرد.
تمام زار و رندگی و عکس و ... همه چیزم توش بود!

بردمش پایتخت گفتن باید یه دونه هارد عین همین پیدا کنی و بورد اونو وصل کنی به این یکی ، ولی امکان نداره تو ایران لنگه این رو پیدا کنی چون مال چند سال پیشه و اله و بله و خلاصه نمیشه ... !
منم شماره پارت نامبرش رو سرچ کردم و خودم از امریکا یه دونه لنگه اش رو آنلاین خریدم و یه هفته پیش آوردم ایران
(همه مشخصاتش هم دقیـــــــقا عین مشخصات هارد خرابه هستش)

تا رسیدم ایران بورد جفتشون رو باز کردم و با همدیگه عوض کردم

حالا ویندوز کلا هیچ کدوم رو (با بورد جدیده) نمیشناسه! البته نکته جالب اینه که تو DEVICE MANAGER هارد جدیده رو به اسم TOSHIBA شناسایی می کنه و وقتی CALCULATE رو میزنی حجمش رو هم همون 320 گیگ شناسایی می کنه ، اما هارد قدیمیه رو کلا اسمش رو هم شناسایی نمی کنه!!!! درایو رو هم که اصلا نشون نمیده تو My Computer! با اینکه هر دو صداش و اینا مثل همه و به نظر نمیاد از تو ایرادی پیدا کرده باشه!

حالا موندم چرا همین جدیده رو شناسایی نمی کنه؟؟؟؟؟ اینو که دیگه فقط بورد پشتش رو باز کزدم و بستم دوباره!!! کاریش نکردم!!!! ):

واقعا دیگه نمیدونم چی کار کنم تو رو خدا یکی به دادم برسه ): عکس هاش رو هم Attach کردم این زیر

خواهشا دوستان یکی کمکی کنید لطفا ):
ممنون

- میثم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meysamrelax
20-12-2011, 10:42
هیچ کس نیست یه راهی نشون بده یعنی؟؟؟
بابا یکی به دادمون برسه تورو خدا!

khelane
20-12-2011, 11:57
ببین یه دستگاهی هست فکر کنم اسمش pc3000 هست براتون ریکاو.ری کنن و بریزن تو هارد جدید قیمت دستگاه خیلی گرونه ولی راحت میتونی برشون گردونی

saeed_136915
20-12-2011, 12:06
سلام شما هاردت رو به یه فروشگاه لوازم الکترونیکی ببر اون قطعه ای که سوخته رو نشون بده یکی از اونا رو بگیر با اون عوض کن .اون قطعه IC نیست مقاومته.
البته یه کار دیگه هم میتونی بکنی این که اون مقاومت رو برداری دوتا پایش رو به هم لحیم کنی که این کار ریسکش بالاست. اگر هم کار بکنه اگه یه بار دیگه کابل برق رو اشتباهی وصل کنی کل هارد میسوزه.

loveglance90
21-12-2011, 01:10
ببین دوست عزیز اولا میتونستی با هزینه کمتری به فکر تعویض آِ سی ش باشی که احتمالا تو پاشاژ امجد (جمهوری )یا توپخونه پیدا کنی-هاردی که فکر میکنی سالمه رو جامپروشو درآر بعد امتحان کن
ببین تو صفحه ستاپ میشناسه هارد رو؟
کابل آی دی ای ات رو عوض کن دستت رو بزار رو هارد موقعی که روشن میکنی کامپیوترو ببین پلاترش میچرخه؟؟
من احتمال میدم هاردو رو فرش یا موکت روشن کرده باشی :46: