PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : damaged hard !! کمک

sinashahab
13-12-2011, 18:54
سلام

خسته نباشین
من یه هارد ۲۵۰ روی لپ تاپم داشتم. بعد سیستمم هم ویندوز بود. بعد رفتم لینوکس آبانته ریختم روی فلش.
تا اینجا مشکلی نبود. بعد این لینوکس بوت مادربرد رو به گراب تغییر میده. دیگه ویندوز اجرا نشد ولی از لینوکس درایو ها سالم بودن.
بعدش با استفاده از برنامه های کمکی و داس و اف دیسک تونستم بوت رو دوباره به هاردم برگردومنم.

ولی اینجا یه مشکل به وجود اومد که پارتیشنی که توش ویندوزم بود گم شده !! یعنی نه تو لینوکس نشونش میده و هنگام نصب ویندوز هم روش میزنه unUseable . بعد از این دوباره بوت را ریست کردم . چون درایو ریکاوری وجود داشت ٰ اونو بوت میکرد و بعد نمیدونم چی شد اونم مث این یکی از کار افتاد.!:41:

حالا به استفاده از برنامه های بوتیبل سی دی هام تونستمم هارد رو ببینم . رو این دو درایو اولا جاش رو خالی میزنه ولی غیر قابل استفاده ولی کنارای برنامه زده damaged partition !! ولی فک کنم اطلاعاتی که از توش میدیدم کامل بودن !
حدس میرنم یکی از اون فولدر های مهم درایو که میشناسونش به سیستم اون پاک شده.

اطلاعات مهمی روش دارم.

ممنون میشم بگید چه طوری میشه درستش کرد ؟:41::27:

khelane
13-12-2011, 22:28
ببیندقیق مثل من شدی منم خیلی به زحمت تونستم درایو ها رو بیارم سی دی هایرن بوت رو گیر بیار و تو بخش هارد دیسک ببین ماون کردن دیسک disk mount هست اگه بود اونو تست کن جواب میگیری اگه نشد با این نرم افزار یه کم پیچ و تاب داره ولی صدرصد جواب میگیری
برو تو سی دی تحت داس در بخش برنامه های داس میری به recovery بعد اونجا برنامه tesk disk رو بزن و اجرا کن
بعد از اون یه لوگ فایل جدید درست کن بع داز اون بزار سیستم رو اسکن کنه بعد ازت میپرسه نوع درایو چیه انواع زیادی داره شما intel رو بزن اولیش فکر کنم بعد از اون فکر کنم quick scan رو باید بزنی و یه درایو رو انتخاب و در پایین نوشته deeper scan اسکن عمیق هست که باید تمام هارد رو اسکن کنه بعد از اینکه تمام شد رو هر درایو رفته و واردش شده و گزینه write رو زده
صدرد درایو هارو میاره
من سیستم ویندوز اکس پی بود مال اعضایب خوانواده بود همینجوری رفتم ابونتو نصب کردم چون وقت نداشتم و اونا هم گیر دادند رفتم تو ویندوز و ابونتو رو حذف کردم دیدم تموم درایوها unloacatable َده با این برنامه درست شد
ولی عین مشکل شما واسه دوست من هم رخ داده با همین روش درستش کردم
موفق باشی

sinashahab
14-12-2011, 18:35
خیلی ممنون

میشه بگی دقیقا این سی دیه چیه؟ از کجا میشه گیر آورد ؟
یا اسم این 2 تا برنامه رو دقیقا بگی جدا دانلود کنم و رایت کنم رو سی دی.
چون خیلی برنامه ی RECovery هست. میخوام ببینم کدومشونه که سریع تر به جواب برسم.

بازم ممنون

sinashahab
16-12-2011, 20:52
سلام

بالاخره با یه هارد کمکی درست کردم و اطلاعات بازگشت.

اول فایل های درایو های دیگه ام رو ریختم رو هارد جدید. بعد همه پارتیشن ها رو پاک کردم. بعد با یه برنامه که توی king 2009 بود و bootable هم بود درایو رو recovery کردم و با همون سیستمی که bootable بود درایو را برگردوندم.

ولی پیشنهاد : هیچی لینوکس نمیشه ها ! باور کنین. پرنده های قفسی عادت دارن به .....

meysam rezaei
12-08-2013, 23:38
سلام.خواهشا جان جدتون منو راهنمایی کنین سریعا.خواهش میکنم.هارد کسیو آموردم به سیستم زدم هنگ کرد.حالا رو هر سیستمی ک میبرم میگه باید فرمتش کنی.بخدا اطلاعات مهمی توشه.خواهشا منو راهنمایی کنین