PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بعد از نصب رم سیستم ریست میشه!!! چرا؟

تعقشسسهز
12-12-2011, 18:18
سلام
من یک کامپیوتر قدیمی دارم که الان یک رم 256 sd روش نصبه
امروز هم یک رم 512 sd خریدم ولی وقتی که هر دو رم رو با هم نصب می کنم
ویندوز بالا میاد ولی به محض این که بخواد صفحه دسکتاپ ظاهر بشه ریست میشه و ...

اگر کسی قبلا با این مشکل مواجه شده و راه حلش رو میدونه یه ندایی بده
مرسی

Variable
12-12-2011, 19:36
یک بار جداگانه اون 512 رو تست کن . اگه با اون ریست شدی . مشکل از رمته . منم همین مشکل رو داشتم . کاریش هم نمیشد کرد

dhcloob
12-12-2011, 19:58
دوست عزیز احتمالا باس رم های شما با هم نمی خونه و باعث ایجاد ناسازگاری شده شما دوتا رم با یه فرکانس تست کن ببین جواب می گیری

Black Band
12-12-2011, 20:51
وارد محیط Safe Mode سیستم بشو، ببین داخل ویندوز میره یا نه، اگر Error داد، پیغام خطا رو توی این تاپیک بنویس. وارد Device Managment بشو، ببین کنار کدوم یکی از درایور هات علامت تعجب زده، همچنین اگر خطایی داد اون رو داخل این تاپیک بنویس، به احتمال زیاد یه پیغام به صورت عدد به شما میده. اگر کارهایی که گفتم، نتونستی انجام بدی یا نشد، من به اطلاعات بیشتری نیاز دارم. من به مدل Ram , CPU و همچنین نوع سیستم عامل و مدل کامپیوتر نیاز دارم.

Black Band
12-12-2011, 21:02
مراحل زیر رو انجام بده ببین مشکل حل میشه یا نه :
1- هارد دیسک های دیگه رو از سیستم جدا کن، برای این که در طی این مراحل مشکلی پیش نیاد.
2- سی دی ویندوز رو داخل سی دی رم یا دی وی دی رم بزار.
3- کامپیوتر رو Restart بکن.
4- ویندوز رو با سی دی Boot کن ( یعنی برو داخل نصب ویندوز )
5- دکمه ی R رو برای فرایند Repair بزن.
6- اگر ویندوز تشخیص داد قبلا یه ویندوز نصب شده و از شما خواست تا وارد ویندوز بشید این کار رو انجام بدید، ممکنه از شما پسورد Admin رو هم بخواد.
7- وارد هار دیسک بشید و بنویسید > CHKDSK /1
8- کامپیوتر شروع به جست و جوی عمیق برای حل مشکل میکنه، ممکنه زمان زیادی طول بکشه و همچنین امکان داره پس از 75% دوباره از 25% شروع کنه.
9- وقتی اسکن تموم شد، بنویس Exit تا از محیط خارج بشه و سیستم ری استارت بشه. حالا ببین مشکل حل شده یا نه.

Black Band
12-12-2011, 21:11
اگه وارد Safe Mode شد، برو توی My Computer روی درایوی که ویندوز رو نصب کردی کلیک راست بکن و گزینه ی Properties رو انتخاب کن. حالا گزینه ی Check For Errors رو بزن، توی صفحه جدید، تیک دو تا گزینه ی اولی رو بزن، بعدشم روی Fix یا Check کلیک کن، حالا یه سوال میپرسه yes بزن سیستم رو ریست کن، وقتی می خواد بره توی ویندوز اسکن میکنه و مشکلات رو برطرف میکنه. ببین درست میشه یا نه؟
توی تنظیمان BIOS هم برو و Set To Defaut رو بزن یا یه چیزی تو همین مایه ها. بعدشم Save & Restart ببین درست میشه یا نه، تنظیمات RAM رو هم اگه بلدی درست کن...
- اگه کامپیوتر شما قدیمی هست، رم بیشتر از 256 را Support نمیکند -

EXTREME
12-12-2011, 22:09
اولین علت از بایوس میتونه باشه که با آپدیتش حل میشه
علت بعدی از رم یا اسلات هست رم هارو تک تک رو اسلات ها چک کنید تا مطمئین بشین رم و اسلات سالمه و از طرف مین ساپورت میشه
علت بعدی از ضعیف بودن پاور هست ممکنه پاور برق مورد نیاز رم دوم رو نتونه تامین کنه که این احتمالش کمه
علت بعدی از ناسازگار بودن رمها با هم هست

تعقشسسهز
13-12-2011, 16:01
اسلات ها رو چک کردم سالمه چون که رم قبلیم روی همه اسلات ها کار می کنه
نکته جالبی که وجود داره این که امروز دوباره کامپیوتر رو با هر دو رم دوباره روشن کردم
ویندوزم بالا اومد و حتی صفحه دسکتاب نیز برای 10 ثانیه ظاهر شد ولی بعد دوباره ریست شد.

---------- Post added at 06:01 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

یک بار رفتم توی ستاپ اصلی و گزینه Automatic restart رو غیر فعال کردم بعد همچین اروری داد.

0x00000024(0x001902FE,0*F7981EBC,0*F7981BB8,0*F737 2B6C) .1

Black Band
13-12-2011, 16:06
من نمیدونم ولی یکی از دوستام میگفت ممکنه به این دلیل باشه که وقتی ویندوز داشته نصب میشده، با یه رم نصب شده و حالا با دو تا رم نمیتونه لود بشه، باید ویندوز رو با دو تا رم دوباره نصب کنی.

EXTREME
13-12-2011, 19:17
من نمیدونم ولی یکی از دوستام میگفت ممکنه به این دلیل باشه که وقتی ویندوز داشته نصب میشده، با یه رم نصب شده و حالا با دو تا رم نمیتونه لود بشه، باید ویندوز رو با دو تا رم دوباره نصب کنی.
نه شما رم اضافه کنید لازم نیست ویندوز رو مجددا نصب کنید و میشناسه
شما تمام مواردی که من گفتم چک کردید؟

Black Band
18-12-2011, 22:42
اگه سیستم فریز شده، طبق تاپیک پایینی عمل کن، که احنمالا با این روش مشکلت حل میشه. فقط حواست باشه طبق داستانی که Black Band داخل پست هشتم تعریف کرده، این کارو انجام بده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی

taknet2
05-01-2012, 04:17
سلام اول تو دفترچه مادربرد ببین یا تو سایت سازنده اش ببین رم رو تا چه حدی ساپورت میکنهfbsساپورت رم و مادربردو چک کن