PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرابی: قطعی در کابل مانیتور

Variable
12-12-2011, 15:18
سلام . مانیتور من CRT , HYUNDAI هست . مدتی هست . که از محل اتصال به کیس دچار قطعی شده . و اگه تکون بخوره . تصویر تماما قرمز . سبز یا آبی میشه . .. اون روکش پلاستیکی رو برداشتم به این امید که قطعی رو پیدا کردم .ولی ترسیدم روکش سیم ها رو پاره کنم . (3 سیم سفید روکش داره قطور داره و چند سیم نازک رنگی . منظورم اون سه سیمه قطور ه ) کابل رو یه مقدار خم کردم و یه چیزی دورش بستم .
موقعه باز کردن یه مقدار شید فلزی دورش پوشیده شده بود که اون هارو پاره کردم .. حالا که کابلو به کیس وصل کردم . مانیتور شدیدا نویز گرفته .
چیکارش کنم ؟ هم نویز و هم قطعی ورنگارو

می تونید راهنمایی کنید خودم درستش کنم ؟
:20: اینم هم عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
12-12-2011, 22:18
کابل دیتا رو عوض کنید
برای اینکار باید مانیتور رو باز کنید و کابلشو عوض کنید
درست کردن کابل VGA هم باید مولتی متر داشته باشین و هر پینش مربوط به یک مشخصه هست که الان یادم نیست

aliebadi65
06-02-2012, 23:30
سلام به همه دوستان و مدیران
آقا من هم همین مشکل رو دارم مانتیورم
samsung 17830 هست کابل اون کامل قطع شده
مانیتور رو باز کردم دیدم کابل سوکتیه
الان خواستم بدونم کجا میشه کابل مانیتور رو خریداری و تعویض کرد
من خوزستان هستم

EXTREME
06-02-2012, 23:39
سلام به همه دوستان و مدیران
آقا من هم همین مشکل رو دارم مانتیورم
samsung 17830 هست کابل اون کامل قطع شده
مانیتور رو باز کردم دیدم کابل سوکتیه
الان خواستم بدونم کجا میشه کابل مانیتور رو خریداری و تعویض کرد
من خوزستان هستم

کابل به ماینتور وصله یا از ماینتور جدا میشه ؟

aliebadi65
06-02-2012, 23:44
مانیتور
crt
هستش ولی کابل از داخل جدا میشه دو تا سکوکت داره از داخل یکی به برد لامپ تصویر وصله و دیگری
به برد اصلی مانیتور
با تشکر از شما که این وقت شب جواب من رو دادید

EXTREME
07-02-2012, 00:27
مانیتور
crt
هستش ولی کابل از داخل جدا میشه دو تا سکوکت داره از داخل یکی به برد لامپ تصویر وصله و دیگری
به برد اصلی مانیتور
با تشکر از شما که این وقت شب جواب من رو دادید
کابل vga است
برید یک کابل دیگه بگیرید به جای اون یکی بزارید نمی صرفه دو تا کابلو به هم لحیم کنید

Armagedon
14-02-2012, 23:14
سلام.
یه توصیه ای به دوستان دارم که هیچ وقت کابل مانیتور رو دستکاری نکنید. من هم مشکل سبز و قرمز شدن مونیتور رو داشتم به شکلی که با تکون دادن کابل مونیتور، تصویر درست میشد. کابل رو باز کردم و قطعی رو رفع کردم ولی بعد از حدود 10 روز مونیتور سوخت چون برای تعمیر، شیلد قسمتی از کابل رو برداشته بودم و اسپیکر کنار مونیتور، با مغناطیس بلنگوهاش حسابی از خجالت مونیتور در اومده بود. نویزی هم که بالا بهش اشاره شده دقیقا بخاطر حذف شیلد کابل ایجاد شده. به هر حال پیشنهاد میکنم از فکر تعمیر کابل کلا خارج بشین و یه کابل نو رو جایگزین کنین.
موفق باشید.