PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Kindle Fire | تبلت اندرویدی آمازون ، بیشتر از یک کتابخوان

M O B I N
12-12-2011, 13:43
Amazon Kindle fire

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آمازون کیندل فایر (به انگلیسی Amazon Kindle Fire) اولین لوح‌ رایانهٔ(تبلت) ساخت شرکت آمازون با سیستم عامل اندروید ساخته و منتشرشده و برای خواندن کتاب الکترونیکی و دیگر رسانه‌های دیجیتال و وب گردی به کار می‌رود .

طراحی

اندازه کیندل فایر ۷.۵ اینچ در ۴.۷ اینچ است و باریکی آن ۰.۴۵ اینچ می باشد . در جلو ، این تبلت دارای یک ال سی دی ۷ اینچی است و در پشت آن لوگوی Kindle بصورت برجسته حک شده است . این تبلت دارای یک پوشش مشکی رنگ پلاستیکی است . کیندل فایر همانند یک کتاب ، بصورت پیش فرض به حالت عمودی است ، در بالای آن ۲ اسپیکر غیر برجسته و نا محسوس قرار دارد . در کناره های چپ و راست آن هیچ چیزی وجود ندارد و در پائین آن یک خروجی صدا ، Micro USB و یک دکمه Power کوچک قرار دارد که همگی با هم در وسط قرار گرفته اند . بطور کلی ، طراحی آن بسیار شبیه به پلی بوک بلک بری است . به نظر بسیاری از کارشناسان پلی بوک بلک بری یکی از بهترین طراحی ها را در بین تبلت های موجود در بازار دارد و آمازون تنها مشکل و ضعف این طراحی را با قرار دادن یک دکمه Power بهتر و مناسب تر نسبت به نوع پلی بوک ، رفع کرده است . به هر حال در زمینه طراحی هیچ چیز بدی در کیندل فایر وجود ندارد ولی فقدان یک دکمه تغییر صدا و دکمه Home برروی آن احساس میشود .

مشخصات صفحه نمایش و سخت افزار

پروسسور آن TI OMAP 4 یک گیگاهرتز و دوهسته ای است . ۵۱۲ مگابایت رم ، ۸ گیگابایت حافظه داخلی ، اتصال وای-فای و صفحه نمایشی با رزولشن ۶۰۰* ۱۰۲۴ از نوع IPS TFT مشخصات این تبلت است . روشنی صفحه نمایش کیندل فایر به اندازه کافی است و زاویه دید گسترده ای دارد .در این لوح‌ رایانهٔ(تبلت) کارت microSD ، میکروفن ، ۳G ، ۴G ، رابط HDMI و بلوتوث وجود ندارد

سیستم عامل

سیستم عامل کیندل فایر ، اندروید ۲.۳ است اما بصورت اختصاصی توسط شرکت آمازون برای این دستگاه تغییر داده شده است . کیندل فایر شبیه به یک قفسه کتاب طراحی شده است . یک قفسه از اقدامات و کارهای اخیر شما مانند گوش کردن به موسیقی ، یا خواندن کتابی خاص و … در صفحه نمایش نشان داده میشود . در زیر آن شما فضایی دارید که قابلیت قرار دادن آیتم های مورد علاقه خود در آنجا را دارید . در بالای آن یک ردیف از نام فعالیتهایی قرار گرفته که دقیقا توضیح میدهد که کیندل فایر برای انجام چه کارهایی ساخته شده است : شما قابلیت انتخاب Newsstand, Books, Music, Video, Docs, Apps یا Web و رفتن به قسمت مربوطه بصورت مستقیم را دارید . هر قسمت دارای ۲ گزینه است : شما میتوانید آیتم های جدید را برروی استور چک کنید یا شما میتوانید آیتمهای مورد نظرتان را از کتابخانه تان ببینید. در هنگام دیدن کتابخانه کیندل فایر نیز ۲ گزینه دیگر به شما پیشنهاد میکند : شما میتوانید آیتمهای موجود برروی کلود (Cloud) را ببینید یا آیتمهایی که برروی دستگاه دانلود کرده اید . از لحظه روشن کردن این دستگاه ، کیندل فایر شما را راهنمایی میکند و برای شما توضیح میدهد که چگونه از Wifi چیزهای مورد نیاز خود را بگیرید و چطور از Interface آن استفاده کنید . همچنین آمازون تا هنگامی که اطلاعات مربوط به قسمتهای مختلف را در اختیار کاربر قرار میدهد تمامی پیامهای اطلاع رسانی مربوط به اندروید را مخفی میسازد و همه این اطلاعات را در یک منو کشویی در سمت راست بالای صفحه نمایش قرار داده است . به همراه آن تنظیمات مربوط به صدا ، روشنایی ، جهت صفحه نمایش ، ارتباط Wifi ، یکپارچه سازی و گزینه های دیگر قرار دارد .

فرمت فایل های قابل اجرا

کیندل فایر قابلیت پشتیبانی از فایلهای Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively, Audible (Audible Enhanced (AA, AAX)), DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP, non-DRM AAC, MP3, MIDI, OGG, WAV, MP4, VP8 را دارا است.

دسترسی به بیش از میلیون ها کتاب
با اتصال به Kindle Store از طریق Kindle Fire، می توانید به بیش از 1 میلیون نسخه کتاب دسترسی پیدا کنید. قیمت 800,000 نسخه از این کتاب ها کمتر از 9.99 دلار می باشد. به علاوه از طریق Kindle Fire ، امکان دسترسی به 2 میلیون نسخه رایگان از کتاب های مربوط به قبل از سال 1923 را خواهید داشت.

ایمیل و مرورگر

مرورگر Silk آمازون تقریبا جدید است و آمازون این ادعا را دارد که سرعت مرورکردن صفحات وب با آن بالا است .

باتری

باتری کیندل فایر حدود ۸ ساعت در زمان خواندن انواع کتاب های الکترونیکی و حدود ۷.۵ ساعت برای تماشای ویدئو دوام دارد.

نظر شخصی :
تبلت رو باید با توجه به قیمنی که داره سنجیند ... قیمتش در بازار داخلی بین 300 - 400 هست .

[QUOTE]نتایج تحلیل محققان آی اچ اس نشان می‌دهد هزینه ساخت هر دستگاه تبلت کیندل فایر حدود ۲۰۹ دلار تخمین زده شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از خبرگذاری برنا، بررسی ‌ها نشان می‌دهد فقط لوازم به‌کار رفته در این محصول حدود ۱۹۱ دلار و ۶۵ سنت هزینه دارد. این در حالی است که آمازون قیمت محصول ۷ اینچی خود را حدود ۱۹۹ دلار اعلام کرده است.

کارشناسان اقتصادی عقیده دارند با توجه به هزینه‌بر بودن تولید این محصول برای آمازون، به نظر می‌رسد سود حاصل از عرضه این محصول به سخت‌افزار آن مربوط نمی‌شود و عرضه تبلت کیندل فایر، سود دیگری برای این شرکت خواهد داشت.

با توجه به سیاستی که اکنون آمازون در پیش گرفته است می‌توان پیش‌بینی کرد، عرضه تبلت‌های ارزان قیمت حدود ۲۵۰ هزار تومان که تقریبا هم قیمت یک تلفن همراه نسبتا پیشرفته است، می‌تواند در دراز مدت برای این شرکت سودآوری داشته باشد.

آمازون که به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در جهان شناخته شده، پیش از این در عرضه کتاب‌خوان دیجیتالی خود یعنی کیندل با موفقیت رو‌به‌رو شد و پیش از رونمایی از تبلت کیندل فایر مهمترین هدفش را رقابت با آی‌پدهای اپل اعلام کرد.

pashangi
13-01-2012, 17:45
با سلام
تبلت کیندل فایر آمازون توی بازار پیدا می شه و با چه قیمتی؟
یه برسی خوب می شه ازش بزارید:11:
به اندروید هانی کامب قابل ارتقا هستش؟:8:
کلا پیشنهاد میشه خریدش؟:46:

F R E E M A N
13-01-2012, 18:11
یکی از دوستان دو هفته پیش در تهران قیمت گرفته بود 450 که به نظر من نمیارزه
آپگرید اندروید 4 براش خواهد آمد
بررسی کامل: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

babialex
13-01-2012, 19:20
از این سایت هم میشه خرید

میشه ازش به عنوان کتابخوان استفاده کرد ؟

تمام برنامه های اندروید رو ساپورت میکنه ؟

Stream
14-01-2012, 00:13
از این سایت هم میشه خرید

میشه ازش به عنوان کتابخوان استفاده کرد ؟

تمام برنامه های اندروید رو ساپورت میکنه ؟
خیر فقط برنامه های مارکت خود آمازون ساپورت میشن و کلا کیندل فایر خارج از اکوسیستم اندرویده.. امکانات کتاب خوندن و فیلم و ... هم کاملا داره.

.:PAR3A:.
14-01-2012, 00:16
روش های دستکاری براش نیست که همه ی اپلیکیشن های اندروید رو ریخت تو حلقش؟؟؟ :دی

Stream
14-01-2012, 00:33
روش های دستکاری براش نیست که همه ی اپلیکیشن های اندروید رو ریخت تو حلقش؟؟؟ :دی
بله راه که هست برای اجرای اپ های موبایل اندروید (2.3) ولی برای اپ های HoneyComb و ICS اصلا راهی نیست ولی کلا آمازون به حدی سیستم عامل رو تغییر داده که تجربه خوبی نخواهد بود و بعید نیست در نسخه های بعدی امکانش رو حذف کنه (گرچه روت کردن کماکان یه گزینه است).

amirrezam
14-01-2012, 00:38
بله راه که هست برای اجرای اپ های موبایل اندروید (2.3) ولی برای اپ های HoneyComb و ICS اصلا راهی نیست ولی کلا آمازون به حدی سیستم عامل رو تغییر داده که تجربه خوبی نخواهد بود و بعید نیست در نسخه های بعدی امکانش رو حذف کنه (گرچه روت کردن کماکان یه گزینه است).
خب اونم راه حل داره , تغییر دادن رامش که اینترفیسش هم به کلی تغییر کنه
تا اون جایی که تو xda می دیدم رام های MIUI و CM براش اومده بود

Stream
14-01-2012, 00:45
خب اونم راه حل داره , تغییر دادن رامش که اینترفیسش هم به کلی تغییر کنه
تا اون جایی که تو xda می دیدم رام های MIUI و CM براش اومده بود
بله ولی خب اون کار دیگه هم کپی رایت و هم T&C آمازون رو زیر پا می گذاره که من شخصا هیچ وقت نه بهش فکر می کنم و نه به کسی پیشنهاد می دم. :20:

amirrezam
14-01-2012, 01:02
بله ولی خب اون کار دیگه هم کپی رایت و هم T&C آمازون رو زیر پا می گذاره که من شخصا هیچ وقت نه بهش فکر می کنم و نه به کسی پیشنهاد می دم. :20:
همیشه راه برگشت هست,البته فکر کنم :31:
به شخصه به این تبلت آمازون علاقه و ارادت خاصی دارم

دوستان یه جا خوندم این تبلت G sensor نداره درسته ؟؟؟

babialex
14-01-2012, 01:03
در مقابل نوک کدومشون بهترن ؟

Stream
14-01-2012, 01:31
همیشه راه برگشت هست,البته فکر کنم :31:
به شخصه به این تبلت آمازون علاقه و ارادت خاصی دارم

دوستان یه جا خوندم این تبلت G sensor نداره درسته ؟؟؟

کار اشتباه رو نباید کرد نه اینکه به فکر راه برگشت بود :دی

در مشخصات ننوشته ولی Accelerometer داره، Gyro خیر.

مشابه هستن ولی دلیل فروش و محبوبیت بیشتر آمازون فروشگاهشه که در ایران بی معنیست.

ali107
08-03-2012, 10:06
سلام به همه دوستان
من به تازگی یه کیندل فایر گرفتم. در مورد نصب نرم افزار ها با پسوند apk مشکلی ندارم. اما بعضی نرم افزار ها علاوه بر فایل apk یه فولدر دیتا هم همراهش دارن که ظاهرا باید رو حافظه کپی بشه.
هرکاری کردم, هرجا اینا رو کپی کردم جواب نداد و پیغام میده که باید دیتا رو دانلود کنی.
کسی میدونه چیکار باید بکنم؟؟؟

ali107
08-03-2012, 10:16
خیر فقط برنامه های مارکت خود آمازون ساپورت میشن و کلا کیندل فایر خارج از اکوسیستم اندرویده.. امکانات کتاب خوندن و فیلم و ... هم کاملا داره.

من به تازگی یه کیندل فایر گرفتم. کلی اپلیکیشن از سایتهای موبایل و تبلت و سایتهای شرینگ مثل 4shared و mediafire گرفتم و تقریبا همه شون هم نصب شد.
تجربه استفاده از کیندل3 رو دارم. تبلت کارایی خودش رو داره, اما برای کتاب خوندن مثل لپ تاپه و اصلا قابل مقایسه با کتابخوان نیست. صفحه کتابخوان دقیقا مثل کاغذه, نور نداره و ساعتها مطالعه باهاش اصلا چشم رو ازیت نمیکنه.

ali107
08-03-2012, 10:22

نوک و کیندل فایر هرکدوم مزایای خاصی دارن. سایتهای زیادی هستن که اینا رو مقایسه کرده. باید بینی کدومش برات مهم تره. مثلا من که زیاد آهنگ گوش میکنم کیندل فایر رو میپسندم که صدای استریو داره, اما نو ک صداش مونو هست.

biostar
28-03-2012, 20:17
کسی جایی رو سراغ نداره که این تبلت رو بفروشن؟

البته با قیمت مناسب و نه نجومی

alibarca6
07-06-2012, 18:09
سلام
کسی واسه خرید kindle جایی رو سراغ نداره
پیدا نمیشه تو بازار؟

alirezawater
11-06-2012, 19:21
این تبلت با قیمت حدود 600 تومن در بازار به فروش میرسه که اصلا ارزش نداره با 200 تومن بیشتر میتونی 10 اینچی asus tf300 بخری
به نظر من بیشتر از 350 تومن نمی ارزه

alibarca6
17-06-2012, 12:24
اگه بخوام 10 اینچی بگیرم apple می گیرم

این تبلت با قیمت حدود 600 تومن در بازار به فروش میرسه که اصلا ارزش نداره با 200 تومن بیشتر میتونی 10 اینچی asus tf300 بخری
به نظر من بیشتر از 350 تومن نمی ارزه

zamanphp
28-06-2012, 10:52
من قصد خریدش رو دارم . بیشترین استفاده ام هم وب گردی و مهمترینش خوندن کتاب هست. به نظرتون با این قیمت ۶۰۰ هزار و خورده ای بخرم یا نه؟
با تشکر

New-P30world
28-06-2012, 14:23
من قصد خریدش رو دارم . بیشترین استفاده ام هم وب گردی و مهمترینش خوندن کتاب هست. به نظرتون با این قیمت ۶۰۰ هزار و خورده ای بخرم یا نه؟
با تشکر

در کل با توجه به نیازت، نهایتاً انتخاب با خودته.. :5:

ولی گرونه گرون، با کمی افزایش بوجه گزینه های بهتری هست و یا کارکرده های خوب و تمیز پیدا کرد.. :46:

ferisaghi
18-07-2012, 08:35
اساتید محترم اگه یه تبلت 7 اینچی بخوام چی رو پیشنهاد میدین؟
تو فکر kindle fire بودم ولی مثکه همه ی برنامه های اندرویدی رو اجرا نمیکنه
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

Ali_Best
18-07-2012, 09:12
اساتید محترم اگه یه تبلت 7 اینچی بخوام چی رو پیشنهاد میدین؟
تو فکر kindle fire بودم ولی مثکه همه ی برنامه های اندرویدی رو اجرا نمیکنه
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

بدون شک گوگل نکسس 7

ferisaghi
18-07-2012, 09:31
بدون شک گوگل نکسس 7

خوب اینکه هنوز نیومده و حالا کو تا بیاد
بیاد هم قیمتش سر به فلک میکشه :D
از تبلت های موجود چی پیشنهاد میدی رفیق؟

New-P30world
18-07-2012, 15:53
خوب اینکه هنوز نیومده و حالا کو تا بیاد