PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امنیت ! مسئله ای که در UDK و بعضا انریل انجین به ان توجهی نمیشود

silsin
11-12-2011, 11:48
سلام
یک سری نکات رو مد نظر دارم که اینجا مطرح کنم و نظرات اساتید رو اینجا بدونم البته تخصصی:11:
UDK به عنوانی فرزند خلف انریل انجین 3 از سال 2009 در اختیار بازی سازهای سراسر دنیا و از جمله ماها قرار گرفته .سادگی ادیتور قدرتمندی بسیار و امکانات فراوان اون همیشه در ساخت بازی های با کیفیت بسیار بالا به همه ما بازی ساز ها کمک بسیاری کرده . اما می خواهیم مسئله ای رو مد نظر قرار بدهیم . اگر شما بازی رایانه ای را با استفاده از این انجین بسازید . ایا این مورد قابل قبول می باشد که کسی به تمامی اجزای بازی شما چه انیمیشن ها چه تکسچر و مدل ها و حتی کدهای برنامه نویسی شما دسترسی داشته باشد ؟ :18: درسته همچنین مسئله ای به وضوح در خروجی های این انجین مشاهده می شود . هم اینک اگر به وب سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه کنید می بینید که در انجا ابزاری برای استخراج فایل های مدل انیمیشن فلش تکسچر قرار داده شده است و حتی ابزاری نیز در آن وجود دارد که شما با استفاده از ان بتوانید به این موارد دسترسی داشته باشید این مشکل اول که در مورد UDK این ابزار به صورت کامل و در مورد بازی های دیگه با هر بار اپدیت انجین این نرم افزار نیز اپدیت میشود. حالا این مورد تا انجا پیش میرود که در بازی های خروجی گرفته شده توسط انجین UDK مشاهده می کنیم که حتی فایل های کد نویسی شده توسط بازی ساز نیز قایل دسترسی می باشذ . به تصاویر زیر دقت کنید :
تصاویر زیر مربوط به یک خروجی از این انجین می باشد :
در پوشه مربوط به کنتنت های این بازی فایلی با نام زیر یافتیم
همانطور که می دانید این گونه فایل ها پکیج های برنامه نویسی می باشند که کاربر ایجاد کرده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فایل مربوطه را باز می کنیم در ابتدا به موارد زیر برخورد می کنیم

شاید در ابتدا اینها کمی گنگ باشند اما اسکرول را پایین تر بده به موارد زیر برخورد خواهید کرد

این کدها همان کدهایی هستند که شما در برنامه نویسی این بازی از ان استفاده کرده اید که با این اوصاف بازی شما خود به خود اوپن سورس خواهد بود:31:

می خوام نظر دوستان دیگه رو بدونم راه حلی واسه این مسئله هست ؟
بازم تاکید می کنم تخصصی نیاین اینجا بحث های ......ر راه بندازینا

alisahaf70
11-12-2011, 12:54
این مشکلی که از ازل با آنریل انجین بوده و اپیک با این که می دونه کاری نمی کنه
هرچند که مدل ها و تکسچرها رو آنریل مسئول نیست چون اشکال دایرکت ایکس هستش ولی کد رو ...

silsin
11-12-2011, 13:30
درسته واقعا این مشکل هست اما چاره چیه ؟ من دیدم بعضی از شرکت ها میان پسوند عوض می کنن . بعضی ها هم معلوم نیست چیکار می کنن که فایل ها بلاک بلاک میشه . درمورد کد نویسی ها هم گرفتم قضیه چیه این یه اشتباه از طرف سازنده هاست جالبه من حتی توی چندتا از بازی های رسمی هم دیدم که توجهی به این مسئله نشده

alisahaf70
11-12-2011, 15:21
درسته واقعا این مشکل هست اما چاره چیه ؟ من دیدم بعضی از شرکت ها میان پسوند عوض می کنن . بعضی ها هم معلوم نیست چیکار می کنن که فایل ها بلاک بلاک میشه . درمورد کد نویسی ها هم گرفتم قضیه چیه این یه اشتباه از طرف سازنده هاست جالبه من حتی توی چندتا از بازی های رسمی هم دیدم که توجهی به این مسئله نشده

چه اشتباهی؟

silsin
11-12-2011, 16:52
نه فکر کنم منظور من رو از سازنده ها انجین ساز ها متوجه شدی . منظورم خود بازی سازه .
کسی نبود؟ یعنی هیچ کاری واسه مدل ها و غیره نمی شه انجام داد؟

mohammadali1375
16-12-2011, 22:51
من در بعضی بازی ها دیدم که )البته نه بازی های ساخته شده با udk ( میاند پسوند رو عوض میکنند ولی اون فایل با winrar باز میشه و مدل ها و ... میاد در دسترس
خوب اگه بشه همینکارو برای udk کرد با این تفاوت که فایل هایی هم که با winrar باز میشه پسورد بخواد فکر کنم مشکل تا حدودی حل بشه
بعنی انجین همونطور که استخراج میکنه پسورد رو هم وارد کنه
البته چجوری باید این کارو کرد . الله اعلم

parvizamd
16-12-2011, 23:39
باید دید بازی چطوری اجرا میشه ؟میشه با c# فایل ها راحت رمزگذاری کرد یا تیکه تیکه شون کرد...

3Dmajid
17-12-2011, 00:24
این مشکلی که از ازل با آنریل انجین بوده و اپیک با این که می دونه کاری نمی کنه
هرچند که مدل ها و تکسچرها رو آنریل مسئول نیست چون اشکال دایرکت ایکس هستش ولی کد رو ...

یعنی آنریل کدهارو به صورت باینری ذخیره نمیکنه ؟! :18:
جالبه.
یعنی الان هر بازی که با این انجین ساخته شده این مشکل رو داره ؟
یعنی ما میتونیم کداشو دستکاری کنیم ؟ :18:

lord arthas
17-12-2011, 17:20
فک کنم بریم سروقت Batman : Arkham City :27:

silsin
17-12-2011, 22:43
یعنی آنریل کدهارو به صورت باینری ذخیره نمیکنه ؟! :18:
جالبه.
یعنی الان هر بازی که با این انجین ساخته شده این مشکل رو داره ؟
یعنی ما میتونیم کداشو دستکاری کنیم ؟ :18:

سلام .
هربازی هر بازی که نه . گفتم که مورد کد نویسی اشتباهیه که توسط سازنده ها ی بازی انجام میشه .اما مدل ها مسئله اش فرق داره . کدها رو می شه با دستکاری یو دی کی کدگزاری شده ذخیره کرد اما مدل ها رو چی ؟ یادمه یکی از دوستانم گفته بودم فقط چند ملیون خرج این کردیم که یه چیزی بسازیم واسه یو دی کی که مانبع بشه از استخراج این جور فایل ها

iload
18-12-2011, 07:04
سلام

حالا استخراج بشه چی میشه ؟ این همه بازی با کیفیت که مدلاش استخراج میشه مگه چی شده ؟

parvizamd
18-12-2011, 10:44
ماشا... دزد هنری که کم نیست!!!!!!

iload
18-12-2011, 11:08
به نظر من کار درست رو ایپیک میکنه چون هر جوری هم که کد بشه میشه مدل ها و تکسچرها رو از توی بازی کشید بیرون حتی کد و بتل هم از این موردا دارن پس بهتره وقتمونو برای بستن و امن کردن تلف نکنیم .