PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد دانشگاه افسری

TR4NC3
09-12-2011, 15:48
سلام , من 17 سالم هست و امسال اگه خدا بخواد دیپلم رو میگیرم ×!×
خواستم بدونم شرایط ورود به دانشگاه افسری چیه هست و چطور میشه واردش شد ...
بعد ازهر کس میپرسم میگه نرو که ضرر میکنی !خواستم بدونم چرا همه بد میگن در موردش ؟ و نظر شما چیه ؟

واقیعتش من خودم به نظام و ارتش و این طور چیزا علاقه دارم و حوسله درس خودن هم دیگه ندارم ×!!×
به نظرتون انتخاب درستیه که وارد دانشگاه افسری شد ؟ ممنون ...

HITB0Y
09-12-2011, 22:52
سلام
من دانشجو نبودم ولی محل خدمت سربازیم تو یه دانشگاه افسری بود...من خودم چندین بار از اون دانشجو ها این موضوع رو پرسیدم و تقریبا همشون پشیمون بودند...البته شرایطشون رو از نزدیک نظاره گر بودم...:31:
هر روز قبل از طلوع خورشید برپا میزدن و یه روز در میون دور دانشگاه رو با لباس نظامی میدویدن...دانشجوی سال چهارمی به سال سومی زور میگفت...سومی به دومی ....و البته همگی به دانشجوی سال اول زور میگفتن...مثلا حالت شنا میداد یا بشین پاشو یا .... و یا جارو میدادن دستش میگفتن فلان جارو تمیز کن...!!!
در ضمن یه دانشجو به محض دیدن یه دانشجوی ارشد باید به سمت اون بدوه ,نه اینکه راه بره.!!!و وقتی رسید بهش احترام بزاره!
برای رفتن به سلف غذا باید میدویدن...
هر کدوم حداقل هفته ای یک یا دو بار باید نگهبانی مسلح میدادن...
موبایل و وسایل صوتی تصویری غیر مجاز هستش...و به بازداشتگاه میبرن...
موی سر همیشه باید کوتاه باشه...
بعد از فارغ التحصیلی هم که ممکنه هرجایی بفرستنشون...از شمال تا جنوب...از شرق تا غرب!!!هرجایی!
در ضمن انصراف در حین تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی بسیار مکافات داره و باید غرامت سنگینی به دولت بپردازی!!!!
در هر حال تصمیم با خودته...من هرچی به ذهنم اومد گفتم....
اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس.
موفق باشی:40:

TR4NC3
10-12-2011, 14:33
سلام
من دانشجو نبودم ولی محل خدمت سربازیم تو یه دانشگاه افسری بود...من خودم چندین بار از اون دانشجو ها این موضوع رو پرسیدم و تقریبا همشون پشیمون بودند...البته شرایطشون رو از نزدیک نظاره گر بودم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر روز قبل از طلوع خورشید برپا میزدن و یه روز در میون دور دانشگاه رو با لباس نظامی میدویدن...دانشجوی سال چهارمی به سال سومی زور میگفت...سومی به دومی ....و البته همگی به دانشجوی سال اول زور میگفتن...مثلا حالت شنا میداد یا بشین پاشو یا .... و یا جارو میدادن دستش میگفتن فلان جارو تمیز کن...!!!
در ضمن یه دانشجو به محض دیدن یه دانشجوی ارشد باید به سمت اون بدوه ,نه اینکه راه بره.!!!و وقتی رسید بهش احترام بزاره!
برای رفتن به سلف غذا باید میدویدن...
هر کدوم حداقل هفته ای یک یا دو بار باید نگهبانی مسلح میدادن...
موبایل و وسایل صوتی تصویری غیر مجاز هستش...و به بازداشتگاه میبرن...
موی سر همیشه باید کوتاه باشه...
بعد از فارغ التحصیلی هم که ممکنه هرجایی بفرستنشون...از شمال تا جنوب...از شرق تا غرب!!!هرجایی!
در ضمن انصراف در حین تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی بسیار مکافات داره و باید غرامت سنگینی به دولت بپردازی!!!!
در هر حال تصمیم با خودته...من هرچی به ذهنم اومد گفتم....
اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس.
موفق باشی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینا که شما گفتین سختی های این کاره که برای من مشکلی نیست ... چون بیشتر از این کارا لذت میبرم تا ناراحتم کنه .
فقط درمورد اینکه گفتین هرجایی ممکنه منو بفرستند ؛ من الان کرمانشاه هستم نمیشه کاری کرد که بعد فارق التحصیلی بازم بیفتم شهر خودم ؟
بعد فارق التحصیلی باید دقیقا چیکار کنم ؟ ( منظورم اینه خودشون استخدام میکنن آدمو دیگه ؟ بعد باید چه کاری انجام بدم ...
از حقوق و اینا خبری نداری ؟
بعد به نظرتون من از همین الان برم سراق گرفتن کارت بسیج فعال خوبه یا وقت تلفیه ؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد / ممنون .

nimahandsomboy
10-12-2011, 19:26
من الان دارم در دانشگاه افسری خدمت میکنم

در قسمت اداری

روزی 3 یا 4 نفر به شعبه ما مراجعه میکنند برای انصراف دادن ( 3 ...5 ملیون غرامت میدن )

من از نزدیک همه کاراشونو دیدم

من خودم شخصا حاظرم برن تو سرما تو خیابون لبو بفروشم ولی تو نظام نرم

بعد از اینکه درست تموم شد ....ستوان2 میشی

و در نظام مشغول به کار میشی ( کادری میشی )

ساعت اداری حقوق بخور و نمیر

بدی نظام اینه که نمیتونی پیشرفت کنی هیشه همونی هستی که اول بودی به قول معروف گیر میکنی

TR4NC3
10-12-2011, 20:33
یعنی میگین نَرَم دنبالش ؟ :/

firstpars
10-12-2011, 20:52
دوست عزیز
چهار سال توی دانشکده هستی و توی این چهار سال اردوهای کوهستان و دوره ی تکاوری و... رسما دهنتونو سرویس میکنن

یه قسمت خیلی کوچیکشو برات میگم:
مثلا میبرنتون تو کویر ابرقو ، شب ، پونزده کیلومتر دورتر ، یه آمبولانس با چرغ گردون هست که نورش رو میبینی و تا صبح وقت داری بری بهش برسی. یه پیاده روی طولانی ، توی شب خیلی سرد ، از روز قبلش هم اصلا از غذا و اینا خبری نبوده
ضمنا اینجوری هم نیست که گروهی حرکت کنین و هوای همدیگه رو داشته باشین
صبح که شد دو تا دونه شکلات بهت میدن و این همه ی غذای اون روزته
ساعت 9 صبح میبینی داری از گرما هلاک میشی وسط کویر. باید چاله بکنی تا یه سایه ی مختصری باشه و بهش پناه ببری
اگر تا شب دووم آوردی ، این چالش تموم میشه و بر میگردی دانشکده. اگرم کم بیاری و حالت خراب بشه میبرنت بیمارستان ارتش بستریت میکنن

ضمنا توی دانشکده هم درس و امتحان دارید (شما گفتید حوصله ی درس ندارین)
درس خوندنشون هم عادی نیستا
در کل همه چی با اعمال شاقه همراهه
مثلا یه وقت فرمانده تون میاد بهتون میگه باید حالت شنا بگیرین و درس بخونین :41:

یا نصف شب که خواب هستی براتون بیداری میزنن و میبرنتون تو سرمای بیرون ، یک ساعت بدوید

اگر واقعا با این شرایط حال میکنی ، خب برو
بعد از 4 سال دو تا ستاره روی این شونه ت و دو تا روی اون یکی شونه ت میچسبونن و میشی ستواندوم
دوستان گفتن ممکنه هر جایی بندازنتون ولی من شنیدم که نظر خود دانشجوها هم دخیل هست. به هر حال در این مورد تحقیق کنید
ضمن اینکه بعد از تقسیم هم میتونید مجددا انتقالی بگیرید واسه جاهای دیگه . البته به این آسونی انتقالی نمیدن ولی نشدنی هم نیست
کار شما در یکی از یگان های یکی از پادگانهای ارتش خواهد بود و بستگی به رسته تون داره
مثلا شاید بشید اسلحه دار ، شاید بشید انباردار ، شاید برید توی بهداری پادگان ، شاید هم فرمانده ی گروهان یا مسئول آموزش سربازها بشید.
حقوقشو نمیدونم چه جوریه ولی زیاد چشمگیر نیست. اولش روی ماهی 500 تومن و این حدودا فکر کن
کم کم که ترفیع درجه میگیری حقوقتم بیشتر میشه
درجه هم اگر هیچ مشکلی نداشته باشی و فرمانده های بالاترت ازت راضی باشن هر از چهار سال یه درجه بهت میدن
ینی 4 سال بعد از فارغ التحصیلی میشی ستوان یک
4 سال بعد سروان
4 سال بعد سرگرد
4 سال بعد سرهنگ دوم
4 سال بعد سرهنگ
از سرهنگی به بالا هم شرایط خاصی داره و معمولا اگر همه چی ایده آل باشه با همین درجه ی سرهنگی بازنشست میشی
ساعت کارت هم از 7 صبح باید توی پادگان باشی تا 2 عصر ، به جز بعضی روزها که افسر نگهبان میشی و باید یک روز کامل توی پادگان بمونی

ولی همه ی این سختیا واسه کسی که عشق کارای نظامی باشه شیرینه
اگر علاقه داری و میتونی با این شرایطش بسازی برو
حداقل خوبیش اینه که بهت خونه ی سازمانی میدن ، کار ارتش مقبولیت و شان اجتماعی خوبی هم داره
موفق باشی

ادیت : همه ی اینایی که گفتم در مورد دانشکده ی افسری امام علی بود که متعلق به نیروی زمینی ارتش هست.
بقیه ی نیروها و سپاه و... رو اطلاعی ندارم ولی احتمالا به این سختی نیست

HITB0Y
10-12-2011, 23:17
اینا که شما گفتین سختی های این کاره که برای من مشکلی نیست ... چون بیشتر از این کارا لذت میبرم تا ناراحتم کنه .
فقط درمورد اینکه گفتین هرجایی ممکنه منو بفرستند ؛ من الان کرمانشاه هستم نمیشه کاری کرد که بعد فارق التحصیلی بازم بیفتم شهر خودم ؟
بعد فارق التحصیلی باید دقیقا چیکار کنم ؟ ( منظورم اینه خودشون استخدام میکنن آدمو دیگه ؟ بعد باید چه کاری انجام بدم ...
از حقوق و اینا خبری نداری ؟
بعد به نظرتون من از همین الان برم سراق گرفتن کارت بسیج فعال خوبه یا وقت تلفیه ؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد / ممنون .
ببین مثلا اگه تو نیرو دریایی آجا استخدام بشی مجبوری به یکی از پایگاه های جنوب بری...بندرعباس,جاسک,خارک,بوش هر,خرمشهر,چابهار,...پس خبری از کرمانشاه و یا هر شهر دلخواهی نیست!!!زندگی تو این شهرهایی که گفتم به خودیهِ خود سخت هست حالا چه برسه به اینکه بخوای اونجا دوره نظامی هم ببینی!!!!
در مورد حقوق اطلاع دقیقی ندارم ولی میدونم تا آخر عمرت به دولت بدهکاری!!!
به نظر من قبل اینکه بری دانشگاه افسری برو سربازی تا از نزدیک با شرایط محیط نظامی آشنا بشی....مطمئنم نظرت کاملا عوض میشه...اتفاقی که دقیقا برای خودم افتاد....من قبل خدمت حتی فکرشم نمیکردم خدمت کردن تو ان نظام تا این حد سخت باشه!!!و مثل شما بدمم نمیومد استخدامش بشم...ولی وقتی واردش شدم به کلی نظرم عوض شد!
خدارو شکر خدمتم زیاد طولانی نشد و کسری داشتم...ولی باز هم کاملا با شرایط آشنا شدم.
قبل از تصمیم گیری برو با چندتا دانشجو در این باره صحبت کن و نظرشونو جویا شو...
کارت بسیج از هر نوعش فکر نکنم کاربردی توی آجا داشته باشه!
موفق باشی:40:

TR4NC3
11-12-2011, 16:10
ممنون از توضیحات دوستان ! همچنان تصمیمم اینه که وارد دانشگاه افسری بشم چون به شرایط و کارش علاقه دارم ...

shahinfarasystem
11-12-2011, 17:01
با اين نكته بسيار مهم hitboy عزيز كاملا موافقم
چون دقيقا براي منم همين شرايط بود
حالا ديگه تصميم با خودشماست

به نظر من قبل اینکه بری دانشگاه افسری برو سربازی تا از نزدیک با شرایط محیط نظامی آشنا بشی....مطمئنم نظرت کاملا عوض میشه...اتفاقی که دقیقا برای خودم افتاد....من قبل خدمت حتی فکرشم نمیکردم خدمت کردن تو ان نظام تا این حد سخت باشه!!!

Shadow-Man
13-12-2011, 16:19
درسته سختی های خودش رو داره (به هر حال شما داری برای شرایط جنگی آماده میشی) ولی خوبی هایی هم داره شان اجتماعی خوبی داره البته رفتار خودتون هم بستگی داره
هیچ وقت نگران خونه نیستی مشکلی که بقیه باهاش دست به گریبانش هسن از لحظه ای که رسما دانشجو بشی حقوق داری البته ماه اول میره برای بیمه و صندوق بازنشستگی و این حرفا
در کنارش می تونی کار دیگه هم انجام بدی فقط آموزش نظامی نمیدن آموزش علمی هم هست اون طور که من شنیدم دانشگاه های ارتش حتی دانشگاه های دولتی رو هم قبول نداره (یکی از نزدیکان خیلی نزدیکم بازنشسته ارتش هست) اینطور که این نزدیک ما تعریف میکرد تا آخر خدمتش داشت درس میخوند.
امنیت شغلی هم دیگه گفتن نداره
اون لباسی که تنت میکنی خیلی برش داره مثلا تو ایست باز رسی ببین دیگه چی باشه بخوان ماشینت رو بگردن.
اگه تو ارتش میخوای راحت باشی هرجای نیروی هوایی که تونستی برو چون فقط شهر های بزرگ پایگاه داره
اگه به بالاتر از سرهنگی فکر میکنی برو پیاده نظام نزاجا سختیش بیشتره ولی فرمانده های نیروی زمینی فقط و فقط از پیاده نظام انتخاب میشن
فرمانده های نیریی هواهی هم همونطور که میدونید از خلبانان شکاری انتخاب میشن پس تو نیرو هوایی فکر بالارفتن رو نکن. سالی که من می خواستم برم از 10-15 هزار نفر که تو مرحله اول قبول شدن فقط 2000 هزار نفر قبول نهایی شدن که از این تعداد هم فقط 20 نفر تو رشته خلبانی بودن (الزما نه خلبان شکاری)
نیروی دریایی هم 6 ماه رو آبی ماموریت ها خارج از کشور بهت میخوره خانوم بچه ها رو می تونی با خودت ببری
ارتقای درجه چیز خیلی رویایی ای هم نیست باید ماموریت هارو خوب انجام بدی سوتی ندی. اگه بهت جایگاه دادن وظایف اون جایگاه رو بخوبی انجام بدی. البته من یه بار در مورد جایگاه شنیدم زیاد مطمئن نیستم ولی اگه درست باشه تو ارتقا درجه خیلی تاثیر داره.

در ضمن وقتی وارد ارتش بشی ممنوع الخروج نیستی ولی فقط سفر های زیارتی میتونی بری. این وضعیت تا دو سال بعد از بازنشستگی هم ادامه داره البته تو بعضی پست ها این وضعیت تا آخر عمر ادامه پیدا میکنه بستگی داره به چه اطلاعاتی دسترسی داشته باشی.
سوال دیگه ای هم اگه بود بپرس از اون آقای نزدیک میپرسم بهت میگم

Pami
14-12-2011, 21:21
البته این نکته رو در مورد خونه سازمانی بگم ، الان ما تو آجودانی هستیم ، هنوز کادری هایی با درجه سروان و سرگرد به خونه سازمانی نرسیدن و تو نوبت موندن ! انتظار نداشته باشین بعد از اتمام دانشکده و دوره 4 ساله سریع صاحب خونه و تموم مزایا بشید
وضعیت خونه سازمانی ها هم چنگی به دل نمیزنه ، خونه های اکثرا قدیمی و کثیف رو بهتون تحویل میدن ، ماهانه هم چیزی دور و بر 100-150 تومن از حقوقتون بابت خونه کم میشه

TR4NC3
14-12-2011, 21:45
خونه دارم خدارو شکر :دی .. نیازی به خونه نیست پس ...
من فقط یه شغل خوب و آبرومند میخوام که حقوقِ ماهیانه رو داشته باشه ...

من به ارتش علاقه دارم ! سختی کارش هم برام مشکلی نیست ...
فقط یه مقدار حقوقش کمه ... ( ماهی 1 تومن میدادن من راضی بودم )
من می خوام تمام عمر مجرد بمونم ... صبح برم سرکار ظهر برگردم ...

×××
توی ماموریت ها دقیقا باید چیکار کرد ؟
احتمال کشته شدن توشون هست /؟ :دی

Pami
14-12-2011, 21:54
من به ارتش علاقه دارم !

خدا به داد اون وظیفه هایی که در آینده زیر دست شما میفتن رحم کنه !
از الان با این روحیه میخوای بری فک کنم تا سرهنگ تمامی رو یه ضرب طی کنی : دی

حقوق یه ستوان فکر کنم کمتر از 700 نباشه ، البته بستگی به پایه خدمتت هم داره
ارتش وامهای خوبی به پرسنل اش میده ، سودی هم نمیکشه روش

Shadow-Man
14-12-2011, 22:54
خونه دارم خدارو شکر :دی .. نیازی به خونه نیست پس ...
من فقط یه شغل خوب و آبرومند میخوام که حقوقِ ماهیانه رو داشته باشه ...

من به ارتش علاقه دارم ! سختی کارش هم برام مشکلی نیست ...
فقط یه مقدار حقوقش کمه ... ( ماهی 1 تومن میدادن من راضی بودم )
من می خوام تمام عمر مجرد بمونم ... صبح برم سرکار ظهر برگردم ...

×××
توی ماموریت ها دقیقا باید چیکار کرد ؟
احتمال کشته شدن توشون هست /؟ :دی

پسر خوب خونه رو که نمی تونی بندازی رو دوشت از این سر ایران بکشی اون سر ایران
هر پنج سال جات رو عوض میکنن اگه هنوز مثل قدیما باشه 5 سال جای خوش آب و هوا میری 5 سال هم جای بد آب و هوا فکر کنم سال های آخر خدمت هر جا بخوای میری

اگه به ارتش علاقه داری مطمئن باش سختی هاش هم برات شیرین میشه
البته سه ماه تابستون که اولش هست به معنی واقعی کلمه دهنت رو اسفالت میکنن یه اتوبان هشت بانده جاش میذارن ولی فقط همون سه ماه هست که باید تحمل کنی

ماموریت ها رو نمی دونم ولی فکر نکنم کار خاصی باشه ولی شدیدا بستگی به جات داره مثلا اگه حفاظت اطلاعات بریش شدیدا کار های خاص میکنی
منظور همون وظایفت هست که کاملا توجیهت میکنن
احتمال کشته شدن که نه مگه اینکه وقتی داری با بعضی سلاح ها کار کنی خودتو به کشتن بدی که اون هم قبل از آموزش کامل چیزی دستت نمیدن
البته یکی از شرایط خلبان شکاری "یگانه فرزند ذکور نبودن" هست :|

راستی رشته ات چیه؟

یه نصیحت میکنم که حتما آویزه گوشت کن خیلی رو قبول شدن تو ارتش حساب نکن چون اولا خیلی آسون نیست و متقاضی خیلی داره
دوما وقتی خدای ناکرده قبول نشدی ضربه شدیدی میخوری.
من خودم خیلی برام مهم نبود ولی وقتی قبولم نکردن داشتم دیونه میشدم جوابش خرداد اومد ولی تا عید حالم گرفته بود و اعصابم خورد بود.
حالا منی که برام مهم نبود اینطوری شدم وای به حال تو که می گی علاقه داری.
فقط خودم اینطوری نبودم

TR4NC3
15-12-2011, 14:53
من رشتم تجریبه ...

هر پنج سال جات رو عوض میکنن اگه هنوز مثل قدیما باشه 5 سال جای خوش آب و هوا میری 5 سال هم جای بد آب و هوا فکر کنم سال های آخر خدمت هر جا بخوای میری
این طوری که آواره میشیم !×!
ای بابا ...

خدا خودش عاقبتمون رو به خیر کنه ...

One Minute
15-12-2011, 18:35
این امتحان های ارتش که میگین چیجوریه ؟

کنکور داره ؟!! منابع مطالعاتیش مشخصه ؟!!

Shadow-Man
15-12-2011, 22:47
برای ثبت نام یه شرایطی داره مثل شرایط سنی نداشتن معافیت پزشکی شرط معدل، تک پسر نبودن (برای خلبانی هواپیما)
و چیزای دیگه
وقتی شرایط رو داشته باشی میری ثبت نام میکنی بعد یه تاریخ برای کنکور معرفی میکنن منابعش مثل کنکور دانشگاه هست ولی خیلی اسون تره تست هوش هم داره
تست هوش زبان انگلیسی نسبتا مهمن

نزدیک نصف پذیرفته شدگان اینجا قبول میشن
بعد از مرحله به ترتیب حروف الفا یه روزی رو مشخص میکنن برای مرحله دوم این مرحله 2-3 روز طول میکشه یه شب هم تو پادگان بهت جا میدن به کسایی که از شهرستان میان میگن برای 5 روز تدارک ببینید ولی اگه همه چیز خوب پیش بره حتی ازمایشات خلبانی رو هم بخواید طی کنید سه روز میشه
مرحله دوم به چهار بخش تقسیم میشه
بخش اداری که احراز هویت و ارائه مدرک و توجیه در مورد مدارکی که بعدا میخوان، انتخاب رشته، از قوای سه گانه هم میان یه توضیحی میدن
بخش دیگه قسمت پزشکی هست بینایی سنجی، تست کور رنگی، اعصاب و روان، قلب، ازمایش ادرارو...
بخش بعدی امادگی جسمانی هست. که شامل بار فیکس و دو هست این قسمت ممکنه شما رو بترسونه ولی فورمالیته است. سالی که من رفتم فقط یه نفر رو اینجا رد کردن که اون خیلی وزنش زیاد بود به نظرم در حقش لطف کرد
بخش آخر که میوفته روز بعد مصاحبه هست اول یه دفرچه عریض و طویل رو پر بکنید بعدش یه مصاحبه عقیدتی دارید: قران از رو بخون تشهد نماز رو بخون اذان صبح ساعت چند بود؟ یک روز خود را شرح دهید! یعنی صبج پامیشی چی کار میکنی؟ جواب درست اینکه صبح که پا میشم اول نماز میخونم. به بقیه روزت کار ندارن
تو این بخش مهم ترین چیز اینه بدون نماز میخونی
یه مصاحبه دیگه هم دارین که اینجا زیاد صحبت نمیکنید تو خوانواده ات شخص دادگاهی دارین؟ چیزی هست که تو دفترجه نپرسیده باشه ولی بخوای بگی؟ با اتباع خارجی رابطه دارید؟ جواب سوال آخر باید به طور قاطع نه باشه این بخش هم خیلی مهمه

این مراحل هم اگه قبول بشید دیگه کار تمومه. قبولی تو این مرحله تا قبل از تیر مشخص میشه دانشگاه از مهر شروع میشه سه ماه تابستون هم همونطور که قبلا گفتم تا بتونن پوستتون رو میکنن ولی فقط همون سه ماهه

یه تحقیقات میدانی هم داره که به گفته خودشون 4ماه تا 4 سال طول میکشه و نتیجه اش هم تعیین کننده است
تو اون دفترچه که گفتم از اسم دو نفر می خوان که ازشون در مورد شما تحقیق کنن در این مورد هم قبلا تصمیم گیری کنید.
کپی شناسنامه تمام خانواده و دای و خاله و عمه و عمو پدربزرگ مادربزرگ خودتون و همسرتون لازمه

یه نکته خیلی مهم هست اگه وارد ارتش بشید و خواستید ازدواج کنید، اون دختر خانوم و خانواده اش خوشبخت علاوه بر پدر و مادرتون باید به تایید حفاظت اطلاعات ارتش هم برسند که یه موقع مورد امنیتی نداشته باشن
رعایت موارد امنیتی تو ارتش خیلی خیلی مهمه اگه حواستون به این چیزا نباشه مثلا جلو دهنتون رو نتونید بگیرید تو ارتش به سرهنگی هم نمیرسید

senaps
15-12-2011, 23:50
سلام....
من دانشجوی کاردانی کامپیوترم....
انگلیسی رو مثل بلبل چه چه میکنم.....
امسال برا کارشناسی امتحان میدم و کارشناسی رو میگیرم......
بعد از کامپیوتر،شدیدا به ارتشی بودن علاقه دارم(البته جوری که به فیس بوقم ضربه نزنه....)

ولی این پست اخری،منو به شک انداخت!!اخه من اصلا ادم مذهبیی نیستم....یعنی سرمو ببری،نمیتونم از متدین بودنم حرف بزنم!!میتونم در بهترین حالت،میتونم بنویسم که مسلمونم.....

حالا،با کارشناسی،میشه رفت تو ارتش؟

نیروی دریایی،یا نیروی زمینی،از کجا میشه راجع بهشون اطلاعات بدست اورد؟!!!
مثلا سایت نیروی دریایی امریکا تو دسترسه که من با یارو چت کردم که استخدامم میکنه یا نه!که گفتن امکان نداره از ایران بذاریمت بیای تو ارتش!!!!!!!!

برا یه کارشناس نرم افزار،ایا امکان ادامه ی تحصیل هم هست؟یعنی میتونم همزمان،درس کامپیوتر هم ادامه بدم یا اینکه باید فقط راجع به این چیزای نظامی چیز بخونم؟!!!!

قدم عالیه،از همین روزا هم میخوام رو هیکل کار کنم!(190 و خورده ای قد،+ 64 کیلو وزن دارم که قصد دارم بالا ببرمش!!)

راستی،من معاف کفالت شدم+ همیشه میرم شکار.....تیراندازیم با اسلحه های دوربین دار،خارق العاده عالیه!!

Shadow-Man
16-12-2011, 13:58
سنتون نباید از حداکثر سن که تو شرایط اومده بیشتر باشه البته برای خلبانی هواپیما که حداکثر 20سال هست تا شیش ماه هم تخفیف میدن

تو دوران دانشجویی که نمیدونم ولی بعد از اون شما فقط تا 2 بعد از ظهر سرکار هستین بعد از اون می تونید جای دیگه کار کنید یا درس بخونید
شما چطور به ارتش علاقه دارید ولی از فیس بوک نمیگذرید؟ اگه خواستید برید به فیس بوک اشاره ای نکنید ولی بعدا می فهمن
تو فیس بوک فعالیت سیاسی نداشته باشید با کسایی که فعالیت سیاسی دارن هم ارتباط نداشته باشید با خارجی ها هم که اصلا.

لازم نیست حزب اللهی باشید فقط مطمئن باشن نماز میخونید

اینجا رو هم شما باید از یه ارتشی سوال کنید بگردید تو نت پیدا میشه

قدت برای خلبانی عالیه ولی وزنت رو با بدن سازی ببر بالا. اگه رفتی حتما برای خلبانی هم آزمایش ببده میبرنت تو یه بیمارستان همه جاتو .. خلاصه و این حرفا
ولی ارزشش رو داره فکر نکنم هیچ شغلی به اندازه خلبانی شکاری پرستیژ و شان اجتماعی داشته باشه

senaps
16-12-2011, 18:06
سنتون نباید از حداکثر سن که تو شرایط اومده بیشتر باشه البته برای خلبانی هواپیما که حداکثر 20سال هست تا شیش ماه هم تخفیف میدن

عالی.....
فقط یه سوال:
نیروی دریایی چی؟در حقیقت قدرت نظامی کدومش بیشتره؟ هوایی یا دریایی؟ نسبت به حقوق،کدومش بهتره؟
من بچه ی ایلام هستم و بالا و پایین رفتن از کوه،برام یه چیز خیلی خیلی عادیه!!(چوپان نیستم البته!) ولی خوب،هر هفته کوه نوردی ها طولانی و گاهی حتی دوروزه دارم و خیلی هم کم اب میخورم....نگران این چیزاش نیستم،نگران گذروندن زندگی در ادامه اش هستم....

اصلا سوال کلی تر:
کار افراد استخدام شده چیه؟! اخه جنگی که در کار نیست پس اینا دقیقا چیکار میکنن/

Shadow-Man
17-12-2011, 12:01
دریایی و هوایی کلا جدا هستن و زمینه کاریشون چیز دیگه است به نظر من نمیشه مثایسه کرد
می دونم هر دو تا دارن تجهزاتشون رو بروز میکنن زیر دریایی میخرن هواپیما های جدید میخرن

در مورد حقوق هم نمیدونم ولی اون اشنای که دارم بازنشسته نیروی زمینی هست سرهنگ دو
ماهی نزدیک 1 میلیون میگیره عید تا دو تومن هم میره
این مال کسی هست که اصلا دنبال حق و حقوقش نمیره مطمئن وقتی ماموریت میرفته دنبلا حق ماموریت نمی رفت. دنبال خونه سازمانی نمی رفت دنبال کار های جانبازیش نرفت
مطمئنم اگه این اخلاق رو نداشت بیشتر از اینا الان حقوق میگرفت

کارشون رو نمیدونم باید از کسایی که سربازی رفتن بپرسی ولی کار خاصی نمیکنن مهم ترین کارشون آماده شدن برای شرایط جنگی هست چه آماده شدن خود فرد چه آماده شدن تجهیزات و ... هر کاری که انجام بشه هدفش همینه

senaps
17-12-2011, 19:35
مطمئنم اگه این اخلاق رو نداشت بیشتر از اینا الان حقوق میگرفت

منم همین اخلاق رو دارم......
هیچ سایتی نشد پیدا کنم!!سایت ارتش هم بعد از اینکه اخرین شماره ی مجله ی سرباز رو دانلود کردم،دو تا مقاله خوندم کلا پشیمون شدم!!!!!!!
ببینم نیرودریایی یا هوایی کی میتونم ثبت نام کنم؟

mohammad13.blogfa
17-12-2011, 21:28
با عرض سلام.
من هفده سالمه و سوم تجربی هستم. توی مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهرمون تحصیل می کنم و جزو شاگردهای تقریبا خوب هستم که می تونم بگم شانس قبولیم توی رشته داروسازی دانشگاه تهران بالای 90 درصد هست اگه خدا بخواد.
اما من علاقه شدیدی به خلبانی دارم. البته نسبت به این رشته آشنایی زیادی ندارم و بیشتر عاشق خلبان ها هستم. به همین دلیل سعی کردم اطلاعاتی راجع به دانشگاه شهید ستاری بدست بیارم. اما کل فضای اینترنت رو یک مقاله ی شش سال پیش بدون منبع محکم پر کرده که عملا غیر کاربردیه. تلفن دانشگاه هم که محل درست و حسابی به آدم نمی دن و انگار که طلبکارت هستن . خواهش می کنم که کمک کنید.
شما آخرین امید من هستد.اما سوالات من ؛؛؛
1.آیا متقاضی می تواند از رشته تجربی باشد؟
2. وضعیت دندان باید چگونه باشد؟ آیا دندان کاشتنی و مصنوعی را قبول می کنند؟(از همه مهمتر!!!)
3.من چشمام 10/10 هست ، اما آستیگمات به مقداری دارم ، وضعیت آستیگمات باید چقدر باشه؟
4. آیا انحراف بینی به مقدار کم مشکل ساز هست؟
5.تا چه سنی حداکثر می تونم اقدام کنم؟
ممنونم که به این سوالات پاسخ می دین.
حالا اگه ممکنه یکم هم درباره ی این رشته توضیح بدین.
این که حقوقشون در حد یک کارمند معمولیه ، ممکنه به شهرهای دورافتاده منتقل بشن ، شرایط نظامی سختی دارن ، تا یک عمر زیر نظر نظام هستن و ... رو همه می دونم ، اما شوق خلبان شدن کورم کرده ، طوری که حاظر شدم داروسازی رو بخاطرش توی اولویت دوم بگذارم. حالا به نظرتون ارزشش رو داره؟؟؟؟؟
اینم بگم که من به داروسازی و کلا درس خوندم علاقه زیادی ندارم ، انتخاب داروسازی هم انتخاب بین بد و بدتر و صرفا بخاط آینده مناسب شغلی داروسازی بوده.
حالا خواهشا کمک کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ببخشید که طولانی شد

Shadow-Man
17-12-2011, 23:34
درجه داری رو نمی دونم ولی افسری تو اسفند تو روزنامه بازار کار اعلامیه میده برای همه نیرو ها هم با هم امتحان میگیرن

Ezel
18-12-2011, 21:03
سلام :

در رابطه با دانشگاه و رشته ، میبایست از انجمن آموزش عالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید /

در مورد باقی سوالات هم امیدواریم که دوستان بتونند کمکتون کنند .

موفق باشید .

Shadow-Man
18-12-2011, 21:34
یه تاپیک برای دانشگاه افسری بود اونجا مطرح میکردین بهتر بود ایکاش sir0c0 عزیز ای دو تا تاپیک رو یکی میکردن
بگذریم

بذار آب پاکی رو بریزم رو دستت شما به هیچ عنوان نمی تونی از طریق ارتش خلبان بشید البته منظروم هواپیما هست هلیکوپتر رو شاید بتونید

اولا تجربی به هیچ عنوان برای خلبانی نمیگرن در واقع ارتش بیشتر ریاضی میگره به طو کلی رشته هایی که تجربی قبول کنن کمتره. انسانی هم عملا هیچی

دندون ها باید سالم و طبیعی باشن

چشم هم تو اعلامیه زده 10/10 در مورد استیگمات هم صحبت نکرده فکر نکنم مهم باشه

اگه تو اسفند که تو روزنامه بازار کار اعلامیه میده رو بخونی می بینی حد اکثر سن رو 20 سال گفته ولی تا 20 سال و شش ماه هم قبول میکنن
البته در هنگام ثبت نام

در مورد بینی نمی دونم ولی شرایط پزشکی خیلی سختی داره

حد اقل قد برای هلیکوپتر 165 هست ولی برای هوا پیما 180-90 دقیق نمیدونم

این که حقوقشون در حد یک کارمند معمولیه ، ممکنه به شهرهای دورافتاده منتقل بشن ، شرایط نظامی سختی دارن ، تا یک عمر زیر نظر نظام هستن و ... رو همه می دونم ، اما شوق خلبان شدن کورم کرده ، طوری که حاظر شدم داروسازی رو بخاطرش توی اولویت دوم بگذارم. حالا به نظرتون ارزشش رو داره؟؟؟؟؟

چییی؟؟؟؟ حقوق کارمندی؟ جای دیگه نگی این حرفو میگیرن می زننت
شما اگه خلبان شکاری باشی فقط با عقدنامه یه خونه چهار خوابه بهت میدن البته شنیدم ولی تو خلبانی شما 20 سال بیشتر تو ارتش نیستی بعد می ری تو هواپیمایی. کشور های عربی هم برای خلبان ایرانی خیلی خوب پول میدن در کل هیچ شغل و جایگاهی شان و منزلت اجتماعی خلبانی شکاری رو نداره به هر کی بگی فکش میوفته
جاهای دیگه ارتش اینطوری نیست ولی دیگه یه کارمند معمولی هم نیست خونه میدن وام بدون بهره میدن این یک عمر هم فقط تا 2 بعد از ظهر زیر نظر ظالمانه و مستکبرانه !!! ارتش هستی

توصیه شخصی:
در سال از حدود 20000 نفر ثبت نام اولیه (سالی که من می خواستم برم) فقط 20 نفر خلبانی قبول شدن که شاید 2 نفر هم خلبان شکاری نشه در نتیجه شما اگه دنبالش رفتی به هیچ عنوان کوچکترین حسابی روش باز نکن شما که میگی حوصله درس خوندن نداری اگه جزء 20 نفر بشی جزء 2 نمیشی

در ضمن دارو سازی که خیلی خوبه نه سرت تو دهنه مریضه نه آه و ناله میشنوی نه ساعت کاری خیلی زیاد مثل بقیه پزشک ها داری (فکر کنم) کلاس خوبی هم داره

mohammad13.blogfa
19-12-2011, 19:33
با تشکر از همه دوستان ، شاید خندتون بگیره پست خودم رو گم کردم ، بعد از دو روز از google پیدا کردم.
از جوابتون ممنونم.
با این تفاسیر من که چند تا دندونام خرابه کلا قید خلبانی رو بزنم؟ یعنی هیچ راهی نداره؟
خاک بر سرم ! هر چی این مادر بیچاره ما گفت مسواک بزن گوش نکردم ؛ حالا می فهمم که بنده خدا چی می گفت!!!!!!!!!!!!

robert
22-12-2011, 02:15
دوستان یه نیم نگاهی هم به دانشکده نیروی انتظامی و پلیس شدن بندازن هم بد نیست....

اون دوست عزیزی که میگفت دوست داره از قدرت تیراندازی اش استفاده کنه شاید بتونه اینقدر پیشرفت کنه تا به رسته عملیات ویژه و یگانهای رهایی گروگان هم راهیابی پیدا کنه....

خیلی کارهای بی درد سر تری هم برای شما وجود داره...

یکیش یگان حفاظت ریاست جمهوری

دیگری یگان حفاظت پرواز که البته هر دو از سپاه نیرو میگیرن و کلا سیستم سپاه هم خیلی خیلی آسونتر و ساده تر از ارتش هست. از روانی بازی فرماندهان هم خبری نیست.

اون دوست عزیزمون که تاپیک رو شروع کردند نگفتند در کدام یک از سه نیروی ارتش علاقه دارند کار کنند.

چون بدترین شرایط مربوط به دانشگاه افسری امام علی هست. البته دانشگاه علوم دریایی نوشهر و دانشگاه ستاری هم خیلی خوش نمیگذره ولی دانشگاه امام علی واقعا پوست ادم رو میکنند.

دانشگاه ستاری هم تبعیض و تفاوت زیاد هست. یه عده آدم بسیار مذهبی به صرف قبولی در آزمون های عقیدتی به رسته خلبانی شکاری میرسند و عده ای هم که شاید 100 بار بیشتر لایق باشند در بهترین حالت میرن برای رسته پدافند .

هرچند اول و آخر خلبانی نهاجا در ایران چیز جالبی نیست.... خیلی ها بودند که سالها در دانشگاه ستاری رویای پرواز با فانتوم و تامکت رو داشتند ولی سر از هرکولس و F-7 و یا حتی بدتر از اون از گردانهای آموزشی pc-7 در اصفهان در آورده اند و به بیان دیگر معلم شدند تا خلبان.

من اگر جای شما بودم هر سه دانشگاه ارتش رو بی خیال میشدم و میرفتم دانشگاه پلیس.
اگر هوش و استعداد خوبی داشته باشی میتونی تو دانشکده کشف جرائم ادامه تحصیل بدی و افسر کارآگاه بشی که هم تو شهر خودت هستی هم شغل پر جذبه ای داری و هم از سختی های ارتش خبری نیست. و اگر هم روحیه ات با اکشن بیشتر سازگار هست اوج حس اکشن و تیراندازی و اقتدار در اون عکسی هست که بالای صفحه گذاشتم..... یعنی دانشکده عملیات و دایره گزینش و استخدام یگانهای ویژه پاسداران ناجا.

بازهم تصمیم با خودت هست...