PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يكي بياد نورپردازي تو تري دي مكس رو ياد بده

hp1361
27-06-2006, 16:59
سلام

اكثر دوستاني كه دوست دارن كار انيميشن انجام بدن در درجه اول ساخت كاراكتر ها رو شرع مي كنن بعد از اون سراغ ماتريال ميرن و بعد از اون توي حركت دادن كاراكتر ها و نور پردازي دچار مشكل مي شن

اينكه يه منبع نور امني يا تارگت قرار دادن و با پارامتر هاي اون ور رفتن كاري نداره اما اصولش اين نيست

كار بايد هدفمند باشه و كاربر بايد بدونه از برنامه اش چي مي خواد و قصد داره چه منظره و يا تصويري رو خلق كنه براي مثال اكثر دوستان در ساخت نور محيط مشكل دارن (البته منم جز اونام ) حداقل براي تازه كار ها اينطوره

پيشنهاد مي كنم دوستاني كه در زمينه نور پردازي مهارت كامل دارن پا پيش بزارن و آموزش هاي خوبي براي ديگر دوستان قرار بدن تا اينقدر چيزهايي كه دوستان در محيط تري دي مكس ميسازن مصنوعي به نظر نرسه

براي اينكه فرق مصنوعي و طبيعي رو خوب حس كنيد خودتون با ماتريالي ور بريد و اونو به شكل شيشه در بيارد و بعدش سري به اموزش مكس هفت بزنيد و تفاوت رو ببينيد

يا حق

bb
27-06-2006, 22:00
دوست عزیز این خواسته شما خیلی وقت گیر هستش
بهتره یکی از قبل تو هاردش مطالبی رو بنویسه و ذخیره کنه بعد کپی کنه اینجا ( البته اگه حوصله داشته باشه )

ALI Kheradmand
27-06-2006, 23:03
آخه تو ایران فکر نکنم کسی نورپردازی در حد حرفه ای بلد باشه . البته می شه منبع های خارجی رو ترجمه کرد .

Tamirat.laptop
09-07-2006, 18:52
البته دوست عزيز ALI Kheradmand راست ميگن كه درايران فکر نکنم کسی نورپردازی در حد حرفه ای بلد باشه
ولي سي دي هاي آموزشي شركت هاي خارجي هستند كه فقط رو نور پردارزي كار مي كنند ناگفته نماند كه فقط براي نور پردازي نمي باشد من حتي سي دي آموزش کار با nurbs بصورت حرفه ای هم دیده بودم که طراحی ساخت ماشین وکارکتر صورت انسان رو هم یاد داده بود من فقط نام یکی از این شرکتها رو می دانم که آموزش سی دی های جالب وحرفه ای یاد میده نام آن شرکته لیندا
موفق باشی.

Scout_Mov
11-07-2006, 22:39
چرا ايرانش هم داره خيلي هم داره اما به دليل حمايت نشدن و بي ارزش بودن از نظر ايران اين طور حس ميشه
ايران همه چي داره مخ تو هر زمينه اي فقط مونده حمايت و پشتيباني اگه اينا باشه امكاناتش هم هست

ما گرافيست ها ي تازه كار (خودم) نبايد به اميد اين باشيم كه تو ايران هيچ كس بلد نيست كه اين طور هم نيست ما بايد به اميد اين باشيم كه حمايت درست بشه و اون موقع هست كه معلوم ميشه ايران يعني چي

به خودتون نگاه كنيد ما ايراني هستيم به هر چي دست بزنيم طلا ميشه فقط اراده مي خواد امتحان كنيد اينقدر خارجي خارجي نكنيد نه ايراني درسته برخي محصولات مثل محصولات برقي ايراني وضعش ... اما اونا مي تونن اما چون به فكر سود زودرس هستن اين محصول رو مي دن بيرون و يا به فكر پول و ... فقط فكر سالم مي خواد كه با اراده به دست مياد اگر هم نياد ما ها بايد برا ديگران تامين كنيم پس افتخار كنيم به خودمون و به خودمون اميدوار باشيم و بچسبيم به هدفمون
ببخشيد ربطي نداشت اما ...

در مورد سوال دوستمون هم بگم :
اين سوال كمي يا شايد خيلي سنگينه ياد دادن نورپردازي حتي مبتدي هم خيلي وقت گير و ... است اما اگه من مكس كار بودم و بلد هم بودم در اولين فرصت با توجه به شرايط كمك مي كردم

Tamirat.laptop
04-08-2006, 00:28
البته كه آقا محسن دوست عزيزمون راست ميگن ما نبايد خودمونو دست كم بگيريم
: نمونش حبيب زرگرپور ولي كو حمايت :sad:

The_matrix
02-09-2006, 17:31
سلام

اكثر دوستاني كه دوست دارن كار انيميشن انجام بدن در درجه اول ساخت كاراكتر ها رو شرع مي كنن بعد از اون سراغ ماتريال ميرن و بعد از اون توي حركت دادن كاراكتر ها و نور پردازي دچار مشكل مي شن

اينكه يه منبع نور امني يا تارگت قرار دادن و با پارامتر هاي اون ور رفتن كاري نداره اما اصولش اين نيست

كار بايد هدفمند باشه و كاربر بايد بدونه از برنامه اش چي مي خواد و قصد داره چه منظره و يا تصويري رو خلق كنه براي مثال اكثر دوستان در ساخت نور محيط مشكل دارن (البته منم جز اونام ) حداقل براي تازه كار ها اينطوره

پيشنهاد مي كنم دوستاني كه در زمينه نور پردازي مهارت كامل دارن پا پيش بزارن و آموزش هاي خوبي براي ديگر دوستان قرار بدن تا اينقدر چيزهايي كه دوستان در محيط تري دي مكس ميسازن مصنوعي به نظر نرسه

براي اينكه فرق مصنوعي و طبيعي رو خوب حس كنيد خودتون با ماتريالي ور بريد و اونو به شكل شيشه در بيارد و بعدش سري به اموزش مكس هفت بزنيد و تفاوت رو ببينيد

يا حق
تو help 3d max بخش prefrenceهست

animator_blred
05-06-2007, 14:48
دوست عزیز اگه وقت کردم تا آخر این هفته 18.3.86برات یک آموزش میزارم اما اگه نتونستم ایمیلت رو برام بفرست.
Animator_blred@yahoo.com

مرتضی nvcd
19-06-2007, 02:03
سلام

من یه یک ماهی هست که با نرم افزار تری دی مکس بطور جدی کار رو شروع کردم وبجز help مکس و یه سری

خود اموز tutorial که به راحتی می شه از اینترنت پیدا کرد چیز دیگه ای هم مطالعه نکردم .هر چند هنوز اول

راهم ولی الان که چند باریه به این انجمن سری می زنم سوال های عجیبی می شنوم که فکر کنم خیلی راحت

به اونها رسیدم و فکر می کنم مشکل از این جاست که ما منبع خوبی برای این کار نمی شناسیم ونداریم.

الان توی همین تاپیک که دوستی زحمت کشیدن :

من وقتی عنوانش رو دیدم گفتم الان به یه منبع خوب اطلاعات در مورد این زمینه رسیدم نگو همه اومدن گفتن

اره نیست و خیلی حرفه ای پیدا نمی شه واز این حرفها .

به نظرم اگه هر کدومون یه کم اطلاعات داشته باشه وقتی جمع بشه خودش دنیاییه.

پس بهتره هر چی بلدیم بنویسیم زیاد و کم هم نداره.

مثلا در همین مورد که گفتید.(نور پردازی)

من هم بعضی وقتا از این تصاویر تعجب می کردم و می گفتم چرا تصاویر من طبیعی جلوه نمی کنه

یا چرا تصاویرم خشکه.

یه سری به help مکس و قسمت radiosity یا raytracer اون زدم البته اون موقع نمی دونستم

اینا چیند .بهر حال از همون قسمتها استفاده کردم و خیلی بدردم خورد. و الان می تونم تصور کنم که

این تصاویر چندان سخت نیست.

عــــلی
19-06-2007, 15:18
سلام دوست من سوال خوبي كردي البته من به اين موضوع زياد اهميت نميدم چون نور پردازي در مكس برام مهم نيست من چه نور پردازي عالي بكنم و چه نور پردازي نكنم جلوه اي رو كه ميخوام بدست ميارم! در هر صورت اميدوارم مشكلت حل بشه منم سعي ميكنم يه تاپيك راه اندازي كنم و 3D max رو از اول آموزش بدم تا كسي ديگه مشكلي نداشته باشه در ضمن اينم بگم كه ما در ايران مهندسين بسيار زيادي داريم كه كار با مكس براشون مثل آب خوردنه. و معمولاً با نرم افزارهاي سنگين تر از مكس يا اينكه خود نسخه اصلي مكس رو همراه با آموزش از شركت Autodesk ميخرن. به هر حال تشكر از دوستان و آرزوي موفقيت براي همه.

animator_blred
21-06-2007, 20:25
من نمیدونم چطور یک تری دی کار میتونه بگه که برای من نور پردازی اهمیتی نداره .در صورتی که نور پردازی یکی از ارکان مهم تو تری دی مکس هستش و به هیچ عنوان نمیشه اون رو دست کم گرفت چه برسه به این که نخواهیم به اون اهمیت بدهیم
من یک تاپیک جدید گذاشتم که توش یکی از تکنیکهای عالی نورپردازی رو توش آموزش دادمHp1361

The_matrix
27-06-2007, 11:51
سلام چند روز دیگه می زارم
دارم ترجمه میکنم..ok