PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی اولیه

NAZISM
09-12-2011, 00:48
درود
به تازگی یک دستگاه لپ تاپ 6091 اچ پی خریداری کرده ام
هارد یک ترابایت دارد و در سیستم 2 تا درایو است
میخواهم چهار درایو 200 گیگ درست کنم نمیدانم باید چه کنم به چند جا سرزدم ولی به خوبی نگرفته ام
با چند برنامه هم ور رفته ام اما چیزی دستگیرم نمیشود
خواهشمند است یاری بفرمایید
سپاس:11:

F R E E M A N
09-12-2011, 12:53
اول در disk management ویندوز ببین چند پارتیشن primary داری
شاید لازم باشه یکی را پاک کنی تا بشه شرینک کرد

faraname
09-12-2011, 13:36
درود
به تازگی یک دستگاه لپ تاپ 6091 اچ پی خریداری کرده ام
هارد یک ترابایت دارد و در سیستم 2 تا درایو است
میخواهم چهار درایو 200 گیگ درست کنم نمیدانم باید چه کنم به چند جا سرزدم ولی به خوبی نگرفته ام
با چند برنامه هم ور رفته ام اما چیزی دستگیرم نمیشود
خواهشمند است یاری بفرمایید
سپاس:11:

بهترین نرم افزار پارتیشن بندی از درون ویندوز
من خودم روی لپ تاپ با این پارتیشن بندی می کنم . خیلی کار باهاش راحت هست . برای دانلود به لینک ذیل مراجعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک مال خود سایت p30world هست .

NAZISM
09-12-2011, 14:06
اول در disk management ویندوز ببین چند پارتیشن primary داری
شاید لازم باشه یکی را پاک کنی تا بشه شرینک کرد

درود
من با همین برنامه easeus_partition_master پارتیشن ها را دارم میبینم چهار تا primary هستند حالا باید چیکار کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهترین نرم افزار پارتیشن بندی از درون ویندوز
من خودم روی لپ تاپ با این پارتیشن بندی می کنم . خیلی کار باهاش راحت هست . برای دانلود به لینک ذیل مراجعه کنید :

لینک مال خود سایت p30world هست .

درود
گرامی با همین برنامه من هم کار میکنم منتها دشواری اینجاست که نمیدونم چجوریه در فرتور بالا(عکس بالا) چهار تا primary هست که هنگامی که بر فرض 200 گیگ از درایو c کم میکنم دیگه اون دویست گیگ دست نخورده باقی میمونه و نمیتونم با اون دویست گیگ درایو نو بسازم
من باید چیکار کنم؟
سپاس از یاری شما:11:

F R E E M A N
09-12-2011, 15:35
درود
من با همین برنامه easeus_partition_master پارتیشن ها را دارم میبینم چهار تا primary هستند حالا باید چیکار کنم؟
:11:
وقتی 4 پارتیشن primary وجود داشته باشه ویندوز اجازه نمیده پارتیشن اضافه کنی
اول از پارتیشن ریکاوری بک آپ بگیر ، یکی از پارتشنها را پاک کن ( یا logical ) بعد میتونی شرینک کنی

amir_t6262
09-12-2011, 15:37
در لپ تاپ ها محدودیت تعداد درایو وجود داره.
برای اینکه درایو جدیدی بسازی باید درایوهای قبلیت را حذف کنی.

با خود disk management ویندوز درایوهای کم حجم را پاک کن و بعد پارتیشن بندی کن.

NAZISM
09-12-2011, 15:59
وقتی 4 پارتیشن primary وجود داشته باشه ویندوز اجازه نمیده پارتیشن اضافه کنی
اول از پارتیشن ریکاوری بک آپ بگیر ، یکی از پارتشنها را پاک کن ( یا logical ) بعد میتونی شرینک کنی

درود بر شما و سپاسگذارم از پاسخ شما
با نگرش به اینکه ریکاوری مشکلاتی داره و دوست ندارم سر مسئله ریکاوری کلی اعصاب خورد کنی داشته باشم
درایو d را پاک کنم؟
میخوام از این ویندوز هایی که کرک میخوره نصب کنم این یه جورایی خرابه و درایورهاش خوب نصب نشدن
من چجوری میتوانم یک پارتیشن را پاک کنم؟و با توجه به فرتوری که نشان دادم کدام درایو را پاک کنم؟

F R E E M A N
09-12-2011, 17:20
درود بر شما و سپاسگذارم از پاسخ شما
با نگرش به اینکه ریکاوری مشکلاتی داره و دوست ندارم سر مسئله ریکاوری کلی اعصاب خورد کنی داشته باشم
درایو d را پاک کنم؟
میخوام از این ویندوز هایی که کرک میخوره نصب کنم این یه جورایی خرابه و درایورهاش خوب نصب نشدن
من چجوری میتوانم یک پارتیشن را پاک کنم؟و با توجه به فرتوری که نشان دادم کدام درایو را پاک کنم؟
اگر ریکاوری نمیخوای پارتیشنهای D و hptools را delete کن و بعد C را تقسیم کن
یا اینکه میتونی hptools را logical کنی و بعد C را تقسیم کنی

amin666
09-12-2011, 19:14
دوستان منم همین مشکل رو با 6070 دارم.البته روز اول شرینک کردم c رو.مشکل اصلی من با dynamic بودن هارد هست.حالا چند تا سوال:
1)اصولا dynamic چه فرق اساسی با basic داره؟برای چی پیش فرض داینامیک هست؟
2)اگه هارد رو از dynamic به basic تبدیل کنم اطلاعات تو درایو ها که پاک نمی شه؟
3)من درایو c رو شرینک کردم با ویندوز.اگه مثلا ویندوز رو عوض کنم یا پارتیشن رو با برنامه تغییر بدم اون درایوی که از شرینک c ساختم پاک نمی شه که؟
4)بهترین برنامه برای تغییر پارتیشن (مخصوصا اینکه برای لینوکس هم مستقل داشته باشه)چیه؟partition magic که رو سون همش ارور می ده و بعد از کلی ور رفتن و capatible کردن با xp رانش کردم.ولی هیچکار نمی کنه و فقط پیغام می ده هارد شما dynamic ه!نمی شه با پارتیشن مجیک هارد رو کانورت کرد؟بعد نمی دونم چرا تو اون فقط یه پارتیشن نشون می ده و مدل هارد رو نوشته و ظرفیت کلیش رو.با برنامه paragon بالاخره کانورت رو پیدا کردم.اما وقتی خواستم کانورت کنم گفت نسخه 32 بیتیه!مثل اینکه قسمت نیست لینوکس نصب کنیم ما!پیشاپیش ممنون از جواب

amin666
10-12-2011, 13:07
ای بابا!هارد دیسک رو با نرک افزار a0mei بیسیک کردم یکی از درایوهام پرید!درایو c هست.ولی f ام پرید!حد اقل یه نرم اافزار خوب برای برگردوندن پارتیشن معرفی کنید

faraname
10-12-2011, 14:43
ای بابا!هارد دیسک رو با نرک افزار a0mei بیسیک کردم یکی از درایوهام پرید!درایو c هست.ولی f ام پرید!حد اقل یه نرم اافزار خوب برای برگردوندن پارتیشن معرفی کنید

عجب مصیبتی هست این پاک شدن اطلاعات و پریدن پارتیشن ها . ببین من یک پیشنهاد بهت می کنم . معمولا درایوها که این طور میشن , اطلاعات توشون پاک نمیشه . یعنی هست ولی چون پارتیشن برای ویندوز تعریف نشده میشه نشون نمیده و فکر می کنیم اطلاعات پریده . حالا شما یک کار کن . من یادم هست برای یکی از دوستانم این مشکل پیش اومده ما 2 تا راه پیشنهاد کردیم که هر دو جواب داد خوشبختانه .

1.استفاده از نورتون پارتیشن مجیک . این نرم افزار یک بخشی داره به نام کپی اطلاعات. یعنی میاد بخش هایی که تو ویندوز دیده نمیشن رو نشون میده و شما می تونی محتویات بخشی های unallocated یا unpartitioned رو ببینی. با استفاده از بخش browse اش برو رو بخش پارتیشن بندی نشده و ببین چیزی نشون میده یا نه. اگر محتویات رو نشون داد بگیر و کپی کن و ....

2. استفاده از دیسک لینوکس هست . لینوکس این امکان رو به شما میده که بتونید درایوهایی که ویندوز تشخیص نمیده رو از تو لینوکس ببینید. چون دیسک های سیستم عامل لینوکس لایو هستن ( الزما نیاز به نصب ندارن ) می تونید از اونها برای حل این مشکل استفاده کنید. با دیسک لینوکس بوت کنید و بالا بیایید و ببینید می تونید اون پارتیشن پریده تون رو ببینید یا نه .

امیدوارم کارتون به ریکاوری نکشه...

NAZISM
10-12-2011, 21:13
اگر ریکاوری نمیخوای پارتیشنهای D و hptools را delete کن و بعد C را تقسیم کن
یا اینکه میتونی hptools را logical کنی و بعد C را تقسیم کنی

درود و سپاسگذارم از پاسخ شما

من توانستم پارتیشن بندی کنم و چهار درایو 200 گیگ و یک درایو 100 گیگ درست کرده ام و بدون هیچ دشواری انجام شد
من ویندوز را عوض کردم و یکی از این ویندوز های کرک شده نصب کردم
در هنگام نصب درایورهایی که پیشتر در درایو c توسط شرکت اچ پی گنجانده شده بودند اقدام به شناسایی قطعات کردم
اما آنتی ویروس نود32 که نصب کرده بودم هشدار داد که تمامی فایل های درایور لپ تاپ ویروسی هستند و اقدام به پاکسازی کرده است
با اینحال دیگر به درایورها دسترسی ندارم هرچند درایو ریکاوری را مخفی کرده ام اما باز میپندارم که آن هم ویروسی باشد
چگونه میتوانم بدون نصب ویندوز ریکاوری موجود در درایو مخفی, محتویات آن را ببینم؟
آیا جایی هست که بتوانم درایورهای لپ تاپ اچ پی را پیدا کرد؟
سپاس از یاری شما:11:

amin666
10-12-2011, 21:47
با get data back اطلاعات رو برگردوندم.یه درایو دیگه هم ساختم.من مشکلم اینه که پارتیشن مجیک رو هر کاری می کنم با سون ران نمی شه.الانم که کلا بعد این قضیه برور unidentified drive letter می ده.می دونید اخرین ور÷ن این برنامه چنده؟من با 8 مشکل دارم.خوبیش اینه که پارتیشن مجیک راحت یه درایو واسه لینوکس با فرمت خود لینوکس می سازه که موقع نصب لینوکس دیگه ادم مطمئنه.شما برنامه دیگه ای سراغ دارید که اینجوری یه پارتیشن واسه خود لینوکس بسازه؟یه برنامه بود فکر کنم eause اومدم دانلود کنم 120 مگ بود بی خیال شدم!paragon هم واسه لینوکس مجزا چیزی نداره
راستی هارد دیسک رو که basic کردم واسه ریکاوری مشکل ساز نمی شه؟درایو ریکاوری هست.درایو سیستم هم هست.ولی خب ریکاوری logical و بقیه rimary هستند.یه سوال دیگه اینکه بعد ازری استور کردن ریکاوری کلا پارتیشن سیستم مثل حالت زمان ریکاوری گرفتن می شه و تمام اطلاعات می پره؟چون یکی از دوستام asus داره و هی می گه بخوای ریکاوری رو برگزدونی مثل نصب ویندوز بهت گزینه می ده و کاری به پارتیشن نداره.چه جوریه بالاخره.ولی خودشم زیاد مطمئن نبود انگار
من نمی دونم چرا دست به پارتیشن می زنی مشکل ساز می شه.اه!هر کاری می کنی درایو می پره!واقعا هیچ کاری نکردم.فقط داینامیک رو بیسیک کردم.شاید هم به خاطر shrink کردن c اینجوری شده .نمی دونم