PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اعصاب خردکن a disk read error corrupted

ساحل 1
07-12-2011, 17:48
سلام.مدتی هست که من کامپیوتر رو که روشن میکنم خطای

.....loading operaing system
a disk read error corrupted
please ctrl+alt+delete to restart

رو میده واقعا چند ماه هست که اعصابم رو بهم ریخته.بعضی وقتا 20 ،30 بار هی باید ریستارت کنم تا ویندوز بالاخره بوت بشه.تازه بعضی وقتا بعد از مدتی که از دست این اررور راحت میشم.اررور زیر بعد از لوگو سون میاد.

no xeld1
no xeld1
no xeld1

BIOS: Drive=0x0, H=2, S=18
cannot find xeld1 in all drives. press crtl+alt+del to restart

اینم بگم که رو درایو c سون و روی درایو d ایکس پی نصب هست.با اینکه هردو رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و با error checking همه پارتیشن ها رو چک کردم.ولی واقعا راه حل این مشکلو نمیدونم.
واقعا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ali2424
07-12-2011, 20:26

رو میده واقعا چند ماه هست که اعصابم رو بهم ریخته.بعضی وقتا 20 ،30 بار هی باید ریستارت کنم تا ویندوز بالاخره بوت بشه.تازه بعضی وقتا بعد از مدتی که از دست این اررور راحت میشم.اررور زیر بعد از لوگو سون میاد.

no xeld1
no xeld1
no xeld1

اینم بگم که رو درایو c سون و روی درایو d ایکس پی نصب هست.با اینکه هردو رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و با error checking همه پارتیشن ها رو چک کردم.ولی واقعا راه حل این مشکلو نمیدونم.

به نظر من مشکل شما بیشتر سر تغذیه هارد (شل شدن سوکت . ضعیف شدن پاور . وجود ریپل در ولتاژ 12 ولت و ..) پس در اوین قدم حتما هارد رو با یک منبع تغذیه دیگه تست کنید در صورت امکان از کابل ساتای مرغوب استفاده شود توجه کنید کابل ساتا به هیچ عنوان نباید خم 90 درجه خورده باشد سپس از کل اطلا عات داخل هارد بک اپ گرفته ویک بار در حالت دینامیک فرمت کنید البته این مشکل از بد سکتور هم میتواند باشد مخصوصا سکتور بوت

MB:MSI 890FX GD 70 Cpu:AMD 1090 @3.8GHz HT FERQANCE:2400 NB Ferqance:2400 (NB+SB=4800 GH)
CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8
VGA:ati Sapphire 6870 core clock 1000 memory clock 1250
Monitor:LG E2250T
PSU:GP 885 Case: Green X3
HARD:Seagate *3 raid 5

ساحل 1
07-12-2011, 22:30
من سیستمم رو یک سال هست خریدم.پاورم هم گرین 585b هست.بعضی وقتها هم یکدفعه کامپیوتر خودش مثلا نصفه شب روشن میشه.اکثر هم سیستمم رو تو حالت hibernate خاموش میکنم.نمیدونم به اینا هم ربط داره یا نه؟
حالا 2 تا سوال دیگه
1.هارد رو چه جوری باید در حالت داینامیک فرمت کنم؟
2.برای از بین بردن بد سکتور بوت باید چیکارکنم؟

EXTREME
07-12-2011, 22:38
این مشکل علت های مختلف داره
اول از بایوس
بایوس مین رو آپدیت کنید و دیفالت کنید و بوت رو بزارین رو هارد
درست نشد اتصالات هارد کابل و برقشو چک کنید جای کابل دیتا هارد رو هم عوض کنید
درست نشد اتصالات درایو های اپتیک رو بکشین و دوباره تست کنید
خود هارد باید چک بشه با نرم افزار hdd regenerator
ممکنه مشکل از ویندوز باشه ببینید میتونید رو نصب ویندوز ببرین یا نه
مشکل از پاور هم میتونه باشه

ساحل 1
07-12-2011, 22:45
-----------

EXTREME
07-12-2011, 22:51
من این سیستممو یک سال پیش گرفتم.پاورم هم 585b هست.سیستمم هم بعضی وقتها که خاموشش میکنم بعد از مدتی مثلا نصفه شب یهو روشن میشه.البته اکثرا سیستم رو تو حالت hibernate خاموش میکنم.نمیدونم به اینم ربط داره یا نه
حالا 2 تا سوال
1.هارد رو چه جوری بصورت داینامیک باید فرمت کنم؟
2.بدسکتور بوت رو لطفا دقیقا بگین چه جوری باید از بین ببرم؟
مراحل پستم رو به ترتیب انجام بدین به نتجه میرسین
هارد رو با نرم افزار hdd regenerator به صورت بوت اسگن کنید تا بدسکتور هاش از بین بره درصورت وجود

ساحل 1
07-12-2011, 23:28
بایوس مین رو آپدیت کنید و دیفالت کنید و بوت رو بزارین رو هارد

منظورتون از دیفالت چیه؟یعنی بایوس جدید مین رو دیگه استفاده کنم؟
و first boot رو رو هارد بزارم؟

ممکنه مشکل از ویندوز باشه ببینید میتونید رو نصب ویندوز ببرین یا نه

همین دیروز ویندوز نصب کردم.هم xp و هم 7.البته ایکس پی error داده باید دوباره نصب کنم.یک مشکل بزرگم هم هنگام نصب این بود که توی windows boot manager نه با کیبورد usb و نه با ps2 نمیشد بالا پایین رفت و ویندوز مورد نظر رو انتخاب کرد درحالیکه هردو تو بایوس enable هستن.نمیدونم مشکله بایوسه یانه؟

راستی یه چیزی یادم اومد حداقل تو این چند روز چند بار شد که سیستم خاموش بود ولی صدای جیز برق از پشت کیس می اومد!

EXTREME
07-12-2011, 23:47
مدل دقیق مینتون رو بگین

ساحل 1
08-12-2011, 09:42
giga 890gpa-ud3h

ساحل 1
10-12-2011, 11:34
مشکل من حل شـــد!!! :26:
اشکال از همون بایوس بود که اپدیتش کردم درست شد. الا دیگه کیبوردم هم تو ست اپ درست کار میکنه.دستتون درد نکنه.این مشکل واقعا برام کابوس شده بود.
خیلی ممنـــــــــــــــــــــو ن

mehdi_r16
10-12-2013, 10:50

no xeld1
no xeld1
no xeld1

------------------------------------------------------
سلام... من هم همین مشکل رو داشتم نتونستم تو اینترنت چیزی پیدا کنم ولی یه راه حلی پیدا کردم:
مشکل من زمانی ایجاد شد که از نرم افزار ریجستری استفاده کردم، این نرم افزار یه ویندوز جدیدی به اسم خودش ایجاد می کنه که این خطا رو میده...
هنگام بالا اومدن سیستم دکمه اف2 (F2) رو سریعاً پشت سر هم انقدر بزنید تا صفحه جدیدی که اسم ویندوز اصلی و این ویندوز جدید خراب شده توش هست ظاهر بشه... از اونجا ویندوز اصلی تون رو انتخاب کنین و سیستم بالا میآد...
ولی همچنان بعد از ریستارت کردن باید همین فرآیند رو طی کنین.... باید با استفاده از یه سری نرم افزار ویندوز جدید خراب شده رو حذفش کنین (خودم هنوز نتونست) یا اینکه دیفالت بالا اومدنش رو تغییر بدین...
m.khademnahvi@gmail.com

foodaj
28-12-2014, 15:06
------------------------------------------------------
سلام... من هم همین مشکل رو داشتم نتونستم تو اینترنت چیزی پیدا کنم ولی یه راه حلی پیدا کردم:
مشکل من زمانی ایجاد شد که از نرم افزار ریجستری استفاده کردم، این نرم افزار یه ویندوز جدیدی به اسم خودش ایجاد می کنه که این خطا رو میده...
هنگام بالا اومدن سیستم دکمه اف2 (F2) رو سریعاً پشت سر هم انقدر بزنید تا صفحه جدیدی که اسم ویندوز اصلی و این ویندوز جدید خراب شده توش هست ظاهر بشه... از اونجا ویندوز اصلی تون رو انتخاب کنین و سیستم بالا میآد...
ولی همچنان بعد از ریستارت کردن باید همین فرآیند رو طی کنین.... باید با استفاده از یه سری نرم افزار ویندوز جدید خراب شده رو حذفش کنین (خودم هنوز نتونست) یا اینکه دیفالت بالا اومدنش رو تغییر بدین...
m.khademnahvi@gmail.com

سلام ممنون همین کار رو کردم مشکلم حل شد البته من برا ویندوز 7 کرک نصب کردم که این مشکل ایجاد شد و بعد از بوت ویندوز اصلی از طریق نرم افزار wat fix کرک رو حذف کردم اما بازم مشکل حل نشد