PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی هارد وسترن 1ترابایتی

ahad2009
07-12-2011, 16:24
مشکل عجیب قابل ثبت در گینس با هارد وسترن

من مدتیه یه هارد 1 ترا بایتی وسترن خریدم و با هارد قبلیم که یه سامسونگ 160 گیگ بود باهم رو سیستم نصب کردم. دو تا ویندوز هم روش نصب کردم. xp و seven . حالا جدیدا موقعی که سیستم بوت میشه اسم هارد بصورت bzbzbzbzbzbzbzbzbzbzbzbzb bzbzbzb
ظاهر میشه و دیگه سیستم بالا نمیاد :18:. اما با کمی کلنجار رفتن و ریستارت کردن بصورتی کاملا شانسی دوباره هارد شناسایی میشه و سیستم بالا میاد. البته رفته رفته این مشکل دیرتر حل میشه طوری که disc read error میزنه:41: .حالا اگه لطف کنین و راهنماییم کنید ممنونتون میشم.:46:

Hamed DC
07-12-2011, 17:56
مشکل عجیب قابل ثبت در گینس با هارد وسترن

من مدتیه یه هارد 1 ترا بایتی وسترن خریدم و با هارد قبلیم که یه سامسونگ 160 گیگ بود باهم رو سیستم نصب کردم. دو تا ویندوز هم روش نصب کردم. xp و seven . حالا جدیدا موقعی که سیستم بوت میشه اسم هارد بصورت bzbzbzbzbzbzbzbzbzbzbzbzb bzbzbzb
ظاهر میشه و دیگه سیستم بالا نمیاد :18:. اما با کمی کلنجار رفتن و ریستارت کردن بصورتی کاملا شانسی دوباره هارد شناسایی میشه و سیستم بالا میاد. البته رفته رفته این مشکل دیرتر حل میشه طوری که disc read error میزنه:41: .حالا اگه لطف کنین و راهنماییم کنید ممنونتون میشم.:46:

به احتمال بسیار زیاد فریمور هادر دچار مشکل شده!
باید به صورت سخت افزاری به روز بشه.

ahad2009
07-12-2011, 19:55
چطور می تونم فرمور رو بروز کنم.

ali2424
07-12-2011, 20:10
مشکل شما باید مرحله به مرحله بررسی بشه
1- کابل هارد رو حتما عوض کنید با جنس مرغوب از نوع ساتای 6 در صورت امکان سوکت تغذیه هارد رو بررس کنید تا لق نشده باشد
2- اگر هارد در بایاس درست شناخته شد ( حتما پارمتهای بایاس رو به حالت اوتو بگذارید) با نرم افزار ACRION هارد رو در حالت دینامیک پارتیشن کنید
3- اگه هارد بازهم مشکل شناسایی داشت در صورت امکان بایم مین دیگه تست شود (تست مطمن بودن خرابی هارد)
4- در صورت ادامه مشکل سهی کنید نرم افزار LOW LEVEL FORMATT رو از شرکت سازنده تهیه و هارد رو با ان فرمت منطقی کنید توجه کنید در این حالت بازیابی فایلهای داخل هارد صد در صد غیر ممکن هست
5- در مرحله اخر شما باید فریم ور هارد خود رو بروز کنید موفق باشید

MB:MSI 890FX GD 70 Cpu:AMD 1090 @3.8GHz HT FERQANCE:2400 NB Ferqance:2400 (NB+SB=4800 GH)
CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8
VGA:ati Sapphire 6870 core clock 1000 memory clock 1250
Monitor:LG E2250T
PSU:GP 885 Case: Green X3
HARD:Seagate *3 raid 5

Hamed DC
07-12-2011, 20:29
در ابتدا باید برد رو برسی کنید که مشکلی نداشته باشه.
در صورت مطمئن شدن از برد، باید کار رو به PC-300بسپاری.
اگر به یک تعمیراتی هارد مراجعه کنی و موضوع رو شرح بدی برات با این قطعه ردیفش میکنه.
البته مواقعی که هارد میاد بالا میتونی توی ویندوز خودت آپش کنی.

ahad2009
09-12-2011, 14:17
با تشکر از دوستان عزیزم مشکل من با تعویض کابل قدیمی با یه کابل اوریجینال حل شد.
البته تا اینجای کار. انشاالله که مستدام باشد.

Hamed DC
09-12-2011, 16:07
با تشکر از دوستان عزیزم مشکل من با تعویض کابل قدیمی با یه کابل اوریجینال حل شد.
البته تا اینجای کار. انشاالله که مستدام باشد.
سعی کنید فریمور هارد رو به روز کنید تا دچار مشکل نشه.

arashp30world
06-07-2015, 06:55
سلام
هارد وسترن دیجیتال یک ترابایت دارم که مثل ساعت کار میکرد ولی دوستم هارد خودش که اونم وسترن دیجیتال بود و بک ترا بایت ولی مدل دیگه را بهم داد واسش مشکل دیتکت نشدنش رو حل کنم منم بورد هارد خودم که سالم بود رو روی هارد دوستم گذاشتم ولی مشکل هارد اون حل نشد . حالا با برگردندان بورد هارد خودم سر جاش مشکل دو تا شده هارد خودم هم خراب شده و بوت نمیشه ولی با سیستم دیگه و استفاده از تبدیل ساتا به یو اس بی ظرفیت هاردم صفر زده نمایش داده میشه. کمکم کنید حداقل هارد خودم رو فعلا نجات بدهم. در صمن موتور هارد من هنوز به کار میفته
:n03:ث

arashp30world
06-07-2015, 07:12
در ضمن مشخصات هارد من :
Wd10EADS
1 TB
s/n : wCAU4A667077
MDL : WD10EADS-00L5B1
SATA
ساخت تایلند
DATE :28 MAY 2009
DCM:HHRNHT2MBB
LBA :1953525168
PRODUCT OF THAILAND
CANADA ICES-003 CLASS B
NMB-003 CLASS B
با تشکر از راهنمایی که خواهید فرمود

ata.royalfalcon
06-07-2015, 07:39
سلام
هارد وسترن دیجیتال یک ترابایت دارم که مثل ساعت کار میکرد ولی دوستم هارد خودش که اونم وسترن دیجیتال بود و بک ترا بایت ولی مدل دیگه را بهم داد واسش مشکل دیتکت نشدنش رو حل کنم منم بورد هارد خودم که سالم بود رو روی هارد دوستم گذاشتم ولی مشکل هارد اون حل نشد . حالا با برگردندان بورد هارد خودم سر جاش مشکل دو تا شده هارد خودم هم خراب شده و بوت نمیشه ولی با سیستم دیگه و استفاده از تبدیل ساتا به یو اس بی ظرفیت هاردم صفر زده نمایش داده میشه. کمکم کنید حداقل هارد خودم رو فعلا نجات بدهم. در صمن موتور هارد من هنوز به کار میفته

در ضمن مشخصات هارد من :
Wd10EADS
1 TB
s/n : wCAU4A667077
MDL : WD10EADS-00L5B1
SATA
ساخت تایلند
DATE :28 MAY 2009
DCM:HHRNHT2MBB
LBA :1953525168
PRODUCT OF THAILAND
CANADA ICES-003 CLASS B
NMB-003 CLASS B
با تشکر از راهنمایی که خواهید فرمود

سلام .

برد هر هارد ديسك اختصاصاً براي همان مديا هست حتي اگر دو هارد ديسك از يك مدل و از يك سري و حتي سريال دو برد هم يكسان باشند . به خاطر متفاوت بودن Firmware موجود (كه شامل جزئياتي در مورد اطلاعات Servo ، سكتورها و تركها و ... هست) ، میبایستی چیپ حاوي Firmware هم جابجا شوند یا به هر طریق دیگر Firmware از روی برد اصلی بر روی برد دوم جابجا شود . جابجا كردن برد بدون رعايت اين جزئيات باعث آسيب ديدن هارد ديسك ميشود . اگر اطلاعات مهمي داريد بفرستيد كلينيكهاي تخصصي و توضيح بديد كه چيكار كرديد .

arashp30world
06-07-2015, 12:35
سلام و تشکر اطلاعات روی هارد حساس و خصوصی هست به همین خاطر دو راه دارم یا خودم یه راهی پیدا کنم یا قیدشون رو بزنم. ممنون میشم اگه کارهایی که خودم می تونم رو بهم بگین چطور انجام بدهم .

EXTREME
06-07-2015, 13:19
سلام
فکر کنم مشکل از طرف فریم ویر باشه باید بدید بیرون که ریستور کننش

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

arashp30world
06-07-2015, 14:49
در مورد کامپیوتر اطلاعاتی دارم و تبدیل ساتا به یو اس بی هم تهیه کرده ام . خواهش میکنم بهم بگین باید چطور فریمور را ریست کنم. بیرون درخواست 200 الی 300 هرار تومن کردند هر چند رایگان هم که می گفتند هارد خودم با اون همه اطلاعات شخصی رو نمی دادم چند روز یا چند ساعت پیششون بمونه. در حد تست هارد من رو تست کردند و گفتند که فریمور اصلا شناسایی نمیشه و چون چند تا درایو را با بیت لوکر رمز گذاری کرده ام هزینه تا چهارصد هزارتومن هم احتمال داره.

arashp30world
06-07-2015, 19:01
سالها قبل عضو همین انجمن بودم و خیلی سوالات سخت پرسیوم و همیشه جواب میگرفتم ولی الان میبینم فقط آدرس میدین برو پیش تعمیر کار ..... حیف اعتبار خوب این انجمنه . من عرض کردم نمیخام اطلاعات هاردم برام حساسه

arashp30world
06-07-2015, 19:02
کسی که سوالشو در انجمن شما مطرح میکنه خودش می دونه جاهایی هست که پول بگیرند و هارد رو برگردونند به روز اول

arashp30world
06-07-2015, 22:15
کسی نیست جواب منو بده؟