PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل عجيب!

Mehdi_Best
29-03-2005, 09:55
با سلام
ويندوز ايكس پي من از ديروز تا حالا با يه مشكل عجيبي مواجه شده كه هر كاري كردم نتونستم درستش كنم و اون هم اينه كه وقتي my computer يا هر كدوم از درايو هامو باز مي كنم و همينطور IE رو باز مي كنم وقتي مي خوام ببندم ديگه بسته نمي شه.
يعني روي ضربدر قرمز مي زنم هيچ اتفاقي نمي افته. و بايد روي taskbar كليك راست مي كنم و كلوز رو مي زنم پيغام end program مي آد و مي بنده اما بعضي برنامه هاي ديگه رو هم مي بنده. با ريستارت كردن كامپيوتر هم درست نشد. نمي دونم چرا اينطور شده. خواهش مي كنم اگه كسي جوابي براي حل اين مشكل داره كمك كنه. ممنون مي شم.

Navid
29-03-2005, 11:51
به احتمال زياد ويندوزت خراب شده ولي با آنتي ويروس و آنتي اسپاي يه بار چك بكن !

Ehsani
01-04-2005, 07:14
مربوط به explorer ويندوزت ميشه كه به قول نويد جان يا از ويروس و تروجان هست يا از خرابي خود ويندوز كه اگه اينجوري باشه يه ويندوز نصب كردن افتادي !!! :wink:

tiger
01-04-2005, 10:16
ايول داداش ايول.......
من نفهميدم ...چي گفتي داداش
اما معمولا اگه زياد خرابكاري نكرده باشي ميتوني از راه زير ويندوزت رو درست كني.البته بعد از آنتي ويروس و آنتي اسپاي
start/all program/accessoreis/system tools/system restore
بعد restore computer from....رو انتخاب و بعد يك تاريخ قديمي تر رو كه توش كار خاصي مثل نصب نرم افزار انجام داده باشي رو انتخاب ميكني و ويندوزت رو به همون تاريخ بر ميگردوني البته خودش يكبار رياستارت ميكنه.
ايول داداش.

Mohammad
01-04-2005, 10:46
اول به گفته دوستمون tiger ری استور کن.
اگرم از ویروس میروس نباشه ویندوزت خراب شده. :arrow:

Mehdi_Best
04-04-2005, 15:56
هيچ كسي راه ديگه اي به ذهنش نمي رسه؟

mahyar60
04-04-2005, 16:08
ctrl+alt+delete رو بگير
TaskManager كه باز شد برو قسمت Processes ببين system Idle Process چنده؟
نگاه كن ببين چه برنامه اي سيستمت رو بيشتر مشغول كرده؟
به احتمال زياد برنامه هايي مثل Spyware يا Adware داره سيتمت رو مشغول ميكنه
قبلا من برخورد كردم
قبل از نصب ويندوز شما بهتره سيستمت رو با يه برنامه اي مثل Spykiller چك كني و همچنين با يه آنتي ويروس خوب
:wink:

farhad resalati
04-04-2005, 17:06
ممكنه يه برنامه نصب كرده باشي تداخل ايجاد كرده باشه اگه خواستي ويندوزت رو پاگ گني قبلش همه برنامه ها رو يه بار پاك كن در ضمن حتمن از اخرين system reastor استفاده كن

Mohammad
04-04-2005, 19:43
هيچ كسي راه ديگه اي به ذهنش نمي رسه؟
داش مهدی شما این راه هارو امتحان کردی که دنبال یه راه دیگه میگردی؟ :shock: :shock:

mpsjavad
05-04-2005, 03:15
با سلام ..

اقا مهدي اين نكته رو يادت باشه هميشه اخرين راه عوض كردنه ويندوزه نه اولين راه:arrow:

شما ميتوني از SFC استفاده كني:

برنامه SFC که نام آن مخفف System File checker مي تواند فايلهاي حفاظت شده ويندوز شما را چک کند و از سلامت و حضور آنها مطمئن شود. ساده ترين راه استفاده از آن تايپ کردن sfc /scannow در خط فرمان است. (همان صفحه مشکي Command prompt ) --- (اجراي برنامه Command Prompt به چند طريق است : 1-عبارت cmd را در Run تايپ کنيد يا : 2-Start Menu\Programs\Accessories\ Command Prompt ) اين برنامه مي تواند فايلهاي خراب يا مفقود شده را از روي سي دي ويندوز شما به سيستم بازگرداند. (اگر اشتباهي فايلي را پاک کرديد يا صدمه اي به سيستم زديد، در ويندوز XP ما System Restore را به جاي اين برنامه به شما پيشنهاد مي کنيم که در Start -> All programs -> Accessories -> System tools قرار دارد. اين برنامه سيستم شما را به تاريخي که مي دهيد باز مي گرداند.)

موفق باشي :wink:

Mehdi_Best
05-04-2005, 09:24
ممنون از راهنمايي هاتون
من بيشتر راه ها رو امتحان كردم اما جواب نداد.
در ضمن ويروس و تروجان و spy هم نيست. هيچ برنامه اي هم سيستم رو مشغول نكرده. سرعت سيستم هم كم نشده. فقط همين مورد كه گفتم با مشكل برخورد كرده.
system restore هم كار نمي كنه چون هر چي فايل تو system volume information هست رو من هميشه پاك مي كنم.
نمي دونم مشكلم چطور شروع شد. اما چند روز پيش وقتي اين مشكل پيش اومده بود ديدم موقعي كه فايروال زون آلارم رو مي بندم اين مشكل برطرف مي شه. اما بعد ديدم كه با بستن و حتي آنيستال كردن زون آلارم مشكل برطرف نشد. (نمي دونم چرا اول با بستن زون آلارم درست مي شد؟)
بعد ديدم كه بيبيلون رو كه آنيستال مي كنم مشكل حل مي شه اما الان بيبيلون رو آنيستال هم كه كردم باز هم مشكل حل نشد! خودم هم موندم.
البته موقعي كه مي خوام فولدري كه باز كردم رو ببندم وقتي كلوز مي كنم مقداري طول مي كشه تا بسته شه و حتما نياز به end program نيست اما حدود 2-3 دقيقه طول مي كشه.
در ضمن فكر كنم مشكل من از جايي شروع شد كه بيبيلون من كار مي كرد و مشكلي نداشت تا اين كه بيبيلوني كه ديكشنري آكسفورد رو داره نصب كردم كه بعد از يك روز گفت كه بايد خريداري شه و ديگه رجيستر نمي شد. الان هم كه از طريق يه راه حل خوب تونستم اونو رجيستر كنم باز هم اين مشكل پابرجاست. واقعا اذيت مي كنه. جرات نمي كنم يه فولدر رو باز كنم. بيشتر از برنامه winnc 2000 استفاده مي كنم

پوريا
09-04-2005, 20:47
به نظر من اين مشكل مربوط به رجيستري ميشه .توصيه من اينه كه از برنامه زير استفاده كني.
registery mechanic

Mohammad
10-04-2005, 00:30
داش مهدي ما چي شده؟ :cry:
چك كردن رجيستري ضرري نداره.
اگه راهي كه داش جواد يعني sfc جواب نداد ويندوز رو عوض كن.
موفق باشي :D :D

mydelphi
10-04-2005, 13:45
دوست عزيز :
از برنامه سيستم مكانيك 5 استفاده كن شايد مشكل شما حل بشه . ولي در كل از ويندوز خودت يك پشتيبان درست كن تا به مشكل نخوري(بهترين برنامه در اين زمينه Norton Ghost 2004 )