PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اعصاب خوردکن سیستم جدیدم

Ehsan PCbase
07-12-2011, 00:50
سلام
من یه چند ماه هست سیستمی خریدم که مشخصاتش اینه :
Intel Pentium E5700 3GHz
4 GB DDR3 RAM
Asus P5P41T-LE
NVIDIA GeForce 210
1 TB SAMSUNG HD103SI Sata
تقریبا از صبح تا شب سیستم روشنه و بیشتر کار فتوشاپ انجام میدم
چند وقتی یه مشکلی برام بوجود اومده و اون اینه که وقتی وارد یه فولدر یا درایو میشم و در کل از هارد استفاده می کنم سیستم کاملا هنگ می کنه و و خیلی کند میشه طوری که خیلی اعصاب خوردکن میشه و اصلا نمیشه کار کرد
بعضی وقت ها ابتدای کار تو ویندوز این اتفاق می افته ، بعضی وقت ها هم بعد از چند دقیقه و بعضی وقت ها هم بعد از چند ساعت !
احساس می کنم صبح که روشن می کنم خیلی بیشتر طول می کشه تا هنگ کنه تا مثلا 10 شب ! البته مطمئن نیستم
ویندوزم هم سون هست و همین چند روز پیش عوض کردم چون فکر می کردم مشکل نرم افزاری باشه ، به نظرتون مشکل من سخت افزاریه ؟
شاید بخاطر نصب نرم افزاری چیزی هست ؟
کمک کنید :11:

EXTREME
07-12-2011, 01:07
چک کنید سیستم ویروسی نباشه
اگه از اون هم نبود سخت افزاری هست
اگه در حالت بیکاری اینطوری میشه از power option هست و میشه درست کرد ولی اگر در حین کار این اتفاق بیفته مشکل داره
اول از همه خود هارد باید چک بشه با نرم افزار hdd regenerator
درست نشد باید برین سراغ پاور
بعد از اون رم و جابه جا کردن رم
در آخر دمای قطعات و مین
به ترتیب باید این موارد چک بشه تا بتونید مشکلتون رو رفع کنید

jafarian
07-12-2011, 01:24
فقط با یک درایو این مورد دارین یا روی کل درایوها این مشل هستش ؟ همینطور که مهرداد جان گفتن در وهله اول سیستم اسکن کنید اگر با مراحل بالا کارتون راه نیفتاد کابل هارد خودتون بعلاوه کابل برقش چنج کنید درایوهای خودتون با برنامه Defraggler حتما دیفرگ کنید ازآخرم پیشنهاد تعویض پاور برای تست میدم :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirtoudeh
07-12-2011, 04:50
شما با برنامه Hard.Drive.Inspector. هاردتو چک کن ببین کدوم قسمتا زرد و یا قرمز هستن گزارش بده انجمن حتما یکی هست به دادت برسه. من که هنوز دارم می گردم.

Ehsan PCbase
07-12-2011, 21:58
ممنون دوستان
با TuneUP Utilities تمامی درایو ها رو دیفراگ کردم که حدود 6 ساعت طول کشید .
احساس می کنم روون شده ، خدا کنه همینطوری بمونه ! :19:
:11:

Ehsan PCbase
07-12-2011, 22:10
هیچ تغییری نکرده ، بعد از نیم ساعت کار کردن با فایرفاکس رفتم درایو آخر یعنی F و یه ویدئو اجرا کردم که پاشید :19::41:

71007
09-12-2011, 22:05
به احتمال قوی شاید هم Fan CPU شما درست سوار نشده باشه و سی پی یو شما داغ میکنه و هنگ میکنه