PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : + اموزش بلندر, Blender 3D +

M0hsen3D
06-12-2011, 19:48
سلام به دوستان خوب گیم ساز پرو:31:
میخوام یه سری اموزش بلندر از سطح مبتدی تا پیشرفته شروع کنم تا با هم این نرم فزار قدرتمند و رایگان رو یاد بگیریم.
خوب برای شروع میخوام بدونم علاقه مند هست اینجا با توجه به اینکه اموزش فارسی این نرم افزار تقریبا نیست یا نه...خب اگه علاقه مندید همینجا بگین تا با هم شروع کنیم.

lord arthas
06-12-2011, 19:56
اره هست تو یاهو گفتم اینجا هم میگم:31:

ehsan_wwe
06-12-2011, 21:38
هيچيو مفتي به كسي ياد نده مخصوصا وقتي كه خودتو پاره كردي تا يادش بگيري

چون تو نت فقط رفيقامون نيستن كه هرومزاده هاي ديگه اي هم هستن كه ميرن با رابطه هايي كه دارن كلي بازار كار و اينده تورو خراب ميكنن

AMIR REZAs
06-12-2011, 23:35

چون تو نت فقط رفيقامون نيستن كه هرومزاده هاي ديگه اي هم هستن كه ميرن با رابطه هايي كه دارن كلي بازار كار و اينده تورو خراب ميكنن

مخالفم:41:
یعنی کلا بخش بازیسازی P30world باید تعطیل شه!!!! چون هیچیو که با سختی یاد گرفتیم نباید به دیگران یاد بدیم و اینکه هرومزاده هایی هستن که از آموزشمون سوء استفاده کنن؟؟!!!:13:
به نظرم اگر هر کس هرچیزیو که با سختی بدستش آورده به راحتی به دیگران یاد میداد ، ایران الان رتبه اول بازیسازی جهان رو داشت

YAHYA-PRO
07-12-2011, 11:28
مخالفم:41:
یعنی کلا بخش بازیسازی P30world باید تعطیل شه!!!! چون هیچیو که با سختی یاد گرفتیم نباید به دیگران یاد بدیم و اینکه هرومزاده هایی هستن که از آموزشمون سوء استفاده کنن؟؟!!!:13:
به نظرم اگر هر کس هرچیزیو که با سختی بدستش آورده به راحتی به دیگران یاد میداد ، ایران الان رتبه اول بازیسازی جهان رو داشت

کاملا موافقم:10:
شما یه نگاهی به انجمن فتوشاپ خودمون بندازید
بنده خودم چند سال پیش هیچی از نرم افزار فتوشاپ رو بلد نبودم
میگم بلد نبودم واقعا بلد نبودم فقط باز میکردم میبستم:31:
یه روز اتفاقی گزارم به انجمن فتوشاپ خودمون افتاد و دیدم به به عججب بهشتیه اینجا:20:
خلاصه اگه دوستان زحمت کش انجمن فتوشاپ دانسته های خودشون رو بدون هیچ چشم داشتی ارائه نکرده بودن هنوزم که هنوزه فقط بلد بودم بازش کنم و ببندمش:40:
از اون موقع تا حالا هم من تو انجمن در خدمت دوستان تازه کار هستم(اینم ادعا نیستا میتونید تاپیک های آموزشی و جواب هایی که به سوال دوستان دادم رو ببینید:46:)
خدا خیرت بده احسان جان به جای این که حس اشتراک گذاری رو گسترش بدی چنان زدی تو سرش خورد خاک شیر شد:18:

lord arthas
07-12-2011, 15:04
تو که پولکی نبودی...:41::13:

ehsan_wwe
07-12-2011, 19:44
ببينيد فوتوشاپ يه چيز عامه
اما مثلا بلندر يه چيزيه كه من از 2 سال قبل عضويتم تو انجمن روش وقت گذاشتم تا الان شدم يه بلندر كار خوب
همين محسن هزارو يكي مقاله ترجمه كرد و كلي از درسو زندگيش زد تا تونست بلندر رو تا اين حد پيش بره

ماها بازي سازيم من مخلص همه بچه هاي بازي سازم هستم از بيس كارو خليا بلدن اما اگه تخصص ها و ترفندامونو بگيم
كسي كه داره تو يه شركت بازي سازي قديمي كه اعتبار زيادي هم كسب كرده مثلا فن افزار شريف كار ميكنه
ترفند مارو ياد نميگيره اگه مدير شركت به اين ترفند نياز پيدا كنه مياد سراغ تو و براي تو يه بازار كار باز ميشه

YAHYA-PRO
07-12-2011, 20:42
اما مثلا بلندر يه چيزيه كه من از 2 سال قبل عضويتم تو انجمن روش وقت گذاشتم تا الان شدم يه بلندر كار خوب
همين محسن هزارو يكي مقاله ترجمه كرد و كلي از درسو زندگيش زد تا تونست بلندر رو تا اين حد پيش بره

ماها بازي سازيم من مخلص همه بچه هاي بازي سازم هستم از بيس كارو خليا بلدن اما اگه تخصص ها و ترفندامونو بگيم
كسي كه داره تو يه شركت بازي سازي قديمي كه اعتبار زيادي هم كسب كرده مثلا فن افزار شريف كار ميكنه
ترفند مارو ياد نميگيره اگه مدير شركت به اين ترفند نياز پيدا كنه مياد سراغ تو و براي تو يه بازار كار باز ميشه

من یه متنی نوشتم که بفرستم ولی بعدا فکر کردم شاید مبحث بازی سازی همونطوری که شما میگی فرق داشته باشه و بخاطر نداشتن تجربه حالیم نباشه
ولی کلی این که همین برنامه بلندر رو فرض کنید اپن سورس هست دادنش بیرون خوب همین یعنی حس اشتراک گذاری و گرنه اینو پولی میدادن
البته من تو همه ی مباحث میبینم که همه چیز رو شیر میکنن دوستان
مثل انجمن سه بعدی و انجمن برنامه نویسی که زیاد سر میزنم و همچنین همین مبحث بازی سازی
هر کی هر چیز جدیدی یاد میگره سریعا تاپیک میزنه و همه استفاده میکنن

AMIR REZAs
07-12-2011, 22:39

ترفند مارو ياد نميگيره اگه مدير شركت به اين ترفند نياز پيدا كنه مياد سراغ تو و براي تو يه بازار كار باز ميشه قبول دارم ولی شما هم بپذیرید که هر کشوری در هر علمی وقتی پیشرفت میکنه که با اشتراک گذاری علمشون بین همدیگه( هم کشوریها!) علم خودشون رو محدود نکردن و رقابت بین خودشون و خارجی ها بوجود اومد.....مهم اینه که اکثر خواننده های این متون ایرانی هستن

در حقیقت با اشتراک نگذاشتن هر علمی مانع دو چیز میشیم :
1. پیشرفت کشور 2 . محدود کردن خودمون ( در اون علم) و رقابت کمتر

resident2011
07-12-2011, 23:10
اگه طرز فکر همه مثل شما باشه مطمئناً دانش هیچ کس بالا نمیره متاسفانه وضعیت آموزشی کشور یه جوریه که خیلی ها بعد از 12 سال درس خوندن به راحتی نمی تونند از منابع انگلیسی زبان استفاده کنند. اگه ما هم یه ذره چیزی که بلدیم واسه بقیه به اشتراک نزاریم باید فاتحه دانش رو توی مملکت خوند (هرچند بدون زبان نمیشه به جایی رسید ولی باید پایه رو ما دراختیار بقیه بزاریم.تا اونا هم ترغیب بشند ).ما باید دانش خودمون رو در اختیار بقیه قرار بدیم تا بقیه هم راه ما رو در پیش بگیرند.

خوش به حالم که دوستایی مثل شما ندارم .:31:
امیدوارم طرز فکرتون رو عوض کنید :11:

و البته امیدوارم این دوست عزیزمون کار آموزششون رو ادامه بدند:11:

Bobby Sands
08-12-2011, 00:07

بهتره در اینجا رو گل بگیرن وقتی کسی مثل شما با این طرز تفکر و ادبیات میشه ناظر انجمن!!!:2:

AMIR REZAs
08-12-2011, 09:53
بهتره در اینجا رو گل بگیرن وقتی کسی مثل شما با این طرز تفکر و ادبیات میشه ناظر انجمن!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ادبیات شما هم همچین جالب نیست !

من منظور آقااحسان رو فهمیدم و حرفشون درسته فقط میگم باید بیخیال اون افراد شد و خودمون رو به خاطر یه سری سوء استفاده گر محدود نکنیم

iload
08-12-2011, 12:18
بهتره در اینجا رو گل بگیرن وقتی کسی مثل شما با این طرز تفکر و ادبیات میشه ناظر انجمن!!!:2:

میتونی گل بگیر ! ؟ :31::39:

میخواستم یه چی بگم گفتم دوباره درگیری میشه ولی تا یه مقداری با احسان موافقم چون خودم همه چیزم رو به یکی دادم ( چیزای نا یاب - چیزیایی که براش بی خوابی کشیدم ! ) و ... بعدش اون قراری که با هم داشتیم رو ... ولش کن دنیاس دیگه اگه هر چی بلدی به همه بگی اون موقع چیزایی رو از دست میدی ! چون همه اینجوری نیستن . ولی نه تا این حد دیگه حسان با با میخواستیم بلندر یاد بگیریم نزاشتیها :41:

resident2011
08-12-2011, 14:10
دوستان آقا محسن خیلی هنر بکنند بتونند هر روز یه پست بدند یکی دو ماه طول می کشه تا به مباحث حرفه ایی برسن لااقل میزاشتید پایه رو شروع کنند .به مباحث اصلی و همون به اصطلاح ترفندها که رسیدند اونا رو نمیزاشتید مطرح کنند هرکی خواست خودش میرفت دنبالشون.
یه نکته دیگه هم هست اینه که توی کشورمون زیاد به بلندر اهمیت داده نمیشه چون قانون کپی رایت نداریم .همین هرکات باعث عدم رعایت بیشتر این قوانین میشه آخرش هم به هیچ جا نمیرسیم .من یکی که تقریباً یه سال پیش اولین بار بلندر رو نصب کردم ولی به خاطر محیطش و عدم آموزشها مناسب رهاش کردم ولی الان نسخه جدید رو که دیدم خیلی ازش خوشم اومده مخصوصاً آموزشهاش هم خیلی بیشتر شده تصمیم گرفتم بشینم یادش بگیرم.پست شما رو هم دیدم خیلی خوشحال شدم ولی ...

دوستانی که مایل به یادگیری هستند یه سری به اینجا بزنند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچندتا از بخش هاش زبان پارسی رو هم داره

اما می گید چند نفر از این شرکت های بازی سازی میان و ترفندهای ما رو یاد می گیرند اولآ اونا خیلی هنر کنند و به جای مدل های آماده بخوان خودشون طراحی کنند اول میرن سراغ نرم افزارها مکس و مایا بعیده کسی توی گروه هاشون باشه که با بلندر کار کنند.
درضمن مطمئناً کسایی که توی اون شرکتهای بازی سازی کار می کنند اگه بخوان خودشون توی منابع خارجی نیازهاشون رو برطرف می کنند .
حالا اگه این آموزش ها یه نرم افزار دیگه بود حرفی ولی نمیدونم چرا در مورد بلندر این فکرها رو می کنید.

البته یه چیز دیگه هم اینکه بیشتر آموزش ها توی سات های ایرانی تا اخر پیش نمیره معمولاً بعد از دو سه صفحه نمیه تمام رها میشه .نیازی به منصرف کردن دوستمون نبود خودشون رهاش می کردند و اصلاً به اون ترفندها نمی رسیدند.:31:
یه چیز دیگه هم اینکه اینقدر آدمای حسودی هستید(ببخشید اینقدر رک می گم:11:) که حاضر به انجام اینکارها نیستید همین ها باعث شد هنوز نتونید بعد از چندسال یه گروه بازی سازی بین خودتون تشکیل بدید.ویه بازی بدید بیرون و یا یه سایت جامع داشته باشید.
تنها کارمون هم شده ایراد گرفتن از بازی های بقیه .

ehsan_wwe
08-12-2011, 14:22
خارجي ها هم يه كپي رايت دارن بعد از اينكه طرف كلي بنجل شد هنرش دو سه سال گذشت چه بسا بيشتر بعد يا پولي يا رايگان به اشتراك ميزاره

RatAtouille
22-07-2012, 21:25
بابا بجای این کارا بیاید برای برنامه نویسایی که نیاز به مدل دارن یک سری مدل آماده بزنید که اونا نمونن لنگ شما ها هم قوی تر بشید ، بقیه هم خودشون برن یاد بگیرن !

ehsan_wwe
23-07-2012, 19:14
بلندر عاقبت نداری
فعلا تا انجین رندرش مثل آدم نشه من تحریمش میکنم

M0hsen3D
23-07-2012, 21:02
بابا بجای این کارا بیاید برای برنامه نویسایی که نیاز به مدل دارن یک سری مدل آماده بزنید که اونا نمونن لنگ شما ها هم قوی تر بشید ، بقیه هم خودشون برن یاد بگیرن !
یعنی چی منظورت چیه؟ برنامه نویس مدل میخوادچیکار؟:blink:

knight_rak
21-08-2012, 02:35
تا امروز اگر میومدم اینجا فقط می خوندم و اصلن پستی نمیدادم ولی خوب یه چیزایی خوندم که .......

اول اینکه آزاد و آزادکاری و اینچیزا مخالف کپی رایت هستش حالا بیخیال
اگر هم همه قرار بود مثل شما که یه استاد هستین واسه خودتون و کلی چیزای مختلف رو تجربه کردین علمشون رو از دیگران دور نگهدارن و مخفی کنن با عرض تاسف شما هم دیگه استادی نبودی

درضمن شما هم خیلی خوبی که برای اونایی که نیاز به مدل دارن برای بازیهاشون مدل های مفت و مجانی میخواین طبق نتیجه گیری هایی که من کردم از این پست ها مفت دیگه نبایدهم چیزی بخواین !

راستی بلندر هم عاقبت داره شاید الآن رندر انجینش برای گیم زیاد قوی نباشه و به چشم نیاد ولی اینطور که داره پیش میره عاقبتش اونقدرا هم بد نیست ولی خوب اگر بخوای مقایسه کنی که کار اشتباهی هستش آره میشه گفت ضعیف هم هست ولی میتونید از رندر های دیگه و یا کیت های دیگه برای قسمت گیم استفاده کنید

موفق باشید ././

mohammd1
19-09-2012, 16:27
همه نرم افزار ها رو میشه با هلپش یاد گرفت اما چیزی که توی هلپ یاد نمیدن یه سری ترفند خفن هستش. اونا رو باید خون دل بکشی یاد بگیری هر کی هم یاد گرفت زورش میاد مفت و مجانی بده به من و شما. من که میفهمم آقا احسان چی میگه

sajjad3011
25-09-2013, 00:52

داش احسان، زکات علم یاد دادنه.
حرفتو قبول دارم. ولی باور کن انسان با یاد دادن چیزی ازش کم نمی شه و با یاد ندادن چیزی بهش اضاف نمی شه.
من خودم خیلی از پروژه هامو اپن سورس دادم دست دوستان.
سال ها قبل اون بازی هواپیماتو که با مکس و فتوشاپ ردر گرفته بودی می دیدم خیلی دوست داشتم عینشو بسازم.
بهت گفتم با دایرکت ایکس ساختی شما گفتی با هرچی دوست داری بسازم.
من راهنمای خوبی نداشتم واس همین چند سال عقب افتادم.
الان تازه یه خورده مثل اون اوایلت یاد گرفتم.
ولی هرچی بیشتر یاد می دم بیشتر یاد می گیرم.
حرفت حقه آدمای نامرد خیلی زیادن(به قول شاعر این دغل دوستان که می بینی. مگسانند گرد شیرینی)
با وجود اینکه ایران مارو تامین نمی کنه ولی بعضی وقتا خوبه نگاهمون From Another View باشه.
من کسی نیستم که بخوام تورو نصیحت کنم. تو خودت استاد مایی.
ولی سازنده ی openGL رو دیدی وضعش چی بود ؟ الان چی هست ؟
آیا اون عقبه؟ که کلمه ی open رو قبل از GL بکار برد ؟
هنوزم خیلی ها به یادشن و خیلی طرفدار داره.
بعضی کارهای priv8t زیاد ماندگار نمی مونن. گذشت زمان اینو ثابت می کنه.
می دونم سختی کشیدی. نه تنها تو بلکه خیلی از ماها.
منم یه دانشجوی لیسانس کامپیوترم که تا 5 صبح واسه ارشد می خوندم.
سه سال موندم پشت کنکور آخرش مجاز شدم مجازی شهید بهشتی و ... اما نمی رم چون پولشو ندارم.
من با مدرک لیسانس بیکارم و تو خونه نشستم فقط پشت اینترنت و هی یاد می گیرم همین.
من زبون C و VB و چند تا زبون برنامه نویسی مثل perl و python رو هم تا حدی بلدم اما همش می بینی تو مملکت بازم یه چیزی بالاترشو میخوان به درک.
اما همیشه تصمیم دارم چیزایی که بلدم یاد بدم برای اونایی که واقعا مشتاقن تا بدونن. گرچه این وسط آدمای مارموز هم خیلی زیادن و جواب خوبی ها و زحماتمو با بدی دادن می گم یه روزم میشه خدا جوابشونو می ده و خودشون تنبیه میشن.
وقتی توی p30world یا promakers می نویسیم بدون با یکی دوتا آدم زرنگ طرف نیستیم فقط، ما هزاران تا مخاطب و دوستان مبتدی داریم که یه روزی ازمون به خوبی یاد خواهند کرد.
راز ماندگاری اینه که زیاد خودمونو بزرگ نبینیم.
امام باقر(ع) می فرمایند : به تو بد می کنند تو مکن. از تو تعریف می کنند خوشنود مباش . آنگاه از ما خواهی بود.
----
امیدوارم یه روز یکی از بهترین بازیسازای دنیا بشی همونطوری که منم یه همچین آرزویی رو دارم . همونطوری که خیلی های دیگه توی این مملکت همچین آرزویی رو دارن. همونطوری که خیلی ها دوس دارن مثل جان کارمک یا حبیب زرگر پور یا .... بشن .
----
وقتی تو اشاره می کنی من می فهمم چی میگی و درکت می کنم. تو سطحت بالاست شاید خیلی چیزا را ما درک نکنیم اما مطمئن باش مکر آدمای بد به خودشون بر می گرده : وا... خیر الماکرین.
----
اینم بگم که : دوست دارم احسان جون و به وجودت توی انجمن افتخار می کنم. :n12:
----
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست

M0hsen3D
27-09-2013, 01:19
داش احسان، زکات علم یاد دادنه.
حرفتو قبول دارم. ولی باور کن انسان با یاد دادن چیزی ازش کم نمی شه و با یاد ندادن چیزی بهش اضاف نمی شه.
...
..
.
اوووووووه... ( همچین میگم اوووه انگار مال زمان ناصر خان قاجار بوده (خان بود؟ : دی))

ماله پارسال بوده الان وقت کنم میرم بیرون از خونه یه هوایی به کلم بخوره :دی

البته حرفات درسته نسبتا من قبول دارم...

rezas60v5
04-11-2013, 19:25
از آخرم این دوستمون آموزشش رو نگذاشت:n15::n15:

sajjad3011
30-01-2014, 00:02
من blender و مدلسازی و نورپردازی و ساخت انیمیشن و خیلی چیزای دیگه یاد گرفتم.... رایگان توی promakers.ir گذاشتم.....
--
هرکی خواست بره توی بخش مقالات پرومیکرز و بخونه....
-----
احسان هم استاد ماست.... من مخلصشم هستم...:n16: