PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره شارژ اولیه باطری

Mostafa 3D
06-12-2011, 18:04
سلام

یه لپتاپ خریدم
برند Packardbell هستش

3 تا سوال در باره باطری داشتم

این لپ تاپ باطریش نو هست و تا الان اصلا وصلش نکردم

1- الان باطری رو نصب کنم و ازش استفاده کنم تا خالی بشه بعد بزارم شارژ یا نه ؟
2- شارژ اولیه رو چند ساعت بزارم ؟
3- از یکی شنیدم که میگفت شارژ اولیش رو 15 ساعت بزار و دومی رو 12 ساعت ، حالا یه چنین چیزی صحت داره ؟ یعنی دو بار باید طولانی مدت بزارم شارژ بشه ؟

F R E E M A N
06-12-2011, 18:25
همه موارد در این تاپیک گفته شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

siyamaksama
17-06-2012, 10:45
ببین دوست من شارژ اولیه لپ تاپ هرچی باشه مهم نیستش مهم اینه که فول شارژش کنید و بعد اینکه به دستگاه وصل کردید از باطری استفاده کنید یعنی هفته ای 3 یا 4 بار دستگاه رو از برق بکشید و بزاری باطری قشنگ خالی شه و بعد پر شه به این میگن عمل شارژ دشارژ صحیح و اگرم به مدت طولانی از باطری استفاده نمی کنید خالیش کنید و از دستگاه جدا کنید
مرکز تعمییرات تخصصی لپ تاپ الماس
تلفن مشاوره 09196602710
0281-3361352

Bruce Wayne
17-06-2012, 22:05
ببین دوست من شارژ اولیه لپ تاپ هرچی باشه مهم نیستش مهم اینه که فول شارژش کنید و بعد اینکه به دستگاه وصل کردید از باطری استفاده کنید یعنی هفته ای 3 یا 4 بار دستگاه رو از برق بکشید و بزاری باطری قشنگ خالی شه و بعد پر شه به این میگن عمل شارژ دشارژ صحیح و اگرم به مدت طولانی از باطری استفاده نمی کنید خالیش کنید و از دستگاه جدا کنید
مرکز تعمییرات تخصصی لپ تاپ الماس
تلفن مشاوره 09196602710
0281-3361352
کی همچین حرفی زده؟ با هربار خالی شدن کامل باطری عمرش کم میشه در حد فجیح! پس فکر کردید چرا خود ویندوز وقتی حدود 5% میشه خاموش میکنه! واسه خنده؟

دوست عزیز
اولا که اون 15 ساعت مال باطری های نیکلیه که الان فقط روی باطری قلمی های شارژی استفاده میشه. پس این از این (یعنی اصلا نمیخواد)
دوما هرگز و تحت هیچ عنوان باطری رو خالی نکنید. بنده تجربه هم کردم و کلی فحش و لعنت بار اون فروشنده میکنم!
سوما اگر استفاده نمیکنید بزنید به لپتاپ و بذارید لپ تاپ دائم به شارژ باشه. اگر میخواهید در بیارید اطلاع ندارم باید پر باشه یا خالی. ولی فکر کنم پر باید باشه
هر دو سه ماه یکبار بذارید باطری استفاده بشه تا خود ویندوز خاموش کنه. بعد پرش کنید

با هر بار استفاده سلول های باطری کمی فرسوده میشه. پس هرگز اینطوری نکنید که استفاده کنید تا 50 درصد بعد شارژ کنید. چون نصف سلول ها فرسوده میشه (در اثر استفاده) و حتی نصف دیگه اش هم در اثر عدم استفاده فرسوده میشه. پس تعادل رو بهم نزنید

نکته دیگه ای به ذهنم نمیرسه ولی اینا رو رعایت کنید ضرر نکردید

در آخر اگر حرف هام اشتباه بوده یه متخصص (نه فروشنده) بیاد تصحیح کنه. معلومه که فروشنده دوست داره باطری تون خراب بشه تا ازش خرید کنید

Bruce Wayne
17-06-2012, 22:18
همه موارد در این تاپیک گفته شده

میشه گفت بجز چند مورد همه موارد درباره باطری کاملا درسته

گفته شده که:

باتری‌ های لیتیوم یونی نباید تا زمان اتمام شارژ صبر کرد و میتوان هر موقع آن را به شارژر متصل کرد.

اینو بدونید که این مورد برای باطری های لیتیوم پلیمری (Li-Po) صدق میکنه. البته با لیتیوم یون ها هم آنچنان ضرر نمیرسونه اما در دراز مدت تعادل سلول های باطری بهم میریزه و نصفش خیلی استفاده میشه و نصفش خیلی کم. پس خیلی بهتره که این تعدل بهم نریزه