PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سیستم جدید بستم اما کیبور کار نمیکنه !

hooman79108
05-12-2011, 13:25
سلام
یه سیستم جدید با مشخصات زیر بستم :

M.B : Asus P8P67LE
CPU: Core i5 2400
RAM: Corsair 2*2G
Power: Thermaltake 600W
VGA: Sapphire 6790
HDD : WD

اولش موقع بوت شدن هارد رو نمی شناخت و بعدش می گفت دکمه DEL رو بزن برو Bios رو تنظیم کن اما با اینکه چراغ های کیبورد روشنه هیچکدوم از دکمه هاش کار نمیکنه.
هاردمو وصل کردم به پورت Sata 6G دیدم هارد رو شناخت اما همچنان میگه برو تو Bios و تنظیمش کن. پیغامش اینه :

Press Del to enter EFI BIOS setting

به نظرتون چکار کنم؟
در ضمن اون بوقی که اول کار موقع روشن شدن سیستم میزنه هم ازش خبری نیست !
اینم بگم که هاردم رو 4 سال پیش خریدم و بعید می دونم که پورت ارتباطیش SATA 6 باشه و تعجب می کنم که چرا رو Sata 3 جواب نداد در حالیکه رو سیستم قبلیم رو Sata 3 بسته بودمش ! :13:

Hamed DC
05-12-2011, 16:10
سلام
یه سیستم جدید با مشخصات زیر بستم :

M.B : Asus P8P67LE
CPU: Core i5 2400
RAM: Corsair 2*2G
Power: Thermaltake 600W
VGA: Sapphire 6790
HDD : WD

اولش موقع بوت شدن هارد رو نمی شناخت و بعدش می گفت دکمه DEL رو بزن برو Bios رو تنظیم کن اما با اینکه چراغ های کیبورد روشنه هیچکدوم از دکمه هاش کار نمیکنه.
هاردمو وصل کردم به پورت Sata 6G دیدم هارد رو شناخت اما همچنان میگه برو تو Bios و تنظیمش کن. پیغامش اینه :

Press Del to enter EFI BIOS setting

به نظرتون چکار کنم؟
در ضمن اون بوقی که اول کار موقع روشن شدن سیستم میزنه هم ازش خبری نیست !
اینم بگم که هاردم رو 4 سال پیش خریدم و بعید می دونم که پورت ارتباطیش SATA 6 باشه و تعجب می کنم که چرا رو Sata 3 جواب نداد در حالیکه رو سیستم قبلیم رو Sata 3 بسته بودمش ! :13:

سلام.
باتری مادربرد رو دربیارین و با پیچگوشتی 30ثانیه اتصالات مثبت و منفی جای باتری رو به هم اتصال بدین.
دقت کنید که هیچ برقی توی مادربرد نباشه.

hooman79108
05-12-2011, 20:10
دوستان من فکر نمیکنم مشکل از کیبورد باشه. وقتی هارد رو از مادر بورد جدا میکنم کیبورد کار میکنه و وارد بایاس میشم اما وقتی هارد رو به پورت های Sata3G و Sata6G میزنم هارد رو نمی شناسه و کیبورد هم کار نمیکنه و میگه Del بزن برو تو بایاس.
جالب اینه که بغل پورت های Sata6G یه پورت به اسم Sata6G_E هست که ابی رنگه و وقتی هارد رو به اون میزنم هارد رو میشناسه اما سیستم بالا نمیاد و میگه Del بزن و برو تو بایاس اما بازم کیبورد کار نمیکنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed DC
05-12-2011, 20:17
دوستان من فکر نمیکنم مشکل از کیبورد باشه. وقتی هارد رو از مادر بورد جدا میکنم کیبورد کار میکنه و وارد بایاس میشم اما وقتی هارد رو به پورت های Sata3G و Sata6G میزنم هارد رو نمی شناسه و کیبورد هم کار نمیکنه و میگه Del بزن برو تو بایاس.
جالب اینه که بغل پورت های Sata6G یه پورت به اسم Sata6G_E هست که ابی رنگه و وقتی هارد رو به اون میزنم هارد رو میشناسه اما سیستم بالا نمیاد و میگه Del بزن و برو تو بایاس اما بازم کیبورد کار نمیکنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه کسی اسم کیبورد رو آورد:18:
کارهایی رو که در پست بالا ذکر کردم رو انجام دادین؟؟؟
نتیجه چی شد؟؟؟

EXTREME
05-12-2011, 21:26
بایوس رو یک دور دیفالت کنید و سریال پورت در بایوس رو بزارین رو حالت auto یا enable
همچنین حالت هارد ررو بزارین رو ide
با یک کابل دیتا دیگه هم تست کنید
برای کیبورد هم فکر کنم usb باشه کیبوردتون عملکرد کیبورد رو هم دربایوس فعال کنید
برای بوق post screen هم فکر کنم سیم speaker رو وصل نکرده باشین

hooman79108
06-12-2011, 00:44
چه کسی اسم کیبورد رو آورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارهایی رو که در پست بالا ذکر کردم رو انجام دادین؟؟؟
نتیجه چی شد؟؟؟

اتفاقی نیفتاد

بایوس رو یک دور دیفالت کنید و سریال پورت در بایوس رو بزارین رو حالت auto یا enable
همچنین حالت هارد ررو بزارین رو ide
با یک کابل دیتا دیگه هم تست کنید
برای کیبورد هم فکر کنم usb باشه کیبوردتون عملکرد کیبورد رو هم دربایوس فعال کنید
برای بوق post screen هم فکر کنم سیم speaker رو وصل نکرده باشین

کیبوردم PS2 هست. اسپیکر رو هم وصل کردم. سیم قرمز رو به مثبت و سیم مشکی رو به منفی زدم.
بخاطر هاردم نیست ؟ چون هارد رو از رو یه سیستم دیگه باز کردم و گذاشتم رو این.

EXTREME
06-12-2011, 01:21
سیم لسپیکر روی مین رو وصل کردین ؟

hooman79108
06-12-2011, 01:34
سیم لسپیکر روی مین رو وصل کردین ؟

بله تو پست قبلیم که گفتم وصل کردم !

EXTREME
06-12-2011, 01:39
الان شما هارد رو روی یه پورت دیگه میزارین کار میکنه ولی رو پورت دیگه شناخته نمیشه
هاردتون سالمه و اتصالات هم پس درسته
میمونه بایوس ممکنه بایوس داره مشکل ایجاد میکنه
به نظر من بایوس مینتون رو آپدیت کنید و نتیجرو بگین
با یک هارد دیگه میتونید سیستمتون رو چک کنید ؟

hooman79108
06-12-2011, 02:00
الان شما هارد رو روی یه پورت دیگه میزارین کار میکنه ولی رو پورت دیگه شناخته نمیشه
هاردتون سالمه و اتصالات هم پس درسته
میمونه بایوس ممکنه بایوس داره مشکل ایجاد میکنه
به نظر من بایوس مینتون رو آپدیت کنید و نتیجرو بگین
با یک هارد دیگه میتونید سیستمتون رو چک کنید ؟

نه فعلا هارد دیگه ای ندارم که باهاش تست کنم.
چجوری می تونم تو این وضعیت بایاس رو آپدیت کنم ؟

EXTREME
06-12-2011, 02:08
اون تنظیماتی که برای هارد گفتم رو در بایوس اعمال کنید و ببرید رو نصب ویندوز و ویندوز رو عوض کنید
اگه کیبورد ps2 هم اصلا کار نمیکنه فعلا یک تبدیل ps2 به usb بگیرید ببینید کار میکنه

Hamed DC
06-12-2011, 16:40
بهتره با یه هارد دیگه سیستم رو بالا بیاری.

hooman79108
07-12-2011, 07:51
BIOS رو آپديت كردم مشكل حل شد :20: