PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی با وصل شدن به اینترنت

mansour2023
04-12-2011, 19:15
سلام دوستان
من یه لپ تاپ دارم ( سیمکارت میخوره ) وقتی سیمارت رو جا می اندازم روی لپ تاپ نشون میده داره سیمکارت آنتن میده حالا چه جوری به اینترنت وصل شم ؟ کانکشنو از کجا درست کنم ؟ ( سیمکارت ایرانسل هستش )

m.prodigy
04-12-2011, 19:48
منم dell l502x دارم.منم نمی دونم چطور باید کانکت شد؟! توی دفترچه اش که درست توضیح نداده بود

faraname
04-12-2011, 20:09
سلام به دوستان
شما اول باید برید یک کانکشن dial up بسازید ( مراحل اش مثل ساخت کانکشن اینترنت DIAL UP یا همون کارت اینترنتی معروف هست )
فقط یادتون باشه موقع ساخت کانکشن ازتون میخواد نوع مودم تون رو انتخاب کنید که باید اینجا اون مودم GSM که سیم کارت توش هست رو انتخاب کنید .بعد مراحل ساخت کانکشن مثل اسم کانکشن و اینها رو وارد کنید .برای یوز و پس هم چیزی لازم نیست وارد کنید .( خالی بزارید )
به جای شماره اتصال به شبکه عبارت روبرو رو وارد کنید

# 99 *

این طوری باید یاشه از راست به چپ بخونید ( پشت سر هم وارد کنید بدون فاصله ) " ستاره 99 مربع"

به همین سادگی . بعد اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید CONNECT و اگر از XP استفاده می کنید DIAL کنید و انگار که می خواهید به اینترنت DIAL UP وصل شید کار رو ادامه بدید. به همین سادگی

m.prodigy
05-12-2011, 21:57
سلام دوستان.من فعلا سیم ندارم که وصل بشم.اونایی که امتحان کردن بگن سرعتش چنده؟هر یک ساعت استفاده چقدر هزینه داره؟ایا به سیم کارتهای همراه اول هم میشه وصل شد؟اگه اره کدی که بالا گفتید واسه همراه اول و ایرانسل یکیه یا متفاوت؟
ممنون

faraname
05-12-2011, 23:11
سلام به شما
کد اتصال برای هر نوع سیمکارتی همینی هست که گفتیم.
بحث سرعت اتصال برای ایرانسل خیلی بیشتر از همراه اول هست . علت اش هم اینه که اینترنت ایرانسل با فن آوری Edge هست که خود به خود سرعت بالایی رو بهتون میده. به طور مثال سرعت دانلود با اینترنت ایرانسل بین 30 تا 50 کیلو بایت برثانیه در نوسان هست ولی سرعت همراه اول نهایتا به 10 کیلوبایت بر ثانیه میرسه. فرقی هم نمی کنه که اعتباری باشن یا دائم . در هر حالت سرعت اینترنت ایرانسل 5 تا 8 برابر بیشتر هست . شما واسه استفاده یک ایرانسل بگیر. البته قرار هست سیم کارت های رایتل ( اپراتور سوم ) قرار هست در حد adsl باشه . اگه عجله نداری صبر کن بزار سیم کارت های رایتل بیاد و از اونها استفاده کن . از لحاظ هزینه هم ساعتی نیست . حجمی هست . می تونه طرح های روزانه , هفتگی یا ماهانه بزنید و استفاده کنید. تو این طرح ها به طور مثال به شما در طرح ماهانه 2 گیگ ترافیک میدن , شما باید تو یک ماه تمام اش کنی . حالا شما می تونی 1 روزه انقدر دانلود و وب گردی کنی که تمام بشه یا اینکه روزی حدود 60 مگابایت استفاده کنی که 1 ماه داشته باشی. راستی تا یادم نرفته بگم ترافیک رایگان نداره. یعنی چه شب و چه روز هر چی استفاده کنی از اعتبارات کم میشه .

کلام آخر , از من می شنوی بری وایمکس بگیری ( مبین نت ) واسه اینکه نمی تونی ثابت کار کنی یا اگه می نونی adsl بگیری خیلی به صرفه تر هست تا استفاده از سیمکارت واسه اینترنت. صادقانه بگم کیفیت شبکه gprs خیلی جالب نیست ولی اگر جایی هستی که نه adsl ارائه میشه و نه پوشش وایمکس داره چاره ایی نیست از این سرویس استفاده کن ولی خیلی بهش امیدوار نباش , فقط از dial up ( کارت اینترنت) خیلی بهتر هست .