PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : The new iPad اا آیپد نسل سوم ! گفت و گو و تبادل نظر

صفحه ها : 1 [2] 3 4

shahabprince
09-03-2012, 18:55
به نظرتون اگه همون 1 گیگاهرتز باشه ، از رقیباش کم نمیاره؟؟؟

په نه په بقیه ی برند ها به احترام اپل همشون میان رو 1 گیگاهرتز تا اپل کم نیاره:31:

millad1388
09-03-2012, 19:45
به نظرتون اگه همون 1 گیگاهرتز باشه ، از رقیباش کم نمیاره؟؟؟
مگه الآن کنده و یا تاخیر و مشکلی داره که کم بیاره:18:
بخاطر وجود ios 5.1 فعلا سریعترین تبلت جهان هستش

په نه په بقیه ی برند ها به احترام اپل همشون میان رو 1 گیگاهرتز تا اپل کم نیاره:31:
دیگه 5 سالی میشه که گرافیک مهمتر از پردازشگر شده با اجازتون البته
برای همین روی آیپد2 پردازنده 2 برابر کارایی شد ولی گرافیک9 برابر شد قدرتش:31:
تو ویندوز8 هم اکثر رابط گرافیکی از کارت گرافیک میکشه و نه مثل ویندوزهای قبلی از پردازنده برای همین هم اگر کامپیوتری با پردازنده 1 گیگاهرتزی هم باشه ویندوز8 را اجرا میکند و حدودا در حد ویندوز xp پردازنده میخواهد
پردازشگر اصلا تو تبلت اپل آنچنان مهم نیست چون به اندازه کافی سریع هست
دقیقا مثل رم که همه میگفتند تو نسل قبل که کم نمیاره:31:در حالی که فقط 512 مگابایت بود و الآن تازه شده یک گیگابایت که فکر کنم محصولات دیگه اگر به اندازه آیپد جدید قدرت داشتند میرفتند روی 2 گیگابایت
اپل هیچ وقت امکانات دهن پر کن که هم مصرف باتری و هم جیب کاربر را خالی میکنه تو محصولش نمیگذاره
الآن همین دورببن پشت دقیقا کیفیتی به اندازه بهترین دوربین8 مگاپیکسلی موبایل داره

airmaxwisp
09-03-2012, 20:28
قبلا که مینوشتن:31:نمیدونم چرا هیچی نگفتن:18:شابد به خاطر اینه که اصلا پردازنده تغییر نکرده:31:همونظور که قبلا پیش بینی کرده بودم چیپA5X فقط گرافیکش تغییر کرده :31:برای همین هم اسمش A6 نشد.

منتظر IOS 6 باش که کلید HOME را نابود میکنه:31:
تگرا هم یک نسل خودش عفبه:31:یک نسل هم بعضی از سازندگان:31:طول میکشه محصول را عرضه کنند که یعنی دو نسل اختلاف
NVIDIA هم بهتره روی مصرف انرژی گرافیکش بیشتر کار کنه:5: کل تبلت سازها از مصرفش ناراضیند:31:+مصرف کننده ها:31:
پردازنده که مهم نیستش .آینده کامل از آن GPU هستش:21 حدود 5 ساله که به این حرف ایمان دارم

سلام آقا میلاد...

هنوز هم پس از حدود یک سال از عرضه آی پد2 تعداد محدودی از بازی ها هستند که از قدرت واقعی چیپ power sgx 543+ mp2 بهره میبرند! پس هنوز Ipad2 پتانسیل کافی رو برای عرضه بازی های با گرافیک قویتر داره چه برسه به چیپ ست جدید!

در ضمن اینو هم در نظر داشته باشید که 100% بازی هایی با گرافیک مانند نسخه جدید infinity-blade-dungeons در رزولوشن 1536*2048 پردازش نخواهند شد!

فرکانس پردازنده اصلی انتظار میره بین 1.2ghz یا 1.5ghz بسته شده باشه...فعلا خبر قطعی به بیرون درز نکرده.

در پناه حق تعالی باشید.

millad1388
09-03-2012, 20:55
سلام آقا میلاد...

هنوز هم پس از حدود یک سال از عرضه آی پد2 تعداد محدودی از بازی ها هستند که از قدرت واقعی چیپ power sgx 543+ mp2 بهره میبرند! پس هنوز Ipad2 پتانسیل کافی رو برای عرضه بازی های با گرافیک قویتر داره چه برسه به چیپ ست جدید!

در ضمن اینو هم در نظر داشته باشید که 100% بازی هایی با گرافیک مانند نسخه جدید infinity-blade-dungeons در رزولوشن 1536*2048 پردازش نخواهند شد!

فرکانس پردازنده اصلی انتظار میره بین 1.2ghz یا 1.5ghz بسته شده باشه...فعلا خبر قطعی به بیرون درز نکرده.

در پناه حق تعالی باشید.
اینکه تعداد محدودی بازی با گرافیک بالا برای آیپد2 اومده علتش ان هست که اکثر سازندگان سعی میکنند روی پلتفرمی کار کنند که گستردگی بیشتری داره و مثلا روی آیفون و آیپاد تاچ هم جواب بدهد
تاخیر بیشتر از5 ماهه که برای آیفون نسل پنجم "iphone 4s " انجام شد هم تاثیر زیادی داشت و خواهد داشت
در ضمن از کجا اینقدر اطمینان دارید:31:با دلیل بگید شاید من هم قانع بشم که چطور میشود یک بازی که برای نسل سوم آیپد میخواهد بیاید وضوحش کمتر از آیپد نسل سوم باشه:31:همچین چیزی تا به خال اتفاق نیافتاده
:5:پردازنده فرکانسش ثابت مونده ولی ممکنه از نظر کارایی بالاتر باشد:5:

airmaxwisp
09-03-2012, 21:25
اینکه تعداد محدودی بازی با گرافیک بالا برای آیپد2 اومده علتش ان هست که اکثر سازندگان سعی میکنند روی پلتفرمی کار کنند که گستردگی بیشتری داره و مثلا روی آیفون و آیپاد تاچ هم جواب بدهد
تاخیر بیشتر از5 ماهه که برای آیفون نسل پنجم "iphone 4s " انجام شد هم تاثیر زیادی داشت و خواهد داشت
در ضمن از کجا اینقدر اطمینان دارید:31:با دلیل بگید شاید من هم قانع بشم که چطور میشود یک بازی که برای نسل سوم آیپد میخواهد بیاید وضوحش کمتر از آیپد نسل سوم باشه:31:همچین چیزی تا به خال اتفاق نیافتاده
:5:پردازنده فرکانسش ثابت مونده ولی ممکنه از نظر کارایی بالاتر باشد:5:

سلام مجدد....

اگه دقت کرده باشی گفتم بازی های باگرافیک بالا...دقیقا مثل Ps3 که بازی هایی مثل UC3 و KZ3 رو روی رزولوشن 720p به زور اجرا میکنند در حالی که شما نمایشگر Full Hd دارید!!!

شاید بازی هایی مثل Planet Zombie در The New Ipad به حداکثر رزولوشن اجرا بشه ولی انتظار نداشته باشید همه بازی ها با رزولوشن 1536*2048 اجرا بشن!!! چون همونطور که میدونید به شدت دچار افت فریم میشه...

البته اپل همیشه سخت افزار رو با نهایت دقت انتخاب میکنه و همیشه هم سخت افزار-نرم افزارش در بهینه ترین حالت ممکن قرار دارند که بقیه برندها مثل سام سونگ در این مورد دچار ضعف شدید هستند!

باید صبر کرد و آی پد جدید رو از نزدیک زیارت نمود:31:

من که ipad2 رو فروختم و منتظرم در اولین فرصت اینو بخرم:20:

millad1388
10-03-2012, 02:31
سلام مجدد....

اگه دقت کرده باشی گفتم بازی های باگرافیک بالا...دقیقا مثل Ps3 که بازی هایی مثل UC3 و KZ3 رو روی رزولوشن 720p به زور اجرا میکنند در حالی که شما نمایشگر Full Hd دارید!!!

شاید بازی هایی مثل Planet Zombie در The New Ipad به حداکثر رزولوشن اجرا بشه ولی انتظار نداشته باشید همه بازی ها با رزولوشن 1536*2048 اجرا بشن!!! چون همونطور که میدونید به شدت دچار افت فریم میشه...

البته اپل همیشه سخت افزار رو با نهایت دقت انتخاب میکنه و همیشه هم سخت افزار-نرم افزارش در بهینه ترین حالت ممکن قرار دارند که بقیه برندها مثل سام سونگ در این مورد دچار ضعف شدید هستند!

باید صبر کرد و آی پد جدید رو از نزدیک زیارت نمود:31:

من که ipad2 رو فروختم و منتظرم در اولین فرصت اینو بخرم:20:
خوب اونطوری سخت افزار-نرمافزارش که با هم مچ نمیشن که:31:
یک مورد عجیب قدرت باتری آیپد جدید هستش که مثل اینکه 2 برابر شده باشه همونطور که پیش بینی میشد یعنی چیزی حدود 14000 میلی آمپر:18:
البته از نظر گرافیکی شاید بازیها و نرم افزار زیادی برایش نیاید ولی قبلا هم گفته بودم دلیل افزایش گرافیک برای ارتقاء 400 درصدی وضوح صفحه نمایش هستش
در ضمن الآن تو آیپد جدید مواردی اضافه شده که در آیپد2 نسبت به 1 تغییری نداشته:18:البته دوربین استثنا بود و واقعا یک ارتقاء وحشتناک بالا بود:18:
چرا آیپد2 را فروختی؟قبلا تو یک پست که پاک شد توضیح داده بودم که آیپد2 قیمتش کاذب پایین هستش چون مثلا قیمت مدل wifi-16gb-ipad new ارزونتر از قیمت نوی یک ipad 2 3g 16gb هستش:18:
حالا اگه من بخواهم مدلهای مشابه آیپد2 و آیپد جدید را هر دو هم دست دوم عوض کنم 200 دلار هم بیشتر میشه:18:اونهم بعد6 ماه از اومدن آیپد تازه:18:
الان آیپد2 فقط 100 دلار ارزونتر از آیپد جدید هستش مدل نو
اگر من شخصی را میشناختم تا برام آیپد جدید بیارد ایپد2 خودم را هم اونطرف میفروختم بهتر بود
و آیپد جدید ارزونترین مدلش بعد از 6ماه که افت قیمت خورد حداقل میشود 1320هزار
500 دلار دستگاه+50 دلار مالیات خروج از امریکا+110 دلار سود فروشنده+حمل ونقل=660 دلا
همین مدل پایه را حداقل 1700 هزار را در اردیبهشت سال 1391 میفروشند:18:
اختلاف قیمت اینجا بسیار بالا هست و اصلا تا 5 ماه از اومدن آیپد جدید خریدش را توصیه نمیکنم مدل نو هم خریدنش دیگه برام صرف نداره
اصلا شما بخر :31:بعد من دست دوم همون را 300-400 هزار ارزونتر میخرم ازشما:31:
در حقیقت در آیپد هم مثل آیفون هر نسل کلش عوض نمیشود
پس آیپد بعدی صفحه نمایشی یکسان و شاید حتی دوربین یکسانی با این مدل داشته باشد و تنها تغییر وزن و قطر مثل آیپد2 و پردازنده و گرافیک و شاید 3d
موندم آیپد نسل پنجم چی میشه؟:21: 3d و یا 4d
باتری یک هفته ای و یا یکماهه:18:و قطر کمی بزرگتر و وزنی مثل آیپد جدید
رم2 گیگابایتی و...
نسلهای فرد آیپد فعلا قطور هستند و تنها نسل زوج آیپد نازکتر هست

MicrosoftH
10-03-2012, 09:14
مهمترين چيزي كه در مورد iPad 3 ميشه گفت 264 پيكسل در 1 اينج و نسل سوم شبكه هاي وايرلس كه خيلي توجه من رو جذب كرد

shahabprince
10-03-2012, 14:23
تو ویندوز8 هم اکثر رابط گرافیکی از کارت گرافیک میکشه و نه مثل ویندوزهای قبلی از پردازنده برای همین هم اگر کامپیوتری با پردازنده 1 گیگاهرتزی هم باشه ویندوز8 را اجرا میکند و حدودا در حد ویندوز xp پردازنده میخواهد
دقیقا مثل رم که همه میگفتند تو نسل قبل که کم نمیاره:31:در حالی که فقط 512 مگابایت بود و الآن تازه شده یک گیگابایت که فکر کنم محصولات دیگه اگر به اندازه آیپد جدید قدرت داشتند میرفتند روی 2 گیگابایت
اپل هیچ وقت امکانات دهن پر کن که هم مصرف باتری و هم جیب کاربر را خالی میکنه تو محصولش نمیگذاره
الآن همین دورببن پشت دقیقا کیفیتی به اندازه بهترین دوربین8 مگاپیکسلی موبایل داره

عزیزم خودم میدونم که گرافیک مهمتر شده و لازم نبود واسه من این همه توضیح بدی
من از لحاظ پردازش اطلاعات خام گفتم که در مقابل برندهای دیگه کم میاره
نه تو بگو کم میاره یا نه؟
در مورد خالی کردن جیب هم شما برو آیپد 3 رو بخر ببینم جیبت خالی میشه یا نه

millad1388
10-03-2012, 14:26
از روز اول معرفی دراینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتوانستید مشخصات را کامل بخوانید:31:
منتها 2 نکته برایم عجیبه و قبلا هم گفتم یکی لطف کنه جواب بدهد
اول=Built-in 42.5-watt-hour در آیپد جدید هست که نسبت 25 وات در ساعت نسل قبل جهش بزرگی هستش آیا به معنی باتری 12000 میلی آمپری هستش:5:
دوم=Bluetooth 2.1 +EDR technology در مدل آیپد2 تبذیل شده به Bluetooth 4.0 technology :18:پس EDR technology چی شده؟
در آخر هم بگویم آیپد جدید در خارج خریدنش واقعا بصرفه هستش
دوربین به اندازه کیفیت بهترین 8 مگاپیکسلی گوشی
باتری حداقل 35درصد بهتر از نزدیکترین رقیب
گرافیک4 برابری نسبت به تگرا3
تایپ با سیری:18:
بالاترین وضوح صفحه نمایش
و...
در ضمن در موردی مثل حساسیت صفحه لمسی-خازنی بدون رقیب بهترین است
با رتینا شدن انتطار میرود انعکاس نور در صفحه نمایش بشدت کاهش پیدا کند

millad1388
10-03-2012, 14:45
عزیزم خودم میدونم که گرافیک مهمتر شده و لازم نبود واسه من این همه توضیح بدی
من از لحاظ پردازش اطلاعات خام گفتم که در مقابل برندهای دیگه کم میاره
نه تو بگو کم میاره یا نه؟
در مورد خالی کردن جیب هم شما برو آیپد 3 رو بخر ببینم جیبت خالی میشه یا نه
:5:وقتی کم نمیاره من چی بگم آخه:5:
پردازش اطلاعات خام دقیقا یعنی چی:31:آخه وقتی من دارم با آیپد2 خودم اینقدر سریع کار میکنم که اصلا احساس نمیکنم چیزی در حال پردازشه
شما یک آیپاد تاچ4 که تک هسته هم باشه رو بگیر دستت باز از اندروید4 با پردازنده2 هسته ای هم سریعتره
پردازنده سریعتر میشود که شما یک مواردی را سریعتر طی کنی خوب وقتی از این سریعتر نمیشه چرا الکی باید اسما بشه4 هسته در حالی که 2 هسته هم کاملا کافی هست برای ios 5.1 و...
در ضمن هنوز از 2 هسته اندروید بزور استفاده میشه :31:و آیپد جدید حتی از یک 4 هسته تگرا3 هم سریعتره چون نرم افزارش ios هستش
برای بازی هم چه تو pc و چه نبلت اصلا پردازنده مهم نیستش
عزیز شما یک تبلت500 دلاری مثا ترنسفورمر full hd را ببین که همون قیمت آیپد هستش تازه تبلت گالاکسی نوت10.1 که با وضوح 1280×800 و پردازنده2 هسته ای و دوربین بسیار ضعیفتر 3 مگاپیکسلی و گرافیک 4 برابر ضعیفتر هم همون قیمت آیپد هستش
اگر مشخصات تبلتهاشون بالاتر از آیپد بود مطمعن باشید قیمتش هم بسیار گرانتر میشد
اگه فردا بر فزض کنسول بازی ps4 بیاد که همین قیمت آیپد میشه:31:تازه فقط هم میشه باهاش بازی کرد:31: جیب من و شما برای یک مورد دیگه خالی شده:31:لطفا الکی گردن اپل و.. نندازید
یک xbox360+کینکت =800 هزار قیمتشه (300$)که با یک صفحه نمایشfull hd ips =470$(170$)
آیپد3 هم میشود 500$

soheilnouri
10-03-2012, 21:24
خدا رو شکر که ایپد 3 خیلی با 2 فرق نداره و امثال من که 2 داریم زیاد دلمون نمیسوزه....فقط صفحه نمایش رتینا و چهار هسته اییش خوبه...وگرنه همه چیش مثه قبله

shahabprince
10-03-2012, 23:07
پردازش اطلاعات خام دقیقا یعنی چی:31:آخه وقتی من دارم با آیپد2 خودم اینقدر سریع کار میکنم که اصلا احساس نمیکنم چیزی در حال پردازشه
شما یک آیپاد تاچ4 که تک هسته هم باشه رو بگیر دستت باز از اندروید4 با پردازنده2 هسته ای هم سریعتره
پردازنده سریعتر میشود که شما یک مواردی را سریعتر طی کنی خوب وقتی از این سریعتر نمیشه چرا الکی باید اسما بشه4 هسته در حالی که 2 هسته هم کاملا کافی هست برای ios 5.1 و...
در ضمن هنوز از 2 هسته اندروید بزور استفاده میشه :31:و آیپد جدید حتی از یک 4 هسته تگرا3 هم سریعتره چون نرم افزارش ios هستش
عزیز شما یک تبلت500 دلاری مثا ترنسفورمر full hd را ببین که همون قیمت آیپد هستش تازه تبلت گالاکسی نوت10.1 که با وضوح 1280×800 و پردازنده2 هسته ای و دوربین بسیار ضعیفتر 3 مگاپیکسلی و گرافیک 4 برابر ضعیفتر هم همون قیمت آیپد هستش
اگه فردا بر فزض کنسول بازی ps4 بیاد که همین قیمت آیپد میشه:31:تازه فقط هم میشه باهاش بازی کرد:31: جیب من و شما برای یک مورد دیگه خالی شده:31:لطفا الکی گردن اپل و.. نندازید
یک xbox360+کینکت =800 هزار قیمتشه (300$)که با یک صفحه نمایشfull hd ips =470$(170$)
آیپد3 هم میشود 500$

بااااااااا
یه چیز گفتیم ببین چه قدر نوشته تحویلمون داد میگم یکم بیشتر از شکلکها استفاده میکردی:31:
منظورم از اطلاعات خام این بود که اطلاعاتی که پردازش میشن ربطی به Gpu نداشته باشن گرفتی
تازه کی گفته که برای بازی تو pc پردازنده مهم نیست
اگه گرافیک قوی داشته باشی ولی پردازندت خوب نباشه پردازنده برای کارت گرافیک محدودیت ایجاد میکنه و این یعنی افت فریم حالا تو تبلتش رو نمیدونم
در ضمن من نمیدونم این Ios چی داره که شما سنگش رو به سینه میمالی
من طرفدار آندروید هم نیستم
ختم کلام بگم که پردازنده ی آیپد 3 از 4 هسته ای ها کم میاره

emadpumad
10-03-2012, 23:35
خدا رو شکر که ایپد 3 خیلی با 2 فرق نداره و امثال من که 2 داریم زیاد دلمون نمیسوزه....فقط صفحه نمایش رتینا و چهار هسته اییش خوبه...وگرنه همه چیش مثه قبله

آقا سهیل کم پیدایی؟
منم دقیقا نظر شمارو دارم
اگر که تغییراتش عمده تر بود سریع اینو میفروختم میرفتم آیپد ۳ میخریدم ولی از اونجایی که چندان احتیاجی به این تغییرات جدید پیدا نمیکنم ترجیح میدم یک سال دیگه در خدمت آیپد ۲ عزیزم باشم d:

starless_90
10-03-2012, 23:38
بااااااااا
یه چیز گفتیم ببین چه قدر نوشته تحویلمون داد میگم یکم بیشتر از شکلکها استفاده میکردی:31:
منظورم از اطلاعات خام این بود که اطلاعاتی که پردازش میشن ربطی به Gpu نداشته باشن گرفتی
اگه گرافیک قوی داشته باشی ولی پردازندت خوب نباشه پردازنده برای کارت گرافیک محدودیت ایجاد میکنه و این یعنی افت فریم حالا تو تبلتش رو نمیدونم
در کل پردازنده ی بسیار عالی وقتی نتونه قابلیت هاشو تو سیستم عاملی نشون بده چه فایده ای داره؟الآن تو اندروید این وضعیته و با این روال حتی اگه از لحاظ سخت افزاری پردازنده آیپد 3 ضعیف تر باشه(بر فرض)ولی در عمل و در استفاده سرعت چند برابری میده.
اکوسیستم اپل هم برای اهلش خیلی جذابه دیگه.نمیشه بگی چرا دوستش دارند.حالا شما برا چی دوستش نداری؟
کلا تبلتها و پی سی ها هم قابل مقایسه نیستند فکر میکنم.برا همین دوران بعد از پی سی داره شروع میشه دیگه!

emadpumad
10-03-2012, 23:56
مگه الآن کنده و یا تاخیر و مشکلی داره که کم بیاره:18:
بخاطر وجود ios 5.1 فعلا سریعترین تبلت جهان هستش

درود بر شما
به عقیده من دلیل عمده این که امروزه ما شاهد افزایش کارایی بیشتر و افزایش کیفی و کمی کارتهای گرافیکی نسبت به پردازنده ها هستیم برمیگرده به توقعات مصرف کننده ها و مشتری .
به این شکل که منِ مصرف کننده انتظار دارم با تبلتم بتونم حد اقل بازی های روز رو انجام بدم و یا اینکه بتونم فیلمهای با کیفیت روتین رو مشاهده کنم و از اونجایی که در این دو زمینه شاهد پیشرفت روز افزون هستیم میبینیم که دستگاه های قابل حمل هم سعی میکنند که بتونن از این پیشرفت عقب نمونن
ولی از طرف دیگه من توقع انجام کارهایی با ثردازش بالا رو از تبلتم ندارم و برای اینکار از دسکتاپم استفاده میکنم
مثلا من انتظار ندارم آیپدم کارهای بتونه از پس کارهای محاسباتی نرم افزاری بر بیاد چون اصلا برای این کار طراحی نشده
و فرمایش شما در رابطه با ویندوز ۸ هم صحیح هست فقط باید توجه داشته باشید که این مشخصات اعلام شده از طرف مایکروسافت به عنوان حد اقلها بیان شده و بحث اون کاملا متفاوت از سیستم عامل آی او اس هست چونکه آی او اس فقط و فقط برای آیدیوایسها طراحی شده ولی ویندوز ۸ مثل اندروید خواهد بود
.
ما نمیتونیم بگیم پردازش گر در دستگاه های اپل مهم نیست چون اصلا این صحبت منتق خاصی پشتش نیست و با کمی توجه میفهمیم که پردازنده های استفاده شده در آیدیوایسها همیشه در بین بهترین ها بودن

emadpumad
11-03-2012, 00:03
آیپد3 هم میشود 500$

هنگامی که شما مشغول اجرای یک بازی هستید این بازی هم از سیپیو استفاده میکنه هم از کارت گرافیک چه در تبلت چه در پی سی
ولی جدیدن این استفاده کردن از سی پی یو با آمدن جی پی یو ها کاهش چشم گیری داشته در همین فروم یک بار راجع به این موضوع بحث شد

millad1388
11-03-2012, 01:28
بااااااااا
شما اصلا خوندی چی گفتم یا نه:13: من کامل توضیح دادم که آیپد به علت استفاده درست از پردازنده و سیستم عامل ios و مچ بودن ایپد و.... کم نمیاره حالا اونرو بخون یکمقداری بیشتر از قبل توضیح میدهم:31:
مجبورم با تکرار هر سوال شما که قبلا توضیح دادم و نگرفتین :19:بیشتر توضیح بدهم پس خودت را اماده کن گفته باشم
شما یکبار با آیپاد تاچ کار کنید بعد برید اندروید4 را هم بریزید ببینید تو استفاده عملی کدوم هست که
هنگ نمیکند
ویروس نمیگیرد
کندی ندارد و به سریعترین شکل کار میکند
مشخصات پردازنده اصلا برای یک تبلت مهم نیست
اصلا شما نمیدونی تبلت برای چی هستش و چرا فروش تبلت آیپد اینقدر تو خارج ایران بالا است و چرا اکثر پزشکان امریکا در فکر خرید تبلت ایپد2 بودند
وقتی 4 هسته مهم است که سیستم سریعتر بشه ولی تو آیپد که سریعترین سخت افزاری هست که دیدم تا حالا هیچ کمبودی نیست
آیپد1 هم تو خیلی موارد سریعتر از 4 هسته ای هست چون
از2 هسته اون4 هسته استفاده نمیشه
باز اگه میگفتین 2 هسته فرکانس بالا ایپد را شکست بده باز یک چیزی
که در اون صورت هم ios بهتره به خاطر سرعت سیستم عامل اپل که اونقدر سریعه که شما اصلا سیستم عامل را نمیبینی :18:و مزاحم نیستش برات وبه خاطر همین بعضیها که سیستم عامل را مترادف با کندی-هنگی-ویروسی-اتلاف وقت-سختی در کار کرد میدونند ios را جزو سیستم عامل نمیدونند:18:
همیشه اپل کارهاشو چه نرم افزاری و چه سخت افزاری کامل و روان انجام میدهد
یعنی وقتی ios4 را بارios5 مقایسه میکنید سرعت ممکنه کمتر هم شده باشه:18: چون اضافه کردن یک مورد کامل همیشه به یک سیستم عامل کامل سخت هستش و اونقدر سیستم عامل خوب هست که سریعتر نمیشه:18:ممکنه با اضافه کردن مواردی به سیستم عامل پردازنده به مشکل بخورد و خیلیها هم برای همین است که میگند چرا 4 هسته نشده و گرنه سریعترین سیستم عامل دنیا هستش با اجازتون البته
در حالی اندروید میاد از اول کند و حالت بتا با هزارتا ایراد و باگ هست بعدش کم کم بهبود میده و سریعترش میکنه و هیچوقت هم کامل و روان نیست
بعشم ios سریعترین سیستم عامل دنیا هست و البتهذممکنه شما طرفدار ویندوز8 باشید که باید بگویم تو ویندوز 9 با تغیرات انقلابی شاید به سرعت ios6 برسد:27:
آخه اگه 1 خط جواب بدم که مدام میخواین سوال کنید:31:هر جند الان هم زیاد فرقی نکرد:31: استفاده درست از شکلک هم میتونه به فهم مطلب کمک کنه و شاید بالعکس:31: و نمیدونم چرا بعضیها بدشون میاد :13:
یکی به سوالهای من هم جواب میداد خوب بودها:19::19::19:
فکر کنم مطلب از 3 خط بیشتر باشه را کسی نخونه:31:من هم احتمالا بیکارم میام گزارش زنده از معرفی آیپد میگذارم بعدش پاک میشه:31: یا تحلیل و معرفی و...بعدش هم انگار هیچکی مطلب را نخونده:41:تشکر هم که رنگش را هم یادم رفته چطوری میگذاشتن:13:
اصل قضیه این هست که هر چی گرافیک کارش سنگینتر باشه برعکس پردازنده کار راحت تری برای کنترل اطلاعات گرافیک داره یعنی هر وقت گرافیک کم بیاره پردازنده راحته و بالعکس
بطور عامیانه گفتم:31:
این نظرات غیر تخصصی که میگند نمیدونم این گرافیک 7850 از AMD مثلا پردازنده 8 هسته بولدوزر میخواهد تا کم نیاره را اصلا قبول ندارم
پردازنده نباید برای گرافیک گلوگاه باشه و وقتی گلوگاه میشود که گرافیک سرعت بالایی برای اطلاعاتش بخواهد
مثال: در یک سیستم که مثلا از گرافیک آنبرد اینتل که روی پردازنده هست استفاده شده و پردازنده هم مثلا core i7 2500 هستش و شما میبینید که در وضوح 720p حدود 100 فریم میگیرید و پردازنده در بالاترین فشار کاری هست حالا اگر وضوح به full hd برسد کارت گرافیک تحت فشار قرار گرفته و پردازنده در کمترین فشار کاری هست و فریم به 30 افت کرده است
الان APU AMD از یک پردازنده ضعیف و یک گرافیک بسیار قوی تشکیل شده است و در همه مقایسه هایی که برای بازی بود و مصرف انرژی AMDاز اینتل (که دارای پردازنده بسیار قویتر و گرافیک بسیار ضعیفتر هستش ) شکست خورده است.
شما اطلاعات خام را یک 5 خط توضیح بده به من
یعنی چی گرافیک نخواهد؟دقیقا چه کاری؟حداقل بگو تو چه بخشی؟
شما اگه تبلت را فقط تو پردازنده اونهم از نوع 4 هسته میبنی باید بگم اصلا درک درستی از تبلت نداری
به قیمت تک تک قطعات هم نگاه کنی میبینی پردازنده ارزونترینشه
باتری تبلت و صفجه نمایش اون هر کدوم چندین برابر پردازنده که شما عاشقشی قیمت تموم شده داره
همین گرافیک آیپد بیشتر از 20 برابر پردازنده اون قدرت داره
برای قدرت بالای گرافیک هست که کلی برنامه هم برای کار با گرافیک اومده مثل تبدیل 6 برابر سریعتر گرافیک به نسبت پردازنده و رندر 20 برابر سریعتر گرافیک و...
اصلا به خاطر قدرت بالای گرافیک شرکت AMD رفت شرکت ATI را خرید تا بتواند APU بدهد که تا سال 2014 کاملا گرافیکی میشود که پردازنده هم هست حالا:21: یعنی به خاطر معماری برتر گرافیک پردازنده داخل گرافیک حل میشود:21:
توی تبلت اپل که دیگه اصلا پردازنده مهم نیست چون تنها وظیفه پردازنده کند نشدن کارایی سیستم عامل و کارهای مربوط به اون هستش
تا حالا فکر کردین چرا یک کنسول بازی کند بازی را اجرا نمیکند!دلیل کند نشدن سیستم عامل اپل هم همونه
فرق اپل مثلا با کنسول بازی سونی این هست که در PS3 یک سختت افزار هست که بازی برای اون سخت افزار بخصوص نوشته میشودو PS3 ارزان ولی برنامه را گران میخرید یعنی از برنامه سود میکند
ایپد برعکسهٌ یعنی برنامه ایی هست که سخت افزار روی آن سوار میشود نرم افزار ارزان و عالی و خوب و سخت افزار مقداری گران قیمت که الان دیگه گران نیستش
بعدش هم اول جای سیلی رو صورتم را ببین بعد بگو سرخه:18:
اون موقع که آیپد 2 3G 64 GB بودش 1070 هزار:18::19: من ابله رفتم آیپد 3G 16 خریدم که چی؟حالا پول ندارم برم تبدیلش کنم به آیپد64 گیگابایت:18:چه برسه به خرید آیپد جدید
خود لبتاپ قویترینش مثلا 5 میلیونی اون قابل مقایسه با یک سیستم دسکتابب2 تومانی هم نیستش و پایینتره ولی یک تبلت ارزش بیشتری نسبت به لبتاپ داره .اون موقع میتونستم لبتاپ بخرم و...ولی من ار اون موقع فهمیدم :
مهم لذت و کاری هست که با تبلت انجام میدهیدادمها نیستم که
یک لبتاپ چند کیلیوی را بگیرند و دلشون خوش باشه که یک وسیله گرفتند حالا تنها کارشون ممکنه اینترنت رفتن باشه و یا فیلم دیدن ویا...
تنها فرق و کمبود ios نسبت به مک نبودن حالت برنامه نویسی هست که بدرد من که نمیخوره
وگرنه ایپد برای من 100 برابر بهتر از بهترین لبتاپ هستش و 100 برابر کاربردی تر
آهنگ میزنم-کتاب میخونم-اینترنت میرم-بازی میکنم-فیلم میبینم-عکاسی -انواع نرم افزار متفرقه مثلا برای کار با وسایل به وسیله داک مادون قرمز و یا مهندسی و یا بیزنسی ویا ویرایش فیلم و یا...
تعریف pc=وسیله ای که با تغییر نرم افزار کاربرد اون هم کاملا تغییر کنه
مکانیکها میدونند آیپد برای خودرو چه وسیله ارزشمندی هست حالا چه به عنوان تزیینات داخل خودرو و چه به عنوان دستگاه تنظیم موتور و...
گذاشتن هر روز آیپد تو شارژ هم به معنی میزان استفاده بیشتر از مجموع دستاب و لبتاپ و ... برام هستش
همینقدر بگم که 99 درصد دانلود من شده app store از وقتی آیپد خریدم
تا آخرش خوندی:18:پس یک تشکر ویژه داری:31:
الان تو ایران دست دوم آیپد بهترین انتخواب ممکنه هر چند که من دستگاه نو خریدم ولی با این اختلاف تخیلی قیمت دست دوم آیپد دیگه نو نمیخرم
ویندوز8 هم که اصلا برای تبلت اومده:31:ببینم چقدر میتونه هنگ نکنه:31: ویروسی نشه:31:کند نشه:31:و کار باهاش سخت نباشه:31:

millad1388
11-03-2012, 01:38
در کل پردازنده ی بسیار عالی وقتی نتونه قابلیت هاشو تو سیستم عاملی نشون بده چه فایده ای داره؟الآن تو اندروید این وضعیته و با این روال حتی اگه از لحاظ سخت افزاری پردازنده آیپد 3 ضعیف تر باشه(بر فرض)ولی در عمل و در استفاده سرعت چند برابری میده.
اکوسیستم اپل هم برای اهلش خیلی جذابه دیگه.نمیشه بگی چرا دوستش دارند.حالا شما برا چی دوستش نداری؟
کلا تبلتها و پی سی ها هم قابل مقایسه نیستند فکر میکنم.برا همین دوران بعد از پی سی داره شروع میشه دیگه!
دقیقا درسته:5:حالا فردا بیان اصلا 8 هسته بندازن روی تبلت:27:چه فایده که از 6 هسته اون هم استفاده نمیشه:21:
سیستم عامل ios در سریعترین شکل ممکن و بهترین حالت است درست مثل بازی کردن روی یک کنسول بازی هستش
دوران بعد از pc به نظر من:
در گذشته و در حالت سنتی شما یک کامپیوتر بیشتر نداشتی که اون هم خیلی گران بودش و همه وسایل به اون وصل میشد
ولی در حالت مدرن که دوران بعد از pc باشه
همون کامپیوتر به علت ارزانی خورد شده و در داخل تمام وسایل شما قرار میگیرد
مثل:گوشی هوشمند =ترکیب کامپیوتر+گوشی
تلویزیون هوشمند=ترکیب کامپیوتر+tv
و...
تعریف کامپیوتر=هر سخت افزاری که با نرم افزارهای مختلف کاربردش کاملا تغییر کند
البته یک تعریف هم هست که بیشتر به درد محصولات اپل میخوره
اونقدر استفاده از کامپیوتر آسان شود که در تمام وسایل بشود آن را قرار داد

PCminister
11-03-2012, 07:27
چند دفعه keynote را نگاه کردم. (از iTunes دانلود شده)

به نظرم خیلی زور میزدن بقبولونن که ما بدون استیو هم همچنان همونیم که بودیم!

اما کلا iPad جدید نسبت به iPad2 اونقدر قابلیت داره که من بخوام آپگرید کنم. (فقط به خاطر رتینا!)

قابلیتهای دیگه که افزوده شدن زیاد به درد من نمیخورن اما رتینا یکی از بهترین قابلیتهای این آیپد هست که به کمک گرافیک بهبود یافته میتونه کمک خوبی برای appبازهای گرافیست باشه.

چرا مدیر مورد علاقه من، اسکات نیومد؟! کسی میدونه؟

*Ali*
11-03-2012, 16:50

اما کلا iPad جدید نسبت به iPad2 اونقدر قابلیت داره که من بخوام آپگرید کنم. (فقط به خاطر رتینا!)

قابلیتهای دیگه که افزوده شدن زیاد به درد من نمیخورن اما رتینا یکی از بهترین قابلیتهای این آیپد هست که به کمک گرافیک بهبود یافته میتونه کمک خوبی برای appبازهای گرافیست باشه.

استیو یه دونه بود. Keynoteـی که اون ارائه میداد اصلاً قابل مقایسه با این صدای بی‌حال تیم کوک نیست. یه بار مراسم معرفی آیفون (2007) و آیپاد (2001) رو ببینید و فرض کنید مثلا فیل شیلر میخواست اینها رو معرفی کنه... چه شود!
اسکات هم شاید چون حرفی واسه گفتن نداشت نیومد. در مورد 5.1 فقط اضافه کردن زبان ژاپنی به Siri رو گفتند.

Stream
11-03-2012, 17:40

از نظر فنی که تغییری نکردن، این آیپد هم همون آیپدی بود که با استیو می دادن ولی از نظر نحوه پرزنت کردن محصولات خب مسلما تفاوت زیاده. واضح بود که سعی داشتن شبیه استیو پرزنت کنن ولی در اون حد نبودن ولی بازم مقایسه کنیم با مثلا کینوت های مایکروسافت یا گوگل می بینیم کماکان n سر و گردن بهتر بود. کمی وقت بدیم اینها هم پیشرفت می کنن، در بین همه اینها اسکات از بقیه بهتر پرزنت می کنه و به نظرم بهتره معرفی محصولات جدید رو به کل بدن به اسکات.

millad1388
13-03-2012, 19:06
مثل اینکه اونقدر تقاضا زیاد بوده که تاریخ امدن ایپد نسل سوم شده 19 مارس:31:بخدا حق دارند برند ایپد2 را حتی بفروشند نصف:31:
اوایل که ایپد نسل اول اومده بود هر کی میگفت چرا روی ایپد دوربین قویتر نصب نشده براش یک مقاله توضیح راجع به اینکه علاوه بر گرانی دستگاه به علت وزن دستگاه به هیچ دردی نمیخوره:31:و آدم دوربین دیجیتال و...میخره
وقتی ایپد نسل دوم را خریدم دیدیم واقعا خیلی فرق هست بین یک صفحه 2.5 اینچی تا 9.7 اینچی:31:منو میگی هارد هم اون موقع یک چهارم الان بود:31:تا چند روز اول اونقدر عکس انداختم که حافظه 14 گیگابایتی داشت کم کم پر میشد:31:تازه دنبال این بودم که یکطوری ریل تایم برم یک دوربین دیجیتالی را وصل کنم به صفحه ایپد:31:
حالا دوربینش شده 5 مگاپیکسلی که در حد 8 مگاپیکسلی کیفیت داره(هارد هم گرون شده خدا بدادم برسه)
همیشه به خودم میگفتم این استیو جابز چرا روی ایپد1 ازصفحه نمایش با وضوح 1280×960 استفاده نکرده؟!:31: خوب به خاطر اینکه براحتی بتونند 400 درصد وضوح را بالا ببرند! جالب اینجا بود که ایپد2 که اومد از جابز پرسیده بودن چرا رتینا نزدی؟گفت الان گرون در میاد:31:
باتری هم ثابت مونده:18:علتش هم تغییر باتری 25 میلی وات ساعتی با 43 میلی وات در ساعتی هست:18:اگر بگم قویترین باتری کامپیوتر همراه روی آیپد نسل سوم هست بیراه نگفتم
خیلی از سایتها هم تحلیل کردن مشخصات دستگاه و گفتن سود اپل توی ایپد کلی کم شده
سودش را موقعی که ایپد2 اومد کرده و حالا داره کاربر جمع میکنه
در حقیقت نسل طراحی چه در ایپد و چه ایفون هر دو نسل عوض میشود
واقعا تغییرات ایپ1و2 اونقدر نبود که شخصی راضی باشه به فروش ایپد1 و فقط فرقشون طراحی و وزن و اومدن دوربین و چیپ قوی A5 بودش
الان ایپد 3 را بخوای از نظر فرق قیمتی با خرید ایپد2 در خارج مقایسه کنید متوجه میشوید خریدن ایپد2 بیشتر به حماقت شبیه است تا خرید
در حقیقت به احتمال99درصد نسل چهارم ایپد همین دوربین و صفحه نمایش را خواهد داشت و دوباره فقط طراحی و وزن و چیپ اون عوض میشود
پس بهترین خرید ایپد نسلهای فرد از نظر مشخصات دستگاه و نسل زوج از نظر طراحی و قدرت دستگاه هستش
منکه طراحی نوع ایپد نسل اول را که طراحی منحنی و یا خمیده باشه را بیشتر دوست دارم ولی خوب ایپد را که نگرفتم قاب کنم:31: مجسمه که نخریدم:5:دستگاه برای کار کردنه
زنده باد نسل های فرد ایپد و نسل های زوج ایفون

emadpumad
13-03-2012, 20:03
مثل اینکه اونقدر تقاضا زیاد بوده که تاریخ امدن ایپد نسل سوم شده 19 مارس:31:بخدا حق دارند برند ایپد2 را حتی بفروشند نصف:31:
اوایل که ایپد نسل اول اومده بود هر کی میگفت چرا روی ایپد دوربین قویتر نصب نشده براش یک مقاله توضیح راجع به اینکه علاوه بر گرانی دستگاه به علت وزن دستگاه به هیچ دردی نمیخوره:31:و آدم دوربین دیجیتال و...میخره
وقتی ایپد نسل دوم را خریدم دیدیم واقعا خیلی فرق هست بین یک صفحه 2.5 اینچی تا 9.7 اینچی:31:منو میگی هارد هم اون موقع یک چهارم الان بود:31:تا چند روز اول اونقدر عکس انداختم که حافظه 14 گیگابایتی داشت کم کم پر میشد:31:تازه دنبال این بودم که یکطوری ریل تایم برم یک دوربین دیجیتالی را وصل کنم به صفحه ایپد:31:
حالا دوربینش شده 5 مگاپیکسلی که در حد 8 مگاپیکسلی کیفیت داره(هارد هم گرون شده خدا بدادم برسه)
همیشه به خودم میگفتم این استیو جابز چرا روی ایپد1 ازصفحه نمایش با وضوح 1280×960 استفاده نکرده؟!:31: خوب به خاطر اینکه براحتی بتونند 400 درصد وضوح را بالا ببرند! جالب اینجا بود که ایپد2 که اومد از جابز پرسیده بودن چرا رتینا نزدی؟گفت الان گرون در میاد:31:
باتری هم ثابت مونده:18:علتش هم تغییر باتری 25 میلی وات ساعتی با 43 میلی وات در ساعتی هست:18:اگر بگم قویترین باتری کامپیوتر همراه روی آیپد نسل سوم هست بیراه نگفتم
خیلی از سایتها هم تحلیل کردن مشخصات دستگاه و گفتن سود اپل توی ایپد کلی کم شده
سودش را موقعی که ایپد2 اومد کرده و حالا داره کاربر جمع میکنه
در حقیقت نسل طراحی چه در ایپد و چه ایفون هر دو نسل عوض میشود
واقعا تغییرات ایپ1و2 اونقدر نبود که شخصی راضی باشه به فروش ایپد1 و فقط فرقشون طراحی و وزن و اومدن دوربین و چیپ قوی A5 بودش
الان ایپد 3 را بخوای از نظر فرق قیمتی با خرید ایپد2 در خارج مقایسه کنید متوجه میشوید خریدن ایپد2 بیشتر به حماقت شبیه است تا خرید
در حقیقت به احتمال99درصد نسل چهارم ایپد همین دوربین و صفحه نمایش را خواهد داشت و دوباره فقط طراحی و وزن و چیپ اون عوض میشود
پس بهترین خرید ایپد نسلهای فرد از نظر مشخصات دستگاه و نسل زوج از نظر طراحی و قدرت دستگاه هستش
منکه طراحی نوع ایپد نسل اول را که طراحی منحنی و یا خمیده باشه را بیشتر دوست دارم ولی خوب ایپد را که نگرفتم قاب کنم:31: مجسمه که نخریدم:5:دستگاه برای کار کردنه
زنده باد نسل های فرد ایپد و نسل های زوج ایفون
من یه حساب دیگه ای میکردم رو شما !
واقعا می تونی آیپد نسل دوم با آیپد نسل اول رو با هم مقایسه کنی ؟
آیپد داخل نسل دوم بکلی دگرگون شد و امکانات ویژه ای نظیر دوربین بهش اضافه شد شما اینو نا دیده میگیری ؟
به قول یکی از دوستان خوشحالم از اینکه به آیپد جدید امکاناتی اضافه شده که ضروری نیست و بودنش خیلی خوبه اما نبودنش بد نیست !
و نکته جالب هم اینه که ظاهر دوست داشتنی آیپد ۲ رو یدک میکشه و من هنوز آیپد ۲ رو دوست داشتنی میبینم
البته هنوز هم رو شما حساب میکنم :20:

hike
13-03-2012, 20:48
آیپد داخل نسل دوم بکلی دگرگون شد و امکانات ویژه ای نظیر دوربین بهش اضافه شد شما اینو نا دیده میگیری ؟
به قول یکی از دوستان خوشحالم از اینکه به آیپد جدید امکاناتی اضافه شده که ضروری نیست و بودنش خیلی خوبه اما نبودنش بد نیست !
و نکته جالب هم اینه که ظاهر دوست داشتنی آیپد ۲ رو یدک میکشه و من هنوز آیپد ۲ رو دوست داشتنی میبینم
چند روز پیش داشتم کامنتهای یک مقاله مرتبط با new ipad رو می خوندم و صحبت رم شده بود و بیشتر کاربرها اونجا از کارایی پایین ipad 1 تو وبگردی به دلیل رم کم گلایه داشتند

hike
13-03-2012, 21:00
عکس و فیلم از unbox کردن new ipad. البته فیلمش فیل تره و زبان هم ویتنامی است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

koroshfe
13-03-2012, 21:54
چند روز پیش داشتم کامنتهای یک مقاله مرتبط با new ipad رو می خوندم و صحبت رم شده بود و بیشتر کاربرها اونجا از کارایی پایین ipad 1 تو وبگردی به دلیل رم کم گلایه داشتند

من كه اصلاً با آيپد ( ١ ) مشكل وبگردي نداشتم :13:

airmaxwisp
13-03-2012, 22:56
من كه اصلاً با آيپد ( ١ ) مشكل وبگردي نداشتم :13:

سلام دوست عزیز...

بنده هر دو آی پد1 و 2 رو داشتم... متاسفانه در آی پد1 به دلیل وجود رم پایین(256) در هنگام بارگذاری صفحات سنگین و سویچ کردن بین صفحات کمی تاخیر داشت(نسبت به آی پد2) ولی این تاخیر اونقدر نیست که شمارو عذاب بده:31:

در پناه حق تعالی باشید

koroshfe
14-03-2012, 00:00
سلام دوست عزیز...

بنده هر دو آی پد1 و 2 رو داشتم... متاسفانه در آی پد1 به دلیل وجود رم پایین(256) در هنگام بارگذاری صفحات سنگین و سویچ کردن بین صفحات کمی تاخیر داشت(نسبت به آی پد2) ولی این تاخیر اونقدر نیست که شمارو عذاب بده:31:

در پناه حق تعالی باشید

دقيقاً تأييد مي شه
اما براي يكي به شرايط شما اين اختلاف كم حس مي شه وگرنه كسي كه فقط با آيپد ١ كار كنه اصلاً مشكل در وبگردي نداره ، اين چيز مشخصيه كه آيپد ٢ بهتر از ١ ه

5DII
14-03-2012, 08:55
خبری دسته اول در مرد این محصول

پنل LED و پردازنده مرکزی آیپد جدید ساخت سامسونگ است !

اینم لینکش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fnews%2F2012-03-13%2Fsamsung-supplies-apple-with-touch-screen-for-new-ipad.html)

شاد باشید.....

JoWkErsSs
14-03-2012, 13:14
خبری دسته اول در مرد این محصول

پنل LED و پردازنده مرکزی آیپد جدید ساخت سامسونگ است !

اینم لینکش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fnews%2F2012-03-13%2Fsamsung-supplies-apple-with-touch-screen-for-new-ipad.html)

شاد باشید.....

اصلا امکان نداره همچین چیزی !!!
سامسونگ پس از معرفی آیپد جدید از اپل شکایت کرد ! ( که کاملا بی دلیل هم بود )

به نظر من این خبر به هیچ وجه نمیتونه صحت داشته باشه !:13:

Stream
14-03-2012, 13:35
اصلا امکان نداره همچین چیزی !!!
سامسونگ پس از معرفی آیپد جدید از اپل شکایت کرد ! ( که کاملا بی دلیل هم بود )

به نظر من این خبر به هیچ وجه نمیتونه صحت داشته باشه !:13:

نه اتفاقا احتمالش بالاست (منبعش هم نسبتا معتبره). مشکلی نداره سامسونگ و اپل بزرگترین شریک های تجاری همدیگه هستن. این شکایت ها جای خودش، وقتی بحث پر کردن خطوط تولید سامسونگ و رسوندن قطعات اولیه به اپل می شه دیگه مهم نیست تو محصولات نهایی کیا دارن از هم شکایت می کنن.

*Ali*
14-03-2012, 16:41
تا نرسه دست مردم نباید به این شایعات توجه کنیم :دی:
Reuters refutes Bloomberg/iSuppli’s claim, says LG is providing Retina displays for new iPad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.:PAR3A:.
14-03-2012, 19:22
نسل سوم آیپد دارای 1 گیگابایت رم و CPU مشابه با نسل دوم قبلی آیپد میباشد :دی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

emadpumad
16-03-2012, 18:34
از امروز عرضه آیپد جدید در آمریکا و ژاپن و چند کشور دیگه شروع شد

5DII
16-03-2012, 21:14
سلام

اینم از اولین ویدئوهای منتشر شده از باز کردن پک (جعبه) آیپد جدید:

YouTube.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شاد باشید....

saman65
17-03-2012, 06:03
سلام به برو بكس قديمي و جديد
دارم با iPad جديد اين و مينويسم اونم با hotspot موبايلم دي
.كيبورد فارسي هم طبق معمول خبري ازش نيست
با كيبورد عربي مينويسم
صفحه نمايشش خيره كنندست همين :دي
I love you p30

millad1388
17-03-2012, 10:48
کجا نادیده گرفتم:18:گ=من داشتم توالی نسلهای ایپد و ایفون را میگفتم که عین همند
در هر 2 نسل طراحی تغییر نمیکند. مثل IPHONE 3G .3G3 و یاIPHON 4,4S و یا IPAD2 ,NEW IPAD هستش
در یک نسل تغییرات عظیم سخت افزاری و در نسل بعد تغییرات سخت افزار+نرم افزار داریم
در حقیقت ارتقاء هر نسل از نطر قدرت ارتقاء با نسل قبلش یکی هست منتها یک نسل در میان تغییرات سخت افزار ی زیاده که
با توجه به دو مورد بالا من که تا 10 نسل بعد هم میتونم تغییرات را ببینم
جالب اینجا است که این نوع ارتقاء باعث میشود بعد از 5-6 نسل یک نسلی بیاد که نه تغییر طراحی داشته و نه تغییر سخت افزاری عظیم و فقط چیپ اون عوض بشود به نظرتون آشنا نمیاد.....بله تو آیفون نسل پنجم IPHONE4S همچین چیزی شد ولی با 2 برابر کردن سرعت دانلود و...بخاطر 2 برابر شدن آنتنها و اوردن سیری اونهم فقط در این مدل خطر ارتقاء جزیی از بین رفت
توی ایپد هم در حقیقت آیپد2 مثل مدلهای پسوند S هستش
در حقیقت آیپد نسل پنجم بیشترین تغییر را خواهد داشت (شاید 3D باشه)
و آیپد نسل ششم میشود مثل آیفون نسل پنجم .البته فکر کنم سیری تو نسل بعدی برای ایپد بیاد که موقع تغییرات سخت افزار+نرم افزار هستش
شما این تحلیل نسل را تو هیچ سایتی نمیتونی پیدا کنی و خودم هم جدیدا بهش رسیدم
شما ببین نسل بعد آیفون جزو تغیرات سخت افزار عظیم هست+طراحی و هیچ مورد غیر قابل پیش بینی وجود نداره ولی از نظر چیپ تغییر طراحی انچنان نداریم و همین A5X رویش میاد منتها ممکنه IPHONE 3D باشه
حالا خرید ایفون با صفحه نمایش 2 بعدی بصرفه هست و یا با صفحه نمایش 3 بعدی ؟! تازه طراحی هم عوض میشود البته نه سایز صفحه نمایش
آیپد نسل بعدی که نسل چهارم باشه فقط چیپ +ios 6 خواهد بود و البته ممکنه بخاطر ios 6 دیگه دکمه خانه و...را نداشته باشیم
حالا ایپد نسل سوم به نظر من حتی با اومدن ایپد نسل بعدی هم محبوبیت زیادی خواهد داشت
در حقیقت این 2 نسل طراحی مشابه و یک نسل در میان تغییرات سخت افزاری عطیم یک روند ارتقاء استاندارد در اپل و مهمتر از اون روش استیو جابز برای این رده هست پس اگر یک نسلی زبونم لال با این قضیه جور نشد راه استیو جابز ادامه نیافته است

البته با 9 برابر شدن قدرت گرافیکی و 2 برابر شدن قدرت پردازشی آیپد2 گذاشتن 2 برابری رم امری کاملا طبیعی هستش

نسل سوم آیپد دارای 1 گیگابایت رم و CPU مشابه با نسل دوم قبلی آیپد میباشد :دی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینو که من قبل از اومدن ایپد جدید هم گفتم و بعدش چند بار
مثل اینکه نطرات من اصلا خونده نمیشه با این وضعیت یا اصلا درک نمیشه
پستهام ا زیادتر میکنم که طولانی نشود از این ببعد:31:

millad1388
17-03-2012, 11:04
مشخصات و معماری اون در لینک های زیر اومده
نکته جالب اندازه چیپ A5X هست که با 163 میلیمتر مربع 2 برابر چیپ تگرا3 و بزرگتر از بعضی چیپهای پل شنی اینتل که از فناوری بالاتر 32 نانومتر در ساخت استفاده میکند هستش:18:
یکزمانی یکی بهم گفت ایپد تو ایپد2 و1 هنر نکرده با باتری در حد 9 سلولی 10 ساعت زمان استفاده داره
الان هم میگم در جواب=هنر این هست که یک باتری بیشتر از 12 سلولی لبتاپ که قویترین باتری موجود در کامپیوترهای همراه هست با 450 وات ساعت ذخیره انرژی در خودش که باهاش میشه یک خودروی مثل نیسان لیف را 4-5 کیلومتر راه بردش! +چیپی که بزرگتر از یک چیپ پل شنی باشه+ صفحه نمایش FULL HD با بهترین کیفیت رنگها +دوربین با بهترین کیفیت دوربین8 مگاپیکسلی را همه در یک وسیله با صفحه نمایش 9.7 اینچ جا بدی و وزنش هم فقط 650 گرم باشه:21:+صفحه تاچی که بر خلاف ادعاهای پوچ مایکروسافت مبنی بر تاخیر 100 میلی ثانیه تمام صفحه نمایشهای تاچ با تاخیری کمتر از 10 میلی ثانیه و اونقدر طبیعی که اصلا جا نمیمونه
اون نرم افزارهایی که ممکنه جا بمونه و احتمالا رایگان هم هستش مشکل نرم افزاره و گرنه مثلا نرم افزار رایگان و ساده DRAW FREE را بگیرید و اصلا ببینید تاخیر میبینید
انگار رو تخته دارم مینویسم اصلا تاخیر 10 میلی ثانیه هم براش زیاده و هموننی که مایکروسافت تازه تو تحقیقات ازمایشگاهی بهش رسیده اپل داره چند ساله استفاده میکنه ازش
اونهایی که با ایپد کار نکردن لطفا نظر ندن که...

ArashMiniStar
17-03-2012, 11:32
سلام.عزیزان بنده قصد خرید آیپد دارم.(از چین خود نمایندگیش تو شانگهای)
میخواستم ببینم بنظرتون چه حجمی کافیه؟ 16 32؟؟
بعد من یک هارد اکسترنال با فرمت NTFS دارم.میشه رو IOS 5 باز کنم و ازاطلاعاتش استفاده کنم؟
ضمنا این NEW IPAD تا 1 ماه دیگه تو این نمایندگی هاش تو چین اومده دیگه؟؟
مرسی

*Ali*
17-03-2012, 12:48
سلام.عزیزان بنده قصد خرید آیپد دارم.(از چین خود نمایندگیش تو شانگهای)
میخواستم ببینم بنظرتون چه حجمی کافیه؟ 16 32؟؟
بعد من یک هارد اکسترنال با فرمت NTFS دارم.میشه رو IOS 5 باز کنم و ازاطلاعاتش استفاده کنم؟
ضمنا این NEW IPAD تا 1 ماه دیگه تو این نمایندگی هاش تو چین اومده دیگه؟؟
مرسی

به نظر میاد الان دیگه 16گیگ کافی نباشه.
از اطلاعات هارد اکسترنال نمیتونید روی آیپد استفاده کنید.
فعلا که توی چین نیومده. ولی ژاپن و هنگ کنگ فروششون رو آغاز کردند.

ArashMiniStar
17-03-2012, 13:24
به نظر میاد الان دیگه 16گیگ کافی نباشه.
از اطلاعات هارد اکسترنال نمیتونید روی آیپد استفاده کنید.
فعلا که توی چین نیومده. ولی ژاپن و هنگ کنگ فروششون رو آغاز کردند.
(اگه تونستید با قیمت خوب بخرید ما هم مشتری هستیم. :31:)
فکر کنم تا 1 ماه دیگه میاد نه؟؟ شما نمیدونید؟؟؟ بر اساس تجربه ؟ قبلا تا 1 ماه بعدش میومده؟؟
راهی نیست برای اینکه از اطلاعاتم استفاده کنم؟؟
هیچ فرمت دیگه ای رو نمیخونه؟؟؟ مثل ex fat?
ممنون

millad1388
17-03-2012, 13:40
فکر کنم تا 1 ماه دیگه میاد نه؟؟ شما نمیدونید؟؟؟ بر اساس تجربه ؟ قبلا تا 1 ماه بعدش میومده؟؟
هیچ فرمت دیگه ای رو نمیخونه؟؟؟ مثل ex fat?
ممنون

---------- Post added at 03:24 PM ---------- Previous post was at 03:21 PM ----------

چرا هستش :20: فرمت باید fat32 و یا باشه اگر اطلاعاتت شامل عکس و فیلم و اهنگ باشه
تازه وسترن دیجیتال یک هارد دیسک اکسترنال 500 گیگابایتی قبلا معرفی کرده که حتی میتونی توش نرم افزار ایپد را هم بریزی:31: و با wifi اطلاعات را جابه جا کنی:31:اون موقع که هارد دیسک قیمت جهانی پایین داشت قیمت اون هارددیسک 200 دلاری میشد البته

*Ali*
17-03-2012, 15:15
اطلاع خاصی ندارم ولی آیپد 2 یکمی طول کشید تا به طور رسمی تو چین بیاد. از لحاظ خریدن که همین الان هم شاید چندین مغازه قاچاقی آورده باشن.

هیچ فرمت دیگه ای رو نمیخونه؟؟؟ مثل ex fat?با Camera connection kit و جیلبریک کردن دستگاه احتمالاً امکانش هست. ولی دقیقاً نمیدونم.

ArashMiniStar
17-03-2012, 20:31
اطلاع خاصی ندارم ولی آیپد 2 یکمی طول کشید تا به طور رسمی تو چین بیاد. از لحاظ خریدن که همین الان هم شاید چندین مغازه قاچاقی آورده باشن.
با Camera connection kit و جیلبریک کردن دستگاه احتمالاً امکانش هست. ولی دقیقاً نمیدونم.
این جیلبریک کردن ریسک نداره؟
پس انجام میشه.fat 32مشکلش سر این هست که نمیتونه بیشتر از 4gb باشه فایل ها.
یادتون نیست چقدر طول کشیده؟؟ اگه نیاد خیلی بد میشه.:41: واقعا حیفه بیام ipad 2 بگیرم.نامردا تو قسمت مربوط به فروشگاهشون تو چین هم نزدن.
دستتون درد نکنه در هر حال

---------- Post added at 10:25 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

چرا هستش :20: فرمت باید fat32 و یا باشه اگر اطلاعاتت شامل عکس و فیلم و اهنگ باشه
تازه وسترن دیجیتال یک هارد دیسک اکسترنال 500 گیگابایتی قبلا معرفی کرده که حتی میتونی توش نرم افزار ایپد را هم بریزی:31: و با wifi اطلاعات را جابه جا کنی:31:اون موقع که هارد دیسک قیمت جهانی پایین داشت قیمت اون هارددیسک 200 دلاری میشد البته
بله بک هارد داشت که پورت لن داشت.الان با ASUS N16 هم میشه همچین کاری انجام داد.:20:
فقط اطلاعات به اشتراک گذاشته مبشه بصورت وایرلس با آیپد جایی داره که اطلاعات رو ببینیم ؟

---------- Post added at 10:28 PM ---------- Previous post was at 10:25 PM ----------

علی جان یک سوال دیگه هم داشتم.اگه مدل سیم کارت خور بگیریم همین 3G یا 4G.از این سیم کارت های ایرانسل میشه گذاشت با اینترنتش کار کرد؟؟مرسی:11:

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

با Camera connection kit و جیلبریک کردن دستگاه احتمالاً امکانش هست. ولی دقیقاً نمیدونم.
خوب علت اینکه نمیخوام جای دیگه برم اینه که میترسم جنس قلابی بندازن.البته کلا 2 نوع فروشگاه داره.یک نوع فقط قلابی میفروشه.که باید تخفیف بگیری.مثلا من دوربین هندیکم 1000 دلاری رو به 100 دلار خریدم!!
یک نوع فروشگاه دیگش فقط اصله.هیچی کم نمیکنن.:46:.
من نمیدونم مثلا کجاش محصولات اپل اصل میدن؟فعلا رو پکن حساب میکنم.شاید Shanghai هم رفتم.

ArashMiniStar
17-03-2012, 21:06
روز دوم عرضه ipad 3 :31: :

*Ali*
17-03-2012, 23:38
یادتون نیست چقدر طول کشیده؟؟ اگه نیاد خیلی بد میشه. واقعا حیفه بیام ipad 2 بگیرم.نامردا تو قسمت مربوط به فروشگاهشون تو چین هم نزدن.

معمولاً 3-2 ماه عرضه توی چین رو به تأخیر میندازن.
سیم کارت هم مشکلی نداره و با شبکه ایران کار میکنه.
جنس های تقلبی رو هم میشه راحت تشخیصشون داد. چند تا ویدیوی Unboxing ببینید کاملاً دستتون میاد. هولوگرام و جنس باکسش هم کاملاً مشخص هست.

aidin299
17-03-2012, 23:43
دوستان ، من يك iPad 2 دارم . ديروز صفحش يك دفعه زرد شد . اتفاقا من قصد Upgrade كردن به new iPad رو دارم.فكر ميكنيد كى به ايران ميرسه و از كجا ميشه به سرعت تهيش كرد ؟  

emadpumad
18-03-2012, 00:15
دوستان ، من يك iPad 2 دارم . ديروز صفحش يك دفعه زرد شد . اتفاقا من قصد Upgrade كردن به new iPad رو دارم.فكر ميكنيد كى به ايران ميرسه و از كجا ميشه به سرعت تهيش كرد ؟
شما میتونید کمتر از یک ماه دیگه اون رو در ایران و جا هایی مثل پایتخت و یا علاالدین تهیه کنید
باتوجه به سابقه شخصی

Stream
18-03-2012, 19:23
خب دوستان آیپد جدید من هم رسید (64GB WiFi) و این نکات رو میشه گفت:

کیفیت صفحه بی نظیره. این دقت جزئیات و Sharpness در صفحه ای به این بزرگی واقعا دهن آدم رو باز نگه می داره... جدا از رزولوشن فوق العاده کیفیت رنگ ها هم بسیار خوبه و برای من که بیشتر از 20 صفحه IPS حرفه ای (+1000$) رو تست کردم این صفحه جزو 10 درصد بالا قرار می گیره. کاملا واضحه صفحه ها در کارخانه کالیبره شدن (یک به یک) و این بی نظیره. این صفحه بدون شک از صفحه آیفون بهتره.

افزایش ضخامت به هیچ وجه محسوس نیست و با اسمارت کاور و داک های قبلی هم کار می کنه. تحت هیچ شرایطی این افزایش ضخامت محسوس نیست حتی وقتی کنار آیپد 2 باشه. افزایش وزن هم در کل اصلا محسوس نیست و فقط وقتی متوجه می شیم که آیپد 2 رو در یه دست بگیریم و این رو در دست دیگه. اصلا نگران این دو مورد نباشید.

همین حالا بیشتر از 500 نرم افزار تاپ (حدود یک سوم نرم افزارهایی که من داشتم جزو این 500 تا بودن) از جمله Flipboard, Twitter, Instagram, IA writer, Reader, Infinity blade II برای صفحه رتنا آپدیت شدن و بزودی سایرین هم میشن.

عمر باتری بسیار خوبه و بهتر از آیپد 2. مدت زمان شارژ شدن باتری حدودا 1.5 برابر شده که نکته خیلی خوبی نیست البته احتمالا شارژر های قوی تری براش عرضه میشه.

ریستور کردن از طریق iCloud بسیار راحت و بدون کوچکترین اشکالی بود. دقیقا آیپد بعد از ریستور مثل همون آیپد 2 شد.

دوربین رو تست نکردم (و احتمالا حالا حالا ها هم نمی کنم، من یک عکس هم با آیپد 2 در 9 ماه نگرفتم!).

حتی یک مورد کرش، کندی و رفتار غیر قابل پیش بینی مشاهده نشده.

این صفحه به حدی خوبه که آدم دلش می خواد همینطوری باهاش بازی کنه :31:

این هم چند تا اسکرین شات.

Honradez
18-03-2012, 19:59
سلام.

امیدوارم این سوال تکراری نباشه:

آیا در حال حاضر (یا تا یکماه بعد) تبلت دیگری وجود داره که از The new ipad بهتر باشه؟ شخصی که میخواد بخره (و براش میپرسم) بیشتر هدفش بازی کردن هست.

متشکرم.

aidin299
18-03-2012, 20:07
اقاى مدير ،
ميشه سؤال كنم شما از كدوم سايت سفارش خريد دادين كه به اين سرعت رسيد به دستتون ؟
ممنون

Farshid72
18-03-2012, 20:19
ایشون دارن انگستان کوچه پشتی ما زندگی میکنن
---------------
دوسته عزیز بستگی داره شما از یه تبلت چی بخوای شاید برای نیاز شما یه تبلت ویندوزی بهتر باشه تا آپد جدید
ولی اگه میخوای حال کنی با تبلت این تبلت خیلی خوبه..من تاییدش میکنم :دی

Farshid72
18-03-2012, 20:24
مبارکت باشه آرمان جان
تکنولوزی این صفحه نمایش روی چیزی غیر ایت تبلت هم سوار شده ؟

JoWkErsSs
18-03-2012, 22:01
سلام.

امیدوارم این سوال تکراری نباشه:

آیا در حال حاضر (یا تا یکماه بعد) تبلت دیگری وجود داره که از The new ipad بهتر باشه؟ شخصی که میخواد بخره (و براش میپرسم) بیشتر هدفش بازی کردن هست.

متشکرم.

آیپد از هر نظری که شما فکرش رو بکنید از بقیه تبلت ها متمایز هست ! البته تبلت های دیگه هم مزیت هایی دارن ولی هیچکدوم به پای آیپد جدید نمیرسن :20:

البته مهم اینه که معیار استفاده هرکس برای استفاده از تبلت چی میتونه باشه , چه استفاده هایی میخواد از تبلت خودش استفاده کنه و ...

ولی با توجه به اینکه iOS ( به نظر من ) قوی ترین سیستم عامل گوشی های هوشمند و تبلت هاست , و آیپد هم از iOS استفاده میکنه به نظر من میتونه بهترین انتخاب باشه . و فکر میکنم که تا یک ماه بعد تبلت دیگری نمیتونه جلوی این هیولا :31: ایستادگی کنه !

behrooztahmasbi
19-03-2012, 14:33
سلام و عرض ادب

من توی یه تایپینگ خوندم آیپد جدید به خاطر باطری قویتر و بزرگتر و تراشه سریعتر بیشتر از آیپد 2 گرم میشه :41:

این گرما در قسمت پایین ،سمت چپ دستگاه به وجود میاد. :18:

... و وقتی این موضوع مهم تر میشه که طی ساعات طولانی با آیپد کار میشه.

حتی یکی از کاربران ادعا کرده در هنگام استفاده با پیغام " آی‌پد نیاز به سرد شدن دارد " مواجه شده و آیپدش خاموش شده !

این چقدر میتونه نگران کننده باشه؟؟؟ :41:

emadpumad
19-03-2012, 18:31
سلام و عرض ادب

من توی یه تایپینگ خوندم آیپد جدید به خاطر باطری قویتر و بزرگتر و تراشه سریعتر بیشتر از آیپد 2 گرم میشه :41:

حتی یکی از کاربران ادعا کرده در هنگام استفاده با پیغام " آی‌پد نیاز به سرد شدن دارد " مواجه شده و آیپدش خاموش شده !

شما این موضوع رو با توجه به چه منبعی بیان میکنید؟
همچین مشکل بزرگی از نظر عقلانی نمیتونه در یک محصول مربوط به کمپانی اپل به وجود بیاد
من تاحالا جایی ندیدم کسی تو فرومی از این مشکل صحبت کنه
گرچه ممکنه در مواردی خاص این مشکل به وجود اومده باشه که دلیل اون میتونه قطعاً مشکلات سخت افزاری باشه

ar-jojo
19-03-2012, 19:05
سلام دوستان
یک سوال ذهنمو زیاد مشغول کرده اون هم این که آیا میشه در این new ipad از سیمکارت ایرانسل استفاده کرد؟
باتوجه به 4g بودن مدلش از gprs ایرانسل استفاده کرد؟(بدون در نظر گرفتن wifi)

behrooztahmasbi
19-03-2012, 22:26
شما این موضوع رو با توجه به چه منبعی بیان میکنید؟
همچین مشکل بزرگی از نظر عقلانی نمیتونه در یک محصول مربوط به کمپانی اپل به وجود بیاد
من تاحالا جایی ندیدم کسی تو فرومی از این مشکل صحبت کنه
گرچه ممکنه در مواردی خاص این مشکل به وجود اومده باشه که دلیل اون میتونه قطعاً مشکلات سخت افزاری باشه

Stream
19-03-2012, 23:08
سلام و عرض ادب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] w-ipad-has-heat-issues.html)

خیر مشکلی وجود نداره.. اون کاربری که همچین ادعایی کرده بود زیر نور آفتاب استفاده می کرده و به احتمال زیاد به خاطر گرمای هوای محیط این پیغام اومده نه مشکل آیپد. هیچ ریپورت دیگه ای هم مبنی بر صحت این قضیه نیست. نگران نباشید اگه همچین مشکلی صحت داشت الان خبرگزاری ها دنیا رو روی سرشون گذاشته بودن.

سلام دوستان
یک سوال ذهنمو زیاد مشغول کرده اون هم این که آیا میشه در این new ipad از سیمکارت ایرانسل استفاده کرد؟
باتوجه به 4g بودن مدلش از gprs ایرانسل استفاده کرد؟(بدون در نظر گرفتن wifi)

بله.

Stream
20-03-2012, 00:57
اپل اعلام کرد در این 3 روز، 3 میلیون آیپد فروخته:

millad1388
20-03-2012, 11:09
اپل اعلام کرد در این 3 روز، 3 میلیون آیپد فروخته:

یعنی به اندازه iphone 4s فروخته!فکم اومده پایین فعلا
فروشش10 برابر آیپد نسل اول:18: و 3 برابر آیپد نسل دوم هست.فروش کل آیپد اول 15 میلیون دستگاه بوده:5:یعنی بیشتر از فروش 2 ماه ایپد نسل اول فروخته
ایپد نسل دوم هم کلا55 میلیون دستگاه فروخته
فکر کنم اپل سال 2012 بیشتر از 90 درصد سهم داشته باشه:21:تازه با احتساب تبلت 200 دلاری:31:
فروش کلی که من پیش بینی میکنم با این فروش سه روز اولی حداقل 150 میلیون ایپد جدید در سال 1391 هستش :31:
فکر کنم اینقدر این نسل بفروشه که بازار نسل بعدی خراب بشه:31:

hamidrezavictor
20-03-2012, 14:56
ایول چه زود به ایران رسید :31: قیمت 4g 64 گیگ 2700000

millad1388
20-03-2012, 17:25
ایول چه زود به ایران رسید :31: قیمت 4g 64 گیگ 2700000
از کجا قیمت کردی؟!:27: بهت انداختن یک چیزی باور نکن
مدل پایه فعلا 1750 هستش و اختلافش با بالاترین مدل حداکثر باید 700 تومان باشه
در خارج از ایران اختلاف پاینترین با بالاترین ایپد 330 دلاره
اینطوری که شما قیمت کردین مدل پایه را احتمالا 2050 میداده طرف:31:
قیمت با دلار 2 تومانی هم حساب کنیم مدل پایه حداکثر 1550 مغازه دار تا چند ماهه دیگه میشود
تازه آیفون4s مدل 64 گیگی اون همون قیمت بالاترین مدل آیپد هستش
البته این اختلافها مربوط به تازه واردی ایپد جدید هستش

airmaxwisp
20-03-2012, 19:19
سلام دوستان گرامی...

لینک زیر رو مشاهده کنید... مدل The New Ipad 64Gb 4G+Wifi رو 1999 تومان قیمت گذاشته... البته تاریخ تحویل 31 فروردین هست.. که با در نظر گرفتن اینکه تا اون موقع به صورت انبوه وارد بازار شده کمی عقلانیه... به نظر من که الان خرید پیشنهاد نمیشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

(البته به عنوان تبلیغ محسوب نشه! فقط قصد اطلاع رسانی داشتم..در غیر این صورت پست را حذف نمایید):20:

hamidrezavictor
20-03-2012, 19:43
از کجا قیمت کردی؟!:27: بهت انداختن یک چیزی باور نکن
مدل پایه فعلا 1750 هستش و اختلافش با بالاترین مدل حداکثر باید 700 تومان باشه
در خارج از ایران اختلاف پاینترین با بالاترین ایپد 330 دلاره
اینطوری که شما قیمت کردین مدل پایه را احتمالا 2050 میداده طرف:31:
قیمت با دلار 2 تومانی هم حساب کنیم مدل پایه حداکثر 1550 مغازه دار تا چند ماهه دیگه میشود
تازه آیفون4s مدل 64 گیگی اون همون قیمت بالاترین مدل آیپد هستش
البته این اختلافها مربوط به تازه واردی ایپد جدید هستش

فکر میکنم اولین وارد کننده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خودتون ببینین

millad1388
20-03-2012, 23:43
سلام دوستان گرامی...

لینک زیر رو مشاهده کنید... مدل The New Ipad 64Gb 4G+Wifi رو 1999 تومان قیمت گذاشته... البته تاریخ تحویل 31 فروردین هست.. که با در نظر گرفتن اینکه تا اون موقع به صورت انبوه وارد بازار شده کمی عقلانیه... به نظر من که الان خرید پیشنهاد نمیشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

(البته به عنوان تبلیغ محسوب نشه! فقط قصد اطلاع رسانی داشتم..در غیر این صورت پست را حذف نمایید):20:
یک اشتباه من کردم و اون اینکه مدل پایه 3g منظورم بودش!
البته قیمتهای این سایت هم بد نیست با توجه به تازه وارد بودن محصول
ولی مدل پایه شده 1400 که قیمت واقعیش حداکثر 1200 خواهد بود!
در حقیقت 200-300 تومان اختلاف بین چند ماه است و300 هم اختلاف بین نو و دست دوم میکند 700 تومان اختلاف خرید نو یک ماه بعد و دست دوم 5 ماه بعد
واقعا هیچ جای دنیا همچین اختلافی را مشاهده نمیکنید
یعنی تا 5 ماه دیگه آیپد جدید بالاترین مدل نو هم قیمت پایینترین مدل الان هستش

فکر میکنم اولین وارد کننده باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خودتون ببینین
خریدار باید عاقل باشه:31:بله بعضیها برای یک کفش 100 دلاری میان چند میلیون هم پول میدهند:31:با افتخار تازه:31:یا پوشاک که در بعضی مواردقیمت واقعی با قیمت فروشش1 به 10 هستش:31:
منتها یک لوازم الکترونیکی فقط هم قیمت جهانی داریم که اونهم وارد کننده ها نمیگذارند در محصولات اپلی درست بشود :2:وبعضی وارد کننده ها یک شبه میخوان برسن بالا:2:
وقتی آدم میبینه اختلاف نوی دو نسل آیپد100 دلاره و اینجا به خیالشون چند برابر میکنند!:2::13:
هر جای دنیا که اپل استور باشه و شما چند ماه هم با دستگاه کار کرده باشین با دادن 60 دلار ایپد دست دوم شما را میگیرند و نو کارنکرده تحویل میدهند:31:
اصلا اونقدر اختافی بین نو و دست دوم ایپد هیچ جای دنیا نیست
چون عمر دستگاه و کیفیتش بالا است و در آخر خیلی از مدلهای نوی چند ماه بعد هم در باطن دست دوم است و فقط به عنوان نو میدهند:13:
2700 اونقدر با 2000 تومان فرق داره که اگر خود ادم بلیط رفت و برگشت هم بگیره ارزونتر در میادش :31:یک سفر هم رفته :31:چه برسه به اینکه توی یک باکس با کشتی بیارند
قبلا بعضی کالاهای اپل خیلی خوب بود مثل ایپاد تاچ که یک آیپد جیبی هستش یک جورایی:5: که اونهم در امان نمونده و یکزمانی 280 تومان بود نو با قیمت 225 دلاری ولی الان با قیمت 200 دلاری نو در خارج
در اینجا مدل خراش و فرورفته و...را هم 280 نمیدهند دست دوم:31:

hamidrezavictor
20-03-2012, 23:54
یک اشتباه من کردم و اون اینکه مدل پایه 3g منظورم بودش!
البته قیمتهای این سایت هم بد نیست با توجه به تازه وارد بودن محصول
ولی مدل پایه شده 1400 که قیمت واقعیش حداکثر 1200 خواهد بود!
در حقیقت 200-300 تومان اختلاف بین چند ماه است و300 هم اختلاف بین نو و دست دوم میکند 700 تومان اختلاف خرید نو یک ماه بعد و دست دوم 5 ماه بعد
واقعا هیچ جای دنیا همچین اختلافی را مشاهده نمیکنید
یعنی تا 5 ماه دیگه آیپد جدید بالاترین مدل نو هم قیمت پایینترین مدل الان هستش

خریدار باید عاقل باشه:31:بله بعضیها برای یک کفش 100 دلاری میان چند میلیون هم پول میدهند:31:با افتخار تازه:31:یا پوشاک که در بعضی مواردقیمت واقعی با قیمت فروشش1 به 10 هستش:31:
منتها یک لوازم الکترونیکی فقط هم قیمت جهانی داریم که اونهم وارد کننده ها نمیگذارند در محصولات اپلی درست بشود :2:وبعضی وارد کننده ها یک شبه میخوان برسن بالا:2:
وقتی آدم میبینه اختلاف نوی دو نسل آیپد100 دلاره و اینجا به خیالشون چند برابر میکنند!:2::13:
هر جای دنیا که اپل استور باشه و شما چند ماه هم با دستگاه کار کرده باشین با دادن 60 دلار ایپد دست دوم شما را میگیرند و نو کارنکرده تحویل میدهند:31:
اصلا اونقدر اختافی بین نو و دست دوم ایپد هیچ جای دنیا نیست
چون عمر دستگاه و کیفیتش بالا است و در آخر خیلی از مدلهای نوی چند ماه بعد هم در باطن دست دوم است و فقط به عنوان نو میدهند:13:
2700 اونقدر با 2000 تومان فرق داره که اگر خود ادم بلیط رفت و برگشت هم بگیره ارزونتر در میادش :31:یک سفر هم رفته :31:چه برسه به اینکه توی یک باکس با کشتی بیارند
قبلا بعضی کالاهای اپل خیلی خوب بود مثل ایپاد تاچ که یک آیپد جیبی هستش یک جورایی:5: که اونهم در امان نمونده و یکزمانی 280 تومان بود نو با قیمت 225 دلاری ولی الان با قیمت 200 دلاری نو در خارج
در اینجا مدل خراش و فرورفته و...را هم 280 نمیدهند دست دوم:31:

بعضی ها حوصله ی صبر کردن ندارن و دوست دارن اولین نفری باشن که new ipad دارن :27: در ضمن صبر کن ببینیم بقیه چه قیمتی میدن :31: قیمت ipad 2 این فروشنده هم با بقیه فروشنده ها مقایسه کن

hamidrezavictor
21-03-2012, 00:33
new ipad هم جیلبریک کردن :31:

airmaxwisp
21-03-2012, 13:37
new ipad هم جیلبریک کردن :31:

با سلام و درود....

آی پد جدید همون روز اول عرضه شدن توسط i0nic - Dev Team جیلبریک شد... به زودی هم به عرضه عمومی قرار میگیره

aidin299
21-03-2012, 17:39
ميدونم دوستان براى خريد new iPad خيلي مشتاقند ، اما به دلايل زير توصيه ميكنم قدرى صبر كنند .

١- من خودم جزو أولين كسايي توي ايران بودم كه iPad 2 خريدم. تا همين يك هفته قبل هم فكر ميكردم محصولات Apple خيلي خيلي. با دوام و بي عيب ونقص هستند و حالا حالا ها كم نميارن . اما يهو و بدون هر ضربه يا حرارت ، صفحه زرد شد ! اصطلاحا معروفه به Yellowish tint . كه من حتي توي فروم معتبر ipadforums رفتم و اينو مطرح كردم. جوابها معلوم و مستقيم بود : برو يه apple store و يكى نوشو بهت ميدن . ولى كو apple store تو ايران ؟؟ شركتهايي مثل نقش هم تنها به محصولاتي كه خودشون فروختند سرويس ميدن. اون جا افسوس خوردم كه اي كاش عجله نمي كردم و از يكى از همين شركتها خريد كرده بودم.فرض كنيم من همين امروز يه new iPad بخرم و حداقل ٢/٥ ميليون هم بدم ، فردا اتفاقي مثل اين بيفته مي مونه رو دستم.

٢-هنوز ٩٠ در صد Application ها واسه iPad جديد اماده نشدن ! Developer ها دارن كار ميكنن ولى زمان ميبره. اونايي هم كه اماده شدن مثل  Garage band وpages و infinity blades و غيرو همه app هاي خيلي حجيمي هستند كه با اينترنت Adsl حتي كلي طول ميكشه داونلودشون كرد اخه حجمشون به خاطر رتينا ١/٥-٢ برابر هم شده ! بنا بر اين فعلا relax باشيد تا developer ها كارشون تكميل بشه.

٣- طبق اخبار اكثر سايت هاي معتبر دنيا ، متاسفانه iPad جديد برخلاف قبليا خيلي زود داغ ميكنه . هنوز واسه قضاوت زوده ولي يك سرى از متخصصين معتقدند جدا از صفحه رتينا و باتري بزرك تر ، ممكنه يه ايراد نرم افزاري يا سخت افزاري جزيي در كار باشه كه در توليد patch هاي بعدي Apple بتونه رفعش كنه.

٤- مساله قيمت هست كه طبيعيه علي رغم بالا رفتن دلار ، وقتي يه ماه بعد به صورت انبوه وارد شد كلى ارزونتر ميشه.

hike
21-03-2012, 19:40
ميدونم دوستان براى خريد new iPad خيلي مشتاقند ، اما به دلايل زير توصيه ميكنم قدرى صبر كنند .

٣- طبق اخبار اكثر سايت هاي معتبر دنيا ، متاسفانه iPad جديد برخلاف قبليا خيلي زود داغ ميكنه . هنوز واسه قضاوت زوده ولي يك سرى از متخصصين معتقدند جدا از صفحه رتينا و باتري بزرك تر ، ممكنه يه ايراد نرم افزاري يا سخت افزاري جزيي در كار باشه كه در توليد patch هاي بعدي Apple بتونه رفعش كنه.
ميشه.
در مورد اینکه نباید برای خرید حداقل در ایران عجله کرد موافقم. البته بیشتر کاربرها از گرم شدن شکایت داشته‌اند. یا بعضیها هم گفته‌اند خیلی گرم . داغ بنظر نمیاد جایی گفته باشند. اپل هم گفته که چیز مهمی نیست و واکنش سردی نشان داده.
ولی الان یک مورد دیگه هم دیدم که کاربرها در مورد گیرندگی ضعیف وای فای ایپد جدید نسبت به نسل قبل شکایت داشته‌اند.

ویرایش
اینجا درمورد خیلی داغ شدن یکی پست داده و برای راه حل گفته‌اند که برایتنس را پایین بیاورند که جواب داده

millad1388
21-03-2012, 20:12
بعضی ها حوصله ی صبر کردن ندارن و دوست دارن اولین نفری باشن که new ipad دارن :27: در ضمن صبر کن ببینیم بقیه چه قیمتی میدن :31: قیمت ipad 2 این فروشنده هم با بقیه فروشنده ها مقایسه کن بعد قبلا هم گفتم که میدونم هدف شما دقیقا چی هست منتها باز اشتباه میکنم میام جوابتون را میدهم
قیمتهای عرضه و 6 ماه آیپد در همه جای دنیا یک قیمته ولی شما محصولات دیگر را هم ببینید همون افزایش قیمت در ورودشون در اینجا براشون پیش میاد و بعد چند ماه قیمت کاهش پیدا میکنه
مثل سامسونگ که اوایل اومدن گالاکسی تب8.9 قیمتی بیشتر از آیپد2 داشت!
الان اون سایتی که گفتین عجیبترین قیمت 4g را داره از پایینترین مدل 2450 شروع میشه در حالی که پایینترین مدل 4g قیمتی 80 دلار پایینتر از مدل64 گیگابایتی داره که 160 تومان میشه
در حالیکه آیپد3 مدل وای فای 64 گیگابایت را 1950 زده که باز هم 250 تومان از قیمت واقعی بیشتره
در حقیقت من و خیلیهای دیگه مدل 3g تو آیپد2 را با اختلاف فعلی 200 تومان هم غیر منطقی میدونند:31: و اصلا خیلیها به همون اختلاف 130 دلاری مدلهای سیمکارت خور اپل اعتراض دارند و حالا نمیدونم این سایت با چه روییی اختلاف 800 تومانی را برای مدل 4g را توجیح میکنه؟ همون 250 تومان هم براش زیاده و من که wifi میگیرم
قیمتهاش که حداقل 50 تومان بالاتر از بقیه سایتها است:31:که برای ایپد جدید 100 تومانی برای حال حاضر گرونه
قیمت 2750 قشنگ 1000 زیادیه! یعنی هزینه سفر و هتل و ... را هم رو آیپد کشیده طرف:31:معلومه که اصلا قیمتش درست نیستش
امیتونی سایت اپل بری و ببینی آیپد نسل سوم بالاترین مدلش در امریکا با بالاترین مدل آیفون4s هم قیمته و در حالی است که آیفون 4s 64 gb هستش 1700 حداکثر هستش پس یا باید قیمت آیفون بره بالا و یا ایپد اون سایت بیاد پایین یا یکوقت هردو هم اتفاق افتاد
فردا اگه همین اسوس پریم را نیاوردن 1400 هم قیمت آیپد نسل سوم مدل پایه اونوقت

١- من خودم جزو أولين كسايي توي ايران بودم كه iPad 2 خريدم. تا همين يك هفته قبل هم فكر ميكردم محصولات Apple خيلي خيلي. با دوام و بي عيب ونقص هستند و حالا حالا ها كم نميارن . اما يهو و بدون هر ضربه يا حرارت ، صفحه زرد شد ! اصطلاحا معروفه به Yellowish tint . كه من حتي توي فروم معتبر ipadforums رفتم و اينو مطرح كردم. جوابها معلوم و مستقيم بود : برو يه apple store و يكى نوشو بهت ميدن . ولى كو apple store تو ايران ؟؟ شركتهايي مثل نقش هم تنها به محصولاتي كه خودشون فروختند سرويس ميدن. اون جا افسوس خوردم كه اي كاش عجله نمي كردم و از يكى از همين شركتها خريد كرده بودم.فرض كنيم من همين امروز يه new iPad بخرم و حداقل ٢/٥ ميليون هم بدم ، فردا اتفاقي مثل اين بيفته مي مونه رو دستم.

٢-هنوز ٩٠ در صد Application ها واسه iPad جديد اماده نشدن ! Developer ها دارن كار ميكنن ولى زمان ميبره. اونايي هم كه اماده شدن مثل  Garage band وpages و infinity blades و غيرو همه app هاي خيلي حجيمي هستند كه با اينترنت Adsl حتي كلي طول ميكشه داونلودشون كرد اخه حجمشون به خاطر رتينا ١/٥-٢ برابر هم شده ! بنا بر اين فعلا relax باشيد تا developer ها كارشون تكميل بشه.

٤- مساله قيمت هست كه طبيعيه علي رغم بالا رفتن دلار ، وقتي يه ماه بعد به صورت انبوه وارد شد كلى ارزونتر ميشه.
شما تا حدودی درست میگید ولی
درصد خرابی واقعا پایینترین در دنیا است و اون گرمای در حد بدن انسان هیچ وسیله ای را ننابود نمیکنه تازه اگر هم صحت داشته باشه 5 درجه اختلاف دما انچنان زیاد نیست و در ضمن شرکتهای رقیب برای نابود نشدن مجبورن به هر عملی دست بزنند!3 میلیون آیپد نسل سوم تو 3 روز فروخته شده
بعدش هم این سوالات را جواب بده پیش خودت بعد بگو چی بصرفه هست
کل گالاکسی های این 2 نسل چقدر فروخته؟اون گالاکسی نوت را هم تبلت حساب کنید لطفا
کل تبلت نصف قیمت آیپد2 فعلی . به اندازه چند روزه آیپد3 شده؟
از آیفون4 که خودش انقلابی در تلفن هوشمند بود با صفحه رتینا و چیپ a4 و ضخامت کم و...هم بیشتر فروش داشته فعلا در سطح جهان چرا باید ما در ایران اون را یک وسیله تچملاتی بدونیم؟!در خالی که بچه 7 ساله مثلا در ترکیه حتما باید تبلت داشته باشه تا تکالیفش را انجام بده
شکاف دیجیتالی یعنی دقیقا همین
کشوری مثل هند هم میاد تبلت ارزون قیمت 100 دلاری و ارزونتر 35 دلاری میده که اینقدر شکاف فرهنگی و فناوریش زیاد نشه با بقیه جهان
ما اونوقت میاییم و قیمتش را هم بالاتر میبریم و لوکس میکنیمش و...
تازه حداقل 1550 باید برای آیپد نسل سوم بدی عزیز تازه قیمت کاذب بالا است و برای تمام وسایل تازه وارد همینطوره
درسته آنچنان اختلافی در خارج از ایران ندارند 200 هزار تومان اختلاف آیپد 2 و آیپد نسل سوم هستش!
تازه آیپد2 مدل3g 16gb 30 یک 30دلاری گرونتر از آیپد نسل سوم 16gb هستش در سایت اپل قیمتها را زده کامل
یعنی اصلا در بدترین حالت هم نباید تفاوتی بین مدلهای نو که در بالا گفتم باشد در حالی که اینجا 250 هزار گرانتر هست در حالی که در خارج 50-60 تومانی ارزونتر هم هست یعنی 300 تومان قیمت کاذب دارد فعلا تا حداکثر 5 ماه دیگه پایین میاد البته اگه اون موضوع نشه 3 تومان:18: ویا بیشتر
توصیه من اینه که حداقل پولی که میخواید ایپد بخرید را تبدیل به اون کنید تا هر چقدر بالا رفت ضرر نکنید کاری که من فعلا انجام دادم و خیالم راحته

airmaxwisp
21-03-2012, 21:14
با سلام و درود

آی پد جدید مشکل گرمایی خاصی نداره!!! بنده خودم هم با آی پد2 و هم با آی پد جدید بازی infinity blade 2 رو به مدت 2 ساعت انجام دادم... هر دو آی پد گرم میشوند ولی گرمای آی پد جدید کمی بیشتر هست که اونم به نظر من به خاطر بهینه نبودن بازی ها و برنامه ها با پردازنده و گرافیک 4 هسته ایی هست که با ارائه آپدیت جدید حل میشود...

پس نگران نباشید و هر وقت آی پد جدید به قیمت معقول(در ایران)به فروش رسید در خریدش شک نکنید!

در پناه حق تعالی باشید

ramincybran
21-03-2012, 21:44
خوب مال من هم 1 ماه و 20 روز دیگه انشالا میرسه دستم - به علت فقیر بودن مجبور شدم به یکی از دوستان در امریکا سفارش بدم.(احتمالا 32gb بدون 4g یا اینکه 64gb برام میارن - هرچی کرم خدا باشه :دی )

به محضی که دستم رسید یک ریویو تمام عیار ازش میزارم.یکی از دوستان گجت خور retina رو بینظیر توصیف کرده.

لحظه شماری میکنم:31:

کی میخواد تا 1 ماه و 20 روز دیگه صبر کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:37:

اگه پول داشتم سفارش میدادم یه 680 هم برام بیارن بی گرافیک هم نمونیم:31:

Farshid72
22-03-2012, 13:34
دوستان خریدنش الان با این قیمت ها بصرفه هست ؟؟؟
یعنی new ipad 64 gb بدون شبکه مخابراتی
1950
میصرفه یا صبر کنم زمان واردات انبوه ؟

kelark
22-03-2012, 14:48
دوستان من نمیخوام بتون بگم بخرید یا نخرید من میخوام بگم اگر میخواین هرچی بخرید 3G بخرید یا این جدیده 4G

چرا به دلیل اینکه مدل 3g قدیم و 4g جدید چیپ GPS دارن ولی مدل وای فای فقط موقعیت شما رو از طریق وای فای نشون میده . خیلی ها اشتباه کردن در مورد Ipad 2 ولی شما این کارو نکنید .

من مثلا وسط بیابون با برنامه Sygic موقعیت دقیق منو نشون میده و راه هم نشون میده ولی دوستام که وای فای دارن همش داره دنبال اینترنت میگرده ...

hike
22-03-2012, 16:03
دوستان خریدنش الان با این قیمت ها بصرفه هست ؟؟؟
یعنی new ipad 64 gb بدون شبکه مخابراتی
1950
میصرفه یا صبر کنم زمان واردات انبوه ؟
صرفنظر از قیمتش مدتی صبر کنید تا ببینیم این مشکلهای گرم شدن، گیرندگی ضعیف وای‌فای، شارژ کند یا شارژ نشدن حین استفاده سنگین به کجا می انجامد. حداقل با گارانتی معتبر بگیرید.

Farshid72
22-03-2012, 16:19
دوستان من نمیخوام بتون بگم بخرید یا نخرید من میخوام بگم اگر میخواین هرچی بخرید 3G بخرید یا این جدیده 4G

چرا به دلیل اینکه مدل 3g قدیم و 4g جدید چیپ GPS دارن ولی مدل وای فای فقط موقعیت شما رو از طریق وای فای نشون میده . خیلی ها اشتباه کردن در مورد Ipad 2 ولی شما این کارو نکنید .

من مثلا وسط بیابون با برنامه Sygic موقعیت دقیق منو نشون میده و راه هم نشون میده ولی دوستام که وای فای دارن همش داره دنبال اینترنت میگرده ...
ببین دوسته عزیز هرکی باید نسبت به نیازش سیستم مورد نظرشو انتخاب کنه
خیلیا میخوان 64 بردارن ولی نیازشون با همون 16 هم رفع میشه
کسایی که مرتب دارن اطلاعات بین آیپد و سیستم های خونگیشونو مرتبا دارن سینک میکنن نیازی به حافظه بالا ندارن و 16 برای اونا کافبه
ولی کسایی که میخوان یه سری کالکشن ها و عکس ها و موسیقی و فیلم هارو همراه داشته باشن و تا حدی هم فیلم و برناه دارن میتونن از 32 استفاده کنن
ولی کسایی که سعی دارن از همه ی جزئیات این دستگاه استفاده کنن و حتی پول های هنگفتی هم بایت خرید نرا افزار میدن و برنامه و بازی زیادی دارن بایستی که 64 بگیرن
پس دلیلی نداره چون نیاز یه شخص زیاده و 64 گرفته منم واسه اینکه کم نیارم برم 64 بگیرم
در مورد انتن هم باید بگم کسایی که گوشی های پیشرفته ( حالا در هر حدی ) دارن نیازی ندارن که پول هنگفتی بدن و 4g بخرن
در حال حاضر 2750 تومن 64 4g دار هستش و 64 wifi only قیمتی حدود 1950 داره این یعنی حدود 1 میلیون تومن اختلاف
تو ایران مردمش چون زیاد متمدن نیستن و معمولا بیش از نیازشون حرص و طمع دارن برای همین سعی میکنن که 4g بگیرن وگرنه بخش اعضمی از افرادی که ipad 2 3g دار دارن روش های متعددی هم در اختیارشون وجود داشت که اینترنت 3g رو شیر کنن روی گوشیشون پس نیازی نبود که 3g بگیرن
حالا همین قضیه در مورد آیپد جدید صدق میکنه
من تو بیابون نمیرم و اگرم برم نیازی ندارم که بدونم کجا هستمو راه رو بدونم یا موارد مشابه یا اگرم داشته باشم اینترنت رو از روی گوشیم شیر میکنم روی آیپد و گوشی رو میزارم کنارو از آیپدم استفاده میکنم پس دیگه دلیلی وجود نداره 1 تومن بیشتر بدم بابت 4g بودنش
در هر صورت هر کس بنا به نیازش بهتره تصمیم بگیره که چه چیزی نیاز داره
با تشکر

صرفنظر از قیمتش مدتی صبر کنید تا ببینیم این مشکلهای گرم شدن، گیرندگی ضعیف وای‌فای، شارژ کند یا شارژ نشدن حین استفاده سنگین به کجا می انجامد. حداقل با گارانتی معتبر بگیرید.
بله دوسته عزیز حرف شما کاملا درسته
دستگاهی که تازه داره شروع بکار میکنه اگه یخورده گرم بشه عادی هست و فک نمیکنم جای نگرانی باشه
بهر حال این میتونه به دلیل پردازنده ای هم که روی اون قرار داره هم باشه
بهرحال صبر کردن فک نمیکنم مشکلی رو بوجود بیاره و هم از نظر قیمت و مشکلات احتمالی میتونه مثمر فایده باشه
در مورد گارانتی هم حق باشماست و فک میکنم در حال حاضر گارانتی معتبر موجود نقش باشه
گارانتی دیگه ای هم سراغ دارید ؟
نظرت راجب بیمه کردن چیه دوست عزیز ؟

aidin299
22-03-2012, 18:18
1- با فرشيد موافقم. 4G توى ايران كاربردى نداره. حتى تو خود USA فقط ٣-٤ ماهه اين فناورى عمومى شده ! توي ايران ما هنوز 3G نداريم و فكر ميكنم 4G حداقل تا دو سال بعد سروكلش هويدا بشه ! اينكه ما بخواهيم سيم كارت ايرانسل بذاريمو فلان.....هم كار جالبى نيست واسه اينكه حجم داده هايي كه رتينا مصرف ميكنه اونقدر بالاست كه اصلا نمى صرفه.
در مورد GPS و بيابون هم با اقا فرشيد كاملا موافقم.....:27:

2-با اقاي hike هم بسيار موافقم. با اين مشكلات خرد و كلانى كه واسه اين مدل جديد مطرحه ( حداقل در حد فرضيه) ، خريدن اون بدون Guarantee  دل شير ميخاد بخدا......:31:

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:17 PM ----------

1- با فرشيد موافقم. 4G توى ايران كاربردى نداره. حتى تو خود USA فقط ٣-٤ ماهه اين فناورى عمومى شده ! توي ايران ما هنوز 3G نداريم و فكر ميكنم 4G حداقل تا دو سال بعد سروكلش هويدا بشه ! اينكه ما بخواهيم سيم كارت ايرانسل بذاريمو فلان.....هم كار جالبى نيست واسه اينكه حجم داده هايي كه رتينا مصرف ميكنه اونقدر بالاست كه اصلا نمى صرفه.
در مورد GPS و بيابون هم با اقا فرشيد كاملا موافقم.....:27:

2-با اقاي hike هم بسيار موافقم. با اين مشكلات خرد و كلانى كه واسه اين مدل جديد مطرحه ( حداقل در حد فرضيه) ، خريدن اون بدون Guarantee  دل شير ميخاد بخدا......:31:

Stream
22-03-2012, 19:52

درسته ولی استفاده GPS آیپد بیشتر برای سرویس های مختلفه که بر اساس موقعیت شخصی سازی میشن که در اکثر اون مواقع هم WiFi در دسترسه (و این سرویس ها مثلا در بیابون کارایی ندارن!)، نه دقیقا پیدا کردن جای شما و شخصی که آیپد می خره به احتمال بالا یه اسمارت فون داره که اون GPS و امکانات اینترنت داشته.

یه گزارشی چند روز پیش منتشر شد که حدود 90 درصد تبلت های فروخته شده در آمریکا هم WiFi هستن که نشون می ده خیلی مردم نیازی به 3G/4G روی آیپد هاشون ندارن به خصوص اینکه این سرویس ها گرون هستن (فقط هزینه اضافه آیپد 4G نیست، برای سرویس هم باید هزینه داد) و WiFi همه جا در دسترسه و رایگان و در صورت نیاز هم میشه با اسمارت فون هات اسپات درست کرد. کلا سه چهار سال پیش از هر کس می پرسیدن می گفتن در آینده همه لپ تاپ ها هم سیم کارت می خورن برای اینترنت و ... ولی دیدیم اصلا اینطور نشد به خاطر همون در دسترس و رایگان/ارزان بودن WiFi در تقریبا همه جا و امکان ایجاد هات اسپات در صورت نیاز ضروری.

Farshid72
22-03-2012, 20:39
درسته ولی استفاده GPS آیپد بیشتر برای سرویس های مختلفه که بر اساس موقعیت شخصی سازی میشن که در اکثر اون مواقع هم WiFi در دسترسه (و این سرویس ها مثلا در بیابون کارایی ندارن!)، نه دقیقا پیدا کردن جای شما و شخصی که آیپد می خره به احتمال بالا یه اسمارت فون داره که اون GPS و امکانات اینترنت داشته.

یه گزارشی چند روز پیش منتشر شد که حدود 90 درصد تبلت های فروخته شده در آمریکا هم WiFi هستن که نشون می ده خیلی مردم نیازی به 3G/4G روی آیپد هاشون ندارن به خصوص اینکه این سرویس ها گرون هستن (فقط هزینه اضافه آیپد 4G نیست، برای سرویس هم باید هزینه داد) و WiFi همه جا در دسترسه و رایگان و در صورت نیاز هم میشه با اسمارت فون هات اسپات درست کرد. کلا سه چهار سال پیش از هر کس می پرسیدن می گفتن در آینده همه لپ تاپ ها هم سیم کارت می خورن برای اینترنت و ... ولی دیدیم اصلا اینطور نشد به خاطر همون در دسترس و رایگان/ارزان بودن WiFi در تقریبا همه جا و امکان ایجاد هات اسپات در صورت نیاز ضروری. __________________
دقیقا من هم حرف شمارو میگم ولی متاسفانه توهمون تایپک آسپد دو هم کسی توجه نداشت و بناروبرای گذاشته بودن که 3g بهتر هستش
بله تو ایران هم باید بابت ترنسفر دیتا به اپراتو هزینه ای پرداخت بشه علاوه بر اینکه هزینه ای بایت 3g داشتن سیستم هم باید پرداخت بشه
در مجموع همون روت کردن اینترنت از روی یه سیستم مکمل خیلی به صرفه تر هستش
من خودم یه مودم adsl/wifi دارم که تنها باهاش سیستم خونمونو به اینترنت وصل کردم و پورت های لن دیگش خالی هستش ولی چون access point هم داره نه تنها سیستم خونه بلکه دوتا لپ تاپ و گوشی و تبلت و تلویزیون و xbox و .... رو هم به نت وصل میکنم پس نیازی ندارم که هر کدوم از سیستم ها قابلیت 3g رو داشته باشن
----------------------------------------
در مجموع این قابلیت بدرد کسایی که کارهاشونو تا زمانی که اینترنت در دسترس هست دارن باهاش انجام میدن و وقتی مثلا میرن مسافرت دیگه از آیپد شون استفاده انلاین دارن و نیزی هم به نت ندارن قابلیت 3g بدرد نمیخوره
ولی کسایی که حتی در سفر هم نیاز به برقراری ارتباط با دفتر و سازمانشون دارن خب قطعا نیاز به این سیستم دارن

*Ali*
22-03-2012, 22:06
درسته که تبلتهای WiFi خیلی بیشتر از مدلهای 3G و 4G فروخته میشن ولی در نظر داشته باشید ایران جایی نیست که بتونین هر جایی و هر وقت که دلتون خواست وای فای رو روشن کنید و چند ثانیه بعد کانکت باشین!!!
من اگه بتونم، مدل 4G رو ترجیح میدم.

Farshid72
22-03-2012, 22:56
درسته که تبلتهای WiFi خیلی بیشتر از مدلهای 3G و 4G فروخته میشن ولی در نظر داشته باشید ایران جایی نیست که بتونین هر جایی و هر وقت که دلتون خواست وای فای رو روشن کنید و چند ثانیه بعد کانکت باشین!!!
من اگه بتونم، مدل 4G رو ترجیح میدم.
ببین دوسته عزیز درسته تو ایران همه جا وای فای وجود نداره ولی یادتون باشه که همه جا هم گوشی ها آنتن نمیدن
در ضمن رفیق یه چیزهایی اومده خدایی اسمش یادم رفت ولی این رفیقمون عماد هم دربارش نوشت که میتونید سیم کارت رو توش بیارید و ازش روی سیستم عامل و دستگاهتون استفاده کنید
در ضمن شما گوشیتون همراهتونه و میتونید باهاش اینترنت رو روت کنید و روی آیپدتون ازش استفاده کنید دیگه نیازی به این همه پول اضاف دادن نیست
در حال حاضر آیپد 4g دار 1 تومن از معمولیش بیشتره با همون 1 تومن میتونید یه آیفون 4 بگیرید!!!
بنظر میاد با این وضعیت اصلا عاقلانه نیست خریدش ((البته جسارت نشه دوسته عزیز)) ولی چیزی که عقل حکم میکنه استفاده بجا تخصصی از سیستم های در دسترس برای کاهش هزینه ها و همینطور استفاده هر چه بهتر از اوناست
اون 1 تومن هم میتونید بزارید توی بانک با سود 22.5 درصد تا بعد دوسال همین 1 تومن +سودش بشه باهاش یه آیفون 5 یا آیپد نسل بعدی رو بخرید!!!

22-03-2012, 22:56
WiFi همه جا در دسترسه و رایگانآرمان جان وضعی که ما داریم توش زندگی میکنیم خیلی وحشتناک تر از این حرفاس ، WiFi همیشه در دسترس و رایگان اصولا واسه ما ایرانیا معنی نمیده خیلی :|
اما با وجود این تفاسیر من اگه بخوام بخرم (که میخرم :دی) WiFi رو ترجیح میدم... چون هیچ شکنجه ای رو بالاتر از استفاده از شبکه های اینترنت همراه ایران نمیدونم... از طرفی هزینه احمقانه و از طرفی سرعت خنده دار... ترجیح میدم پولی که برای آیپد 4G میدم رو بزارم روی اینترنت (هزینه احمقانه در این حالت هم صدق میکنه هااا :) همین که نت ما به طرز احمقانه ای محدودیت حجمی داره خودش نشون میده تو چه وضعی هستیم :|) و یه چیز قابل استفاده تر بگیرم که حداقل موقعی که توی خونه هستم راحت تر استفاده کنم...
و همونطور که شما فرمودین در شرایط اضطراری هات اسپات اسمارت فون هم هست...

در ضمن رفیق یه چیزهایی اومده خدایی اسمش یادم رفت ولی این رفیقمون عماد هم دربارش نوشت که میتونید سیم کارت رو توش بیارید و ازش روی سیستم عامل و دستگاهتون استفاده کنیدG-Mate

Stream
22-03-2012, 23:10
ببین دوسته عزیز درسته تو ایران همه جا وای فای وجود نداره ولی یادتون باشه که همه جا هم گوشی ها آنتن نمیدن
در ضمن رفیق یه چیزهایی اومده خدایی اسمش یادم رفت ولی این رفیقمون عماد هم دربارش نوشت که میتونید سیم کارت رو توش بیارید و ازش روی سیستم عامل و دستگاهتون استفاده کنید
در ضمن شما گوشیتون همراهتونه و میتونید باهاش اینترنت رو روت کنید و روی آیپدتون ازش استفاده کنید دیگه نیازی به این همه پول اضاف دادن نیست
در حال حاضر آیپد 4g دار 1 تومن از معمولیش بیشتره با همون 1 تومن میتونید یه آیفون 4 بگیرید!!!
بنظر میاد با این وضعیت اصلا عاقلانه نیست خریدش ((البته جسارت نشه دوسته عزیز)) ولی چیزی که عقل حکم میکنه استفاده بجا تخصصی از سیستم های در دسترس برای کاهش هزینه ها و همینطور استفاده هر چه بهتر از اوناست
اون 1 تومن هم میتونید بزارید توی بانک با سود 22.5 درصد تا بعد دوسال همین 1 تومن +سودش بشه باهاش یه آیفون 5 یا آیپد نسل بعدی رو بخرید!!!

منظور علی هم این بود که اگه شرایط خوب باشه (مثلا 100 دلار اختلاف قیمت) وگرنه خب مسلمه با 1 میلیون تومن بیشتر اصلا عاقلانه نیست همچین کاری.

آرمان جان وضعی که ما داریم توش زندگی میکنیم خیلی وحشتناک تر از این حرفاس ، WiFi همیشه در دسترس و رایگان اصولا واسه ما ایرانیا معنی نمیده خیلی :|
اما با وجود این تفاسیر من اگه بخوام بخرم (که میخرم :دی) WiFi رو ترجیح میدم... چون هیچ شکنجه ای رو بالاتر از استفاده از شبکه های اینترنت همراه ایران نمیدونم... از طرفی هزینه احمقانه و از طرفی سرعت خنده دار... ترجیح میدم پولی که برای آیپد 4G میدم رو بزارم روی اینترنت (هزینه احمقانه در این حالت هم صدق میکنه هااا :) همین که نت ما به طرز احمقانه ای محدودیت حجمی داره خودش نشون میده تو چه وضعی هستیم :|) و یه چیز قابل استفاده تر بگیرم که حداقل موقعی که توی خونه هستم راحت تر استفاده کنم...
و همونطور که شما فرمودین در شرایط اضطراری هات اسپات اسمارت فون هم هست...
G-Mate

درسته ولی همین الان هم خیلی ها (به خصوص کاربرهای آیپد) تو خونه و محل کار یا دانشگاه WiFi دارن و عمده استفاده شون هم در همین جاهاست و با اینترنت موبایل ایران هم سرویس بهتری نمی گیرن. افرادی که مدام توی سفر هستن و ... خب وضعشون فرق می کنه و در همه دنیا هم اونها بیشتر مخاطب آیپد های 3G/4G هستن.

Farshid72
22-03-2012, 23:25
درسته ولی همین الان هم خیلی ها (به خصوص کاربرهای آیپد) تو خونه و محل کار یا دانشگاه WiFi دارن و عمده استفاده شون هم در همین جاهاست و با اینترنت موبایل ایران هم سرویس بهتری نمی گیرن. افرادی که مدام توی سفر هستن و ... خب وضعشون فرق می کنه و در همه دنیا هم اونها بیشتر مخاطب آیپد های 3G/4G هستن. __________________خونه و دانشگاه بله وایرلس هست ولی منظور علی اینه که در مجموع چرا ما باید یه سری لوازم جانبی حمل کنیم تا در صورت لزوم از امکان اینترنت اپراتور ها استفاده کنیم خب یه راست میریم آیپد با امکان 3g میگیریم...که بنظر من این اصلا نمیتونه عاقلانه باشه حتی اگه 100 دلار هم باشه بازم شخصی اه این امکان رو داره دلیلی نداره بره 3g بگیره
گاها من خودم دیدم طرف کل اطلاعاتش 2 3 گیگم نمیشه ولی طرف رفقه 32 یا 64 گرفته

Honradez
22-03-2012, 23:48
سلام. خسته نباشید. دو تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید:

1. من میخوام سفارش بدم شخصی از خارج (اروپا) برام The new ipad را بخرد. آیا به نکته ی خاصی هنگام خرید (یا کلّا) باید توجه کنم؟

2. مزیت داشتن 3G در ایران چیه؟

بسیار متشکرم.

Farshid72
23-03-2012, 00:04
سوال اول رو ترجیح میدم یکی از دوستان که خارج از کشور هستن توضیح بدن
در مورد این سوالتون هم باید بگم که 3g نیست تو ایران و حداکثر 2.5g هستش و این امکان رو به کاربر میده که بتونید در جاهایی که دسترسی به اینترنت پر سرعت یا وایرلس و جدیدا وای مکس ندارید میتونید از اینترنت لاک پشتی سیم کارتتون استفاده کنید
البته اینو هم بگم که دوستان میگن سرعت بالایی نداره
شاید سرعتش بالانباشه ولی بنظر من ایرانسل از همراه اول بهتره و بدون فحش دادن به اپراتور میشه وب گردی کرد ولی در مجموع مفتی گرون هستن
شما اگه کاربریتون انقد حاد نیست که وقتی میرید مسافرت بخواید تو ماشین به اینترنت وصل بشید ((((بد شانسی تو ماشین تو بیابون بخوان استفاده کنن انتن هم نمیده))) میتونید از اینترنت سیم کارت استفاده کنید
به هیچ وجه توصیه نمیکنم 3g دار البته همون 4g منظورمون هست....البته تو این مدل خاص بدلیل تفاوت قیمت شدیدی که دارن توصیه نمیشه

*Ali*
23-03-2012, 00:08
اگه نخوایم جیلبریک کنیم چطور اون وقت؟ :دی

نوکیا 1280 من از این چیزا نداره. چی کار کنم اون وقت؟ :دی

اگه تا اون موقع، 3 تا از این یک میلیون ها واسه خرید آیفون کافی نبود اون وقت چی؟ :دی

اشتباه بهتون قیمت دادند. من یه فروشگاه رو بررسی کردم و بین پایین ترین مدل تا بالاترین مدل آیپد 600 تومن اختلاف بود.
+
همه این حرفها درست. من هم اگه جایی زندگی میکردم که:

WiFi همه جا در دسترسه و رایگان
اون وقت مرض نداشتم بیام بیخودی واسه مدلهای مخابراتی پول بدم. حتی اگه اختلاف چندانی نداشتند. ولی مثلاً کسی که مدام بیرون میره و میاد و سر کارش هم الی ماشاءالله یا کلاً اینترنت موجود نیست یا اگه هست دسترسیش واسه رئیس رؤسا و نور چشمی ها، میتونه کار راه انداز باشه. چک کردن ایمیل، آب و هوا و کارهای دم دستی باهاش ممکنه. سرعتش مزخرفه و کیفیتش خوب نیست قبول! ولی در بیابان یک جرعه آب خودش نعمتی است!

Stream
23-03-2012, 13:28
سلام. خسته نباشید. دو تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید:

1. من میخوام سفارش بدم شخصی از خارج (اروپا) برام The new ipad را بخرد. آیا به نکته ی خاصی هنگام خرید (یا کلّا) باید توجه کنم؟

بسیار متشکرم.

1. نکته خاصی نیست فقط بگید موقع خرید از فروشگاه معتبر (اپل استور یا ریتیلر های معروف اون کشور) تهیه کنند و موقع خرید هم فرم های مربوط به مالیات رو پر کنند که بتونن در فرودگاه پول مالیات (حدود 15 تا 20 درصد) رو پس بگیرن.

hamidrezavictor
23-03-2012, 13:56
برای بچه هایی که میخوان مدل wifi بگیرن خوبه به مودمای جیبی وایمکسم یک نگاه بندازن :20:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fattachments%2Fforum%3D110%2F2279d1324074382-392719_325820517444383_217664404926662_1291792_180 1631284_n.jpg

ArashMiniStar
23-03-2012, 14:04
برای بچه هایی که میخوان مدل wifi بگیرن خوبه به مودمای جیبی وایمکسم یک نگاه بندازن :20:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fattachments%2Fforum%3D110%2F2279d1324074382-392719_325820517444383_217664404926662_1291792_180 1631284_n.jpg
اینا روی سیستم عاملی ISO هم میتونه خوب کار کنه با نه اصلا؟؟ کسی تست کرده که ساپورت میکنه یا نه!؟

hamidrezavictor
23-03-2012, 14:50
اینا روی سیستم عاملی ISO هم میتونه خوب کار کنه با نه اصلا؟؟ کسی تست کرده که ساپورت میکنه یا نه!؟

عزیز مودم جیبی wifi میباشد اصلا به سیستم عامل کاری نداره هر وسیله ای که wireless داشته باشه میتونه به این مودم وصل بشه . نوت بوک موبایل تبلت و ...

ArashMiniStar
23-03-2012, 15:05
عزیز مودم جیبی wifi میباشد اصلا به سیستم عامل کاری نداره هر وسیله ای که wireless داشته باشه میتونه به این مودم وصل بشه . نوت بوک موبایل تبلت و ...
من فکر کردم از اون مدل یو اس بی هست که مثل فلشه.اونا رو اطلاع دارین میشه استفاده کرد یا نه؟؟

emadpumad
23-03-2012, 15:11
من فکر کردم از اون مدل یو اس بی هست که مثل فلشه.اونا رو اطلاع دارین میشه استفاده کرد یا نه؟؟
سیم کارت ریدر قابلیت استفاده شدن در آیپد را ندارد

Honradez
23-03-2012, 16:31
سوال اول رو ترجیح میدم یکی از دوستان که خارج از کشور هستن توضیح بدن
در مورد این سوالتون هم باید بگم که 3g نیست تو ایران و حداکثر 2.5g هستش و این امکان رو به کاربر میده که بتونید در جاهایی که دسترسی به اینترنت پر سرعت یا وایرلس و جدیدا وای مکس ندارید میتونید از اینترنت لاک پشتی سیم کارتتون استفاده کنید
البته اینو هم بگم که دوستان میگن سرعت بالایی نداره
شاید سرعتش بالانباشه ولی بنظر من ایرانسل از همراه اول بهتره و بدون فحش دادن به اپراتور میشه وب گردی کرد ولی در مجموع مفتی گرون هستن
شما اگه کاربریتون انقد حاد نیست که وقتی میرید مسافرت بخواید تو ماشین به اینترنت وصل بشید ((((بد شانسی تو ماشین تو بیابون بخوان استفاده کنن انتن هم نمیده))) میتونید از اینترنت سیم کارت استفاده کنید
به هیچ وجه توصیه نمیکنم 3g دار البته همون 4g منظورمون هست....البته تو این مدل خاص بدلیل تفاوت قیمت شدیدی که دارن توصیه نمیشه
من نسخه 4g را گرفتم. آیا برای استفاده از سیم کارت ایرانسل، باید کار خاصی انجام دهم؟

alirezawater
23-03-2012, 16:57
1. نکته خاصی نیست فقط بگید موقع خرید از فروشگاه معتبر (اپل استور یا ریتیلر های معروف اون کشور) تهیه کنند و موقع خرید هم فرم های مربوط به مالیات رو پر کنند که بتونن در فرودگاه پول مالیات (حدود 15 تا 20 درصد) رو پس بگیرن.

با سلام
یکی از دوستان بنده میخواد بره هند و بهش گفتم از اونجا آی پد جدید بگیره، دیدم اینجا یکی از دوستان نوشته آی پد قبلی رو میگرن و 60 دلار میدی و یه آی پد نو بهت میدن، یعنی آی پد 2 دست دوم رو میگرن + مابه التفاوتش، و یه آی پد جدید نو میدن یا اینکه همون آی پد 2 رو فقط نوش رو بهت میدن

در مورد این پس دادن مالیات هم میشه توضیح بدید، روالش چطوره و اصلا چرا میگرن و که بخوان پس بدن؟

با تشکر

23-03-2012, 18:48
مالیات برای ساکنین اونجاست ، شما واسه پس گرفتن مالیات توی فرودگاه یه قسمت هایی هست که میتونید اون فاکتوری که بهتون میدن رو تحویل بدین و مالیات رو پس بگیرید حداقل توی پاریس برای لباس به این شکل بود :دی

ArashMiniStar
23-03-2012, 19:26
مالیات برای ساکنین اونجاست ، شما واسه پس گرفتن مالیات توی فرودگاه یه قسمت هایی هست که میتونید اون فاکتوری که بهتون میدن رو تحویل بدین و مالیات رو پس بگیرید حداقل توی پاریس برای لباس به این شکل بود :دی
تو چین خبر دارین چطوری هست؟؟ اینجوری باز؟

Stream
23-03-2012, 20:36
با سلام
یکی از دوستان بنده میخواد بره هند و بهش گفتم از اونجا آی پد جدید بگیره، دیدم اینجا یکی از دوستان نوشته آی پد قبلی رو میگرن و 60 دلار میدی و یه آی پد نو بهت میدن، یعنی آی پد 2 دست دوم رو میگرن + مابه التفاوتش، و یه آی پد جدید نو میدن یا اینکه همون آی پد 2 رو فقط نوش رو بهت میدن

با تشکر

بله اپل برنامه Recycle داره ولی نه با این قیمت. به طور مثال برای آیپد 2 کاملا سالم (16 گیگ) 225 دلار و برای 64 گیگ 3G براتون 330 دلار از هزینه آیپد جدید کم می کنن.

تو چین خبر دارین چطوری هست؟؟ اینجوری باز؟

بله چین هم 17 درصد مالیات داره و میشه پس گرفت.

soheilnouri
23-03-2012, 20:38
با سلام

در مورد این پس دادن مالیات هم میشه توضیح بدید، روالش چطوره و اصلا چرا میگرن و که بخوان پس بدن؟

با تشکر

======================

این هند که گفتی چقدر موثقه؟اگه اینجوری باشه یعنی با 108000 حدودا و با دادن ایبد 2 من که 5 ماه بیشتر ندارم میتونم جدیدو بگیرم...؟

hike
23-03-2012, 21:55
یک مورد دیگر که در آیپد جدید مشاهده شده، گزارش اشتباه سیستم عامل در مورد شارژ 100 درصدی باتری است. یعنی در حالی سیستم عامل گزارش فول شارژ میده که هنوز تا زمان شارژ کامل حداقل یک ساعت باقی مانده. به عبارت بهتر دستگاه برای شارژ کامل واقعی باید حداقل 1 ساعت اضافه به شارژر متصل باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ll_message.html

aidin299
23-03-2012, 23:01
١- در موردانتخاب 4G يا wifi , دوستان توجه كنند كه iPad جديد به علت رتينا ، مصرف بسيار بالايي از داده ها رو ميطلبه. يعنى واسه load شدن يك web page بخصوص اونايي كه حاوى عكس هستند ( كه اكثرا هستند) ،حسابى جيب شما رو خالي ميكنه . لذا خواهشن استفاده از GPRS ,2.5 G! , wimax رو با اين يكى بيخيال بشيد! همين الان تو USA دعواست سر اينكه كاربرا متوجه شده اند كه استفاده از خدمات 4G , LTE با iPad جديد ، صورت حسابهايى با أرقام نجومى براشون به ارمغان اورده ! الان خيليا Apple رو متهم كردن كه صرفا واسه سود و تبليغ، امكان LTE رو روى iPad جديد تعبيه كرده والا عملا واسه ٩٠ درصد مردم، غير قابل استفادست......
به حجم data لطفا توجه كنيد . فرض كنيم شما مدل سيم خور خريديد و ميكرو سيم هم قرار دادين . حالا مثلا يه جايي كه wifi نيست وارد web ميشين و ٣ تا صفحه load نشده ، كل اعتبارتونو retina قورت ميده !
خود دانيد.

٢- يه نكته جديد هم اخيرا توجه خيليا رو جلب كرده و اون اينكه عكس هايي كه توى web page ها هستن( كه اكثرا رزولوشن اونا در حد بالايي هم نيست) روى رتينا بي كيفيت تر از حالت عادى ديده ميشن !) ( اونا اصطلاح terrible رو به كار ميبرن ) و مؤلفين معتقدند كه حالا زمان اون رسيده كه Industry  ( جهان صنعت) تصميم خودشو در مورد ارتقاء كيفيت تصاوير كليه web page ها اتخاذ كنه .

*Ali*
23-03-2012, 23:22
١- در موردانتخاب 4G يا wifi , دوستان توجه كنند كه iPad جديد به علت رتينا ، مصرف بسيار بالايي از داده ها رو ميطلبه. يعنى واسه load شدن يك web page بخصوص اونا كه حاوى عكس هستند ( كه اكثرا هستند) ،حسابى جيب شما رو خالي ميكنه . لذا خواهشن استفاده از GPRS ,2.5 G! , wimax رو با اين يكى بيخيال بشيد! همين الان تو USA دعواست سر اينكه كاربرا متوجه شده اند كه استفاده از خدمات 4G , LTE با iPad جديد ، صورت حسابهايى با أرقام نجومى براشون به ارمغان اورده ! الان خيليا Apple رو متهم كردن كه صرفا واسه سود و تبليغ، امكان LTE رو روى iPad جديد تعبيه كرده والا عملا واسه ٩٠ درصد ، غير قابل استفادست......
به حجم data لطفا توجه كنيد . فرض كنيم شما مدل سيم خور خريديد و ميكرو سيم هم قرار دادين . حالا مثلا يه جايي كه wifi نيست وارد web ميشين و ٣ تا صفحه load نشده ، كل اعتبارتونو retina قورت ميده !
خود دانيد.

٢- يه نكته جديد هم اخيرا توجه خيليا رو جلب كرده و اون اينكه عكس هايي كه توى web page ها هستن( كه اكثرا رزولوشن اونا در حد بالا نيست روى رتينا بي كيفيت تر از حالت عادى ديده ميشن !) ( اونا اصطلاح terrible رو به كار ميبرن ) و مؤلفين معتقدند كه حالا زمان اون رسيده كه Industry  ( جهان صنعت) تصميم خودشو در مورد ارتقاء كيفيت تصاوير كليه web page ها اتخاذ كنه .

تا اونجایی که من میدونم آیپد رزولوشن خودشو به تمام وب پیج ها 768*1024 اعلام میکنه. پس فکر نکنم رتینا بودنش ربطی به حجم دریافتی از اینترنت داشته باشه.
میشه یگید کجا راجع به دعواهای آمریکا و اتهام های اپل خوندید؟

aidin299
23-03-2012, 23:37
New york times , tuaw.com و......
متنشو براتون ميذارم....
تا كنون 3156 مقاله در اين مورد نوشته شده .لطفا عبارت "new ipad screen too good for the web " روجستجو كنيد تا خودتون ببينيد.
اين هم يه متن از اين خبر :
NYT: New iPad screen could be too good for the web

by Kelly HodgkinsMar 22nd 2012 at 10:15AM

The New York Times points out what we (and Gruber) first saw when we fired up our new iPad -- most web images look terrible its Retina display. Companies that do business on the web now have a difficult decision to make about their graphics. Do they spend the extra cost to create, store and serve up retina-compatible
images on their website or do they spend that money on a retina iPad app instead?

It's a decision that'll affect the company's finances as well as its website's performance as larger images will take longer to load. It will also impact iPad owners who browse over a cellular connection and must download
these bigger files. If you're an iPad owner, what would you prefer

2-در مورد اتهام و شاكي بودن از حجم بالاي داده ها و هزينه ها لطفا به سايت معتبر
zdnet

Stream
24-03-2012, 01:24
١- در موردانتخاب 4G يا wifi , دوستان توجه كنند كه iPad جديد به علت رتينا ، مصرف بسيار بالايي از داده ها رو ميطلبه. يعنى واسه load شدن يك web page بخصوص اونايي كه حاوى عكس هستند ( كه اكثرا هستند) ،حسابى جيب شما رو خالي ميكنه . لذا خواهشن استفاده از GPRS ,2.5 G! , wimax رو با اين يكى بيخيال بشيد! همين الان تو USA دعواست سر اينكه كاربرا متوجه شده اند كه استفاده از خدمات 4G , LTE با iPad جديد ، صورت حسابهايى با أرقام نجومى براشون به ارمغان اورده ! الان خيليا Apple رو متهم كردن كه صرفا واسه سود و تبليغ، امكان LTE رو روى iPad جديد تعبيه كرده والا عملا واسه ٩٠ درصد مردم، غير قابل استفادست......
خود دانيد.

٢- يه نكته جديد هم اخيرا توجه خيليا رو جلب كرده و اون اينكه عكس هايي كه توى web page ها هستن( كه اكثرا رزولوشن اونا در حد بالايي هم نيست) روى رتينا بي كيفيت تر از حالت عادى ديده ميشن !) ( اونا اصطلاح terrible رو به كار ميبرن ) و مؤلفين معتقدند كه حالا زمان اون رسيده كه Industry ( جهان صنعت) تصميم خودشو در مورد ارتقاء كيفيت تصاوير كليه web page ها اتخاذ كنه .

1. برای صفحه ای که آپتیمایز نشده باشه برای رتینا (که به قول شما اکثرا نشدن) حجم دقیقا یکسان خواهد بود. برای اونهایی هم که بیشترن خب مسلما بیشتر خواهد بود (اگه به کنترلر هدرهاشون پشتیبانی رو اضافه کرده باشن) و کاملا واضحه. درباره LTE هم صحبت شما صحیح نیست الان مدت هاست این همه دیوایس LTE در بازاره و هیچ کس هیچ کس رو "متهم" به سود زایی و تبلیغات صرف نکرده (از کی تا حالا پشتیبانی از تکنولوژی جدید باعث "اتهام" میشه؟) ، اینکه LTE در خیلی جاها قابل دسترسی نیست درسته (البته الان در اکثر شهرهای بزرگ آمریکا است)، ولی در کشورهایی که LTE نیست اپل در تبلیغ های تلویزیونی اسمش رو هم نمی بره. :20: آیپد حتی به خاطر LTE بودن افزایش قیمت هم نداشته و کلا این صحبت های تبلیغات و ... کاملا بی پایه و اساسه.

2. باز هم اشتباهه و این تصاویر "بی کیفیت" تر از صفحه عادی (مثلا آیپد 2) نشون داده نمیشن. در اصل چون بقیه صفحه با رزولوشن رتنا رندر میشه و اون عکس کیفیتش خوب نیست تضاد بینشون به چشم میاد وگرنه اون تصاویر بدتر از قبل نیستند. به قولا این Terrible در حقیقت فوق العاده بودن رتنا رو نشون می ده و Terrible بودن صفحه های غیر رتنا.

2-در مورد اتهام و شاكي بودن از حجم بالاي داده ها و هزينه ها لطفا به سايت معتبر
zdnet

ما که از اتهام چیزی پیدا نکردیم ولی حجم بالای اپ ها و فیلم ها و ... کاملا واضحه، هزینه دیتا هم روی آیپد مثل هزینه دیتای روی همه وسایل دیگه است و قیمتش رو اپراتورها که فروشنده دیتا هستن تعیین می کنن.

hamidrezavictor
24-03-2012, 10:47
سلام یکی هم این مشکلاتو مطرح کرده بود....... سلام. کسایی که آیپد جدید رو دارند لطف کنن ببینن مسائلی که میگم واقعیت داره یا نه. خیلی مهم و حیاتیه! هنوز چند روز از وارد شدن دستگاه به بازار نگذشته که ایرادات شرم آوری به سایت ها مخابره شده(از طرف کاربران). اولا: گفته میشه وقتی بازیهای سنگین مثل infinity blade رو اجرا میکنین، دستگاه پس از مدتی بد جوری داغ میکنه. به طوری که پس از مدت کوتاهی، آیپد خاموش میشه و اخطار میده که "آیپد نیاز به خنک شدن دارد" این مستقیما عملکرد دستگاه رو مختل میکنه. دوما: باز گفته میشه وقتی در حال بازی هستید اگر دستگاه رو به برق وصل کنید تا شارژ بشه، تا وقتی که از بازی خارج نشید شروع به شارژ کردن دستگاه نمیکنه. سوما: گفته میشه سرعت وایرلس این دستگاه پایینه و مانند گوشی ها و تبلت های دیگر عادی نیست.دقت کنید که اینها رو با توجه به مهم بودنشان مرتب کردم.

Honradez
24-03-2012, 13:25
سلام.

من نسخه دارای 4g را گرفتم. آیا برای استفاده از سیم کارت ایرانسل، باید کار خاصی انجام دهم؟ (چون شنیده ام بعضی مغازه دارها پول میگیرند تا قفل دستگاه را بشکنند با این هدف که بشه از سیم کارت ایرانسل استفاده کرد.)

hamidrezavictor
24-03-2012, 15:02
سلام.

من نسخه دارای 4g را گرفتم. آیا برای استفاده از سیم کارت ایرانسل، باید کار خاصی انجام دهم؟ (چون شنیده ام بعضی مغازه دارها پول میگیرند تا قفل دستگاه را بشکنند با این هدف که بشه از سیم کارت ایرانسل استفاده کرد.)

سلام اقا یه تست کامل بذار ببینیم راست میگن مشکل داره یا نه

Honradez
24-03-2012, 15:19
سلام اقا یه تست کامل بذار ببینیم راست میگن مشکل داره یا نه
چشم حتما تست کردم نتیجه اش را میگم.

hike
24-03-2012, 15:31
سلام.

تا انجاییکه میدونم آیپد برای استفاده از اینترنت هیچوقت لاک نبوده و نیازی به انجام کاری ندارید. فقط میکروسیم کارت نیاز دارید.

Honradez
24-03-2012, 16:19
تا انجاییکه میدونم آیپد برای استفاده از اینترنت هیچوقت لاک نبوده و نیازی به انجام کاری ندارید. فقط میکروسیم کارت نیاز دارید.
یعنی بجای سیم کارت باید میکروسیم کارت بخرم؟

iOS
24-03-2012, 16:42
سلام.

چند؟ از کجا؟

hike
24-03-2012, 18:00
یعنی بجای سیم کارت باید میکروسیم کارت بخرم؟
بله. یا اماده بخرید یا باید سیم کارتتون رو بدید ببرند

hike
24-03-2012, 19:59
در جواب دکتر سونیرا که گفته بود باتری آیپد3 بعد از گزارش شارژ 100 درصدی، باز هم شارژ میشه یکی از zdnet یک مقاله نوشته ( کامنتهاش جالبتر هستند) و به این اشاره کرده که این مورد طبیعی است و موبایل را مثال زده که وقتی شارژ 100 % میشود و شما شارژر را جدا می کنید بعد از مدت کوتاهی میاد روی 99 ولی اگر تمام شب تا صبح را به شارژ بگذارید، مدت زمان بیشتری طول میکشد تا بیاد روی 99

emadpumad
24-03-2012, 20:07
چند؟ از کجا؟
مبارک باشه
دوست عزیز آیپد جدید هم مثل آیپد 2 از gprs علاوه بر 3g و 4g پشتیبانی میکنه
و از اونجایی که تمام نسخه های ارایه شده آیپد آنلاک فکتوری هستند نیازی به هیچ کاری به جز تهیه سیم کارت ایرانسل و یک کارت شارژ ندارید ( البته از سیم کارت همراه اول و تایا و تامین تله کام (3g) هم میتونید استفاده کنید )

VAHID
24-03-2012, 21:23
قیمت یکی از سایت ها ...

Apple New iPad (3) WiFi 16GB:1.350 t

Apple New iPad (3) WiFi+4G 64GB:1990 t

قیمتاش امده پایین......

Farshid72
24-03-2012, 22:50
اگه نخوایم جیلبریک کنیم چطور اون وقت؟ :دی

نوکیا 1280 من از این چیزا نداره. چی کار کنم اون وقت؟ :دی

اگه تا اون موقع، 3 تا از این یک میلیون ها واسه خرید آیفون کافی نبود اون وقت چی؟ :دی

اشتباه بهتون قیمت دادند. من یه فروشگاه رو بررسی کردم و بین پایین ترین مدل تا بالاترین مدل آیپد 600 تومن اختلاف بود.
+
همه این حرفها درست. من هم اگه جایی زندگی میکردم که:

اون وقت مرض نداشتم بیام بیخودی واسه مدلهای مخابراتی پول بدم. حتی اگه اختلاف چندانی نداشتند. ولی مثلاً کسی که مدام بیرون میره و میاد و سر کارش هم الی ماشاءالله یا کلاً اینترنت موجود نیست یا اگه هست دسترسیش واسه رئیس رؤسا و نور چشمی ها، میتونه کار راه انداز باشه. چک کردن ایمیل، آب و هوا و کارهای دم دستی باهاش ممکنه. سرعتش مزخرفه و کیفیتش خوب نیست قبول! ولی در بیابان یک جرعه آب خودش نعمتی است!
قیمت ها در حال کاهش هستند!!! ولی همون 600 700 تومن هم در حد خودش زیاده و شما باهمون هم میتونید از سیستم وایرلس شرکت های مختلف استفاده کنید که همه جای شهر تو دسترس هستند ولی خارج از شهر در دسترس نیستند
تو همه شهر ها سیستم وایرلس شهری هست!!!
تو شهر ما که کوچسکه و منطقه 3 هم هستیم هست!!!!!!!!!!
در مورد اینکه میگید 3 تا از این 1 میلیون تومن ها هم ااقه نکرد باید بگم سیم کارت داشتن یا نداشتنش زیاد تاثیری نداره که بخواید اینجوری صحبت کنید راجبش
ببین منظوراتو از بیابون نمیفهمم و نمیدونم تو چه اداره ای کار میکنی ولی چیزی که هست و من اطلاع دارم الان همه جا اینترنت در دسترس هستش

hamidrezavictor
24-03-2012, 23:26
به نظر من مدل 3g یا 4g به صرفه تره

Farshid72
25-03-2012, 00:23
به نظر من مدل 3g یا 4g به صرفه تره
اینکه یکی بهتراز دیگری هستش اصلا منطقی نیست و باید نیاز ها مورد بررسی قرار بگیره
بهر حال هرکی نظر خودشو داره ولی در مجموع تصور نمیکنم استفاده از در کل لذتی هم داشته باشه استفاده از اینترنت لاک پشتی روی همچین سیستم هایی
---------------------------------
شما چه دلیلی داری ؟

hamidrezavictor
25-03-2012, 00:37
اینکه یکی بهتراز دیگری هستش اصلا منطقی نیست و باید نیاز ها مورد بررسی قرار بگیره
بهر حال هرکی نظر خودشو داره ولی در مجموع تصور نمیکنم استفاده از در کل لذتی هم داشته باشه استفاده از اینترنت لاک پشتی روی همچین سیستم هایی
---------------------------------
شما چه دلیلی داری ؟

تفاوت قیمت ipad 2 3g با مدل wifi حدود 200 تومان که میشه قیمت وایمکس جیبی یا مودم 3g البته دومی ارزونتره ... وایمکس که این همه تبلیغ میکنن فقط وقتی یک جا وایسادیم انتن میده مسیر بین شهرها هم انتن نداره کلا ... مودم 3g هم یک وسیله ی اضافیه که کار همون 3g ایپدو میکنه خوب این چه کاریه همش باید همراهمون باشه ... اما خودش 3g باشه دیگه یک سیم کارت میندازی با سرعت لاکپشتی وصل میشی البته edge هم که بیشتر جاها هست... سرعت دانلودم با گوشیم 25 kb/s بود... از wimaxam بیشتر :27: خداروشکر 3g wifi دیگه پس همه جا با هر خدماتی میشه به اینترنت وصل شد ... حالا شما دلیلتونو بگین :20:

millad1388
25-03-2012, 01:20
تفاوت قیمت ipad 2 3g با مدل wifi حدود 200 تومان که میشه قیمت وایمکس جیبی یا مودم 3g البته دومی ارزونتره ... وایمکس که این همه تبلیغ میکنن فقط وقتی یک جا وایسادیم انتن میده مسیر بین شهرها هم انتن نداره کلا ... مودم 3g هم یک وسیله ی اضافیه که کار همون 3g ایپدو میکنه خوب این چه کاریه همش باید همراهمون باشه ... اما خودش 3g باشه دیگه یک سیم کارت میندازی با سرعت لاکپشتی وصل میشی البته edge هم که بیشتر جاها هست... سرعت دانلودم با گوشیم 25 kb/s بود... از wimaxam بیشتر :27: خداروشکر 3g wifi دیگه پس همه جا با هر خدماتی میشه به اینترنت وصل شد ... حالا شما دلیلتونو بگین :20:
130 دلار اختلاف مدل سیم کارت خور با مدل عادی هستش
باید ببینیم کاربردمون چیه
مثلا اگر طرف فقط تو خونه باشه و یا در محل کار و یا تحصیلش هم اینترنت WIFI باشه پس 3G و 4G هزینه اضافی هستش
ولی اگر شخص در مداوم در جایی باشه که اینترنت ADSL نباشد و یا اصلا جهانگرد باشه :31: اونوقت هست که حتما 3G لازمه
در ضمن وقتی اپل قابلیت خوردن سیم کارت درون آیپد را به عنوان یک انتخواب گران قیمت در نظر گرفته پس همه به اون اجتیاج ندارند
من هم به علت ضرر های WIFI و حساسیت عجیبی که امواجش دارم که باعث پختن مغزم میشه:31: مدل 3G را گرفته بودم و احتمالا مدل 4G را هم در اینده میگیرم
بعدش هم فکر نکنم مودم 3G اصلا روی ایپد کار کنه:31: (بدون جیلبریک)وگرنه قیمتش نصف در میاد تا خود آیپد سیم کارت خور
البته GPS در مدل 3G و 4G فراموش نشود که هست:31:که اگر شخص مداوم در حال جا به جای باشه براش لازمه
در حقیقت سیم کارت خور=افراد با جا به جایی بالا
مدل وای فای=افرادی در خانه و با محل کار و تحصیل باشند فقط

Farshid72
25-03-2012, 02:18
تفاوت قیمت ipad 2 3g با مدل wifi حدود 200 تومان که میشه قیمت وایمکس جیبی یا مودم 3g البته دومی ارزونتره ... وایمکس که این همه تبلیغ میکنن فقط وقتی یک جا وایسادیم انتن میده مسیر بین شهرها هم انتن نداره کلا ... مودم 3g هم یک وسیله ی اضافیه که کار همون 3g ایپدو میکنه خوب این چه کاریه همش باید همراهمون باشه ... اما خودش 3g باشه دیگه یک سیم کارت میندازی با سرعت لاکپشتی وصل میشی البته edge هم که بیشتر جاها هست... سرعت دانلودم با گوشیم 25 kb/s بود... از wimaxam بیشتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خداروشکر 3g wifi دیگه پس همه جا با هر خدماتی میشه به اینترنت وصل شد ... حالا شما دلیلتونو بگین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] __________________

تایید میشه

من هم به علت ضرر های WIFI و حساسیت عجیبی که امواجش دارم که باعث پختن مغزم میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مدل 3G را گرفته بودم و احتمالا مدل 4G را هم در اینده میگیرم
شما ایرانید ؟ ما تو ایران 3g نداریم و نهایتش 2.5g هستش
بهر حال نظر من اینه که اول نیازاتونو بسنجید بعد اقدام به خرید نه اینکه بگید خب من که پول میدم حالا یه امکان اضافی هم داشته باشه !!!
این حرف بنظر من نمیتونه منطقی باشه
شما اگه واقعا نیاز داری خب بخرید
یا اون دوستمون که میگفت گوشی من 3310 هست خب ایشون هم لازم داره و باید مدل 4g رو خریداری کنه
تو همون کشور های خارجی هم بین شهر ها اینترنت بی سیم وجود نداره و باید از اپراتور استفاده بشه اما همونجا هم کسی که نیاز داره این و به قول دوستمون گردشگر یا مهندسی هستش که تو راه هم به اینترنت جهت انجام دادن کارهاش نیاز داره باید اینترنت داشته باشه اونم اینترنت پر سرعت که این کارش اپل رو مجاب میکنه که بره به سمت 4g ولی کسی که نیاز نداره و حتی تو سفر هم کارداره و کارشو انجام میده و ذخیرشون میکنه و بعد اینکه برگشت اونارم انتقال میده به فضای کار پس لزوی نداره که سیم کارت خور داشته باشه
و حتی همون شخص میکتونه تو اقامتگاهی که هست حتی در صورت وجود نداشتن شبکه های بی سیم میتونه اینترنت گوشیشو روی تبلتش شیر کنه
ولی تو ایران امکانش نیست و به طرف گفته میشه این کارو ن ولی قبول نداره و پول اضافه دادن رو به صلاح میدونه
مسیر بین شهر ها و تو ماشین و اتوبوس یا هواپیما مکانی نیست که شخص لزوما در اون مکان به نت احتیاج داشته باشه و باید حتما تو همون لحظه هم به نت دسترسی داشته باشه وگرنه 1 میلیون دلار ضرر میکنه !!!

hamidrezavictor
25-03-2012, 12:28
130 دلار اختلاف مدل سیم کارت خور با مدل عادی هستش
باید ببینیم کاربردمون چیه
مثلا اگر طرف فقط تو خونه باشه و یا در محل کار و یا تحصیلش هم اینترنت WIFI باشه پس 3G و 4G هزینه اضافی هستش
ولی اگر شخص در مداوم در جایی باشه که اینترنت ADSL نباشد و یا اصلا جهانگرد باشه :31: اونوقت هست که حتما 3G لازمه
در ضمن وقتی اپل قابلیت خوردن سیم کارت درون آیپد را به عنوان یک انتخواب گران قیمت در نظر گرفته پس همه به اون اجتیاج ندارند
من هم به علت ضرر های WIFI و حساسیت عجیبی که امواجش دارم که باعث پختن مغزم میشه:31: مدل 3G را گرفته بودم و احتمالا مدل 4G را هم در اینده میگیرم
بعدش هم فکر نکنم مودم 3G اصلا روی ایپد کار کنه:31: (بدون جیلبریک)وگرنه قیمتش نصف در میاد تا خود آیپد سیم کارت خور
البته GPS در مدل 3G و 4G فراموش نشود که هست:31:که اگر شخص مداوم در حال جا به جای باشه براش لازمه

مگه مدل ipad 3g قابلیت wifi نداره که میگین چون ضرر داشت نخریدم؟؟؟؟ جفتش مثل همه فقط یکیش سیم کارتم میخوره :20: اگه فقط بخوایم تو خونه استفاده کنیم که چرا رفتیم تبلت خریدیم ؟؟؟؟ تبلت = ساخته شده برای جابجایی زیاد دیگه ... محل تحصیلم که فقط بازی میکنییییم :27: اونجا هم که کامپیوتر هست اینترنتم داره ولی همیشه wirlesse دانشگاه مشکل داره :41: مسافرت بخوایم بریم اینترنت نداریم دهکده رو هواست :31:

behrooztahmasbi
26-03-2012, 19:55
سلام ...

جناب Stream ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... مدیر محترم .

از قرار معلوم جناب عالی آیپد جدید رو خریدید و کاملا هم مشخصه تو زمینه آیپد خبره هستید .

لطف کنید به این مشکلات اخیر که در مورد ایپد جدید مطرح شده واکنش نشون بدید !!! :20: ( تایید یا تکذیب کنید خوب)

... بفرمایید این مشکلات با ارتقا نرم افزاری (ios6) قابل حل هست یا مشکل از عدم تعادل سخت افزاری توی کانفینگ سیستمه ؟؟؟؟

همون طور که دوستان دیگه هم اشاره کردن، مشکلاتی مثل ضعف وایر لس ، مشکل توی شارژ شدن آیپد ، گرم شدن و ...

با تشکر

hamidrezavictor
26-03-2012, 20:38
سلام ...

جناب Stream ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... مدیر محترم .

از قرار معلوم جناب عالی آیپد جدید رو خریدید و کاملا هم مشخصه تو زمینه آیپد خبره هستید .

لطف کنید به این مشکلات اخیر که در مورد ایپد جدید مطرح شده واکنش نشون بدید !!! :20: ( تایید یا تکذیب کنید خوب)

... بفرمایید این مشکلات با ارتقا نرم افزاری (ios6) قابل حل هست یا مشکل از عدم تعادل سخت افزاری توی کانفینگ سیستمه ؟؟؟؟

همون طور که دوستان دیگه هم اشاره کردن، مشکلاتی مثل ضعف وایر لس ، مشکل توی شارژ شدن آیپد ، گرم شدن و ...

با تشکر

گرم شدن ایپد که تایید شده ولی گفتا طبیعیه :20:

Stream
26-03-2012, 22:03

من قبلا یه چیزایی گفتم ولی به طور خلاصه:

ضعف وایرلس: من هیچ مشکلی احساس نکردم.

شارژ آیپد: قبلا توضیح دادم، حدود 1.5 برابر بیشتر طول می کشه ولی باز هم اذیت نمی کنه چون من آیپد قبلی رو هم شب ها شارژ می کردم و الان هم شب تا صبح کاملا شارژ میشه.

گرم شدن: بله گرم میشه ولی نه تا حدی که اذیت کننده باشه.. همین الان هم از آیفون یا اکثر تبلت های دیگه گرم تر نیست ولی نسب به آیپد 2 که اصلا گرم نمی شد کاملا محسوسه.

شارژ رو بعید می دونم در iOS 6 تغییر کنه، با بهینه تر کردن iOS و پردازش ها میشه مصرف پردازنده کمتر بشه و در نتیجه گرمای تولیدی هم کمتر و ضعف وایرلس رو که من مشاهده نکردم ولی این نوع مشکلات هم می تونن سخت افزاری باشن و هم نرم افزاری.

emadpumad
26-03-2012, 22:03

با تشکر

Ios ۶ مگه اومده ؟؟؟

airmaxwisp
26-03-2012, 23:59
Ios ۶ مگه اومده ؟؟؟

سلام و درود...

نه دوست عزیز... فعلا ارائه نشده و بعیده قبل از عرضه شدن آی فون نسل بعد ارائه بشه...

در پناه حق تعالی باشید

emadpumad
27-03-2012, 01:48
سلام و درود...

نه دوست عزیز... فعلا ارائه نشده و بعیده قبل از عرضه شدن آی فون نسل بعد ارائه بشه...

در پناه حق تعالی باشید

پس منظور این دوستمون چی بود از ارایه آی او اس ۶ ؟

behrooztahmasbi
27-03-2012, 09:12
پس منظور این دوستمون چی بود از ارایه آی او اس ۶ ؟

منظورم اینه که مشکلات مطرح شده برای آی پد جدید با ارائه اصلاحات نرم افزاری در IOS6 حل خواهد شد؟

Honradez
27-03-2012, 11:22
دوستان ممکنه بپرسم من چقدر باید این the new ipad را شارژ کنم قبل از اولین استفاده؟ یعنی منظورم اینه که آیا اصلا باید شارژش کنم یا شارژ نکنم و وقتی باطری خالی شد استفاده کنم و اینها؟ (هنوز روشنش نکرده ام)

emadpumad
27-03-2012, 11:29
دوستان ممکنه بپرسم من چقدر باید این the new ipad را شارژ کنم قبل از اولین استفاده؟ یعنی منظورم اینه که آیا اصلا باید شارژش کنم یا شارژ نکنم و وقتی باطری خالی شد استفاده کنم و اینها؟ (هنوز روشنش نکرده ام)

دوست گرامی شما بهتره برای شارژ اولیه حدود ۸ ساعت اونو داخل شارژ بگذارید و ازش استفاده نکنید و لی بعد از او دیگه عادی ازش استفاده کنید و هر وقت خواستید شارژش کنید هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
البته این ۸ساعت شارژ یک پیشنهاد هست که از سوی خیلیها گفته میشه و لی تا به حال هیچ دلیل قانع کننده ای برای انجام این کار در باطری های لیتیومی گفته نشده

---------- Post added at 12:29 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

منظورم اینه که مشکلات مطرح شده برای آی پد جدید با ارائه اصلاحات نرم افزاری در IOS6 حل خواهد شد؟

خوب شما حالا بزار بیاد تا بشه راجع بهش نظر داد و الا هنوز نیومده که کسی چه بدونه ؟

millad1388
27-03-2012, 14:22
دوست گرامی شما بهتره برای شارژ اولیه حدود ۸ ساعت اونو داخل شارژ بگذارید و ازش استفاده نکنید و لی بعد از او دیگه عادی ازش استفاده کنید و هر وقت خواستید شارژش کنید هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
البته این ۸ساعت شارژ یک پیشنهاد هست که از سوی خیلیها گفته میشه و لی تا به حال هیچ دلیل قانع کننده ای برای انجام این کار در باطری های لیتیومی گفته نشده
شاید بقیه بگند خودتون را بندازید تو چاه !می اندازید؟!
---------- Post added at 12:29 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

خوب شما حالا بزار بیاد تا بشه راجع بهش نظر داد و الا هنوز نیومده که کسی چه بدونه ؟
در لینک زیر هم یک مقایسه شده بین 5 تبلت و برای حرارت مشخص شده که آیپد جدید فقط 0.5 درجه فارنهایت گرمتر از ipad2 هستش:21: و 94 درجه فارنهایت گرما و از اکثر تبلتها پایینتره
یعنی فقط از مدل آیپد2 و Acer Iconia Tab A200 گرمتر هست و از تبلتهای
ASUS Transformer Prime=98.5
Kindle Fire= 96.5
BlackBerry Playbook= 95.5
خنکتر هستش

*Ali*
27-03-2012, 15:10

آقا عماد واسه چی چیزی که دلیل قانع کننده ای براش نداری به کسی توصیه میکنی؟ شارژ اولیه 8 ساعت و 10 ساعت و... مُرد! الان فقط لازمه دستگاه رو آورد بیرون و استفاده کرد. هر وقت هم که لازم شد زد به شارژ، نه کمتر و نه بیشتر، در مورد همه باتری های لیتیومی همین بحثه و اصلا نیازی به این کارها نیست. حالا باتری آیپد که جای خود دارد:31:!

در لینک زیر هم یک مقایسه شده بین 5 تبلت و برای حرارت مشخص شده که آیپد جدید فقط 0.5 درجه فارنهایت گرمتر از ipad2 هستش و 94 درجه فارنهایت گرما و از اکثر تبلتها پایینتره
یعنی فقط از مدل آیپد2 و Acer Iconia Tab A200 گرمتر هست و از تبلتهای
ASUS Transformer Prime=98.5
Kindle Fire= 96.5
BlackBerry Playbook= 95.5
خنکتر هستش
این دفعه اول، یا آخری نیست که به محصولات اپل خرده گیری میکنند. همیشه این بحث بوده. در مورد آیفون 4اس هم همه جوری از عمر باتریش صحبت میکردند که اگر یکی نمیدونست قکر میکرد باتری قلمی توی گوشی جاسازی شده! در حالی که همون آیفون با عمر باتری کمتر نسبت به نسل قبلی، بارها و بارها از اسمارت فون های مشابه دیگه بهتر عمل میکرد.
من هنوز برام سؤآله که برای چی این مزخرفات فقط به اپل چسبیده میشه. از معروف بودن اون حالشون بد میشه یا واقعاً خودشون هم میدونن که فقط اپله که بین بقیه شرکتا داره کار درست انجام میده و بقیه دست گرمی هستن! نمیدونم هنوز به نتیجه ای نرسیدم :31:.

aidin299
27-03-2012, 15:55
در مورد كامنت اقاي مدير
كه در جواب من فرمودن اتهام تبليغاتي بودن 4G توسط apple اصلا مطرح نيست،
ظاهرا دولت استراليا أخيرا از apple دقيقا به همين خاطر شكايت كرده !
دوستان ميتونن خبر رو از سايت هاى مختلف از جمله Next Web دنبال كنن.  

emadpumad
27-03-2012, 15:58
آقا عماد واسه چی چیزی که دلیل قانع کننده ای براش نداری به کسی توصیه میکنی؟ شارژ اولیه 8 ساعت و 10 ساعت و... مُرد! الان فقط لازمه دستگاه رو آورد بیرون و استفاده کرد. هر وقت هم که لازم شد زد به شارژ، نه کمتر و نه بیشتر، در مورد همه باتری های لیتیومی همین بحثه و اصلا نیازی به این حرف‌ها نیست. حالا باتری آیپد که جای خود دارد:31:!
.

ایشون یک سوالی کردن و بنده چیزی رو که میدونستم عنوان کردم خدمتشون
در پایین هم ذکر کردم که دلیل قانع کننده ای برای این کار از سوی کسانی که این پیشنهاد رو میکنن گفته نشده
تا الان کسی متضرر نشده از بابت این کار

*Ali*
27-03-2012, 19:18
ایشون یک سوالی کردن و بنده چیزی رو که میدونستم عنوان کردم خدمتشون
در پایین هم ذکر کردم که دلیل قانع کننده ای برای این کار از سوی کسانی که این پیشنهاد رو میکنن گفته نشده
تا الان کسی متضرر نشده از بابت این کار

شارژ ابتدایی برای نسل اول باتریها (Ni-Cd) بوده که نزدیک به 5 سال پیش منقرض شدند و اثری از اونها توی هیچ گوشی (از 1100 گرفته تا iPhone) نیست.

Farshid72
27-03-2012, 21:00
-------------------------------------------
در مورد هم شارژ هم شما درست میگید و اون نسل از باتری ها از بین رفته اند ولی همونطور که عماد جان هم گفتند استفاده از همون روش قدیمی باتری کسی رو از کار ننداخته...انداخته ؟

*Ali*
27-03-2012, 22:24
اگر ادبیاتی که توی توضیح اون مسئله به کار بردم درست نبوده و باعث شده عمادجان از من برنجند ازشون عذر میخوام. ولی صورت مسئله هنوز پابرجاست و من این شارژ ابتدایی رو قبول ندارم:31:. وقتی یه کار نه ضرر داره و نه سود، چه بهتر که آدم انجامش نده.

Farshid72
27-03-2012, 23:33
بهتره با قرار دادن مقاله یا رفرنسی به برسی این باتری ها پرداخته بشه
.....................
در مجموع تصور من اینه میشد تو باتری یپد از تنولوژی نانو یا شارژ خورشیدی استفاده بشه تا در بعضی موارد که دسترسی به برق نیست بشه با ابزار های دیگه اونو شارزش کرد

Stream
27-03-2012, 23:48
درباره شارژ باتری: هیچ نیازی به شارژ اولیه و ثانویه و زیاد شارژ نکردن و ... در باتری های لیتیومی نیست. تنها موردی که وجود داره شارژ و دشارژ کردن مرتب و نامنظمه (مثلا پایین اومدن تا 30-50 درصد و بردن تا 60 و دوباره تا 30 اومدن و ...) که باعث میشه Calibration سیستم حدس میزان شارژ موجود در باتری به هم بخوره و نتونه به درستی حدس بزنه چقدر شارژ باقی مونده. در این صورت هم با یکبار خالی کردن کامل شارژ دوباره درست میشه. همونطور که گفته شد هم شارژ اولیه و هر نوع رفتار خاص در شارژ کردن محصول هیچ ضرری نداره.

در مورد كامنت اقاي مدير
كه در جواب من فرمودن اتهام تبليغاتي بودن 4G توسط apple اصلا مطرح نيست،
ظاهرا دولت استراليا أخيرا از apple دقيقا به همين خاطر شكايت كرده !
دوستان ميتونن خبر رو از سايت هاى مختلف از جمله Next Web دنبال كنن.

شما اگه بخونید اپل خیلی واضح نوشته:
4G LTE is supported only on AT&T and Verizon networks in the US; and on Bell, Rogers and Telus networks in Canada. See your carrier for details.

این قضایا هم همیشه بوده، شما صبر کنید ببینید اپل محکوم میشه به همچین چیزی یا خیر. اونها میگن اپل باید به کل 4G LTE رو حذف کنه از اسم آیپد (مشکلشون با اسم iPad with WiFi + 4G است نه تبلیغات محصول) ، که می گن چون در این کشور پشتیبانی نمیشه باعث کج فهمی مشتری ها شده. :20:

در مجموع تصور من اینه میشد تو باتری یپد از تنولوژی نانو یا شارژ خورشیدی استفاده بشه تا در بعضی موارد که دسترسی به برق نیست بشه با ابزار های دیگه اونو شارزش کرد این ایده سال ها بوده ولی مشکل اینه که مقدار انرژی ای که میشه از یه سری پنل نوری در اطراف آیپد گرفت بسیار بسیار ناچیزه و به هیچ وجه تغییر محسوسی ایجاد نمی کنه. به طور مثال یه کیت درجه یک خورشیدی که بتونه 10 وات انرژی در زیر نور خورشید (نه محیط) تولید کنه حدود 2 برابر آیپد اندازه داره، 200 دلار قیمت و 2-3 کیلو وزن. نانو هم هیچ راه حل عملی ای توی این زمینه نداره.

اتفاقی که در آینده می افته شارژ های ولیرلسه.. چیزی شبیه شبکه های WiFi فعلی در محل های عمومی برای شارژ کردن موبایل ها و ... که هزینه اش رو هم بر اساس مصرف انرژی می گیرن. تکنولوژی باتری ها فعلا تا چندین سال آینده قرار نیست تغییر خاصی کنه و پیشرفت ها همه جزئی خواهند بود.

behrooztahmasbi
28-03-2012, 17:20
دوستانی که هم با آیپد 2 و هم آیپد جدید کار کردن !

تاچ کدوم روونتره ؟؟؟

.....

مقایسه دو تا آیپدا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3D5vkiOkpMPwc%26feature%3Drelated)

Farshid72
29-03-2012, 02:08
نمیدونم جاش اینجاس یا نه :
میدونید فلسفه اسم سیری چی بوده :
Dag Kittlaus, creator of Siri ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), recently gave a keynote at Technori Pitch and talked about how much Steve Jobs disliked the name Siri. Only after he couldn’t think of a better alternative did he finally succumb to using the name.

Dag insisted the name was great and continued to explain the meaning to Jobs. For those that don’t know, Siri actually translates in Norwegian to “beautiful woman who leads you to victory”. Kittlaus had previously worked with a woman named Siri when he first learned of the name and the origin. He was particularly fond of the name and even contemplated naming his first daughter Siri. When his first child ended up being a boy, the name didn’t quite work out the way he pictured. It did, however, find its way into a product we all know and love today.
.
.
.=کیتلاس سازنده سیری خیرا در ساخنرانی ها در پیچ technori صحبت کرد درباره ی اینکه استیو جابز از اسم سیری بدش میومده و بفکر یه جایگزین برای اون بوده ولی در نهایت اون تسلیم این اسم میشه و اسم بهتری نمیتونه براش پیدا کنه
ایشون پافشاری کردند که این اسم عالی هستش و اداه داد برای تشریح این اسم
سیری در واقع در زبان نروژی یعنی ز زیبایی که شما رو منجر به پیروزی میکنه
ایشون قبلا با خانومی که اسمشون سیری بود کار میکردند زمانس که اسم و منشا اونو آموخته بودند
خلاصه ایشون از این اسم خوشش میاد و حتی اسم اولین دخترشم سیری میزاره
در نهایت زمانی که بچش پسر میشه میبینه این اسم برای اون درست نیست و این اسم رو روی محصولی میزاره که ما الان عاشقش هستیم
Kittlaus had worked with Jobs for about a year before he became sick after Apple decided to purchase Siri
ایشون با اسی (استیو) کار میکنه تا قبل از مریض شدنش و بعد از اون اپل تصمیم میگیره همین اسم رو انتخاب کنه
و ....
--------------------------------------
ipad mini
.
.
.
شایعاتی در این باب موجوده ولی بهتره تا تبدیل به حقیقت نشده حرفی زده نشه...یه تبلت 8 اینچی هستش و گفته میشه اسم اون آیپد 3 هستش
و معمولا اونو جایگزینی برای ipod میدونن
-------------------------------
XRY security software extracts iPhone lock code really, really easily ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به بخش اندکی از این موضوع اشره میکنم و اونم اینکه :
خب همه اشخاص ابزار ها و برنامه و موضاعات و چیز های مهمی توی دستگاه خودشون دارن و یخورده ترسناک که پلیس یا یه سارق بتونه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشه
البته تصور من اینه که این موضوع تنها به آیفون ختم نمیشه و میتونه در مورد آیپد بیشتر خطرناک باشه

29-03-2012, 09:48
دوستان قصد خرید یک فقره New iPad داریم :دی
سوالی که واسم مطرحه اینه که آیا 16GB برای موجودی مثل من (توضیح خواهم داد درباره این موجود پلید :دی) کافیه یا نه...
الان روی آیپاد تاچ 9 گیگ موسیقی دارم و 15 گیگابایت اپلیکیشن هامه... البته اون 15 گیگ شامل ویدیو هام هم میشه که زیادن...
استفاده اصلی من فیلم دیدن و وبگردیه... احتمال زیاد جیلبرک هم نخواهم کرد و به همین خاطر اپلیکیشن هام هم از حالت فعلی که هر چی میاد دم دستم دانلود میکنم کمتره :دی
مشکل اصلیم اینه که پول 32 و 64 رو ندارم :( :دی
نظر شما چیه؟!

Farshid72
29-03-2012, 10:48
دوستان قصد خرید یک فقره New iPad داریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوالی که واسم مطرحه اینه که آیا 16GB برای موجودی مثل من (توضیح خواهم داد درباره این موجود پلید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کافیه یا نه...
الان روی آیپاد تاچ 9 گیگ موسیقی دارم و 15 گیگابایت اپلیکیشن هامه... البته اون 15 گیگ شامل ویدیو هام هم میشه که زیادن...
استفاده اصلی من فیلم دیدن و وبگردیه... احتمال زیاد جیلبرک هم نخواهم کرد و به همین خاطر اپلیکیشن هام هم از حالت فعلی که هر چی میاد دم دستم دانلود میکنم کمتره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل اصلیم اینه که پول 32 و 64 رو ندارم :( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نظر شما چیه؟!
ببین موجود پلید ما اگه برنامه هات در حد 9 10 گیگ باشه خب خوبه و مشکلی وجود نداره لی اگه میخواید 16 گیگ بگیرید باید خیلی زود به زود اطاعات رو به کامپیوتر بریزید یعنی اینکه از حافظه آیپد برای انبار اطلاعات استفاده نکنید و مثلا فیلم و آهنگ بریزید و بعد 2 3 هفته که هه رو تمام کردید و همه آهنگ ها رو گوش دادید و فیلم هارو دیدید اونارو سریع به کامپیوتر منتقل کنید و سری جدید آهنگ و فیلم هارو روش بریزید
در این صورت 16 گیگ میتونه برای شما مفید باشه

Stream
29-03-2012, 15:17
ipad mini
.
.
.
شایعاتی در این باب موجوده ولی بهتره تا تبدیل به حقیقت نشده حرفی زده نشه...یه تبلت 8 اینچی هستش و گفته میشه اسم اون آیپد 3 هستش
و معمولا اونو جایگزینی برای ipod میدونن
-------------------------------
XRY security software extracts iPhone lock code really, really easily ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 12%2F03%2F28%2Fxry-security-software-extracts-iphone-lock-code-easily%2F)

خب همه اشخاص ابزار ها و برنامه و موضاعات و چیز های مهمی توی دستگاه خودشون دارن و یخورده ترسناک که پلیس یا یه سارق بتونه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشه
البته تصور من اینه که این موضوع تنها به آیفون ختم نمیشه و میتونه در مورد آیپد بیشتر خطرناک باشه

تبلت 8 اینچی که جایگزینی برای آیپاد نیست... صحبت از آیپاد تاچ 5 اینچی بود که باز هم به نظر من اتفاق نمی افته و آیپاد تاچ کماکان هم سایز و اندازه و کاملا مشابه آیفون می مونه.

درباره امنیت اطلاعات هم این ریسک همیشه وقتی اطلاعات در یه دستگاه موبایله وجود داره و واقعا کاری نمیشه کرد. الان بهترین کار همین iCloud و Find my iPhone اپله که میشه در صورت گم شدن بطور ریموت اطلاعات رو از دستگاه پاک کرد.

دوستانی که هم با آیپد 2 و هم آیپد جدید کار کردن !
تاچ کدوم روونتره ؟؟؟
.....
مقایسه دو تا آیپدا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3D5vkiOkpMPwc%26feature%3Drelated)

دقیقا مثل هم هستن ولی وقتی iOS 6 عرضه بشه اون موقع تفاوت محسوس خواهد بود مثل همه آیفون/آیپد ها که همیشه جدیدترین دستگاه در جدیدترین نسخه iOS بطور محسوس بهتر از دستگاه های قدیمی تره.

دوستان قصد خرید یک فقره New iPad داریم :دی
سوالی که واسم مطرحه اینه که آیا 16GB برای موجودی مثل من (توضیح خواهم داد درباره این موجود پلید :دی) کافیه یا نه...
استفاده اصلی من فیلم دیدن و وبگردیه... احتمال زیاد جیلبرک هم نخواهم کرد و به همین خاطر اپلیکیشن هام هم از حالت فعلی که هر چی میاد دم دستم دانلود میکنم کمتره :دی
مشکل اصلیم اینه که پول 32 و 64 رو ندارم :( :دی
نظر شما چیه؟!

من با وضع فعلی 16 گیگ رو توصیه نمی کنم.. اکثر اپ ها حجمشون بیشتر شده، فیلم هایی که می ریزیم هم اکثرا با کیفیت تر میشن (فیلم های 720p و 1080p روی آیپد جدید تفاوت بسیار بسیار محسوسی در کیفیت دارن، برای همین هم خود به خود آدم ترغیب میشه حتما 1080p نگاه کنه). حتی عکس ها و فیلم هایی هم که می گیریم (اگه بگیریم) باز هم حجیم تر هستن.

من شخصا هیچ فیلمی روی آیپد نمی ریزم (همه فیلم ها رو با iTunes Home Sharing یا AirVideo وایرلس استریم می کنم و می بینم)، و فقط اپ و موسیقی دارم و همین الان 16 گیگ رو رد کردم. من چند نفر رو می شناسم که 16 گیگ گرفتن و حالا پشیمونن که چرا بیشتر نگرفتن یا اینکه پس دادن و 32/64 گرفتن.

29-03-2012, 18:44
من با وضع فعلی 16 گیگ رو توصیه نمی کنم.. اکثر اپ ها حجمشون بیشتر شده، فیلم هایی که می ریزیم هم اکثرا با کیفیت تر میشن (فیلم های 720p و 1080p روی آیپد جدید تفاوت بسیار بسیار محسوسی در کیفیت دارن، برای همین هم خود به خود آدم ترغیب میشه حتما 1080p نگاه کنه). حتی عکس ها و فیلم هایی هم که می گیریم (اگه بگیریم) باز هم حجیم تر هستن.

من شخصا هیچ فیلمی روی آیپد نمی ریزم (همه فیلم ها رو با iTunes Home Sharing یا AirVideo وایرلس استریم می کنم و می بینم)، و فقط اپ و موسیقی دارم و همین الان 16 گیگ رو رد کردم. من چند نفر رو می شناسم که 16 گیگ گرفتن و حالا پشیمونن که چرا بیشتر نگرفتن یا اینکه پس دادن و 32/64 گرفتن.
اصلا به یاد استریم نبودم !
با این تفاسیر بیشتر رو 16 گیگ مصمم شدم : ))
موسیقی اصلا فکر نمیکنم با توجه به سایز آیپد چیزی سینک کنم...
میمونه فقط اپ... در اون رابطه هم با وجود محدودیت های مالی وحشتناک من و همچنین اینترنت محدود ، فکر نمیکنم قادر به خرید تعدادی اپلیکیشن باشم که فضا کم بیاد :دی :دی :دی فقط میمونه مساله اینکه یه وقتی بشه دانلود کنم و جیلبرک کنم / ترایال ها رو بگیرم :دی
اما مشکل اصلی من همون اختلاف 100$ ـیه ، مقدار زیادی پوله واسه من :|

mf.designing
30-03-2012, 11:02
سلام به تمام دوستان گلم
منم قصد خرید یک فروند آیپد جدید دارم ! :دی آخر مارم راضی کردید از آندروئیدمون دست بکشیم ! :دی
اما در مورد خرید میخوام بسپرم یکی از دوستان که میره مکه از اونجا برام بیاره ! میخوام بپرسم که باید به چه نکاتی توجه کنه ؟! قیمتش اونجا چطوری هست و چقدر فرق میکنه ؟! اصلا منطقی هست این کار ؟

ممنون

behrooztahmasbi
30-03-2012, 22:59
سلام دوستان

من سپردم یکی از فامیلامون از کانادا برام آیپد جدید رو بخره ... بفرمایید مالیات خرید چن درصده؟ ... و میشه این مالیات رو هنگام خروج از کشور کانادا ( توی فرودگاه) پس گرفت یا خیر ؟؟؟

این توضیح رو هم بدم ایشون کانادا درس میخونه و مقیم اونجاس. ... یا خودشون یا یکی از دوستانشون که ایشون هم مقیم کاناداس تا چن وقت دیگه میان ایران و برام میارنش

ممنون

matin_vv
31-03-2012, 23:22
دوستان الان آیپد جدید رو میشه جیلبریک آنتترد کرد؟

farzan311
01-04-2012, 00:52
متاسفانه هنوز امکانش نیست و فکر هم نکنم به زودی بیاد

JoWkErsSs
01-04-2012, 12:05
متاسفانه هنوز امکانش نیست و فکر هم نکنم به زودی بیاد

نباید انقدر با صراحت گفت " فکر نکنم به این زودی بیاد "
من فکر میکنم تا آینده نه چندان دوری شاهد جیلبرک آنتدر آیپد جدید باشیم . با توجه به این ویدئو ...

دانلود ویدئو از سرور Mediafire ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

emadpumad
02-04-2012, 11:48

خیر الان نه میشه جیلبریک آنتدر کرد نه تدر
حالا حالا ها هم خبری نیست

farzan311
02-04-2012, 12:23
نباید انقدر با صراحت گفت " فکر نکنم به این زودی بیاد "
من فکر میکنم تا آینده نه چندان دوری شاهد جیلبرک آنتدر آیپد جدید باشیم . با توجه به این ویدئو ...

دانلود ویدئو از سرور Mediafire ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3Fjxwbt1obd146dcc)

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نه حالا حالا ها نمیاد
طبق این ها

کلا هر وقت این ها رو میگند یعنی باید بشینی سماق بمکی:31:

emadpumad
02-04-2012, 12:24
نه حالا حالا ها نمیاد
طبق این ها

کلا هر وقت این ها رو میگند یعنی باید بشینی سماق بمکی:31:

تایید میشه

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

behrooztahmasbi
03-04-2012, 10:25
سلام دوستان

من سپردم یکی از فامیلامون از کانادا برام آیپد جدید رو بخره ... بفرمایید مالیات خرید چن درصده؟ ... و میشه این مالیات رو هنگام خروج از کشور کانادا ( توی فرودگاه) پس گرفت یا خیر ؟؟؟

این توضیح رو هم بدم ایشون کانادا درس میخونه و مقیم اونجاس. ... یا خودشون یا یکی از دوستانشون که ایشون هم مقیم کاناداس تا چن وقت دیگه میان ایران و برام میارنش

ممنون

دوستان کسی اطلاعی نداره؟

emadpumad
03-04-2012, 10:45
دوستان کسی اطلاعی نداره؟

شما بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که این دوستتون وقتی میخاد آیپد رو باخودش بیاره در جعبه رو باز کنه و آیپد رو از تو جعبه در بیاره
و اینجوری نه گمرکی بهش می خوره نه هزینه دیگه
من خودم برای یکی از دوستان از دوبی همینجوری آوردم

behrooztahmasbi
03-04-2012, 11:10
شما بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که این دوستتون وقتی میخاد آیپد رو باخودش بیاره در جعبه رو باز کنه و آیپد رو از تو جعبه در بیاره
و اینجوری نه گمرکی بهش می خوره نه هزینه دیگه
من خودم برای یکی از دوستان از دوبی همینجوری آوردم

دوست عزیز ...
منظورم گمرک نبود ... وقت خرید از کشور های اروپایی و آمریکای شمالی (همون لحظه خرید) یه درصدی مالیات به اجناس میخوره (برای کشور کانادا 16 تا 17 درصد) برای مثال آیپد 499 دلاری وقت خرید توی کانادا (499+(499*17/100)) میشه . یعنی برابر 584 دلار .

سوال من اینه که افراد مقیم کانادا هم میتونم توی فرودگاه در هنگام خروج از کشور هم این 17 درصد رو پس بگیرن(چون میشه این مالیات رو هنگام خروج جنس پس گرفت) یا فقط توریست ها این امکان رو دارن؟

با تشکر

behrooztahmasbi
03-04-2012, 11:17
رضایت 98 درصدی دارندگان آیپد جدید از این تبلت

*Ali*
03-04-2012, 11:30
XRY security software extracts iPhone lock code really, really easily ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

XRY’s two-minute iPhone passcode exploit debunked ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Stream
04-04-2012, 13:57
دوست عزیز ...
منظورم گمرک نبود ... وقت خرید از کشور های اروپایی و آمریکای شمالی (همون لحظه خرید) یه درصدی مالیات به اجناس میخوره (برای کشور کانادا 16 تا 17 درصد) برای مثال آیپد 499 دلاری وقت خرید توی کانادا (499+(499*17/100)) میشه . یعنی برابر 584 دلار .

سوال من اینه که افراد مقیم کانادا هم میتونم توی فرودگاه در هنگام خروج از کشور هم این 17 درصد رو پس بگیرن(چون میشه این مالیات رو هنگام خروج جنس پس گرفت) یا فقط توریست ها این امکان رو دارن؟

با تشکر

خیر فقط توریست ها می تونن یا افرادی که قصد برگشت ندارن (مثلا دانشجویی که داره بعد از پایان دوره تحصیلش برمی گرده کشورش).. افرادی که اقامت دارن نمی تونن.

hamidrezavictor
04-04-2012, 14:32
الان ایپد جدیدو بگیریم هزبنه ی برنامه هاش چجوریه؟ کلا چقدر باید پول برنامه بدم که 100% برای شروع کار لازمه؟ هر برنامه اورجینال چند در میاد؟ کسی هست برنامه اورجینال برامون بریزه پولشو بگیره؟؟؟

hike
04-04-2012, 15:26
الان ایپد جدیدو بگیریم هزبنه ی برنامه هاش چجوریه؟ کلا چقدر باید پول برنامه بدم که 100% برای شروع کار لازمه؟ هر برنامه اورجینال چند در میاد؟ کسی هست برنامه اورجینال برامون بریزه پولشو بگیره؟؟؟
گیفت کارت itunes نیاز دارید. مثلا 20 دلاری میخرید بعد با این کارت خرید میکنید و از اعتبارش بسته به مبلغ نرم افزار کم میشود. در ایران هم می فروشند. اپل استور هم که باز شده دیگه مشکلی نیست. اینکه واقعا چه برنامه هایی لازمه خودمم هنوز نمیدونم. چون نیاز خاصی هنوز احساس نکردم. (ipad 2 )

emadpumad
04-04-2012, 15:31

شما میتونید یه گیفت کارت ۱۵ دلاری برای شروع کار بخرید و خیلی از نیازهاتونو بر طرف کنید
مثل کاری که من کردم
یه گیفت کارت ۱۵ دلاری خریدم کلا ۶ دلارشو مصرف کردم که با اون یه پلیر خریدم برای دیدن فیلمهای اچ دی
الانم که جیلبریک کردم دستگاهمو اون ۹دلار اضاف اومد
خیلی از برنامه ها هم میتونید رایگان دریافت کنید
آیپد دو

hamidrezavictor
04-04-2012, 16:38
مگه new ipad جیلبریکش هست؟؟؟؟

koroshfe
04-04-2012, 16:41

منظورشون آیپد 2 ه خودشونه :46:

aidin299
05-04-2012, 02:33
سوال : خريد iPad جديد از شركتي كه مدعيه از hong kong خريداري كرده ، صلاحه ؟ تقلبى نباشه يه وقت ؟! 

emadpumad
05-04-2012, 09:55
سوال : خريد iPad جديد از شركتي كه مدعيه از hong kong خريداري كرده ، صلاحه ؟ تقلبى نباشه يه وقت ؟! 

جواب : اگر حضوری میخرید و میتونید در هنگام خرید کالا اون رو ببینید و چک کنید بله در غیر این صورت بر میگرده به وجدان کاری اون شرکت

Farshid72
05-04-2012, 11:07
لان ایپد جدیدو بگیریم هزبنه ی برنامه هاش چجوریه؟ کلا چقدر باید پول برنامه بدم که 100% برای شروع کار لازمه؟ هر برنامه اورجینال چند در میاد؟ کسی هست برنامه اورجینال برامون بریزه پولشو بگیره؟؟؟
ببینید دوسته عزیز شما نیازی نیست که گیف کارت بخرید
شما میتونید از فروشگاه های مجاز یعنی همون اپل استور ها آیپد خودتونو بخرید و اونجا خودشون با دریافت مبلغی به اندازه حجم آیپد شما مثلا اگه 64 داشته باشید براتون میتونن پر برنامه کننش
و صد البته این برنامه ها داری گارانتی هستش و شما میتونید هر سه ماه یکبار یا اصلا هروقت که خواستید به اونا مراجعه کنید و برنامه های مورد نیازتونو ازشون بخواید که براتون بریزند یا اینکه بعد از مدتی برای دریافت level ها و فایل های جدید برنامه ها به اونا مراجعه کنید
شایان ذکر هست که این پشتیبانی نرم افزاری تنها با همون مبلغی هست که شما هنگام خرید میدید
ممکن شما فک کنید که برنامه های رایگان رو میریزند در صورتی که هر نوع برنامه با هر قیمتی داشته اونا دارن یا اینکه براتون دانلودش میکنن

kelark
05-04-2012, 14:07

شما میتونی با 30 تومن کل اپ ها موجود اپ ترکر ( یا کرک شده ها رو در بازار رو بریزی ) یکم دردسر داره ولی اگر وارد باشی می ارزه ( به قولا توجیه اقتصادی داره )

اطلاع بیشتری خواستی پی ام بده .

البته اینم بگم که با جیلبریک خیلی راحت تر هست . من خودم Ipad 2 که دارم رو جیل بریک کردم ولی متستفانه مجبورم بفروشمش . انشالا سال آینده که یکم پول گیرمون بیاد یه آیپد جدید بخریم تااوم موقع هم جیلبریک 5.2 هم اومده :31:

emadpumad
05-04-2012, 16:20
شما میتونی با 30 تومن کل اپ ها موجود اپ ترکر ( یا کرک شده ها رو در بازار رو بریزی ) یکم دردسر داره ولی اگر وارد باشی می ارزه ( به قولا توجیه اقتصادی داره )

اطلاع بیشتری خواستی پی ام بده .

البته اینم بگم که با جیلبریک خیلی راحت تر هست . من خودم Ipad 2 که دارم رو جیل بریک کردم ولی متستفانه مجبورم بفروشمش . انشالا سال آینده که یکم پول گیرمون بیاد یه آیپد جدید بخریم تااوم موقع هم جیلبریک 5.2 هم اومده :31:

دوست گرامی میشه این روشتون رو در فروم بگید تا ما هم استفاده کنیم ؟:20:

behrooztahmasbi
05-04-2012, 21:52
سلام

دوستان از این iPad Camera Connection Kit میشه بعد از جیلبریک کردن آیپد به عنوان پورت یو اس بی استفاده کرد؟

فلش و هارد رو ساپورت میکنه؟

kelark
05-04-2012, 22:08
روش من نیست - این لینک رو ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در فروم های مشابه هم بگردید می تونید با قیمت گرونتر پیدا میکنید ( 29 تومن هم پیدا کنید ) . :31:

نکته باید یک مک داشته باشی یا اینکه شبیه سازیش کنی با نرم افزار هایی VMware که بتونید این کارو انجام بدید .

emadpumad
06-04-2012, 13:17
سلام

دوستان از این iPad Camera Connection Kit میشه بعد از جیلبریک کردن آیپد به عنوان پورت یو اس بی استفاده کرد؟

فلش و هارد رو ساپورت میکنه؟

بله ساپورت میکنه

behrooztahmasbi
06-04-2012, 14:14
سلام دوستان

دنبال یه کاور خوب برای آیپدم هستم ( میخوام حداقل چرمی باشه و حالت کلاسوری هم داشته باشه) ... در ضمن لازم نیست توی ایران باشه ... چون من دارم از اونور آب :31: خرید میکنم فقط اگر توی ای بی باشه حله.

ممنون

behrooztahmasbi
06-04-2012, 15:04
بله ساپورت میکنه

دوست عزیر شنیدم چون این کیت مال دوربینه فقط فرمت های عکس و فیلم رو باز میکنه

حالا با جیلبریک کردن تمام محتویات فلش (مثل PDF) رو نشون میده ؟؟؟

emadpumad
06-04-2012, 17:00
دوست عزیر شنیدم چون این کیت مال دوربینه فقط فرمت های عکس و فیلم رو باز میکنه

حالا با جیلبریک کردن تمام محتویات فلش (مثل PDF) رو نشون میده ؟؟؟
اگر دستگاهتون جیلبریک باشه توسط برنامه ifile میتونید به تمام محتویات دسترسی داشته یاشید

hamidrezavictor
07-04-2012, 14:38
ipad 2 یا new ipad ؟؟؟؟؟؟ در حال حاضر کدوم بهتره؟؟؟؟

emadpumad
07-04-2012, 15:20
ipad 2 یا new ipad ؟؟؟؟؟؟ در حال حاضر کدوم بهتره؟؟؟؟
!!!
اگر بودجه کسی که میخاد آیپد بخره کفاف بده مسلما آیپد جدید
اگر نه که آیپد 2 به صرفه تر هست الان
ولی هر چه بگذریم نسل های گذشته منسوخ میشن و من به شخصه دوست دارم از آخرین تکنولوژی استفاده کنم

hamidrezavictor
07-04-2012, 17:18
!!!
اگر بودجه کسی که میخاد آیپد بخره کفاف بده مسلما آیپد جدید
اگر نه که آیپد 2 به صرفه تر هست الان
ولی هر چه بگذریم نسل های گذشته منسوخ میشن و من به شخصه دوست دارم از آخرین تکنولوژی استفاده کنم

الان من با 1500 میتونم یک ipad 2 64gig 3g بخرم جیلبریکش کنم هرچی برنامه میخوامم روش نصب کنم ولی new ipad 16gig 4g کمترین قیمتش 1650 شما بودین انتخابتون کدوم بود... امکانش هست برنامه یا بازی جدید بیاد که فقط new ipad اجراش کنه؟؟؟؟

emadpumad
07-04-2012, 17:38
الان من با 1500 میتونم یک ipad 2 64gig 3g بخرم جیلبریکش کنم هرچی برنامه میخوامم روش نصب کنم ولی new ipad 16gig 4g کمترین قیمتش 1650 شما بودین انتخابتون کدوم بود... امکانش هست برنامه یا بازی جدید بیاد که فقط new ipad اجراش کنه؟؟؟؟

به نظر من که الان چندان موقعیت خوبی برای خرید نیست
من یه بار در چنین موقعیتی برای آیفون فور اس گیر کردم و احساس کردم بهترین تصمیم اینه که منتظر آیفون بعدی یا شاید گوشی دیگه ای باشم
پیشنهاد من به شما اینه اگر تمایل به خرید در این زمان رو دارید یه آیپد ۲ بخرید
در مورد سوال دومتون هم نظرم اینه که باید منتظر موند و دید
گر چه تا الان هر بازی و برنامه ای برای آیپد ۲ اومده برای آیپد یک هم اومده و معمولا دولوپر ها برنامه ها شونو برای تمام آیدیوایسها ارایه مین که شاید تفاوتهایی هم با هم داشته باشه

F0X
07-04-2012, 17:44
من آیپد جدید گرفتم وای فای ش قطع و وصل میشه

emadpumad
07-04-2012, 17:46

مبارک باشه
میشه بیشتر توضیح بدید راجع به این مشکلتون ؟

hamidrezavictor
07-04-2012, 20:36

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :41: اینجا یک سری بزن دلیلشو میفهمی

aidin299
07-04-2012, 23:02
با سلام خدمت دوستان
بنده ٢ روزى هست كه iPad جديد خريدم(64Gig)+4G و دارم باهاش كار ميكنم. نكاتى به ذهنم رسيد كه شايد براتون مفيد باشه.
١-در مورد مشكل wifi كه دوستمون اشاره كردن ، اين مساله محدود به مدلهاى wifi only هست ولذا توى مدل 4g ديده نميشه .حتي الان اين iPad جديد من نسبت به iPad 2 به وضوح سريعتر page باز ميكنه و يا download ميكنه. :20:

٢- بدترين بدشانسي حين خريد يك new iPad اينه كه صفحش زرد يا متمايل به زرد باشه ( به جاى blue&white).كه توصيه ميكنم از هر جا مي خريد همونجا باز كنيد وخوب بررسي كنيد.

٣-كلا من راضي هستم و به خصوص واسه سلامت بينايي خيلي بهتر از مدل قبليه و راحت تر .مشكل حرارت بالا هم زياد ملموس نيست.

mf.designing
07-04-2012, 23:07
دوستان کسی جواب منو نداداا تو چند صفحه قبلی ! خواهش دارم کمکم کنید :46:
من قصد خرید آیپد جدید دارم . از دوستان کسی میخواد چند وقت دیگه بره مکه ! از اونجا برام بخره مشکلی نداره ؟! قیمتش کمتر میشه از ایران ؟!

emadpumad
08-04-2012, 00:24
دوستان کسی جواب منو نداداا تو چند صفحه قبلی ! خواهش دارم کمکم کنید :46:
من قصد خرید آیپد جدید دارم . از دوستان کسی میخواد چند وقت دیگه بره مکه ! از اونجا برام بخره مشکلی نداره ؟! قیمتش کمتر میشه از ایران ؟!
از مکه قیمتش با ایران چندان فرقی نمیکنه مخصوصا با این قیمت ارز !

emadpumad
08-04-2012, 00:59
بر رسی آیپد جدید

زمانی که استیو جابز در سال ۲۰۱۰ آیپد را معرفی کرد، با انتقاد بسیاری از طرفداران اپل و کارشناسان مواجه شد و آنها این محصول را یک شکست برای اپل می دانستند. در واقع تصویر ذهنی مردم از تبلت یک وسیله نزدیک به لپ تاپ بود که صفحه لمسی داشت و به راحتی قابل حمل بود، اما استیو جابز سعی کرد با توسعه سیستم عامل موبایلی اش بر روی تبلت، این تصویر را از ذهن مصرف کنندگان پاک کند و یک وسیله جدید را معرفی کند، وسیله ای که در واقع یک آیفون بزرگ بود و تنها شما نمی توانستید با آن تماس برقرار کنید.

فروش زیاد آیپد نشان داد که اپل به سبب در اختیار داشتن اعتماد مشتریان می تواند نوع نیاز کاربران را هم تغییر دهد و برای آنها نیازی جدید را تولید کند. نفوذ اپل در بازار، به مصرف کنندگان هم ختم نشد و شرکت های تولید کننده لوازم الکترونیکی را هم مجبور به تغییر در رویه تولید تبلت کرد و در واقع استیو جابز تیر خلاص تبلت های ویندوزی، که از سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت استفاده میکردند را شلیک کرد.

حال پس از گذشت ۲ سال، اپل نسل سوم آیپد را برای مشتریان عرضه کرده است و طی این مدت سعی کرده تا یک تبلت بی عیب و نقص را روانه بازار کند، اما چقدر در انجام این کار موفق بوده را می توانید، در ادامه این مطلب مطالعه کنید.

اولین نکته ای سوال برانگیز راجع به آیپد جدید، نحوه نامگذاری آن توسط اپل بود، اپل ترجیح داد تا آیپد جدید را تنها آیپد بنامد و ارقام نشان دهنده نسل آن را از انتهایش حذف کند، بعضی از محصولات اپل هم از این روند نامگذاری بهره می برند. مک بوک، آی مک، آیپاد و ... ، عددی که نشان دهنده مدل آنها باشد را به دنبال ندارند.
اما آیپد جدید از لحاظ ظاهری بسیار به مدل پیشین خود شبیه است و ممکن است در نگاه اول نتوانید این ۲ را از هم تمیز دهید.

ظاهر فیزیکی و مشخصات سخت افزاری
اگر آیپد ۲ را در دست گرفته باشید، باید بگوییم که آیپد جدید اندکی از مدل قبلی خود ضخیم تر و سنگین تر است. آیپد جدید که ۹/۴ میلیمتر قطر دارد، با هم رده قبلی خود تنها ۰/۶ میلیمتر فاصله دارد و در عمل این میزان ضخامت محسوس نخواهد بود. اما به سبب استفاده از باتری بزرگتر نسبت به مدل قبلی، این مدل ۵۱ گرم از آیپد۲ سنگین تر است و شما یک وسیله ۶۵۲ گرمی را در اختیار خواهید داشت.

محل قرارگیری کلید ها، جنس بدنه و جنس شیشه روی صفحه نمایش دقیقا همانند مدل قبلی آیپد است و آلومینیوم همان حس استحکام را به شما القا خواهد کرد. قطر شیشه نصب شده هم به اندازه کافی زیاد است که فشارهای وارده توسط انگشت آن را خم نکند. در واقع این بار هم، آلومینیوم به کمک اپل آمده است تا زیبایی و استحکام را در کنار هم قرار دهد.

در بالای آیپد شما جک ۳/۵ میلیمتری هدفون، کلید پاور/اسلیپ و میکروفون را می بینید. همه چیز دقیقا در همان جای قبلی قرار دارد.

پایین آیپد نیز درگاه ۴۰-پینی به منظور اتصال به USB و یا HDMI و دیگر تجهیزات جانبی تعبیه شده است. محل قرارگیری بلندگو نیز در آیپد جدید تغییری نکرده است و در همان جای قبلی به صورت مونو قرار دارد. حداقل انتظار داشتیم تا اپل محل بلندگو را به مکانی بهتر تغییر دهد، تا در هنگام استفاده به صورت عمودی، قرار گرفتن دست در گوشه آیپد مانع از خروج صدا نشود.

کلیدهای تنظیم صدا و قفل کردن چرخش صفحه/قطع صدا نیز همچنان در محل سابق خود، در گوشه سمت چپ دستگاه خودنمایی می کنند.

سمت راست دستگاه هم درگاه قرارگیری سیم کارت میکرو است که تنها در مدل های 4G مشاهده می شود.

پشت آیپد جدید، پوشش پلی کربنات مشکی رنگ به منظور آنتن دهی شبکه های موبایلی قرار دارد و بدیهی است که در مدل وای-فای این پوشش وجود نداشته باشد. همچنین وجود دوربین ۵ مگاپیکسلی در این قسمت به چشم می خورد که به گفته اپل، این شرکت از تکنولوژی چیدمان لنزی که در آیفون 4S بهره برده است، در آیپد نیز استفاده کرده است و اما خبری از فلش LED در اینجا نیست.

از لحاظ پشتیبانی از شبکه های مخابراتی، آیپد جدید تقریبا می تواند با اکثر شبکه های نسل دوم، سوم و چهارم کار کند و تنها در برخی از نقاط همانند استرالیا، آیپد جدید با نسل چهارم شبکه های مخابراتی سازگار نیست.
آیپد جدید در نسل دوم از شبکه های GSM با باند 800/900/1800/1900 و شبکه های CDMA با باند 800/1900 پشتیبانی می کند. همچنین در نسل سوم با شبکه های HSDPA با باند 850/900/1900/2100 و نسل چهارم با شبکه های LTE با باند 700 سازگار خواهد بود. به لطف LTE آیپد جدید می تواند تا سرعت ۴۲ مگابیت به شبکه وصل شود.
وجود چیپ بلوتوث ۴ نیز به شما کمک می کند تا در هنگام استفاده از این تکنولوژی میزان انرژی کمتری را از باتری مصرف کنید. همانند آیپد قبل وای-فای آیپد جدید از استاندارد های 802.11a/b/g/n پشتیبانی می کند. به خاطر داشته باشید که تنها مدل ۴جی آیپد جدید مجهز به جی پی اس خواهد بود و مدل وای-فای آن از این امکان محروم است.

جلوی آیپد هم همانند مدل سابق تغییر نکرده است و آی پد در ۲ رنگ سفید و مشکی عرضه می شود. دوربین VGA جلو هم همچنان به قوت خود باقی است و حداقل انتظار می رفت که کیفیت آن به 720p ارتقا پیدا کند.

صفحه نمایش
اپل تمام تلاش خود را برای جا دادن پیکسل های فراوان در دستگاهایش می کند. پس از ارائه آیفون ۴ با صفحه نمایش رتینا که دارای تراکم ۳۳۰ پیکسل در اینچ بود، اپل این بار آیپد را با صفحه نمایش ۲۶۴ پیکسل در اینچ به بازار عرضه کرده است. صفحه نمایشی که توسط سامسونگ برای اپل طراحی و تولید گردیده است. این صفحه نمایش 9.7 اینچی که دارای رزولوشن ۱۵۳۶ در ۲۰۴۸ پیکسل است، کیفیت خیره کننده ای دارد. که با قاطعیت تمام می توانیم بگوییم که تا کنون چنین صفحه نمایشی با این کیفیت ندیده ایم. اما میزان نمایش رنگ این صفحه نمایش اندکی از صفحات نمایش Super AMOLED از شرکت سامسونگ کمتر است و حدس می زنیم که اپل به منظور بهینه سازی مصرف انرژی سعی کرده تا کنتراست تصویر را اندکی کم کند. به هر حال این صفحه نمایش، با چشمان شما دوست صمیمی است و شما از تماشا کردن آن خسته نخواهید شد.

بعد از مدتی کار کردن با آیپد جدید، می توانیم بگوییم که نگاه کردن به آیپد قدیمی سخت شده بود و به صورت عجیبی پیکسل های آیپدهای قدیمی تر قابل رویت می شدند.

در واقع بهتر است همین جا خیال تان را راحت کنیم و بگوییم که اگر جذب صفحه نمایش آیپد جدید نشدید، بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید و به دنبال آیپد ۲ بروید. زیرا صفحه نمایش جدید را می توان قابلیت برتر این آیپد دانست و موفقیت آتی آن مدیون این صفحه نمایش خواهد بود. پیدا کردن عکسی که بتوانیم کیفیت صفحه نمایش را در آن ببینیم هم اندکی مشکل بود و پس از انجام تست های متعدد، کیفیت صفحه نمایشگر به خوبی بر ما اثبات گردید. در زیر اسکرین شات گرفته شده در آیپد را می بینید. برای دیدن اندازه واقعی روی آن کلیک کنید.

متون فارسی و انگلیسی به خوبی نمایش داده می شدند و کیفیت آنها تقریبا برابر با یک نشریه چاپی بود.

قدرت پردازشی و باتری
میزان RAM در آیپد جدید به ۱ گیگابایت افزایش یافته است و این میزان ۲ برابر آیپد۲ و ۴ برابر آیپد نسل اول است. پردازنده A5X از لحاظ قدرت پردازشی در سطح و رده همان A5 آیپد۲ است و اپل تنها گرافیک آن را به یک گرافیک ۴ هسته ای تغییر داده است، مسلما تمامی عملیات سیستمی همچون آیپد قبلی سریع است و این سوال به راستی مطرح می شود که پردازشگر گرافیکی ۴ هسته ای چقدر می تواند در پردازش تصاویر مفید واقع شود ؟
اندکی که دقیق شوید، متوجه خواهید شد، که اپل مجبور بود قدرت پردازش گرافیک را ۴ برابر کند، زیرا تعداد پیکسل های موجود در صفحه نمایش به ۴ برابر افزایش یافته اند و این موضوع نیاز به یک پردازنده گرافیکی قویتر دارد، که بتواند ۴ برابر از آیپد۲ بهتر عمل کند. در تصویر زیر می توانید بنچمارک آیپد جدید را که توسط نرم افزار GeekBench انجام شده است مشاهده کنید.

به هر حال طی مدت زمانی که با آیپد کار کردیم، متوجه کندی زیادی نشدیم، فقط بعضی اوقات زمان لود کردن نوتیفیکیشن هایی که متن فارسی داخل آنها بود، اندکی کندی در بازخوانی آنها به وجود می آمد، که حدس می زنیم، این مشکل بیشتر نرم افزاری باشد.
باتری آیپد جدید 42.5 وات ساعت توان دارد و این در حالیست که توان باتری آیپد 25.2 وات ساعت است.
آیپد جدید در یک استفاده مخلوط از بازی، وب گردی و تماشای فیلم با نور صفحه به میزان ۷۰٪ بر روی کانکشن وای-فای، توانست ۸ ساعت و ۴۳ دقیقه برای ما دوام بیاورد و از دید ما کاملا این عدد راضی کننده ای برای اینچنین صفحه نمایشگر و این پردازنده گرافیکی است.
متاسفانه به دلیل عدم وجود اپراتورهای نسل سوم و چهارم نتوانستیم سرعت اتصال به اینترنت آن را آزمایش کنیم. اما اینترنت نسل دوم را توسط دو اپراتور همراه اول و ایرانسل تست کردیم، که ایرانسل به سبب استفاده از EDGE سرعت بیشتری نسبت به GPRS همراه اول داشت.

گرمای بیش از حد ؟
همانطور که می دانید تعداد زیادی از افراد اعلام کرده اند که آیپد جدید نسبت به هم رده های قبلی خود گرمای بیشتری را تولید می کند. خب ما هم این موضوع را کاملا تایید می کنیم و حتی این موضوع در زمان استفاده های معمولی نیز به راحتی ملموس است و ما بیشترین گرما را در ناحیه تحتانی آیپد احساس کردیم. پس از بررسی این موضوع و مراجعه به سایت ifixit متوجه شدیم که گرمای تولید شده از سوی پردازنده دستگاه است و این حدس را می زنیم که این گرما را گرافیک ۴ هسته ای آن تولید می کند. البته به سبب پوشش آلومینیومی دستگاه، حرارت به سرعت به نقاط دیگر انتقال می یابد و شما گرما را در تمام سطح پشتی احساس خواهید کرد. به نظر نمی رسد که این موضوع با آپدیت نرم افزاری قابل حل باشد و باید دید که اپل چه عکس العملی نشان می دهد. البته می توانید با خیال راحت با آیپد کار کنید، گرما به حدی نیست که انگشتان تان را آب پز کند.

دوربین
استفاده از دوربین تبلت برای مصارف روزانه اندکی مضحک است. فکر کنید برای ثبت یک منظره قرار باشد تبلت ۱۰ اینچی را بیرون بیاورید و توسط یک لنز کوچک عکس بگیرید !
به همین خاطر وقتمان را زیاد صرف بررسی دوربین نکردیم و تنها به قرار دادن این عکس برای شما بسنده کردیم. برای دیدن اندازه واقعی عکس روی آن کلیک کنید.

دوربین جدید که دارای سنسور ۵ مگاپیکسلی است، از ساختار لنزی شبیه به آیفون 4S بهره میبرد و می تواند با کیفیت 1080p فیلمبرداری کند. متاسفانه این دوربین هم همانند دیگر سنسورهای کوچک، در محیطهایی با نور کم، عملکرد خوبی ندارد و نویز زیادی را به تصویر اضافه می کند.

دیکته انگلیسی
با وجود پردازشگر قوی، جای Siri در آیپد خالی لست، در واقع اپل عادت ندارد تا همه نقاط قوت یک محصول را به یک باره رو کند و ترجیح می دهد از هرکدام از آنها به عنوان یک امتیاز برای فروش بهره بگیرد. شاید نسخه بعدی آیپد Siri را به همراه داشته باشد و مصرف کنندگان آن را به خاطر Siri خریداری کنند. به هر حال این نسخه از آیپد تنها از دیکته صوتی بهره می برد و شما می توانید با گفتن کلمات، وظیفه تایپ آنها را به عهده آیپد بگذارید. برای لهجه ما که زبان مادری مان انگلیسی نیست، آیپد کمی خطا داشت و ما سعی کردیم لهجه خودمان را اصلاح کنیم !

جمع بندی

همانطور که اشاره کردیم، صفحه نمایش آیپد جدید یکی از نقاط عطف اصلی آن خواهد بود و اگر شما تحت تاثیر کیفیت آن قرار نگرفته اید، بهتر است همان آیپد قبلی را خریداری کنید، که هم سبکتر است، هم نازکتر است و هم ارزان تر. ضمن اینکه دستان تان را هم کباب نمی کند !
آیپد جدید یک تبلت کامل است که زیبایی طراحی اپل و پایداری آن شما را به وجد خواهد آورد. در صورتی که سری آیپد اول را در اختیار دارید، بدون شک این آیپد برای شما یک ارتقا خوب خواهد بود. شما وزن کمتر، کیفیت صفحه بیشتر، دوربین، باتری بهتر و پردازشگر بسیار قویتر را در اختیار خواهید داشت. اما اگر صاحب یک آیپد۲ هستید، بهتر است که در خرید آن کمی فکر کنید، چون تنها صفحه نمایش بهتری را در اختیار خواهید داشت.
در صورتی که تبلت ندارید، آیپد یک ابزار مصرفی خوب برای شما خواهد بود، ولی انتظار نداشته باشید که جای لپ تاپ را برای شما پر کند.
برای دیدن مشخصات فنی آیپد جدید به اینجا مراجعه کنید.

در نهایت آیپد جدید در ۲ رنگ سفید و مشکی، با ظرفیت های ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی در ۲ نسخه وای-فای و ۴جی به بازار عرضه می شود که می توانید نسخه 4G 32GB را با قیمت 1,750,000 تومان تهیه کنید.

پ ن : بر رسی جالبی بود دلم نیومد سایر دوستان بی بهره بمونن
منبع نارنجی

لینک مطلب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hike
08-04-2012, 10:39
با سلام خدمت دوستان
بنده ٢ روزى هست كه iPad جديد خريدم(64Gig)+4G و دارم باهاش كار ميكنم. نكاتى به ذهنم رسيد كه شايد براتون مفيد باشه.
١-در مورد مشكل wifi كه دوستمون اشاره كردن ، اين مساله محدود به مدلهاى wifi only هست ولذا توى مدل 4g ديده نميشه .حتي الان اين iPad جديد من نسبت به iPad 2 به وضوح سريعتر page باز ميكنه و يا download ميكنه. :20:

٢- بدترين بدشانسي حين خريد يك new iPad اينه كه صفحش زرد يا متمايل به زرد باشه ( به جاى blue&white).كه توصيه ميكنم از هر جا مي خريد همونجا باز كنيد وخوب بررسي كنيد.

٣-كلا من راضي هستم و به خصوص واسه سلامت بينايي خيلي بهتر از مدل قبليه و راحت تر .مشكل حرارت بالا هم زياد ملموس نيست.
خیر. تایید نمی‌شود. گزارشهایی درباره مشکل وا‌فای در 4g هم دیده شده.

koroshfe
08-04-2012, 21:10
به نظر من که الان چندان موقعیت خوبی برای خرید نیست
من یه بار در چنین موقعیتی برای آیفون فور اس گیر کردم و احساس کردم بهترین تصمیم اینه که منتظر آیفون بعدی یا شاید گوشی دیگه ای باشم
پیشنهاد من به شما اینه اگر تمایل به خرید در این زمان رو دارید یه آیپد ۲ بخرید
در مورد سوال دومتون هم نظرم اینه که باید منتظر موند و دید
گر چه تا الان هر بازی و برنامه ای برای آیپد ۲ اومده برای آیپد یک هم اومده و معمولا دولوپر ها برنامه ها شونو برای تمام آیدیوایسها ارایه مین که شاید تفاوتهایی هم با هم داشته باشه

عماد جان زور زدم يدونه يادم اومد :31: machinarium :46:

behrooztahmasbi
08-04-2012, 21:24
ظاهرا آی پد جدید مدل 4G فقط GPS داره .... برای اتصال GPS باید از اینترنت استفاده کرد؟!؟!؟!؟

emadpumad
08-04-2012, 23:02
ظاهرا آی پد جدید مدل 4G فقط GPS داره .... برای اتصال GPS باید از اینترنت استفاده کرد؟!؟!؟!؟
بله در آیپد 1 و 2 و 2012 هر سه تا فقط در مدل سیم کارت خور GPS ,وجود داره و مدل وای فای فاقد GPS هست
برای اتصال به GPS نیازی به اینتر نت نیست دوست عزبز

hamidrezavictor
14-04-2012, 14:26
شما بودین کدومو میخریدین؟ new ipad 4g 16 gig با گارانتی یا ipad 2 3g 64 gig با گارانتی یا new ipad 4g 32 gig بدون گارانتی؟؟؟؟

koroshfe
14-04-2012, 14:32
شما بودین کدومو میخریدین؟ new ipad 4g 16 gig با گارانتی یا ipad 2 3g 64 gig با گارانتی یا new ipad 4g 32 gig بدون گارانتی؟؟؟؟

سومي :31: همه ي بچه ها هم مي گن سومي :31: ( مگر اينكه بخوان ضايع كنن :31: )

hike
14-04-2012, 15:30
من اگر بودم تو ایران حداقل سری های اول new ipad را بدون گارانتی نمی گرفتم.

emadpumad
14-04-2012, 15:50

درود بر شما برای آیپد و به خصوص آیپد جدید ظرفیت ۱۶ گیگ به هیچ عنوان توصیه نمیشه
من حتی ۳۲ گیگ رو هم توصیه نمی کنم
تو خونم یه آیپد ۳۲ گیگ داریم بابام هر روز میگهدچرا رفتی یه چیزی خریدی که ظرفیتش کمه
میگه ماله خودتو بده به من :31:
چند روز انجمن مشکل داشت زندگیمون بی مزه شده بود
ارادت مند همه اعضا این انجمن :40:

airmaxwisp
14-04-2012, 16:46
درود بر شما برای آیپد و به خصوص آیپد جدید ظرفیت ۱۶ گیگ به هیچ عنوان توصیه نمیشه
من حتی ۳۲ گیگ رو هم توصیه نمی کنم
تو خونم یه آیپد ۳۲ گیگ داریم بابام هر روز میگهدچرا رفتی یه چیزی خریدی که ظرفیتش کمه
میگه ماله خودتو بده به من :31:
چند روز انجمن مشکل داشت زندگیمون بی مزه شده بود
ارادت مند همه اعضا این انجمن :40:

سلام و عرض ادب.

آی پد جدید با کمتر از ظرفیت 32گیگابایت به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه...به طور مثال بازی مثل مکس پین حجمی حدود 1.2گیگابایت داره.:31:

برای دوستانی که قصد خرید دارند...... اگر آی پد رو از جای مطمئن خریداری بکنید نیاز به پول اضافه برای گارانتی بودن هم نیست! (گرانتی برای محصولاتی مثل آی پد معنی خاصی نداره...مثلا اومدیم و ال سی دی شکست! شما باید هزینه تعویض رو بدی!)

hamidrezavictor
14-04-2012, 16:56
مرسی از راهنماییتون پس لطفا یک جای معتبر معرفی کنین خرید اینترنتی میخوام بکنم :20:

hormozan m
14-04-2012, 17:25
سلام . دوستانی که قصد خرید iPad جدید رو دارن به نظر من صبر کنن که در فروم مشتریان اپل گفته شده که ممکنه اپل برای کاهش زمان شارژ iPad جدید در تولید جدیدش از شارژر های پر قدرت تر استفاده کنه . ( الان که همون 10 وات iPad 2 )

قیمت : New iPad 4G 64GB 1850

millad1388
14-04-2012, 17:46
بله !:31:بلاخاره یک نرم افزار اومد که ویندوز8 را روی آیپد داشته باشیم:31:بدون جیلبریک و...
قیمت این نرم افزار25 دلاره که فعلا کاهش قیمت داشته از 50 دلار :31:
در لینک پاینن برای دانلود با گیفت کارت و... هستش
روش استفاده
ابتدا نسخه ویندوز8 را روی pc نصب کرده و بعد از این لینک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نسخه آیپد ویندوز8 را بریزید :31:سپس از لینک زیر نرم افزار Splashtopرا دانلود کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سپس یک رمز عبور برای دسترسی به تبلت از طریق pc بگذارید
سپس بر روی تبلت برنامه Splashtop Win8 را بزنید تا از طریق بی سیم دنبال نرم افزار روی pc باشد سپس کد عبور را که قبلا تایین کردید بزنید
:5:تبریک به شما حالا ویندوز8 را بر روی آیپد دارید:5:
منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ویرایش ....................................

behrooztahmasbi
14-04-2012, 21:31
سلام

دوست عزیز ... بعد از ارائه نسخه نهایی ویندوز 8 این نرم افزار میتونه آیپد رو به یک تبلت ویندوزی با قابلیت استفاده از تمام امکانات ویندوز 8 تبدیل کنه؟

Stream
14-04-2012, 21:55
سلام

دوست عزیز ... بعد از ارائه نسخه نهایی ویندوز 8 این نرم افزار میتونه آیپد رو به یک تبلت ویندوزی با قابلیت استفاده از تمام امکانات ویندوز 8 تبدیل کنه؟

خیر این یه برنامه Remote Control دسکتاپ از طریق آیپده که برای ویندوز 8 بهینه شده.. آیپد شما میشه یه ریموت کنترل برای دسکتاپ/لپتاپ ویندوزی شما که اون محیط ویندوز رو روی آیپد نشون می ده.

این بیشتر به درد دولوپرها می خوره که می خوان برای ویندوز 8 برنامه بنویسن و الان دسترسی به تبلت هاش ندارن، اینطوری می تونن برنامه هاشون رو با آیپد برای تاچ و جسچرهای ویندوز 8 تست کنن.

starless_90
18-04-2012, 10:29
سلام
تصمیم به خریدن آیپد گرفتم
این اولین محصولی از شرکت اپله که کلا برای خودم میخوامش.
درباره چند تا چیز سوال دارم.اول اینکه تفاوت آیپد نسل دوم با نسل سوم فقط همون چیپ گرافیکه و صفحه نمایش رتینا یا تفاوتهای دیگه ای هم دارن.
دوم چه لوازم جانبی ای لازم دارم برای استفاده.
سوم چه حجمی لازمه برای نسل جدید.چون فیلم و اهنگ بسیار کم استفاده میکنم و برای وب و نرم افزارها میخوامش بازی هم در حد بسیار کم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

*Ali*
18-04-2012, 11:55
سلام دوستان
من هم آیپد جدیدو بالاخره گرفتم. فقط چند تا نکته مد نظرم هست که لازم میدونم واسه دوستانی که توی خرید دو به شک هستن توضیح بدم.

مشکل چیپ WiFi به هیچ وجه نه در موقع استفاده و نه در موقع پیدا کردن نتورک احساس نشد. تنها تغییری که تونستم نسبت به iPod touch قبلیم با دقت زیاد حس کنم، چند صدم ثانیه اختلاف زمان توی پیدا کردن نتورک بود.
صفحه نمایش Retina واقعاً چشم نوازه. تا حالا چنین وضوح و کیفتی توی هیچ صفحه ای ندیده بودم. حتی با وجود اینکه قبلاً هم با Retina کار کرده بودم.
دوربین جلو کیفیت زیاد جالبی نداره و در حد همون تماس های تصویری هست. دوربین iSight عکسهای خیلی خوبی میگیره.
عمر باتری واقعا عالیه. فقط زمان شارژ شدن مقداری طولانی (5 ساعت) هست که برای من مشکلی درست نمیکنه چون شب تا صبح توی شارژ میذارم و روز استفاده میکنم.
تولید حرارت اصلا اصلا محسوس نبود. حتی وقتی که حدود 30 تا اپلیکیشن باز بود و داشتم Infinity Blade 2 بازی میکردم.

اگر مشکل یا سؤالی واسه دوستان پیش اومده امیدوارم بتونم کمک کنم.

starless_90
18-04-2012, 12:09
سلام دوستان
من هم آیپد جدیدو بالاخره گرفتم. فقط چند تا نکته مد نظرم هست که لازم میدونم واسه دوستانی که توی خرید دو به شک هستن توضیح بدم.

مشکل چیپ WiFi به هیچ وجه نه در موقع استفاده و نه در موقع پیدا کردن نتورک احساس نشد. تنها تغییری که تونستم نسبت به iPod touch قبلیم با دقت زیاد حس کنم، چند صدم ثانیه اختلاف زمان توی پیدا کردن نتورک بود.
صفحه نمایش Retina واقعاً چشم نوازه. تا حالا چنین وضوح و کیفتی توی هیچ صفحه ای ندیده بودم. حتی با وجود اینکه قبلاً هم با Retina کار کرده بودم.
دوربین جلو کیفیت زیاد جالبی نداره و در حد همون تماس های تصویری هست. دوربین iSight عکسهای خیلی خوبی میگیره.
عمر باتری واقعا عالیه. فقط زمان شارژ شدن مقداری طولانی (5 ساعت) هست که برای من مشکلی درست نمیکنه چون شب تا صبح توی شارژ میذارم و روز استفاده میکنم.
تولید حرارت اصلا اصلا محسوس نبود. حتی وقتی که حدود 30 تا اپلیکیشن باز بود و داشتم Infinity Blade 2 بازی میکردم.

مبارک باشه.چند گرفتین؟ازکجا؟وای فای یا ال تی ای؟چه حجمی؟
من نگران حرفهایی که میزنن نیستم اینها همیشه بودن.تصمیم قطعی هم گرفتم برا خرید.فقط یه خورده بازار ارز آدمو به شک میندازه.احتمالا از اونور بخوام بگیرم.در کل شما با آیپد 2 کار کردی؟تفاوت نسل جدید با قبلیش چه قدره؟
ممنون.:40:

*Ali*
18-04-2012, 13:55
مبارک باشه.چند گرفتین؟ازکجا؟وای فای یا ال تی ای؟چه حجمی؟
من نگران حرفهایی که میزنن نیستم اینها همیشه بودن.تصمیم قطعی هم گرفتم برا خرید.فقط یه خورده بازار ارز آدمو به شک میندازه.احتمالا از اونور بخوام بگیرم.در کل شما با آیپد 2 کار کردی؟تفاوت نسل جدید با قبلیش چه قدره؟
ممنون.:40:

توي ويديوهاي مقايسه آيپد ٢ با آيپد جديد تفاوتي از نظر سرعت ديده نميشه. درسته كه تفاوت بين اين دو نسل زياد نيست ولي ١٠٠ دلار قيمت بيشتر و داشتن اين امكانات جديد واقعا ميارزه.

airmaxwisp
18-04-2012, 21:54
سلام دوستان

مشکل وای فای کاملا نرم افزاری میباشد! اونم مربوط به یک سری از مدل های wifi only هست که درایور چیپ به کار رفته در اون سری سازگاری کامل نداشته و با آپدیت سیستم عامل کاملا برطرف میشه... این هم در نظر بگیرید که کمتر از 100 نفر این مشکل رو داشتند نه همه!

حالا که قیمت ها کمی معقولانه شده .... بنده هم فردا به امبد خدا میرم یدونه Ipad New 64Gb 4G+Wifi از مرکز کامپیوتر پایتخت بخرم...:20:

behrooztahmasbi
19-04-2012, 16:24
مشکل وای فای کاملا نرم افزاری میباشد! اونم مربوط به یک سری از مدل های wifi only هست که درایور چیپ به کار رفته در اون سری سازگاری کامل نداشته و با آپدیت سیستم عامل کاملا برطرف میشه... این هم در نظر بگیرید که کمتر از 100 نفر این مشکل رو داشتند نه همه!

حالا که قیمت ها کمی معقولانه شده .... بنده هم فردا به امبد خدا میرم یدونه Ipad New 64Gb 4G+Wifi از مرکز کامپیوتر پایتخت بخرم...:20:

دوست عزیز چند؟

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:24 PM ----------

دوستان چرا سایت فیلتر شده؟

چکار باید کرد؟

emadpumad
19-04-2012, 17:47
دوستان چرا سایت فیلتر شد
چکار باید کرد
این مشکل الان حدود بک هفتست که گریبان گیر این انجمن شده چه عمدا و چه سهوا
مسولین در حال پیگیری هستند ولی کسی تا کنون پاسخ گو نبوده
میتونید از آدرس جایگذین زیر استفاده کنید که فیلتی نیست
پیسی ورلد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

airmaxwisp
19-04-2012, 20:09
دوست عزیز چند؟

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:24 PM ----------

دوستان چرا سایت فیلتر شده؟

چکار باید کرد؟

سلام و عرض ادب... به علت مشکلات نشد برم:31: یک شنبه انشالله ... قیمت هم حدود 1850 هستش

JoWkErsSs
19-04-2012, 21:28
به گزارش iClarified تا به حال 11 میلیون آیپد جدید فروخته شده !

airmaxwisp
21-04-2012, 20:32
سلام و عرض ادب

امروز بنده یک عدد New Ipad 64Gb 4G+Wifi از مرکز تجاری شهرک غرب(روبروی مجتمع میلاد نور) به قیمت 1830 خریدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جای مطمئنی هست برای خرید... علی آقا فروشنده هم آدم با اخلاقی هستند! هرکسی خواست پ خ بده شمارشو بدم.

موفق و پیروز باشید

mohebian
21-04-2012, 22:55
سلام دوستان . یه سوال داشتم می خواستم بدونم هم اکنون میشه ایپد جدید رو تو ایران جلبریک کرد؟

JoWkErsSs
21-04-2012, 23:08
سلام دوستان . یه سوال داشتم می خواستم بدونم هم اکنون میشه ایپد جدید رو تو ایران جلبریک کرد؟

به صورت تدر میتونید جیلبریک کنید ولی آنتدر فعلا امکانش نیست :41:

mohebian
21-04-2012, 23:12
به صورت تدر میتونید جیلبریک کنید ولی آنتدر فعلا امکانش نیست :41:
به نظرتون تا اخر اردیبهشت میاد ؟

emadpumad
21-04-2012, 23:30
درود
معلوم نیست
همچنین در حال حاظر آیپد جدید در هیچ فریموری چه تدر و چه آنتدر جیلبریک نشده است
موفق باشید

JoWkErsSs
22-04-2012, 14:09

فکر میکنم تا آخر اردیبهشت ماه باید جیلبریک آنتدر 5.1 عرضه بشه ! چون که Podg2 گفته که تمام اکسپلویت ها را در اختیار داره و از سد ASLR هم گذر کرده است . این ها نشانه های خوبی از نزدیک شدن به جیلبریک آنتدر 5.1 هست .

Mr.Pooya
22-04-2012, 20:49
سلام

دوست دارم آیپد جدید بگیرم اما یک چیزی من را به شک می اندازه اینکه خوندم تو اینترنت فایل های فلش لود نمیشه درسته ؟

دوستانی که خریدن راضی هستند ؟ حرارت که نداره ؟

Stream
23-04-2012, 03:22
سلام

دوست دارم آیپد جدید بگیرم اما یک چیزی من را به شک می اندازه اینکه خوندم تو اینترنت فایل های فلش لود نمیشه درسته ؟

دوستانی که خریدن راضی هستند ؟ حرارت که نداره ؟

درسته، از فلش پشتیبانی نمیشه البته چیز زیادی رو از دست نمی دید، اکثر سایت های پخش ویدیو نسخه HTML5 مخصوص آیپد دارند و در 80 درصد مواقع فقط تبلیغات اطراف صفحه های اینترنت رو از دست می دید. من که شخصا فلش رو در دسکتاپ هم غیر فعال کردم. :20:

از نظر رضایت هم وضعیت بی نظیره و بیشتر از 98 درصد رضایت دارند، و هر کس اینجا گرفته هم با تمام وجود راضیه. مسئله حرارت هم چیز خاصی نیست.

Mr.Pooya
23-04-2012, 14:45
سلام

با تشکر از دوست گرامی که زحمت کشیدند پاسخ دادند چند تا سوال دیگه هم داشتم

چطور میشه آیپد 2 و آیپد جدید رو ظاهری از هم تشخیص داد ؟

از کجا بفهمم آیپدی که می خوام بخرم جیلبریک شده است یا نه ؟

اصل یا غیر اصل بودن دستگاه رو از کجا تشخیص بدم ؟

hormozan m
23-04-2012, 19:20
سلام

سلام . فرقی از نظر ظاهری با هم ندارن فقط یکم سنگین تره و ضخیم تر ( که زیاد مشخص نیست ) لنز دوربین بزرگتره .

اگر جیلبریک باشه که دیگه آک نیست :31: کلا اگر میخواید بفهمید که idevice ایی جیلبریک یا نه دنبال آیکون برنامه cydia بگردین ! ( که هنوز جیلبریک A5X نیمده )

شما این موضوع اطل بودن یا نبودن رو یکبار که از محصولات اپل خریداری کنی میفهمی !

در ضمن من پیشنهاد میکنم قبل از خرید یک ویدیو unboxing از you t ube ببینین !

موفق باشی :31:

emadpumad
23-04-2012, 19:24
سلام

با اجازه آرمان آقا
اگر هر دو دستگاه کنار هم و خاموش باشند راهی برای تشخیص نیست با اینکه آیپد جدید از آیپد دو کمی قطور تره پس باید دقت کنید
ولی اگر هر دو دستگاه روشن باشن با یک مقایسه ساده از صفحه نمایش آیپد جدید به راحتی میتوان تشخیص داد
اگر در لیست برنامه هاتون اسم برنامه سیدیا بود یعنی اینکه دستگاهتون جیلبریک شده
در ضمن آیپد جدید تا کنون جیلبریک نشده
آیپد غیر اصل وجود نداره
یا اگر هم باشه به هیچ عنوان شباهتی با دستگاه اورجینال نداره کافیه که به ظرافت دستگاه دقت کنید

Mr.Pooya
23-04-2012, 19:31
یک سوال دیگه وقتی که اک باشه باز هم ممکنه جیلبریک شده باشه ؟

در ضمن یکی از دوستان گفته بودند

٢- بدترين بدشانسي حين خريد يك new iPad اينه كه صفحش زرد يا متمايل به زرد باشه ( به جاى blue&white).كه توصيه ميكنم از هر جا مي خريد همونجا باز كنيد وخوب بررسي كنيد.یعنی چی ؟ یعنی با چشم میشه تشخیص داد که زرد هست یا نه ؟

به نظرتون الان بگیرم یا چند ماه صبر کنم ؟

در ضمن در تنظیمات آیپد جایی هست مدل دستگاه نوشته باشه آیپد 2 یا آیپد 3 ؟

emadpumad
23-04-2012, 19:48
خیر

بدترين بدشانسي حين خريد يك new iPad اينه كه صفحش زرد يا متمايل به زرد باشه ( به جاى blue&white).كه توصيه ميكنم از هر جا مي خريد همونجا باز كنيد وخوب بررسي كنيد.

یعنی چی ؟ یعنی با چشم میشه تشخیص داد که زرد هست یا نه ؟

شما زیاد به این چیزا فکر نکن چندان جدی نیست این صحبت

به نظر من اگر در ایران زندگی میکنید چند ماه صبر کنید بهتر هست

خیر در تنظیمات دستگاه نیست مگر با برنامه های جانبی

Mr.Pooya
23-04-2012, 19:55
ببخشید سوال من اینه من تا حالا محصولات اپل رو نخریدم می خوام بدونم چطوری آیپد جدید رو از دو تشخیص بدم یعنی رو جلدش نوشته ؟ من رو جلدش ندیدم نوشته باشه ؟ اصلاً چطوری بفهمم فروشنده آیپد 2 به من داده یا The new iPad

خیلی ممنون

JoWkErsSs
23-04-2012, 20:04

یعنی چی ؟ یعنی با چشم میشه تشخیص داد که زرد هست یا نه ؟

1. زرد بودن صفحه خیلی نا محسوس هست و به هیچ عنوان اذیتی نداره !

2. زمان خرید بستگی به اوضاع مالی خودتون مربوط میشه . ولی پیشنهاد میکنم بخرید تا گرون تر نشده ! آیپاد تاچ نسل 4 8 گیگ پارسال همین زمان 280 بود الان شده 380 !!! ( مثال بود وگرنه آیپاد تاچ ربطی به آیپد نداره ! )

3. همیشه پشت محصولات اپل نام اون محصول نوشته میشه .

---------- Post added at 09:04 PM ---------- Previous post was at 09:01 PM ----------

ببخشید سوال من اینه من تا حالا محصولات اپل رو نخریدم می خوام بدونم چطوری آیپد جدید رو از دو تشخیص بدم یعنی رو جلدش نوشته ؟ من رو جلدش ندیدم نوشته باشه ؟ اصلاً چطوری بفهمم فروشنده آیپد 2 به من داده یا The new iPad

خیلی ممنون

پشت محصولات نوشته میشه اسم و مدل محصول .

emadpumad
23-04-2012, 20:11

خیلی ممنون
آقا دیگه وضعیت اینقدر هم خراب نیست :13:
صفحه نمایش و دورین عقب از مشخصات ظاهری هستند که این دو رو از هم متمایز می کنند
چند تا لینک هم میزارم شما ببین خودت
New Ipad Unboxing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

New Ipad Unboxing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

emadpumad
23-04-2012, 20:58
1. زرد بودن صفحه خیلی نا محسوس هست و به هیچ عنوان اذیتی نداره !

2. زمان خرید بستگی به اوضاع مالی خودتون مربوط میشه . ولی پیشنهاد میکنم بخرید تا گرون تر نشده ! آیپاد تاچ نسل 4 8 گیگ پارسال همین زمان 280 بود الان شده 380 !!! ( مثال بود وگرنه آیپاد تاچ ربطی به آیپد نداره ! )

3. همیشه پشت محصولات اپل نام اون محصول نوشته میشه .

---------- Post added at 09:04 PM ---------- Previous post was at 09:01 PM ----------

پشت محصولات نوشته میشه اسم و مدل محصول .
لطفا آدرس غلط ندید و دوستان رو گمراه نکنید
پشت آیپد و آیفون 4 و 4 اس چیزی نوشته شده به غیر از آیپد و آیفون؟

alirezawater
23-04-2012, 20:58

به احتمال زیاد با کاهش نرخ دلار شاهد کاهش قیمت ها در اجناس وارداتی باشیم و آیفون هم از این مقوله استثنا نیست، اگر عجله ندارید احتمال میره دلار 1780 تومنی امروز ظرف یکی دو هفته آینده به حدود 1600 تومان هم برسه، اگر توافقی در نشست 5+1 خرداد حاصل شود (که احتمالش هم زیاده) دلار به زیر 1500 هم سقوط خواهد کرد

با احترام

emadpumad
23-04-2012, 21:01
به احتمال زیاد با کاهش نرخ دلار شاهد کاهش قیمت ها در اجناس وارداتی باشیم و آیفون هم از این مقوله استثنا نیست، اگر عجله ندارید احتمال میره دلار 1780 تومنی امروز ظرف یکی دو هفته آینده به حدود 1600 تومان هم برسه، اگر توافقی در نشست 5+1 خرداد حاصل شود (که احتمالش هم زیاده) دلار به زیر 1500 هم سقوط خواهد کرد

با احترام
نرخ ارز که بعید هست بیاد پایین ولی چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار هست کشش بازار و کمتر شدن ولع خریدار و در نتیجه منطقی تر شدن قیمتها در 6 ماه آینده هست

Mr.Pooya
23-04-2012, 22:08
به نظرتون از کجا بگیرم ؟ من خودم دوست دارم از بازار موبایل تو جمهوری بگیرم.

یک سوال دیگه : اگر جیلبریک نشه تو ایران مشکلی نداره که از لحاظ دانلود کردن برنامه ها از سایت اپل با وی پی چیز ؟ چون من نمی خوام جیلبریکش که اومد تو بازار جیلبریک کنم

emadpumad
23-04-2012, 22:25
به نظرتون از کجا بگیرم ؟ من خودم دوست دارم از بازار موبایل تو جمهوری بگیرم.

یک سوال دیگه : اگر جیلبریک نشه تو ایران مشکلی نداره که از لحاظ دانلود کردن برنامه ها از سایت اپل با وی پی چیز ؟ چون من نمی خوام جیلبریکش که اومد تو بازار جیلبریک کنم
به نظرم از پایتخت بگیرید
تو جمهوری تک و توک فروشگاه ها آیپد می فروشن ولی پایتخت بیشتر هست به نظرم خوب از همه مغازه ها قیمت بگیرید و بعد اقدام کنید معمولا طبقات بالا تر ارزونتر هست ( تجربه شخصی )
2 خیر مشکلی برای استفاده در حالت غیر جیلبریک ندارید

JoWkErsSs
23-04-2012, 22:44
لطفا آدرس غلط ندید و دوستان رو گمراه نکنید
پشت آیپد و آیفون 4 و 4 اس چیزی نوشته شده به غیر از آیپد و آیفون؟

حرف شما بسیار خنده دار هست !!! با توجه به تصویر زیر شما میتوانید به طور مثال مدل آیفون خودتون رو تشخیص بدید ! این موضوع درباره ی آیپد نیز صدق میکند . لطفا مطالعه کنید و بعد نظر های درست بدید نه اینکه رو هوا یه حرفی زده بشه و فرد دیگری گمراه بشه . اگر توانایی آموزش و کمک به دیگران را در این زمینه ندارید لطفا مطالعه کنید .:46:

برای اطلاعات بیشتر به لینک : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید !

emadpumad
23-04-2012, 23:54
شنیده بودم آیپد ۱ و آیپد ۲
و یا
آیفون ۳g '3gs و ....
ولی نشنیده بودم آیفون a1303 و ...

aidin299
24-04-2012, 14:55
سلام دوستان
بعد از ٢٠ روز كار كردن با ipad جديد و خريد ٢٥٠ دلار از app هاى اون ، خواستم نكاتى رو اضافه كنم ، شايد در تصميم هاى شما اثر مفيد داشته باشه .

١-حيفه كه screen بدون محافظ باشه ولى به دليل كيفيت فوق العاده بالاي صفحه نمايش ، و متاسفانه تا كنون screen protector يا ورق محافظى كه با نصب اون ، كيفيت نمايش كاهش نيابه ساخته نشده !

٢- از مشكل حرارت نهراسيد ! كافيه يه case يا بقول ما كيف مناسب تهيه كنيد ، فلذا حرارت را احساس نخواهيد كرد!

٣- وقتى با ipad 2 مقايسه كنيد تازه متوجه ميشيد كه صفحه اون خيلى pixlated بوده و به نظر من باعث تضعيف بينايي شما در درازمدت ميشه . واسه Upgrade كردن همين يه دليل هم كافيه از ديد من.سلامت بينايي از طلا هم با ارزشتره.

٤-٩٠ در صد كارايي ipad به نرم افزارهاييه كه روي اون نصب ميكنيد . اينقدر هم دنبال jail break و اين حرفا نباشيد والا احتمال خرابى و هنك كردن بالا ميره. بعد كلى تحقيق معلوم شد ipad قبلي من به دليل همين jail break و خصوصا extention هاى اون ، صفحه اش زرد شد !

٥-در صورتيكه به game زياد علاقه داريد ، روي ipad جديد حتما real race 2 و infinity blade 2 رو تهيه كنيد . بقيه زياد جالب ويا high graphic نيستن !
(البته sky Gamblers, asphalt 6 , batman arkham city lock, modern combat 3' ,call of duty black zombies, mass effect...بدك نيستند)

٦- از جاى مطمئن خريد كنيد و حتما و حتما همون جا جعبه رو باز كنيد و ده مورد كليدى رو با دقت check كنيد.

٧- توجه داشته باشيد كه ipad جديد با تمام جذابيت هاش بازم نميتونه نقش يك laptop مدرن يا حتي ultrabook رو داشته باشه ، در عين حال برتريهاى خاص خودش رو داره.
٨- app هاى زير رو حتما تهيه كنيد ، اينها بهترين ها هستند (در دسته utility) تا اين لحظه:
Flipboard
Zite
Instapaper
Pocket)(read it later)
File app pro
Download HD pro
Ibooks
Data man pro
Readebility
Ifiles
Tweetbutes
Data usage pro
Reeder
Photo vault pro
Iphoto
Winzip
Skygride
Readdle docs
Phone drive
Dropbox

fk_u
25-04-2012, 00:09
سلام
تجربه این دوستمون aidin229 هم خوب بود.منم از ایبد خوشم اومده
مطمعن هستید جیل کردید صفحه ایبد شما ایبد2 بود خراب شده زرد شد؟؟؟ دیگه کار نمیکنه تو ایران کسی تعمیر میکنه ایم ایبد و ... ابل من که نمیدونم بعیده درسته کسی گرفت خراب شد دیگه باطل میشه؟
کلا صفحه نمایش چشم درد نمیاره؟ همه میگن برای خوندن کتاب و ایبوک باید از ریدر استفاذه کرد بخاطر e ink چشم درد نمیگیره
جدا ایبد چشم درد نمیاره دوتان که گفتند ایبد1 هم خوبه برا خوندن 2 که عالیه 3 رو نمیدونم نشنیدم از کسی
منم دیرتر میخاستم بگیرم که شنیدم ایبد4 میاد صبر کنیم یا نه و دیگه دو دل شدم بعد نمیدونم با این نت اشغالی که داریم سیم کارت خور خوبه یا نه
یک سوالاتیم داشتم که تو مشاوره خرید کردم فکر کنم کسی وقت نکرد ج بده.
جیل نکنیم اخه برنامه هاش گرون تموم میشه با این دلار خریدن
شنیدم جیل بریک شارژ زود تموم میکنه و کند میکنه ولی بس خرابم میکنه
ایبد دوس داشتم بگیرم ولی چیزی ازش زیاد نمیدونم بجه ها لطف کردن توضیح دادن بیشتر اطلاعات گرفتم
چیزه دیگه بود تهش چند تا سوال میکردم تموم میشد ولی چون با این اشنایی نداشتم زیاد سوال کردم هر بار کلی نوشتم ببخشید
دوس داشتم بگیرم ولی این که جیل کند کنه دستگاه و شارژش زود خالی بشهو صفحهو ایبد خراب کنه از خیرش میگذرم نمیخرم ولی تو کف ش میمانم . اخه برنامه خریدن 1 2 تا نیس که گفتید 250 دلار دادید زیاده. تازه دو روز دیگه بازم برنامه میاد
:13:خلاصه سر در گم شدم

emadpumad
25-04-2012, 01:36
سلام دوستان
بعد از ٢٠ روز كار كردن با ipad جديد و خريد ٢٥٠ دلار از app هاى اون ، خواستم نكاتى رو اضافه كنم ، شايد در تصميم هاى شما اثر مفيد داشته باشه .

١-حيفه كه screen بدون محافظ باشه ولى به دليل كيفيت فوق العاده بالاي صفحه نمايش ، و متاسفانه تا كنون screen protector يا ورق محافظى كه با نصب اون ، كيفيت نمايش كاهش نيابه ساخته نشده !

٢- از مشكل حرارت نهراسيد ! كافيه يه case يا بقول ما كيف مناسب تهيه كنيد ، فلذا حرارت را احساس نخواهيد كرد!

٣- وقتى با ipad 2 مقايسه كنيد تازه متوجه ميشيد كه صفحه اون خيلى pixlated بوده و به نظر من باعث تضعيف بينايي شما در درازمدت ميشه . واسه Upgrade كردن همين يه دليل هم كافيه از ديد من.سلامت بينايي از طلا هم با ارزشتره.

٤-٩٠ در صد كارايي ipad به نرم افزارهاييه كه روي اون نصب ميكنيد . اينقدر هم دنبال jail break و اين حرفا نباشيد والا احتمال خرابى و هنك كردن بالا ميره. بعد كلى تحقيق معلوم شد ipad قبلي من به دليل همين jail break و خصوصا extention هاى اون ، صفحه اش زرد شد !

٥-در صورتيكه به game زياد علاقه داريد ، روي ipad جديد حتما real race 2 و infinity blade 2 رو تهيه كنيد . بقيه زياد جالب ويا high graphic نيستن !
(البته sky Gamblers, asphalt 6 , batman arkham city lock, modern combat 3' ,call of duty black zombies, mass effect...بدك نيستند)

٦- از جاى مطمئن خريد كنيد و حتما و حتما همون جا جعبه رو باز كنيد و ده مورد كليدى رو با دقت check كنيد.

٧- توجه داشته باشيد كه ipad جديد با تمام جذابيت هاش بازم نميتونه نقش يك laptop مدرن يا حتي ultrabook رو داشته باشه ، در عين حال برتريهاى خاص خودش رو داره.
٨- app هاى زير رو حتما تهيه كنيد ، اينها بهترين ها هستند (در دسته utility) تا اين لحظه:
Flipboard
Zite
Instapaper
Pocket)(read it later)
File app pro
Download HD pro
Ibooks
Data man pro
Readebility
Ifiles
Tweetbutes
Data usage pro
Reeder
Photo vault pro
Iphoto
Winzip
Skygride
Readdle docs
Phone drive
Dropbox
تشکر برای اینکه تجربه شخصیتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
جهت اطلاع :
جیلبریک به خیچ عنوان باعث خرابی های سخت افزاری نمیشه و تا الان هیچکس همچین چیزی رو تایید نکرده
گرچه گاها از سوی افرادی این شبه ایجاد میشه

emadpumad
25-04-2012, 01:47
سلام
تجربه این دوستمون aidin229 هم خوب بود.منم از ایبد خوشم اومده
مطمعن هستید جیل کردید صفحه ایبد شما ایبد2 بود خراب شده زرد شد؟؟؟ دیگه کار نمیکنه تو ایران کسی تعمیر میکنه ایم ایبد و ... ابل من که نمیدونم بعیده درسته کسی گرفت خراب شد دیگه باطل میشه؟
کلا صفحه نمایش چشم درد نمیاره؟ همه میگن برای خوندن کتاب و ایبوک باید از ریدر استفاذه کرد بخاطر e ink چشم درد نمیگیره
جدا ایبد چشم درد نمیاره دوتان که گفتند ایبد1 هم خوبه برا خوندن 2 که عالیه 3 رو نمیدونم نشنیدم از کسی
منم دیرتر میخاستم بگیرم که شنیدم ایبد4 میاد صبر کنیم یا نه و دیگه دو دل شدم بعد نمیدونم با این نت اشغالی که داریم سیم کارت خور خوبه یا نه
یک سوالاتیم داشتم که تو مشاوره خرید کردم فکر کنم کسی وقت نکرد ج بده.
جیل نکنیم اخه برنامه هاش گرون تموم میشه با این دلار خریدن
شنیدم جیل بریک شارژ زود تموم میکنه و کند میکنه ولی بس خرابم میکنه
ایبد دوس داشتم بگیرم ولی چیزی ازش زیاد نمیدونم بجه ها لطف کردن توضیح دادن بیشتر اطلاعات گرفتم
چیزه دیگه بود تهش چند تا سوال میکردم تموم میشد ولی چون با این اشنایی نداشتم زیاد سوال کردم هر بار کلی نوشتم ببخشید
دوس داشتم بگیرم ولی این که جیل کند کنه دستگاه و شارژش زود خالی بشهو صفحهو ایبد خراب کنه از خیرش میگذرم نمیخرم ولی تو کف ش میمانم . اخه برنامه خریدن 1 2 تا نیس که گفتید 250 دلار دادید زیاده. تازه دو روز دیگه بازم برنامه میاد
:13:خلاصه سر در گم شدم

دوست گرامی شما چرا داری اینقدر خودتو اذیت میکنی؟؟
جواب چند تا از سوالای شما رو که الان مجددا مطرح کرده بودی رو من خودم به شما عرض کردم
بقیه سوالات رو هم به این دلیل کسی مایل نبود جواب بده چونکه شما میتونستی با یه جستجوی ساده تو همین فروم پیداشون کنی
اگر واقعا در رابطه با پرسش هاتون این قدر دلهره دارید برای بار دوم به شما پیش نهد میکنم حتما تاپیک های مورد علاقتون رو با دقت بخونید
در رابطه با شارژ : خود جیلبریک به تنهایی تاثیری در مصرف شارژ نداره و برنامه های غیر استانداردی هستند که از سوی اپل تایید نشدن ولی شما با جیلبریک اونهارو از سیدیا نصب میکنی و ممکنه بعضی از اونها مشکلاتی از قبیل مصرف زیاد شارژ و یا پایین آوردن سرعت دستگاه و گاهی مشکلاتی مثل ایجاد خلل در روند کار کرد دستگاه ( خاموش روشن شدن و کوچک شدن آیکونها و ... ) ایجاد کنند که شما با پاک کردن برنامه ها میتونید اون مشکل رو بر طرف کنید
اینی هم که دوست گرامیمون گفتند که جیلبریک باعث ایجاد مشکل در صفحه نمایش دستگاهشون شده هم نمیتونه صحیح باشه
احتمال داره ایشون در استفاده از دستگاهشون چندان دقت نمیکردن
عوامل محیطی محتمل میتونه استفاده از دستگاه در مجاورت گرما
تابش نور شدید خورشید
استفاده در میادین مغناطیس شدید
یا ضربه و چیزهای این چنینی باشه
ولی اینکه جلبریک با عث خرابی این چنینی بشه جای تعجب هست

fk_u
25-04-2012, 10:13
سلام
ممنون از جوابتون
راستش گفتم دلیل اینکه سوال زیاده اینه که این دستگاه اما اگر زیاد داره فروم تابیک ها خوندم هر کی یچیز گفته
مثل اینجا که گفتند صفحه زرد شد خب منم که کار نکردم شک میکنم که جیل خراب کنه.
فقط تنها چیزی مونده اینه چند وقت دیگه مثلا تابستون ارزش داره این بگیرم یا بمونم ایبد 4 شاید چیز متفاوتی باشه؟
یکی هم این که میگن ایبد 2 و 3 تقریبا زیاد فرق نمیکنه اینم که مشکل حرارت داره بنظرتون خاستم ایبد 2 بگیرم یا 3؟
ممنون تموم شد دیگه

JoWkErsSs
25-04-2012, 10:25
تشکر برای اینکه تجربه شخصیتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
جهت اطلاع :
جیلبریک به خیچ عنوان باعث خرابی های سخت افزاری نمیشه و تا الان هیچکس همچین چیزی رو تایید نکرده
گرچه گاها از سوی افرادی این شبه ایجاد میشه

درسته موافقم ! جیلبریک به هیچ عنوان باعث خرابی نمیشه ! اگر آیپد 2 سابق شما صفحه اش زرد شده بوده دلیلش چیز دیگه ای هست ... میتونه یه توییک باشه یا یک برنامه از سیدیا ! مانند H1siri که خرابی های بسیاری رو به وجود میاره .

البته نباید فکر کنیم که فریمور جیلبریک شده با نشده هیچ فرقی نداره ! اما تفاوت اونها خیلی خیلی کم هست ! تفاوتی هم که دارن تو سرعت اون هست . که البته اونم زیاد مساله خاصی نیست .:46:

behrooztahmasbi
25-04-2012, 14:04

دوست عزیز میشه این ده مورد رو بگی؟؟؟

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم ... این قضیه امکان ارائه شارژر قویتر برای آیپد جدید موثقه؟؟؟؟

hormozan m
25-04-2012, 17:51
دوست عزیز میشه این ده مورد رو بگی؟؟؟

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم ... این قضیه امکان ارائه شارژر قویتر برای آیپد جدید موثقه؟؟؟؟

سلام . تو فروم خود اپل صحبتش هست ولی هنوز اپل تصمیمی نگرفته ! :27:

موفق باشی :31:

emadpumad
25-04-2012, 19:07
سلام
ممنون از جوابتون
راستش گفتم دلیل اینکه سوال زیاده اینه که این دستگاه اما اگر زیاد داره فروم تابیک ها خوندم هر کی یچیز گفته
مثل اینجا که گفتند صفحه زرد شد خب منم که کار نکردم شک میکنم که جیل خراب کنه.
فقط تنها چیزی مونده اینه چند وقت دیگه مثلا تابستون ارزش داره این بگیرم یا بمونم ایبد 4 شاید چیز متفاوتی باشه؟
یکی هم این که میگن ایبد 2 و 3 تقریبا زیاد فرق نمیکنه اینم که مشکل حرارت داره بنظرتون خاستم ایبد 2 بگیرم یا 3؟
ممنون تموم شد دیگه
آیپد جدید بگیرید و حد اقل تا 2 سال بدون نگرانی ازش استفاده کنید

fk_u
25-04-2012, 19:55
اخرین چیز اینه ایفون 5 که خیلی متفاوته با قبلی ها ( اون ویدیو درست بود دیگه درسته کیبرد مجازی و ....)
شنیدم سال دیگه ( اخرای همین امسال میده ببیرون ؟) ایبد 4 میاد گفتم منم که تابستون میخام بگیرم ارزش داره بازم صبر کنم تا ایبد 4 بیاد؟
جیل بریک که سرعت کم میکنه شایدم شارژ زودتر خالی کنه بخام اورجینال کار کنم برای برنامه هایی که نیازه + بازی های خوبش حدودا چند دلار میشه؟
ممنون

emadpumad
25-04-2012, 20:18
اخرین چیز اینه ایفون 5 که خیلی متفاوته با قبلی ها ( اون ویدیو درست بود دیگه درسته کیبرد مجازی و ....)
شنیدم سال دیگه ( اخرای همین امسال میده ببیرون ؟) ایبد 4 میاد گفتم منم که تابستون میخام بگیرم ارزش داره بازم صبر کنم تا ایبد 4 بیاد؟
اون چیزی که به عنوان آیفون 5 دیدید شما چیزی نبود به جز تخیلات یک کاربر
فکر کنم با 20 دلار کارتون راه بیوفته

fk_u
25-04-2012, 20:34
سلام
والا کیبرد لیزریش قابل درک بود ولی تصویر روی هوا هموگرافی میگن ؟ منم باور نکردم یک اشنا باور کرده بود به من هم نشون داد گفتم بهش جایی خبری از این ایفون نیست بگذریم باعث شد من تابلو بشم تو جمع

حالا خبری از ایفون 5 شده صحبتی تعریف از سخت افزاری چیزی
اگه قراره تابستون ایبد 43 بگیرم بنظرتون ارزش نداره صبر کنم تا جدیدتره بیاد؟( اگه زود میاد)
برنامه ای روی خودش نداره اصلا بخریم بی برنامه هست؟ بس 20 ت برای شروع . قیمت بازی و ... هم میگید چنده ؟
ممنون

emadpumad
25-04-2012, 20:47
سلام
والا کیبرد لیزریش قابل درک بود ولی تصویر روی هوا هموگرافی میگن ؟ منم باور نکردم یک اشنا باور کرده بود به من هم نشون داد گفتم بهش جایی خبری از این ایفون نیست بگذریم باعث شد من تابلو بشم تو جمع

حالا خبری از ایفون 5 شده صحبتی تعریف از سخت افزاری چیزی
اگه قراره تابستون ایبد 43 بگیرم بنظرتون ارزش نداره صبر کنم تا جدیدتره بیاد؟( اگه زود میاد)
برنامه ای روی خودش نداره اصلا بخریم بی برنامه هست؟ بس 20 ت برای شروع . قیمت بازی و ... هم میگید چنده ؟
ممنون
اقا دلو بزن به دریا بخرش
اگه وایسی واسه آیفون 5 بعد میگی وایسا تا ارزون بشه بعد میگی وایسا تا یه جا آیفون 6 بیاد و این داستان ادامه دارد

fk_u
25-04-2012, 21:05
ببخشید درباره ایفون که همین طوری برسیدم ببینم خبری هست
منظورم ایبد بود ایبد4 گفتم اگه قراره 4 بیاد من که تابستون میخام بخرم شایدم اخرای تابستون گفتم اگه خبری هست در جریان هستید که سا نو دیگه میلادی یا زمستون ما ایبد جدید میادو چیزه شاخی داره صبر کنم اگه نه که ایبد3 بخرم ( ایبد2 با 3 یکیه ها درسته )
شما اقا عماد ایبد2 دارید باز هم ایبد 3 میگیرید همین ایبد 2 برای مطالعه متاب و ... خوب نیست همین فروم یکی گفته بود ایبد2 چشم درد میاره هر شخصی نظری داره منم گیج شدم
ممنون

millad1388
25-04-2012, 22:57
دوست عزیز میشمن ه این ده مو

اول باید ببینیم اصلا باتری آیپد قابلیت شارژ سریعتر را داره ویانه
دوم باید ببینیم آداپتور آیپد چند وات در ساعت میتونه خروجی بده که متاسفانه اکثرا فکر میکنند 10وات در ساعته:13: که کاملا اشتباهه
چون آیپد 1و2 از باتری 25 وات در ساعت استفاده میکرد پس ذخیره انرژی آیپد1و2 میشود بیشتر از 220وات در ساعت و وقتی 80 درصد اون در 3 ساعت شارج میشه پس میشود 60 وات در ساعت انتقال انرژی باتری به وسیله آداپتور
حداکثر آداپتوری که من در محصولات لبتاپ اپل دیدم آداپتور80وات در ساعته
در آیپد حدید باتری 42.5 وات در ساعته یعنی دستگاه اپل حداکثر ساعتی 42.5 وات مصرف میکنه که در حد لب تاپ هست منتها ذخیره انرژی اون بسیار بالا است و از باتری 12 سلولی لبتاپ هم بیشتره و 11500 میلی آمپر ساعت هستش
فقط 8وات در ساعت حداکثرمصرف برق صفحه نمایش آیپد جدید هستش حالا یک چیپ به اون بزرگی که از intel CORE i3 هم بزرگتره را هم اضافه کن که گرافیکش قویتر از ps-vita هستش و رم 1 گیگابایتی و ssd 64 گیگابایتی+بهترین دوربین5مگاپیکسلی که از فیلمبرداری full hd پشتیبانی میکند و سنسور وgps و 4g و...حالا مشخص میشه چرا اینقدر طول میکشه تا انرژی ذخیره کند
البته در همه آیپدها نصف زمان شارژ 80 درصد اون را پر کرده
در حقیقت فوقش بشه اندازه آیپد2 :31: البته همینطوری طولانی برای آیپد نسل سوم بهتره :31:چون میشود صبح تا شب استفاده کرد و شب تا صبح که معمولا خواب هستند برای پر کردن باتری استفاده کرد
البته زمان مغمول استفاده از آیپد جدید بسیار بیشتر از آیپد2 شده ولی در حالت حداکثر تفاوتی ندارد