PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسش و پاسخ با محمد ساعتچي

ALI Kheradmand
26-06-2006, 22:50
سلام . من قبلا با mental ray کار می کردم و حالا می خوام با vray کار کنم . اما وقتی می خوام با vray یک صحنه رو رندر کنم , چنین اروری می ده و رندر نمی کنه :
could not obtain the licence

Elfin-D
27-06-2006, 01:44
سلام
علی جان
به نظر میرسیه این ارور مربوط به لیسانس(کد رجیستر یا کرک)وی ری هست
باید این مشکل رو بر طرف کنی

ALI Kheradmand
27-06-2006, 01:58
آخه مشکل اینجاست که از کجا ؟

Elfin-D
27-06-2006, 02:33
چی از کحا دوست خوبم؟
این مجموعه تا ونا که من میدونم کرک داره
ایا کرکش رو استفاده کردید؟

ALI Kheradmand
27-06-2006, 14:29
نه من فقط یک فایل را نصب کردم در فولدر plug-ins . همین ....

msaatchi
27-06-2006, 15:24
سلام به شما.
اول يه خواهش. من رو msaatchi خطاب نكنين. من محمد ساعتچي هستم. ممنون ميشم.
دوم قطعاً بزرگواران و اساتيد بسياري هستن كه در مورد vray مهارت دارن خيلي بيشتر از من.
سوم همونطور كه دوستان گفتن مشكل در سند شدن مجوز هست. نشونشم اينه كه وقتي در برنامه فراخوني مي كنيد در منو هيچ چيز جز فيلد نام كامپيوتر چيزه ديگه اي نيست.
اگر نسخه ي اصل رو دارين مي تونين با تيم پشتيبانيش تماس بگيرين كه فوراً پاسخ مي گيريد. اگر نسخه ي illegal هست من با وجوده اين كه خيلي مي خوام اما به دلايلي نمي تونم كمكي بكنم. اگه بگردين تو همين فورم ها مي تونين راهنماي نصبش رو پيدا كنين.

اما در مورد انتخاب موتور، چرا mental ray رو مي خواين كنار بذارين؟ د ر كارهاي فانتزي محاسن بيشتري به vray داره. البته كنديش بماند. همينطور براي رندر هاي انيميشن هاي تلويزيوني ايران كه براي نمايش اثر گاماي بهتري داره و دندانه ها در تصوير بهتر بلوريته ميشن.

موفق باشين و اميوارم كمكي كرده باشم،

Mehdi_44
01-07-2006, 11:03
با سلام دوستان عزيز
راهنماي نصب و رجيستر كردن v-ray و finalrender بصورت تصويري موجود هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نصب و رجيستر كردن v-ray
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نصب و رجيستر كردن finalrender

هر كي نرم افزار رندر براي 3dsmax8.0 و متريال مثل v-ray 1.5 و finalrender sp3 و..... ميخواد برود اينجا راحتتريد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ادرس اصل سايت
سايت دو زبانه است چيني و انگيسي

باز هم اگر با گرفتن مشكل داشتيد دستور بديد همينطوري توضيح ميدم

قربو نه شما

ALI Kheradmand
01-07-2006, 14:03
ممنون Mehdi_44 جان .
اين مهدي جان تا حالا از همه بيشتر به ما حال داده
دمت گرم.

sorena_kerasos
20-01-2007, 01:25
من محيطي طراحي كردم و با استفاده از backgrund مناسب كلي در وقتم صرفه جويي كردم اما در هنگام حركت دوربين بين محيط 3d من و back grund ناهمخواني ايجاد ميشود
آيا راهي دارد كه بكگراند به صورت سه بعدي در بياييد
:puke:

msaatchi
23-02-2007, 17:52
من محيطي طراحي كردم و با استفاده از backgrund مناسب كلي در وقتم صرفه جويي كردم اما در هنگام حركت دوربين بين محيط 3d من و back grund ناهمخواني ايجاد ميشود
آيا راهي دارد كه بكگراند به صورت سه بعدي در بياييد
:puke:

متوجه سوال نشدم.

ALI Kheradmand
27-02-2007, 16:20
سلام ... آقای ساعتچی ... من یه مقدار قاطی کردم ... شما در انجمن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عضو هستید ؟

msaatchi
27-02-2007, 16:30
سلام ... آقای ساعتچی ... من یه مقدار قاطی کردم ... شما در انجمن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عضو هستید ؟

سلام،‌ بله. فكر نمي كنم چيز مهمي باشه!

Mehdi_44
01-03-2007, 19:19
باسلام خدمت دوست عزيز محمد ساعتچي
از اينكه زماني را به اين انجمن اختصاص داديد ((( ممنونم ))) /

از آنجا كه شخص شما در مورد نرم افزار Vray اطلاعتي داريد / و آنرا آموزش ميدهيد ( در كلاس هاي تيم )
و براي حضوري پر بار تر لطفا در مورد اين قسمت از اين نرم افزار توضيحاتي را بدهيد /

در مورد اين بخش از موتور رندر V-Ray بدهيد ممنون خواهم.
لطفا در مورد اين دو2 بخش بيشتر توضيح بدهيد
Primary bounces
Secondary bounces
هر چند مختصر باشد ( باز هم قبول)........

و اگر مايل هستيد با يك برنامه ريزي كل قسمت هاي اين نرم افزار را توضيح دهيد

با تشكر، و موفق باشيد

ALI Kheradmand
02-03-2007, 13:04
سلام،‌ بله. فكر نمي كنم چيز مهمي باشه!

آخه من یه مقدار شک کردم .

خوب پس این نمونه کارهاتون رو تو این انجمن هام بذارید ما هم فیض ببریم .

ممنون .

msaatchi
09-03-2007, 13:18
از اينكه زماني را به اين انجمن اختصاص داديد ((( ممنونم ))) /

از آنجا كه شخص شما در مورد نرم افزار Vray اطلاعتي داريد / و آنرا آموزش ميدهيد ( در كلاس هاي تيم )
و براي حضوري پر بار تر لطفا در مورد اين قسمت از اين نرم افزار توضيحاتي را بدهيد /

در مورد اين بخش از موتور رندر V-Ray بدهيد ممنون خواهم.
لطفا در مورد اين دو2 بخش بيشتر توضيح بدهيد
Primary bounces
Secondary bounces
هر چند مختصر باشد ( باز هم قبول)........

با تشكر، و موفق باشيد

سلام به شما،
چه سؤال خوبي كرديد و خوشحالم كه جوابش رو مي دونم و مي تونم راهنمايي كنم.
بذارين با زباني ساده و بدون اصطلاح توضيح بدم تا خوب متوجه بشين.

قسمت 3: اين بخش پر واضح هست و پيچيدگي خاصي نداره، تيزي سطوح و شفافيت تصوير رو تعيين مي كنه. براي رندرهاي آزمايشي از Fixed و ----- Area استفاده كنين و براي رندرهاي نهايي از QMC يا Subdivision كه QMC سريعتر هست و البته دقت Subdivision رو نداره. Subdivision واسه Static Close Up خوبه.

قسمت 1:‌ از قسمت هاي مهم و تعيين كننده است و مانور قدرت موتورهاي رندر بخش اعظمش اينجاست. اينجا كاري انجام ميشه كه تو خود تري دي مكس در قسمت Radiosoty و Light Tracer انجام ميگيره كه البته با قدرت خيلي بيشتر از اين ها. درك اين بخش نياز به شناخت فيزيك نور و فيزيك اجسام داره. به خاطر اينه كه هيچوقت نمي تونين يك تنظيم ثابت رو مدام به كار بگيرين. ديدم افرادي كه از يه آموزش يه تنظيم رو ياد مي گيرن اما وقتي به كار ميگيرن مي بينن نتيجه فرق مي كنه و فكر مي كنن خودشون اشتبا كردن.
اشاره مي كنم كه با روش آزمون و خطا هيچوقت ياد نمي گيرين اما راه حل ديگه اين كه، براي صحنه ي خاص چندين تنظيم رو آزمايش كنين.
Primary Bounce مربوط ميشه به انتشار نور يا نورهاي اصلي در محيط و نحوه واكنش، تراكنش، گرمي و انتشار. اينكه كدوم گزينه رو بايد انتخاب كرد،‌ تنها براي راحتي كار افراد غير حرفه اي بايد اشاره كنم راحت ترينشون و سريعترينشون همون پيش فرض يعني Irradinace هست. قسمت دوم، Secoundary Bounce ادامه ي همون نوري كه به اجسام خورده رو تعريف مي كنه به خاطر اين وقتي رندر هاي شات باز مي گيرين و در فضاي بيروني هست نياز به تنظيمات اين قسمت ندارين و مي تونين عددش رو به 0.5 تقليل بدين و رو حالت پيش فرض بذارين. گزينه هاي ديگه نياز به تخصص بالايي داره كه حتما بايد با فيزيك نور و اجسام آشناييت داشته باشين به خصوص براي Photon Map.
گزينه هاي ديگه براي اين قسمت زياد مهم نيست.

قسمت 2: اين قسمت هم كه بايد توجه داشته باشين با تغيير Primary Bounce تغيير مي كنهو تنظيمات مربوطه مياد فرق مي كنه، مربوط به تنظيمات Primary Bounce هست. عملكردش به صورت تئوري مثل عملكرد Antialiasing در قسمت 3 هست و اعداد مربوط به دقت نفوذ پذيري و حساسيت هست. براي آمتورها پيشنهاد مي كنم فقط و فقط Current Preset رو در حالت Low و HSph رو روي 50 تا 70 بذارن و تنظيم ديگه اي رو تغيير ندن. حساسيت اين قسمت روي اعداد بالاست.

(براي ديدن تصوير بزرگ روي عكس كليك كنيد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ساده تر از اين نمي تونستم بگم. اما بايد اين رو بگم، قبلا هم گفتم، نرين دنبالاين كه يه سري عدد حفظ كنين و همش تكرار كنين، نتيجه كه نمي گيرين هيچ اگه هم در حد قابل قبول كارتون پيش رفت، هيچوقت كار متفاوت نمي تونين انجام بدين. پس دنبال علمش باشين. فيزيك نور رو مطالعه كنين، خود موتر رندر، در مورش بخونين. در رابطه با نحوه ي عملكردش. در مورد ماتريس هاش و ... كار با موتورهاي رندر، يكي از سخت ترين كارهاي فعاليت سه بعدي هستش و داراي اهميت بالاييه. مخصوصاً براي شركت و بخصوص ايراني كه تجهيزات سريع رندر ندارن.
پس به شركت هاي ايراني توصيم اينه افراد متخصصي رو براي موتور رندر به كار بگيرن و براي سه بعدي كارها اينه كه تكليف خوتون رو روشن كنين كه آيا مي خواين مدلساز بشين يا انيماتور يا نور پرداز يا رندر من يا ...
اشتباه نشه، يه انيماتور بايد مدلسازي بلد باشه، يه مدلساز و انيماتور بايد رندر بلد باشه و هيچ اشكالي نداره و دور از منطق نيست كه شخصي همه ي اين ها رو باهم در حد بالا بلد باشه.

مطلب ديگه درمورد انتخاب موتور رندر و تنظيماتش، به طور كل بسته به نوع كار، خروجي (تصويري، ويدئويي، تلويزيوني، سينمايي)، نوع سخت افزار و ميزان آشناييت و نحوه ي نور پردازي بايد انتخاب بشه.

سال گذشته خواستم ساخت يكي از پروژه هام رو به نمايش بذارم تا ذهنيت دوستان تازه كار در رابطه با اجراي كار آشنا بشه كه اكثراً به جاي اينكه به نفس كار توجه داشته باشن اومدن ايرادات عجيب آوردن... حالا روند ساخت يكي از پروژه هام كه ساختمان تئاتر شوآرين كشور آلمان هست رو به زبان فارسي تازه راه اندازي كردم كه اونايي كه علاقمندن مي تونن به اونجا مراجعه كنن:

در cgtalk:

الف- براي قسمت زبان فارسي(در سايت MSaatchi)، روي پرچم ايران كليك كنين.
ب- دوست عزيز، براي پاسخ به همين قسمت هاي كوتاه حدود پنجاه دقيقه وقتم رفت، مطمئنم درك مي كنيد.
پ- هيچ سوالي رو بي جواب نمي ذارم مشروط به اين كه سوال كننده قبلاً كم لطفي نكرده باشه و سوال خوبي باشه و ديگران نتونن به درستي راهنمايي كنن.
ت- از پاسخ دادن به هموطنام لذت مي برم. اگه يه خارجي اين سؤال رو از من پرسيده بود در سه خط جواب مي دادم كه نمونش در 3dmaxworker groups يا 3dm3 و ... هست.
ث- مقاله اي رو در رابطه با "نور در شبيه سازي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" دارم مي نويسم، مطالعه ي اون بد نيست. نوعي از نورپردازي رو تعريف كردم كه با موتور رندر Scanline (متعلق به مكس) خروجي جذابي ميده. از اين روش دوستم، آقاي Lemog در پروژه ي بزرگ و معروفش به اسم "PARIS WORLD'S FAIR 1900 - 3d Reconstruction Project" براي يك رندر نمايشي استفاده كرده(اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ببينيد). بد نيست بگم رفاقت ما باعث شد تصميم بگيره بناي عالي قاپو رو در پروژه ي خودش اجرا كنه. خطاب به عزيزاني ميگم كه من رو به خاطر اجراي كارهاي خارجي ملامت مي كنن، دوستان، زبان هنر و هنر، اقليمي نيست. تعلقه هست اما جامد به ذات نيست، سيال فطريست. كشوريه كه مرز داره اما پاسپورت نمي خواد.

موفق باشين،
محمد ساعتچي

msaatchi
09-03-2007, 14:12
آخه من یه مقدار شک کردم .

خوب پس این نمونه کارهاتون رو تو این انجمن هام بذارید ما هم فیض ببریم .

ممنون .

واسه تبليغ اينجا نيستم. از تعريفتون ممنون. در حد تعريفتون هم نيستم.

Mehdi_44
09-03-2007, 22:31
با سلام دوست عزيز محمد ساعتچي

از اينكه با دقت زياد پاسخ داديد و وقت گذاشتيد ممنون /
در مورد سخت افزاري كه براي رندر از آن استفاده ميكنيد ( مشخصات سيستم ) اگر امكان دارد اطلاعاتي در اختيار حقير و ديگر دوستان قرار دهيد
چون تجربه رندر در كار هاي سه بعدي خيلي مهم هست / مخصوصا براي آموزش ... تا بعد كه فرد حرفه ايي شد متناسب با سيستم .تعريفي براي رندر انجام دهد.................

آيا با Maxwell Render كار كرديد ؟

ممنون . موفق باشيد

msaatchi
09-03-2007, 22:51
با سلام دوست عزيز محمد ساعتچي

از اينكه با دقت زياد پاسخ داديد و وقت گذاشتيد ممنون /
در مورد سخت افزاري كه براي رندر از آن استفاده ميكنيد ( مشخصات سيستم ) اگر امكان دارد اطلاعاتي در اختيار حقير و ديگر دوستان قرار دهيد

ممنون . موفق باشيد

شما عزيز هستيد و من حقير،

سعي كنيد سؤالات عام بپرسيد تا جوابي عام براي سري سوالات خاص بگيرين. پس نپرسين آيا فلان فيلم رو با مايا ساختن يا مكس، بسان فيلم رو با اين رندر كردن يا اون... پس اجازه بدين سوال رو عوض كنم و كلاى جواب بدم.

توجه داشته باشين توي رندر كارت گرافيكي هيچ كارست! خيلي ها اشتباه مبي كنن. مدتي پيش در تهران در يكي از سي دي فروشي هاي بازار رضا‌،‌فروشنده سوالات مشتري رو پاسخ مي داد كه يكيش هم اين بود!‌ مشتري روي اسم من رو شناخت به اون و فروشنده ي عزيز اين رو گفتم.
كارت گرافيكي مسئوليتش فقط در زمان Real TIme Render هست. در بازي رندر ها همين نوعه پس كارت مهمه.
مهمترين چيز CPU و RAM هست. مادربردهاي تك CPU اصلا فايده نداره و حتما حد اقل بايد Dual باشه. در صورتي كه توانايي ماليتون اجازه مي ده يك سيستم با حداقل تجهيزات براي رندر تهيه كنين. تا قبل از اومدن CPU هاي دو هسته اي Intel، من AMD رو ترجيح مي دادن اما حالا هنوز اين سري Intel رو تست نكردم پس نمي تونم راهنمايي كنم.

توجه داشته باشين براي سيستم رند، كارت گرافيك جهت راه اندازي خود نرم افزار لازمه.

توضيح:

- با توجه به اين كه عنوان اين تاپيك فقط VRay هست پيشنهاد مي كنم اگر مدير و مسئول اين بخش مايل باشه،‌تاپيكي رو تحت هر عنواني مشخص مثل پرسش و پاسخ با محمد ساعتچي يا هر چي كه مشخص باشه ايجاد كنين كه فقط افرادي كه مي خوان پاسخ من رو بدونن اونجا سوال كنن تا پاسخ بدم. اين طور بهتر مي تونم درحد خودم خدمتتون باشم.

- يه خواهش دارم از همه ي عزيزان، اين كه اگه سوالي رو جوابش رو نمي دونين جواب ندين. ما از خوبيمون هميشه مي خوايم كمك كنيم اما اين كمك نيست. نمونه اش رو زياد ديدم. تو سايت هاي ايراني كه نگاه انداختم مي تونم به جرات بگم بالاي 80 درصد جواب سوالاي فني اشتباست يا راه درستي نيست. يه نمونش همين امروز تو همين قسمت فورم! پس توقع از من هم نداشته باشين كه جواب هر سوالي رو بدونم چون خودم يه آماتور بيشتر نيستم.

- تسليت بخاطر اربعين

Mehdi_44
09-03-2007, 23:25
ميبخشيد / بايد ميپرسيدم يك سيستم خوب براي رندر چه مشخصاتي را دارد / پست قبلي را كامل جواب نداديد
در مورد اينكه كدام فيلم را با مايا يا مكس درست كردن اصلا براي بنده اهميت ندارد چون اين را ميدونم كه بدترين راننده پشت رول آخرين و بهترين ماشين هم كه باشد كار از آن بر نخواهد آمد / و با شما موافقم مايا يا مكس يك وسيله است
از رندر شَبكه اي استفاده ميكنيد

1- سا پورت 2 Cpu
2- دو هسته اي بودن Cpu
3-.............
..................

msaatchi
09-03-2007, 23:57
ميبخشيد / بايد ميپرسيدم يك سيستم خوب براي رندر چه مشخصاتي را دارد / پست قبلي را كامل جواب نداديد
در مورد اينكه كدام فيلم را با مايا يا مكس درست كردن اصلا براي بنده اهميت ندارد چون اين را ميدونم كه بدترين راننده پشت رول آخرين و بهترين ماشين هم كه باشد كار از آن بر نخواهد آمد / و با شما موافقم مايا يا مكس يك وسيله است
از رندر شَبكه اي استفاده ميكنيد /رندرفارم؟

به زودي نام تاپيك تغيير خواهد كرد ................ پرسش و پاسخ با محمد ساعتچي
1- سا پورت 2 Cpu
2- دو هسته اي بودن Cpu
3-.............
..................

- در مورد من، به طور كل هر موقع مياز به سيستمم داشته باشم از رندر شبكه استفاده مي كنم. از اونجايي كه backburner تا حالا نيازهام رو برطرف كرده سراغ نوع ديگه نرفتم.

- در مورد سي پي يو، اولويت رو به Dual مي دم تا Core البته تاكيد ميك نم تجربه ي كافي در رابطه دو هسته اي ها و چند هسته اي ها ندارم ولي با اندك دانشم در رابطه با CPU باز فكر مي كنم اولويت با Dual باشه. جواب قطعي رو تا 8 ماه ديگه مي تونم بدم. كار تحقيقي روش انجام خواهم داد و نتيجش رو از سايتم منتشر خواهم كرد يا يكي از مجلات يا وب سايت هاي خارجي (آلمان، فرانسه يا روسيه)

- گويا پستتون رو ويرايش كرديد چون زماني كه من ديدمش در مورد Maxwell نبود. Maxwell عمري نداره كه بخوايم بحث تجربه و مجرب بودن رو آورد. بله كار كردم و بذارين خيال خيلي ها رو راحت كنم. اگه فيزيك نور رو نمي شناسين و با يكي از موتورهاي Mental Ray, Final Render و يا VRay تخصص بالايي رو ندارين، وقتتون رو تلف نكنيد.
Maxwell كاملا بر اساس منطق فيزيك عمل مي كنه و مي تونم بگم دقتش بي نظيره. همونطور كه در رابطه با پروژه تئاتر شوآرين اشاره كردم تمايل دارم يكي از خروجيها (PhotoRealistic in Night) رو با Maxwell انجام بدم كه البته اگه سيستمم تحمل بكنه سنگيني سطوح فايل رو . Maxwell به يك سيستم قوي يا بذارين بگم خيلي قوي از هر نظر احتياج داره. بذارين توضيح بيشتر رو در رابطش وقتي بدم كه نتيجه آزمايش واقعي رو واسه من پس بده.

نمونه اي از كارم كه با Maxwell به صورت خيلي ساده،‌رندر گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما در كل با خيال راحت ازش غافل بشين چون واسه قشر خاصي از سه بعدي كارهاست و نرم افزار عام نيست. در موردش ازم زياد پرسيدن و توضيح زياد دادم، مي تونين در سايت ‍CGArchitect با جستجوي پست هام پيداشون كنيد. يا در سايت هاي ديگه.

اگه مجالي بود تا قبل از 29 اسفند در موردش بيشتر خواهم گفت.

- اين تاپيك رو تغيير ندين و يه تاپيك ديگه اي رو تحت هر عنوان باز كنين. تغيير نام تاپيك جزو استاندارد هاي فورم ها نيست. بحث و پرسش VRay هم زياده و ارزش يك تاپيك رو داره.

Shahin King
10-03-2007, 02:01
سلام

عنوان تاپیک تغییر کرد .

آقای محمد ساعتچی ، ورود شما رو به دنیای پی 30 ورلد خوش آمد میگم .

قربانتان : شاهین

msaatchi
14-03-2007, 01:58
سلام،

از خوش آمد گوييتون ممنون. افتخار منه. چي لذتش بالات و افتخارش بيشتر از همفكري با هموطن. اميدوارم تو اين چند روزي كه بودم براي دوستاني كه سوال كردن، راهنمايي خوبي كرده باشم و كمكي هر چند كوچك كرده باشم.

سال نوي خوبي رو براي همه آرزو مي كنم.
محتاج دعا،
كوچك ديار بزرگان،
م س

greenlandsnow
21-03-2007, 04:45
:40: :5: :20: :10: :27: :21: :5: :46: :41: :20: :31: :13: :19: :18: :11: :8:

Aurachakra
11-04-2007, 22:24
با سلام آقای محمد ساعتچی
خیلی ممنون از راهنمایی نسبتا کاملی که
در مورد V-Ray کردید
میخواستم خواهش کنم جواب این دو سوال منو هم بدید
1- چرا فایلی که در 3dsmax 7 V-Ray 1.47 بدون هیچ تغییری به روژن 3dsmax , V-Ray 1.5 منتقل میشود
اصلا کیفیت قبلی را ندارد و کاملا به هم میریزد!
2- چرا دکمه Puase رندر در 3dsmax 8, V-Ray 1.5 خاموش است؟
مرسی

msaatchi
14-05-2007, 12:55
با سلام آقای محمد ساعتچی
خیلی ممنون از راهنمایی نسبتا کاملی که
در مورد V-Ray کردید
میخواستم خواهش کنم جواب این دو سوال منو هم بدید
1- چرا فایلی که در 3dsmax 7 V-Ray 1.47 بدون هیچ تغییری به روژن 3dsmax , V-Ray 1.5 منتقل میشود
اصلا کیفیت قبلی را ندارد و کاملا به هم میریزد!
2- چرا دکمه Puase رندر در 3dsmax 8, V-Ray 1.5 خاموش است؟
مرسی

سلام،

ج1. نسخه ی جدید شامل تغییرات گسترده در تعریفات نوری و سایه زنی داشته. به خاطر این اساس عملکرد illumination متفاوت شده. معمولاً تنظیمات قدیم در نسخه ی جدید نورانی میشن. لازمه که تنظیمات تغییر کنه.

ج2. چون در ماتریس جدید، امکان توقف موقت (Resume) محاسبات نیست.

Mehdi_44
15-05-2007, 18:51
اگر در مورد هر كدام از پارامترها شماره گذاري شده و بقيه .....يكي دو خطي توضيح بدهيد ممنون خواهم شد / چون در سوال قبلي صفحه اي جواب داديد و بنده را شرمنده كرديد / وقت شما را زياد گرفتيم و ........

3d_zender
20-05-2007, 23:55
V-Ray Irradiance Map (IR MAP)
The IR map is one of the methods V-Ray uses to calculate global illumination. You can pick from any of the pre-defined presets or manually enter settings for a custon IR map.
Suggested IR map settings...
Test Renders:
Min Rate: -5
Max Rate: -3
HSph subdivs: 30
Interp samples: 25
Production Renders:
High preset is usually good enough for me...usually.
Mode: For stills, single frame is fine but for animations, Add to current map or Incremental add to current map works well and speeds up the IR map calculation.
Under options I like to have "show calc phase checked" just so I can visually see the IR map calculation.
Note: If you plan to not use an IR map in your GI calculation, these settings wil not be available. For example if you have QMC for primary and Light cache for secondary, this rollout will be replace with a QMC settings rollout followed by a LC settings rollout.

3d_zender
20-05-2007, 23:58
البته آقای محمد ساعتچی امیدوارم که ناراحت نشید که من یک جواب مختصری به این سوال دادم به هر حال هر چیزی داشتم و گذاشتم که دوستان استفاده کنند

Mehdi_44
21-05-2007, 12:17
با سلام 3d_zender
اگر بنده اين سوال را مطرح كردم ميخواستم توضيح علمي در مورد اين گزينه ها داشته باشم ( حتي يك خط )كه شناخت بنده و ديگر دوستان را بالا ببرد
و دنبال تنظيمات آماده در نرم افزار نيستم و يكسري تنظيمات كليشه اي نيستم / چون زماني كه به مشكل بر خورد ميكنيد توانايي حل آنرا نخواهيد داشت

ممنون.

3d_zender
31-05-2007, 16:37
Min rate - this value determines the resolution for the first GI pass. A value of 0 means the resolution will be the same as the resolution of the final rendered image, which will make the irradiance map similar to the direct computation method. A value of -1 means the resolution will be half that of the final image and so on. You would usually want to keep this negative, so that GI is quickly computed for large and flat regions in the image. This parameter is similar to (although not the same as) the Min rate parameter of the Adaptive subdivision image sampler.

Max rate - this value determines the resolution of the last GI pass. This is similar to (although not the same as) the Max rate parameter of the Adaptive subdivision image sampler.

Color threshold (Clr thresh) - this parameter controls how sensitive the irradiance map algorithm is to changes in indirect lighting. Larger values mean less sensitivity; smaller values make the irradiance map more sensitive to light changes (thus producing higher quality images).

Normal threshold (Nrm thresh) - this parameter controls how sensitive the irradiance map is to changes in surface normals and small surface details. Larger values mean less sensitivity; smaller values make the irradiance map more sensitive to surface curvature and small details.

Distance threshold (Dist thresh) - this parameter controls how sensitive the irradiance map is to distance between surfaces. A value of 0.0 means the irradiance map will not depend on object proximity at all; higher values place more samples in places where objects are close to each other.

Hemispheric subdivs (HSph. subdivs) - this controls the quality of individual GI samples. Smaller values make things faster, but may produce blotchy result. Higher values produce smoother images. This is similar to the Subdivs parameter for direct computation. Note that this is not the actual number of rays that will be traced. The actual number of rays is proportional to the square of this value and also depends on the settings in the rQMC sampler rollout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

Interpolation samples (Interp. samples) - this is the number of GI samples that will be used to interpolate the indirect illumination at a given point. Larger values tend to blur the detail in GI although the result will be smoother. Smaller values produce results with more detail, but may produce blotchiness if low Hemispheric subdivs are used.

PEYMAN_A
01-06-2007, 00:10
سلام خدمت دوستان

اگر کسی سایتهایی رو که مدل یا عکسهای مربوط به 3 دی مکس رو خریداری میکنه می دونه لطفا در سایت بزاره

با تشکر

msaatchi
02-06-2014, 10:52
6 سال گذشت! به همین سادگی. و من هر سال کم سوادتر. ولی همچنان خوشحال خواهم شد پاسخگوی مشکلات هنرمندان در زمینه نرم افزار 3dsmax و موارد مرتبط با آن باشم.

Lord-Voldemort
02-06-2014, 13:50
6 سال گذشت! به همین سادگی. و من هر سال کم سوادتر. ولی همچنان خوشحال خواهم شد پاسخگوی مشکلات هنرمندان در زمینه نرم افزار 3dsmax و موارد مرتبط با آن باشم.

سلام آقا محمد
نیازی به تاپیک نیست دوست من :11:
دوستان سوالاتشون رو تو این قسمت می پرسن
و منتظر جواب هستن ، به امید حضور بیشتر دوستان :n16: