PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت پایین و هنگ کردن لپتاپ ایسوس k53sv

hosseinonline8000
30-11-2011, 22:43
سلام دوستان من این مدل لپتاپ را دارم که به خاطر استفاده کردن از چند نرم افزار 32 بیتی مجبورم روش ویندوز 32 بیتی نصب کنم . سرعت لپتاپ من خیلی پایینه و همش هنگه که مجبورم کلید power را بزنم تا خاموش بشه ( چرا برای لپتاپ دکمه ی restart نزاشتن آخه ؟ )بعضی مواقع هم که فلش مموری بهش وصل میکنم یکدفعه صفحه ی آبی معروف میاد که دیگه غیر از فشار دادن کلید power کار دیگه ایی نمیشه کرد میخوام ببینم مشکل از ویندوز 32 بیتی هست 64 بیتی نصب کنم خوب میشه من ویندوز های مختلفی نصب کردم و مطمئنم مشکل از دی وی دی نیست ...

در ضمن میخواستم بدونم محدودیت رم که توی 32 بیتی 2.67 گیگ از 4 گیگ استفاده میشه برای گرافیک هم هست آخه گرافیک من 2 گیگ هست ولی نوی تنظیمات 1172 مگابایت نوشته ...

ممنون

F R E E M A N
30-11-2011, 23:02
در مرحله اول باید احتمال مشکلات نرم افزاری را بررسی کنی
آیا از اول که ویندوز نصب میشه(بدون هیچ نرم افزاری) این مشکل وجود داره؟

hosseinonline8000
30-11-2011, 23:14
در مرحله اول باید احتمال مشکلات نرم افزاری را بررسی کنی
آیا از اول که ویندوز نصب میشه(بدون هیچ نرم افزاری) این مشکل وجود داره؟

نخیر اولش خوبه ولی چند تا نرم افزار که چیز خاصی هم نیست و روی پی سی هم نصب میکنم و بدون مشکل هست روی لپتاپ مشکل داره ؟؟؟ آیا محدودیت گرافیک در ویندوز 7 وجود داره ؟

F R E E M A N
01-12-2011, 00:19
نخیر اولش خوبه ولی چند تا نرم افزار که چیز خاصی هم نیست و روی پی سی هم نصب میکنم و بدون مشکل هست روی لپتاپ مشکل داره ؟؟؟ آیا محدودیت گرافیک در ویندوز 7 وجود داره ؟
باید اول مطمئن بشی که همه درایورها درست نصب شدن بعد بری سراغ نرم افزارها

ABACAD
01-12-2011, 10:16
دوست عزیزم ، شما برای استفاده از 4 گیگ رم و اینا باید ویندوزت رو 64 بیتی کنی !
روی 32 بیتی نهایتا دو گیگ میخونه و عملا شما انگار لپ تاپت رو از وسط نصف کردی

انتظار بیخودی هست اگر فکر کنید 32 بیت جواب میده رو همچین لپ تاپی ، بنده از این مدل لپ تاپ دارم و واقعا خدایی است برای خودش
راجبه محدودیت در گرافیک هم تا حدودی این تاثیر هست ولی هیچوقت کامل نمیخونه
مثلا شما میگن بهت هارد 500 گیگ ولی هرگز به 500 نخواهد رسید نهایتا نزدیک این عدد باشه مثلا 460 ....

من فکر میکنم این مشکل از کار کشیدن نرم افزارها باشه که در حد طاقت سیستم تون نیست ، با نرم افزارهای چک کننده رم و سی پی یو استفاده کردید ؟ ببینیند بیش از حد استفاده نکنه

hosseinonline8000
01-12-2011, 10:30
دوست عزیزم ، شما برای استفاده از 4 گیگ رم و اینا باید ویندوزت رو 64 بیتی کنی !
روی 32 بیتی نهایتا دو گیگ میخونه و عملا شما انگار لپ تاپت رو از وسط نصف کردی

انتظار بیخودی هست اگر فکر کنید 32 بیت جواب میده رو همچین لپ تاپی ، بنده از این مدل لپ تاپ دارم و واقعا خدایی است برای خودش
راجبه محدودیت در گرافیک هم تا حدودی این تاثیر هست ولی هیچوقت کامل نمیخونه
مثلا شما میگن بهت هارد 500 گیگ ولی هرگز به 500 نخواهد رسید نهایتا نزدیک این عدد باشه مثلا 460 ....

من فکر میکنم این مشکل از کار کشیدن نرم افزارها باشه که در حد طاقت سیستم تون نیست ، با نرم افزارهای چک کننده رم و سی پی یو استفاده کردید ؟ ببینیند بیش از حد استفاده نکنه

دوست من نرم افزار های زیادی هست برای این کار از چه نرم افزاری برای چک کردن رم و سی پی یو بهتره که استفاده کنم ؟

در مورد محدودیت هم شما درست میگید برای هارد همینطوره من هاردم 750 هست حدود 60 - 70 گیگ کمتر قابل استفاده هست ولی در مورد گرافیک اینطور نیست روی پی سی که در ویندوز 32 بیتی 1 گیگ را کامل نشون میده و لپتاپم 2 گیگ گرافیک را خیلی کمتر نشون میده من فکر نیمکنم که بقیه ی گرافیک share باشه شاید از محدودیت ویندوز 32 بیتی هست ...!

من با خود ویندوز میزان استفاده از رم را چک کردم در حالت بیکار سیستم از 600 - 700 مگابایت رم استفاده میشه و میزان استفاده از سی پی یو خیلی کم هست ...

پدر این لپتاپ من در اومد از اینکه اینقدر ویندوزش را عوض کردم حدود 1 ماهه خردیم 10 - 20 بار ویندوز عوض کردم مشکلی برای هارد پیش نمی آد ؟:41:

F R E E M A N
01-12-2011, 11:54
نرم افزار AIDA64 Extreme Edition برای تست پایداری سیستم و گرفتن اطلاعات بسیار خوبه
در ویندوز 32 بیت هم میتونی بیش از 3 گیگ رم استفاده کنی ولی باید پچ بشه
رم گرافیک اختصاصی را باید در کنترل پنل nvidia ببینی

amin g
28-04-2013, 20:38
سلام به همه ن تازه عضو شدم یه مشکلی هم دارم در مورد این k53sv تا دیروز خوب کار میکرد حالا گرافیک لپ تاپت تو بازی نمی کشه
هنگ می کنه اگه می شه کمک کنین:n28: