PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت برای خرید رادیاتورهای پرتابل که با روغن کار می کنند

monavari
30-11-2011, 15:02
مشورت در مورد رادیاتورهای پرتابل که با روغن کار می کنند یا هر وسیله مشابه گرمازایی

Ezel
30-11-2011, 15:12
چند وقت پیش شخصا یک رادیاتور برقی 6 پر ( سلولی ) خریدم ، البته گرمای خیلی خوبی نداره و 600 وات هست ، ولی ولوم داره برای تعیین میزان انرژی مصرفی ، ماکزیمم توانش هم 600 وات هست / قیمتش هم40 هزار تومان بود / تولیدی "باهر"

در ابعاد بزرگترش هم هست با سقف توان 2000 وات ، البته قیمتش هم به نسبت گرانتر هست /
+
ترموستاتی هم هستند /

monavari
30-11-2011, 15:17
چند وقت پیش شخصا یک رادیاتور برقی 6 پر ( سلولی ) خریدم ، البته گرمای خیلی خوبی نداره و 600 وات هست ، ولی ولوم داره برای تعیین میزان انرژی مصرفی ، ماکزیمم توانش هم 600 وات هست / قیمتش هم40 هزار تومان بود / تولیدی "باهر"

در ابعاد بزرگترش هم هست با سقف توان 2000 وات ، البته قیمتش هم به نسبت گرانتر هست /
+
ترموستاتی هم هستند /

ممنون یعنی می فرمایید
که ارزش پول دادن نداره
حتی به اون بزرگترها و ترموستات و فن دارها
چی پیشنهاد میدن دوستان ؟

Ezel
30-11-2011, 17:09
چهار نوع شاخص بخاری برقی داریم :

1- المنتی های قدیمی ( که با توجه به نحوه ی محاسبه ی بهای برق ، خیلی به صرفه نیست )

2- فن دارها ، که علاوه بر مصرف زمستانی ، میشه بدون المنت هم برای تابستان استفاده کرد از انها /

3- همین بخاریهای رادیاتوری :

ممنون یعنی می فرمایید
که ارزش پول دادن نداره چرا ، ولی من برای مغازه ی 12 متری داخل پاساژ که گرفتم حداکثر تا شعاع نیم متری رو گرم میکنه در بهترین حالت ، ولی بطور مثال 12 پر یا 16 پرش مطمئنا کارایی بهتری دارند که البته مصرفشون هم به نسبت بالاتر هست /

4- یک مدل جدید هم اومده دقیقا شبیه فن کوئل ها هست ، اون هم برقی هست و 2000 وات که به نظر گزینه ی بهتری میاد به نسبت سه مورد بالا /

pour-homme
30-11-2011, 17:16
من دو سال پیش برای اتاق خودم یه 11 پره دلونگی خریدم به قیمت 90 تومن یک اتاق 13 متری رو کاملا گرم میکنه حتی در سرد ترین روز های سال ولی مصرف برق بالایی داره به طور متوسط ماهی 600 کیلووات ساعت مصرف میکنه

aminjigar
30-11-2011, 17:47
چرا ، ولی من برای مغازه ی 12 متری داخل پاساژ که گرفتم حداکثر تا شعاع نیم متری رو گرم میکنه در بهترین حالت ، ولی بطور مثال 12 پر یا 16 پرش مطمئنا کارایی بهتری دارند که البته مصرفشون هم به نسبت بالاتر هست /

ناظر عزیز منم با نظر این دوست بالایی موافق ترم...

اگه با توان 600 وات دیدین که گرمای خوبی نمیده به نظرم تعویض کنین... کلا من با گرمایش برقی موافق نیستم

چون مسلما کم بازده ترین هست در زمینه گرمایش.

دیگه این که دلیل ارزون شدن قیمت این ها رو هم شما خوب می دونین دیگه...

البته 600 وات شما خوبه ولی شعاع نیم به نظرم در حالت ایده آل کمه. توان بیشتر رو هم توصیه نمی کنم

monavari
30-11-2011, 19:21
ضمن تشکر از همه دوستان که نظرات و تجربیات خود رو اعلام نمودند
حالا اگه این موارد تایید نمیشه به نظر شما چه دستگاهی مناسبت هست
(محدودیت در استفاده گاز شهری) هم وجود داره

alivw71
30-11-2011, 19:57
ضمن تشکر از همه دوستان که نظرات و تجربیات خود رو اعلام نمودند
حالا اگه این موارد تایید نمیشه به نظر شما چه دستگاهی مناسبت هست
(محدودیت در استفاده گاز شهری) هم وجود داره
به نظر من اگه از تویست استفاده کنید بهتره. چون بازده گرمایی بسیار زیادی داره.

monavari
30-11-2011, 22:05
به نظر من اگه از تویست استفاده کنید بهتره. چون بازده گرمایی بسیار زیادی داره.

ممنون دوست عزیز
فقط من اصلا چیزی راجع به چیزی که فرمودید نمی دونم
میشه توضیح کاملتر بفرمایید چی هست و کجا میشه تهیه کرد
ممنون

aminjigar
01-12-2011, 14:43
البته مساله تایید من و دوستان نیست، این جا فقط نظر می دیم شما باید ببینی کدوم به کارت می یاد...

محدودیت گاز شهری رو هم متوجه نمی شم؟ یعنی ساعات خاصی دسترسی نیست یا مساله $$ی یا مورد دیگه ای...

به هر حال وسعت فضا هم خیلی مهمه، برای مکان های بزرگ که باید یه روش های گازی فکر کنی، اما مکان های کوچیک تر مثل اتاق

یا مثل مغازه 12 متری پاساژ که دوستمون گفت، می شه بین گرماساز برقی یا گازی مصالحه انجام داد... بین روش های گرماسازی،

در کل، اگر میزان هزینه مصرفی رو برای دو مورد تقریبا مشابه گازی و برقی مساوی در نظر بگیریم (البته از نظر من این طوری

نیست)، موردی که باعث برتری گرماساز گازی میشه همون مساله بازده هست. البته شاید گرماساز برقی بتونه گرمای دلنشین تری

رو بوجود بیاره (به اصطلاح هوا رو سنگین نکنه) و از طرف دیگر این احتمال هست که نمونه های جدید گازی با یه سری استانداردها این

مورد رو بهبود داده باشن. این ها یه سرس اطلاعات کلی که شاید بهتون کمک کنه، اما مارک یا روش خاصی مدنظر من نیست و

انتخاب شماست

monavari
02-12-2011, 18:33
البته مساله تایید من و دوستان نیست، این جا فقط نظر می دیم شما باید ببینی کدوم به کارت می یاد...

محدودیت گاز شهری رو هم متوجه نمی شم؟ یعنی ساعات خاصی دسترسی نیست یا مساله $$ی یا مورد دیگه ای...

به هر حال وسعت فضا هم خیلی مهمه، برای مکان های بزرگ که باید یه روش های گازی فکر کنی، اما مکان های کوچیک تر مثل اتاق

یا مثل مغازه 12 متری پاساژ که دوستمون گفت، می شه بین گرماساز برقی یا گازی مصالحه انجام داد... بین روش های گرماسازی،

در کل، اگر میزان هزینه مصرفی رو برای دو مورد تقریبا مشابه گازی و برقی مساوی در نظر بگیریم (البته از نظر من این طوری

نیست)، موردی که باعث برتری گرماساز گازی میشه همون مساله بازده هست. البته شاید گرماساز برقی بتونه گرمای دلنشین تری

رو بوجود بیاره (به اصطلاح هوا رو سنگین نکنه) و از طرف دیگر این احتمال هست که نمونه های جدید گازی با یه سری استانداردها این

مورد رو بهبود داده باشن. این ها یه سرس اطلاعات کلی که شاید بهتون کمک کنه، اما مارک یا روش خاصی مدنظر من نیست و

انتخاب شماست

ممنون دوستان عزیز از نظرات مفید
منظور از محدود در استفاده گاز = یعنی اینکه اصلا امکان استفاده از گاز رو ندارم
جدیدا دیدم که هیترهای بدون پره مشابه پنکه های بدون پره هم اومده
ولی هنوز موفق نشدم که در ایران بدونم هست یا خیر اگر هست کجا میشه تهیه کرد
اگر باز دوستان اطلاعات بهتری دارند لطفا نحوه تهیه و یا اینکه اصلا این گزینه خوبی هست یا خیر نظر بدهند
ممنون