PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره براي خريد تفنگ بادي

B U L U T
05-09-2011, 23:01
سلام بچه ها
توي اين تاپيك ميخواستم تفنگ هاي بادي رو معرفي كنيم و
همچنين محلي باشه جهت مشاوره براي خريد تفنگ بادي

دوستان براي شكار بايد قوانين زير رو رعايت كنيد

1- بهاء هر پروانه هفتاد و پنج هزار (000/75) ریال تعیین و در ازاء فیش بانکی صادر می گردد.
2- مدت اعتبار هر پروانه 2 ماه است و ادارات کل استانی موظف به تهیه یک مهر تاریخ دار هستند که در آن تاریخ شروع و پایان اعتبار پروانه قید و به نحو مقتضی از احتمال تغییر و مخدوش نمودن آن جلوگیری گردد.
3- هر شکارچی می تواند با توجه به مدت دار بودن پروانه تا پایان سال با پرداخت فیش مجدد و مراجعه به واحدهای محیط زیست نسبت به اخذ پروانه اقدام نماید.
4- پروانه عادی شکار پرندگان وحشی استانی فقط در محدوده شکارگاههای آزاد استان برابر تقسیمات کشوری دارای اعتبار است.
5- ادارات کل حفاظت محیط زیست مجازند طبق مقررات و ضوابط نسبت به صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی غیر حمایت شده از قبیل قمری، کبوتر کوهی، فاخته، تیهو، کبک، باقرقره، شکم سیاه و گنجشک و نیز پرندگان آبزی قابل شکار غیر حمایت شده برای شکارچیان واجد شرایط مبادرت نمایند.
6- دارندگان پروانه عادی شکار پرنده در فصل شکار فقط دو روز آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) مجاز به شکار بوده و نیز در هر مسافرت شکار می توانند حداکثر چهار قطعه از پرندگان غیر حمایت شده را شکار نمایند.
7- پایان فصل شکار برای پرندگان خشکزی در مناطق گرمسیر 15 بهمن ماه و مناطق معتدل 15 اسفند و مناطق سردسیر 29 اسفند است. در خصوص پرندگان آبزی نیز پایان فصل 15 اسفند ماه است.
8- صدور پروانه شکار پرندگان وحشی برای اتباع خارجی (مقیم و غیرمقیم) از سوی ادارات کل ممنوع است در این خصوص فقط از طریق سازمان اقدام خواهد شد.
9- پروانه شکار پرندگان وحشی فقط برای افرادی که دارای جواز حمل سلاح جمهوری اسلامی ایران صادره از ساحفاجا، ساحفاسا، حفاناجا و دفترچه شناسایی شکارچیان ویژه حمل سلاح ساچمه زنی صادر خواهد شد.
10- دارندگان تفنگ بادی 5/5 که دارای دفترچه شناسایی شکارچیان می باشند، می توانند پروانه عادی شکار پرندگان وحشی را دریافت و صرفا به شکار پرندگان راسته گنجشک سانان و دارکوب سانان اقدام نمایند.
11- مشخصات پروانه صادره باید در دفترچه شناسایی شکارچیان در صفحه مربوطه برابر دستورالعمل ثبت گردد.
12-پروانه مذکور غیر قابل انتقال بوده و ملصق به عکس است. لذا به منظور جلوگیری از استفاده غیر مجاز احتمالی از پروانه ها لازم است هنگام صدور پروانه مشخصات مندرج در اصل جواز حمل اسلحه و همچنین مشابهت متقاضی با عکس ملصق به جواز مذکور دقیقا تطبیق داده شود.
13- مشخصات کامل و محل اقامت و نشانی متقاضی و نیز تاریخ صدور پروانه باید در دفتری که به این منظور اختصاص داده شده به روز ثبت گردد.
14-در صورتی که بنا بر مقتضیاتی از قبیل حفظ نسل پرندگان، مسائل بهداشتی و سایر ملاحظات زیست محیطی، تغییرات و یا ممنوعیت در ضوابط مذکور بعمل آید مراتب کتبا اعلام خواهد شد و ادارات کل مکلفند از دارندگان پروانه شکار تعهد مبنی بر اجرای این بند اخذ نمایند.
15- آمار پروانه های صادره در پایان فصل به اداره کل هماهنگی گارد امور مناطق و دفتر حیات وحش و موزه های تاریخ طبیعی ارسال شود.

تفنگ بادي دياناDIANA

تفنگ بادی دیانا مدل ۵۴ ، داراي سيستم فنر و پيستون بوده و با اهرم از بغل مسلح ميشود . نسل پيشرفته تفنگهاي بادي ديانا سري ۵۲ و ۴۸ است . داراي مكانيزم شناوري روي ريل است كه جلوي لگد نيرومند تفنگ را ميگيرد و شما ضربه پس از شليك را خيلي كم احساس خواهيد كرد. چون قبل از اينكه لرزشي كه در اثر باز شدن فنر ايجاد ميشود به ساچمه منتقل شود ، ساچمه از لوله تفنگ خارج شده است ، پس دقت تيراندازي با لا ميرود . جنس بدنه از چوب راش و داراي محل قرار گرفتن گونه است . تغييري كه در طراحي قنداق صورت گرفته است عملكرد بهتري را براي تفنگ نسبت به مدلهاي قبلي ايجاد كرده است . ديانا ۵۴ حقيقتاً رقيبي بي همتا براي ساير برندهاي تفنگ بادي است . ديانا ۵۴ براي كساني كه ميخواهند در تيراندازي با تفنگ بادي هميشه برنده باشند انتخاب اول است . براي اين تفنگ بايد از دوربين محكم و ساچمه هاي مناسب استفاده كنيد .

مشخصات ديانا ۵۴

طول لوله : ۴۴۰ ميليمتر

طول كلي تفنگ : ۱۱۳۰ ميليمتر

وزن : ۴.۶ كيلوگرم

سرعت شليك : ۳۳۵ متر در ثانيه در كاليبر ۴.۵ ميليمتر و ۲۷۰ متر در ثانيه در كاليبر ۵.۵ ميليمتر

انرژي : ۲۶ ژول

تصویر به اندازه 27% (500x212) کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی (681x288) روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دیانا ۵۲ ساخت کشور آلمان. تفنگ بادی بسیار پر قدرت با سیستم فنر و پیستون و مناسب شکار است . دارای لوله ثابت که بوسیله اهرم از بغل مسلح میشود . رنج مفید آن بالا و ماشه اتوماتیک و از نوع مسابقه ای است . دارای دو قفل امنیتی مجزا یکی برای ماشه و دیگری برای اهرم بغل هنگام مسلح کردن میباشد . مگسک عقب فلزی و قابل تنظیم و مگسک جلو نیز قابل تنظیم است . دارای ریل دندا نه ای برای نصب دوربین است . قسمت چوبی بدنه آن از جنس چوب راش با رنگ گردویی است که دارای حکاکیهای شطرنجی در محلهای قرار گرفتن دست جهت کنترل بهتر تفنگ است . امتیاز ۴.۷ از ۵ نمره خوبی برای آن محسوب میشود .

مشخصات تفنگ بادی دیانا مدل ۵۲

- توان ( انرژی ) : ۲۶ ژول

- طول تفنگ : ۱۱۰۰ میلیمتر

- طول لوله : ۴۴۰ میلیمتر

- وزن : ۴ کیلوگرم

- سرعت شلیک : ۳۳۵ متر بر ثانیه در کالیبر ۴.۵ میلیمتر و ۲۷۰ متر بر ثانیه در کالیبر ۵.۵ میلیمتر

تصویر به اندازه 37% (500x216) کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی (790x341) روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشخصات تفنگ بادی دیانا مدل 35

- توان ( انرژی ) : ؟ ژول

- طول تفنگ : ؟ میلیمتر

- طول لوله : 485 میلیمتر

- وزن : 3,28 کیلوگرم

- سرعت شلیک : ؟

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

shabnam1986
13-09-2011, 11:42
به نظرتون کلت های سری دیانا خوب هستن؟5.5 رو میگم

rangeeeer
14-09-2011, 09:54
سلام دوستان بنده قصد خرید یک تفنگ بادی جنس خوب و باکیفیت با بیشترین برد را خواستارم می خواستم بپرسم کسی هست بنده را در این زمینه کمک و همراهی کند....

کلا بستگی به خودتون داره چقدر بپردازید
میتونید با پنجاه تومن یه بادی دره پیت بخرید
میتونید دو سه میلیون بدی یه غول بخری (قوی و خوش دست)
ولی بیشتر مارک های دیانای آلمان و رنجر فکر کنم ساخت آمریکا
ویه نوع ترکی هست که اسمش رو نمیدونم بیشتر خواهان دارند

به نظرتون کلت های سری دیانا خوب هستن؟5.5 رو میگم

از هر کی شنیدم می گن این بادی ها زیاد عمر نمیکنند ولی اگه خواستید بخرید همین دایانا خوبه

Royce
14-09-2011, 18:29
کلتهای گازی گامو یا والتر توصیه میشه

ata.royalfalcon
14-09-2011, 21:56
سلام
یه سوالی داشتم :
برای خرید و حمل و نگهداری تفنگهای بادی مجوز لازم هست ؟؟

Переклад не
17-09-2011, 17:56
برای اسفاده از تفنگ بادی جهت تفریح مجوز لازم نیست
اما برای کاربرد شکار پرنده باید مجوز از سازمان محیط زیست اخذ بشه
حمل بدون کیف و جلب توجه کردن این نوع تفنگ ها در مناطق پرجمیعت ممنوع هستش

---------- Post added at 06:56 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

تفنگ کالیبر 5.5 56TH دیانا پیشنهاد میشه حول و هوش 650 تمن قیمتش هست و لازم نیست شما تفنگ با برد بسیار زیاد اونم بادی بخرید.واسه این کار (که معمولا کاربردش شکاریه) به فکر اسلحه ی شکاری دو لول باشید

codec_pack
19-09-2011, 11:55
میتونید دو سه میلیون بدی یه غول بخری (قوی و خوش دست)با 2-3 میلیون میره یه M40A3 میخره که :31:

D4Rk knight
15-12-2011, 19:56
تفنگ گامو و دیانا هم عالیه.قیمتش هم خوبه.بردشون هم خوبه.

shabnam1986
17-12-2011, 00:20
حدود صد تومن چیز خوب چیه؟

AMIR-AIRGUNNER
17-12-2011, 11:27
حدود صد تومن چیز خوب چیه؟
100 تومن چیز خوبی نمیتونید بگیرید
تفنگ های کرال حدود این قیمت هستن
اگه واقعا می خواهید از تیراندازی با تفنگ بادی لذت بخرید بهتره گامو شادو 1000 بخری که بهترین انتخاب زیر 200 تومن هست

AMIR-AIRGUNNER
17-12-2011, 11:48
یه توضیح مختصر در مورد انواع مختلف تفنگ های بادی

1- spring piston
در این اسلحه ها از نیروی فشرده شده فنر برای پرتاب ساچمه استفاده میشه
این سیستم از متداول ترین مکانیزم برای تفنگ های بادی هستن و از مزیت هاش میشه به انرژِی متوسط و تعمیر راحت اشاره کرد
2-nitro piston (gas ram )
در این سیستم تو سیلندر اسلحه مقداری گاز فشرده هست (فشار حدود 40 بار ) که با کوک کردن اسلحه اون گاز فشرده میشه و با شلیک گاز فشرده شده باعث میشه که پیستون جلو بیاد و ساچمه پرتاب بشه
3-pcp
در این اسلحه ها از هوای فشرده حدود 200 بار استفاده میشه و یک مخزن کوچیک برای نگه داری هوا در این اسلحه ها وجود داره
اسلحه هایی با این مکانیزم حدود 2 سال هستن که وارد بازار ایران شدن و بهترین قدرت و دقت رو دارن ولی قیمت هاشون یکم بالاست
4- multi pump
در این اسلحه ها باز یک مخزن بسیار کوچک هست که با پمپ زدن هوا در اون جمع میشه و با استفاده از اون هوای فشرده شده ساچمه پرتاب میشه
این اسلحه ها بسته به تعداد پمپ قدرت های مختلفی دارن
5-co2
در این مدل ها هم مثل pcp ها از یک کپسول کوچیک یک بار مصرف داری گاز co2 استفاده میشه
این اسلحه ها قدرتشون کمه و بیشتر برای هدف زنی استفاده میشن

Переклад не
17-12-2011, 12:08
منبع هم قرار بدید

AMIR-AIRGUNNER
17-12-2011, 12:22
منبع هم قرار بدید
منبع خودم هستم :31: از جایی کپی پیست نکردم که !

senaps
17-12-2011, 19:37
سلام....
من شادو 1000 دارم،برا قیمت 250 تومنیش(با دوریبن!) خیلی خیلی عالیه.....
تا حدود 100 متر باهاش هدف زدم و ضربه ی خیلی کمی داره.....
قدرت خوبی داره و با یه تیر باهاش انواع پرنده رو زدم،سابقه ی شکار کردن خرگوش هم داره.....

AMIR-AIRGUNNER
17-12-2011, 20:12
سلام....
من شادو 1000 دارم،برا قیمت 250 تومنیش(با دوریبن!) خیلی خیلی عالیه.....
تا حدود 100 متر باهاش هدف زدم و ضربه ی خیلی کمی داره.....
قدرت خوبی داره و با یه تیر باهاش انواع پرنده رو زدم،سابقه ی شکار کردن خرگوش هم داره.....
یکم فاصله رو زیادتر گفتی !:31::11:
ولی کاملا قبول دارم که نسبت به قیمتش شادو 1000 تفنگ بسیار بسیار خوبی هست فقط باید درست ازش نگه داری
بشه تا عمرش زیادتر باشه چون کپ (محل اتصال لوله به سیلندر اصلی ) از پلاستیک سخت هست و یکم به ضربات شدید حساسه و متاستفانه یدکیش بسیار کم پیدا میشه

AMIR-AIRGUNNER
17-12-2011, 20:18
...
مجوز شکاری که محیط زیست ایران واسه شکار با تفنگ بادی میده کاملا چیزه مضخرفی هست
فقط اجازه شکار گنجشکسانان توش هست که خب طبیعتا مشخصه که این محیط زیست از تفنگ بادی چیزی نمیدونه !
نه از قدرت تفنگ چیزی ذکر کرده و نه قوانین مشخصی راجب شکار ذکر کرده :13:
به چینی 5.5 هم همون مجوز میدن به دیانا 350 هم همون مجوز رو میدن !

B U L U T
17-12-2011, 21:01
100 تومن چیز خوبی نمیتونید بگیرید
تفنگ های کرال حدود این قیمت هستن
اگه واقعا می خواهید از تیراندازی با تفنگ بادی لذت بخرید بهتره گامو شادو 1000 بخری که بهترین انتخاب زیر 200 تومن هست گامو شادو 1000 تازگي ها گپ پلاستيكي شده و ميشكنه بايد كپ فلزي بگيريد كه قيمتش 200 هست
كرال هاي كه تازه وارد شدن كيفيت بهتري دارن البته توي رنج 160 تومن هم ريتاي 100 و ريتاي 135 هست كه تفنگ بدي نيست
ولي اگه ميخواهيد تا 300 هزينه كني ديانا 27 هم هست خيلي خوبه ديانا 35 هم حدود 340 تومن استورست
ديانا 54 با قيمت 640 فوق العاده باسيستم ضد لگد هست و ديانا 52 هم عين ديانا54 بدون سيستم ضد لگد ديانا 460 و 470 عين هم و هم رده 52 هستن ولي 470 با ظاهري بهتر و سنگين تر براي شكار توصيه نميشه (حملش سخته)
گامو رويال و كامو ماكسيما هم هست و لي به كيفيت ديانا المان نميرسيه

وايرخ هم هست كه ساخت المان هم با كيفيت هستن ولي كمي گرون تر از ديانا هست در رابطه با اون هم بعدا اطلاعات ميزارم

ولي از 100 به پايين بايد دنبال تفنگ چيني باشي اسمش 62 هست جالب نيستن يه سري از زير تا شو هست
كه روي كپ جلوي قسمت ساچمه گذاري دوتا لوزي دارن كيفيت عالي هست با تعويض فنر به ديانا عالي تر هم ميشن و با قيمت 40 تا 60 تومن هستن

AMIR-AIRGUNNER
18-12-2011, 18:56
قویترین اسلحه های بادی کالیبر 5.5 این 3 تا هستن
ایرفورس کندور

اوانیکس ar6

سوماترا 2500

2 تای اولی تقریبا 85 ژول و سومی 105 ژول انرژِی دارن و جالبه بدونید دیانا 350 و دیانا 56 و دیانا 35 به ترتیب 30 و 26 و 16 ژول هستند

Переклад не
18-12-2011, 23:16
قویترین اسلحه های بادی کالیبر 5.5 این 3 تا هستن
ایرفورس کندور

اوانیکس ar6

سوماترا 2500

2 تای اولی تقریبا 85 ژول و سومی 105 ژول انرژِی دارن و جالبه بدونید دیانا 350 و دیانا 56 و دیانا 35 به ترتیب 30 و 26 و 16 ژول هستند

اینا تو بازار ایران وجود دارن؟
قیمتشون چنده؟

AMIR-AIRGUNNER
19-12-2011, 09:33
اینا تو بازار ایران وجود دارن؟
قیمتشون چنده؟
این اسلحه ها جدیدا به ایران وارد شدن و شرکت زوبین نمایندگی اوانیکس ها هست و فکر کنم شرکت الماس سوماترا و ایرفورس رو اوردن
قیمتشون هم از 1500 به بالاست

B U L U T
19-12-2011, 17:53
این اسلحه ها جدیدا به ایران وارد شدن و شرکت زوبین نمایندگی اوانیکس ها هست و فکر کنم شرکت الماس سوماترا و ایرفورس رو اوردن
قیمتشون هم از 1500 به بالاست جالبه قيمت جهاني اين سوماترا 500 دلاره

دلار الان چنده

AMIR-AIRGUNNER
19-12-2011, 18:51
جالبه قيمت جهاني اين سوماترا 500 دلاره

دلار الان چنده
1400 :31:
درسته کلا این اسلحه ها قیمتشون روی حساب و کتاب نیست چون متاستفانه قوانینی واسه فروش و واردارتش تعیین نکردن
البته امریکا به نوعی بهشت اسلحه های بادی حساب میاد و تو اروپا هم قیمت هاشون نسبتا از امریکا زیادتره تو ایران هم که ....

senaps
19-12-2011, 19:41
یه مگنوم 350 اگه اسمش رو درست گفته باشم!! کار ادم رو در حالت عادی برای شکار زنی و اینا راه میندازه به نظرم!!

ولی هیچ چیزی دیانا 52 نمیشه.....

حالا یه سوال:
به نظرتون،من این شادو رو چقد میتونم ابش کنم و به جاش،مگنوم 350 بگیرم، یا هانتر(فک کنم 5 تا تیر میخوره!) یا برم سراغ 52 و 56 و اینا؟!!!!
بعد این مدل ها که دوربین خورشون زیاد خوب نیست نه؟

دوستی هم که گفته بود 100 متر فاصله نبوده!! نمیدونم،مطمئن نیستم،ولی اخه از رو یه تپه ی کوچیک،به جایی شلیک کرد که یه جاده ی 4 بانده،یه کوچولو جا برای پارک مثلا دو تا ماشین کنار هم،بعد اون پایین،جا برای اینکه چند تا خونواده بشینه، بعد یه رودخونه ی عریض،بعد فاصله و از کوه میرفت بالا و .......
زوم دوربین رو 7 برابر بود و بازم هدف دور بود برامون......
به هر صورت،شاید 70 متر بوده....با این وجود،فک کنم برد استانداردی که باید از اسلحه انتظار داشته باشیم،همون 70-80 متر هستش که تو فاصله های کمتر،شکار رو خوب میزنه...

AMIR-AIRGUNNER
19-12-2011, 23:14
یه مگنوم 350 اگه اسمش رو درست گفته باشم!! کار ادم رو در حالت عادی برای شکار زنی و اینا راه میندازه به نظرم!!

ولی هیچ چیزی دیانا 52 نمیشه.....

حالا یه سوال:
به نظرتون،من این شادو رو چقد میتونم ابش کنم و به جاش،مگنوم 350 بگیرم، یا هانتر(فک کنم 5 تا تیر میخوره!) یا برم سراغ 52 و 56 و اینا؟!!!!
بعد این مدل ها که دوربین خورشون زیاد خوب نیست نه؟

دوستی هم که گفته بود 100 متر فاصله نبوده!! نمیدونم،مطمئن نیستم،ولی اخه از رو یه تپه ی کوچیک،به جایی شلیک کرد که یه جاده ی 4 بانده،یه کوچولو جا برای پارک مثلا دو تا ماشین کنار هم،بعد اون پایین،جا برای اینکه چند تا خونواده بشینه، بعد یه رودخونه ی عریض،بعد فاصله و از کوه میرفت بالا و .......
زوم دوربین رو 7 برابر بود و بازم هدف دور بود برامون......
به هر صورت،شاید 70 متر بوده....با این وجود،فک کنم برد استانداردی که باید از اسلحه انتظار داشته باشیم،همون 70-80 متر هستش که تو فاصله های کمتر،شکار رو خوب میزنه...
برای اسلحه های قوی باید از دوربین های مخصوص لگد اسلحه های بادی استفاده کرد تا بتونن رو اسلحه دوام بیارن

اون 100 متر هم به این خاطر گفتم که خودم با شادو 1000 تیر اندازی کردم
البته هدفتون چی بود ؟ معمولا کیل زون رو در تیر اندازی با تفنگ های بادی 1 اینچ تا 2 اینچ میگیرن
که بهترین تیر اندازان با بهترین اسلحه و دوربین ها هم باید مدت زمان زیادی تمرین کنن تا تو فواصل بالای 50 متر همچین هدف هایی رو با درصد اصابت بالا بزنن

senaps
21-12-2011, 22:39
که بهترین تیر اندازان با بهترین اسلحه و دوربین ها هم باید مدت زمان زیادی تمرین کنن تا تو فواصل بالای 50 متر همچین هدف هایی رو با درصد اصابت بالا بزنن

هدف،گفتم که تیر برق بوده....باید بگم که یلی شانسی زدم،البته تیر اندازیم عالیه و شکار هم خیلی میرم،ولی اون هدف رو شانسی زدم....

الان قیمت اسلحه ها چند تومنه؟!

Переклад не
21-12-2011, 23:26
من یه کرال 5/5 دارم یه سه سالی میشه خریدم با دوربینش 240 تمن.تنفگ خوبیه
یادمه یه بار که میخواستم یه کلاغو بترسونم از پنجره ی خونه نشونه رفتم و ندیدم که چند ده متر پشت سرش میرسه به یه ماشین درحال پارک که توش مسافربودش.هیچی خورد بهش بیچاره راننده هه اومد بیرون یه نیم ساعتی ماشینو چک کرد کاپوتش زد بالا ببینه صدا کز کجا بود

خداییش وقتی هدف میگیرید میدان دیدتون رو بهتر توجه گنید و حواستونو جمع کنید.بدون شک از 20 30 40 متری به هر کی بخوره گلولش ، میکشه

AMIR-AIRGUNNER
22-12-2011, 20:30
هدف،گفتم که تیر برق بوده....باید بگم که یلی شانسی زدم،البته تیر اندازیم عالیه و شکار هم خیلی میرم،ولی اون هدف رو شانسی زدم....

الان قیمت اسلحه ها چند تومنه؟!
ببخشید تیر برق رو ندیده بودم واسه همین شک کردم :11::10::11:
تفنگ های بادی هم قیمت هاشون بسیار متفاوته بستگی به کاربرد و نوع اسلحه و و غیره داره
شما قیمت کدومشون مدنظر تون هست ؟

majid_98
02-01-2012, 01:27
اون تفنگی که گفتی قیمتش از 1.5 به بالاس مجوز میخاد؟
بیشتر واسه تفریح و ورزش نه واسه شکار.
بیشترین برد را کدوم تفنگا دارن؟

B U L U T
02-01-2012, 23:24
نه تفنگ هاي بادي مجوز نميخواهن
بيشترين برد رو PCP ها دارن

AMIR-AIRGUNNER
03-01-2012, 13:29
تفنگ های بادی کالیبر 5.5 اصولا مجوز نمی خوان و از سال 78 فکر کنم ازاد هستن
البته تو بعضی سایت ها بعضی عقده ای ها میان کلاغ و قمری و ... از روی انتن همسایه میزنن و اسمشو میزارن شکار !! و با افتخار عکسو میزارن رو نت !
این کار ها باعث شده که روی شکار با تفنگ بادی حساسیت زیاد تر بشه ولی برای تفریح و هدف زنی هیچ مشکلی نیست

dj.mahdi
16-02-2012, 15:45
سلام به همه.من تازه به شکارعلاقه مند شدم.الان یک تفنگ قدیمی دیانا50 دارم اگر کسی اطلاعاتی درباره این تفنگ داره بگه چون میخوام اگر خوب نیست یک تفنگ جدید بخرم:31:

AMIR-AIRGUNNER
16-02-2012, 16:22
در مورد دیانا ۵۰ اطلاع چندانی ندارم ولی تو اینترنت فهمیدم که از مدلهای ۳۵۰ ،۵۲،۵۴،۵۶ ضعیف تره .پس برای شکار باید فاصله رو به حداقل برسونی تا ساچمه انرژی کافی داشته باشه

dj.mahdi
17-02-2012, 18:59
باسلام به همه.ایا راهی برای قوی تر کردن تفنگ بادی وجود داره بدون این که ازدقتش کم بشه اگر هست لطفا قیمت هارو بگید.اخه اون تفنگ بادی دیانا50 که گفتم دقت بسیار بالایی داره حتی با اون دوربین 10 تومنی ولی قدرتش کمه به حدی که اگر به وسط قوطی دلستر از فاصله10 متری شلیک کنی سوراخ نمیشه.فکر کنم به خاطر این باشه خیلی قدیمیه وخیلی کار کرده .

AMIR-AIRGUNNER
17-02-2012, 20:08
باسلام به همه.ایا راهی برای قوی تر کردن تفنگ بادی وجود داره بدون این که ازدقتش کم بشه اگر هست لطفا قیمت هارو بگید.اخه اون تفنگ بادی دیانا50 که گفتم دقت بسیار بالایی داره حتی با اون دوربین 10 تومنی ولی قدرتش کمه به حدی که اگر به وسط قوطی دلستر از فاصله10 متری شلیک کنی سوراخ نمیشه.فکر کنم به خاطر این باشه خیلی قدیمیه وخیلی کار کرده .
خب فنر و واشر سر پیستونش رو عوض کن فکر کنم فنر دیانا 35 بهش بخوره که در این صورت قدرتش خیلی خوب میشه

dj.mahdi
18-02-2012, 15:24
چقدر خرجش میشه؟:41:

AMIR-AIRGUNNER
18-02-2012, 16:04
چقدر خرجش میشه؟:41:

نمیدونم !!
شاید 30-40 تومنی بشه !

dj.mahdi
18-02-2012, 17:53
باسلام وتشکر ازAMIR-AIRGUNNER:11:.به نظر شما بهترین تفنگ بادی که میشه باقیمت 200 هزار تومن خرید چییه؟

AMIR-AIRGUNNER
19-02-2012, 18:32
قبل از بالا رفتن قیمت ها !! بهترین گزینه شادو 1000 از شرکت گامو بود (تا 200 هزار ) قیمت الانش رو نمیدونم

dj.mahdi
20-02-2012, 13:44
اگر میشه لطف کنید کمی درباره ی شادو1000وخوبی هاش ومشکلاتش بگین.از نظر قدرت چطوره؟:11::11:

AMIR-AIRGUNNER
20-02-2012, 13:49
از نظر قدرت متوسط هست و تقریبا هم قدرت دیانا های 34 و 35 و.. هست (حدود 17-18 ژول )
دقتش هم تو همون سطح هست و لگدش هم کمه

dj.mahdi
20-02-2012, 13:56
وزنش چقدره شما خودتون این تفنگ رو داشتید؟

AMIR-AIRGUNNER
20-02-2012, 14:17
وزنش چقدره شما خودتون این تفنگ رو داشتید؟
حدود 3 کیلو .
من این تفنگ رو داشتم و الانم هم دارمش !:31:

dj.mahdi
20-02-2012, 14:27
همین الان تو اینترنت خوندم نوشته بود تازگی ها یه قسمتی ازاین تفنگ پلاستیکی شده.درباره دقت وقدرتش هم بگید برای شکار کبوتر چاهی میخوام:21:به درد این کار میخوره:11::11:

AMIR-AIRGUNNER
20-02-2012, 14:35
محل اتصال لوله به بدنه از پلاستیک فشرده هست که برای من با وجود هزاران شلیک هیچ مشکلی ایجاد نکرده و بستگی به استفاده درست از اسلحه داره

اگه فاصله متوسط شکار ها رو بگی بهتر میشه مشحص کرد که به درد این کار میخوره یا نه ! تا 40-45 متر که من قدیما کلاغ و کبوتر زیادی باهاش انداختم !

dj.mahdi
20-02-2012, 14:41
5/5بهتر یا4/5 وفقط برای شکار میخوام اگر تا حالا مشکلی باشادو 1000 داشتی بگو دقتش چطوره. ببخشید زیاد سوال میکنم:41::11:

GoRgAn BoY
23-02-2012, 02:17
به نظر من 5/5 بهتره.شادو 1000 هم تفنگ خوبی هست من یکی 5/5 دارم واسه اسپانیا هست ازش راضی هستم

shadmehr87
23-02-2012, 10:31
به نظر من 5/5 بهتره.شادو 1000 هم تفنگ خوبی هست من یکی 5/5 دارم واسه اسپانیا هست ازش راضی هستم

من هم یکی دارم ازش راضی ام.

dj.mahdi
23-02-2012, 14:47
قیمتش چقدره؟ لوازم یدکیاش تو بازار هست؟

GoRgAn BoY
23-02-2012, 15:01
باید باشه مگه میشه تو بازار نباشه.از من تا حالا چیزیش نشده.بردش خیلی خوبه

D4Rk knight
23-02-2012, 15:07
قیمتش چقدره؟ لوازم یدکیاش تو بازار هست؟

بستگی داره به خود تفنگ ولی فکر کنم از حدود 300 شروع بشه به بالاتر

dj.mahdi
23-02-2012, 16:35
بستگی داره به خود تفنگ یعنی چه؟ مگه چندتا گامو شادو1000 داریم؟ باتشکر از همه:46:

D4Rk knight
23-02-2012, 17:51
به ساخت کشورش شادو 1000 چینیش هم هست منظورم این بود.یکی از دوستام چینیش رو داشت ولی رفت فروخت اونم نصف قیمت 60 یا 50 داد رفت.تفنگش هم یکم خوب بود ولی مثل یکی دیگه ها نبود.

dj.mahdi
23-02-2012, 18:07
از کجا بفهمم که تفنگی که میخرم چینی نباشه؟:11:

D4Rk knight
23-02-2012, 18:39
خب خودشون میگن دیگه اگه هم نگفتن رو خود تفنگ باید نوشته باشه واسه کجاست.

dj.mahdi
24-02-2012, 13:11
نظرتون درباره ی تفنگ های چینی چیه؟:11:

D4Rk knight
28-02-2012, 13:50
چینی کیفیتش پایین تره.اگه تونستی اصلشو بگیر.دوستم شادو1000 چینی داشت بد نبود ولی به اصلش نمیرسه اصل بهتره.

dj.mahdi
28-02-2012, 14:46
منظورم بین مدل های چینی بود کدوم بهتره؟اخه شاید یه چینی هم خریدم. 4/5 یا 5/5؟چینی62 چه جور تفنگیه؟اگه ازش عکسی دارین ممنون میشم بزارید.:11::11::11:.دستتون درد نکنه

D4Rk knight
28-02-2012, 23:39
تا چه قیمتی میخوای باشه.62 رو تا حالا ندیدم و نشنیدم؟

dj.mahdi
29-02-2012, 12:17
زیر80 میخوام فقط برای توی خونه......شادو 1000 امروز پرسیدم میگفت230 هزار به نظر شما خوب گفته؟:11::11:

B U L U T
02-03-2012, 13:46
تفنگ چيني b3-1
دوتا لوزي داره توي قسمت كپ

dj.mahdi
02-03-2012, 17:03
میشه یه توضیحی یا عکسی از این تفنگ بزارید:11::11:

B U L U T
02-03-2012, 17:39

تفنگ بدي نيست بويزه اگه روغن كاري بشه

در حدود 7 تا 12 زول انررژي داره
واسهشكا كنجيشك خيلي خوبه دقتش هم بد نيست

dj.mahdi
02-03-2012, 17:49
گامو شادو 1000 باقیمت 230 خوبه؟:11:قیمتb3_1 چقدره من پرسیدم گفت60

B U L U T
02-03-2012, 23:46
اگه كپ فلزي باشه گامو خوبه ولي پلاستيكي باشه 160 بايد باشه
b31 بنظرم 40 تومن بايد باشه

dj.mahdi
18-03-2012, 12:30
بین تفنگ چینی ها این زیر باز شو ها(b3_1) بهتره یا کمر شکن ها؟؟ 4/5 بهتره یا5/5 برای این تفنگ ها؟؟

B U L U T
18-03-2012, 13:03
بین تفنگ چینی ها این زیر باز شو ها(b3_1) بهتره یا کمر شکن ها؟؟ 4/5 بهتره یا5/5 برای این تفنگ ها؟؟

من b31 رو بيشتر مي پسندم البته 4.5 توي 5.5 خوب نيستن

roteal2007
18-03-2012, 13:05

تفنگ بدي نيست بويزه اگه روغن كاري بشه

در حدود 7 تا 12 زول انررژي داره
واسهشكا كنجيشك خيلي خوبه دقتش هم بد نيست

از این مدل 5.5 رو داشتم قوی و با کیفیت بودش....30 تومن خریدمش بعد 5 سال 50 تومن فروختمش هنوزم داره کار میده
گنجشک+مارمولک توپ میزنه....کفتر چاهی هم باهاش مینداختیم....چند تا هم vhf انتن همسایه رو باش انداختیم زمین.

Переклад не
31-03-2012, 21:11
بچه ها اسمه این تفنگ چیه؟:

pedram3001
01-04-2012, 00:26
طراحی قنداقش بیشتر شبیه محصولات ایر ارمز انگلستانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی طرح مخزن و اجزاش مثل محصولات دای سات هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Переклад не
01-04-2012, 09:31
نحوه ی تنظیم و کالیبره کردن دوربین چطوریه؟

pedram3001
02-04-2012, 01:04
اسم دوربینت چیه؟

Переклад не
02-04-2012, 07:39
اسم دوربینت چیه؟

Leupold 3-9x40

szh_1367
02-04-2012, 11:45
حدود 10 ، 12 سال قبل یک تفنگ بادی 5.5 دیانا که یک عکس شیر هم رو بدنه اون حک شده بود ( اون زمان میگفتن هر تفتگ دیانایی که این عکس رو داشته باشه اصل هست ) رو فکر کنم با قیمت 10 هزار تومان خریدم

اخ اخ چه دورانی بود یک کارگاه برنج کوبی یک خیابان پایین تر بود ، با برو بچ میرفتیم شکار :31:

سوالم اینکه هنوز از اون تفنگ های قدیمی توی بازار وجود دارد ؟ قیمت ؟

راستی اون تفنگ رو چند سال بعد فروختم 25 هزار تومان :21:

pedram3001
02-04-2012, 19:37
دوست عزیز تمام دوربین ها روی یه قاعده تنظیم میشن مثلا شما اگه تو 6 متري صفرش کنید تو 60 هم درست وسط سیبل میزنه واگه شما تو 9 متری تنظیم کنید تو 40 متری میزنه و اینکه تو چه فاصله ای کجای دوربین یا به اصلاح میلدات رو بگیریم که به هدف بخوره بستگی به تجربه شما داره که با تیراندازی زیاد باید قلقش دستتون بیاد به این منحنی نگا کنید متوجه میشید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
درمورد دیانا هم باید بگم بله هنوز اصلشون گیرمیاد ولی نه اینقدر قدیمی

---------- Post added at 08:37 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

دیانا مدل چی بود الان دیانا کمتراز 200،300 نداریم اگه سوالی دیگه درمورد تفنگ یا دوربین داشتید از این سایت کمک بگیرید واقعا ادمهایی داخلش هستن که چندین ساله کارشون تفنگ بادی و دوربین تفنگه که واقعا تو کارشون حرفه ای هستن من چندروزه عضوش شدم و خیلی چیزا یاد گرفتم ولی هیچ سایتی مثل این سایت از لحاظ بار فنی نیست
[U][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pedram3001
02-04-2012, 19:47
دوربین خوبی هستش ولی بستگی به تفنگت هم داره که چه تفنگیه چون میزان مقاوت دوربین ها تو هر تفنگ فرق میکنه مثلا اگه تفنگ شما لگد زیادی داشته باشه تنظیم کردنش بی فایده ست برای تنظیم کردن هم یک سری قواعد داره تو 6 متري 60 ميزنه
تو 9 متري 40 ميزنه یعنی اگه شما دوربین رو تو 6 متری صفر کنید که به وسط خال بخوره تو 60 متری هم همونجوریه وبین این فواصل کجای دوربین رو بگیری که به هدف بخوره بستگی به تجربه و تمرین زیاد خودتونه این منحنی رو نگا کنید منظور من رو میفهمید
درمورد تفنگ دیانا هم باید بگم بله هنوزم گیر میاد ولی به سختی الانم پایین ترین مدل دیانا از 200.300 شروع میشه به بالا
که درمورد هم تفنگ هم دوربین اگه اطلاعات میخواد به این سایتی که چندروزه خودم رفتم و واقعا استادان این رشته توش هستن و هیچ سایتی روندیدم که بارفنی به این بالایی باشه

emadpumad
03-04-2012, 12:19
کسی راجع به تفنگ های چینی بادی اطلاعی داره ؟
ما هر جا میریم انواع و اقسام این تفنگها با شمایل خیلی متفاوت و زیبا پیدا میشه با قنداق تاشو
با قنداق کائوچویی و ...
کیفیتشون چه طوره ؟
فنرشون دوامی داره ؟

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

AMIR-AIRGUNNER
03-04-2012, 13:41
نحوه ی تنظیم و کالیبره کردن دوربین چطوریه؟
دوربین رو به طور صحیح و دقیق نصب کن و در فاصله دلخواه (مثلا 25 متر ) روی خال سیاه در سیبل نشانه گیری کن و 5 بار شلیک کن تا یه گروه تیر بدست بیاد(ساچمه خوب استفاده کن و از ساپورت مناسب استفاده کن تا لرزش دست به کمترین مقدار برسه )
بعد خطای افقی و عمودی که گروه تیر با خال سیاه داره رو مشخص کن (مثلا 7 سانت پایین زده و 8 سانت چپ )
بعد با توجه به مشخصات دوربین تعداد کلیک های مورد نیاز برای تنظیم رو محاسبه کن و تنظیم کن

بچه ها اسمه این تفنگ چیه؟

bsa r-10

کسی راجع به تفنگ های چینی بادی اطلاعی داره ؟
ما هر جا میریم انواع و اقسام این تفنگها با شمایل خیلی متفاوت و زیبا پیدا میشه با قنداق تاشو
با قنداق کائوچویی و ...
کیفیتشون چه طوره ؟
فنرشون دوامی داره ؟

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

تفنگ های چینی نسبت به قیمتشون عمر زیادی دارن ولی به هیچ وجه استاندارد های یک اسلحه دقیق و پر قدرت مثل مدل های دیانا یا گامو رو ندارن و بیشتر برای سرگرمی خوبن تا تیراندازی حرفه ای

دوربین خوبی هستش ولی بستگی به تفنگت هم داره که چه تفنگیه چون میزان مقاوت دوربین ها تو هر تفنگ فرق میکنه مثلا اگه تفنگ شما لگد زیادی داشته باشه تنظیم کردنش بی فایده ست برای تنظیم کردن هم یک سری قواعد داره تو 6 متري 60 ميزنه
تو 9 متري 40 ميزنه یعنی اگه شما دوربین رو تو 6 متری صفر کنید که به وسط خال بخوره تو 60 متری هم همونجوریه وبین این فواصل کجای دوربین رو بگیری که به هدف بخوره بستگی به تجربه و تمرین زیاد خودتونه این منحنی رو نگا کنید منظور من رو میفهمید
درمورد تفنگ دیانا هم باید بگم بله هنوزم گیر میاد ولی به سختی الانم پایین ترین مدل دیانا از 200.300 شروع میشه به بالا
که درمورد هم تفنگ هم دوربین اگه اطلاعات میخواد به این سایتی که چندروزه خودم رفتم و واقعا استادان این رشته توش هستن و هیچ سایتی روندیدم که بارفنی به این بالایی باشه

طراحی قنداقش بیشتر شبیه محصولات ایر ارمز انگلستانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی طرح مخزن و اجزاش مثل محصولات دای سات هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهتر نیست به جای تبلیغ یک فروم متفرقه جواب سوال های دوستان رو اگه میدونید تو همین تاپیک پاسخ بدید ؟!

حدود 10 ، 12 سال قبل یک تفنگ بادی 5.5 دیانا که یک عکس شیر هم رو بدنه اون حک شده بود ( اون زمان میگفتن هر تفتگ دیانایی که این عکس رو داشته باشه اصل هست ) رو فکر کنم با قیمت 10 هزار تومان خریدم

اخ اخ چه دورانی بود یک کارگاه برنج کوبی یک خیابان پایین تر بود ، با برو بچ میرفتیم شکار :31:

سوالم اینکه هنوز از اون تفنگ های قدیمی توی بازار وجود دارد ؟ قیمت ؟

راستی اون تفنگ رو چند سال بعد فروختم 25 هزار تومان :21:
10-12 سال قبل رو که نمیدونم ولی الان تمام اسلحه های دیانا اصل هستن و علامت شیر ندارن و مدل تقلبی با نام دیانا وجود نداره
دیانا های قدیمی مثل 27 یا 21 الان هم تو بازار هستن . اگه مدل اون اسلحه رو بگید بهتر میشه راهنمایی کرد

Переклад не
03-04-2012, 13:49
دوربین رو به طور صحیح و دقیق نصب کن و در فاصله دلخواه (مثلا 25 متر ) روی خال سیاه در سیبل نشانه گیری کن و 5 بار شلیک کن تا یه گروه تیر بدست بیاد(ساچمه خوب استفاده کن و از ساپورت مناسب استفاده کن تا لرزش دست به کمترین مقدار برسه )
بعد خطای افقی و عمودی که گروه تیر با خال سیاه داره رو مشخص کن (مثلا 7 سانت پایین زده و 8 سانت چپ )
بعد با توجه به مشخصات دوربین تعداد کلیک های مورد نیاز برای تنظیم رو محاسبه کن و تنظیم کن
خب دوتا از این درجه ها داره که فکر کنم واسه تنظیمه یکی up و دیگری L نوشته روش اما با چرخوندنشون هیچ تغییر ی بوجود نمیاد

AMIR-AIRGUNNER
04-04-2012, 14:12
خب دوتا از این درجه ها داره که فکر کنم واسه تنظیمه یکی up و دیگری L نوشته روش اما با چرخوندنشون هیچ تغییر ی بوجود نمیاد
یکیشون برای تنظیم بالا-پایین هست و دیگیری هم برای چپ -راست .
تا اونجایی که یادم هست بیشتر دوربین ها با هر کلیک 1/4 اینچ تو 100 یارد تغییر میکنن
یعنی فرضا تو 40 متری با هر کلیک 0.276 سانتیمتر دوربین تغییر میکنه و برای اصلاح خطای فرضا 10 سانتی تو 40 متری با 36 کلیک در جهت درست چرخوند

البته این قضیه به سالم بودن دوربین هم ربط داره و در دوربین های ارزون قیمت باید به صورت تجربی برجک های تنظیم رو چرخوند تا تنظیم بشه

Переклад не
04-04-2012, 15:53
تا اونجایی که یادم هست بیشتر دوربین ها با هر کلیک 1/4 اینچ تو 100 یارد تغییر میکنن
یعنی فرضا تو 40 متری با هر کلیک 0.276 سانتیمتر دوربین تغییر میکنه و برای اصلاح خطای فرضا 10 سانتی تو 40 متری با 36 کلیک در جهت درست چرخوند

البته این قضیه به سالم بودن دوربین هم ربط داره و در دوربین های ارزون قیمت باید به صورت تجربی برجک های تنظیم رو چرخوند تا تنظیم بشه

من اینو 50 تمن خریدم 4 سال پیش دیگه نمیدونم الان جزوه ارزون قیمتاس یا نه

آرش-19
04-04-2012, 16:37
bsa r-10

دوستان قیمت این مدل چنده؟
1.5 تا 2 تومن بهترین انتخاب چیه؟

Переклад не
04-04-2012, 16:54

خب بلخره تنظیمش کردم.الان 7 متر رو دقیق دقیق میزنه دیگه نمیدونم 40 متر و 50 متر چطوریه

pedram3001
04-04-2012, 18:54
دوست عزیز چرا فکر میکنید اینا تبلیغ هستن چرا به همه شک دارید؟بهتر نیست تو این تاپیکها سایتهایی معرفی بشه تا دوستانی که سوالهای زیادی دارن زودتر و بهتر به جواب برسن من خودم 1ساله که تمام سایت ها و فروم ها رو گشتم وبه دنبال سایتی بودم که ادمهای با تجربه ای توش فعالیت داشته باشن و بعد از بررسی این فروم ها به این سایت رسیدم که از هر لحاظ خوب جوابگو بودن من هم اینو به دوستانم دارم معرفی میکنم تا بتونن اطلاعات خودشون رو بالا ببرن مگه داخل این تاپیک چند نفر هستن که جوابگوی دوستان باشن

pedram3001
04-04-2012, 19:25
خب بلخره تنظیمش کردم.الان 7 متر رو دقیق دقیق میزنه دیگه نمیدونم 40 متر و 50 متر چطوریه
دوست عزیز نوع تفنگت چیه؟
----------------------------------------------------------------------------
bsa r-10 این تفنگ وارد نشده با این رشد قیمتها با این بودجه میتونید سوماترا 300 و گان پاور بخرید البته اینا هم نیاز به تلمبه ویا کپسول شارژ هستن که زیر 450 نیست

آرش-19
04-04-2012, 19:58
راستش من یک پران دارم مدتی که دیگه نزدیم به کوه و دشت, ازش هم که نمیشه تو محوطه
شهری و یا حتی مناطق طبیعی نزدیک شهر استفاده کرد. دنبال یه جایگزین برای ارضا حسه
تراندازی و این حرفا میگشتم که بشه تقریبا هرجایی حتی تو خونه هم ازش استفاده کرد و سیبل زد :31:
و البته به درد شکار هم بخوره!
الان خوبهای تو بازار کدوما هستن و تو چه رنجه قیمتی؟
+ اگه ریلایف باشه که فکر کنم بهتره!

AMIR-AIRGUNNER
04-04-2012, 20:27
من اینو 50 تمن خریدم 4 سال پیش دیگه نمیدونم الان جزوه ارزون قیمتاس یا نه
خب جزو ارزون قیمت ها محسوب میشه . لئو پولد های اصلی فکر نکنم زیر 500-600 تو ایران پیدا بشن !

دوست عزیز چرا فکر میکنید اینا تبلیغ هستن چرا به همه شک دارید؟بهتر نیست تو این تاپیکها سایتهایی معرفی بشه تا دوستانی که سوالهای زیادی دارن زودتر و بهتر به جواب برسن من خودم 1ساله که تمام سایت ها و فروم ها رو گشتم وبه دنبال سایتی بودم که ادمهای با تجربه ای توش فعالیت داشته باشن و بعد از بررسی این فروم ها به این سایت رسیدم که از هر لحاظ خوب جوابگو بودن من هم اینو به دوستانم دارم معرفی میکنم تا بتونن اطلاعات خودشون رو بالا ببرن مگه داخل این تاپیک چند نفر هستن که جوابگوی دوستان باشن
معرفی یه سایت دیگه خلاف قوانینه
اگه اینطور نبود که اونوقت برای هر تاپیک هرکس یه فروم معرفی میکرد که همه برن اونجا !! دیگه چه نیازی به بخش متفرقه بود !

راستش من یک پران دارم مدتی که دیگه نزدیم به کوه و دشت, ازش هم که نمیشه تو محوطه
شهری و یا حتی مناطق طبیعی نزدیک شهر استفاده کرد. دنبال یه جایگزین برای ارضا حسه
تراندازی و این حرفا میگشتم که بشه تقریبا هرجایی حتی تو خونه هم ازش استفاده کرد و سیبل زد :31:
و البته به درد شکار هم بخوره!
الان خوبهای تو بازار کدوما هستن و تو چه رنجه قیمتی؟
+ اگه ریلایف باشه که فکر کنم بهتره!
زیر 2میلیون تومن این مدل ها هستن (البته برای شارژ این اسلحه ها هم 500 هزار تومنی باید برای کپسول هوا یا تلمبه دستی هزینه کنید )
sumatra 2500 500c کره ای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
gun power sss انگلیسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
hatsan bt65 ترکیه ای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
hatsan at44 ترکیه ای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقت این اسلحه تقریبا مشابه هم دیگه هست و در قدرت و کیفیت ساخت و سایر موارد تفاوت دارن (قویترین سوماترا هست با 105 ژول قدرت بعدش gun power هست با 85 ژول و بعدش hatsan bt65 هست با 65 ژول و بعدش hatsan at44 هست با 45 ژول . البته نا گفته نماند که تعداد شلیک ها با قدرت رابطه داره و هر چه قدرت بیشتر باشه تعداد شلیک های مفید با یک بار شارژ کمتر میشه و برعکس .
برای اطلاعات بیشتر و ریویو ها در مورد اسلحه ها میتونید در اینترنت جستجو کنید )

Переклад не
04-04-2012, 20:34
دوست عزیز نوع تفنگت چیه؟
----------------------------------------------------------------------------
bsa r-10 این تفنگ وارد نشده با این رشد قیمتها با این بودجه میتونید سوماترا 300 و گان پاور بخرید البته اینا هم نیاز به تلمبه ویا کپسول شارژ هستن که زیر 450 نیست

من 4 سال پیش خریدمش خوش دسته کراله اصله ترکیه البته 200 تمن خریدمش فک نکنم اصل باشه

pedram3001
05-04-2012, 17:59
پس تنظیم کردن دوربین روی این تفنگ خیلی سخته چون دارای لگد زیادیه که اگه تنظیم هم بشه در طول زمان دوباره تنظیمش بهم میخوره
درمورد تفنگهای شرکت هاتسان هم باید بگم زیاد چنگی به دل نمیزنن و هرچی از هاتسان دوری کنی بهتره مگر اینکه محدودیت مالی داشته باشید وگرنه تو همون رنج 1500 تا 2تومن سوماترا و گان پاور واوانیکس بلیزارد تفنگهای خوبی هستن

Переклад не
05-04-2012, 20:30
پس تنظیم کردن دوربین روی این تفنگ خیلی سخته چون دارای لگد زیادیه که اگه تنظیم هم بشه در طول زمان دوباره تنظیمش بهم میخوره
درمورد تفنگهای شرکت هاتسان هم باید بگم زیاد چنگی به دل نمیزنن و هرچی از هاتسان دوری کنی بهتره مگر اینکه محدودیت مالی داشته باشید وگرنه تو همون رنج 1500 تا 2تومن سوماترا و گان پاور واوانیکس بلیزارد تفنگهای خوبی هستن

اگه تنفگ منو میگی نه لگد نداره .خیلی جزئی

B U L U T
06-04-2012, 12:06
اگه تنفگ منو میگی نه لگد نداره .خیلی جزئی
شما كرال داشتي قوطي روغن رو سوراخ ميكنه ؟؟؟

mokhtar
29-04-2012, 00:09
دوستان تا 700 چی میتونم بخرم؟

senaps
29-04-2012, 00:21
دیانا ۵۲ یا ۶ هرکدوم که الان قیمتش به ۷۰۰ میخوره؟!

mokhtar
29-04-2012, 05:09
دیانا ۵۲ یا ۶ هرکدوم که الان قیمتش به ۷۰۰ میخوره؟!

یه چیزی میخوام هم خوش دست باشه هم سبک و برای مسیر های دور

dj.mahdi
30-04-2012, 19:05
سلام به همه.
من یه تفنگ بادی چینی دست دوم گیرم اومده قدرتش خوبه ولی یکم پرت میزنه اگه کسی میدونه که مشکل از کجا هست لطفا کمک کنه.
ایا راهی برای قوی تر کردن تفنگ به غیر از تعویز فنر هست اخه فنرش نو هست؟؟

majid.jj
15-05-2012, 22:45
سلام
عاقا تاپیک جلبک بسته!!

دوستانه درجریان، یه کمک راجع به خریده تفنگ بادی یه من بکنید لطفن

من تو شکار تازه کار نیستم اما تو سلاح های بادی کاملن بی تجربه ام. گردش روزگار و بی پولی باعث شده بریم سمته تفنگ بادی! یه سری تحقیق کردم اما به نتیجه نرسیدم، گفتم شاید اینجا بچه ها آگاهیشون خوب باشه و کمکم کنن.

تو ماکسیمم قیمت 500000 تومن چی خوبه بگیرم؟ میخوام قدرته خوبی داشته باشه اما نه جوری که دقت فدای قدرت بشه.
بیشتر واسه شکار پرنده میخوام و اینکه ترجیحن اصطحلاکش کم باشه، جوری نباشه که صد تا تیر بندازی صد و یکمیش 20 متر هم جلو نره!

و اینکه لطف کنید یه فروشنده ی با انصاف هم معرفی کنید به من.

اگه تو تاپیک ممنوعه معرفیه فروشنده، به من ایمیل کنید ممنون میشم.
majidjanki@gmail.com

AMIR-AIRGUNNER
16-05-2012, 08:13
اگه بودجه رو افزایش بدی میتونی دیانا ۵۲ بخری که هم کیفیتش عالیه و هم قدرت و دقتش بالاست.
اما با ۵۰۰ هزار فکر نکنم اسلحه ای از دیانا بشه پیدا کرد و باید از محصولات گامو انتخاب کنی که مدل cfx به نظر من بهترینه. در فردوسی هم گامو نمایندگی داره و میتونی مدل ها و قیمت ها رو ازشون بپرسی.
البته دیانا ۵۲ به مراتب بهتر از این مدل گامو هست و قدرت و کیفتش بالاتره

majid.jj
16-05-2012, 19:31
عاقا امیر ممنونم ازت

یه سوال دیگه هم داشتم.

من خودم توی سایته Gamo مدل CFX Royal رو دیدم خوشم اومد. اما امروز فردوسی بودم، نداشتن این مدل رو!

بعد اینکه فروشنده ها انگار مدل ها رو نمیدونن یا بنا به سیاستشون ادای نا آگاهی در میارن!
من از تو کاتالوگ CFX Royal رو دیده بودم. رفتم تو مغازه گفتم عاقا CFX Royal داری؟
گفت آره. بعد یه CFX گذاشت جلو من! و جالب اینکه آخرش هم قبول نکرد که Royal نیست!!!!

دوستان یه فروشنده معرفی کنن که آدمه خوبی باشه!!

senaps
16-05-2012, 23:41
من یه تفنگ بادی چینی دست دوم گیرم اومده قدرتش خوبه ولی یکم پرت میزنه اگه کسی میدونه که مشکل از کجا هست لطفا کمک کنه.

غناسه؟قناسه؟! هم که بخوای بخری، باید با چش خودت صفر بگیری و تنظیمش کنی.... بعد از اینکه صفر بگیری، قلق هم دستته و میتونی با حداکثر سه تا تیر، بفهمی که مثلا امروز تو این جای بخصوص اسلحت کجا میزنه و بری شکار....
کلا اسلحه ی چینی زیاد کار نمیکنه....اگر خیلی زیر ۱۰۰ تومن میده و خیلی خیلی سالمه بخر...

یه چیزی میخوام هم خوش دست باشه هم سبک و برای مسیر های دور
سبک بودن که باید بیای سراغ گامو ها....مدل های مختلفی داره که من دقیقا الان یادم نیست....!!

dj.mahdi
23-05-2012, 13:36
غناسه؟قناسه؟! هم که بخوای بخری، باید با چش خودت صفر بگیری و تنظیمش کنی.... بعد از اینکه صفر بگیری، قلق هم دستته و میتونی با حداکثر سه تا تیر، بفهمی که مثلا امروز تو این جای بخصوص اسلحت کجا میزنه و بری شکار....
کلا اسلحه ی چینی زیاد کار نمیکنه....اگر خیلی زیر ۱۰۰ تومن میده و خیلی خیلی سالمه بخر...

خریدم 15 هزار تومان همه ی تفنگ سالمه فقط قدرتش کم شده صداش هم زیاد شده.

اگر کسی اطلاعاتی راجب به تفنگهایmulti pump که تو صفحه دو نوشته شده داره لطفا بگه:11:

AMIR-AIRGUNNER
23-05-2012, 18:04
عاقا امیر ممنونم ازت

یه سوال دیگه هم داشتم.

من خودم توی سایته Gamo مدل CFX Royal رو دیدم خوشم اومد. اما امروز فردوسی بودم، نداشتن این مدل رو!

بعد اینکه فروشنده ها انگار مدل ها رو نمیدونن یا بنا به سیاستشون ادای نا آگاهی در میارن!
من از تو کاتالوگ CFX Royal رو دیده بودم. رفتم تو مغازه گفتم عاقا CFX Royal داری؟
گفت آره. بعد یه CFX گذاشت جلو من! و جالب اینکه آخرش هم قبول نکرد که Royal نیست!!!!

این جور رفتارها طبیعی هست ! مخصوصا تو این صنف بعضا دروغ گویی زیاده !
قبلنا تو چند تا فروشگاه دیده بودم که نوشتن برد "رنجر125" 200 متر هست !
اما در مورد فروشگاه چون من تهران نیستم جای به خصوصی رو نمیشناسم

majid.jj
30-05-2012, 12:57
عاقا امیر ممنونم ازت

یه سوال دیگه هم داشتم.

سلام رفیق

اگه تونستی پیدا کنی و بخری که هیچ.
اگه نتونستی پیدا کنی و بخری برو خ مطهری- نبش خیابان فجر- اسباب بازی فروشیه گُلک((اسباب بازی فروشی هستش البته نمایندگی رسمیه گامو)) من خودم از همینجا گرفتم عادمه خوبی هم هست. اکثره محصولات گامو رو هم داره از دوربین تا ساچمه و کاور و ...

majid.jj
30-05-2012, 12:59
دوستان راستی من رویال دارم میخاستم بدونم چند ژوله؟
تو سایتش چیزی راجع به انرژیش ننوشته
اینو نوشته واسه 5.5
Muzzle Velocity 5,5mm/.22 ft/s 722

AMIR-AIRGUNNER
30-05-2012, 13:55
تفنگ های high power گامو همشون بین 16-19 ژول انرژی دارن (بستگی به وزن ساچمه داره )

Переклад не
31-05-2012, 08:27
دوستان با Kral Devil 5.5 میشه از فاصله ی 30 متری کلاغ کشت؟ اصلا مشخصاتش چیه؟ برد و قدرت و ...

B U L U T
31-05-2012, 11:40
دوستان با Kral Devil 5.5 میشه از فاصله ی 30 متری کلاغ کشت؟ اصلا مشخصاتش چیه؟ برد و قدرت و ...

به نظر من بهتره به جای کرال ریتای بگیری هم خوشکله هم ضامن حساسی داره

با کرال میشه توی 30 متر کلاغ زد

hossein996
03-06-2012, 10:32
بچه کسی میدونه دولت مجوز خرید نخجیر دو لول میده یا نه ؟ برای شکار .

B U L U T
03-06-2012, 16:49
بچه کسی میدونه دولت مجوز خرید نخجیر دو لول میده یا نه ؟ برای شکار .

بله چرا نده

Exporter
06-06-2012, 17:44
سلام
دوستان میخوام یه تفنگ بادی بخرم تا نهایت 250 تومن (هر چی ارزونتر بهتر)
اولویت اول اینه که میخوام ظاهرش غیر متعارف باشه. فرق داشته باشه با بقیه ی تفنگها
یه چیزی تو این مایه ها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%20%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%B1%20% D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF.jpg

اولویتهای بعدی هم اینه که بشه روش دوربین سوار کرد و دقت خوبی با دوربین ارائه بده
هدفم بیشتر کلاس گذاشتن واسه رفقا ، شکستن لامپ همسایه ها ، زدن LNB ها و ... هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :دی

پس شد هم قدرت ، هم دقت ، و هم شکیل بودن خود اسلحه

چی بخرم؟

AMIR-AIRGUNNER
06-06-2012, 20:41
دومی که کلا ضرره ! لگدی داره مثل اسب وحشی و دقتش تعطیله !
اولی gamo whisper هست که اسلحه خوبیه و دقت خوبی هم داره و حدود 300 باید باشه (فکر کنم )
سومی هم از اسلحه های pcp هست و مدتی قبل قیمتش با تلمبه 1300 بود . الان رو نمیدونم .

dj.mahdi
06-06-2012, 20:47
سلام به همه. من امروز یه شادو 1000 گرفتم 245 تومان ازکجا باید بفهمم که (کپ) فلزی هست؟

Exporter
06-06-2012, 21:04
دومی که کلا ضرره ! لگدی داره مثل اسب وحشی و دقتش تعطیله !
اولی gamo whisper هست که اسلحه خوبیه و دقت خوبی هم داره و حدود 300 باید باشه (فکر کنم )
سومی هم از اسلحه های pcp هست و مدتی قبل قیمتش با تلمبه 1300 بود . الان رو نمیدونم .
پس دومی هیچی چون دقتش خیلی مهمه برام
سومی هم که قیمتش اصلا به گروه خونیم نمیخوره خیلی گرونه
این gamo whisper x پس به نظرتون انتخاب بهتریه
اگر اطلاعات بیشتری در موردش دارید ممنون میشم در مورد مزایا و معایبش برام بگید و اینکه در این سبک و در همین رنج قیمت (و پایینتر) آیا انتخاب بهتری دارم یا نه
کلا تفنگ های گامو چجور اسلحه هایی هستن از نظر کیفیت قطعات و...

پ ن : شرمنده تعداد پستهام کمه هنوز امکان تشکر برام فعال نشده. ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AMIR-AIRGUNNER
07-06-2012, 14:09
پس دومی هیچی چون دقتش خیلی مهمه برام
سومی هم که قیمتش اصلا به گروه خونیم نمیخوره خیلی گرونه
این gamo whisper x پس به نظرتون انتخاب بهتریه
اگر اطلاعات بیشتری در موردش دارید ممنون میشم در مورد مزایا و معایبش برام بگید و اینکه در این سبک و در همین رنج قیمت (و پایینتر) آیا انتخاب بهتری دارم یا نه
کلا تفنگ های گامو چجور اسلحه هایی هستن از نظر کیفیت قطعات و...
پ ن : شرمنده تعداد پستهام کمه هنوز امکان تشکر برام فعال نشده. ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این رنج همین ویسپر بهترین انتخاب هست . البته اگه من جای شما باشم یکم بودجه رو زیادتر میکنم و gamo cfx رو می خرم که لوله ثابت هست که از کمر شکن ها نسبتا بهتره و باید بگم این تفنگ مرگ نداره یکی از دوستان این تفنگ رو 4 سال هست که دارن و به طور متوسط هر هفته 100 تا تیر میزنه و تا حالا فقط 2 بار فنر عوض کرده و هیچ مشکلی براش پیش نیومده .
کیفیت قطعات گامو کلا خوب هست . البته به دیانا المانی نمیرسه که خب با توجه به تفاوت قیمت ها این مسئله طبیعی هست.اگه از این گامو ها هم به طرز صحیح استفاده و نگه داری بشه مشکل خاصی پیش نمیاد .

AMIR-AIRGUNNER
13-06-2012, 10:31
دوستان اسم این اسلحه edgun matador هست که دقتش با توجه به ویدیو های توی یوتوب فراتر از یک اسلحه بادیه !

تو این کلیپ ابتدا با نرم افزار افت تیر رو محاسبه میکنه و بعد از در 100 یاردی پوکه شاتگان کالیبر 12 رو میزنه !
دانلود
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n_Oh0MiNFKJHg_f22_new_.avi.html)اینم یه ویدیو شکار از این اسلحه :
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Переклад не
13-06-2012, 14:29
بچه ها چطوری واسه کلاغ تله بذریم و جذبش کنیم و بزنیمش؟

Lilmo
05-12-2012, 03:07
salam lye soal baram pish oomade mikhastam bedoonam man ye diana 54 ro sefarash dadam baram biaran chetori bayad befahmam ke no hast va estefadeh nashode va aya garaanti bayad dashte bashe ya box aslahe polom bayad bashe ya na mano rahnemayi konid loooootfan

Ezel
05-12-2012, 12:59
سلام /

به انجمن های P30world خوش اومدین .

لطفا قبل از فعالیت در انجمن ، قوانین انجمن ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را مطالعه کنید .

+

زبان فارسی :
زبان اصلی این انجمن فارسی است ، لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان پینگلیش استفاده نکنید .

VAHID
14-12-2012, 17:42
دوستان سایتی رو میشناسین برای فروش ؟؟؟؟؟؟

VAHID
15-12-2012, 18:11
نبود؟؟؟up.......

tofighsob
28-12-2012, 12:55
بهترکه دوحلقه فنربهش اضافه کنی.برای دقیق زدن پیستونشو عوض کنید.:n06:

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2012, 14:10
سلام دوستان .
تفنگ بادی اگر دو سه ماه یک بار گیریس کاری بشه عمرش ده برابر میشه .
یک قوطی گیریس نرم درجه یک که حرارت زیاد رو تحمل میکنه و آب نمیشه تو خونه داشته باشین و یک روغندان . کلی به درد میخوره .
گیریس کاری سیلندر و پیستون و فنر و داخل لوله و لولای لوله و بازویِ کِشنده ی فنر قدرتِ تنفنگ و عمرش رو زیاد میکنه چون اصطحکاک رو کم میکنه .
چرب کردن ساچمه ها با روغن هم خیلی در عمر لوله و برد موثره .
يادتون باشه جانِ هر جانداری رو که میگیرید یه روز باید حساب کتابش رو پس بدین .
بی دلیلِ منطقی و یا به ناحق جانِ جانداری رو نگیرید
اگر از گرفتنِ جانِ یک جاندار به ناحق احساس لذت میکنید شما مبتلا به بیماری سادیسم هستین مگر اینکه هنوز کم سن و سال باشید و رشدِ عقلیِ شما کامل نشده باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2012, 15:21
بچه ها چطوری واسه کلاغ تله بذریم و جذبش کنیم و بزنیمش؟سلام. چرا میخواین بزنینش ؟ مگه چکار کرده ؟ :20:

soranstar
08-06-2013, 00:33
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
الان با ۲۰۰ تومن چی میشه گرفت مه هم سبک باشه، هم دقیق و هم قدرت داشته باشه.
یه ۴۰ مترو بشه باهاش خوب زد.
اگه یه دوربین مناسبم معرفی کنید، ممنون میشم.
هیچی از تفنگ بادی سرم نمیشه و میخوام تازه شروع کنم.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

VAHID
08-06-2013, 17:00
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
الان با ۲۰۰ تومن چی میشه گرفت مه هم سبک باشه، هم دقیق و هم قدرت داشته باشه.
یه ۴۰ مترو بشه باهاش خوب زد.
اگه یه دوربین مناسبم معرفی کنید، ممنون میشم.
هیچی از تفنگ بادی سرم نمیشه و میخوام تازه شروع کنم.

سلام

دوست عزیز با توجه به اینکه قیمت ها بالا رفته با این بودجه هیچ کاری نمیشه کرد

قبلا گامو شادو 1000 تو همین رنج قیمت بود ولی الان حدود 500 هزار تومن هست که تفنگ خیلی خوبیه

با این قیمت فقط اگه بتونید کرال ترک بگیرید

الان تفنگ بادی فنری تا 2.200 تومن هست (دیانا 56) و بالاتر که میشه pcp.

در مورد دوربین هم بودجه تون چقدر هست؟

soranstar
09-06-2013, 13:26
سلام

دوست عزیز با توجه به اینکه قیمت ها بالا رفته با این بودجه هیچ کاری نمیشه کرد

قبلا گامو شادو 1000 تو همین رنج قیمت بود ولی الان حدود 500 هزار تومن هست که تفنگ خیلی خوبیه

با این قیمت فقط اگه بتونید کرال ترک بگیرید

الان تفنگ بادی فنری تا 2.200 تومن هست (دیانا 56) و بالاتر که میشه pcp.

در مورد دوربین هم بودجه تون چقدر هست؟

الان گامو شادو که دوستان در موردش صحبت میکردن شده ۵۰۰ تومن.
واسه دوربینم تا ۵۰ تومن مدنظرم بود.

VAHID
09-06-2013, 16:57
الان گامو شادو که دوستان در موردش صحبت میکردن شده ۵۰۰ تومن.
واسه دوربینم تا ۵۰ تومن مدنظرم بود.

اره الان حدود همون 500 تومن هست البته گپ فلزی داریم با پلاستیکی (منظور همون قسمتی که لوله به بدنه وصل شده)

دوربینم از این چینی ها زیاده تو این رنج قیمت ..........

FOURTH RETURN
11-06-2013, 11:11
بچه ها چطوری واسه کلاغ تله بذریم و جذبش کنیم و بزنیمش؟

برا چی میخوای بزنی پرنده به این باهوشی و نازی رو؟ اگه یه جوجه کلاغ گیر بیاری بزرگ کنی دیگه ولت نمیکنه تا آخر عمر

befermatooo
12-06-2013, 08:12
من تا حالا 2 تا تفنک بادی خریدم اما هر دو بعد اینکه 100 تا 150 تیر رو در یک روز بیرون میدادی ، فنرش میپرید یا دیگه باد نمیداد بیرون !

البته از اینکه چند تا گنجشک رو کشتم خیلی ناراحتم .... وقتی یادم میاد که وقتی تیر بهشون میخورد انگار که سکته کنن ، از بالا صاف می افتادن پایین ...:n28:

poyyesh
12-06-2013, 13:14
سلام این پستو واسه اقا امیر فرستادم اینجام میزارم دوستان خواهشا کمک کنید گیج شدم . من یه بادی میخوام که بشه با هاش تا 90 یا 100 متری بشه کبوتر بزرگا (چاهی) و کپک بزرک و خرگوش متوسطو :n02::n10: :n02: رو بشه باهاش زد اولا این سلاح باید چند حداقل ژول قدرت باید داشته باشه ؟ شما خودت کدوما رو معرفی میکنی ( چند مدل بگید) و اینکه حمال باشه و کیفیت جنس و ظاااااااااااااااااااااااا هر زیبا داشته باشه - یه دوربینم معرفی کنید بازوم ( مثلا میگن زوم X10 یعنی چند مترو برات نزدیک میکنه یه توضیحی بده ) بودجه هم فعلا جیزی در نظر ندارم و هیچی م از بادی نمیدنم شما با شرایط بالا یه قیمت پایین متوسط و خوب معرفی کن هم دوربین هم تفنگو ممنونم

VAHID
12-06-2013, 17:13
سلام این پستو واسه اقا امیر فرستادم اینجام میزارم دوستان خواهشا کمک کنید گیج شدم . من یه بادی میخوام که بشه با هاش تا 90 یا 100 متری بشه کبوتر بزرگا (چاهی) و کپک بزرک و خرگوش متوسطو :n02::n10: :n02: رو بشه باهاش زد اولا این سلاح باید چند حداقل ژول قدرت باید داشته باشه ؟ شما خودت کدوما رو معرفی میکنی ( چند مدل بگید) و اینکه حمال باشه و کیفیت جنس و ظاااااااااااااااااااااااا هر زیبا داشته باشه - یه دوربینم معرفی کنید بازوم ( مثلا میگن زوم X10 یعنی چند مترو برات نزدیک میکنه یه توضیحی بده ) بودجه هم فعلا جیزی در نظر ندارم و هیچی م از بادی نمیدنم شما با شرایط بالا یه قیمت پایین متوسط و خوب معرفی کن هم دوربین هم تفنگو ممنونم

سلام

تا 100 متر اگه فنری بخوای مدل های دیانا 56,52,54,وایرخ 80 که قیمت بین 1.500 تا 2.200 میلیون تومن هستن

مدلای دیانا حدود 26 ژول قدرت دارن برای زدن کبوتر تو 100 متر خوبن البته با یه دوربین مناسب ,اما کبک با خرگوش

تو فاصله ی کمتر میتونید بزنید

این دیانا 56 هست

اینم 54

اگه میخوای تو 100 متر راحت شکار بزنی و بالای این مسافت میتونی یه pcp بگیری

که قیمت از 2.400 به بالا هستن ,بسته به قیمت تا 70 ژول هستن

دوربین خوب هم اگه بخوای که خراب نشه میتونی مدل های لیپرز یا سنتر پوینت بگیری

مثلا مدل 40*9*3 منظور حداقل زوم,حداکثر زوم و قطر دهانه دوربین
تا مدل 50*16*4 هست که حدود 600 تومنی هستن مدل 32*9*3 هم حدود 350...

poyyesh
12-06-2013, 22:05
ممنونم حالا یکم تحقیقق کردم ( فاصله رو زیاد گفتم ) تا فاصله60 50 متری هم دقت وهم قدرت باهم وزن زیاد مهم نیس حالا 1 کیلو این ور و اونور و تفنگ بادی باشه و اونا رم که بالا گفتم (کبوتر بزرگا (چاهی) و کپک بزرک و خرگوش متوسطو ) شکار کنه چی هست قیمتشم مناسب تر باشه پیشنهاد خودت چیه تو رنج فاصله شکار 5060 متر؟ اتفاقا اقا امیرم دیانا 54 و 52 و 350 رو پیشنهاد دادن یه سایت که قیمتای به روز و نزدیک بازار داره هم معرفی کنید قیمتاشون حدودی دستم بیاد چون من شهرستانم احتمالاباید بیام از تهران بگیرم ( یه سواللللل از شهرای مرزی مثل بانه و مریوان اینا میشه این بادی ا رو پیدا کرد به نظرتون قیمتش کمتر از تهران نیس ؟)

VAHID
12-06-2013, 22:33
ممنونم حالا یکم تحقیقق کردم ( فاصله رو زیاد گفتم ) تا فاصله60 50 متری هم دقت وهم قدرت باهم وزن زیاد مهم نیس حالا 1 کیلو این ور و اونور و تفنگ بادی باشه و اونا رم که بالا گفتم (کبوتر بزرگا (چاهی) و کپک بزرک و خرگوش متوسطو ) شکار کنه چی هست قیمتشم مناسب تر باشه پیشنهاد خودت چیه تو رنج فاصله شکار 5060 متر؟ اتفاقا اقا امیرم دیانا 54 و 52 و 350 رو پیشنهاد دادن یه سایت که قیمتای به روز و نزدیک بازار داره هم معرفی کنید قیمتاشون حدودی دستم بیاد چون من شهرستانم احتمالاباید بیام از تهران بگیرم ( یه سواللللل از شهرای مرزی مثل بانه و مریوان اینا میشه این بادی ا رو پیدا کرد به نظرتون قیمتش کمتر از تهران نیس ؟)

شما چقدر میخوای هزینه کنی؟؟

poyyesh
12-06-2013, 22:57
سلام راستش قیمتا رو که نمیدونم هرچی کمتر بهتر مینیموم هزینه ای که بتونه صحبتای بالام رو تامین کنه چنده ( من از 500 تا 1500 میتونم هزینه کنم ولی دلمم راضی نمیشه بیشتر 1 ت هزینه کنم چون فقطططط فقطططططط واسه سر گرمی شاید ماهی یکی دبار و تابستونا م واسه روستا بهخصوص واسه شکار کپک و خرگوشو اردک که اینجا زیاد داره ولی میخوام یه چیز خفن بسته به هزینه باشه همین

VAHID
13-06-2013, 17:10
سلام راستش قیمتا رو که نمیدونم هرچی کمتر بهتر مینیموم هزینه ای که بتونه صحبتای بالام رو تامین کنه چنده ( من از 500 تا 1500 میتونم هزینه کنم ولی دلمم راضی نمیشه بیشتر 1 ت هزینه کنم چون فقطططط فقطططططط واسه سر گرمی شاید ماهی یکی دبار و تابستونا م واسه روستا بهخصوص واسه شکار کپک و خرگوشو اردک که اینجا زیاد داره ولی میخوام یه چیز خفن بسته به هزینه باشه همین

اگه تا 1.500 میخوای شک نکن دیانا 52 بهترینه و اگه زیر 1 تومن میخوای باید از گامو ها بگیری

gamo cfc

gamo cfc royal
گامو شادو igt اینا همه زیر 1 تومن هستن یه نمونه هم هست گامو شادو هزار
قدرت 17 ژول قیمت الان حدود 500 تومن این نمونه رو اگه خواستی بگیری کالیبر 4.5 بگیر
تا همین 50 یا 60 متر خوب میزنه

در اخر تا میتونی همون دیانا 52 رو بگیر.....

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-06-2013, 10:39
سلام .
سُرب یک فلز سمّی هست که اثرات بدی روی بدن داره خصوصاً لثه و دندان .
اگر تفنگ بادی دارین هرگز ساچمه های اون رو توی دهان نذارین .
خیلیها عادت دارند تعدادی ساچمه در دهان نگه میدارند تا بعد از هر شلیک , ساچمه ی بعدی دم دستشون باشه زود بذارنش توی تفنگ !!
این کار خیلی خطرناکه .
حتی به دست گرفتن ساچمه ها باعثِ آغشته شدنِ دست و آلوده شدنش میشه .
هرگز دستِ آلوده به سرب رو به چشم , دهان و بینی نزنید .

poyyesh
15-06-2013, 12:10
از دوستان ممنونم بابت راهنمایی ا شون :n12::n12::n12::n16::n11:

VAHID
15-06-2013, 16:55
سلام .
خیلیها عادت دارند تعدادی ساچمه در دهان نگه میدارند تا بعد از هر شلیک , ساچمه ی بعدی دم دستشون باشه زود بذارنش توی تفنگ !!
این کار خیلی خطرناکه .

ممنون

بعضی مواقع این کار رو میکنیم...:n02:

FOURTH RETURN
19-06-2013, 10:19
من یه بار یه گنجیشک زدم خیلی حالم گرفته شد هنوز هم که یادم میاد ناراحت میشم بیچاره رو سیم برق نشسته بود از اون به بعد تصمیم گرفتم هیچ پرنده ای رو نزنم از دوستان هم میخوام هیچ پرنده و حیوونی رو نکشن اونا هم بچه و خانواده دارن برا خودشون به جای کشتن حیوونا بهتره یه سیبل بذارید و تنهایی یا رقابتی با دوستاتون تمرین تیراندازی کنید و تک تیرانداز ماهری بشید اما موشها رو میتونید بکشید البته موشهای شهری

FOURTH RETURN
19-06-2013, 10:22
برای آموزش تک تیر اندازی چه نوع تفنگ بادی بهتره؟ بیشترین برد برای زدن سیبل رو کدوم تفنگ بادی داره؟

VAHID
19-06-2013, 17:23
من یه بار یه گنجیشک زدم خیلی حالم گرفته شد هنوز هم که یادم میاد ناراحت میشم بیچاره رو سیم برق نشسته بود از اون به بعد تصمیم گرفتم هیچ پرنده ای رو نزنم از دوستان هم میخوام هیچ پرنده و حیوونی رو نکشن اونا هم بچه و خانواده دارن برا خودشون به جای کشتن حیوونا بهتره یه سیبل بذارید و تنهایی یا رقابتی با دوستاتون تمرین تیراندازی کنید و تک تیرانداز ماهری بشید اما موشها رو میتونید بکشید البته موشهای شهری

دوست عزیز تو شکار هم قانون و قوانینی هست فصل شکار تقریبا از بهار تموم میشه تا 6 ماه بعد....(به خاطر زاد و ولد پرندگان)

برای آموزش تک تیر اندازی چه نوع تفنگ بادی بهتره؟ بیشترین برد برای زدن سیبل رو کدوم تفنگ بادی داره؟

ار تو فنری ها بهترین دیانا هست چون کیفیت و قدرت خوبی دارن

بستگی به قدرت سلاح داره که تا 100 متر خوب میشه زد(دیانا 54,56) البته pcp
تا 200 متر و شایدم بیشتر میشه زد

FOURTH RETURN
19-06-2013, 23:13
دوست عزیز تو شکار هم قانون و قوانینی هست فصل شکار تقریبا از بهار تموم میشه تا 6 ماه بعد....(به خاطر زاد و ولد پرندگان)

من کلا با شکار مخالفم

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-06-2013, 09:41
سلام .

طرز کار تفنگ بادی خیلی شبیه پمپِ دوچرخه هست .
فنر با قدرت یک پیستون رو هل میده توی سیلندر .
واشری که سر اون پیستون هست هوا رو با شدت و سرعت زیاد میدمه توی لوله و ساچمه رو پرتاب میکنه بیرون درست مثل پرتاب ماش با لوله ی خودکار .
واشر توی سیلندر اگر خوب کیپ نباشه و نشتی داشته باشه یا محلِ اتصالِ لوله به سیلندر ( همون جائی که ساچمه میذارین توی لوله ) نشتی داشته باشه باعث میشه که همه ی هوا دمیده نشه توی لوله و مقداریش هدر بره که باعث ضعیف شدن تفنگ میشه .
یا یک آزمایش ساده میشه مطمئن شد از سالم بودنِ واشر سیلندر و واشر لوله و نشتی نداشتنِ تفنگ :

تفنگ حتماً خالی باشه و مسلح هم نباشه .

با دهان هوای توی لوله رو بکشید و نوک زبانتون رو بچسبونین به سرِ لوله .
اگر واشرها سالم باشه و تفنگ نشتی نداشته باشه زبانتون اصلاً کنده نمیشه . اما اگر پس از مدتی زبانتون کنده شد پس یا واشر بین لوله و سیلندر خرابه یا واشر توی سیلندر .
عکس واشر درجه یک داخل پیستون با دیواره ی بلند از جنس چرم طبیعی ضخیم

عكس واشر نصب شده روی پیستون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0washer&filters%5bprimary%5d=images

این هم یک واشر با بقیه ی قطعاتش

این هم عکس اورینگِ لوله که اگه خراب باشه باد ازش در میره و تفنگ ضعیف میشه

این اورینگ رو میتونید از مغازه های بلبرینگ و کاسه نمد و اورینگ بخرین که ارزون هم هست اما ژاپنی یا امریکائی یا اروپائی بخرید که دوامش خیلی بیشتره
با نوک سوزن قفلی راحت در میاد
موقع جا زدن اورینگِ نو کمی گریس بهش بزنین
این هم عکس یک اورینگ خراب

اگر اطلاعاتِ بیشتر در مورد قطعاتش و زرز کارش میخواین :

B U L U T
27-06-2013, 16:22
PCP HATSAN شده 1.900 تومن. چه خبره مگه؟؟؟

VAHID
27-06-2013, 16:42
PCP HATSAN شده 1.900 تومن. چه خبره مگه؟؟؟

شما از بازار قیمت گرفتین؟؟؟چون دوستان قیمت داشتن حدود 2300 تومن هست ...

اینم سری جدید هاتسان گالاتیان 2013

B U L U T
27-06-2013, 17:22
شما از بازار قیمت گرفتین؟؟؟چون دوستان قیمت داشتن حدود 2300 تومن هست ...
بله فروشگاه صور

اینم سری جدید هاتسان گالاتیان 2013
چقدر قشنگن

bestbax26
06-11-2013, 01:29
سلام به همه اساتید ،
تفنگ بادی کرال مگنوم 5.5 خریدم با فاکتور . میخوام ببرمش شهرستان . آیا مجوز حمل میخواد ؟ اگه توو ماشین توو کیف ببینن چیزی میشه ؟
جواز حمل سلاح میخواد ؟ دفترچه شناسایی شکارچی میخواد ؟
برای شکار گنجشک توو روستا یا جنگل چکار کنم که کسی بهم کاری نداشته باشه .
لطفا کمک کنید ممنون

VAHID
06-11-2013, 17:37
سلام به همه اساتید ،
تفنگ بادی کرال مگنوم 5.5 خریدم با فاکتور . میخوام ببرمش شهرستان . آیا مجوز حمل میخواد ؟ اگه توو ماشین توو کیف ببینن چیزی میشه ؟
جواز حمل سلاح میخواد ؟ دفترچه شناسایی شکارچی میخواد ؟
برای شکار گنجشک توو روستا یا جنگل چکار کنم که کسی بهم کاری نداشته باشه .
لطفا کمک کنید ممنون

سلام

کالیبر 4.5 و 5.5 مجوز نمیخواد و ازاد هستن ولی اگه ببینن ممکنه گیر بدن ,شانسی هست
گیرم بدن میتونی ساچمه ها شو نشون بدی و بگی میتونن امتحان کنن

bestbax26
07-11-2013, 16:31
سلام

کالیبر 4.5 و 5.5 مجوز نمیخواد و ازاد هستن ولی اگه ببینن ممکنه گیر بدن ,شانسی هست
گیرم بدن میتونی ساچمه ها شو نشون بدی و بگی میتونن امتحان کنن

دوست عزیز تشکر ، برای شکار مجاز چه مراحلی رو باید طی کنم ؟

VAHID
07-11-2013, 18:45
دوست عزیز تشکر ، برای شکار مجاز چه مراحلی رو باید طی کنم ؟

با این سلاح نیازی به جواز نیست و میتونید شکار کنید(کبوتر.خرگوش) چیز دیگه ای غیر از اینا که نمیشه با این سلاح زد

اون بیشتر برای تفنگ های ساچمه ای یا گلوله زنی هست (برای زدن کبک . تیهو و بز و ...) باید جواز داشته باشی و گرنه جریمه میشی

برای جواز تفنگ و هرچیزی که به مجاز بودن تفنگ مربوط شه باید رفت اسلحه و مهمات

برای پروانه شکار و دفترچه ی شکار هم باید رفت محیط زیست

bestbax26
07-11-2013, 18:50
با این سلاح نیازی به جواز نیست و میتونید شکار کنید(کبوتر.خرگوش) چیز دیگه ای غیر از اینا که نمیشه با این سلاح زد

اون بیشتر برای تفنگ های ساچمه ای یا گلوله زنی هست (برای زدن کبک . تیهو و بز و ...) باید جواز داشته باشی و گرنه جریمه میشی

برای جواز تفنگ و هرچیزی که به مجاز بودن تفنگ مربوط شه باید رفت اسلحه و مهمات

برای پروانه شکار و دفترچه ی شکار هم باید رفت محیط زیست
درود بر شما . ممنون از پاسخ کاملون .

ali_phd71
02-03-2014, 08:02
سلام دوستان
من یه تفنگ وایرخ 80 کالیبر 4.5 دارم چند وقته وایرخ 100 رو دیدم(به قول خودمونیا بدجور رفتم تو کفش:n02:) به نظرتون می ارزه بفروشم یه 100 بگیرم یا نه؟!:n03:
بعد میخواستم بدونم فرق تفنگ من با pcpها چیه؟!:n13:

***یه سوال خیلی مهمی که دارم اینه که چه دوربینی واسه تفنگم(وایرخ 80) خوب جواب میده؟!قیمتشم مهم نیست!!!

با تشکر فراوووووووووووووووووووووو ن:n12::n07:

VAHID
02-03-2014, 20:45
سلام دوستان
من یه تفنگ وایرخ 80 کالیبر 4.5 دارم چند وقته وایرخ 100 رو دیدم(به قول خودمونیا بدجور رفتم تو کفش:n02:) به نظرتون می ارزه بفروشم یه 100 بگیرم یا نه؟!:n03:
بعد میخواستم بدونم فرق تفنگ من با pcpها چیه؟!:n13:

***یه سوال خیلی مهمی که دارم اینه که چه دوربینی واسه تفنگم(وایرخ 80) خوب جواب میده؟!قیمتشم مهم نیست!!!

با تشکر فراوووووووووووووووووووووو ن:n12::n07:

سلام

کلا pcp چیه ؟ لینکشو برات فرستادم بخون
نسبت به این فنری ها که قدرت بسیار بالایی دارن مثلا فنری تا 26 ژول اگر قدرت داشته باشه
ولی pcp تا 80 ژول و بالاتر هم داریم

وایرخ 100 که بسیار عالیه ,هر کی ارزوی داشتنشو داره :n02:

دروبین خوب من الان خودم سنتر پوینت 40*16-4 دارم که بسیار عالیه (قیمت هم حدود 420 باید باشه) زیرو لاک دار

ali_phd71
05-03-2014, 20:47
سلام

کلا pcp چیه ؟ لینکشو برات فرستادم بخون
نسبت به این فنری ها که قدرت بسیار بالایی دارن مثلا فنری تا 26 ژول اگر قدرت داشته باشه
ولی pcp تا 80 ژول و بالاتر هم داریم

وایرخ 100 که بسیار عالیه ,هر کی ارزوی داشتنشو داره :n02:

دروبین خوب من الان خودم سنتر پوینت 40*16-4 دارم که بسیار عالیه (قیمت هم حدود 420 باید باشه) زیرو لاک دار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اصلا شدید عاشقش شدم اگر یه روز به عمرم مونده باشه باید بگیرمش :n02:
ممنونم دوست عزیز ولی لینک رو نتونستم باز کنم...:n13:
من اصلا در مورد دوربین اطلاع ندارم دوربینی که گفتید رو میتونم تو شیراز گیر بیارم؟!:n27:اونی که توی عکس روی 100 هست چطور؟!

من یه دوربین خووووووووببببببببب میخوااااااااااااااااااااا اام ای خدااااااااا نمیدونم چی خوبه:n28::n14:

ممنون میشم راهنمایی کنید دوست عزیز:n16:

VAHID
05-03-2014, 23:33
اصلا شدید عاشقش شدم اگر یه روز به عمرم مونده باشه باید بگیرمش :n02:
ممنونم دوست عزیز ولی لینک رو نتونستم باز کنم...:n13:
من اصلا در مورد دوربین اطلاع ندارم دوربینی که گفتید رو میتونم تو شیراز گیر بیارم؟!:n27:اونی که توی عکس روی 100 هست چطور؟!

من یه دوربین خووووووووببببببببب میخوااااااااااااااااااااا اام ای خدااااااااا نمیدونم چی خوبه:n28::n14:

ممنون میشم راهنمایی کنید دوست عزیز:n16:

برند های خوب یکی همین سنتر پوینت و لیپرز که محدوده ی قیمتشون تقریبا مثل همن
سنتر 40*16-4
لیپرز 32*9-3 با 50*16-4 مدل های خیلی خوبی هستن

اره شیراز فکر کنم گیر بیاد

ali_phd71
06-03-2014, 13:13
برند های خوب یکی همین سنتر پوینت و لیپرز که محدوده ی قیمتشون تقریبا مثل همن
سنتر 40*16-4
لیپرز 32*9-3 با 50*16-4 مدل های خیلی خوبی هستن

اره شیراز فکر کنم گیر بیاد
مرسی آقا وحید اگر براتون زحمتی نیست اسم این مدلایی که گفتی رو به انگلیسی برام بنویسی ممنونت میشم:n16:
یه مورد دیگه نمیدونی شیراز کجا گیرم میاد؟!
بعد دوربین رو چه جاهایی باید ببرم برا نصب کردن؟!:n13:
بازم ممنوووووووووووون:n18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-03-2014, 13:53
دوربین رو چه جاهایی باید ببرم برا نصب کردن؟!:n13:

سلام
نصب و تنظیم دوربین خیلی ساده هست .
با پیچ پایه هاش نصب میشه روی تفنگ .

پیچ بالائی هر چی سفت تر بشه علامتِ توی دوربین میاد پائین تر یعنی ساچمه پائین تر میخوره .
پیچ بغل دوربین هم هر چی سفت تر بشه علامت میره سمتِ چپ
کلیپهای آموزش نصب و تنظیم

ali_phd71
06-03-2014, 18:49
سلام
نصب و تنظیم دوربین خیلی ساده هست .
با پیچ پایه هاش نصب میشه روی تفنگ .

پیچ بالائی هر چی سفت تر بشه علامتِ توی دوربین میاد پائین تر یعنی ساچمه پائین تر میخوره .
پیچ بغل دوربین هم هر چی سفت تر بشه علامت میره سمتِ چپ
کلیپهای آموزش نصب و تنظیم

دوست عزیز مرسی بابت راهنمایی ها و لینکای خوبتون ولی من شنیدم با نرم افزار تنظیمشون میکنن!!!!:n13::n13:
بعدش فکر نکنم خودم بتونم تنظیمش کنم:n28:
به نظرتون باید چکار کنم؟!
بازم ممنون:n16:

VAHID
06-03-2014, 19:23
مرسی آقا وحید اگر براتون زحمتی نیست اسم این مدلایی که گفتی رو به انگلیسی برام بنویسی ممنونت میشم:n16:

Leapers
centerpoint

نصب که کاری نداره ,شما پایه هم براش بگیر که روی اسلحه بخوای سوار کنی
توضیحی هم که دوستمون بالا داده خوبه

هر کدوم ازطبلک ها حدود 6 دور نیم میچرخن ,شما حد وسطش رو بزار (مثلا 3 دور) بعد شلیک کن
ببین کجا میخوره ساچمه ,بعد همنجوری کم و زیاد کن بالاخره تنظیمش میکنی ,کاری نداره :n06:

10 متری باشه فاصله,البته مبحث زیادی داره تنظیم کردن (صفر اول با صفر دوم) و ...
حالا شما تنظیم کن ببین چی میشه اگه نشد من کاملشو میگم
بپرسی بالاخره بهت میگن کجا داره تو شیراز :n02:

SNOW PATROL
06-03-2014, 19:32

سلام دوست عزیز خیابون دهنادی پایین تر از چهار راه زند یا بالاتر از خیابون داریوش بورس وسایل شکار و نظامی هست ...

tapatalk
...............
viva la vida

ali_phd71
07-03-2014, 18:21
سلام دوست عزیز خیابون دهنادی پایین تر از چهار راه زند یا بالاتر از خیابون داریوش بورس وسایل شکار و نظامی هست ...

tapatalk
...............
viva la vida

خب توی دهنادی همش میگن گامو ببر منم از اون دوربین خوشم نمیاد واسه همین توی خرید دوربین موندم که چی بگیرم:n03:
به هرحال ممنون دوست عزیز:n16:

ali_phd71
07-03-2014, 18:26
Leapers
centerpoint

نصب که کاری نداره ,شما پایه هم براش بگیر که روی اسلحه بخوای سوار کنی
توضیحی هم که دوستمون بالا داده خوبه

هر کدوم ازطبلک ها حدود 6 دور نیم میچرخن ,شما حد وسطش رو بزار (مثلا 3 دور) بعد شلیک کن
ببین کجا میخوره ساچمه ,بعد همنجوری کم و زیاد کن بالاخره تنظیمش میکنی ,کاری نداره :n06:

10 متری باشه فاصله,البته مبحث زیادی داره تنظیم کردن (صفر اول با صفر دوم) و ...
حالا شما تنظیم کن ببین چی میشه اگه نشد من کاملشو میگم
بپرسی بالاخره بهت میگن کجا داره تو شیراز :n02:

مرسی ممنون آقا وحید پس وقتی خریدم مزاحمتون میشم(از الان تسلیت میگم بهتون:n02::n02::n02:)

بازم ممنووووووووون:n16::n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-03-2014, 19:00
دوست عزیز مرسی بابت راهنمایی ها و لینکای خوبتون ولی من شنیدم با نرم افزار تنظیمشون میکنن!!!!:n13::n13:
بعدش فکر نکنم خودم بتونم تنظیمش کنم:n28:
به نظرتون باید چکار کنم؟!
بازم ممنون:n16:

سلام
بنده 13 سالم بود تفنگ بادی دیانا با دوربین خریدم
خودم تنها ظرف نیم ساعت چنان دقیق تنظیمش کردم که باهاش گیره های لباس روی پشت بامهای همسایه ها رو که حدود 70 متر فاصله داشت میزدم پخش میشد تو هوا ( چه کار بدی )
این رو برای پُز دادن نگفتم
منظورم این هست که تنظیمش کار دشواری نیست .

تنظیمش خیلی آسونه
در یک روز که باد نباشه باید تنظیم بشه
یک هدف ثابت که با برخورد ساچمه تکون نخوره رو بذارین در فاصله ی مورد نظرتون مثلاً 60 متری یا 50 متری
بهترین چیز یک کارتون سفید هست که توش یک آجر یا سنگ گذاشته باشین و یک مربع شطرنجی درست مثل صفحه ی شطرنج روش رسم کنین با ماژیک
ضلعهای مربع وسطی رو تیره تر رسم کنین تا از فاصله ی دور از توی دوربین خوب ببینینش
اگر حوصله ی کشیدن اون رو ندارین , یک دایره یا مربع 3 سانتی در وسطِ کارتون بکشین .

پشت کارتون نباید شیشه یا خیابون یا ماشین یا پیاده رو باشه وگرنه ساچمه میره میخوره به دیگران یا خسارت مالی به وجود میاره .
بهتره پشت کارتون یا تویِ کارتون چیزی بذارین که ساچمه ها رو بگیره مثل اسفنج ضخیم یا یک دسته کاغذ یا تابوک و غیره
یک جای خوب برای گذاشتن تفنگ روی اون درست کنین
باید کمی نرم باشه مثل کیسه ی شن تا تفنگ خوب روش قرار بگیره و تکون نخوره
از یک صندوق چوبی و یک بالش پر یا پنبه ای هم میتونید استفاده کنید
دوربین نباید کج نصب شده باشه روی تفنگ یعنی پیچ بالائی باید در بالای بالا باشه و مایل به چپ یا راست نباشه
از ساچمه ی سرگِرد استفاده کنین
ساچمه سر پهن یک ریال هم نمیارزه
تفنگ رو عمودِ عمود بذارین روی تکیه گاه
نباید مایل به چپ یا راست باشه
وسطِ مربع وسطی رو نشونه بگیرین
آروم آروم ماشه رو بچکونید تا تفنگ کمتر تکون بخوره
جای برخورد تیر رو ببینید
برای اینکه مطمئن بشید دستتون نلرزیده , یک تیر دیگه هم شلیک کنین به وسطِ همون مربع
حالا اگر تیر پائین تر خورده باید پیچ بالائی ربع دور شل بشه تا علامت تویِ دوربین بیاد بالاتر
اگر ساچمه بالای هدف خورده باید پبچ تنظیم بالائی رو ربع دور شل کنین
خوب که تنظیم شد حالا باید چپ راست خوردنِ ساچمه رو تنظیم کنین
اگر ساچمه به چپ میره باید پیچ سمتِ راست رو ربع دور یا نیم دور باز کنین ( عکس عقربه ساعت )
اگر ساچمه به راست میخوره باید اون پیچ رو سفت کنین
ظرف مدت کمتر از نیم ساعت میشه دقیق تنظیمش کرد
البته دوربین باید خوب روی تفنگ محکم شده باشه
ضربه خوردن به دوربین باعث از تنظیم در رفتنِ دوربین میشه

ali_phd71
08-03-2014, 20:52
از ساچمه ی سرگِرد استفاده کنین
ساچمه سر پهن یک ریال هم نمیارزه

سلام آقا محمد واقعا نمیدونم چطوری ازتون تشکر کنم بابت راهنمایی خوبتون:n16::n16:

منظورتون از ساچمه سرگرد چیه؟!(فکر کنم من بهش میگم نوک تیز)حالا اگر اشتباهه بهم بگین منظورتون کدوم ساچمست:n01:
یه مورد دیگه که هست اینه من الان دو بسته ساچمه سر پهن دارم چکارشون کنم؟!:n28::n28::n28::n13::n13::n13::n14::n14:: n14:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-03-2014, 05:07
سلام آقا محمد واقعا نمیدونم چطوری ازتون تشکر کنم بابت راهنمایی خوبتون:n16::n16:منظورتون از ساچمه سرگرد چیه؟!(فکر کنم من بهش میگم نوک تیز)حالا اگر اشتباهه بهم بگین منظورتون کدوم ساچمست:n01:یه مورد دیگه که هست اینه من الان دو بسته ساچمه سر پهن دارم چکارشون کنم؟!سلام . بهترین نوع ساچمه سر مخروطی و گنبدی و نیم دایره هست که وزن بیشتری داره و هوا رو هم بهتر میشکافه و ضربه اش قوی تره و نفوذش بیشتر . بدترین هم سرتخت هست که هم سبکتره هم مقاومتش در برابر هوا بیشتره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگر میتونین عوضش کنین . اگر نشد , ازشون استفاده کنیم اما دیگه نخرین ازش

MAHDI_ITALIA
16-03-2014, 16:32
سلام خسته نباشید. من هیچی در مورد تفنگ بادی نمیدونم. حالا دلم میخواد یکی بگیرم تو رنج 300 هزار تومان. به نظر شما چی بگیرم؟!!!!
اگر با این پول ، ارزش خرید نداره. بگین که کلا بی خیال شم

ali_phd71
17-03-2014, 12:23
دوستان
به نظرتون دوربین زوم ثابت بهتره یا زوم متغییر
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-04-2014, 14:50
دوستانبه نظرتون دوربین زوم ثابت بهتره یا زوم متغییربا تشکرسلام . مسلماً زوم متغیر بهتره اما گرانتره و استفاده اش هم کمه چون چشمهای بیشتر جوانها عدسیش کار تنظیم تصویر رو برای دیدن فاصله های مختلف با دوربین انجام میده البته در یک بُردِ معین مثل 30 تا 80 متر . اما افرادِ مُسن که عدسی چشمشون خاصیت ارتجاعیش بسیار کم شده ( پیر چشمی ) یه دوربین زوم متغیر احتیاج دارند تا واضح ببینند.پیر چشمها 3 دسته هستند . یا دوربین یا نزدیک بین یا بین این دو . اگر بین دوربین و نزدیک بین باشند احتیاج به “عینکِ دو دید” دارند .

Ali14 persia
11-04-2014, 03:51
سلام
بچه ها من حرفه ای نیستم.
یه تفنگ بادی معمولی می خوام که گلنگدن داشته باشه.
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2014, 23:21
سلامبچه ها من حرفه ای نیستم.یه تفنگ بادی معمولی می خوام که گلنگدن داشته باشه.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم؟سلام . طبق اطلاعات بنده گلنگدن برای بیرون کشیدن پوکه از توی لوله و پرت کردنش به بیرون از تفنگ و سپس هل دادنِ یک فشنگ از توی خشاب و جا زدنش توی لوله هست تا آماده ی شلیک بشه . تفنگ بادی پوکه نداره . فقط یک نوع هست که خشاب داره و با هر بار باد کردن , یک ساچمه اتوماتیک میره توی لوله

Ali14 persia
12-04-2014, 21:28
سلام . طبق اطلاعات بنده گلنگدن برای بیرون کشیدن پوکه از توی لوله و پرت کردنش به بیرون از تفنگ و سپس هل دادنِ یک فشنگ از توی خشاب و جا زدنش توی لوله هست تا آماده ی شلیک بشه . تفنگ بادی پوکه نداره . فقط یک نوع هست که خشاب داره و با هر بار باد کردن , یک ساچمه اتوماتیک میره توی لوله
همون مدلای خشاب خور که میگین حدودا چنده؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2014, 00:32
همون مدلای خشاب خور که میگین حدودا چنده؟سلام . صبر کنین دوستانی که توی ایران هستند و خبر دارند , مطلبتون رو بخونند و جواب بدند . یکی دو صفحه قبل هم یکی از همسایتیها عکس تفنگ بادیِ وینچستری رو گذاشتند . بنده هم توی چهارباغ اصفهان پارسال یکیش رو دیدم . به نظرم با اون دسته ی وینچستری یک ساچمه از خشاب میره توی لوله

**EHSAN**
13-04-2014, 20:46
وایرخ 80
اولین سلاح در لیست ما یک تفنگ بادی آلمانی از شرکت معروف " وایرخ " است. این کمپانی آلمانی از سال 1899 در حوزه سلاح های شکاری و ورزشی فعال بوده و تا به امروز به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان سلاح های شکاری و ورزشی فعالیت می کند. مدل وایرخ 80 این کشور از جمله مدلهای معروف در سطح جهان و همچنین ایران است که در دو کالیبر 4.5 و 5.5 عرضه می شود.

وایرخ 80 طولی در حدود 150 سانتی متر داشته و وزن آن نیز در حدود 4 کیلوگرم است. شاید بتوان این وزن بالا را به نوعی یک نکته منفی برای این سلاح به حساب آورد. سرعت دهانه برای مدل کالیبر 4.5 این سلاح 295 و برای مدل 5.5 آن 245 متر بر ثانیه است. در بحث شکار می توان از این سلاح برای شکار پرنده های کوچک و متوسط بهره برد.

**EHSAN**
13-04-2014, 20:49
سلام .
فقط من ی مورد رو ذکز کنم که ب هیچ وجه با تفنگ های بادی بدون ساچمه شلیک نکنید باعت از بین رفتن فنر تفنگ میشه .
اگه سوالی داشتید بپرسید تا حد امکان پاسخ داده میشه .
مغسی :n05:

mahsa.hh
28-04-2014, 14:58
تفنگ از کجا میشه خرید ؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2014, 05:59
تفنگ از کجا میشه خرید ؟؟از فروشگاههائی که لوازم شکار میفروشند

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-04-2014, 21:33
سلام
بچه ها من حرفه ای نیستم.
یه تفنگ بادی معمولی می خوام که گلنگدن داشته باشه.
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم؟

سلام
یکی از دوستان گفت توی مرکز خرید لاله پارک تبریز تفنگ بادی خشاب دار گلنگدن دار دیده که به جای فنر یک استوانه گاز زیرش نصب میشه و یک کپسول بزرگ شبیه کپسول غواصی هم داره برای پر کردن کپسول تفنگ ظاهراً مارک WIMAX بوده
میگه فروشنده گفته 6 برابر فنردارها قدرت داره .

قیمت 5 میلیون و 500 هزار تومن
تفنگ
دوربین
کپسول
شیلنگِ کپسول
شبیه اینهاست
یادمه 10 سال پیش هم اسپانیائی فنر دار دیدم که خشاب داشت و با خم کردن لوله برایِ بادکردنِ تفنگ یک ساچمه از خشاب میرفت توی لوله

VAHID
30-04-2014, 22:26
سلام
یکی از دوستان گفت توی مرکز خرید لاله پارک تبریز تفنگ بادی خشاب دار گلنگدن دار دیده که به جای فنر یک استوانه گاز زیرش نصب میشه و یک کپسول بزرگ شبیه کپسول غواصی هم داره برای پر کردن کپسول تفنگ ظاهراً مارک WIMAX بوده
قیمت 5 میلیون و 500 هزار تومن
تفنگ
دوربین
کپسول
شیلنگِ کپسول
شبیه اینهاست
یادمه 10 سال پیش هم اسپانیائی فنر دار دیدم که خشاب داشت و با خم کردن لوله برایِ بادکردنِ تفنگ یک ساچمه از خشاب میرفت توی لوله

بهشون میگن pcp :n01:

snssnssns
11-05-2014, 14:42
سلام خسته نباشید
از بالا مدل دومین تفنگ چیه ممنون میشم سریع تر پاسخ بدید چو میخام یکی بگیرم از اون دومی خوشم اومده

snssnssns
11-05-2014, 14:47
کسی نیست جواب منو بده
گفتم اون تفنگ از بالا به پایین دومی چه مدلیه و کدوم کارخونه اونو میزنه لطفا راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-05-2014, 15:02
کسی نیست جواب منو بده گفتم اون تفنگ از بالا به پایین دومی چه مدلیه و کدوم کارخونه اونو میزنه لطفا راهنمایی کنیدسلام . این رو میگین ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگه بله , این نوع pcp هست که فنر نداره . خیلی از کارخونه های مشهور ازش میسازند . باید ببینید در ایران از کدوم کارخونه ها وارد کرده اند . اونی که تو لاله پارک تبریز هست صاحب مغازه ادعا کرده که 6 برابر فنردار قدرت داره .

VAHID
11-05-2014, 18:08
سلام خسته نباشید
از بالا مدل دومین تفنگ چیه ممنون میشم سریع تر پاسخ بدید چو میخام یکی بگیرم از اون دومی خوشم اومده

اسمش که توی لینک عکس هست

s510 البته این مدل شاید گیر نیاد ,من ندیدم جایی
قدرت فنری در بهترین حالت دیگه از 26 ژول شاید بیشتر نباشه
ولی pcp تو مدل های مختلف از 40 تا 100 ژول به بالا هم داریم (برد تا 250 الی 300 متر) حرفه ای باشی میتونی هدفو بزنی

شما اگه خریداری برو وایرخ 100 بگیر (قیمت حدود 5 تا 6 میلیون) بهترینه

تو این پست عکسش هست
#151 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahsa.hh
16-05-2014, 17:20
از فروشگاههائی که لوازم شکار میفروشند
تفنگ بادی و شکاری نمیخوام کمری میخوام
جایی رو سرغ داره کسی ؟
فقط 1 تومن دارم البته واسه خرید

DrH.motasami
17-05-2014, 10:31
جایی رو سرغ داره کسی ؟

دوست گرامی لطفا این گزینه را حتما فراموش کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-05-2014, 07:29
جایی رو سرغ داره کسی ؟

سلام .
در ایران کُلتِ بادی هم ممنوعه چه برسه به سلاح گرم کمری .
برای سلاح کمری جواز نمیدن وداشتنش جرم هست و پیگرد قانونی داره .
برای خرید این نوع سلاح باید با قاچاقچی های اسلحه و مجرمین تماس بگیرین و به محض خریدنش خودتون هم میرید توی لیست مجرمین و در معرض پیگرد قانونی قرار میگیرید .
اگر هدفتون دفاع از خود هست , در ایران اجازه ی حمل سلاح سرد رو هم برای دفاع از خود نمیدند چه برسه به سلاح گرم اون هم کمری و میگن اگر مورد تهدید هستین باید به پلیس اطلاع بدین با ارائه ی دلیل و مدارکِ مادی که ثابت کنه شما واقعاً مورد تهدید هستین تا اونها موضوع رو پیگیری کنند .

black arrow
27-06-2014, 00:34
سلام دوستان و اساتید راستش من تفنگ evanix-sniper میخوام نمیدونم از کجا پیدا کنم یه چند جای سر زدم,حتی اسمشو نشنیده بودن
حالا از شما اساتید کمک میخوام تا این تفنگو پیدا و خریداری کنم
میگن مجوز میخواد
لطفا اگر کسی یا جای رو میشناسید که اینو دارن به من معرفی کنید
واگر راه غیر مجازم بلد بودین بگید
به هر قیمتی شده میخوام بدستش بیارم
اگر راح گرفتن مجوزشم بلدین بگید
ممنون.

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-06-2014, 09:07
سلام . evanix تبریز هست . لاله پارک . حدود 5.5 میلیون ت . حتما تهران و اصفهان و شیراز هم هست . اصفهان چارباغ . شیراز فلکه شهرداری . تهران خ فردوسی

black arrow
27-06-2014, 13:54
سلام اقا محمد
ممنون از جوابتون
فقط یه سوال من همین مدل sniper میخوام منظوره شما همین مدل هست درسته؟
اخه شنیدم میگن این مدل قیر مجازه وارد نمیشه.
یه سوال دیگه به نظرات میتونم براش جواز بگیرم اخه کالیبرش 0.357. یا 9میلیمتری هست
راستی اگه ممکنه به راه تماس به من بده تا باهم گفتگو کنیم تا منو راهنمای کنید ممنون میشم اگه کمکم کنید
:n16::n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-06-2014, 16:21
سلام اقا محمد
ممنون از جوابتون
فقط یه سوال من همین مدل sniper میخوام منظورِ شما همین مدل هست ؟ درسته؟
اخه شنیدم میگن این مدل غیر مجازه و وارد نمیشه.
یه سوال دیگه به نظرت میتونم براش جواز بگیرم اخه کالیبرش 0.357. یا 9میلیمتری هست
راستی اگه ممکنه به راه تماس به من بده تا باهم گفتگو کنیم تا منو راهنمای کنید ممنون میشم اگه کمکم کنید
:n16::n16:

سلام
ممنون از لطف شما
در ایران ظاهراً از 5.5 به بالا ممنوعه
بنده اطلاعاتی رو که در موردِ تفنگ بادی دارم , یا از اون زمانهای قدیمه که تفنگ بادی داشتم یا از اینترنت .

الان سالهاست که تفنگ ندارم
اگر هم یه روز بخرم فقط برای هدف گیری و اینها میخرم نه برای کشتنِ حیوانات .
الان هم هر جا میرم مسافرت , یه سر به مغازه های فروش تفنگ بادی و دوربین و و اینها میزنم ببینم چی دارند , قیمتها در چه حدوده و اینها .

توی نت اگر سرچ کنین اطلاعات زیادی درج شده در سایتهای ایرانی در مورد انواع تفنگ بادی .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5%3B%26%231606%3B %26%231578%3B%26%231601%3B%26%231606%3B%26%231711% 3B %26%231576%3B%26%231575%3B%26%231583%3B%26%231740% 3B %26%231705%3B%26%231575%3B%26%231604%3B%26%231740% 3B%26%231576%3B%26%231585%3B %26%231605%3B%26%231605%3B%26%231606%3B%26%231608% 3B%26%231593%3B&btnG=Search

===========================================

توجه دوستانی که تفنگ دارند یا قصد تفنگ خریدن دارند رو به چند نکته جلب میکنم :

اگر خواستین جانِ یک جاندار رو بگیرین , یادتون باشه که باید یک دلیلِ منطقی و عاقلانه و محکمه پسند داشته باشین برای این کارتون .

مبادا یه وقت فکر کنین که این دنیا با این سیستمهای فوق پیشرفته اش بی صاحب و مالک هست .
شما اگر یک قناری توی قفس ببینین یقین دارین که صاحب داره .
چطور باور ندارین که پرنده های توی دنیا صاحب داره ؟
اگر دور تا دور دنیا میله میله بود باور میکردین ؟
قفس خدا میله نداره اما مثل قفس محدوده داره .
برای همین هست که یک پرنده نمیتونه بیشتر از حدِ معینی دور بره یا بالاتر بره .
مبادا فکر کنید چون آزادید به هر حیوانی در دشت و بیابان شلیک کنید پس حساب و کتاب نداره و بازخواست نمیشید .
درضمن:
کسی که به سنِّ بلوغِ عقلی رسیده و از گرفتنِ جانِ یک جاندار شاد میشه , نمیتونه وضع روانیِ خوبی داشته باشه چون حتی گرفتن جان عقربی هم که در حالِ حمله برای نیش زدن هست لذتی نداره بلکه افسوس و اندوه داره چون عقرب هم حق زندگی داره و نیش زدن هم جزء طبیعت و خصلتش هست .
برای همین هست که خردمندان ( عاقلان ) تا بتونند جانِ جانداری رو نمیگیرند مگر اینکه دیگه هییییچ راهی نداشته باشه .

SNOW PATROL
29-06-2014, 00:33
چه خوبه برای کسی که وقت میگذاره و متنی رو تایپ میکنه حتی حتی اگر برامون مفید هم نباشه احترام بگذاریم
...
دنیای مجازی هم اینه ای از واقعیت جامعه ماست ..
فهمیدن منظور و هدف از پشت مانیتور خیلی سخته پس بهتره سریعا جنبه منفی هر متنی رو در نظر نگیریم و واکنش احساسی نشون ندیم
دیگه این بحث رو ادامه ندین لطفا..

پست های خارج از موضوع جذف شدند

تشکر از توجه تون

VAHID
29-06-2014, 11:04
سلام دوستان و اساتید راستش من تفنگ evanix-sniper میخوام نمیدونم از کجا پیدا کنم یه چند جای سر زدم,حتی اسمشو نشنیده بودن
حالا از شما اساتید کمک میخوام تا این تفنگو پیدا و خریداری کنم
میگن مجوز میخواد
لطفا اگر کسی یا جای رو میشناسید که اینو دارن به من معرفی کنید
واگر راه غیر مجازم بلد بودین بگید
به هر قیمتی شده میخوام بدستش بیارم
اگر راح گرفتن مجوزشم بلدین بگید
ممنون.

یه عکس از این اسنایپر بزارین ببینیم کدوم رو میگید شما

اوانیکس مدل هایی که زیاد تو ایران گیر میاد
ar6..بیلیزارد..وین سیتی ...رین استورم این نمونه ها ست
که اونم با کالیبر 5.5 هستن ,تازه همین 5.5 هم ببینن گیر میدن

شما 9 میلیمتری میخوای(ساچمه هاشم گیر نمیاد تو ایران) و ممنوعه و فکر نکنم مجوز هم بدن
باید بری اسلحه و مهمات شهرتون بپرسی

حالا این تفنگ رو با این ساچمه ها برای چه کاری میخواین؟ :n01:

black arrow
29-06-2014, 12:54
یه عکس از این اسنایپر بزارین ببینیم کدوم رو میگید شما

اوانیکس مدل هایی که زیاد تو ایران گیر میاد
ar6..بیلیزارد..وین سیتی ...رین استورم این نمونه ها ست
که اونم با کالیبر 5.5 هستن ,تازه همین 5.5 هم ببینن گیر میدن

شما 9 میلیمتری میخوای(ساچمه هاشم گیر نمیاد تو ایران) و ممنوعه و فکر نکنم مجوز هم بدن
باید بری اسلحه و مهمات شهرتون بپرسی

حالا این تفنگ رو با این ساچمه ها برای چه کاری میخواین؟ :n01:

فقط وفقط برای هدف زنی در فواصل بالای 150 متر و ظاهر بسیار بسیار زیباش در غیر این صورت به جایه این که 6.000.000 میلیون تومن بدم پایه این با نصف این قیمت یه bt65 sb میگرفتم که در کالیبر 5.5 ژول10 از این قوی تره
اخه تو مقالاتی دربارش خوندم که میگن در کالیبر بالا به راحتی در فواصل 250 تا300 مترو میزنه

راستی هر کسی اینو برام گیر بیاره مثل مرد 300000 هزار تومن پیش من شیرینی داره
اینم عکساش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UYHCggGBolHBUUITEhJSkrMC4uFx8zODMsNygtLisBCgoKDg0O GhAQGywkHCQsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLC wsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCw3LP/AABEIAHQBsQMBIgACEQEDEQH/xAAcAAEAAQUBAQAAAAAAAAAAAAAAAQQFBgcIAwL/xABREAABAwIDBAUGCQgGCAcAAAABAAIDBBESITEFBkFRBxMiYX EUMoGRk9EWI0JTVJKhsdIXM0NSYnKzwRU1gsLT4SVEVWRzorLw CCQ0dIO08f/EABcBAQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAABAgP/xAAhEQEBAAMBAAICAwEAAAAAAAAAAQIRIRIxUQNBMkJhIv/aAAwDAQACEQMRAD8A3iiIgIiIIUoiAiIgIiIChSiAoUogIiIIR EQUdbUOaQBpblqojrx8oW7wqxwB1F1TSUTTpl93qUHvHIHaEFf atb6RzdM+8JHWObrn46+tF0uiKmirWnXLx09aqAb6KolEVLtSv bTQyTSXwxtL3WFzYDQDmgqkWt5OlyIHKlkI54wPssvqHpahPnU 0o/tB33BBsZFiVD0i0MpsZSz99pA9YusjotpQzi8M0b/3XAn1IKpERARFgnSTvlPs58TYGRHG1ziZATm02sLOFvEoM7RYV 0b72zbR67r44m9XgsYwR5wNwbuN9NQs1QERUdbtSGAgTSxsJ0D iBdBWorTV7zUkX5yqgHHzwfuVE3fqgP8Arcf/ADe5BkaLHGb80BIAq47k2+V9uWQWQxvDgHNIIIBBGYIOYIPJB9 IiICIiAiIgIiICIiAiIgIiIIREQSihSgIihBKIoQSiKEEoihBK hSiAiKEBERB5VT7NPfl61T0ROZJNgFFc+5ty+8qopmWaO/M+lT9unxi8o639Yepe7mNeMwD3/wCa8KqAWuMl8UL87cLIWSzcTJQfqn0H3qmLHx8x3jRXUm2q8/KG3tdGJtSRV5+UL94yVr332ixmzah5OTY7kaG2IK/SUrXcLd4yWNb87Fkm2dUshaZHOhdhYPOcRmGgcSbIcaL2lteLr X4QLYjbwvkvmk3kiiJu0Z25cLq1T7t1rDhds+tBHDqJD9oFlFP u9WHFagq9LG8DxqeFx3cE9WRfMtXyDeWnLAHMGnJfI2/SXuA9p5tJH3Ko2X0R7RnteOnhH60krSbfusufXZZhsvoHYM6qu kP7MEbWD6z8V/Ur6tTzIw6s32xRGNtVWOabXY9xc3Igi9/D7FQ7O3oMMgeyWZhF+0y2IAi2S2Pvr0ZbOotmTSxQymVnVWkfN IT2pmNPZvh0cfkrB+jzd6mq9oRQzxF8bhIS3G5t8MbnDNtjqBx TqcVY6SJfp1d6m/hVp2rvd5S+880smEANLxnbXQC2pW7fyV7K+hD2s/41b9odDWzZXXY2phFrYYpeycz2jjDjfPnwTdNRqLZm+XkzwYZp Y79lxYM7WJ0IscwPWry3pLk411d9Vn4VsTZ/Q1s2J+J7amYWthml7INwcQwNab5W14lV35Kdk/Qh7Wf8abpqNFy7xB7y5znkuJcS7znFxvd3fx9K+tm7yOke/H8aR2byvcMrnBYjkBaypq/ZMLZZAInNDZHgNLicIDiA0ki5ta2fJZ3L0JOlEUtHVtZHJFG9z JQ5zmuc0F2FzfOGZte1u9Bicm3aRjhihuSxpuWu7wfO101GSqW b30fzP/IFkdb0FVAHxNdTv5B8Jj9ZaXXPeVaz0G151mpPW73JLSyLe/eWkfbq4w119cHDCb6LoHcyYSbPpXDQwRW8MIt9i0nD0J1rSO3B rYkPIsDx0+5b12Bs7yWkggBv1UMcV+eBgaT6bXTZpcEUIglFCI JRQiCUUIglFCIJRQiCUUKUBQTbMqVY99qKafZ9THTWMzonBgNh iIzwXOXaALc8s0FFtHpD2fTzdTJVDrLkWayR4uNbua0j7eBXhP 0nbMY5rXVebjZoEUx5a2ZlrxXN+3aaop34aiOoZNDI5pcbgYTm LSac7WysVFRtB3VyF0U1zhEb5MRMTesifia8jJ14rX5SFXiOmW 9IWziQPK2i5AF2SAXPeW5KvG9dF9Npfas965aZW1LnNMLKh3m4 RJeQEluG7bixvc+tXVkG1b57PqLXztTOB9F22unDrpH4U0f0un +uFPwoo/pdP7Rq5vENb9HrvZQfgX11dZxp632UH4U4ddHfCej+mU3tG+9T 8JqP6ZS+1Z71zkPK/mKv2NP7lIkqh+gqvY0/uTh10b8JKT6ZS+1Z71PwipPplL7VnvXN7ZakG5hqvYwIamo+aq PYwe9NQ3XSPwhpPplL7aP3qRt+l+l0vto/eubfLJ/mpvYwfiUeXT/Nzexh/GrqG66SfvBSgE+VU5AF+zIxxsOQBuViFf0qQxusykqZBc2cLDI cSDpf+S0jtPaMpjILZWjLPq2MtmPlNeSFZY9oOGskn1nFTh1v7 8scAIxUVY3xDcufHNejemOkuL09Za5F8AyA0OvHkufnV4OZaHn S72B5tyBcF9MrW/Nw+yZ7k4sm63n+VemJuYKu9r2DAe1fzNfDNVM/SxTk9mGtA7IHxZGRF3H0HLvstAzV7Qco4QeeBjSORBtkV5jaLz q4nneTL71l1uX/AE3rL0uwXI8nrHC+RsM+RtdTTdMFM0kmkrb/ALrfetFvrmgZxwezYV8eXN+bh9m1JpM7fhvmXpcgeb+S1luADW n+a+Yulqma4XpK3u7DRn6StDtryPNAb3MIaD4hq+jW389of+/27eF04XK61HQD+mCAjKkrAedo/wASkdMNOB2qSs9Uf4lz+2tjv5kP1AvqSqZbKOE/2WhXaSbxb3m6aqYGxoa4+iIj/rVHJ0x0Z0o68eiEj+ItJf0o/wCcf7Q+9I6th1jhv+6DdOMdbob0w030WtHoj/GrpD0uwOhe6OOd0oaSyJ7LFzuAxMJyzue4FaI61nzcH1AqjZu0 mxSh2BoFiCGdm+Rtfnmpz7asv0v+196do1DJWzTTuZLbEzqpCw Wka8YGfJsWj0XHFWnY9fV00okh61rw17Q7qJMg9paSCNDYmx4K 4HeRnCN3rHuX3DvCHHsxuy/a/wAldxnq5y9IG13B3xrhiY1mUEgw4b9pn6rjfM8bDksn23v3Vuo mPjqg10gaLMgs/ttLrA6gjS455LDPhBb9Efrf5LHqTa8odG17HYI3h2pztYAZ5DJ L/hGZU++e0mNc0VNS7FhuXxTOc3Cb9hxzbfjzXtNv7tM4vj5Bicx 2VPILFlrBo+S02zA1ueaxqv2u6Yiwcxo4BxuTzNrepRTbQdGXN aXEuAFy4kNte7gDxzt/+LWom6opjUPc5zjMXOcXEmnluS4kknLmSsqg3x2i2FsQqKgNaQ QRDKHCzbBt/wBW3ydFYDMW2OKTIg5PdfI3PHO6+5650pxkuF9Ghxs0cBlx5lN Jtvbo73zNe3qp2PbUMZic7q3sZI0EDG24s11yLt77jkM0WgOjD eqKjqX+VyFkeF4bI7G+xOA4LAEnRy38CpWolQpRQWXebeBtCxh LcTnuwsbfCMhcknlp61a/hc617Qj0k+5XvbWwYKwNFRHjwElvae2xNr+aRyCo27m0Y0hPtJ T/AHlzymdvHXC4SdnVuO9rzoIfTj96n4WPGoh9Th/NVO1926aOnleyIhzY3uBxv1DSRx7li/Rzu5DWUXXTVM1SXSPDZBeEYWnD2YwARmDqs+fyfbfr8X0vj97n jhB6cQ+3FmqWbfpzBn1P1Xgfa7NWDeLdrqdrUccJkNK+3lDHSA 2u/C3C4kSZlwvhOVuCzf4C0Ovk5vzMsx/vp5z+09/j+mOv6SHRjFIyBzP2SWut3XJzWwoJhIxr2m7XNDgeYcLg+orHX bg7POtKD4ySn++shpoGxsaxgs1rQ1o5NaLAZ9wXTGX9uedxv8Y 9URFpgULUG9u9VU2orXR1D446eaKFjW8bsYZC6+ubxb0rPOj3b L63Z8U0pu8mRpNgL4JHNBIHGwCuhkalEUEKURAREQEREBERARE QEREBFClBifSjLE3ZcvlFurLomuvf51pGmeoC0STQXvHhA42xf 3iVvPpboOv2NVNvbCwTX1/MvbIcvBpC5ZbGz9Z5/sj3qy6SzbYW7eyoKyctADYIWddUzG1mRC5DW/tEAm5yABOei8ZKZm0STTwQ00AdaJjWtEjmjR8svnveRwLrDKwy ubfR7F2kNlzSwMkFFJ25nB0ILmR5XcPzmEcQMrXyVtoNuyUzML bZE2Klq6ZhSbqTRNsyqnazM4Wyytbc6mwNlkVBsDDSuc6aYuII GOd7je1rtuBYA3NmnxWAQb4zOvd3fb/JZJFvFKaTEWjCGOsT2u3jsMJ+RqRhub6rNsNZDdlTtsOvk0b+l lvrf9bVKjYcrmnFPKcRzBlkIsb3FidNMlZXb0ynRrhpw5elVEm 8sgiDiDk617HkSBf0FL5bmWW914P6P3km0g8LuC8x0fSF1g/xuXL5dvzMCbNHqXozfybEOyNO/jdNwsty4uNNuvVty8tqQAMgJ5QBlllfRGbv198q6o9MjlaxvvL fNvp4ozf6cOthGvIpuFwyi6hm06YPeK1zsIuA+0gyzN2vaQQtg 7r9ImzK6nDa0UsEtsMkUzWiNxHFj3DC5p1te4+06oO98koc1wt iBbl+0LKj2VtsQh0fk8cgve7uBtbK/BXcSY3em86Wv2Sx94JNlMc44R1bqcE3OTctfBaZ3+lgftaq7Yd GTFhMZaWEdRHiAtkc76civKbeBmF3/kocwR8nl4K0Ve0opHEikijub2boByysFMdVv8m5xQNIDuyARcg YmtPhkRqq2kcJHYHvYG6gYQ1pJ1vhA5N15L6FfDlemZ9Z33XVW aMVEDXU9K8kTPa8xxySkAMiLbkA2zc77Vd6THGWPWp2SyMXdgF 8h3lUFbTdWWYDYPF7i4FhodOPcvSs2XMQXy01Xha3znQShrWjM kkty8e5UNTWZDWxBwktIyvbs91xbLkruMasVAYbH44DMZYncb5 +b3faqUzOBP5w94e3PvzXs/eKW2ckn1iRZSzbFQWF4dLgaW4ngOIbiOVzoLps0qdlUs07rjGG C9y6xae4W4qqihx3wSsNgXE52AHG9laHbYuTeQ872N76lfT9tv cQTO92E3BIzH2WV9J5XAbNfUAiN7DbW+IDO/cs6od6toRVBlbFSm/V9h0s5aOrh6kcM7jM34rWM+1pH+dI93C5ab2vf+aqqNzXU8j5K sxyDJkPUPd1lm3xF7RgbnlnnqTwu3DVdK7E32gn6tkmKOVzW4r i0fWWGJrXX0ve11kvXt/Wb6wuYt2d0NpV8XWU0Q6onJ73MjDs7HAMr2twFvStyUvRfEx4L 66vkaNWOdE0HLQlkYd6ipwZx5Sz9dn1ghqGDV7PrBYNU9FsLnX bXbQYOQdC703dGSvH8lEf+0do+un/AMJBlm8VbH5LMOtiu6N7WgvaLuc0gDXmsV3H3op6alMdVW4pRL LidIzC93ayJbHibwtkToqXaPRhHFE+T+kNodhpcf8A05uGi5/RjOywPYXRnU10ZnhkMbC+RoZUl0cwAdkXsawgEix1tmrwZfvVv DSzbWoJWdXIyMnFPeRvUdoEkNyDsQFjcG18rLaPl0XzsX12+9c 81/R1NDVQ08lTAJZvzbesfmSbH5FzbU24c1sdnRJEAP8ASG0NOcH+ EnBsFtUw6SRnwcFRbU29T0pYJpcON4Y2zXvzdoXYAcDf2nWA4l Yd+SeL/aG0fXT/AOEqer6Jz2RFtKstiGPH1R7Od8OGPXTVODJjv9s/6W36kn4V8y9IWzWC7q2IDmWyfhWpp+hKtDhhnhILiL9Y7stvk5 3YF/RdedR0E1xGVVRn96Sb/CUFJvTvHTTHaAhna8zVbZI7B3aYGQ3cCRza7Xktr9C5/wBDQ/v1H8eRc+7Q3Tlo5JhLJCTBJ1T8BebuLGm7btGXbGttCugOhP8A qWH/AIlR/HkVoztERQEREBERAREQEREBEUIJREQFTbSie+GRsMnVyOje2OS wOB5aQx9iLGxsbdyqUQa72huRtCeN8Um2pXxvaWOaYowHMcLPB s24yJ0PqWMfkIN8q4DM/ozpw+Vr/wB5rdaILFupsDyOgjpZXCXCzA454XAixAB0FuC1Lvd0TyCdzqc ExuNwGi9u4hb2RBzezo2qQDaOT6hXq3o7qi3zX21sWu1Hdbkui 0WfEa9Vzj8Aar5t+l/NK8HbmVA1ZJ4YXLpN77W8QPWvi7X62Otr93JTxF9Vy1tDZjo3G 0NS/nghebeJtZUAbITlSVnsXLP+k/Y1Rs+pb1dbVugqC8xsdPM4scCMcZF829ttuNjbhc2E7p1p7Xk0 ued+3nf0qeMV937Y8YnjzqWsHjC5fccbnHs01WfCBx+5XSv3fq 4WF74pmMGptJb0le27O/FXs8OEMuJhywSB8rGkZksjxjD3kKeMVmeU6ttPsSqmdhhoqxzj kMUL2NHIuecgPErae7/RHSQsBqjJUSEDFd744w7jhawgkeJz5BYtH0t1kjsLTSlx+S2km JPoEqbR352lLGWuc+EEedFRzMcRxs51yPEZrUxkX3Ld17750Oy aeR0VJSUzp4w6SUy1FQ2JgZb4lrRJaSV1/N7ueS15NDC55cLQg/oow8sZbLsmRznZ65k6lX7Zm0o3Ppg2nopHQ9awB1K5xqHTH/WM7yOBPZ0tmq2Lovr35spwWlpkB6xjABe4ZhIu12eTe5Wkn9qs G71dHA6UO8gcDgwmrpmz6YvMuRh4X55clvvo+6s7PilijpWmTr C800QhjeWyvYDgHEBoHoWv90+il0jJP6QjnhILcFjG7ECDizAN rWHrW0t3tkMoqaOnjLiyPFYutftvc83t3uKbJj3cZBSi7LHMG+ R5XWK9Im58O0aUR4WslZiMEgAGAnVpt8h3Ed19QsrpPMHp+9UV U+7j6vUr+mcZvJi+y966WOkllqWxwPpmlk1McIc2QDssjb8prs sJGocO9Yzu10SPc+OqqKnqhJMyploWRfFi0nWtge7HYgXw+blm BzWV739G9NtQxySukimaLdZFhxOacw12IG9uB1FyrpFsKqa0D+ lqo2FrmGkJNuZ6rMpGcruvnfeBpp4mta3G6soQzIatq4nut4MY 8nuBWC/+IejjFNSvEbA/ynBiAAOAxuJbfldoPoWbVG688kkcj9p1BdFjMd4KWzXPbhc63V 2xYbgHgHO5lUu1tw/LZIXV9bUVEcTsYhcyGONzrWu7q2An1/eVUc69bhybFjNhpb+YNl9GJ0gLXROYbGx4esABZr0kbtu2XUt8 nd8TKC6MWBLbEYmZ8rtseRWNw183HCe4j3KxK6U3TmjfQ0zoQB GYY8IHCzQC3xBBHiFdlpfoy32bTO8mmIED33Y4n8092oP7BPqJ vxNt0KAiIgo9sU7paeaONwa98UjGOOgc5hDSe65CwfcndTalLS iOTaMUbsbjh6jyk52sTK57SdNLZLYiINfT7q7QdtOmnlqaSeKO xc91OyKWO2I4YrEntXAJuMudlsFEQEREBERBzrv8343aZ/3wf9EK2d0I/wBSw/8AEqP479FrXfrztqH/AH0f9EC2V0I/1LB+/Ufx5FaM8REUBERAREQFClEBQpRAUKUQQilEEIpRBCKVCAiIgIi IPiRgcLHxXyyK1zqc7dw5L1RF2xXebdoVzqUueWOgmZMBhxYmt ILmHMWuWjPu0WS9cAbd4A9I5L1XlJBe5BsTbPw5KLuX5fM1MyQ EOa1wORy15g81rfezonZK4y0Lmxv4xu8x3gfk+Gngtlk4QbDID LvXyCWgA5k88rc0RzbSMqti1olEfVygFpa9t2SMcRiaDyNhmDf IZnRbTb0s05o3SWw1AFhA7XHwz+UzjceoFZjtnZcNZCWVEbXDQ X1B07LuC1Pszorkk2hI2Rr20UcmTnkY5mgAhrAM8JOROWWmehV 06Id1cbnbQqg0ySOe6FpAyxkl85HN1yB3XPEW2u1oGQFlbHUBY AGgWGQDcrAaABQyqe3I+ooi6q3VYs427l7RVzTrcfaF7Pja8X+ 0IuN1Xkx+GK/dl4kqlgZicB6/BVk1PdoDTpz4qkLHMN8x3o6Y67pc0VDHWniL/equOQOFwq53Gx9oiIyxLpC3QG0omlr3CWIPMQywuLrEh2V88I4 rniodIC5hcRY2sAG/cLrrRc+dLuxfJtoOcwWbKOtAHNxOMfWBPpQYOxxbxuCuheibeI 1lFgkN5YLRknVzLfFuPfYFv9nvXP4hJWe9DlW+HaAYGktmYWus LloaC4Oy0FwATpmO5Ub5RSoUBSiIIUqFKCEUoghSiIOeN9ddq/8Avv5QrZvQn/UsH79R/wDYkWI9Iu51Y+eq8lgdLHUyRStLbXY5rGtkDrniWAhbB6NthyU GzIIJrCQY3PAINnSSOfhuNbYgPQlGTKURAREQQpREBERAREQER EBERAREQEREEIiICIiAiIgIiIC+XsB19y+kQeIjzAtZoz8TwXw wHFci2pOWXcL8VUoi7eUGYJ5m/o4KThfkbH0fcV9YPut/2F5GMgOsczyyA5lD5eLqEHNpI7iqZ0D2Z5+IV1aLCylQW2KuI1 AP2FVcdU13G3cV9S07Xaj0jIqkloD8k37igqZKVp7vBesbMIAH BWsOfHzH3KtpKovyIztfJC2qlERVBa56U9y6naEsMlKYjhaWPD 3lvEkEZd/2LY6INSbC6IXZGsqWjmyAEk//ACPAt9VbJ2JsKCiZgpomsHE6ud3uecyrkiAiIgIiICIiAiIgIi ICIiAiIghERAREQSoREBERBKhSiCEREBERARSiCEREBERAREQE REBERAREQEREBERAREQCF8sjDdAAoRB9oiICIiCVCIglQiIJUK UQFClEBQpRAREQQpREEIiIP//Z
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] vyoG965GSfV25L86ZkmbQ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Q0RhNfiR8sAoCkEutu4Ew

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] maOKnDc1skgtvOBfPZdAg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QYHCggGBolHBQUITEhJSktLi4uFx8zODMsNygtLisBCgoKDg0O FBAQGCwcHBwsLCwsLCwsLCwsLCwsLDcsLCwsLCwsLCwsLCwsLC wsLCwsLCwsLCwsKywsLCwsKywrK//AABEIAMIBAwMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAgMBAQAAAAAAAAAAAAADBAIFAAEGBwj/xABGEAACAQIDAwgGBwYFAwUAAAABAgADEQQhMQUSQQYiUWFxgZ GxEzJSocHRBxRCYnKCkiNDU5PC4bLS4vDxM4OiFWOjs9P/xAAXAQEBAQEAAAAAAAAAAAAAAAAAAQID/8QAIREBAQEAAgMAAgMBAAAAAAAAAAERAiESMUEDURNx8GH/2gAMAwEAAhEDEQA/APHKeGEYp4JTGUwLdEOmBYcOodszqgYbYyseNhrbyjx5NodCw7 7+csMJgio436bGOJh/vDxlFIOS629dvAQb8l7aP3WnUU8IemTGCPTA5TaGzWSkb6AeUL yQF3cdK38CPnOorbK9IpVibEWPfAbJ5Prh2LBixI3RcAAAkfKF H9BJLhpY0qGUIKIkXVeMNB4rDc23SQviQPjLkUYOtR5yDrJ7gp +JEJqoq7OVtUU9qiKtsGkfsW7CR5GdSMPN/VoXXG1OTVM6Mw7wfhFK3Jlh6tTxX4gzumwkDVwsLOVcBV2BWGm 6exvnE6uya4/dt3WPkZ6G+EmLhjJrfk8wq0mX1lYdqkecGCCDcgWtYcWN9B7z3 T1RsJ1RHEYBbi6Kc7G6jiD8bQeVrz1Xk3qZTuW2FROtJe4W8ov W5KUTpvr2MT/ivMeMdJ+Xr04oTCZ1DckR9mqR1MoPlaKVeS1UeqyN23HwMZW5+ TiobyJllW2HiF/dk/hIPxvK6vTZfWVl7VIjKvnxCJmiZHemiZvHO8myZAzZMgTK58ql TqlTdTYx6htE6Xseg5julazSF5Z1djHKy9Xt0KY+oBqv6mHutl MlIuJYcfdMmv5Obn/H+P8A0dpSSPYSkCb8Bp85qlgyTbp17P7/ADlvQwMyIUqcYWj1RujguqNphuqUVX1UeyL9gh6OzCenxMtqGD ub2lph6AvpIKSnso9Le4+Ykn2Yekd4+RnUJREkmHBMo5U7Nfhb xPym12e41U91vnOwXBiWOH2OGF4w1wYw3Ue9T8oFqHP4ZL0+0f 8ARPQ6mxIlS2PdqmWQKr4KD5sZfFPJyNOjDCjOlq7CHsjuFvfF X2OR7Q/MfjGLqialIJQl2+ym6T3hT8BFnwDr0HuI+JkxdVrYYSP1UR802 Ge6O4/MCR7j4X8pMNI/VuEVx+D5hb2ed+k73wlpVYf8gjzklIbiDfrEi6qKmH6phw9+Ed o0rovSBY9q5H3gxgUZMXVI+E4xdqFjlL9qPVEq9CKsuqtqJidb BAk5S6rVaaEB2Vb6bxAv4yVfC6EQOUxexKbD1QT1gSvq8maTC4 Fuy4+M7VsPEqtMITvEBTnc5AHiO/XxlHE4jkqPssfd8pUYnYbLx8RO3x22cNTF2qDM2soJbtt0dcnR VKyBqbBlPH4EcDCPOKmAcdB74rad/jNjA6Zdk53bOxWXnrn0/OWUsUVpuF3Jkp4vZsJg7C/E5n5Sxo4aGo0Y7SowwAtCGTDkjSNLQjNNLQAUKBHCNUUzM05Ok bpLYQNhZuiokwZtSBKgiLLvAerKRTLbZ7ZQlPxbZvqX9pnbuLG 3utJ4iruozeypPgLzMIm6iL0Ko8AJGhrSJQdEleavAgcOvRA1M Ah4Rq80xl2o5ba2EVTYSmSnLvbbXYynpxVjXoYOphgTpHFEklO 7CQVtDAglhb7XDLIgHh13mIlIq7JVBCGzlX3t0jgRc59UPysNO hQrelxC4b0uGdUqtfJ1v6qjNms4yGc+ehinpUmppVBFULcKxFg p3rEdoXw0lz9mvdMfiadFDUq1giDUvbwAsCT1CcRtnlohuqMUW 4swXn1B0LmQnac+ycRW2jjMbTWkS9fdOVNaRdhYHnkqtyc2GfX KvDBAd2otTiLKQDv6LkR06y9ana02pymqVd5UG4rZH7TuPvucz PUORJcYKiMQrb1mIuBfcLHcuNdLd1pynJ3EYfBm7YZGqbtwKlV WrXtmVW26BrlrbjL/AAXL7DVSFqhqDXsSwBQG1wd4HSOW/SZ8G21ylw9Fmp73PVd43DWF8wNMzpl1zzva3KCpiX3UudbXtfL 2E6ffLHbu0MA9ZqpD1DoQoKq1hYMd6x0Fu6UG2seam5ZEUAcwK BvhTpvEadky3qvxIW4IJNwCd4WIbiOsQmzdpVKDb1NrdI+yw6G HGbfZ9Rd3fUjf9QgX3idB3+MtanJWt6Pf3QHub075kDiDpfq/4hO3S7G5QU8TZTzKvsnRvwHj2ay1qUeqeTlSpsbgg9YII8p3vI 3btWtvU6nP3F3g51tcDdY8T19RkxfJYHBL7I8BMltn0Dx/tMjF11lKlGaaTSLCqJXNtYVYNTJ5wo1PWMqYClCgwiTPIg3kGk 6YgMKY/hHlcojNEzUKc2g96dvaZE7mcA+68dDyortdqQ++W/Sp+LCOB5rGTe/Neki3pJA1euTA+KkhWqZRcVYHEVsoxVPtFrkyvRRxEdxOZgWpi Yaclyz5Yrs5VG4alSpcot7KFFrsx79PKcNtPlvVcB2rVATpTpk 01HepzHfeWn0v7MeqKdZAT6IMrgC53GsQ3YCDftnAbM2dXxlqd GmWK+s2iKvS7nJR2yy2GRLG7WxGMZad6tYkncQl6r3PBAbm+XD oiOD3EqL9YpuyBueituORbQEg2PdOq2aiYLKkTiMUxsGogmmm6 QSoqEeJHumsTU3OfiDSNYZrSRA5B+z6RichbLgOOZmpNTV7sOv iKODNDBKuGWrzq1Z3LV3vpz1AVAq5BRfU6EmUVcpSqFGpoQ3q1 w/P3sr5nMk21HTE8ZtOtUZDXdqFM33UTI3W1t4Hhnx6NInjMUab2 dQT619fSZki7E3UDoGlpvZPTOVvG4tnWw3mCtdXf1gOF7m9hnm 0rK2KytcMenh/eRr12fK91GgGQ7+nvm6GAdw26pJQc4HXuGs5WtSIUFN982sM87 Z9QE9H5PfUQgK1URm1Wod1yestr3TzmnSa2Wh4nSbNU57wueky Wa09YGyUB3ktY5gg3HTccI7QoFhcjtHXxnkuzNqVaBvRqFeldU Pahynp/I7bjYqmzOiqQ24St90sFBuAdMj0nQTOLoG3uS9LEC7Aq/B117D0iE2PstMNT3EFic2Y6sekn4S9rnKL3BEoRannMjO5MgdO PSfcP6l+Bkt6p7Cnsf5qIYCTtKwCKrcabeNM/wBUMmIA1Dj/ALbnyEiFuY0ohUBjE4sB+IFfMQlPEKdHU9jAwizHQHUA9oB85U aWTBi7YVOCKOxQPKbXDj73c7+V4DawyGKJSPtP4qfNTDLTbg/igPkRAKrXq/hp+92/0CNb8rqXpN5yChzC5hlvugaW3rZ3hfS1eKIfw1T/AFIJow01WQFWLGs/Gk/aHon+u/umhiLapUH/AGnb3qDGh4VYGtVi5xiD1ju/iVl8xF620qIterTzNhz1zJ0GsaidQiLVqtpV8oeUtHDK+8S7qL mnTG83VvcF0Opz4XnlfKDlbisVfeb6rQ03FP7Rh0M2vcLdhky1 XbcouU1GkWALVHX7NIbxB6GIyBz01nDbT23VqIVqv6Gi1/2NOxqVL6hgMv8AfCUlFajqFo7y0hkDYl3PED+0sNn8nt2z1SKd s90G79rsfLLsm+MvxLSGKxVepZFVlT7NNebzeBdvlMx2xK4o7z Oipfe3Cd0sTxtrUPWbmXWL2xToi1KzHUsRcduebHrM5Pae03qt dmLdvwEnLP7Jp29OiVZqpq1CACAAUC5asfWNgJvaRFQKQ4C3Fy fVt1kC+UqmwNTcD7p3Tex4ZcJa8nOTdTEnMFUHVlfptxmPJrDu ydi061Jyg37MV3wSpuBcc08M5Y7O5IgNvOX3SPUJFzfW5GonYb J2KmHphKa2GpPFj0kxwUZy5W/HTjIqF2Sm7u7o3ei0otpci6bZpdD4jwM7ujQEM2GBkmrceK1eT WIWqEC3vo49W3ST8J6bsHArQorSXhmW4lzmWPf5Szq4IQIpW0m razJBb3F/934iKubGHU2Pb5gfLykaywFy0yCM3LpjtA0y/hBqYdFmnMVIVTBrJiUEBmwZCbvAmRNAzJBtYU0kMkXQzWKqbtN z0KbdpFh77SoJs83QH2rv+olvjGbQVEbqgdAA8BCBoGyIKpCb0 4n6QeVX1MIg+2GJbf3SBcBd3pvdjlnzYnYH9IfK5sEirSPPe5c qedTXIAkWO7ctYE9BnlO0MbiMSTUrOVU/aqMS1uAzN/GOYvaNWplTTfLHeyyQH236T943PXAbZ5PV6eH9PV57E81MgqKF LNU3Dmyi1r2tcjMzr45GdV6Vqj2p0N5kXMu19WNybnIX8TLnZf IpnHpsU/okPTcFuy+Z7pTbC5VPRqKWVHAG6odclPtALbPrMPtzlFWquTWY lhkF0CjhujQTPlx+9ll+Ojr7So0Bu0RnoHNt8gDp4CcltXbJbK +nAaf3iVfFmoP9/wC/+ZLBbLZyLi5PCZ5c7VnGQmivUMvdh7A9I9syBYk9Rvp4GX+yOT YFi/6fnOq2XggtRbCwZWHetiPdvTnrZGngVVBT9HzQLWyI85YbKoin kFIHQF+UtGwYhkwuUz2100tResdqsPMSIZL+sPEQ9NY0s0hJQD oR3Te7DVqCnUA9wihogcLdmXlM3o9pMIs6wrUugt+pviYN6R9o/wDj8ooVZdR4dvCYcxf/AH1iEaiekfp+Ri53gbc2xz4jMa+7yhoFhMhLN7K/rP8Alm5MHU04QGQWTWdXIUGTvBAyT6QCqZsQSGTEAl5jSM2TAl TaRxmYVfaqIO5Tvn/DFsTjEpLvVHCKOJPl0mcNyi+kRQQMMM1vz2HEi1wvedfCWS0te iY7aNOgu9VdUXpJ17Bqe6cjtPl8LXogKntvmWt7KA5d/gJ5PtXblSsxao5YnpN/DolRVxbEWF9dO2amT/qXa9exn0pgoqUKLPiGuNxQTmOK2ztx492sp9ocmNoY5GqYuqKZ tvU8ODx6HIuFJFxfnHPPS0P9EvJ7EUXq16yejSpTCqG9cnevvW 1UWvrreejVwLESarxDA7cq4L0iLTTImyVFuaTA3uPaI0517Wyt xoK226tWrv1Xd98FGzuSjgggeOQ6hOr5fbP/AGrMpszHXQEjjecoKK0QCRe5PO4A2vYdMbb18MVdVLMRYjPIEW bquOmOYdbks6moFF2W9ha2W8w0PVqbSX1kOwJyFwBwuL5gv9gd cvhs/Dqu/Ur0kYZqKLBrEG4yzLkdd9YnHS3EdlbCZje1h0n4TtNl7LVBzRn xPExLktjVxCGxuUbdJtbeGoa3X8J1+EoC05X20FhsJ0xmsm76N vZqDwfmf1RpacjjKRNNwNd0kdozHvlDCxhVgqQuAekA+OcOsIE 6CbtMqTa6QoVQRRxHnETdMzJSBCYRJFZqRoF1iuIp3GWozHaI8 wi1QSpAUzF7f26RMgnw+epHYZqFdQsIIJYQGbcxJotNXgybwGE kxE6+KSkpeo6oo1ZiAPEzj9sfSCM1wi73/u1AQv5U1bvtLJo7jGYtKSl6rqij7TGw7OszjNscvL3XDLl/GqCw/Imp77dk4Hae1mqNv1qhqPwLHJepV0XulJi9qFtJrJPad1abb2z UqOTUqF+gno6AOEo6uKvD7K2ViMW1qKFs7FtEX8THIT0Tkp9H9 JQKlf8Aavc2X90N1iL2+1px8Jm1ccPsDkxiMYQaa7tO+dV8k69 3ix7PdPV+S3IjD4Sz29JVH71xofuLovn1y/RVQDTLQcB2CCbaIBkVbXAE5PHcqKDvUp0qgepTBLKt+GRAOhN8 sjD7a5X4fDL+0cBjogzc9ijP4Tx//wBQKek+pI9OncuXdwWAbha9ltl97LWXP2n9LflRjalUKrqKALX DVWXMAE6Lcg+7hczkKlVQpGbtvtzyeaV0BCnPO18/CSPPU1HZmN879OZ143sYmOGXyjZ8GF73/wCBIWue2XmA5P1KouObfOzXA6pabN5FOai77DdvzrXGXG3XMq6 X6PtmeipFj+8IIy4C4Bv16987igsQ2fhwtgoyAAA6AMhLnD0pm dtVtacKlKFWnCBZpkrgksgHs3X9JK+Qh7SNFbM4+8GH5lHxBhG gL1ZtDJ1BeREDGildbZxuAxAyikLETW7JUcxnJMJn20AwgnW8M ZBhCEyJkMVmQauBJCDBgNoPUFKoaIBqhGKBr7pYDIG02yPi8St NCzsqqNWYgAd5nEbY+kFVumFXfP8AEe4pjsXVvd3zhdqbWrYlt 7EOWPBTkq9QTQecrKuLtpLiLjaO1KlZt+vUNQ8AfVXqVRkJV4n aHARRd+oQqgknQAEk9gE7Lk/9HzvZsSSg9gWLntOi+cu34ZPrkMLhauIfcpqzseCj3noHXO95P/RyBZsSd46+iU838zce6d3snYtKgu7TQIvVqetjqTHqlVVEi6Ww eEShTyUKqKSFAAAsL6TnNucslwVSjQ3N7epBi29bdYmw3sjkbN LDbGP/AGbKPtFV/UwB915wPLXZ7Yip6RPWA3SPaAOVj1XmdXD2M5f88BQz3O7YAKt zoEBuzG9szb8MLV+t4j/qOMKh+zTO9WPa+i93hKHY+zcMhBqsC4AY3PNUi2QtqerqloduP Vf0eDpGo3F2GQ67HId/hLb+kxb4TZOGwqlyFUkG9Sqd6o3TYn4ThazCtXcYaiaikhUQC6 LYW3t0c0E2Guk7vZ/Ist+1x9Q1W19Hc+jHUTq3uHVLhKoUbtNFRRlZQBl3SbiuAwfIt zzsQwGn7NeHaeyXmH5O0lYEDTQcBLtaRLQ4p2mdCa4eO4ShYEw iJGQLCZrUguzUzl1RWVWzzLilNcfRyEtMM3eaJmmQG9ftX/Cf9RmyZDEm26ehv8XN+ImKYErzRmyJEwIq0hUmgbEyZgI0xYyb MJlQWPUYJ5lQ+MxhBrr2QgMRUJk3aZKiwWSvIqZqq00y8k+knY po1vTUx+zrE3totXUj82Z7bxLYPIyrXIap+zTpI5xHUvznsdTD hhZgDxzF7EaHtkaVEA3MCp2Dybo4cfs0seLnNz38OwS85qiLV8 WBpKyvjSYtJFlXx9pW1sUTFSxMkqzNq4WxIu1MfeLH8qn4sJyH L0shpFchzweu9svOdvSob1b8NMeLsfgggNrYBH5rqGHXJFecbE 2VUxTqAN2mCLs19Acxfr6p6tg0p0VCUEAA6BYf3iey9nBQqILA ZATqMHs0LrLuorlw9SprpD4fZY4y53ANIHfjAhUwwB0iGIp2Mt 3fOJ16d5LFLUhJvpC06Um1CTOlZs5pbo0qcHSsZYsbCXj6OXsz vTcFTOUms0yFjV5jW1AuO0Zj3iaT3HOGYRbDeqOq6/pJHwgGkSJuaMANVZpYRxlAKYEa6XEXByjTxKqnRJQs+TXhVMHW FptDpJGqJvTJkyaZYMbWGuGbuqUj/VBtj6nHDVh/LPk8ZeraVeLx50BgM1dt2GdCsPyX8jK+vygXitQdtN/lFquKJ6ZFWJk0xGptdD9ojtV/lILj6XtjvBHmI0gMao4e8KTpYul/EXxtH8PXpH94n6hHqOGHQPCNUqQ6B4CMFdgKlPeqtvrm4A5w9V VAv2XvJYmkpOTKe8Sy2VQHolJUEtds1B9Ykjh0ERk4ND+7T9C/KELYDDKudxftEs1tAjC0/wCHT/lp8oNsNS/hU/5afKUMVTK+q+c1Uw1P+Gg7BbygTgE6COx3Hk0CSG8KKcGuCUe3/Nqf5oVMGPaqfzX+JkURaUn6OBXD5236g/P8xCNhDwq1P/jPmkqNImcZKXETTDsdKz960z/SIUYepwreNIfBhAYpwkUGHq/xUP8A2m//AEkilb2qR/K4+JgMGL0ci4+8D3MB8Q0iDW6KR/M4/pgRUq7+aJcrlaobc09JT70BwzRgC9T+GO6ovxtNGs/8Ju5qf+aAWAqCxmjiG/g1P/D4NBVsQT+6qfpHwMA5gKiyJxltUqfy2+Agmxy+zUHbSqf5YEK9 O4i9G+kK+OT7w7UceYi5xiD7QHbl5zKmQZkV+v0v4ifqHzmSiG PxVgZRiqWJMax73iuHpSUiaiO0KN5LC4WWuHw8sAaGFj9KhaFS naFAlRirF8Y+7TduhTbtIsPeRGoptDMKvtVEHcDvH/DAsKA3VVegAeAtCekiz1LRdq8B81ZEmKpUhC8CW7nCBIBHjKmB gSTVZgk1MCG7JnSY80WgDprYxgCLoYdTAlNGYTNwAoIHE5Mh++ AexgV8yIYNnBY9eY3SBvDtXMeUApkSJsG+Y45+MwwIwbQkg4gB rjKaQ5QjC4gqQgRcxdyY0wgKqwEmvNwhWagc/iYTCibmTP1VvhxH6cyZNIKZsTJkCUUxPr0fxP8A/W0yZALVip1mTIB6cNMmQMTWMrMmQCSc1MgaeQm5kCFPWMCZMgb m5kyAFvWm62h7DMmQAYH/AKVP8C+QhZuZAgZozJkAayHGZMgY8FUmTICxmTJkD//Z
اینم کالیبر 50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UYHCggGBolHBUVITEhJSktLi4uGCA0ODMsNygtLiwBCgoKDg0N FBAQFysdHBwsLCwsLCwsLSwsKywsLCwsLCwsLDcvLS8sLCwsLC w1LCwsNywsLCwsOCwsLCwsLCwsLP/AABEIAIgBcwMBIgACEQEDEQH/xAAcAAEAAQUBAQAAAAAAAAAAAAAAAQIDBAYHBQj/xAA9EAACAgECAwYDBgUDAwUBAAABAgADEQQhBRIxBhNBUWFxBy KBFDJCkaGxIzNSgsFicuEkU5IWQ3Oy8BX/xAAXAQEBAQEAAAAAAAAAAAAAAAAAAQID/8QAHBEBAQEBAAIDAAAAAAAAAAAAAAERAjJBEiEx/9oADAMBAAIRAxEAPwDuMREBERAREQERECmzoZYl+zoZYgJMTV9 X260aXPSvNYa2KOy4CBgcEA9TjzxiFbREwuHcWovANbgk/hOzf8/SZ0IiJpfHfiHRptY2kWvvWq5ftDm0IELDm5UGDzsAQT0AzPb4P 2o0eqH8K0AjqH+T8idjBj2omt9ru2ek4Z3QvJLXFsBCCVAGcsB uAfDbwMxuA/EDQ6y9NPUxNlnMV5QzDABJ5jygDoYG2xEQEmRJgIiTAiJMQIiT ECJMRAiJMQIiTECIkxAiV1yiV1yiuIiQIiICIiAiIgIiICIiAi IgIiICIiBRb0MsiXrehlgQKhPkf7XYrMyscksxHUFicz65WfJX aPTHT6i+sbd3qLqseiuy/wCJGovcG7Y6vTsOcmxcj/TYD+x+o+s6VoPi49RWttNdqHxuhxWy/wBzf8icdC8zegA39T5TOXU2BeXAsAB5VfZ1OOqMP8Ee0qOh9p+ xFvEmt4noQ/NqD3l+kcoNRRZgBhjOHU4yCDnfGDNHP2mq1NPqKuYVgt3VyMhA OdyjAHblPUT0uC8a1aU/LqLEZuZa33W1MbHlYY3BEscY41r7qxVqrXvrV+dbdjauxyOcgs FJIJHTYQMjjXELtUlSnunSphRQjKEFfMCQpYAFc7hcZGx3GQJ7 Hww4lpdDrmOqr7pkrZa2W3vBznZhg+h//bzn+o1t3dd33g7pmDYXGcg5BO2ev+ZKa+zkAVizWNgsxJbPiP8 AmEfXHDeI06msW0WLYhJGR4EdQQdwfeZU+Z+zHa23TsK6XGlL4 5yFVRtnYnGSPfM6rw/4guqDvkW0Ab2qwGfU42H5QuOiRNR4d8QdFacNz1+rYK/pv+k2XQcRo1ALUXV3AbE1ur4PkcdIRkyZEmAiIgIiICIiAiIgI iICIiAlVcplSQK4iICIiAiIgIiICIiAiIgIiICIiAiIgU2DYyy BL1nQywDAmcC+LnZuzT6uzUkA6fU2tbUcj+YVBsBHUHmyfrO+5 nNPjnpmbSadwGYJayHl6AsuQSP7CPrCxxbR1FldgoJUKW2Gy5C 7+mWH5ynVAhhXWmSwyWfdB7DxnrdmNG9qaxURnddLzhEBZiF1F HMcDfZSTMDUWDkbCgcjHfxOWlEDU3hRW5FlYcWd04CgOAQCpXH L947dOkvDWLnbmxj7lm9i/wBwGGHrLegosu1FFAbBvsrqXJ+UF2ABPtmZPHuD26Wy2m5QHpY qWByoPUHPgDt9DIMHWaNLRzJgMN8dB9RPN1FZXGVG/XbOSDM2vTOpyDz+PUgj2mSloYYO5HXwYe8C72W4UusD1tdTXYi qalv5kFuScgWjIQjAxzDBz1Es8T4fqdOWrPOADh622ZcbjI8R4 gjY9RKRogx+R+RxvkbHMi/U6lDmxmYgcoYnmHL1x7dYGNZrrDXy8xGdj4EjyntfCrXW0cY0f dEgXWii1R0epwchh4gfe91niM4tfJVcn8JJVSfPI/adk+Enw6fTWrxDVcoYK32WpWD4LjBsJGR90kAZ8ST4QWutxEmE IiICTIiBMRECJMSICJMiAiIlESuuUSuuQVxEQEREBERAREQERE BERAREQEREBERApt6GY8yLOhmPAieL2u4MddpLdOCodlJqZiwV bMEAnG+MEj2JntRCtM+HXZC3htVouNTWWuGLVljhQOmSAeuTLf bD4b6XWozUldJqGbmZ1rzW5zk86Ajc/wBQ388zeAYl0cD0nYvX6TiWlss07Np9NdXdbqKyrUiqshmfJII 2B2IB9JrXaziZ1up1Gpyc3WBlr8lUBVX/AMVAn0F23uSrQapmPLzVNUvqzjlA/WfN+np57lTHV1XrjqcQK9JVYrOllbV8vKVrcMrKCM9G3x4j3ly 3Tg79cdCNmE7V8V6dOmhFjaUWXK1dFLowR6xgnr+JcKflPnOOk bZ8D08D6DEDzLe8Q5/mL6bOPp4y22tNgNbcwQkAWJ1Ho3lPScrnBPKfA4yPrPDvreuxy rbk8w5TsVJP5wL32flXmB70Z2NYGQPNh4z3+y3a3XaDDae5jST vW2WqO++UPT3G/rNe0+pH/wAbHoQMpnbcr1H02mRqDzBWcAMPlDjJUg+REiOrcR+MTgVhalT nA5mVeY4x1UMf0InocC+IANtTWa1Xpc4srsRRZuOqBRnIONhtO H3q7OGwWAPLzAA4zsMgz3eH8Tu0+ADzIOqN09ceUo+iz2s0Qt7 rvhn/ALmM1A+XN/np6z2kcEAggg7ggggj0M+X7O1TMSK6wpzjJYuM+fLt+/hOo/A3i2our1Vdqtyo6uGIIQWEYZV8sjlOB5HzgdRiTiRiQTEiMwJi RJgJEmIEREQIlVcplVcouRESBERAREQEREBERAREQEREBERARE QKbOhliX7OhlmBTIlUQqmMZlQWeLxTScQtt/gapdLQibYrqse2wjO/OrYXOBnr97Y5BBHp67Q1X1vVci2VWDlZG6Ef4PrNEHwo0C294l mqCn8HPWyj0DFOb8zn1l7XcR49TSc0VW2UhmsbTBgrbfLyq9ZN mf6UAxjdvKjgHa3jD0C2/hrksxxiiypeUbZ2L2DfPVMes1hq98V6Xfh4CIz93dW78qliqBX HM3puN5xeu9cOnJluZW589Nhn6YE+j9Bxip+VbLAtr/8AtmuxAObogLqOY49s+Qmq9q/htp7hZdo17nUMS5QN/Asb2P3D6jb08ZMXXCkcmw2MvPUoZOVTylT05iPxTr/wx4Bw3XcOZb9HXbarPXba9eLMOMgJYPmXAx0xj6zmvEeB6rRqy aml6XYkgNykMM9QwJB+hnX/AIMV44e5/q1L/oiCEaX2y+Dt1QNvD2OoRTn7O5A1Cjx5G2WzHkcH3M5hatlLMhD KynD1upBB8Q6NuD6EAz7Ang9qux+i4kmNTV/EXPd314S+s+jeI/0sCPSQfMFNw6Ie7bP3SSa2ztjzWVa7UkfIAM7AnA8P8zbO2vYC 3hViWNbXdp7CwrcfJZzDflevfw/EDj22mjvqDk9GDHJB+ZT5exgXa6TXuUYrgHvKzlgfVehm4dm+1 Gs0AV6+Y1Pg86BssPDnrP3j7zUtPcBjkbl33VjlceQM9eriTC2 rm+7XzWY8yqkj9pR3/sh2x+1kV3olVjY7kqXxaMZ3BHyN6Tbp8k8C4ld9pTU/a3SxXWw9WXY55SuRt+0+o+B8e02trD0WpZsCyg4dT6qd4o9OIi QRiMRJgRERASJMjEoiV1y2ZcqkFyIiAiIgIiICIiAiIgIiICIi AiIgIiIFL9JZl5+ksswHUge5xASQvnME8WpDFDzKQcfMpXPsD4 TLp1CP91gfrv8AlJOpfbV46k3FyMTy7OMlHxbpdQiFnVbQgsTC nHM3KSUB6jMytNxTT2HlS5GbxTmxYPHdTuPymsZZOJTYp6KcE9 W6kD0HQn3lcmQWl045uY/NgfKCMkHxbPiTt7YlJrQMSqKG/EwUA/n4mXS2+B9T/iAMQMHX8NpvQ13VJbWdylqh1z57+MjQ6KrToK6akqrG4StQqgn qcCZ8hlhVtHlzMpCiYHaHiq6PS36lsYprZgD+J+iL9WIH1gaDx Yf/ANTtBTp/vabhg7y3+k2KQzD6v3a4/wBBntdsvhpoeIE2qPsurwf41Sjlc7/za+jbnqMN6zH+DvCmTSWa23Jv4ha1pYjc1qTyn6sXb6ib9mW1H yx2s7Ea3hrf9RXmlj8upqy+nbfYE4+Qnyb6ZnjadyAc56kKfTG MfvPr6xFYFWUMrDBVgCpHkQes532r+FGlvzZoiultO5qxnTOf9 o3Q+o29IHzzWiJnmsAx0UKzMT9Nh+c28cJ4nw/uNSOcUXBWS+p9gD4Fh91h0IM23/01oOG8So0urVHq1GkUai0hk7u5+Yc9VmxAyo3HTJzOm8d0S6Ph d9WloWxa6yFquD3qeY/Mz5OWwCT18JcGhUdvbjWtZ1mOgJsapbgfInYy5puN6lSHr1Ngy cnDh1b3znM5BqNS1YNdlYZ1wCW6kD18feU6DjdtDc9eEU9awWK H6E9ZNH0Vou3taIg1Nb7bWXIFKj/Uy7ED2Bmx8G7QaPWrzaXUV3AdeQ/MPXlO+PWcQ7P8fTUV5KBbMkEFsg48htM3SotRcoFQu3MxQd2c+ uMMP1gd0gmch0PHdVUQUvtPkGYOhHlueVv0M27hPbmpvk1K92w 6ugYp/cv3l/UesDcBEtaa9LFD1uroejIwZT9RK2MBK6pbldUC7ERIEREBERAR EQEREBERAREQEREBERApfpLFtYYFWAIOxB3BEyG6S1A8l+AVD+ W1lQ/pRgah7VOCn15ZiPwaxTkcrY6FCUbH+xsgn2KibDEnXM68prfPf XP5Xj1XW1rujn0O3/2OPyJlnmpZibdHUz2gc5Nad4f9ysMme9LT6dT1HXw8Py6THwzx ti/OX9msHQ1adciqyytrMDlLvgEDP8NLMqNv6RM9ObGC3MRnLYAPt ttn1lmnRVo3MqgNjGd8gHqB4DPoJkgTp9+2Lm/QBJiRCAlQiRAFZzX4rXvqrtDwio/NqbVtux4VgkLn0++39onSmcAEk4ABJJ6ADqZzX4e1nX8R13FnH yBjp9LnwXAGR5EIFH95lg6Ho9OlNaVVrypUi1oB0CqMAfkJeyJ GIxIBWUnMqEkwOafGThtltVN6UPaaOcWMi8xSvqGwN+uQcef5b J8PO0H27RVMebvK60Wxjur7YDA+Ocb+uZsvuJSiqNgAB5AYlGk dqPhbodc6OpbS7t3oqRGFgJz8vN9xs+I2wTtOMfEjsmvC9Z3NX ftp2rrau28L8zEHmUOqhTjHlmfUcs6vS1XIUurS1DglLEV1OOm x2jR8dJqLKmBRipAHTpvvgjxmzcI7XnAW8dOjjJA/yv0mZ8Q+w2r0mpvuNX/TWXWPVZWM1hGYlVOPukAgYOPTM0m5OUY8c7xZg6rptZXavMjBu byI3+v3W/eXzZt4gDyyQPp1X9pyXQayyluativiR+E+46GbTwntchwt68h/qGeX8+q/qIG+cO4vbp25qrGQnx25W9/wt9d5uPCO3asQmpTB/wC5UCR7snUfTM57pdTS6d59poSskjnsuQEkdRyDJb/xmMONaU5C2G0h2RBWhCHybmbou/TEuDvmmvSxVetg6MMqynIIl6hskzX+ylRr0OnU/eNYdvd/mP7z3NH1PtMjKiIgIiICIiAiIgIiICIiAiIgIiICIiBTYdjMTv sHB9M/WXdf/Lb6fuJ5bDBXxwPHf1hY9bMTEot8DMhWhFcSnmk5gTiIiBEmIgM xEou5grFRlgpKg7AtjYQOP/F3tfcNSNFprWRa67KtTyn5bGuAyp/2r+RY+U6J2C4f9m4dpaivK3dixx487/Mc+u4nEeG6a/WcWA1lbpZZeX1CpQw5dxkMn4Qemd+vjPoXT0kAZ6y0ZMpMqEnE gtEycmVkSkrAkSCkZxJBgU8sZMuSkiBQ6qwIYAqwwQQCCD4EHr ObdsPg/pNVzW6M/Zbjk93udOx9uqfTb0nS+WCIHyR2m7MavhzmvU0tWTsj4zW4H9D jY/vPCCz7N1ujqvraq6tLa22ZLFDKfoZyftd8FlsY2cOuWvJ+ajUF uQDx5HAJHsQfeUcbpGE+mZsPYrs9qNTfTyDmQgkqrAlQerOPwj fqfpN/0PwRymNRrsMQNtPSCB/c53/IToXZ7stpOHVldOrczhRZY7czvy9M+AG52AkHpooUADYKAB7CZ Wi6n2ExWMydD1PsJRmRESBERAREQEREBERAREQEREBERAREQLG sHyN9P3E8xx+3nEQsR4S4lxiIVkV3Zl0PEQieeVAxEIFhJBiIE xEQGB18fOMRECMSQYiBMRECkiCIiBTJDSYlE5iIkEESlhESgJi auz9wIiBaJmVw87t7CIkGdERAREQEREBERAREQP/Z

VAHID
29-06-2014, 17:51
فقط وفقط برای هدف زنی در فواصل بالای 150 متر و ظاهر بسیار بسیار زیباش در غیر این صورت به جایه این که 6.000.000 میلیون تومن بدم پایه این با نصف این قیمت یه bt65 sb میگرفتم که در کالیبر 5.5 ژول10 از این قوی تره
اخه تو مقالاتی دربارش خوندم که میگن در کالیبر بالا به راحتی در فواصل 250 تا300 مترو میزنه

راستی هر کسی اینو برام گیر بیاره مثل مرد 300000 هزار تومن پیش من شیرینی داره
اینم عکساش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] vyoG965GSfV25L86ZkmbQ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Q0RhNfiR8sAoCkEutu4Ew

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] maOKnDc1skgtvOBfPZdAg

اگه برای هدف زنی میخواین گزینه های دیگه ای هم هست مثل وایرخ 100 (کالیبر 5.5) که تا 250 متر دیدم میزنن (قیمت همین حدود 6 تومن)

اینی شما میگی بعیده قیمتش 6 تومن باشه (بیشتر از ایناست) تازه شما یه نگاه به قیافه این تفنگ بنداز :n01: من که بعید میدونم شما
گیرم بیاری بتونی مجوز بگیری ,همین pcp های با قیافه معمولی رو گیر میدن چه برسه به این که شبیه سلاح های گلوله زنی واقعی هست

منم قبول دارم قیافه خفنی داره ولی اینجا ها کسی فکر نکنم داشته باشه .

اینم وایرخ 100

black arrow
29-06-2014, 19:08
اگه برای هدف زنی میخواین گزینه های دیگه ای هم هست مثل وایرخ 100 (کالیبر 5.5) که تا 250 متر دیدم میزنن (قیمت همین حدود 6 تومن)

اینی شما میگی بعیده قیمتش 6 تومن باشه (بیشتر از ایناست) تازه شما یه نگاه به قیافه این تفنگ بنداز :n01: من که بعید میدونم شما
گیرم بیاری بتونی مجوز بگیری ,همین pcp های با قیافه معمولی رو گیر میدن چه برسه به این که شبیه سلاح های گلوله زنی واقعی هست

منم قبول دارم قیافه خفنی داره ولی اینجا ها کسی فکر نکنم داشته باشه .

اینم وایرخ 100

یعنی از کانالهای دیگه هم نمیشه گیر آورد:n03:??
منظورمو که متوجه میشی که چی میگم:n05:
میدونی سلیقه ها فرق دارن من کلا از تفنگه قنداو بده چوبی خوشم نمیاد
باید جوری باشه که حالو هوایه اصلحه واقعی رو بده.
من اگه 1% هم بدونم میتونم تو ایران گیرش بیارم میرم دنبالش بدبختی من اینه وقتی چشمم یه چیزیرو بگیره دیگه بیچارم تا بگیرمش.
حال این وایرخ 100 که شما میگی بدنه کامپوزیت یا فلزی هم داره ??

VAHID
30-06-2014, 10:47
یعنی از کانالهای دیگه هم نمیشه گیر آورد:n03:??
منظورمو که متوجه میشی که چی میگم:n05:
میدونی سلیقه ها فرق دارن من کلا از تفنگه قنداو بده چوبی خوشم نمیاد
باید جوری باشه که حالو هوایه اصلحه واقعی رو بده.
من اگه 1% هم بدونم میتونم تو ایران گیرش بیارم میرم دنبالش بدبختی من اینه وقتی چشمم یه چیزیرو بگیره دیگه بیچارم تا بگیرمش.
حال این وایرخ 100 که شما میگی بدنه کامپوزیت یا فلزی هم داره ??

بیشتر قنداق ها شون همینجوری هست (چوبی)
ولی بعضی ها رو دیدم پالپاپ میکنن سلاح رو (قندان و بدنه تفنگ رو عوض میکنن)

مثل نمونه پایین که at44 هست که به این شکل در اوردنش (البته این تو خارجه)

تبدیل شده به ...

black arrow
30-06-2014, 22:12
بیشتر قنداق ها شون همینجوری هست (چوبی)
ولی بعضی ها رو دیدم پالپاپ میکنن سلاح رو (قندان و بدنه تفنگ رو عوض میکنن)

مثل نمونه پایین که at44 هست که به این شکل در اوردنش (البته این تو خارجه)

تبدیل شده به ...

منظورت یه چیزی تو مایه‌های tuning!!??
تو ایران هم امکانش هست??

Mahdi.HR
08-07-2014, 13:05
سلام میخام یه تفنگ بادی بخرم ته تهش حدود یه تومن واسش هزینه کنم البت با دوربین بدنش هم فقط مشکی باشه چوبی بدم میاد خودم تو فکر شادو 1000 هستم ولی یکی از آشنا هام گرفته بود حدود 200 دوربین هم 150 اصلا دوربینش کالیبره نمیشد هر وقت یه جا میزد واسه همین شک دارم دوستان کمک

Sent from my C5303 using Tapatalk

B U L U T
08-07-2014, 13:39
سلام میخام یه تفنگ بادی بخرم ته تهش حدود یه تومن واسش هزینه کنم البت با دوربین بدنش هم فقط مشکی باشه چوبی بدم میاد خودم تو فکر شادو 1000 هستم ولی یکی از آشنا هام گرفته بود حدود 200 دوربین هم 150 اصلا دوربینش کالیبره نمیشد هر وقت یه جا میزد واسه همین شک دارم دوستان کمک

برای شکار میخواهی یا هدف زنی البته بهتره یه 400 تومی بزاری روش و دیانا 52 بخری با قیمت 1400
در ضمن برای شادو بهتر از ساچمه های مرغوب مثل بارکودا استفاده کنی

Mahdi.HR
09-07-2014, 14:04
واسه شکار میخام نمیدونم کالیبر چند بگیرم میگن 5.5 مجوز میخاد راسته؟

Mahdi.HR
09-07-2014, 14:07
این دیانا 52 کمر شکنه یا از بغله از قیافش که خوشم اومد

B U L U T
09-07-2014, 18:33
واسه شکار میخام نمیدونم کالیبر چند بگیرم میگن 5.5 مجوز میخاد راسته؟

دیانا460 بگیر البته بدون دوربین این قیمته
نه 5.5 مجوز نمیخواهد

این دیانا 52 کمر شکنه یا از بغله از قیافش که خوشم اومد
از بغله

Mahdi.HR
09-07-2014, 19:27
460 قیمتش چنده؟

B U L U T
09-07-2014, 19:39
460 قیمتش چنده؟

حدودای 1400

Mahdi.HR
09-07-2014, 22:17
شادو 1000 چنده؟

B U L U T
10-07-2014, 10:59
شادو 1000 چنده؟

تا اونجای که اطلاع دارم حدودای 400

FOURTH RETURN
24-07-2014, 12:20
نخر من که چند بار گنگشک کشتم عذاب وجدانش هرگز ولم نکرد تازه ممکنه تیرش کمونه کنه کورت کنه من یه بار تیر زدم طرف تیر برق کمونه کرد خورد بالای ابروم شانس آوردم کور نشدم

janecaca
25-07-2014, 22:49
دوستان 500 تا 600 بادی چی بگیرم واسه زدن کلاغ میخوام که پدر باغ و در اورده؟

VAHID
26-07-2014, 17:53
دوستان 500 تا 600 بادی چی بگیرم واسه زدن کلاغ میخوام که پدر باغ و در اورده؟

با این قیمت چیز بدرد بخوری نمیتونی بگیری و قدرتی هم نداره کلاغ رو بندازه ,چون کلاغ سخت جونه :n01:

برای شما دیانا مدل 52 یا 54 خوبه که اونام قیمتشون بالا 1 تومنه

mohammad_77
31-07-2014, 12:10
سلام.
اسلحه هایی که توی مسابقات استفاده می شه چه مارک هایی هست و چه قیمت هایی داره ؟ (کمینه)

m_m_e_a_r
06-11-2014, 13:53
تا قیمت 500 تومان چه تفنگی بخرم هم کیفیتش خوب باشه هم هدف گیری خوب باشه واسه شکار گنجشک و کبوتر و گاهی خرگوش

VAHID
06-11-2014, 19:13
تا قیمت 500 تومان چه تفنگی بخرم هم کیفیتش خوب باشه هم هدف گیری خوب باشه واسه شکار گنجشک و کبوتر و گاهی خرگوش

با این قیمت مورد مناسبی نمیتونید بخرین
شاید بتونین شادو 1000 برای زدن گنجشک و بشه کبوتر :n01:

m_m_e_a_r
07-11-2014, 01:13
با این قیمت مورد مناسبی نمیتونید بخرین
شاید بتونین شادو 1000 برای زدن گنجشک و بشه کبوتر :n01:

اگه تفنگ بادی گامو ویسپرایکس بگیرم چی تفنگ خوبی هستش نظرت درباره ویسپرایکس چیه

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2016, 15:56
سلام دوستان
کلتِ بادی هنوز ممنوعه ؟

paqalatahmadi
13-11-2019, 00:48
با سلام
میخواستم بدونم تفنگ pcp چه چور تفنگی هست و چه چور بفهمیم که تفنک بادی pcp هست یا خیر؟