PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست معرفی - کوچیک و ضبط بسیار با کیفیت صدا و...

Переклад не
28-11-2011, 21:34
سلام
یه چیزی تو مایه های دستگاه ضبط و پخش قابل حمل میخواستم واسه همراه بردن تو کلاس درس و برای ضبط مباحث استاد و اینچیزا.دقیقا اسمشو نمیدونم مثلا به خانواده ی ضبط و پخش صدا چی میگن رو نمیدونم ولی در کل
چیزی باشه که کیفیت صداش عالی باشه مثلا صدایی که ضبط میکنه بهترین باشه دیگه مهم همین ضبط کردنشه
بودجه تا 100 تمن
صفحه رنگی و این تشریفاتم نمیخواد.ساده ی ساده
و همچنین کوچک و مقاوم
ممنون

your_star
28-11-2011, 22:25
سلام
یه چیزی تو مایه های دستگاه ضبط و پخش قابل حمل میخواستم واسه همراه بردن تو کلاس درس و برای ضبط مباحث استاد و اینچیزا.دقیقا اسمشو نمیدونم مثلا به خانواده ی ضبط و پخش صدا چی میگن رو نمیدونم ولی در کل
چیزی باشه که کیفیت صداش عالی باشه مثلا صدایی که ضبط میکنه بهترین باشه دیگه مهم همین ضبط کردنشه
بودجه تا 100 تمن
صفحه رنگی و این تشریفاتم نمیخواد.ساده ی ساده
و همچنین کوچک و مقاوم
ممنون
سلام.منظور شما ریکوردر هست
Samsung YV-VP2
Sony ICD-AX412
Sony ICD-UX512F
Olympus VN-8700
Olympus VN-8600
همه خوبن و دو رو بر 110 تا 130 تومن قیمت دارن.سونی ux و سامسونگ کارت حافظه میخورن همچنین.

Переклад не
29-11-2011, 10:46
مرسی
اطلاعی از قیمت Samsung YV-VP2 دارید؟
راستی چنتا میکروفن داره؟ منظورم اینه صدارو 5.1 ضبط میکنه؟

نظرتون درمورد این مدل چیه؟
چرا کسی جواب نمیده؟
Olympus LS-10

your_star
30-11-2011, 02:32
نظرتون درمورد این مدل چیه؟
چرا کسی جواب نمیده؟
Olympus LS-10
سلام
از 4 قسمت میکروفنش ضبط میکنه صدا رو.دوتا چپ و دو تا راست
این ویژگیهاش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالیمپوس همون دو مدل که گفتم به بودجه تون میخوره لازم نیست بیشتر خرج کنید.همون مدلهای معرفی شده کاملا راضیتون میکنه.

Переклад не
30-11-2011, 06:10
نمونه صدای ضبط شدش رو میشه از سایتش پیدا کرد؟

peaceful1
30-11-2011, 13:14
راستی چنتا میکروفن داره؟ منظورم اینه صدارو 5.1 ضبط میکنه؟
وقتی تصویری در کار نیست چه لزومی به صدای 5.1 هست؟
چند حالت برای ایجاد کردن صدای چند بانده هست ولی اصل موضوع این هست که ایجاد صدای چند بانده بیشتر مربوط به منتاژ ومیکس بعد از ضبط میشه تا ضبط سر صحنه پس حتی اگر به هر علتی بخواهید باید مقداری با میکس صدا آشنا باشی. کلا همه ریکردر ها به صورته 2.0 ضبط میکنند. ولی بعضی با تفکیک پذیری بیشتر وبا استفاده از فیلتر های مختلف برای شفافیت بیشتر ورودی بعضی کمتر.

Переклад не
30-11-2011, 19:52
الان من اگه تو دانشگاه ردیف آخر کلاس بشینم و این رو نیمکتم و رو دفترم باشه با وجود صداهای کم همکلاسیا ، میتونه صدای استاد رو برام واضح و باکیفیت ضبط کنه؟

peaceful1
30-11-2011, 20:51
الان من اگه تو دانشگاه ردیف آخر کلاس بشینم و این رو نیمکتم و رو دفترم باشه با وجود صداهای کم همکلاسیا ، میتونه صدای استاد رو برام واضح و باکیفیت ضبط کنه؟

از لحاظ میزان برد ضبط راحت 7-8 متر رو میگره ولی این که بتونه شفاف بگیره به تسلت شما تو استفاده از فیلترهای فرکانس ها هست که عموم به هیچ وجه استفاده نمیکنند.
مدل Sony ICD-AX412 یه دکمه داره که فرکانس های غیر vocal رو حذف میکنه تا همهمه ضبط نشه برای افرادی که خیلی اهل خوندن کاتالوگ نیستند این مدل توصیه میشه.

Переклад не
30-11-2011, 21:37
از لحاظ میزان برد ضبط راحت 7-8 متر رو میگره ولی این که بتونه شفاف بگیره به تسلت شما تو استفاده از فیلترهای فرکانس ها هست که عموم به هیچ وجه استفاده نمیکنند.
مدل Sony ICD-AX412 یه دکمه داره که فرکانس های غیر vocal رو حذف میکنه تا همهمه ضبط نشه برای افرادی که خیلی اهل خوندن کاتالوگ نیستند این مدل توصیه میشه.
با مدل سامسونگی که دوستمون پیشنهاد کرده(Samsung YV-VP2) میشه اینکارو کرد؟ Sony ICD-AX412بهتره یا ؟
Samsung YV-VP2
نظرتون درمورد Olympus LS-10 چیه؟ قیمتش چنده؟
مرسی

---------- Post added at 09:37 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

راستی پست شماره ی 3 با اینکه ویرایش شده ولی تغییری نکرده.من یادم نمیاد چیزه خزی نوشته باشم که ویرایش بخواد:20:

peaceful1
30-11-2011, 21:51
با مدل سامسونگی که دوستمون پیشنهاد کرده(Samsung YV-VP2) میشه اینکارو کرد؟ Sony ICD-AX412بهتره یا ؟
Samsung YV-VP2
نظرتون درمورد Olympus LS-10 چیه؟ قیمتش چنده؟
مرسی

---------- Post added at 09:37 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

راستی پست شماره ی 3 با اینکه ویرایش شده ولی تغییری نکرده.من یادم نمیاد چیزه خزی نوشته باشم که ویرایش بخواد:20:

خوب مشخصا این ریکردر که چهار برابر قیمت داره بهتره اون مدل سامسونگ رو استفاده نکردم پس نمیدونم.
ولی هر چی قیمت بالا تر میره فرض بر این هست که فرد مسلت تر هست و کار کردن کمی اطلاعات اولیه میخواد که تجربه به من نشون داده هیچ ایرانی به دنبالش نمیره همشون هر چقدر پول بدند بدون تنظیم فیلتر ها و فرکانس ها فقط STOP/PAUSE /REC رو استفاده میکنند برای همین همچین هزینه ایی غیر منطقی هست مگر استفاده داشته باشید و نوع کارکرد وسیله رو بلد باشید.

Переклад не
30-11-2011, 23:55
حسین جان بیتوجهی عده ای ، نمیتونه بیانگر بیتوجهی چندین میلیون نفر باشه.
لطفا یه نگاهی به این مشخصات مدل سامسونگ بنداز . نظرتم بگو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

your_star
01-12-2011, 00:40

حسین جان اگر منظور vop هست سامسونگ هم داره.
VOR records only the spoken part of a conversation and eliminates the silence of long pauses.
VOP automatically skips the silence of long pauses and only plays back audible speech.

peaceful1
01-12-2011, 02:30

والا من دو مدل از سری قبلی های سامسونگ رو استفاده کردم که نسبت به مدلهای هم قیمت سونی کیفیت پایین تری داشتند این رو تا بحال نشده استفاده کنم.
ولی خب یکیشون دوربین داشت و میشد عکس فردی که صحبت میکنه رو گرفت و به عنوان البوم ارت به فایل اضافه کرد و چیز های بدرد نخور دیگه و هیچ کدوم تنظیمات دستی برای افزایش کیفیت و کاهش نویز نداشتند.

حسین جان اگر منظور vop هست سامسونگ هم داره.
VOR records only the spoken part of a conversation and eliminates the silence of long pauses.
VOP automatically skips the silence of long pauses and only plays back audible speech.

نه منظورم حذف مکث بین کلام نیست منظور حذف همهمه درحین ضبط کلام هست چون ریکردرهای ارزون قصد ضبط صدای انسان رو دارند کار راحتی هست صدای انسان که بین 300 تا 3000 هرتز هست برای همین بقیه فرکانس ها رو در حین ضبط حذف میکنند تا فقط صدای فردی که صحبت میکنه شنیده بشه.
سونی اسم این قابلیت خودکار رو Intelligent Noise Cut گذاشته.
البته تو سری های حرفه ای تر جهت و زاویه و فاصله صدا رو میشه تعیین کرد.و فیلتر های مختلف برای حذف محدوده فرکانسهای مختلف هم وجود داره .
این کار برای ضبط موسیقی خیلی به کار میاد مخصوصا تو برند های حرفه ایی مثل Tascom و Zoom بیشتر دیده میشه و چند مدل سونی و المپیوس.

Переклад не
01-12-2011, 06:27
الان شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

peaceful1
01-12-2011, 14:25
این مدل ها رو پیشنهاد میدم
ICD-PX312D
ICD-AX412
ICD-PX312
بسته به بودجه شما داره که کدوم بخوره ولی خیلی تو کارایی برای ضبط صدا سر کلاس تفوتی نداره.

Переклад не
01-12-2011, 16:25
ممنون
قیمت هرکدومشون چنده؟
آیا میشه ازش به عنوان ضبط کننده ی صدای تو طبیعت هم استفاده کرد؟

peaceful1
01-12-2011, 17:37
والا بستگی به برد و فاصله ایی که استفاده مکنید داره ولی حتما باید یکی از این فیتر های ابری یا پشمی کروی مخصوص مدلی که میخرید تهیه کنید.
بسته به مدل ضبط که میخواهید بخرید داره تا صدای باد و عوامل طبیعی مزاحم ضبط نشه.
البته مدل های ارزون قیمت از این چیز ها ندارند معمولا مدل های بالای 300 تومن از این چیز ها دارند.

فیلتر پشمی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فیلتر ابری

لیست قیمت:

Переклад не
01-12-2011, 18:24
من قیمت هر کدومشونو بپرسم از اون تاپیک بعد ببینم کدومش نسبت به قیمتش کارایی خوبی داره و بعد انتخاب و خرید
ممنون از راهنماییتون

Переклад не
02-12-2011, 00:41
خب من اینو انتخاب کردم و مونده تایید شما:
Sony ICD-UX513F
165 تومن
آیا الان هم قیمتش همینه؟

peaceful1
03-12-2011, 16:40
خب من اینو انتخاب کردم و مونده تایید شما:
Sony ICD-UX513F
165 تومن
آیا الان هم قیمتش همینه؟

انتخاب خوبی هست.:20:

Переклад не
03-12-2011, 21:05
امروز که رفتم از نزدیک دیدم این مدل رو خریدم .واقعا عالی هست صدا نفس رو هم میشنوه
ICD-AX412
درضمن قیمت همین امروز بازارش 150 تمه

Переклад не
05-12-2011, 10:30
دوستان ریکوردری حول حوش 40 تمن داریم؟یا کمتر

SuperSt@r
14-01-2012, 00:26
امروز که رفتم از نزدیک دیدم این مدل رو خریدم .واقعا عالی هست صدا نفس رو هم میشنوه
ICD-AX412
درضمن قیمت همین امروز بازارش 150 تمه

منم ميخام يه ريكوردر برا همين كار بخرم ايني كه شما خريديد ازش راضي هستيد كلا بعد از اين همه بحث به چه نتيجه اي رسيديد كدوم مدل بهتره؟

Переклад не
14-01-2012, 00:55
منم ميخام يه ريكوردر برا همين كار بخرم ايني كه شما خريديد ازش راضي هستيد كلا بعد از اين همه بحث به چه نتيجه اي رسيديد كدوم مدل بهتره؟

این مدل یعنی شک نکن که بهترینه .از اونجایی که صفحش دیجیتاله ، دوتا باطری قلمی میندازی روش چند ماه ازش کار میکشی درضمن حافظه ی خوبی هم داره در مورد کیفیت هم که آخرشه یعنی هر چیزی که با گوش میشنوی اینم میشنوه و ضبط میکنه .فقط یادت باشه حین خریدن محافظ صفحه و بند یادت نره و یه کارت حافظه ی 4 گیگ که بشه کلا 6 گیگ با حافظه ی خودش.همچنین یه میکروفن جداگانه هم داره حواست باشه که همراهش باشه. اگه خواستی به غیر از هندزفری (هدفن که نیست نمیدونم بهش در اصل چی میگن:دی) خلاصه همونی که باهاش گوش میدن ، یه باکلاسشو بخر
sony ICD-AX412

SuperSt@r
14-01-2012, 10:32
این مدل یعنی شک نکن که بهترینه .از اونجایی که صفحش دیجیتاله ، دوتا باطری قلمی میندازی روش چند ماه ازش کار میکشی درضمن حافظه ی خوبی هم داره در مورد کیفیت هم که آخرشه یعنی هر چیزی که با گوش میشنوی اینم میشنوه و ضبط میکنه .فقط یادت باشه حین خریدن محافظ صفحه و بند یادت نره و یه کارت حافظه ی 4 گیگ که بشه کلا 6 گیگ با حافظه ی خودش.همچنین یه میکروفن جداگانه هم داره حواست باشه که همراهش باشه. اگه خواستی به غیر از هندزفری (هدفن که نیست نمیدونم بهش در اصل چی میگن:دی) خلاصه همونی که باهاش گوش میدن ، یه باکلاسشو بخر
sony ICD-AX412

ممنون به خاطر جوابتون حالا كلا روي هم چقدر درمياد؟

Переклад не
14-01-2012, 11:57
ممنون به خاطر جوابتون حالا كلا روي هم چقدر درمياد؟

برای من 157 تمن با مموری 4 گیگ اضافی
این دونوع کارت میخوره
m2 و microsd
بندشم 500 تمن
500 تمنم محافظ صفحه.محافظو واسه این میگم که به دلت بچسبه و راحت بتونی باهاش کار کنی و زیاد وسواس به خرض ندی که ای داد صفش خط و خشی شد و اینحرفا
مبارکت باشه

---------- Post added at 11:57 AM ---------- Previous post was at 11:54 AM ----------

وسواس به خرض ندی چیه منظورم به خرج ندی بود:دی

SuperSt@r
14-01-2012, 17:16
برای من 157 تمن با مموری 4 گیگ اضافی
این دونوع کارت میخوره
m2 و microsd
بندشم 500 تمن
500 تمنم محافظ صفحه.محافظو واسه این میگم که به دلت بچسبه و راحت بتونی باهاش کار کنی و زیاد وسواس به خرض ندی که ای داد صفش خط و خشی شد و اینحرفا
مبارکت باشه

---------- Post added at 11:57 AM ---------- Previous post was at 11:54 AM ----------

وسواس به خرض ندی چیه منظورم به خرج ندی بود:دی

به نظرتون به کم زیاد نیس این قیمت برا خرید یه دستگاهی که فقط صدا ضبط میکنه؟! یه چیزی ارزون تر سراغ نداری که نهایتا 100 دربیاد
حالا خودمونیم شما این کارو میکنید که صدای استاد رو ضبط کنید و بعدش گوش کنید؟ یعنی من نرم اینو بخرم و این کارو نکنم!

Переклад не
14-01-2012, 17:22
من انقدر پولدار نیستم که جنس ارزون بخرم رفیق:5:

SuperSt@r
14-01-2012, 17:27
من انقدر پولدار نیستم که جنس ارزون بخرم رفیق:5:

خب نگفتی حالا این کارو میکنی که سر کلاس ضبط کنی و بعدا گوشش بدی؟ اصلا این کار تاثیر داره که منم بخام این کارو بکنم

mohsenmas
27-02-2012, 17:31
سلام.
سر کلاس هم امنحانش کردی.صدای ضبط شده قابل استفاده هست.
sony ax412

نمونه صدای ضبط شده سرکلاس ازش میگذاشتید ممنوم میشدم.

Переклад не
27-02-2012, 21:27
این یه نمونه صدای خیابونه که از طبقه ی سوم خیابون صد متر اونطرفی رو اینطوری ضبط کرده:

اینم نمونه صدای استاد که در ردیف سوم و کلاس 45 نفری ضبط شده داخل جیب کاپشن:
نمیدونم چرا صداش یکم کمتر شده آپلود که کردمش

aban30
25-03-2012, 21:25
من می خوام یه رکوردر بخرم بین 100 تا 200 تومن که البته پلیر هم باشه. برای استفاده سر کلاس برای ضبط صدای استاد می خوام.
این نمونه هایی که سرچ کردم پلیر هستن که قابلیت ضبط صدا دارند و قابلیت نمایش متن رو هم دارن که این امکانات برای من مهمه ولی از همه مهمتر برام کیفیت ضبط صداش هست. کسی اطلاعاتی راجع به این مدلها داره؟ آیا کیفیت ضبط صداشون خوبه؟

Samsung YP-Z3
Samsung YP-Q2
Samsung YP-Q3

Iriver E40
Iriver E300
Iriver S100

میدونم رکوردرهای sony ICD کیفیت ضبط صداشون خوبه. ولی گمونم اونا فقط رکوردرن و قالیت پخش صا و نمایش متن ندارن

Переклад не
25-03-2012, 22:00
قالیت پخش صا و نمایش متن ندارن
قابلیت پخش صدا دارن و مثله یه mp3 player هم عمل میکنن رفیق و اسپیکر هم دارن

aban30
26-03-2012, 11:51
قابلیت پخش صدا دارن و مثله یه mp3 player هم عمل میکنن رفیق و اسپیکر هم دارن

یعنی می شه موزیک روشون ریخت؟ کیفیت پخششون خوبه؟

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:49 PM ----------

[QUOTE=aban30;6924624]من می خوام یه رکوردر بخرم بین 100 تا 200 تومن که البته پلیر هم باشه. برای استفاده سر کلاس برای ضبط صدای استاد می خوام.
این نمونه هایی که سرچ کردم پلیر هستن که قابلیت ضبط صدا دارند و قابلیت نمایش متن رو هم دارن که این امکانات برای من مهمه ولی از همه مهمتر برام کیفیت ضبط صداش هست.

کسی اطلاعاتی راجع به این مدلها داره؟ آیا کیفیت ضبط صداشون خوبه؟

Samsung YP-Z3
Samsung YP-Q2
Samsung YP-Q3

Iriver E40
Iriver E300
Iriver S100

Переклад не
26-03-2012, 14:50
یعنی می شه موزیک روشون ریخت؟ کیفیت پخششون خوبه؟
من هر چقدر فکر میکنم نمیتونم بدونم شما چطور به این فرضیات دست پیدا کردید.اینکه این ریکوردر موزیک پخش نمیکنه
آیا کاتالوگی چیزی خوندید؟
این ریکوردر سونی هم رادیو داره هم موزیک پخش میکنه اونم با فرمت mp3 اما متنو نمایش نمیده
وقتی به pc متصل میشه دیگه میتونید فایلهای mp3 تون رو بریزید تو حافظش که داخلیش 2 گیگه و میشه ارتقاع داد .دو نوع کارت حافظه میخوره
شما وقتی هدفن یا هندزفری یا هرچی که اسمشه میذاری کیفیت خوده اون فایل موزیک رو میبینید .کیفیتش افت نداره
ریکوردر بیشتر کاربرد ضبط صدا رو داره نه نمایش متن و فیلم و ... چون ریکوردر تو جاهایی قرار میگیره که ممکنه آسیب ببینه پس لازم نیست یه کامپیوتر جیبی به جاش بخرید که هم ضبط کنه هم متن نمایش بده و ...

aban30
27-03-2012, 14:00
من هر چقدر فکر میکنم نمیتونم بدونم شما چطور به این فرضیات دست پیدا کردید.اینکه این ریکوردر موزیک پخش نمیکنه
آیا کاتالوگی چیزی خوندید؟
این ریکوردر سونی هم رادیو داره هم موزیک پخش میکنه اونم با فرمت mp3 اما متنو نمایش نمیده
وقتی به pc متصل میشه دیگه میتونید فایلهای mp3 تون رو بریزید تو حافظش که داخلیش 2 گیگه و میشه ارتقاع داد .دو نوع کارت حافظه میخوره
شما وقتی هدفن یا هندزفری یا هرچی که اسمشه میذاری کیفیت خوده اون فایل موزیک رو میبینید .کیفیتش افت نداره
ریکوردر بیشتر کاربرد ضبط صدا رو داره نه نمایش متن و فیلم و ... چون ریکوردر تو جاهایی قرار میگیره که ممکنه آسیب ببینه پس لازم نیست یه کامپیوتر جیبی به جاش بخرید که هم ضبط کنه هم متن نمایش بده و ...

خب من تقریبا هیچ اطلاعی راجع به ریکوردرها ندارم.
اون مدلهای دیگه که گفتم پخش و ضبط هستن با قابلیت نمایش متن ولی نمی دونم کیفیت ضبط صداشون چطوره؟
رفتم توی دی جی کالا ریکوردر سونی رو چک کردم. چیزی که توی ذوق می زنه ابعادشه.
مدلی سراغ دارین که کیفیت ضبط ریکوردرهای سونی رو داشته باشه و ابغادش جمع و جورتر باشه؟

mohsenmas
31-03-2012, 13:58
ریکورد سونی حرف نداره. من خودم px-312 دارم واقعا حرف نداره.البته این یه مدله معمولی تو مدلهای سونی.ابعادش یه خورده بزرگه درست اما امکاناتش بیشتره.
یه نکته باید در نظر گرفت نوع سیستم تغذیه این دستگاههاست.مدلهای سونی باطری قابله تعویض دارن شاید بگید هزینش بیشتر باشه نسبت به باطری قابل شارژ داخلی دستگاه. اما همیشه تو هر موقعیت دسترسی به برق نیست.
این نمایش متن یعنی چی؟ فایل با چه فرمتی میتونه نمایش میده( pdf,txt,..) چی میشه دید با این نمایشگرها؟
این مدلهای سونی نمایشگر خوبی داره و کار باهاش راحته. اما یه ضعفش اینکه نور پشت زمینه نداره و تو تاریکی خوب نیست.

ebi456
16-11-2012, 17:36
کدوم یکی را انتخاب میکنید؟؟ / 1) sony icd-ax412F /////2) sony ICD-UX512F/B