PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید مودم وایرلس

mhroozbeh
28-11-2011, 19:46
سلام
من می خوام یه مودم وایرلس بگیرم
الان که دارم DSL استفاده می کنم
ولی ممکنه در آینده بخوام وای مکس مبین نت بگیرم
حالا مشکل اینجاست که نمی دونم دقیقا چکار کنم که بعدا هم بتونم از مودمی که می گیرم برای وایمکس هم استفاده کنم
می دونم وای مکس مودم مجزا می خواد
الان من یه مودم چهار پورت دارم. دو تا کامپیوتر بهش وصل شده و یه PS3. یه گوشی دارم که می خوام باهاش وایرلس اینترنت برم و یه 3DS
به نظر شما این روشی که می خوام انجام بدم جواب گو هست یا نه؟
اینکه یه مودم وایرلس بگیرم 4 پورت و به کل این مودم 4 پورت معمولیم رو بفروشم
اگرم مبین نت گرفتم مودمش رو معمولی بگیرم و وایرلس نگیرم و به همین مودم وایرلسی که می خوام بگیرم وصلش کنم از طریق lan و با اینکار اینترنت بین افرادی که به شکل سیمی یا بی سیم می خوان از اینترنت استفاده کنن تقسیم کنم
منظورم اینه که مودم وای مکس رو میشه به مدل وایرلس 4 پورت وصل کرد و بعد بوسیله lan یا وایرلس از اینترنت مبین نت استفاده کنم؟ یا اینکه مجبورم یه اکسس پوینت بخرم و این مودم معمولی 4 پورتم رو هم نگهدارم و بهش وصل کنم که فعلا ADSL استفاده کنم و اگه در آینده هم مودم وای مکس گرفتم از طریق lan مودم وای مکس رو به اکسس پوینت متصل کنم و یه lan از اکسس پوینت وصل کنم به مودم چهار پورت معمولی؟
اصلا این روش های من شدنی هست؟
مشکل من با فضای کم میز کارم هست. یعنی نمی خوام میزم شلوغ بشه. همین جوریشم مودم جاگیر هست چه برسه به این که کار به خرید اکسس پوینت و حتی سویچ بکشه
لطفا اگه این روش ها شدنی نیست بهترین روش مناسب حال من رو بگید
خواسته من اینه که دو تا سیستم PC رو از طریق لن و PS3 و 3DS و گوشیم رو بتونم همزمان به اینترنت متصل کنم
چیزی بگیرم که چه الان که ADSL استفاده می کنم جوابگوی نیازهام باشه و چه زمانی که در آینده مبین نت گرفتم نیازی به خرید مودم وایرلس و کنار گذاشتن مودم وایرلسی که الان می گیرم نباشه
امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو بیان کنم