PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از هارد لپتاپ برای کامپیوتر؟؟؟؟؟

ali4561m
28-11-2011, 12:49
سلام امکان اسفاده از هارد لپ تاپ ساتا برای کامیپوتر هست؟؟

mehran gorji
29-11-2011, 15:03
سلام امکان اسفاده از هارد لپ تاپ ساتا برای کامیپوتر هست؟؟
بله دوست عزیز.

در صورتی که هارد ide باشد باید این تبدیل را پیدا کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rter.jpg

البته سخت گیر میاد.

اما ساتا مشکلی ندارد.
فقط از کابل برق بدون 3.3 استفاده نکنید.

ali4561m
29-12-2011, 10:32
مرسی که جواب دادید
اما یه سوالیش اومد که این هارد ها از نظر جثه خیلی کوچکترن این موضوع روی عمر این هارد برای کامپی.تر تاثیری نداره؟ضعیفتر نیستن؟

hamid.park
29-12-2011, 17:51
نه تفاوتی نداره معماریشون کوچیکتره

kmn
04-11-2014, 12:42
سلام
من یه هارد لپتاپی 750 گیگ دارم ولی نمی دونم ساتا هست یا نه . دادمش برام تبدیل کردن به هارد اکسترنال ، حالا می تونم ازش توی کیس استفاده کنم ؟ و روی درایو C که مستر هست ویندوز بریزم ؟

EXTREME
04-11-2014, 13:21
از تبدیل ساتا به یو اس بی باید استفاده کنید معمولا هاردهای لپ تاب 5 ولتی هست و باید از آداپتورهای 5 ولتی استفاده کنید براش برای برقش

ata.royalfalcon
04-11-2014, 13:38
سلام
من یه هارد لپتاپی 750 گیگ دارم ولی نمی دونم ساتا هست یا نه . دادمش برام تبدیل کردن به هارد اکسترنال ، حالا می تونم ازش توی کیس استفاده کنم ؟ و روی درایو C که مستر هست ویندوز بریزم ؟

سلام .

میتوانید برای PC هم مثل یک هارد دیسک 3.5 اینچی استفاده کنید ، ولی همانطوریکه در پست دوم این تاپیک گفته شد اگر اینترفیس هارد دیسک مورد نظر IDE هست باید یک تبدیل مناسب بخرید (نمونه عکسهای زیر) و در صورتیکه SATA باشد مشکلی نخواهید داشت .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقت کنید که اگر کیس جایی برای نصب هارد دیسکهای 2.5 اینچی نداشته باشد باید یک براکت 2.5 اینچی به 3.5 اینچی هم بخرید تا بتوانید داخل کیس نصب کنید (عکس زیر) .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])