PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره جهت خرید برای افرادی که در میان برندها سردرگم هستند

barcelona_92
24-11-2011, 04:33
با سلام
بنده خودم به شخصه میخوام یک لب تاب جهت امور مولتی مدیا و گیم بگیرم جوری که تو اجرای راحت بازیهای جدید حال و آینده مشکلی به هیچ وجه نداشته باشم اینترنت ماهواره ای افلاین و انلاین هم برام تو اولویت بسیار مهمی قرار داره یعنی سیستم برای مدت طویل باید روشن باشه شاید تو روز 18 ساعت
کانالهای hd و دیدن اون توسط --- بر روی لب تاب هم اولویت دیگه من هستش
چند روزه شدیدا دارم در سایتهای مختلف مشخصات فنی انواع مدلهای برندهای مختلف رو بررسی میکنم و با دوستان و آشنایان زیادی هم مشورت کردم بیشتر گیج شدم تا به نتیجه منطقی برسم
مشکل اینجاست نمیدونم دقیقا چه برندی با چه مشخصاتی پاسخگوی نیاز بنده هست
خودم یک سیستم خانگی با مشخصات زیر دارم
cpu:core2dual e8400
mainboard:p5qc
ram:2gig ddr2
graphic:nvidia geforce 8500
hdd:3.5TB
monitor:samsung 20700
سیستم بالارو 600 تومن مشتری دارم
به نظر شما ایا برای مطالبات ذکر شده در اوایل صحبتم به صرفه هست این سیستم رو رد و یک لب تاب بخرم؟
و سوالات زیر تو ذهن من هست الان
چه لب تابی با چه قیمتی و از چه برندی به بهترین شکل ممکن پاسخگوی کارهای بنده هست
یعنی در زمینه مولتی مدیا و گیم کدوم برند از همه پیشروتر هست
خودم که تحقیق کردم روی گرافیک و ram و cpu که بسیار مهم هست بر روی هر سیستمی و همچنین کارهای گرافیکی برند hp هم کانفیگ بالاتری داشت و هم قیمت مناسبی مثلا این مدل که مد نظر من هم هست برای ابتدای تحقیقات بنده

[HP Pavilion DV6-6190se]
CPU: INTEL Core i7-2670QM - 2.2 GHz / CACHE: 6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 1 TR SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 6770m- 2GB - DDR5 / PORTS: LAN 1000 + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + fingerprint / 2.8 Kg / Windows 7 Home Premium / LightScribe Blu-ray

__________________________________________________ _____________________________________

[HP Pavilion DV6-6180]
CPU: INTEL Core i7-2670QM - 2.2 GHz / CACHE: 6.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 750 SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD±R/RW Double Layer / VGA: ATI 6770m- 2.5GB - DDR5 / PORTS: LAN 1000 + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + fingerprint + HDMI + USB3 / 2.8 Kg / Windows 7 Home Premium 64

__________________________________________________ _____________________________________

[HP Pavilion DV6-6170]
CPU: INTEL Core i7-2670QM - 2.2 GHz / CACHE: 6.0 MB / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500++ SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD±R/RW Double Layer / VGA: ATI 6770m- 2.5GB - DDR5 / PORTS: LAN 1000 + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + fingerprint + HDMI + USB3 / 2.8 Kg / Windows 7 Home Premium 64

__________________________________________________ ____________________________________

Acer Aspire 7745G
CPU: INTEL i7 740M (2.93 Ghz) / CACHE: 6.0 MB / RAM: 16GB DDR3 / HDD: 1 TB GB SATA / LCD: 17.3" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI - 5850 - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 3.0 Kg / WIN7 / 9 CELL

__________________________________________________ ______________________________________

ولی طی تحقیقاتم یکی از دوستانم که ید طولایی هم در زمینه خرید و فروش سیستم خانگی و لب تاب داره بهم یک حرفی زد که لب تابهای hp در بین مشتریان ایشون ناراضی های زیادی داره که همین حرف خیلی تو ذهنیتم نسبت به این برند تاثیر گذاشت در مورد acer هم که واقعا قیمت مناسبی هم داره گفت اصلا سمتش نرم یعنی اینقدر بده؟من متوجه نمیشم یعنی یک برند که در زمینه تولید لب تاب فعالیت داره امکان داره بد عمل کنه؟ ایا واقعا برند با برند از نظر کارکرد چه حال و چه مدت طویل فرقی هم میکنند شک من بیشتر زمانی قوت گرفت که قیمتهای سرسام آورد برند سونی رو تو بازار دیدم چرا باید این برند با کانفیگهای بسیار پایینتر قیمت بالاتری نسبت به سایر برندها دارد؟ایا کیفیت سخت افزاری اینجا مطرح هست؟ایا کارکرد بهتری دارد؟
خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید که در انتخاب باید به چه چیزهایی توجه داشته باشم؟مسلما گرافیک قدرتمند و پردازنده قوی و رم بالا میتونه خیلی به من کمک کنه به همراه یک مانیتور بزرگ و با کیفیت
به نظر شما چیکار کنم؟نمیخوام لب تابی رو بخرم که بعدا پشیمون بشم جهت انتخاب نادرستم اگه بین برندها تفاوت فاحشی هست دوست دارم از الان بدونم که حق تصمیم گیری و تحقیق رو دارم

برای من جای سوال هستش چرا برند hp و acer کانفیگهای خیلی جالبی دارند ولی قیمت پایینتری دارند دلیل این موضوع چیست؟
در ضمن لب تابهای با گرافیک amd عملکر بهتری در زیمنه بازی و مولتی مدیا دارند یا nvidia GEFORCE
ddr3 یا ddr5؟تو بعضی کانفیگها گرافیک 1گیگ ddr5 هست برخی گرافیکها 2 گیگ ddr3 کدوم عملکرد بهتری دارند و چرا؟
راستی اگه بشه که با قیمت پایینتر بتونم یک لب تاب خوبتر نسبت به سیستم الان خودم پیدا کنم که خیلی خوب میشه و گرنه به نظرم خودمو بتکونم تا 1500000 میتون هزینه کنم شما چی پیشنهاد میدید؟حتما باید زیاد هزینه کنم؟با یک تومن یکم بیشتر و کمتر نمیشه کاری کرد که کل پولمو به باد فنا ندم یا ارزش هزینه داره که پشیمونی بار نیاره
یک چیز دیگه هم یادم رفت اگه یک لب تاب سیستم عمل اورجینال داشته باشه بهتره یا dos خودم چون تا حالا لب تاب نداشتم این چیزها رو نمیدونم دووست دارم بتونم مثل سیستم خانگی سیستم عامل xp رو هم بتونم رو لب تابم داشته باشم همچنین در صورتی که نخواستم برم سمتwindows 7 ایا عوض کردن ویندوز رو این لب تابها شبیه سیستم خانگی هست یا کارم سخت تر میشه ؟امکان داره به مشکل بخورم؟
گارانتی کدوم برند بهتر هست؟
dell __asus_lenovo واقعا گیج شدم میون این همه برند و خیلی چیزهای دیگه که الان یادم نمیاد

در پایان از همه دوستانی که در این بحث من و سایر دوستانی که در اینده مبحث و تایپیک ایراد شده رو مطالعه میکنند و از اون استفاده میکنند کمال تشکر رو دارم

milad_gasemi
24-11-2011, 07:38
سلام دوست عزیز....
منم مشکل تو رو موقع خرید داشتم ولی بعد از تحقیقات کلی به این نتیجه رسیدم که برند ایسوس بهترین گزینه از لحاظ کیفیت و قیمت و کانفیگ هستش......اگه یکم بودجتو زیاد کنی حدود 1600000 می تونی در مورد این مدل هم فکر کنی.......
asus n55sf
cori7-2630qm.2.0ghz up 2.93
DVD sup.mti
ram 8 gig ddr3 1333
gerafic nvidia optimus(intel hd 3000 and nvidia gt 555m cuda 2 gig)
hard 750 7200r sata
اینم سایتی که راجع به n55sf کامل توضیح میده.......
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

barcelona_92
24-11-2011, 13:04
مرسی میلاد جان منتظر نظر و راهنمایی سایر دوستان عزیز هم هستم در رابطه با سایر برندها و همچنین سولاتی که داشتم ممنون میشم دوستان به بنده راهنمایی بدن
مرسی

hamid3230
30-11-2011, 15:13
منم احتمالا Pavilion Dv6-6190se رو بخرم و این حرف که ناراضی داره و اینا همش حرفه
سونی هم ناراضی داره

rasoulsamadi
30-11-2011, 15:27
خب اینجا فقط جای من کم هست.
من خودم 2 ماهه دارم تحقیق میکنم اول چشمم اینو گرفت:Dell L502 بعد HP DV6 6190se و امروز هم که ASUS N55SF
که همین امروز هم میخوام ایسوس رو بخرم با قیمت 1.800.000 تومان
تفاوتش با اون که یکی از دوستان گفت سی پی یو 2670 هست و فول اچ دی بودنش.
اچ پی هم خوبه.میخوای 1.500 هزینی کنی اچ پی رو بگیر.
در مورد
گرافیک هم اینو بگم که اینتل با جی فروس بهتر مچ میشه یعنی GT550 2G DDR3 از ATI 6770 2G DDR5 بهتره چون اینتل بهتر باهاش مچ میشه.
و اینم بگم که ایسوس این مدل که گفتم واقعا خوشگلتره.چون باندهای بسیار خوبی داره نسبت به اچ پی
و اینکه مانیتورش هم براق نیست یعنی نور رو بازتاب نمیکنه.
امروز میرم میخرم کلکش رو میکنم.
سوالی داشتی بگو حتما تا ساعت 5 اینجام