PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرسنجی در مورد سایت های تخفیف گروهی

hipatalamos
23-11-2011, 18:02
سلام

به نظر شما کدامیک از سایت های تخفیف گروهی بهتر است ؟
لطفا دلیل (دلایل) خود را برای انتخاب اعلام کتید.

hipatalamos
23-11-2011, 18:13
من خودم offchi رو انتخاب کردم
چون پیشنهاد هایی که می ده بهتره
گروه خلاقی هم داره
قیمت ها و فروش ها رو هم به دروغ نمی نویسه

hipatalamos
04-12-2011, 21:34
سلام

به نظر شما کدامیک از سایت های تخفیف گروهی بهتر است ؟
لطفا دلیل (دلایل) خود را برای انتخاب اعلام کتید.

صرفا جهت بالا آمدن نظرسنجی

hipatalamos
05-12-2011, 16:03
با توجه به اینکه استقبال کمی از این نظرسنجی شد تصمیم به معرفی بیشتر اصول کاری این سایت ها دارم:

ابتدا تاریخچه مختصری از این سایت ها را می گویم:
در نوامبر سال 2008 سایتی به نام Groupon.com در کشور آمریکا با سرمایه 1 میلیون دلار تاسیس شد. در سال 2010 این شرکت 1.35 میلیارد دلار ارزش گزاری شد. در سال 2011 گوگل با پیشنهاد 6 میلیارد دلاری قصد خرید این شرکت را داشت که با رد درخواست از طرف Groupon.com مواجه شد در نهایت یک سایت مشابه با نام Google Offers راه اندازی کرد. در همین سال Groupon.com وارد بورس آمریکا شد و به مبلغ 25 میلیارد دلار ارزش گزاری شد. این سایت هم اکنون 35 میلیون کاربر در آمریکای شمالی،اروپا،آسیا و آمریکای جنوبی دارد. همچنین مجله فوربس اعلام کرد که این سایت بیشترین رشد صعودی را در کمترین زمان داشته است. در حال حاضر ۵۰۰ سایت مشابه Groupon.com در دنیا وجود دارد که به ارائه سرویس خرید گروهی مشغول هستند.
اما در ایران در تابستان سال 2011 تعدادی از سایت ها مثل Netbarg.com,Takhfifan.com,Hamkharid.com با الگو برداری از روش خرید گروهی تاسیس شدند (البته بین این سایت ها دعوا برای اولین بودن تو ایران هنوز ادامه دارد). و بعد از مدتی سایت هایی مثل Offchi.com , Groupshop.ir و .... تاسیس شدند (هنوز هم این قبیل سایت ها در حال تاسیس هستند). در ادامه توضیح می دهم که تاسیس این قبیل سایت ها چطور به نفع کاربر نهایی است.

نحوه فعالیت سایت های تخفیف گروهی:
با یک مثال شروع می کنم. فرض کنید شما یک رستوران تاسیس کرده اید برای اینکه این رستوران را به مشتریان معرفی کنید باید تبلیغات کنید. روش های مختلفی برای تبلیغ وجود دارد مثل تبلیغ از طریق تلویزیون،تبلیغ از طریق رادیو،تبلیغ از طریق نشریات،تبلیغ از طریق اینترنت،تبلیغ از طریق بیلبورد،تبلیغ از طریق پخش آگهی و .... .اما اشکال عمده این نوع از تبلیغات این است که نمی توان مطمئن بود که کسانی که تبلیغ شما را می بینند یا می شنوند بعدا به واسطه این تبلیغ به رستوران شما مراجعه کنند.
من دارای یک سایت تخفیف گروهی هستم سایت من تعدادی کاربر و اعضا دارد. من به شما پیشنهاد می کنم در ازای قرار دادن رایگان تبلیغ شما در سایت و دریافت تخفیف از رستوران شما،به شما مشتری معرفی کنم. شما می پرسد که چطور؟ من می گم که شما قبول کنید که به ازای سفارش 30000 تومان غذا،مشتریانی که من به شما معرفی می کنم 15000 تومان پول بدهند. باز شما می پرسید که پس سود شما این وسط چی،شما که رایگان تبلیغ رستوران من را در سایت می گذارید؟ من درصدی از تخفیفی که به مشتری می دهید را برای خود بر می دارم. شما می گویید که برای من ضرر است که غذای 30000 تومانی را 15000 تومان بدهم! من به شما می گویم که به چند دلیل نمی توانید این را ضرر محسوب کنید: 1- من به ازای دریافت تخفیف به شما مشتری معرفی می کنم و اگر مشتری معرفی نکردم از شما تخفیف نمی گیرم. 2-تبلیغ شما برای تمام اعضا،کاربران و بازدید کنندگان سایت در صفحات اصلی سایت نمایش داده می شود علاوه بر این هر پیشنهادی که در سایت قرار گیرد برای اعضا ارسال می شود. 3-تبلیغ شما همیشه در سایت باقی می ماند. 4-مبلغی که برای تبلیغات به روش های مختلف می پردازید را می توانید به یک تعداد مشتری تخفیف بدهید تا بیایند و از غذای شما استفاده کنند. باز شما می پرسید که من باید مادام العمر به مشتریان تخفیف بدهم؟ نه-هر پیشنهادی که روی سایت قرار می گیرد دو نوع محدودیت دارد: 1-محدودیت زمانی: از لحظه ای که پیشنهاد بر روی سایت قرار می گیرد در یک مدت زمان محدود (مثلا 10 روز) این پیشنهاد قابل خریداری از طرف کاربر است (این محدودیت اجباری است). 2-محدودیت تعداد تخفیف (کوپن): از لحظه ای که پیشنهاد بر روی سایت قرار می گیرد به یک تعداد محدودی کوپن تخفیف فروخته می شود (این محدودیت اختیاری است).
بعد از اینکه کاربر کوپن پیشنهاد مورد نظر را خرید برای او یک کد ارسال می شود. کاربر با ارایه این کد به فروشنده از تخفیف کوپن خریداری شده استفاده می کند.

به این دلیل پیشنهاد می کنم در این سایت ها عضو شوید و از تخفیف ها استفاده کنید.
در ضمن نوشتار فوق یک مثال از نحوه فعالیت سایت های تخفیف گروهی بود. این نوع سیستم تخفیف گروهی برای تمام مشاغل،اصناف و تمام کسانی که به نوعی خدماتی ارائه می دهند قابل استفاده است.

نحوه فعالیت تمام سایت های تخفیف گروهی در ایران به یک شکل است به جز یک استثنا کوچک در سایت Offchi.com. در تمام سایت های تخفیف گروهی تعداد حداقل در خرید،هر کوپن پیشنهاد توسط کاربر وجود دارد به این صورت که بعد از به حد نصاب رسیدن تعداد کوپن هر پیشنهاد،آن پیشنهاد فعال می شود و اگر به حد نصاب نرسد پیشنهاد فعال نمی شود (به طور مثال می گوییم اگر تعداد حداقل 5 کوپن از پیشنهاد X فروخته شد تمام 5 کوپن و کوپن های بعدی فعال هستند اما اگر کمتر از 5 کوپن فروخته شد کوپن آن تعداد تا نرسیدن به حد نصاب غیر فعال است). در این سیستم اگر پیشنهادات به حدنصاب نرسد پول کوپن های خریداری شده به کاربر بر می گردد. اما در Offchi.com از اولین کوپن فروخته شده می توان بدون نگرانی از به حد نصاب رسیدن استفاده کرد (در این سیستم محدودیت حد نصاب وجود نداد).

این بود توضیحاتی در مورد سایت های تخفیف گروهی
بعد از اینکه در این سایت ها عضو شدید و از تخفیف ها استفاده کردید بگید کدام یک از این سایت ها بهتر است به چه دلیل.

باتشکر

hipatalamos
14-12-2011, 00:06
سلام

امروز با چند سایت جدید در زمینه فروش با روش تخفیف گروهی آشنا شدم که در زیر قرار می دهم:

buyex.ir
gbon.ir
harajkadeh.com
okazion.com
poojar.ir
iroopon.com

adib125
28-12-2011, 07:57
فقط بایکس......کارش عالیه !!

nemoonenemoone
29-06-2014, 13:03
اقا این سایت ها اگه بخری و استفاده نکنی پولت رو بر نمیگردونن، اما من شنیدم یه سایتی جدیدا در اومده که این مشکل رو حل کرده، کسی اطلاعاتی داره ؟