PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مودم

ittools
22-11-2011, 12:23
سلام
راستش از یکی از دوستان پرسیدم چون خیلی خنگم نتونستم انجامش بدم برای همین تاپیک رو باز کردم تا ... :31: راستیتش خجالت میکشم دوباره ازشون سوال کنم

من الان دو تا مودم تی پی لینک دارم یکی مدل 8817 از این معمولی ها که یه پورت usb و یه پورت lan دارن و تازگی ها هم یه مودم مدل w8901g وایرلس دار خریدم که اول کانکت نشد که با کمک دوستان فهمیدم که مشکل در مک آدرس هست که اجازه کانکت شدن به مودم جدید رو نمیده برای همین به پشتیبانی اینترنت زنگ زدم و گفتم مک رو ریست کنن و مودم جدید وصل شد حالا میخوام از مودم قدیمی هم گاهی اوقات استفاده بکنم مثلا شب ها تا مودم جدید زیاد داغ نکنه ولی مودم قدیمی دیگه وصل نمیشه . میخواستم یه راهی رو بگید تا بتونم با هر دو مودم وصل بشم
فقط یکمی در سطح پایین راهنمایی کنید تا بتونم انجامش بدم
ممنون :11:

joe_satriani
22-11-2011, 19:23
با سلام
مجددا به شرکت ارائه اینترنتتون بگید که مک آدرس رو واستون غیرفعال کنن تا دسترسی با هر مودمی محیا بشه.

موفق باشید.

ittools
22-11-2011, 19:33
با سلام
مجددا به شرکت ارائه اینترنتتون بگید که مک آدرس رو واستون غیرفعال کنن تا دسترسی با هر مودمی محیا بشه.
موفق باشید.

از لحاظ امنیتی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ اگه این طوری باشه بهشون میگم غیر فعال کنن راحت شیم :27:

joe_satriani
22-11-2011, 21:20
از لحاظ امنیتی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ اگه این طوری باشه بهشون میگم غیر فعال کنن راحت شیم :27:

با سلام
آره دیگه از لحاظ امنیتی مشکل داره.
مثلا یکی که از همون شرکتی که شما اینترنت دارید ، اینترنت داشته باشه و بر حسب اتفاق یوزر و پسورد اینترنت شما رو به دست بیاره به راحتی میتونه از منزله خودش از اینترنت شما وصل بشه و استفاده کنه.

موفق باشید.

ittools
23-11-2011, 09:30
راه دیگه ای وجود نداره ؟

sei_pm
23-11-2011, 10:32
راه دیگه ای وجود نداره ؟

اگر در حال حاضر مک مودم w8901gداخل شرکت ثبت شده و می خواید با مودم 8817 در صورتی که اکانت در حالت pppoe روش ست شده کانکت بشید نمی تونید. راهش این هست از قسمت Mac clone مک مودم رو به مک مودم قبلی تغییر بدید.

ittools
23-11-2011, 11:28
اگر در حال حاضر مک مودم w8901gداخل شرکت ثبت شده و می خواید با مودم 8817 در صورتی که اکانت در حالت pppoe روش ست شده کانکت بشید نمی تونید. راهش این هست از قسمت Mac clone مک مودم رو به مک مودم قبلی تغییر بدید.

آره درسته به صورت pppoe وصل میشم .
یعنی منظورتون این هست که مک مودم w8901g رو به مک مودم 8817 تغییر بدم یا بر عکس ؟ در ضمن برای این کار باید آدرس رو تو این قسمت بنویسم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد این مک آدرس همونیه که زیر مودم مینویسه و هم تو تنظیمات روتر مینویسه ؟

در ضمن نمیتونم به شرکت اینترنت بگم هر دو تا مک رو اجازه دسترسی بدن ؟ تا با هر دو مودم وصل بشم

sei_pm
23-11-2011, 11:58
آره درسته به صورت pppoe وصل میشم .
یعنی منظورتون این هست که مک مودم w8901g رو به مک مودم 8817 تغییر بدم یا بر عکس ؟ در ضمن برای این کار باید آدرس رو تو این قسمت بنویسم

بعد این مک آدرس همونیه که زیر مودم مینویسه و هم تو تنظیمات روتر مینویسه ؟

در ضمن نمیتونم به شرکت اینترنت بگم هر دو تا مک رو اجازه دسترسی بدن ؟ تا با هر دو مودم وصل بشم

درسته همون گزینه mac spoofing . شما مودمی که نمی تونه کانکت بشه باید مکش رو از همون گزینه مثل مک مودمی کنید که میتونه کانکت بشه.
بله همون مک آدرسی هست که زیر مودم مینویسه و باید با اونی که داخل پنل مودم هست معمولا یکی باشه.
شاید بتونند دوتا مک ثبت کنند پرسیدنش ضرری نداره بستگی داره به برنامه ای که باهاش کاربرها رو کنترل می کنند.

ittools
23-11-2011, 13:15
هر چه قدر مک آدرس مودم جدید w8901g رو تو روتر 8817 میزنم وصل نمیشه :41:
زنگ هم زدم گفتن دو تا مک آدرس رو نمیتونیم ست کنیم اگه میشد خیلی عالی بود