PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن مانیتور بعد شروع ویندوز

ahmadarm
22-11-2011, 00:13
سلام
من امروز میخواستم درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنم که درایور قبلی رو حذف کردم و زمانی که خواستم درایور جدید رو نصب کنم ارور میداد ارور رو که توی اینترنت سرچ کردم رسیدم به تالار خود سایت انویدیا که نوشته بود باید کارت گرافیک رو غیر فعال کنیم من هم اینو انجام دادم ولی بازم ارور میداد.
توی دسکتاپ راست کلیک و پروپرتیز رو که زدم و توی قسمت اداپتور و اینچیزا چند تا قسمت رو دست کاری و غیر فعال کردم.یه تیک رو برداشتم (نمیدونم کدوم قسمته)
حالا که ویندوز رو ریستار کردم وقتی میخواد وارد قسمت خوش آمد گویی و محیط دسکتاپ بشه مانیتور خاموشه
حالا من چی کار کنم؟
البته با ریستور کردن ویندوز مشکلم حل میشه ولی مانیتور چیزی رو نشون نمیده! که بخوام ریستور کنم
لطفا راهنمای کنید چی کار کنم
safe mode هم کار نمیکنه

mafaman2003
22-11-2011, 01:08
آیا درایور رو کامل حذف کردید یا نه؟؟
ویندوزتون چیه؟

اگر ویندوز لود میشه(صدای ورود رو میتونید بشنوید) احتمالا refresh rate رو دستکاری کردید

اگر نمیتونید وارد safe mode بشید از last good configuration استفاده کنید

اگر از هیچ راهی نتونستید تصویر بگیرید ولی مطمئن بودید که ویندوز بالا اومده باید از حفظ تنظمیات رو برگردونید سر جاش یعنی صرفا با فشردن کلیدها مسیرهایی رو طی کنید بدون موس

jafarian
22-11-2011, 01:13
کلید f8 بزنید بعشد وقتی وارد پنجره safe mode اکس پی شدین گزینه enable vga mode انتخاب کنید که اگر وارد ویندوز شدین درایور گرافیک پاک کنید بعدشم سیستم ریست کنید یا که refresh rate مانیتور دستکاری کنیداز تو قسمت display :20:

ahmadarm
22-11-2011, 01:15
آیا درایور رو حذف کردید یا نه؟؟

اگر ویندوز لود میشه(صدای ورود رو میتونید بشنوید) احتمالا refresh rate رو دستکاری کردید

اگر نمیتونید وارد safe mode بشید از last good configuration استفاده کنید

اگر از هیچ راهی نتونستید تصویر بگیرید ولی مطمئن بودید که ویندوز بالا اومده باید از حفظ تنظمیات رو برگردونید سر جاش یعنی صرفا با قشردن کلیدها مسیرهایی رو طی کنید بدون موس

1.بله درایور کارت گرافیک رو حذف کردم
2. زبان اون تغییر کرده نمدونم last good گزینه ی چندمی هست ولی فکر کنم همه گزینه های اف8 رو امتحان کردم
3.بله ویندوز بالا میاد ولی نمیدونم چه کلید های رو فشار بدم حتی الان که توی سون هستم سیستم ریستور رو شررتکات کردم توی استار اپ و چه کلید های رو باید بزنم رو هم امتحان کردم ولی جواتب ندادن.(ویندوز بالا میاد چون با کلید های کیبور خاموشش کردم)
نمیشه خارج از محیط ویندوز سیستم رو بازیابی کنم.
قسمت وی جی ا رو هم رفتم ولی نمیاره (تمام قسمتهای سیف مود رو امتحان کردن حتی خود سیف مود رو بیتشر از نیم ساعت گزاشتم ولی وارد ویندوز نمیشد.

الان تست میکنم گزینه 5 و6

jafarian
22-11-2011, 01:19
شما الان مشکل تصویرتون با 7 یا که اکس پی اگرباا کس پی که اون گزینه ای که گفتم انتخاب کنید با last know good هم احتمال میدم وارد ویندوز نتونید بشین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahmadarm
22-11-2011, 01:35
گزینه وی جی ا و last know good میاره ولی مانیتور خاموشه گزینه سیف مود هم که اصلا ویندوز رو بالا نمیاره
تنظیماتی رو که تغییر دادم توی همون پنجره ای هست که هرتز مانیتور رو تغییر میده ولی نمیدونم کدو تبها بوده و کدوم گزینه ها ر و تغییر دادم.ولی باید این تنظیمات جایی از ویندوز ذخیره بشه اگر بدونم کجاست میتونم اون رو با فایل یه ویندوز دیگه عوض کنم

jafarian
22-11-2011, 01:38
شمابا ویندوز اکس پی مشکل دارین ؟ روی گزینه vga mode که گفتم کلیک میکنید مانیتور تصویر نمیده ? سیستم ازطریق پنجره command prompt ببینید restore میتونید بکنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahmadarm
22-11-2011, 01:42
شمابا ویندوز اکس پی مشکل دارین ؟ روی گزینه vga mode که گفتم کلیک میکنید مانیتور تصویر نمیده ؟

بله با ایکس پی
روی گزینه vga mode هم رفتم وارد ویندوز هم میشه ولی مانیتور سیاهه چیزی رو نشون نمیده (نه صفحه welcom نه دسکتاپ هر دو رو نشون نمیده)

بلد نیستم با command prompt کار کنم

jafarian
22-11-2011, 01:45
اون روش restore کردن سیستم که سایت مایکروسافت از طریق همین safe mode رو گذاشته تست کنید قسمتی که نوشته MORE INFORMATION بخونید .

ahmadarm
22-11-2011, 01:51
اما با سیف مود ویندوز بالا نمیاد
حالا یا command برم ببینم بالا میاد یا نه

ahmadarm
22-11-2011, 02:03
این گزینه ای هم که گفتید نشد
فکر کنم تنها راهش این باشه که خارج از ویندوز ایکس پیم تنظیمات اون قسمت رو بازیابی کنم.آیا راهی هست که بدون ویندوز ایکس پی اون رو بازیابی کنم؟

mafaman2003
22-11-2011, 04:36
از طریق ویندوز7 که نمیشه ایکس پی رو ریستور کنید

میتونید اینجوری رفتار کنید (من یک بار این کار رو انجام دادم و کلیدها رو به ترتیب مینویسم)
باید با صفحه کلید کار کنی. مطابق روال زیر انجام بده نتیجه رو بگو (البته تمام مراحل بدون اطلاع از تصویر هست و مانیتور سیاهه)

1- مطمئن شو ویندوز کامل بالا اومده و وارد ویندوز شدید (از طریق همون صدای ورود و مدت زمانی اضافه برای لود کامل)
2- موس رو به بالای صفحه ببرید و بدون حرکت اضافی راست کلیک کنید یا دکمه کنار دکمه کنترل که عکس نشانگر موس روشه رو فشار بدید
3- از دکمه های جهت نما دکمه بالا رو 1 بار بزنید و بعد اینتر کنید (تا اینجا به display properties رفتید)
4- دکمه های ترکیبی shift+tab رو یک بار فشار بدید
5- کلید جهت راست رو چند ثانیه نگه دارید (برای انتخاب تب مورد نظر)
6- دقیقا 4 بار دکمه tab رو فشار بدید و بعد enter بزنید
7- بار دیگه دکمه های ترکیبی shift+tab رو یک بار فشار بدید
8- کلید جهت راست رو 2 بار بزنید و بعد 1 بار tab رو فشار بدید
9- در این قسمت دکمه جهت بالا رو چند بار فشار بدید (در این مرحله refresh rate رو انتخاب میکنیم)
10- enter بزنید بعد 1 بار tab و دوباره enter

اگر جواب داد باید بدونید که درایور گرافیک کامل حذف نشده چون اگر درایور کامل حذف بشه تنظیمات refresh rate به حالت پیشفرض میره و مشکلی نباید باشه
اگر جواب نداد بگید

ahmadarm
22-11-2011, 06:36
از طریق ویندوز7 که نمیشه ایکس پی رو ریستور کنید

میتونید اینجوری رفتار کنید (من یک بار این کار رو انجام دادم و کلیدها رو به ترتیب مینویسم)
باید با صفحه کلید کار کنی. مطابق روال زیر انجام بده نتیجه رو بگو (البته تمام مراحل بدون اطلاع از تصویر هست و مانیتور سیاهه)

1- مطمئن شو ویندوز کامل بالا اومده و وارد ویندوز شدید (از طریق همون صدای ورود و مدت زمانی اضافه برای لود کامل)
2- موس رو به بالای صفحه ببرید و بدون حرکت اضافی راست کلیک کنید یا دکمه کنار دکمه کنترل که عکس نشانگر موس روشه رو فشار بدید
3- از دکمه های جهت نما دکمه بالا رو 1 بار بزنید و بعد اینتر کنید (تا اینجا به display properties رفتید)
4- دکمه های ترکیبی shift+tab رو یک بار فشار بدید
5- کلید جهت راست رو چند ثانیه نگه دارید (برای انتخاب تب مورد نظر)
6- دقیقا 4 بار دکمه tab رو فشار بدید و بعد enter بزنید
7- بار دیگه دکمه های ترکیبی shift+tab رو یک بار فشار بدید
8- کلید جهت راست رو 2 بار بزنید و بعد 1 بار tab رو فشار بدید
9- در این قسمت دکمه جهت بالا رو چند بار فشار بدید (در این مرحله refresh rate رو انتخاب میکنیم)
10- enter بزنید بعد 1 بار tab و دوباره enter

اگر جواب داد باید بدونید که درایور گرافیک کامل حذف نشده چون اگر درایور کامل حذف بشه تنظیمات refresh rate به حالت پیشفرض میره و مشکلی نباید باشه
اگر جواب نداد بگید

اول تشکر کنم که زحمت کشیدید این دستور رو نوشتید
بله چند بار انجام دادم نشد
اگه لطف کنید از اون پنجره تمام تب ها رو عکس بگیرید و توی تاپیک بزارید من علامت میزارم تا مشخص باشه کدوم قسمت ها رو تغییر دادم

Perpetual
22-11-2011, 07:40
سیستم شما لپ تاپه یا pc??
اگه لپ تاپه به نظر من ببر گارانتی یا تعمیر.
اگه pc هست چند راه داری:
1- یه کارت گرافیک دیگه از یه جایی گیر بیار (حالا نیاز نیست خیلی بالا باشه) بزن به سیستم برو تو ویندوز هم درایور اینکارت و هم درایور اون کارتت رو نصب کن.
2- مانیتورت رو روی سیستم دیگه چک کن شاید اون مشکل داشته باشه.
3- کارت گرافیک سیستم و رم ها رو یه بار در بیار و دوباره بزن جا.
موفق باشید

ahmadarm
23-11-2011, 02:56
خب من چند تا دستور نوشتم که اجرا کنم ولی هیچ کدوم کار نمیکرد.
فکر کردم این چند تا دستور کار میکنه دیگه کارت گرافیک نیاوردم که تست کنم.
اون دستوری هم که آقای mafaman2003 نوشت اشتباه بود.اونی که ایون نوشت مال تغییر هرتز مانیتوره.شماره هشت رو باید 2 بار tab مینوشتین.
حالا من هر کاری کردم نشد فقط یک بار گزینه last know good رو که زدم صفحه ابی اومد که داشت درایور f رو نمیدونم اسکن میکرد یا تعمییر میکرد.
یکی از دستور ها مال ریست کردن تنظیمات display بود ولی 4 دستور رو که نوشتم کار نکرد.
الان ویندوز ایکس پی من توی درایور c هستش و سون هم d حالا میشه آپدیتش کنم ویندوز رو یا باید عوضش کنم و آیا میشه عوضش کنم چون ایکس پی توی درایور c هستش.
اگر میشه میخوام برنامه ها حذف نشه.برنامه که برام مهمه مرورگر اپرا هست که میخوام صفحاتی رو که توی speed dial هست پاک نشه یا اگر میشه بعد از تعویض ویندور اونرو کپی کرده باشم و توی محلش پیس کنم.دوستان لطف کنید بگید کدوم قسمتهای رو از فایلهای اپرا کپی کنم توی پروگرمها که نیست فکر کنم توی فایلهای یوزرمه.

ahmadarm
24-11-2011, 03:48
سلام
من مشکل مانیتور و کارت گرافیک ندارم چون مانیتورم توی سون کار میکنه و گرافیک رو هم عوض کردم ولی بازم مانیتور صفحه سیاه رو نشون میده.
خواهشا بگید چطور تنظیمات پیشرفته صفحه نمایش رو ریست کنم (کجا ذخیره میشه این تنطیمات)
تنظماتی رو که دستکاری کردم توی این قسمته

joe_satriani
24-11-2011, 18:10
سلام
من مشکل مانیتور و کارت گرافیک ندارم چون مانیتورم توی سون کار میکنه و گرافیک رو هم عوض کردم ولی بازم مانیتور صفحه سیاه رو نشون میده.
خواهشا بگید چطور تنظیمات پیشرفته صفحه نمایش رو ریست کنم (کجا ذخیره میشه این تنطیمات)
تنظماتی رو که دستکاری کردم توی این قسمته

با سلام
اگه تمام مراحلی که دوستان در بالاتر گفتن مشکلتون رو هنوز مرتفع نکرده یه دور ویندوز رو حذف کنید و دوباره نصب کنید.

موفق باشید.