PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هدف از بازی یا به عبارتی درست تر ، پلی کردن به غیر از تفریح؟

Переклад не
21-11-2011, 18:30
سلام
آقا هدف به غیر از بازی و سرگرمی و تفریح و وقت گذرونی و این چنین مترادفات ، برای پلی کردن یه گیم چی میتونه باشه؟

MR. Garcia
21-11-2011, 19:15
نمونش خودم رو میگم ...
- کلاس انگلیسی کم رفتم ولی واژه های خیلی خیلی زیاد و پر کاربردی رو از بازی ها یاد گرفتم !!!
- بازی NBA 2K خیلی منو تو بسکتبال واقعی کمک کرد ... خیلی حرکت ها رو از تو اون بازی یاد گرفتم و بدردم خورد !!!

Aria1997
21-11-2011, 19:28
آره .... درسته ....

منم از طریق بازی ها با زبان انگلیسی آشنا شدم و همش رو مدیون بازی های کامپیوتری هستم .... ;)

EngineeR EhsaN
21-11-2011, 19:34
منم ربان انگلیسیم خیلی خوب‌تر شده شاید بتونم بگم 90 درصد اطلاعات انگلیسیم بخاطر کامپیوتر و بازی کردنه :20: البته بازی کردن برای من مثل خوندن رمان میمونه ، با هر بار تموم کردن یه بازی مثل اینکه یه رمان رو تموم کردم :8:

Aria1997
21-11-2011, 19:37
منم ربان انگلیسیم خیلی خوب‌تر شده شاید بتونم بگم 90 درصد اطلاعات انگلیسیم بخاطر کامپیوتر و بازی کردنه :20: البته بازی کردن برای من مثل خوندن رمان میمونه ، با هر بار تموم کردن یه بازی مثل اینکه یه رمان رو تموم کردم :8:

کاملا درسته .....
کلماتی رو که در بازی ها یاد میگیریم هیچ وقت توی کلاس های آموزشی یاد نمیگیریم !!!! ;)

aha2012
21-11-2011, 19:42
قدرت و سرعت تصمیم گرفتن:5:
بالا رفتن دید 3 بعدی:5:
باز شدن مخ:31:
عکس العمل سریع:20:
یادگیری زبان انگلیسی:5:
بالا رفتن قدرت تخیل:20:
.
.
.
.

Alex Fera
21-11-2011, 19:44
سلام
آقا هدف به غیر از بازی و سرگرمی و تفریح و وقت گذرونی و این چنین مترادفات ، برای پلی کردن یه گیم چی میتونه باشه؟

یه هدف میتونه کلکل تویه اچیو ها و تروفی ها باشه.................
خودم با دوستام خیلی بحث داریم رو این موضوع،آخرین بازیه هم که ریس گذاشتیم U3 بود که من سوم شدم.........
نفر اول پلت کرد بازی رو،نفر دوم هم فقط یه دونه تروفی نقره ای بیشتر از من گرفته بود...............

Arrowtic
21-11-2011, 19:45
من الآن خدا رو شکر زبانم در سطح خوبیه که همشو مدیون بازی به خصوص RPGها هستم!

Переклад не
21-11-2011, 19:46
ممنون از نظراتتون امیدوارم سایر دوستان هم شرکت کنن
نظر خودمم اینه هم انگلیسیم بهتر شده هم سرعت عملم .سرعت عمل تو شنیدن و دیدن و عکس العملم
همچنین قدرت تجسم

Aria1997
21-11-2011, 19:57
گیر دادن والدین .....
عینکی شدن بنده !!!!
کمر درد شدید .....

بازم بگم ؟؟؟؟ ......... :دی

A.M.D.D.E.V.I.L
21-11-2011, 20:08
تلف شدن وقت - دوری از جامعه ی واقعی و اعتیاد به جامعه ی مجازی - تاثیر سریع داستان و گیم پلی بازی ها رو مغز - عصبی شدن - تیک های غیر معقول - گفتن کلمات بی معنی بی ساختار - ترشح آدرنالین بدون مصرف مکانیکی- پوچ گرایی
عدم رشد استعداد های طبیعی و ذاتی موجود در هر فرد ( نقاشی- نوانزندگی - خیاطی - ..) - آسیب های چشمی فراوان برای استفاده ی مکرر و بیش از 8 ساعت روزانه از کامپیوتر (led , lcd ) رشد کیست پیلونیدال به علت نشستن های طولانی مدت در یک مکان از ناحیه ی بالای نشیمنگاه -مبتلا شدن به مرض قند در همان سنین جوانی در صورت مصرف شیرینی جات بیش از حد
تخیلی شدن - کوژ پشت شدن - چاقی
---
- یادگیری زبان انگلیسی- فعالیت انگشت ها - بیدار ماندن در شب های به خاطر بازی های مولتی پلیر - بوجود آمدن برخی الگو های جدید در زندگی فرد ...... هر چی هست تو گیم بازی کردن هست 1 سال بازی نکن ببین چی میشه (البته اگه تونستی )

Layken
21-11-2011, 20:35
آسیب های چشمی فراوانحتما همینطوره و موافقم...
دوستان حتما موقع کار با Pc یا بازی ویدئویی محیط روشن باشه چراغ هارو خاموش نکنید و فقط نور مانیتور تون بمونه
خیلی خیلی کم از هدفون استفاده کنید
سعی کنید در روز یا دو روز یک بار یک ساعت بازی کنید ..( این تیکش تجربه ای چند ساله هستش که واقعا ادم از زندگی حتی از کار شخصیش هم میوفته )
چه بسا که تو جامعه ما ایران خیلی بد و بد جا افتاده این مسئله بازی و همه به چشم حالا بماند نگاه میکنن

halflife g
21-11-2011, 20:55
دوست عزیز A.M.D.D.E.V.I.L خوب توضیح دادن ..منم یه نکاتی رو کم و زیاد می کنم

+

در مورد مزایا و معایب:

مزایا:
هدف از بازی کردن برای من به شخصه این هست که تفریحی در این حد درجه یک و کامل ندیدم ......تعاملی ترین سرگرمی دنیا که علاوه بر سرگرم کردن خیلی خیلی بهتر از فیلم یا کتاب و ......میتونه ادم رو به جای کارکتر بنشونه........

معایب:
ولی متاسفانه باید قبول کرد که معایبش به مراتب بیشتر از مزایاش هست :

1- بازی کردن بیش از 2 ساعت در روز (ماکسیمم) به نظر من وقت تلف کنی محض هست.
2-اعتیاد میاره ...روزی چند ساعت بازی می کنی بعدش هم میای اینترنت اخبارشو دنبال می کنی و در کل وقت شما رو هدرمیده
3-از بین رفتن چشم
4-دور ماندن از خیلی از هدف های زندگی(بودن خیلی از بچه ها مثلا تو همین فروم که بخاطر بازی کردن از کنکورشون زدن که متاسفانه نتیجشو چندین سال بعد خواهند دید)
5-بازی کردن بیش از حد در بعضی افراد باعث چاقی...تهوع ...استفراغ و یا حتی تشنج میشه
6-موندن در خوونه یا گیم نت و ترس از وارد شدن به اجتماع به خاطر غرق شدن در بازی های رایانه ای فردی(حتی در سنین بالا)

+

در نهایت دوستان : مطمین باشین متاسفانه معایبش یه مزایاش می چربه یا فوقش سر به سر میاد در نتیجه سعی کنین در یه حد اندک و قابل قبول بازی کنین و نذارین مثلا بیش از چند درصد اندک زندگیتونو بگیره.....

ممنون:11:

..
.
.

Aria1997
22-11-2011, 19:20
خیلی پشیمونم از بازی کردن ....
بازی رو گذاشتم کنار دیگه بازی نمیکنم مگه اینکه جی تی ای بیاد ......

به خدا هرچی بازی روی سیستمم بود پاک کردم ....... ;)

میخوام برم تو کار برنامه نویسی که حداقل یه سودی برام داشته باشه !

MR. Garcia
22-11-2011, 20:22
من با دیدگاه های " A.M.D.D.E.V.I.L " چیزی حدود 105% مخالفم !!! :13:
دلیل :

تلف شدن وقت
وقتی که آدم از تلف کردنش لذت ببره (یعنی تو اون وقت هر تفریح لذت بخشی بکنه) وقت تلف شده حساب نمیشه !!! :20:

دوری از جامعه ی واقعی و اعتیاد به جامعه ی مجازی
هیچ ربطی به بازی نداره ... چیزی که این بلا رو سر آدم میاره اینترنته !!!

و درضمن، من الآن بیش از حد از جامعه ی واقعی متنفرمو عاشق جامعی مجازیم !!! ولی کاملاً از این وضعیت راضیم !!! :40:
چون مطمئنم که اگه همین قدر که تو جامعه ی مجازی فعالبت دارم، تو واقعیش داشتم ... الآن یه آدم احمق بودم !!! (نظر خودم که اینه)
دلیل حرفمم اینه که من وقی خودمو با تمام اطرافیام که خیلی تو جامعه ی واقعی فعالن ولی اصلاً تو اینترنت نیستن مقایسه میکنم ... 1 برتری کوچیک هم تو اونا نمیبینم !!! برتری ظاهری زیاده، ولی در اصل هیچ برتری ندارن !!!
من تو زمینه های مختلف دیدم که من بیشتر از اونا میتونم با موقعیت های سخت کنار بیام !!! (این حرفام همش جدی بود :5:)

پوچ گرایی
گفتن کلمات بی معنی بی ساختار
یه حرف بی ربط !!! :13:
نمونه بدید ... :20:

تاثیر سریع داستان و گیم پلی بازی ها رو مغز
عصبی شدن
تیک های غیر معقول
ترشح آدرنالین بدون مصرف مکانیکی
آسیب های چشمی فراوان برای استفاده ی مکرر و بیش از 8 ساعت روزانه از کامپیوتر (led , lcd )
رشد کیست پیلونیدال به علت نشستن های طولانی مدت در یک مکان از ناحیه ی بالای نشیمنگاه
مبتلا شدن به مرض قند در همان سنین جوانی در صورت مصرف شیرینی جات بیش از حد
تخیلی شدن
کوژ پشت شدن
چاقی
این ها همه بر اثر استفاده ی بیش از حده !!!
شما اگه استاندارد رو رعایت کنید با هیچکدوم از اینا روبرو نمی شید !!! :11:

Переклад не
22-11-2011, 23:10
ببینید دوست خوب همه این کارها استفاده از اینترنت و بازی کردن و همه و همه به خاطر جامعه ی واقعی هستش
بازی میکنید فردا پس فردا بهتون گفتن بتلفیلد ، بدونید چیه .اینترنتو برای یادگیری استفاده میکنید تا تو جامعه ی واقعی به کار بگیرید .اینرنت این نیست که بدونی html و mybb و سخت افزار و... چیه.اینترنت شبیه ساز جامعه ی واقعی هستش.جتی قوانینش
شما هدفی غیر از این دارید؟ با نور مانیتور و برق که خودتونو شارژ نمیکنید؟ اقلا برای زنده موندن حتما وارد جامعه میشید.سرکوچه رفتنم یه نوع وارد شدن به جامعس .چون تعامل دارید.
همون موقعیت سخت هم که میگید تو جامعه ی واقعی اتفاق میوفته .پس خودتونو بیشترآماده کنید
پس این جامعه ی واقعی هست که براش باید بیشتر وقت بذارید نه برای مجازیش

neon_91
23-11-2011, 01:00
من زیاد با عنوان تاپیک موافق نیستم.من فکر میکنم که بازی کردن کلا جنبه سرگرمی داره.برای همین باید به بازی با این دید نگاه کرد.مثلا شما بگین هدف از بازی جی تی ای چی میتونه باشه بازی که تو اون ادم میکشیم و دزدی میکنیم یا most wanted که این همه تخلف میکنیم و از دست پلیس فرار میکنیم.خب میبینین به هیچ عنوان قابل توجیه نیست که هدفی غیر از تفریح پشت همه ی بازی ها باشه.
در مورد اثرات بازی کردن اونقدر بحث شده که دیگه حالم داره به هم میخوره.والا من خودم زیاد بازی میکنم ولی نه تیک عصبی دارم نه گوشه گیرم و نه کلمات نامربوط میگم به راحتی هم میتونم یکی دوماه بازی نکنم.فقط اگه از حد بگذره و جای چیزای مهم زندگی (مثل کار,خانواده و ...) رو بگیره می تونه خطرناک باشه که این فقط در مورد بازی صدق نمیکنه خب.

vahidgame
23-11-2011, 16:36
توی هر چیزی زیاده روی بشه خب مشخصه تاثیر منفی می ذاره که بازی هم به همین صورته
یعنی دیگه نباید اینجوری باشه که یه نفر هر روز صبح تا شب بازی کنه و دیگه کار خاصی دیگه ای نکنه و تازه به این هم افتخار کنه!
ولی اگه از اون درست استفاده بشه خیلی از این ضرر هایی که گفته میشه رو دیگه نداره
به نظر من هر انسانی توی زندگیش نیاز داره که ساعت هایی از وقتش رو به تفریح و سرگرمی اختصاص بده که خیلی ها برای اون بازی های ویدئویی رو در نظر می گیرن که اتفاقا اگه درست استفاده بشه یکی از بهترین و سالمترین سرگرمی ها ست
بعدشم به غیر از اینکه بازی یه سرگرمیه و وقت آدمو پر می کنه ویژگی های زیاد دیگه ای هم داره
مثلا خیلی ها فیلم زیاد می بینن به خاطر داستان های فوق العاده و تاثیر گذار بعضی فیلم ها که اتفاقا توی بازی ها هم قضیه زیاد وجود داره
یا مثلا یه سری بازی ها فکری و معمایی هستن که می تونن باعث تقویت حافظه و ذهن بشن و حتی باعث تقویت در زمینه درسی هم میشن
یا بعضی ها با یه سری بازی ها زندگی می کنن و یه جوری توی اونا حل میشن و یه احساس رضایت بی نظیر بهشون دست میده که این اتفاقا یه ویژگی مثبت بازی ها ست نه ویژگی منفی! خود من با خیلی بازی ها زندگی کردم و از اون بازی ها توی ذهنم یه خاطره خیلی خوب ثبت شده و مطمئنا تاثیر مثبت روم داشتن...

mjorh
23-11-2011, 16:52
ب نظر من سالمترین سرگرمیه ،به خدا همین ک آدمو از خطرات جامعه دور میکنه خودش خیلیه !

مثلا معتاد شدن ! خداییش گیمرا اصن دمباله همچین چیزایی نمیرن ...

کرکترای محبوب گیما خودشون بهترین الگو هسن ،تاحالا دیدید اتزیو سیگار بکشه ؟:31: پس منم نمیکشم!:31:

I-Tech
23-11-2011, 17:30
خیلی پشیمونم از بازی کردن ....

به خدا هرچی بازی روی سیستمم بود پاک کردم ....... ;)

میخوام برم تو کار برنامه نویسی که حداقل یه سودی برام داشته باشه !

این تیکه رو خوب اومدی::46:

ولی در کل نه این خوبه که اصلا بازی نکنی و نه اینکه خیلی بازی کنی طوری که صبح تا چشت رو باز کردی یاده فلان بازی بیافتی که تا کجاش رو رفتی!

به قول قدیمی ها: اندازه نگه دار که اندازه نکوست!

halflife g
23-11-2011, 18:17
در اینکه اگه هر کاری در حدش انجام بشه مفید و .....حرف درستیه ولی باید به این نکته توجه کرد که بازیهای رایانه ای به خاطر تعامل بالایی که با مخاطب برقرار می کنه و میشه گفت برای مخاطب یه نوع زندگی مجازی جدید می سازه خیلی خیلی بیشتر میتونه مخاطب رو در خودش غرق کنه و راحتتر میتونه وابستش کنه
(شما یه فیلم یا کتاب یا درس رو مثلا 50 ساعت انجام میدین؟؟؟؟خیر....ولی یه بازی نقش آفرینی یا شوتر آنلاین رو شاید ساعتها و ماهها بازی کنین)

+

در کل در این مورد تجربه های شخصی و نگاه به امار و ارقام براحتی نشون میده که متاسفانه بازیهای رایانه ای وابستگی شدیدی رو برای مخاطبش به ارمغان میاره و در موادر نادر هم کار به جاهای باریکش می کشه:31:

+

بازی کردن هم مثه تفریحهای دیگس و به قول وحید باید در اون میزان تفریح روزانه ای که هر فرد داره انجام بشه(مثلا یکی میره روزی 2 ساعت TV می بینه عوضش یکی روزی 2 ساعت بازی می کنه)
و گرنه وابستگی و در نتیجه مضرات زیاد دیگه ای رو به همراه داره که توضیحش در این پست نمی گنجه:31:

.
.
..

vahidgame
23-11-2011, 18:44
اگه میدونستم اینجا همه فقط نظر های موافق بازی های رایانه ای رو میخوان دیگه نمیومدم نظر بدم ولی چون دیدم همه همش در مورد english صحبت میکنن دیدم ممکنه جالب بشه که تاپیک یه کم باز تر بشه که متاسفانه با برخورد شما مواجه شدم -ولی خب متوجه شدم این تاپیک جای اعلام نظر به طور صلح آمیز ! نیست - یه سری حقایق بود که گفتم حالا اگه گفتن کلمات بی معنی رو از توشون حذف کنیم (چون مختص افراد خاص هست) بازم کلی ایراد باقی میمونه
به هر حال یه روزی میشه که حرف منو درک میکنی اگرم درک نکنی پس من تو رو درک خواهم کرد ولی فکر نکنم تاحالا گیمری برای جهانیان الگو ی زندگی باشه ، شاید تو اولین الگو شدی

این مدل بحث کردن به نظرم زیاد جالب نیست
وقتی یه بحثی در یه زمینه خاص پیش میاد خب طبیعیه همه نظرات موافق وجود داره هم نظرات مخالف
قبول دارم شاید لحن بعضی پستا زیاد خوب نبودش ولی این دلیل نمیشه که این بحث خاتمه کنه و مطمئنا اگه قرار باشه کسی به کسی توهین کنه برخورد میشه...

در مورد این قضیه مضرات بازی های کامپیوتری خب مشخصه هر چیزی یه ضررهایی رو هم داره و مثلا در مورد دارو ها هر دارویی که یه سری ویژگی ها داره یه سری عوارض داره که بازی هم به همین صورته ولی اگه درست استفاده بشه یه سری از این مضررات دیگه وجود نداره...
در کل به نظر من توی این مملکتی که ما در اون قرار داریم بهترین و سالمترین سرگرمی و تفریح همین بازیه و یه مقدار مشخصی از اون در روز مشکلی نداره...

بازی کردن هم مثه تفریحهای دیگس و به قول وحید باید در اون میزان تفریح روزانه ای که هر فرد داره انجام بشه(مثلا یکی میره روزی 2 ساعت TV می بینه عوضش یکی روزی 2 ساعت بازی می کنه)
و گرنه وابستگی و در نتیجه مضرات زیاد دیگه ای رو به همراه داره که توضیحش در این پست نمی گنجه
من این 2 ساعت رو که همیشه میگی قبول ندارم یکمی باید بری بالاتر :دی

A.M.D.D.E.V.I.L
23-11-2011, 22:43
از بحث ها لذت بردم و به علت استفاده از سیستم یاهو میل چنین جواب تیزی دادم ، اشکال از من بود ببخشید :10:
خلاصه ، من حدود 2 سال پیش فکر کنم بود که روزانه 8 ساعت mw2 آنلاین میزدم یهو به خودم گفتم که من دارم الان چی کار میکنم؟
یه چیز خیلی جالبی که بعدش انجام دادم این بود که یه دوربین گذاشتم جلوی خودم و بعد بازی کردم و بعد که فیلمو نگاه کردم متوجه خیلی چیز های وحشتناک شدم و حتی آکونت steam هم رو به یکی واگذار کردم که اخیرا بلاکش کردن :18: :31:
خب بنابه دلایل متعدد فرهنگ بازی های رایانه ای تو غرب فرق میکنه ، ولی اینجا بازی های کرک شده به قیمت نازل پیدا میشن و چون هیچ سرگرمی همه گیر دیگه ای وجود نداره افراد بلا چاره میرن دنبال این کار ها و حد اقل برای مدتی میتونن مشکلات جامعه رو فراموش کنن و با خویشتن پنداری کاراکتر بازی کمی لذت ببرن ولی خب بازی ساز های رایانه ای که نمیدونن تو ایران چنین وضعی هست اگرم بدونن اهمیت نمیدن و مخاطبشون غربی ها هستن - و داخل ایران افراد با یه فرهنگ غیر برنامه ریزی شده بازی ها رو انجام میدن - ولی خب من به دوستان پیشنهاد میدم تفریح خودشونو به صرفا به گیم محدود نکنن ( چه اعتیاد آور چه نه ) با دوستان برید شهر بازی - برین شهر و خوش باشین - برین مسابقات - برین انواع کلاس ها ( نه لزوما درسی) - تو جشنواره ها شرکت کنین- به کنسرت ها برین - صبح ها زود پاشین و انرژی رو از طلوع آفتاب بگیرین هوا ی تمیز رو در حد امکان استشمام کنید که باعث بشه به حدی سرحال باشین که همیشه اکتیو باشین و حوصله ی گیم بازی کردن نداشته باشین!!!
همین لحظات خوش هستن که زندگی رو میسازن و در آخر هم همینا میمونن .
با تشکر
A.M.D.D.E.V.I.L ، out

3Dmajid
27-11-2011, 18:22
هدف از بازی یا به عبارتی درست تر ، پلی کردن به غیر از تفریح؟
من هدف اصلیم سرگرمیه، به خاطر سرگرمی میرم سراغ بازیا چون هیچ چیز دیگه ای اندازه بازی کردن بهم حال نمیده :20: و هدفم غیر از سرگرمی تقویت زبان انگلیسیمه، خیلی دوس دارم روزی برسه که حدود 70 80% دیالوگای بازیا رو بفهمم ! توقع ندارم 100% بفهمم :31: البته پیشرفت خوبیم داشتم که همه شو مدیون این بازیا هستم :40::11:

مزایا : تقویت زبان انگلیسی، تقویت تخیل، سرگرمی مفید و خوب و سالم (البته اگه به اندازه باشه)
معایب : عقب موندن از درس ها (اگه بی جنبه باشی:27:)، گیر دادن زیادی اعضای خانواده (انگار جرمه:13:، اگه صبح تا شب بری تو پارکا دختر بازی کنی اینقد بت گیر نمیدن:31:)، از بین بردن تمرکز حافظه :46: (البته وقتی بازی رو تا آخرش رفتی تمرکزت میاد سرجاش :31:)

saeed_2007r
09-12-2011, 11:55
سه کلمه:افزایش راندمان مغزم:31: