PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در صفحه ی بوت و اولیه مادربورد

P2X
20-11-2011, 13:18
سلام.
قبل از هر چیز تشکر بابت مشکلاتی که داشتم و تو این انجمن مشکلاتم را دوستان حل کردند.
هر بار که سیستمو روشن می کنم این پیغام میاد تا F1 نزنم جلو نمیره چه کار کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tajrobenik
20-11-2011, 13:42
تنظیمات بایوس رو ریست کنید ...

asa2000
20-11-2011, 14:46
هارد شما روزهای آخرشو داره سپری میکنه . سریع از اطلاعات مهمتون بک آپ بگیرید و جهت تعویض هارد اقدام کنید .

jafarian
20-11-2011, 14:55
یکدور اول ازهمه بایوس مین آپدیت کنید درمرحله بعد جای کابل هارد روروی مادربورد با کابل خود هارد عوض کنید درمرحله بعدی هم هارد خودتون با برنامه hdd regenerator 2011 که اگر بدسکتور داشته باشه نمایش بده بتونید فیکس کنید که لینکش تو قسمت اول گذاشتم ازبرنامه Active SMART استفاده کنید ببینید که از میزان عمر هاردتون چقدرنمایش میده:20:

لینک دانلود hdd regenerator 2011

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دانلود Active SMART

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

P2X
20-11-2011, 14:56
هارد شما روزهای آخرشو داره سپری میکنه . سریع از اطلاعات مهمتون بک آپ بگیرید و جهت تعویض هارد اقدام کنید .
یعنی چی؟! از کجا متوجه شدین که روزای اخرشه؟اینی که عکسشو بالا گذاشتم هاردش قدیمیه ولی چند تا دیگه از سیستم هامم هستن که هاردشونو تازه خریدم ولی اونا هم پیغام مشابه همینو میدن!!!!

jafarian
20-11-2011, 15:00
یعنی چی؟! از کجا متوجه شدین که روزای اخرشه؟اینی که عکسشو بالا گذاشتم هاردش قدیمیه ولی چند تا دیگه از سیستم هامم هستن که هاردشونو تازه خریدم ولی اونا هم پیغام مشابه همینو میدن!!!!

تو هم عکس نوشته ازهارد خودتون بک آپ تهیه کنید البته فبلش اون روشهایی که گفتم با برنامه هایی که گذاشتم انجام بدین .

P2X
20-11-2011, 16:32
درسته.تازه متوجه منظورش شدم.تو تنظیمات مادربوردم تونستم کاری کنم دیگه F1 نیاد دارم با برنامه hdd regenerator 2011 بدسکتوراشو چک می کنم.با برنامه Active SMART نتونستم کار کنم چیزی حالیم نشد.
1.راستی چقدر این پیام اهمیت داره؟2.مگه قراره بلایی سر هارد بیاد؟3.چجوری بایوس مادربوردو آپدیت کنم؟

jafarian
20-11-2011, 16:38
با اون برنامه اول که اگر هاردتون بدسکتورداشته باشه نمایش میده با اون برنامه دوم هم کارنداره کارکردنش اول نصبش کنید بعدشم کرک تو محیط نصب برنامه کپی کنید اجراش کنید بعدشم اگر وضیعت هاردتون خوب باشه مینویسه Good
البته برنامه دراین زمینه زیاده مثل HDInspector یا Hard Disk Sentinel Professional که من یکیش لینکش گذاشتم تو این پیام نوشته که ازاطلاعات هاردتون یک بک آپ تهیه کنید البته میتونید هارد روی یک سیستم دیگه هم تست کنید ببینید همین پیام میده یا که نه اونکارهایی که گفتم انجام بدین بترتیب .

asa2000
21-11-2011, 01:19
دوست عزیز شما با غیر فعال کردن پیغام خطا از بایوس عملا خودتونو دارین گول میزنید . ار من گفتن خود دانید . از اطلاعاتتون بک آپ برداربد و هاردتونو تعویض کنید .

jafarian
21-11-2011, 01:24
برای آپدیت بایوس چون مین شما asus ازبرنامه asus update استفاده کنید درضمن اول از همه هارد روی یک سیستم دیگه چکاپ کنید اون روشها رو هم بترتیب تست کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

P2X
21-11-2011, 15:51
دوست عزیز شما با غیر فعال کردن پیغام خطا از بایوس عملا خودتونو دارین گول میزنید . ار من گفتن خود دانید . از اطلاعاتتون بک آپ برداربد و هاردتونو تعویض کنید .
اطلاعاتمو بک آپ دارم.واسم اطلاعاتش مهم نبود واسم این مهم بود که اون پیغام هر سری ظاهر نشه.حالا همین الانم بخواد بسوزه مهم نیست.

jafarian
21-11-2011, 17:00
تست هارد خودتون با اون برنامه هایی که گفتم انجام دادین بهمراه بروزرسانی بایوس با اون برنامه ای که معرفی کردم ؟ آخر سرم تست هارد روی سیستم دیگه که ببینیدهمین پیغام ظاهر میشه یا که نه چون الان قیمت هارد بطور نجومی افزایش پیدا کرده بخاطر سیل تایلند هارد 500 الان رسیده به 110 تومن .