PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی جدید:بوت نشدن ویندوز 7 بعد از نصب مجدد xp اما این بار منوی بوت حتی با EasyBCD غیر قابل ترمیم است!

Hektor
19-11-2011, 16:15
دوستان عزیز سلام.حتماً شما هم برخورد کردین که وقتی منوی بوت در اثر نصب سیستم عامل قدیمی یا جدید میپره با دستورات زیر:
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr
bootrec /RebuildBcd
و یا استفاده از EasyBCD میشه منوی بوت رو بازیابی کرد.شخصاً قبلاً حل مشکلاتی از این دست رو با هر دو روش تجربه کردم.
ولی این بار قضیه کلافه ام کرده!

روی یه سیستم اداری تحت کنترلم چنین وضعی درست کرده بودم:
درایو C ویندوز xp بعنوان پشتیبان موارد خاص
درایو D ویندوز xp برای امور روزمره
درایو E ویندوز هفت x64

یک آقای در نبود ما بدلایلی اومده یه ویندوز xp جدید در C نصب کرده و طبعاً پارتیشن رو قبل از نصب ویندوز فرمت کرده.حالا این ویندوز جدیدش بهمراه ویندوز Xp درایو D قابل بوت بودند اما 7 خیر.
خلاصه من EasyBCD رو در هر دوی ویندوزها نصب کردم تا 7 رو هم برگردونم.
Entry ها رو وارد کردم و MBR رو دوباره ساختم ولی نه تنها 7 بوت نشد بلکه منوی بوت پریده و قابل ترمیم نه بشکل اولیه و نه به شکل جدیدش نیست و در هر بار فقط یکی از xp ها قابل بوته! البته از داخل EasyBCD میشه فقط تعیین کرد کدوم xp بوت شه ولی ترمیم منوی بوت حتی برای xp ها هم میسر نیست.boot.ini رو چک کردم هر دو تا xp رو در منو داره ولی منوی بوتی در کار نیست.حتی boot.ini رو زدم کاملاً خالی کردم اما بازم فقط یک xp بوت میشه!

فعلاً چون هیچ روش دیگه ای به ذهنم نرسید دارم یک 7 دیگه در یک پارتیشن دیگه میریزم بلکه از راه اون بشه اون سه تا ویندوز قبلی رو راه اندازی کرد و اگه مشکل حل شد این 7 که دارم نصب میکنم رو پاک خواهم کرد.
راه حل دیگه ای دارین شما یا مورد مشابهی دیده بودین؟

jafarian
19-11-2011, 16:56
شما dvd ویندوز 7 بزارین ویندوز ازطریق dvd یک repair کنید ببینید منوی بوت درست میشه ازبرنامه های جانبی DualBootPRO 1.1 با BOOTICE استفاده کنید ببینید منوی بوت سیستم برمیگرده:20:

لینک دانلود DualBootPRO

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود BOOTICE

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hektor
19-11-2011, 18:04
repair رو همون اول رفتم بیفایده بود.تقریباً هر روش دم دستی که اینجور وقتها بلدیم رفتم.
یک ویندوز هفت دیگه توی یه درایو دیگه ریختم و اینجوری منوی بوت ویندوز هفت سابق رو درست کردم و با EasyBCD منو رو اصلاح کردم..مشکل بعدی ساختن منوی بوت دو تا xp بود که قدری اذیتم کرد که اونم از راه Automatic detect در EasyBCD حل شد.