PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین تنظیمات برای روشن ماندن طولانی مدت سیستم

techno_magical
19-11-2011, 12:24
سلام دوستان.جدیدا رو آوردم به دانلود های سنگین و طولانی مدت.می خواستم ازتون بپرسم روشن موندن مداوم تا چند ساعت مشکلی نداره؟اصلا مشکل داره یا نه؟چه تنظیماتی برای پایین آوردن برق مصرفی انجام بدم؟چه تنظیماتی برای بالا بردن عمر سیستم انجام بدم؟مانیتور رو که خاموش می کنم اون هیچی.در ضمن،ویندوز سون استفاده می کنم.
پیشاپیش نون از راهنماییتون.

nabi.com
05-01-2012, 15:51
سلام
تنظیمات بخصوصی نداره اگه توی فصل گرما بود باید کار هایی می کردی که سیستم شما دماش بیاد پایین اما توی این فصل مشکلی نداره مگه اینکه کیس رو به بخاری بچسبونی:31: اما برای خود سیستم اگه باهاش کار نمی کنی و فقط توی دانلود هست از اسکرین سیور مانیتور رو روی حالت 20 دقیقه بذار که بعد 20 دقیقه روی حالت استراحت بره اشتباه نکنی اینجوری پیدا کن
Dispiay Properties/ScreenSaver/power توی این جا میتونی مشخص کنی رایانه ات چه حالتی داشته باشه
اگه مشکلی داشته pm بده:3:

samijazini
05-01-2012, 18:53
بهتره که رو سیستمت فن نصب کنی تا داخل کیس رو خنک کنند...

ahmadreza.rstm
03-02-2012, 10:07
روشن بودن كامپيوتر به مدت طولاني مشكلي نداره دوست من، تنها مشكلي كه داره اينه كه هزينه برق واست مياد واسه صرفه جويي در مصرف برق هم مي توني قطعات جديد تهيه كني كه مصرف برق كمتري دارند

abbasalifix
08-03-2012, 20:24
از همه این قضایا که بگذریم سعی کن امنیتت یه جوری درست باشه کسی راحت نتونه بیاد توسیستمت خیلی از آدم های سود جو از همین وقت هایی که معمولا گاف میدیم آی دی مون بازه و جواب نمیدیم یا..... به سیستم نفوز میکنن
برای تنظیمات سیستم هم بزارش روی پاورسیوینگ power saving که مصرفت بیاد پایین
تو تنضیمات اسکرین سیور هم برو و خاموش شدن سیستم یا استند بای شدن یا هایبرنت شدن رو غیرفعال کن

raminzargar
22-02-2016, 13:53
دوستان من سیستم نهصد تومنی خودم رو تقریبا نزدیک سه ماه روزی بیست ساعت روشن میذاشتم...فقط چهارساعت خاموش بود در طول روز...بعد از سه ماه سیستم بالا نیومد....بردم تعمیرات گفتن پاورش ضعیف شده...عوض کردم با صدتومن هزینه...دوباره به همون شیوه ادامه دادم ...بعد از
چهار ماه اینبار مادربرد خراب شد....که
چهارصدتومن هزینه رو دستم گذاشت....هر چیزی زیاد استفاده بشه به مرور خراب میشه

masoud_iq
22-02-2016, 14:17
دوست عزیز شما چرا یه مینی کامپیوتر مثل رسپری پای نمیخری که هم ارزان قیمت هست و هم استهلاک بسیار پایینی داره و قطعه مکانیکی نداره
ویندوز هم داره و کابل لن و یو اس بی هم میخوره ، مینی کامپیوترهای زیادی در بازار هست میتونید انتخاب کنید
اگر هم با وای فای دانلود دارید یه تبلت گارانتی دار ارزان قیمت بخرید ( البته اگر اندرویدی باشه به خاطر فایل سیستم حجم تک فایل بیش از ۴ گیگ نمیتونه باشه).

senator2011
22-02-2016, 15:36
دوستان من سیستم نهصد تومنی خودم رو تقریبا نزدیک سه ماه روزی بیست ساعت روشن میذاشتم...فقط چهارساعت خاموش بود در طول روز...بعد از سه ماه سیستم بالا نیومد....بردم تعمیرات گفتن پاورش ضعیف شده...عوض کردم با صدتومن هزینه...دوباره به همون شیوه ادامه دادم ...بعد از
چهار ماه اینبار مادربرد خراب شد....که
چهارصدتومن هزینه رو دستم گذاشت....هر چیزی زیاد استفاده بشه به مرور خراب میشه

جو نده
من 6 ساله کامپیوتر روزی 16 ساعت کمه کم روشنه حالا یا کار دارم یا شبا دانلود میزارم
اگه شما برق منطقه تون خوب باشه نوسان نداشته باشه جای سیستمتون خنک باشه گرد گیری دو ماه یه بار داشته باشین بلد باشین سیستم رو از لحاظ نرم افزاری به روز و تمیز و سبک نگه دارین و و و و و خیلی رفتار های ضرر رسان به سیستم رو که ما ایرانیا معمولا خیلی انجام میدیم روی کامپیوتر رو انجام ندیم سیستم شما کمه کم 10 سالی باید کار کنه حالا من تا حالا 6 سالی بدون مشکل کار کردم

Deadmau5
02-08-2016, 20:38
اگه سیستمت زیاد قدیمی نیست،روشن موندن به مدت 72 ساعت بهتر تر از اینه که هر 1 ساعت یه بار روشن خاموش بشه
چون وقتی کامپیوتر رو روشن خاموش میکنی هی دماش بالا پایین میشه و برای کامپیوتر مضره
ما یه بار میخواستیم بریم مسافرت گذاشتم دانلود شه
5 روز تو مسافرت بودیم
کامپیوترم تو خونه دانلود میکرد:n02:
مخصوصا اگه از pc استفاده میکنی روشن بودن مشکلی ایجاد نمیکنه
اگه شبا فقط میزای دانلود شه و هیچ کار دیگه انجام نمیده مشکلی نیست
فقط چک کن فن هات مشکلی نداشته باشن
72 ساعت روشن بزار
12 ساعت بزار خاموش باشه
بعد دوباره روشن کن و....
مشکلی پیش نمیاد

GHAGHALEELEE
02-08-2016, 22:24
من کامپیوترم اصلا خاموشی نداره.تمام 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در حال دانلود و ضبط برنامه از ما-*هواره هست.فقط هر تقریبا 20 روز یکبار سیستم رو ریست میکنم.تا الان نزدیک 5 سال هست پاورم هم خراب نشده.
البته یک سیستم داشتم که خیلی خیلی قدیمی بود مادربردش هم مشکل داشت اون مادربرد پارسال خراب شد.
شما حتما باید محافظ برق استفاده کنید.

بابک3
25-09-2017, 13:37
ایول بنده ام 10سال میشه همین روش روانجام دادم خداروشکر هیچ مشکلی برای کامپیوترایجادنشده البته گردگری نبایدفراموش بشه ;-)

hamid3369
25-09-2017, 14:54
چند تا فن خوب توش نصب کن