PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با7

soroush20
16-11-2011, 20:35
سلام من حدود 2 ماهه که یه لپ تاپ ایسر5755باگرافیک 2گیگ خریدم به دیروز به سرم زد که یه بار ویندوز نصب کنم این کارو کردم.درایوcرو هم به عنوان درایو ویندوز انتخاب کردم.

اما اطلاعات ویندوز قبلیم روی درایو Cموند و یه درایو دیگه ای که من نمیدونم حجم اون درایو رو از کجا آوورد!!خود به خود بوجود آوورد که اول اسم این درایوRESERVED........هست.

من هاردم رو کاملا پارتیشن بندی کرده بودم.

اما نمیدونم این درایو بعد از نصب ویندوز از کجا اومد.:13:
جالبه که نشون میده که درایو پره اما داخل درایو چیزی نیست.

ضمنا دارایو رو فرمت نمیکنه.

تعداد ویندوز نصب شده هم 1 عدد هست.اما نمیدونم که چرا اطلاعات ویندوز قبلیم رو نگه داشته.
من میخوام این درایو اضافه رو از بین ببرم و یه وینروز درست وحسابی رو لپ تاپم داشته باشم

لطفا برای رفع مشکل راهنماییم کنید.:10:

پیشاپیش از رانمایی شما عزیزان کمال تشکر رو دارم:11::40:

A M ! N
16-11-2011, 23:41
سلام من حدود 2 ماهه که یه لپ تاپ ایسر5755باگرافیک 2گیگ خریدم به دیروز به سرم زد که یه بار ویندوز نصب کنم این کارو کردم.درایوcرو هم به عنوان درایو ویندوز انتخاب کردم.

اما اطلاعات ویندوز قبلیم روی درایو Cموند و یه درایو دیگه ای که من نمیدونم حجم اون درایو رو از کجا آوورد!!خود به خود بوجود آوورد که اول اسم این درایوRESERVED........هست.

تعداد ویندوز نصب شده هم 1 عدد هست.اما نمیدونم که چرا اطلاعات ویندوز قبلیم رو نگه داشته.
من میخوام این درایو اضافه رو از بین ببرم و یه وینروز درست وحسابی رو لپ تاپم داشته باشم

سلام
حجم اون درایو اضافه باید حدوده 100مگ باشه درسته؟
مربوط به bitlocker encryption هست ولی نمیدونم چرا برای شما مخفی نیست
ورژنهای ultimate , professional این رو دارن ولی باید مخفی باشه

برین داخل disk managemet و ازونجا change drive letter رو روی همین درایو بزنین و delete the drive letter رو بزنین براش و ریستارت کنین

May you do well:40:

soroush20
17-11-2011, 13:10
ممنون.
در مورد این سوالمم میتونید کمک کنید

قبلا یه برنامه ای رو لپ تاپم نصب بود مثلا وقتی میخواستم وای فای رو روشن کنم دکمه FNرو میگرفتم وبعد دکمه وای فای رو میزدم.بعدش یه صفحه کوچولو خیلی قشنگ برای باز میشد که کلید ON و off رو برای بلوتوث و وای فای داشت.

اما با نصب ویندوز اونم پاک شد. این برنامه مخصوص اون کلید هایی هست که با FNکار میکنن.

اما بنده اسم اون برنامه رو نمیدونم.
اگه میشه دوستانی که لینکی از این برنامه دارن یا اینکه میدونن اسم این برنامه چیه بهم بگن تا من دانلودش کنم

ممنون.

A M ! N
17-11-2011, 14:20
ممنون.

قبلا یه برنامه ای رو لپ تاپم نصب بود مثلا وقتی میخواستم وای فای رو روشن کنم دکمه FNرو میگرفتم وبعد دکمه وای فای رو میزدم.بعدش یه صفحه کوچولو خیلی قشنگ برای باز میشد که کلید ON و off رو برای بلوتوث و وای فای داشت.

اما با نصب ویندوز اونم پاک شد. این برنامه مخصوص اون کلید هایی هست که با FNکار میکنن.

اگه میشه دوستانی که لینکی از این برنامه دارن یا اینکه میدونن اسم این برنامه چیه بهم بگن تا من دانلودش کنم

ممنون.
خواهش میکنم دوست من
به نظرم یک درایور باشه که داخل DVD های لپ تاپتون موجود هست
باید نصبش کنین

soroush20
17-11-2011, 23:07
من تمام برنامه های توی دی ویدی رو نصب کردم اما درست نشد.
این موضوع اهمیت زیادی نداره.

شرمنده.3تا سوال دیگه.

1. من الان تم ویندوزم رو عوض میکنم.همه ی مشخصات تم درست تنظیم میشه اما رنگ پنجره های ویندوز همون طوری مثل قبل میمونه در صورتی که رنگ پنجره ویندوز در تمی که بنده تنظیم کردم برنگ دیگه ای هست

2. تو ویندوز قبلی وقتی من دکمه پنجره رو میگرفتم تب رو میزدم تمام پنجره هایی که باز بودن به صورت 3 بعدی در میومدن.اما الان اینطور نیست.

3. وقتی که ویندوز نصب میشه طبیعتا یکسری سخت افزارها ناشناخته میمونن و اونا باید توسط نرم افزارشون شناخته بشن.
من وقتی ویندوز رو نصب کردم چند تااز سخت افزارها مثل بلو توث و ... رو با دی وی دی همراه نصب کردم اما 2تا آیکون توی قسمتدیوایس منیجر،به اسم بیس سیستم دیوایس هست که هر نرم افزاری که توی دیویدی بود نصب کردم اما علامت سوال زردرنگ از این دوتا برداشته نشدوشناخته نشده باقی مونده اند.

ممنون از اینکه میتونم از تجربتون کمک بگیرم.

A M ! N
17-11-2011, 23:15
من تمام برنامه های توی دی ویدی رو نصب کردم اما درست نشد.
این موضوع اهمیت زیادی نداره.

شرمنده.3تا سوال دیگه.

1. من الان تم ویندوزم رو عوض میکنم.همه ی مشخصات تم درست تنظیم میشه اما رنگ پنجره های ویندوز همون طوری مثل قبل میمونه در صورتی که رنگ پنجره ویندوز در تمی که بنده تنظیم کردم برنگ دیگه ای هست

2. تو ویندوز قبلی وقتی من دکمه پنجره رو میگرفتم تب رو میزدم تمام پنجره هایی که باز بودن به صورت 3 بعدی در میومدن.اما الان اینطور نیست.

3. وقتی که ویندوز نصب میشه طبیعتا یکسری سخت افزارها ناشناخته میمونن و اونا باید توسط نرم افزارشون شناخته بشن.
من وقتی ویندوز رو نصب کردم چند تااز سخت افزارها مثل بلو توث و ... رو با دی وی دی همراه نصب کردم اما 2تا آیکون توی قسمتدیوایس منیجر،به اسم بیس سیستم دیوایس هست که هر نرم افزاری که توی دیویدی بود نصب کردم اما علامت سوال زردرنگ از این دوتا برداشته نشدوشناخته نشده باقی مونده اند.

ممنون از اینکه میتونم از تجربتون کمک بگیرم.
خواهش میکنم رفیق باعث افتخاره
خوب الان من یک چیزی رو دیگه حتم پیدا کردم دربارش
این که شما کلا هیچ درایوری درست حسابی روی لپ تاپتون نصب نشده
اون دوتا مشکل دیگه هم که گفتین مربوط به نصب نبودن گرافیک هستش
الان windows 7 داره از درایورای خودش استفاده میکنه، که اینطوری هیچ امکان تغییر گرافیکی نیست تا وقتی که درایور اصلی رو نصب کنین ،
ضمنا به بیت هم دقت کنین که سیستم عامل اگه مثلا 64 بیتی هست درایور 64 بیتی هم باید نصب کنین

نصب درایور یک سری لپ تاپ ها گاهی خیلی گیج کننده هست، یک سری مدلهای DELL
بهتره بدین یکی براتون نصب کنه که قبلا این کار رو زیاد انجام داده باشه

jafarian
17-11-2011, 23:48
ممنون.

ممنون.

سئوالتون دررابطه با اون برنامه تو بخش پایین میتونید مطرح کنید زودتر به جواب میرسین:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

soroush20
18-11-2011, 19:56
خواهش میکنم رفیق باعث افتخاره
خوب الان من یک چیزی رو دیگه حتم پیدا کردم دربارش
این که شما کلا هیچ درایوری درست حسابی روی لپ تاپتون نصب نشده
اون دوتا مشکل دیگه هم که گفتین مربوط به نصب نبودن گرافیک هستش
الان windows 7 داره از درایورای خودش استفاده میکنه، که اینطوری هیچ امکان تغییر گرافیکی نیست تا وقتی که درایور اصلی رو نصب کنین ،
ضمنا به بیت هم دقت کنین که سیستم عامل اگه مثلا 64 بیتی هست درایور 64 بیتی هم باید نصب کنین

نصب درایور یک سری لپ تاپ ها گاهی خیلی گیج کننده هست، یک سری مدلهای DELL
بهتره بدین یکی براتون نصب کنه که قبلا این کار رو زیاد انجام داده باشه

سلام.درسته.

حرف های شما کاملا درست بود.بنده چندتای از نرم افزارهای اصلی رو نصب نکرده بودم.الان کاملا مشکلاتم حل شد.

ممنون از اینکه راهنماییم کردین

soroush20
18-11-2011, 23:06
فقط یه چیزی خواستم بدونم.

من میخوام آیکن های روی دسکتاپم از اینی که هست کوچیک تر بشه.ازطریق ویندوز اندازه اش رو کوچیک کردم اما بازم ناراضیم.

خواستم ببینم میشه کوچکترشون کرد؟

ممنون:11:

A M ! N
18-11-2011, 23:14

من میخوام آیکن های روی دسکتاپم از اینی که هست کوچیک تر بشه.ازطریق ویندوز اندازه اش رو کوچیک کردم اما بازم ناراضیم.

اونم Seven راه خوبی براش نداده ولی من یکی رو بلدم که باید اول همه ی برنامه ها رو ببندی و یکبار در دسکتاپ refresh بزنی تا تمرکز بیاد روی دسکتاپ و بعد کلید Ctrl رو پایین نگه داری و غلطکی ماوس رو می چرخونی اینجوری تغییر اندازه میدین
اگه کار کرد یا نکرد بهم خبر بده.

Take Care:40:

soroush20
19-11-2011, 21:01
سلامی دوباره ودرود فراوان

آقا 1دونه گزینه تشکر برای راهنمایی های شما کمه والا.

ممنون.این کاری رو که فرمودین انجام دادم ودرست شد.

واقعا ممنونم.

jafarian
19-11-2011, 23:35

تو سایت پایینم سه تا روش آمورش داده یکی ازطریق پنجره Color And Appearance یکی ازطریق رجیستری یکی هم همینی که اشاره شد :20:

ali007boy
19-11-2011, 23:52
تو سایت پایینم سه تا روش آمورش داده یکی ازطریق پنجره Color And Appearance یکی ازطریق رجیستری یکی هم همینی که اشاره شد :20:

سلام دوستان
کوچک کردن ایکون هایی دسک تاپ که با گرفتن کنترل و جابه جا کردن رول موس به راحتی انجام میشه!!!
خلیلی راحت و سریع!!
موفق باشید.

A M ! N
20-11-2011, 00:04
سلام دوستان
کوچک کردن ایکون هایی دسک تاپ که با گرفتن کنترل و جابه جا کردن رول موس به راحتی انجام میشه!!!
خلیلی راحت و سریع!!
موفق باشید.
کاملا درسته دوست من !
ولی قبلش یک نگاه به پایین مینداختین بد نبود پست 10

soroush20
21-11-2011, 22:45
سلام.

درود بر شما عزیزان:11:

من دوباره با سوال آمدم.

بچه کنجکاویم نه؟؟

2تاسوال

1. من روی لپ تاپم ویندوز64بیتی نصب کنم یا32 بیتی؟

کدوم کارایی بالاتر بهم میده؟

2. من یه برنامه ای برای 7 از همین فروم گیر آووردم که 32 بیتی هست اما ویندوز بنده در حال حاضر 64بیتی هست واجازه نصب اونو بهم نمیده.

راهی هست که ما بتونیم نصبش کنیم؟؟

باسپاس فراوان:40:

A M ! N
22-11-2011, 00:35
من روی لپ تاپم ویندوز64بیتی نصب کنم یا32 بیتی؟

سلام
لپتاپ چی هست ، مشخصات سیستمی شو بگین، اما بگم که اگه پردازنده ی 64 بیتی دارین بهتره همون 64 بیتی نصب کنین، ولی اول مشخصات سیستم رو بگین تا ببینیم که جواب میده یا نه

کدوم کارایی بالاتر بهم میده؟

مشخصا نوع 64 بیتی به نوعی بهتر هستش
برنامه هایی که برای استفاده 64 بیتی نوشته شدن با سرعت بالاتری نسبت به 32 بیتی ها اجرا میشن
چونکه 64بتی میتونه مقدار بیشتری از رم رو آدرس دهی کنه و سرعتش برای افزایش سرعت video encoding and decoding و یا مثلا CAD بیشتر هستش
و یک پردازنده 64 بیتی میتونه از 4 گیگ تا 16 اگزا بایت رو support کنه

2. من یه برنامه ای برای 7 از همین فروم گیر آووردم که 32 بیتی هست اما ویندوز بنده در حال حاضر 64بیتی هست واجازه نصب اونو بهم نمیده.
راهی هست که ما بتونیم نصبش کنیم؟؟

برنامه تون چی هست ؟

soroush20
22-11-2011, 21:05
ایسر 5755با گرافیک 2 و رم 4 سی پی یو COR i5

این برنامه به شما اجازه میده که بجای صفحه استارت آپتون یه عکسی رو بزارین.این دوستمون که همراه شما به بنده رو راهنمایی میکنه(آقای جعفریان) تاپیکش رو زده.برنامه رو که باز میکنم میگه این برنامه برای وینروز 32 بیتی هست.
لینکش هم این هست:(پست شماره 37)

1مشکل دیگه ای هم داشتم.بنده موقع نصب ویندوز زبان اول برای نوشتن رو فارسی انتخاب کردم.اما حالا پشیمونم ونمیدونم چیکار کنم تا زبان اول برای نوشتن انگلیسی بشه.

ممنون میشم در این مورد هم بنده رو راهنمایی کنید.

ممنون که بنده رو راهنمایی میکنید:40:

A M ! N
22-11-2011, 22:25
ایسر 5755با گرافیک 2 و رم 4 سی پی یو COR i5

این برنامه به شما اجازه میده که بجای صفحه استارت آپتون یه عکسی رو بزارین.این دوستمون که همراه شما به بنده رو راهنمایی میکنه(آقای جعفریان) تاپیکش رو زده.برنامه رو که باز میکنم میگه این برنامه برای وینروز 32 بیتی هست.
لینکش هم این هست:(پست شماره 37)

1مشکل دیگه ای هم داشتم.بنده موقع نصب ویندوز زبان اول برای نوشتن رو فارسی انتخاب کردم.اما حالا پشیمونم ونمیدونم چیکار کنم تا زبان اول برای نوشتن انگلیسی بشه.

ممنون میشم در این مورد هم بنده رو راهنمایی کنید.

ممنون که بنده رو راهنمایی میکنید:40:
درود

منظورتون از صفحه ی startup متوجه نمیشم کجارو میگین دقیقا:
اونجا که ویندوز داره بوت میشه ( Windows Boot ) یا اونجا که میخوای پسورد بدی ( Log on )
بگو تا یک برنامه ی مناسب بهتون معرفی کنم

راجع به زبان هم باید اول زبان فارسی رو حذف کنین( از بخش regional and language ) اگه میخواین توی لیست اولین زبان انگلیسی باشه و بعد دوباره فارسی رو نصب کنین که به طور خودکار باید بیاد پایین و کل گزینه هارو بزار روی English مشکلت باید حل بشه

soroush20
23-11-2011, 14:07
سلام
ممنون.

اين برنامه براي قسمت ( Log on )هست.

A M ! N
23-11-2011, 14:28
سلام
ممنون.

اين برنامه براي قسمت ( Log on )هست.
درود

این هم برنامه ی Tune up utility 64 bit هست که این کار رو به سادگی انجام میده براتون
که فقط یکی از کوچکترین امکانات این برنامه هست ، درحالی که این برنامه خیلی امکانات وسیعی داره ، و درحال حاضر اسم بهترین Tweaker رو به خودش تخصیص داده ، یعنی برای بهینه سازی سرعت و مشکلات سیستمی بزرگترین مرجع هستش

jafarian
23-11-2011, 15:39
اگر رم سیستم 4 که همون 32 بیتی رو نصب کنید چون امتیازی که میگیرین با رم 4 تو 32 بیتی بیشتره تا 64 بیتی منم خودم 32 بیتی دارم اون برنامه ای هم که معرفی کردم کارش اینه که یک فیلم یا یک فلش انتخاب میکنید بصورت متحرک پشت صفحه دسکتاپ شما حرکت میکنه شما هم میتونید حین کارهرکاری که میخواین انجام بدین فقط سخت افزار بالایی باید داشته باشین که یکی شما راحت قبول میکنه پیشنهاد میکنم همون 32 بیتی رو نصب کنید.

neon1
23-11-2011, 20:41
نرم افزاری که گفتید برای کلید fn بود رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید ،وقتی وارد لینک شدید از سربرگ ها قسمت applications رو انتخاب کنید و نرم افزار lunch manager application رو دانلود و از خاومش و روشن کردن وایرلس،بلوتوث،کم کردن صدا و.... لذت ببرید.
support.acer.com/product/default.aspx?modelId=3827

soroush20
24-11-2011, 19:00
راجع به زبان هم باید اول زبان فارسی رو حذف کنین( از بخش regional and language ) اگه میخواین توی لیست اولین زبان انگلیسی باشه و بعد دوباره فارسی رو نصب کنین که به طور خودکار باید بیاد پایین و کل گزینه هارو بزار روی English مشکلت باید حل بشه

سلام مشکل حل نشد

راه دیگه ای هست؟

A M ! N
24-11-2011, 22:47
میخوام بدونم کامپیوترت باز هم میتونه مقاومت کنه یا نه ؟؟؟!

طبق اسکرین شات که گزاشتم عمل کنین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2))
روی این بزار

3))
روی این باشه چون ما که آمریکا زندگی میکنیم!!

4))

اول این کلید

5))

طبق مراحل عمل کن دقیقا
تنظیم شماره ی 1 مربوط به مشکل شما هست که حتما انجام بشه و بقیه هم همینطور

اینجا زبان فارسی رو انتخاب و حذف میکنین

6))
اینجا پاک شده و دوباره میخوایم نصبش کنیم

7))

طبق عکس فارسی رو پیدا کن ار لیست:

8))

فارسی که دوباره نصب شده انتخاب و با دکمه ی مرحله 2 به اولویت 2وم هدایت کنین

9))

حالا سر جای اصلی خودشون هستن

10))

همین پنجره رو دوباره باز کن و به تب آخری برو و تنظیمات اینجا باز انجام بده

OK کن و بیا بیرون!

به قول ما انگلیش Man ها :

U made it
همین تنظیمات بود و تمام باید درست بشه اگر با تنظیمات پیش رفته باشی

soroush20
25-11-2011, 15:05
سلام.

درود و صد درود.

خيلي خيلي ممنون.
مشكل با زبان ويندوز حل شد.بعضي مراحل رو دفعه قبل انجام دادم.بعضي ديگه رو الان تكميل كردم و درست شد.

اما

اون برنامه استارت آپ كه برام زحمتشو كشيدين:
1. آيكون بعضي از برنامه هامو مثل cor temp و firefox رو تبديل كرده به شكلي كه انگار ويندوز اين فايل رو نميشناسه.
براي شما هم همين اتفاق افتاده؟
چه طور ميشه اونا رو به حالت عادي برگردوند؟

2. اين برنامه ي خيلي عاليه .فقط يه مسئله اي هست.اونم اينه كه اين برنامهtrialهست.
كرك اين برنامه رو از كجا ميشه گير آوورد؟

باسپاس فراوان

jafarian
25-11-2011, 15:07
ازبرنامه پست پایین استفاده کنید به احتمال زیاد رفع مشکل بشه.

jafarian
25-11-2011, 15:26
اگر مشکلتون با اون برنامه برطرف نشد فروم پایینم ببینید درمورد مشکل شما یک راه حل با استفاده از یک فایل bat گذاشته که باید دانلودش کنید اجراش کنید.

A M ! N
25-11-2011, 18:55
اون برنامه استارت آپ كه برام زحمتشو كشيدين:
1. آيكون بعضي از برنامه هامو مثل cor temp و firefox رو تبديل كرده به شكلي كه انگار ويندوز اين فايل رو نميشناسه.
براي شما هم همين اتفاق افتاده؟
چه طور ميشه اونا رو به حالت عادي برگردوند؟

سلام سروش جان
نه فقط یکبار که اون روهم درست کردم، پشت آیکون عکس فایرفاکس هست روش آیکون یک فایل ناشناس درسته؟؟

2. اين برنامه ي خيلي عاليه .فقط يه مسئله اي هست.اونم اينه كه اين برنامهtrialهست.
كرك اين برنامه رو از كجا ميشه گير آوورد؟

اینم هم از کرک :

پسورد : tebyan

دیگه ردیفه
این برنامه رو همیشه روی سیستم داشته باش، خیلی بدرد میخوره و کاملا هوشمنده

soroush20
25-11-2011, 20:45
سلامی دوباره به دوستان عزیز

سلام سروش جان
نه فقط یکبار که اون روهم درست کردم، پشت آیکون عکس فایرفاکس هست روش آیکون یک فایل ناشناس درسته؟؟

بله دقیقا درسته.

اما وقتی من میخوام آیکون رو از طریق پروپرتیس برگردونم به حالت اولیه یه آلارمی میده که ویندوز فلان فایل رو پیدا نمیکنه!

بابت کی جن ممنون.واقعا برنامه خوبیه.خیلی از این برنامه خوشم اومده.

مشل آیکون با 2تا لینکی که دوست خوبمون آقای جعفریان زحمت کشیدن حل نشد.

از زحمتهای شما دو دوست عزیز کهکمکم کردین تا سیستمم از اون وضعی که داشت بیرون بیاد

A M ! N
25-11-2011, 21:06
سلامی دوباره به دوستان عزیز

بله دقیقا درسته.

اما وقتی من میخوام آیکون رو از طریق پروپرتیس برگردونم به حالت اولیه یه آلارمی میده که ویندوز فلان فایل رو پیدا نمیکنه!

بابت کی جن ممنون.واقعا برنامه خوبیه.خیلی از این برنامه خوشم اومده.

مشل آیکون با 2تا لینکی که دوست خوبمون آقای جعفریان زحمت کشیدن حل نشد.

از زحمتهای شما دو دوست عزیز کهکمکم کردین تا سیستمم از اون وضعی که داشت بیرون بیاد
خوبه سروش جان
راجع به این مشکل هم باید چندبار این رو امتحان کنی درست میشه
از همین برنامه ی Tune up ، بازش کن و در ردیف اول از سمت راست گزینه ی All function رو بزن و Change windows appearance رو بزن و بعد پنجره که باز شد در ردیف سمت راست از بین گزینه ها اول appearance of icons رو بزن و بعد Restore default بزن و درصورت نیاز log off کن
یکی دیگه هم باید از همین ردیف دوباره بخش Repair رو بزنی و گزینه ی دوم Repair Icon cache رو بزن و Log off رو تایید کن تا بشه، بعد دوباره بیا گزینه ی اولش که Reload Icons باشه رو بزن و باز ریستارت کن

راهش همینه اگه با یکبار نشد چندبار انجام بده باید درست بشه

jafarian
25-11-2011, 22:58
اگر با روش امین جان مشکلتون برطرف نشد سایتهای پایین جفتشون درمورد مشکل شما صحبت کردن که از طریق اجرای تسک منیجر بعدش اجرای فرمان cmd ازقسمت new task گفتن برین تا رفع مشکل بشه مشکلی بود بگین راهنمایی کنم فرمانی رو هم که داخل پنجره cmd رو باید تایپ کنید مشخص کرده تو سایت اول یک فرمان تو سایت دوم 4 تا فرمان .

Erfan.B
25-11-2011, 23:22

با اجازه ی جعفریان عزیز و امین گل ( شما دو تا نباشین واقعاً این فاروم سوت و کوره ، یه تنه همه رو جواب دادین واقعاً به قول دوستمون فقط نمی شه به دکمه ی تشکر اکتفا کرد.دستتون درد نکنه.)
دوست عزیز ، این درایو رزرو شده ای که گفتی تو همه ی لپ تاپ ها وجود داره ، برای لپ تاپ هایی که ویندوز ندارن برای برنامه های utility که شامل تست دستگاه هنگام بوت می شه کاربرد داره این درایو. مشکل خاصی نیست و حجم کمی هم داره و شما می تونی پارتیشن هات رو بعد از اون ایجاد کنی و ویندوز رو نصب کنی.

soroush20
26-11-2011, 18:40
بازم ممنون ودوباره سلام.

مشكل حل شد.

1 خواهشي كه داشتم اينه كه يه لينك فارسي بهم بدين كه كارايي اين نرم افزار رو بهم بگه.
من فعلا از قابليت تغيير صفحه لوگ آن ودفرگمنتش استفاده كردم وچيز ديگه اي در مود اين نرم افزار نميدونم

يك دنيا ممنون:40:

A M ! N
26-11-2011, 21:57
بازم ممنون ودوباره سلام.

مشكل حل شد.

1 خواهشي كه داشتم اينه كه يه لينك فارسي بهم بدين كه كارايي اين نرم افزار رو بهم بگه.
من فعلا از قابليت تغيير صفحه لوگ آن ودفرگمنتش استفاده كردم وچيز ديگه اي در مود اين نرم افزار نميدونم

يك دنيا ممنون:40:
سلام سروش جان
خوب خدا رو شکر.. درباره ی tune up utility دیگه ؟
به نظرم هیچ جا توضیح نداده همه جزئیاتشو آخه وسیعه
ولی من قرار بود خودم یک آموزش دربارش بزارم که فعلا وقت نکردم و یکم بد قولی کردم فعلا!

مطمئن باش که خیلی قابلیتهاش بالاس و همیشه به پیغامهایی که اون پایین میده توجه داشته باش که همیشه مهم هست

اگه شد همش رو توضیح میدم، ولی فعلا شما هر سوالی خواستی دربارش بپرس ، باعث افتخار من هست جواب بدم

soroush20
30-11-2011, 14:59
سلامي دوباره ودرود فراوان.

خواستم ببينم اين برنامه اي كه باهاش صفحه استارت آپ روعوض ميكرديم نسخه 32 بيتي داره؟

اگه داره ممنون ميشم لينكش رو براي دانلود بهم بدين.

اگه كركش فرق ميكنه لطفا لينك كركش رو هم بدين.ممنون
:11:

با سپاس فراوان:40:

jafarian
30-11-2011, 15:07
سلامي دوباره ودرود فراوان.

خواستم ببينم اين برنامه اي كه باهاش صفحه استارت آپ روعوض ميكرديم نسخه 32 بيتي داره؟

اگه داره ممنون ميشم لينكش رو براي دانلود بهم بدين.

اگه كركش فرق ميكنه لطفا لينك كركش رو هم بدين.ممنون
:11:

با سپاس فراوان:40:

منظورتون برنامه پست پایین هست.

soroush20
30-11-2011, 17:32
سلام نه منظورم Tune up utilityاين برنامه هست كه دوست عزيزمون زحمتش رو كشيدند.

منتها32 بيتيشو ميخواستم براي سيستم خونگيم.

سپاس:11:

jafarian
30-11-2011, 23:11
tune up utility ورژن 32 بیتی 64 بیتیش با هم هست همون ورژنی رو که دارین روی سیستم 32 بیتی خودتون میتونید نصب کنید.

soroush20
02-12-2011, 08:20
سلام.

درود

ممنونم

من فكر ميكردم چون توي لينكش نوشتهx64حتما64 بيتي هست.

1سوال(1مشكل):

براي سيستم خونگي قبلا ويندوز معمولي نصب بود اما الان 7 نصب كردم.

از دايل آپ استفاده ميكنم ويندوز مودم رو شناخته و نرمافزار رو هم نصب كردم
اما
وقتي با فاير فاكس ميرم توي اينترنت ميزنه كه اعتبار شما به پايان رسيده.ورژن نرم افزارم(فايرفكس)10 هست.

نميدونم با چي مشكل داره.
براي لپ تاپم هم همين ويندوز با فاير فاكس10 نصب كردم وبا واي فاي دانشگاه كه كانكت شدم هيچ مشكلي نداشت.

براي سيستم خونگيم نميدونم چه مشكلي داره.

ضمن اينكه با لينترنت اكس پلورر خود ويندوز ميرم فقط بعضي مواقع كه كانكت ميشم اين مشكل رو دارم.يعني با اينترنت اكسپلورر اجازه وب گردي ميده اما گاهي اوقات هم گير ميده به كانكشن كه ميگه وصل نيست در صورتي كه كاملا چك ميكنم ميبينم وصلم

با سپاس فراوان.:40:
ممنون از شما دوستان عزيز بابت راهنمايي هاي با ارزشتون.:11:

A M ! N
02-12-2011, 13:08
درود سروش جان
البته من فکر میکنم که آخرین ورژن فایرفاکس فعلا 8 هست
اگه از ارورش عکس بزاری بهتر هست
ولی امکان هم داره که مثلا ------ فعال باشه که با این تنظیمات پست زیر میشه خاموشش کرد:

روی حالت No proxy بزار و اگه نشد روی حالت Auto detedt system proxy settings رو هم امتحان کن

بعد دایل آپ که یه چیزی بگم ، این چندوقته سرعت اینترنت حتی ADSL هم به شدت آوردنش پایین دایل آپ که دیگه ببین چی شده
برای همین شاید سرعت لازم برای باز کردن یک Page رو نداشته باشه

soroush20
10-02-2012, 11:54
سلامي دوباره
ودرود فراوان به دوتان گلم:11:

بنده دوباره ب يك مشكل مواجه شدم

مشكل اينه كه من خاستم هرادمو ا داخل ديسك منيجمنت پارتيشن بندي كنم همه رو دليت وولوم كردم.
حالا فضاي آزاد رو طبيعتا بايد يك تكه وبا رنگ سبز نشون بده ديگه؟
اما مشكي هست و اون پايين صفحه اين رنگ رو به اسمunallocatedنوشته.
حالا براي پاتيشن بنديم من نميتونم بيش تر از 1درايو داشته باشم به دليلي كه براتون تعريف كردم.

براي رفع مشكل چه بايد كرد؟؟

پيشاپيش از راهنمايي هاي موثرتون كمال تشكر رو دارم:11:

jafarian
10-02-2012, 13:43
سلامي دوباره
ودرود فراوان به دوتان گلم:11:

بنده دوباره ب يك مشكل مواجه شدم

مشكل اينه كه من خاستم هرادمو ا داخل ديسك منيجمنت پارتيشن بندي كنم همه رو دليت وولوم كردم.
حالا فضاي آزاد رو طبيعتا بايد يك تكه وبا رنگ سبز نشون بده ديگه؟
اما مشكي هست و اون پايين صفحه اين رنگ رو به اسمunallocatedنوشته.
حالا براي پاتيشن بنديم من نميتونم بيش تر از 1درايو داشته باشم به دليلي كه براتون تعريف كردم.

براي رفع مشكل چه بايد كرد؟؟

پيشاپيش از راهنمايي هاي موثرتون كمال تشكر رو دارم:11:

سایت اول در مورد همین مشکل بحث کرده گفته که از برنامه MiniTool Partition Wizard برای درست کردنش استفاده کنید سایت دوم هم ازطریق خود ویندوز تو قسمت OPTION ONE از طریق دیسک منیجر راهنمایی کرده برای مورد اولم باید طبق عکس برین مشکلی بود راهنمایی کنم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

soroush20
10-02-2012, 16:52
سايت دومي كه معرفي كرديندرمورد ايجاد درايو توضيح داده.وسايت اولي بايد برنامه دانملود بشه.

مشكل من با تشكيل درايو نيست.
مشكلم اينه كه بهم اجازه ي درست كردن بيش از يك درايو رو نميده (يعني كل هاردم ميشه يك درايو)چون فضاي خالي من به صورتunallocated هست.
حالا براي درست كردن چند درايو بايد ا حالت unallocated يعني مشكي رنگ در بياد تا بتونم پارتيشن بندي كنم.

راهي هست كه ا طريق خود ويندو فضاي خالي رو از حالت آن الوكيد در بياريم؟؟؟

سپاس

ata.royalfalcon
10-02-2012, 17:02
سايت دومي كه معرفي كرديندرمورد ايجاد درايو توضيح داده.وسايت اولي بايد برنامه دانملود بشه.

مشكلم اينه كه بهم اجازه ي درست كردن بيش از يك درايو رو نميده (يعني كل هاردم ميشه يك درايو)چون فضاي خالي من به صورتunallocated هست.
حالا براي درست كردن چند درايو بايد ا حالت unallocated يعني مشكي رنگ در بياد تا بتونم پارتيشن بندي كنم.

سپاس

سلام
در برنامه disk management برای اینکه چند درایو درست کنید نباید حداکثر سایز رو به یک درایو اختصاص بدید . همانطوریکه در عکس زیر دیده میشود حجمی که در کادر وارد میکنید باید کمتر از حجم کل باشد تا بتوانید از باقیمانده حجم درایو دیگری درست کنید .

البته در پست زیر آموزش پارتیشن بندی با استفاده از disk management رو توضیح دادم شاید برای شما کاربردی باشه .

A M ! N
10-02-2012, 17:08

سپاس
سروش جان..

اول بگو ببینم هاردتون که Dynamic نشده ؟ روی چه حالتی نشون میده هارد رو در داخل disk managent ؟

دو حالت داره یا Dynamic هست یا Basic.. که باید روی حالت Basic باشه.. به هیچ عنوان روی حالت Dynamic نباید باشه...در این حالت هارد شما کلش مث یک درایو میشه..

ویندوزی که الان دارین چی هست ؟ ایکس پی یا 7 ؟

شاد باشید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soroush20
10-02-2012, 17:12
بله حرف شمادرسته.بنده هم حداكثر سايز رو نزدم.
اما براي درست كردن باقيمانده پارتيشن اجازه نميده!!!

ارور ميده!!!!

چه بايد كرد؟؟؟؟؟؟؟؟

---------- Post added at 07:12 PM ---------- Previous post was at 07:11 PM ----------

بيسيك هست.

soroush20
10-02-2012, 18:14
سروش جان..

اول بگو ببینم هاردتون که Dynamic نشده ؟ روی چه حالتی نشون میده هارد رو در داخل disk managent ؟

دو حالت داره یا Dynamic هست یا Basic.. که باید روی حالت Basic باشه.. به هیچ عنوان روی حالت Dynamic نباید باشه...در این حالت هارد شما کلش مث یک درایو میشه..

ویندوزی که الان دارین چی هست ؟ ایکس پی یا 7 ؟

شاد باشید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله چك كردم تو قسمت بيسيك هست.

مرحله بعدي چي هست؟

ويندوزم هم 7 هست 64 بيتي

jafarian
10-02-2012, 22:26
شما کلا الان روی هاردتون یک درایو دارین که بصورت unallocated شما این هارد خودتون با یک هارد دیگه هارد به هارد کنید اون یکی هاردم ویندوزش سون باشه بعدش طبق سایت اول ازطریق روشی که بصورت شکل داخل قسمت options 1 گفته پیش برین یا که سیدی بوت برنامه mini tools دان کنید بعدش از طریق سایت دوم پارتیشن خودتون درست کنید .

soroush20
13-02-2012, 08:04
ممنون مشكل حل شد:11: