PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فونت و اعداد فارسی

M e i s a m
16-11-2011, 02:12
سلام

من یه سری فایل افیس ورد دارم که با ویندوز ایکس پی نوشته شدن (در اصل اول با افیس 97 وین 98 نوشته شدن بعد تو ایکس پی ورد 2003 ویرایش شدن) که مربوط که کتاب های درسی هستن پر از شکل و... و یک اسپیس هم توشون بهم ریختگی ایجاد میکنه بخصوص که بعضی هاشون 500 600 صفحه ان و این نسخه ها نسخه های اپن سورس هستن که فقط دست نویسندش (پدر جان!) هست :دی
الان که وین 7 ریختم یه مشکلی پیدا کردن اینکه اعدادشون که فارسی بوده (اعداد در اصل فارسی وارد شدن نه اینکه ظاهرشون فارسی بوده) انگلیسی شده

یعنی الان تو ویندوزم زبان انگلیسی اعداد رو فارسی میزنه و زبان فارسی اعداد رو انگلیسی

نحوه نمایش همه اعداد رو از تو کنترل پنل فارسیه
زبان ویندوز ریپیر نشده، خودم 3 4 تا فایل برای تعمیر زبان فارسی گچپژ دارم ولی هیچ کدوم درست حسابی نیست و اصلا یادمم نیست که کدوم رو 7 کار میکرد...

حالا:

1- یه برنامه برای تعمیر فونت فارسی تو وین 7 با کارکرد درست میخوام
2- یکی هم برای ایکس پی برای اخرین بار که هر چی دارم الان بزنم پاک شه بره
3- یه راه حل برای این مشکل اعداد (اگر بعد از تعمیر زبان وین درست نشه...)

ممنون :11:

mhm5000
21-11-2011, 02:41
سلام میثم جان...
یک.۱

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دو.۲
باید با همون بالایی درست بشه!
سه.۳
اگه درست نشد باید بری توی بخش Regional & Language یه بخشی داره به اسم Additional Setting ، از اونجا بخش Use Native Digits رو درست کن. قاعدتا سر Context باشه حله! ولی اگه نشد حالات دیگه رو هم امتحان کن!
[با Word 2010 دارم میگم] :توی Word هم مسیر زیر رو طی کن! اونجا هم باید Context باشه! اگه نبود، درستش کن! اگه درست نشد، حالتهای دیگه رو امتحان کن

File => Options => Advanced => Numeral

نکته کلی :
الف. هر چی پکیج فیکس کردن کیبورد و.. نصب کردی همه رو پاک کن، ریست کن، نصب کن، ریست کن، استفاده کن! [ گرفتی دیگه ؟ ]
ب. به اسم فایلی که دادم دانلود کنی توجه نکن
ج. از بخش Regional حتما ترتیب کیبورد و... رو درست که که وقتی رفت سر فارسی، اتومات Hami_Keyboard باشه!
د. هر سه گزینه ! eeeeeee ببخشید! رفتم تو فاز کنکور یه لحظه
;)
همین
ببینم سیستمو می پوکونی یانه!