PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش راه اندازی اکسس پوینتو میشه یکی توضیح بده ؟

atrin777
12-11-2011, 14:12
سلام به همه بچه های گل پی سی ورلد
بچه ها من تو راه اندازی یه اکسس پوینته tp-link مشکل پیدا کردم
الان رو سیستمم اینترنت دارم از طریق لن یه کابل آوردم تو اکسس پوینت حلا با تبلتم که میخام بهش وصل بشم نمیشه
ولی وقتی اینترنتو مستقیم از مودم میارم تو اکسس پوینت همه چیز ردیفه
چه کاری باید بکنم که همزمان رو هردو اینترنت داشته باشم

ممنون میشم کمک کنید :11:

atrin777
12-11-2011, 16:59
کسی کمک ما نمکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :11:

joe_satriani
12-11-2011, 20:47
سلام به همه بچه های گل پی سی ورلد
بچه ها من تو راه اندازی یه اکسس پوینته tp-link مشکل پیدا کردم
الان رو سیستمم اینترنت دارم از طریق لن یه کابل آوردم تو اکسس پوینت حلا با تبلتم که میخام بهش وصل بشم نمیشه
ولی وقتی اینترنتو مستقیم از مودم میارم تو اکسس پوینت همه چیز ردیفه
چه کاری باید بکنم که همزمان رو هردو اینترنت داشته باشم

ممنون میشم کمک کنید :11:

با سلام
ببینید در حالت کلی اکسس پوینت نقش یه دستگاه مرکزی رو انجام میده.
مثلا شما اگه بخواید با اکسس پوینت در ارتباط باشید و ازش استفاده کنید ملزم این هستید که مودم رو بدون واسطه به اکسس پوینت وصل کنید
اینطوری اینترنت مستقیما به اکسس پوینت وارد میشه و حالا اکسس پوینت به صورت وایرلس share میکنه.

موفق باشید.

atrin777
13-11-2011, 12:21
اول ممنون از راهنماییت بعد یه سوال دیگه
حالا نظر شما چیه چجوری اکسس پوینتو راه بندازم ؟
سوئیچ دیلینک هم دارم میشه از طریق اون اینترنتو تقسیم کرد ؟

adrenaline
13-11-2011, 18:11
اول ممنون از راهنماییت بعد یه سوال دیگه
حالا نظر شما چیه چجوری اکسس پوینتو راه بندازم ؟
سوئیچ دیلینک هم دارم میشه از طریق اون اینترنتو تقسیم کرد ؟
تنها کافیه خط تلفن رو به مودم روتر یا گیت وی وصل کنید، سپس یک خروجی به اکسس پوینت بدید. اگر مودمتون بیش از یک خروجی داره نیازی به استفاده از سوییچ نیست. یک کابل به کامپیوتر وصل کنید و یک کابل هم به اکسس پوینت. اما اگر مودمتون تنها یک خروجی اترنت داره، باید از سوییچ استفاده کنید.

در پایان، پیشنهاد میکنم قبل از اتصال اکسس پوینت به اینترنت، برای حفظ امنیت شبکه و عدم سوء استفاده از اشتراک اینترنتتون، حتما اکسس پوینت رو کانفیگ کنید و ترجیحا از WAP2/PSK برای کدگذاری بر روی شبکه وایرلس استفاده کنید.

atrin777
14-11-2011, 12:32
چجوری باید کانفیگ کنم ببخشید اطلاعاتم زیره صفره در مورد شبکه
ممنون

adrenaline
14-11-2011, 17:28
با یک کابل شبکه، اکسس پوینت رو به سیستم وصل کنید و از طریق IP که مشخصا روی خود اکسس پوینت یا در کتابچه راهنما بهش اشاره شده، به تنظیماتش دسترسی خواهید داشت. تنها کافیه این IP رو در ادرس بار مرورگرتون تایپ کنید. صفحه نمایش داده شده بسته به برند و مدل دستگاه متفاوت خواهد بود ولی عموما از گزینه های مشابهی استفاده میکنند.

تنها تنظیمی که شما باید انجام بدید، تغییر Wireless Settings هست که شامل SSID (نام شبکه وایرلس) و شیوه کدگذاری روی شبکه وایرلس هست که در پست قبل بهش اشاره شد.

atrin777
17-11-2011, 17:49
عجب داستانی شده این اینترنت ما رفتم یه کارت شبکه وایرلس هم خریدم ولی با اونم کانکت میشم ارور میده میگه no network access
دیگه مغزمو سرویس کرده

adrenaline
17-11-2011, 19:18
در مرحله اول، با رایت-کلیک بر روی آیکون شبکه در کنار ساعت و انتخاب Troubleshoot ببینید مشکل رفع میشه یا خیر. اگر هم با پیغامی مبنی بر وجود مشکل روبرو شدید، اون پیغام رو بنویسید، شاید به نتیجه بهتری رسیدیم.

اما در کل پیغام No Network Access بخاطر یکی از دلایل زیر رخ میده:

تنظیمات اشتباه شبکه و تخصیص IP خارج از رنج آی پی های مجاز
تنظیمات اشتباه فایروال
تنظیمات اشتباه Homegroup

که البته اولین گزینه شایعترین حالت عدم دسترسی به شبکه و اینترنت در شبکه های وایرلس محسوب میشه. برای بررسی این مشکل، مراحل زیر رو طی کنید.

• در پنجره Run ویندوز، دستور ncpa.cpl رو اجرا کنید.
• روی Wireless Network Connection رایت-کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید.
• با دابل-کلیک بر روی گزینه Internet Protocol version 4 تنظیمات IPv4 رو باز کنید.
• هر دو گزینه موجود رو روی obtain automatically قرار بدید.

در ضمن، اگر کارت وایرلس شما نرم افزار همراه داره، حتما نرم افزار رو نصب کرده و از طریق همین برنامه شبکه ها رو سرچ کرده و کانکت بشید.

atrin777
17-11-2011, 19:56
با گزینه Troubleshoot ردیف شد
دمت گرم خیلی آقایی

atrin777
17-11-2011, 20:10
ای بابا یه مشکل جدید به وجود اومد هرچی پسوورد روی ap میزارم کار نمیکنه تا کانکتو میزنم وص میشه

چی کار کنم این یکیو ؟ :13:

adrenaline
17-11-2011, 22:32
ای بابا یه مشکل جدید به وجود اومد هرچی پسوورد روی ap میزارم کار نمیکنه تا کانکتو میزنم وص میشه

چی کار کنم این یکیو ؟ :13:
بعد از تغییر تنظیمات امنیتی شبکه وایرلس، شناسه وایرلسی که قبلا بخاطر کانکت شدن ایجاد شده رو پاک کنید و دوباره وصل بشید. برای این کار، روی آیکون شبکه کلیک کرده و Open Network and Sharing Center رو انتخاب کنید. در پنجره باز شده، Manage Wireless Networks رو از لیست سمت چپ انتخاب کرده و شناسه رو پاک کنید.

اگر با این کار، باز هم به نتیجه نرسیدید، یک عکس از تنظیمات اکسس پوینت بگیرید تا بهتر به نتیجه برسیم.

atrin777
19-11-2011, 11:40
خب یه سوال دارم اگه کسی قبل اینکه من روی اکانتم پسوورد بزارم با همین کانکشن وصل شده باشه دیگه دائم وصل میشه ؟
حتی اگر که من پسووردو عوض کرده باشم ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

atrin777
19-11-2011, 22:02
adrenalin جان کمک

adrenaline
20-11-2011, 12:44
تنظیمات امنیت شبکه شما اعمال نشده. همونطور که در عکس مشخصه، با اینکه WEP رو انتخاب کردید اما کلیدها غیرفعال هستند.

اول از همه، همونطور که چند پست قبل گفتم، پیشنهاد میکنم از WPA2/PSK استفاده کنید. چرا که -- کردن شبکه های محافظت شده توسط این شیوه کدگذاری کاری بسیار دشوار و تقریبا ناممکنه. در تنظیمات اکسس پوینت، گزینه WPA2/PSK رو انتخاب کنید و Passphrase رو مطابق میل خودتون وارد کنید. دقت کنید هر چه این عبارت پیچیده تر باشه، امنیت شما بیشتر خواهد بود. دیگر تنظیمات رو میتونید به همون شکل رها کنید.

پس از تایید و ذخیره این تغییرات، بهتره یکبار اکسس پوینت رو ریستارت کنید (با قطع برق اکسس پوینت به مدت 10 ثانیه) و سپس اقدام به اتصال به شبکه وایرلس کنید. هنگام اتصال به شبکه، پسوردی که در مرحله قبل بعنوان pass phrase تعیین کردید از شما سوال میشه که با وارد کردن و ذخیره اون، از این پس بطور خودکار به شبکه وصل خواهید شد.

atrin777
20-11-2011, 18:29
خدا حفظت کنه برا ما
دمت گرم :11: