PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای زیاد فن !

pooria-ir
12-11-2011, 14:09
سلام
این مشخصات سیستمه

Main : Giga EP43-S3L
CPU : E5300
Ram:2.5GB
Power :Green 330 Real
خوب....

اینم شات از وضعیت دما :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول که سیستم روشن میشه،صدای فن خیلی طبیعی و عادیه،اما به مرور زمان هی بیشتر میشه،تا حالتی که بعد از 2-3 ساعت صداش خیلی میره رو مخ !
لازم به ذکر که 3 ماه پیش هم گرافیک رو با یه نمونه بی فن Ati HD5450 عوض کردم که از صدا خلاص شم،اما الان بازم صدا زیاد شده !
2هفته پیش هم باز کردم خمیر سیلیکون زدم،اما بی اثر بود....

چه کنم ؟

jafarian
13-11-2011, 00:44
دمای سیستم شما عادیه تو عکس صدای فنی که میگین امکانش هست از فن پاور یا که cpu باشه که اولین کاری که باید بکنید خاکگیری جفت فنها هستش درمرحله بعدم روغن یا گریس بزنید داخل فنها ببینیدرفع مشکل میشه :20:

Hamed DC
13-11-2011, 08:17
سلام.
دوست عزیز دمای سیستم شما کمی بالاست.خصوصا CPU!!!
ظاهرا کولینگ کیس یه خورده کم کاره!!!
و همین که اگر از یک گرافیک غیر آنبرد رده متوسز استفاده میکنید این پاور بهره وری خوبی روی این سیستم نداره.
این نکته رو هم نباید از جا انداخت که پاورهای گرین،خصوصا در این کلاس، بعد از مدتی صدای زیادی تولید میکنن.

pooria-ir
13-11-2011, 16:32
دمای سیستم شما عادیه تو عکس صدای فنی که میگین امکانش هست از فن پاور یا که cpu باشه که اولین کاری که باید بکنید خاکگیری جفت فنها هستش درمرحله بعدم روغن یا گریس بزنید داخل فنها ببینیدرفع مشکل میشه :20:

من همه ی این کار ها رو کردم،یعنی فن CPU رو کاملا گرد و خاکش رو گرفتم،تمیز کردم و روغن هم زدم،اما بازم ....

به نظرتون چی میتونه باشه جز این ؟:13:

ess_1362
13-11-2011, 19:15
دمای پردازنده یکم بالاست!!
البته برای حالت idle بالاست
من حدس میزنم شما موقع نصب فن پردازنده یکی از پایه های فن را شکستی!!
توصیه می کنم یک خنک کننده دیگه برای پردازنده تهیه کنی که حالا بستگی به بودجه شما داره

EXTREME
13-11-2011, 19:20
هموطنور که احسان گفت دمای سی پی یو در حالت عادی برای این سی پی یو بالاست
فن سی پی یو رو خاک گیری کنید از یه خمیر بهتر استفاده کنید و تهویه کیس رو چک کنید ممکنه فن مورد داشته باشه با یک فن دیگه چک کنید سیستم رو

pooria-ir
14-11-2011, 22:58
دمای پردازنده یکم بالاست!!
البته برای حالت idle بالاست
من حدس میزنم شما موقع نصب فن پردازنده یکی از پایه های فن را شکستی!!
توصیه می کنم یک خنک کننده دیگه برای پردازنده تهیه کنی که حالا بستگی به بودجه شما داره

دماش که بله،بالاست !
این مورد رو هم که میفرمایین پیه ی فن شکسته8 باشه رو بسیار دقت کردم و مشکلی پیش نیومده،فن هم فنه فابریک خود Intel هستش

هموطنور که احسان گفت دمای سی پی یو در حالت عادی برای این سی پی یو بالاست
فن سی پی یو رو خاک گیری کنید از یه خمیر بهتر استفاده کنید و تهویه کیس رو چک کنید ممکنه فن مورد داشته باشه با یک فن دیگه چک کنید سیستم رو

فن کاملا گرد و خاکش گرفته شده،ویندوز هم جدید نصب شده و ویروسی نداره

حالا کار دیگه به ذهنتون نمیرسه که خرجی نداشته باشه دوستان ؟:13:

Hamed DC
15-11-2011, 00:14
نکته ای رو که در پست قبلم یادم رفت بگم!
ظاهر با این دمای بالایی سی پی یوی شما،دور فن کولر خیلی پایینه .
میتونید اون رو دستی روی 100درصد بگذارین.

kafepaeto
15-11-2011, 00:48
دوست عزیز اینگونه از پارامترها مشخص است شما مشکل تهوع دارید یعنی جریان هوا درون کیس کم بوده و انتقال حرارت به خارج از کیس به کندی صورت میگیرد لذا یکبار درب سمت چپ ( طرف مخالف پنل مین برد ) را برای یک مدت بردارید ببینید باز هم صدای فن شما را اذیت میکند حتما" فنهای داخل کیس را چک کنید و پایه های فن CPU .

موفق باشید .