PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و حل مشكلات سخت افزاري به صورت گفت و شنود به خصوص پردازنده و مادربورد

Shahryar_NEO
24-06-2006, 18:00
دوستان ديدم دو تا تاپيكي كه با همكاري دوستان بود بسيار كار سازبود ولي براي اينكه ديگه اصلا تاپيك بي خود نباشه هر كي سوالي مشكلي داره يا مي خواد بحث كنه اين جا جاشه مثلا اين تاپيك هاي كمك هاي فوري از بين مي ره و شما مي تونيد سوال كنيد و ما جواب بديم البته دررابطه با خريد نه و فقط مشكل هايي كه داريد و سوال هاي سخت افزاري به خصوص پردازنده و مادربورد.
قربانتون شهريار ;)

Shahryar_NEO
24-06-2006, 18:01
راستي يك پست بيهوده از خودم دراين تاپيك بحث جنجالي هم مجاز باشه اگه مديرا بگذارند حتي اگه بشه دعوا ديگه اي بي ام نيست دلم برا دعوا تنگ شده.

Devil Lord
24-06-2006, 21:09
خوبه خیلی وقت بود با بروبچ Amd کل کل نکرده بودم!!! همچنین طرفدار های غیر Asus !!!!! به نظرم اینجا خیلی زود درش تخته میشه!!!

anahita2002_anahita2002
24-06-2006, 22:40
با اجازه دوستان اگه ........ نمدن اولین پست رو من ارسال میکنم

با اینکه میخوام سر به تن AMDنباشه اما مجبورم........

سال 2007 ، AMD شاهکار خود را به رخ رقیب خود خواهد کشید. CPU های 4 هسته ای AMD با توان مصرفی که هم اکنون CPU های 2 هسته ای INTEL از آن بهره می برد ، ارائه خواهد شد. :blink:

با این حال شرکت INTEL در مورد این خبر گفته است که این شرکت نیز هفته آینده معماری جدیدی که قصد استفاده از آن در CPU های جدید خود را دارد ارائه خواهد کرد :tongue: .

INTEL گفته است که این معماری تنها سطح کیفیتی CPU هایش را مانند AMD نمی کند ، بلکه مقدار مصرف انرژی در آنها را نیز تا حد قابل ملاحظه ای پایین می آورد. ;)

در حالی که تمامی کارشناسان و دیگر افراد در انتظار ارائه معماری جدید INTEL در ساخت CPU های نسل جدیدش هستند ، AMD به تماشای این واقعه ننشسته و با طراحی socket F برای CPU های Opteron خود باعث پشتیبانی این CPU ها از حافظه های DDR2 و کاهش مصرف انرژی در این مدل ازCPU ها می شود.

در حال حاظر رقابتی سخت بین دو شرکت بزرگ و برتر جهان AMD و INETL صورت گرفته است که با گذشت زمان و ارائه مدل های جدید ، برتری هر یک را نسبت به دیگری نمایان خواهد شد.

amin_metal1370
24-06-2006, 22:56
دوست عزيز فكر كنم كه AMD برای این کار بره سرغ تکنولوژی 35 نانومتری!!!:rolleye: اما این چیزی که بعید بنظر می رسه:eh:

Devil Lord
25-06-2006, 10:23
به به یعنی باز دوباره این AMD سوکت عوض کرده؟؟؟بابا بهش بگین بی خیال مردم پول ندارن هی هر دفعه بگیرن مادربورد عوض کنند در ضمن Intel هم تا اواسط سال 2007 سی پی یو های 16 تاپیش به طور کامل آماده میشه حالا بریم ببینیم که این AMD میخواد چی کار کنه؟؟؟!!!

Shahryar_NEO
25-06-2006, 10:44
اين كه پيش مي ره من بايد بنويسم من هيچ مسئليتي در مقابل تاپيكام ندارم .

Shahryar_NEO
25-06-2006, 10:48
با اين كه از اينتل بدم مياد ولي اين را هم بايد بگم محسن جون من هم رقيب كل مي ندازي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اينتل 4 5 ماه پيش چند هسته اي داد خوابي جيگرررررررررررررررررررررر رررررررررررررر !!!!!!!!!!!!!!!!!!! فعلا اي ام دي در رنج هاي بالا هيچ چيزي نيست كه به درد نمي خوره كلا اينتل براي مايه دارا بيش تر سي پي يو ميزنه ولي اي ام دي براي رنج هاي پايين تا 100-150 بهترينه حرفي بود بگين دوستان دلم دعوا مي خواد .

Shahryar_NEO
25-06-2006, 10:56
آقا الان از مقامات بالا دستور رسيد كه كل نداريم درسته نظر من همين طوره پست هاي قبلم را تكذيب مي كنم اين تاپيك بايد توش فقط دوستان سوال كنند و ما و تيم جوابشون را بديم و روي اون بحث كنند مثلا يكي درباره ي بايوس مي پرسه يا مشكلي داره و ما جوابش را مي ديم . اين حرفا جاش يك جاي ديگست.

Devil Lord
25-06-2006, 11:02
خوب هنوز پست ها شروع نشده تمام شد نگفتم اگر همیجوری باشه درش تخته میشه؟!؟!

Shahryar_NEO
25-06-2006, 11:08
بابا چرا بايد يكي سوال كنه ما جواب بديم

Devil Lord
25-06-2006, 12:22
خوب عزیز میخوای خودمون سوال کنیم خودمونم جواب بدیم؟

Shahryar_NEO
25-06-2006, 16:04
خوب بد فكري هم نيست جواب سوال هايي را كه مي دونيم را مي گيم . يك سوال شايان جان :
اگه ميشه تفاوت هاي gs و gt و ultra را بگو البته جواب را مي دونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا اگه دوستان بودند
: تورو خدا كمكم كنيد يك سوال حياتي !!!!!!!!!!!! شوخي كردم.

Devil Lord
25-06-2006, 16:10
اینا پسوند هایی که وقتی یک شرکت چیپ هاشو Update میکنه بهشون میده حلا اینا ماله nVIDIA بود ولی ATI واژه های PRO و XT و XTX و XL رو استفاده میکنه مثلا 6800 اسم چیپ استاندارد GeForce 6800 هست ولی یکخورده بهترش میشه 6800Gs یا یکم بیشتر میشه 6800GT یا خیلی بهترش میشه Ultra البته واژه های جدید ربتی به کارت گرافیک نداره مثلا GT یا GTO یا GTX مربوط به مسابقات اتومبیل رانیه که حروف اول مخفف Grand Tourismo هست!!!!!! و بقیه هم دلبخواهیه هرکی واسه خودش یک چیزی اضافه میکنه!!!!!

Devil Lord
25-06-2006, 16:12
سوال دموم رو من میپرسم!!!
تفاوت چیپ های 915 و 915g و 915p در چیست؟؟(میخوای خودمم جواب بدم؟؟)

Gabana
25-06-2006, 16:14
در مورد تكنولوژي نانو در پردازنده ها
كسي اطلاعاتي داره .
در اين مورد صحبت كنيم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Devil Lord
25-06-2006, 16:21
اینتل از اوائل سال 2005 تصمیم به ساخت Cpu هایی گرفت که 16 سی پی یو معمولی در آن به کار رفته باشه یعنی یک Cpu با اندازه عادی دارای 16 هسته مرتبط باشه که این کار تنها با استفاده از تکنولوژی نانو محقق میشد نمونه آزمایشی آن ابتدای 2006 آمد و در هنگام آزمایش با اینکه یک سوپر کولر روی آن بود این قطعه با دمای 170 درجه سانتی گراد کار میکرد که اینتل قول داد تا پایان سال 2007 مدل های نهاییش رو به پایان برسونه و هیچ مشکلی نداشته باشن

Shahryar_NEO
25-06-2006, 16:34
كم توضيح مي دم مثل خودت :
915g dd2 را ساپورت ميكنه با اين كه بقيه اون ها نه و گرافيك اون هم integrated هست و اين هم لينك تستش :

Devil Lord
25-06-2006, 16:39
كم توضيح مي دم مثل خودت :
915g dd2 را ساپورت ميكنه با اين كه بقيه اون ها نه و گرافيك اون هم integrated هست و اين هم لينك تستش :
بابا من کجا کم توضیح میدم؟؟؟ مگه قرار نیست ما طوری جواب بدیم که دیگران میخونن متوجه بشن؟؟!!! بابا خوب این چه جوابی بود پس 915P چیشد (خوب من که جواب سوال خودمو میدونم قرار نیست به من توضیح بدی که؟!!!!) :biggrin: :happy:

Gabana
25-06-2006, 17:33
در پست بعدي در مورد تكنولوژي نانو در پردازنده ها توضيح مي دم .
اگر از دوستان منبع تخصصي پيدا كرد قرار بده .
ممنون !!!

Devil Lord
25-06-2006, 17:46
بابا گابانا عجب سوالی میکنی ها خوب اون 25 نانومتر بزرگتره!!!

Devil Lord
25-06-2006, 17:47
بابا گابانا عجب سوالی میکنی ها خوب اون 25 نانومتر بزرگتره!!!الان وقت نیست شب یک توضیح توپ و تمیز برات مینویسم

Gabana
25-06-2006, 18:00
بابا گابانا عجب سوالی میکنی ها خوب اون 25 نانومتر بزرگتره!!!

كدوم 25 نانو ؟
مگه 25 نانو هم داريم ؟
-----------------------------
جواب :
در پردازنده هاي براي توليد ترانزيستور هاي موجود از سيم هايي استفاده مي كنن حالا يا مسي يا آلومينيومي .
هرچه قطر اين سيم ها كمتر باشه ترانزيستور ايجاد شده كوچكتر و در نتيجه حجم هسته پردازنده كوچكتر خواهد شد
براي مثال در تكنولوژي 130 nm قطر سيم اين اندازه هستش و در 90 nm هم بهمين شكل .
خلاصه كاهش قطر سيم سبب افزايش تعداد ترانزيستور ها و در نهايت افزايش گرما خواهد شد .
در بعضي مواقع هم اين كاهش حجم هسته به سازنده پردازنده كمك خواهد كرد تا مقدار بيشتري كش را در پردازنده خود جاي دهد .
در حال حاضر هم كمترين مقدار 65 nm هست مثل پردازنده هاي Pentium 4 با هسته Cedar Mill .
در آينده AMD پردازنده هاي Brisbane خود را با تكنولوژي 65 نانو معرفي خواهد كرد .
در ضمن كار بر روي پردازنده ها 45 نانو و حتي كمتر نيز آغاز شده است .
---------------------
موفق باشيد .

Devil Lord
25-06-2006, 21:20
كدوم 25 نانو ؟
مگه 25 نانو هم داريم ؟

اگر پستتو ویرایش نمیکردی متوجه حرفم میشدی!!! ;) :cool:

Gabana
25-06-2006, 21:50
گر پستتو ویرایش نمیکردی متوجه حرفم میشدی!!!
اتفاقا به هردوش دقت كردم - هر دو رو نوشته بودم 65 نانو .

Devil Lord
25-06-2006, 21:57
:blink: پس متوجه نشدی من چی گفتم :tongue: :biggrin:

Shahryar_NEO
27-06-2006, 20:51
عزيز قرار شده دوستان توي اين تاپيك مطلب نزنيم پست لطف كنيد اين پست را توي بخش مقالات بزنيد كه من هم ميخ وام استفاده كنم.
باتشكر شهريار

دلبران
30-06-2006, 15:22
سلام دوست گرامی
من کمی ار تاپیکی شما را می خونم مقداری از آنها بسیار مفید هستمند و قابل اتکا
خواهش می کنم به این رومند کارتون ادامه بدهید