PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توجه! مشکل کپی کردن عکس در هارد دیسک اکسترنال

toxi
11-11-2011, 15:35
سلام! خسته نباشید! من یک هارد دیسک اکسترنال 2 تربایت با برند ADATA - NH03 دارم! که این هارد رو به عنوان بک اپ عکس های کامپیوترم گرفتم!
من تمامی عکس های روی کامپیوترم رو داخل این هارد کپی کردم! اما الان وقتی می خوام بعضی از عکس هارو باز کنم، عکس رو نصفه باز می کنه! یعنی نصف عکس هست نصف دیگه ی عکس طوسی رنگه! یا توی بعضی عکس ها یه نواز سبز رنگ یا آبی روی عکس ها افتاده که عکس ها رو بلا استفاده کرده! موضوع مهم اینه که همه ی عکس ها اینجوری نشده و فقط یه تعداد عکس ها اینجوری شده! و دوم اینکه عکس های مادر که روی کامپیوترم هست همچین مشکلی رو نداره! هارد رو به سیستم دیگه هم وصل کردم که روی سیستم دیگه چک کنم اما باز همین طوری بود!
لطفا کمک کنید! مشکل از چی میتونه باشه! تورو خدا کمک کنید! :18:

sabtgharb2
11-11-2011, 17:11
اين راه رو هم امتحان کنيد .
ابتدا عکسها را فشرده کنيد مثلا با winrar . سپس به هارد 1کسترنال منتقل کنيد وآنجا از حالت فشرده خارج کنيد .
ببينيد باز هم اين مشکل هست.
احتمالا مشکل از انتقال ديتا است .

toxi
11-11-2011, 19:33
مسئله همینه! من تیام کافی ندارم که همه رو دوباره کپی کنم! چون تایم زیادی میگیره! 1300 گیگ عکسه! بعد این ارشیو رو باید ببرم جایی! اگه بدونم یه بار کپی کنم مشکل حل میشه کپی می کنم! اما اگه کپی کنم باز اینجوری بشه اونوقت ........... سوت میشم!
ببینم پس طبق گفته شما فقط مشکل مال انتقال دیتاست؟ یعنی ربطی به هارد نداره؟ ممکنه مشکلی دیگه ای هم باشه؟

Farshid72
11-11-2011, 19:46
دوسته عزیز شما فایل ها رو مستقیما کپی می کنید تو هارد یا با نرم افزاری ازشون بک آپ میگیری بعد بک آپ رو میندازی تو هارد ؟؟؟
مشکل میتونه از از کپی شدن نصفه دیتا ها باشه چون فایل ها زیاده باید کمی پس از بسته شدن پنجره نشان دهنده زمان کپی صبر کنید تا اگه thumbnail یا چیزی کامل کپی نشده اونا هم کپی بشن و اینکه هارد رو به درستی eject کنید و حتی پس از اونم اصول درست استفاده از هارد رو رعایت کنید که مشکلی برای سکتوها پیش نیاد که دیتاها کرش کنند.. توصیه من اینه فایل های خراب رو دوباره کپی کنید و چک کنید ببینید آیا باز هم همین اتفاق میافته یا خیر!!!
هارد رو هم دیفرگمنت کنید ویا با برنامه hdd regenertor بد سکتور هاشو تعمیر کنید
با تشکر

toxi
11-11-2011, 22:51
همین طوری کپی میکنم! در مورد بدسکتور، هارد رو تازه خریدم! اما حتما اونجوری هم یه چک می کنم!
در کل ممنون دوست عزیز!

Hamed DC
12-11-2011, 14:30
سلام! خسته نباشید! من یک هارد دیسک اکسترنال 2 تربایت با برند ADATA - NH03 دارم! که این هارد رو به عنوان بک اپ عکس های کامپیوترم گرفتم!
من تمامی عکس های روی کامپیوترم رو داخل این هارد کپی کردم! اما الان وقتی می خوام بعضی از عکس هارو باز کنم، عکس رو نصفه باز می کنه! یعنی نصف عکس هست نصف دیگه ی عکس طوسی رنگه! یا توی بعضی عکس ها یه نواز سبز رنگ یا آبی روی عکس ها افتاده که عکس ها رو بلا استفاده کرده! موضوع مهم اینه که همه ی عکس ها اینجوری نشده و فقط یه تعداد عکس ها اینجوری شده! و دوم اینکه عکس های مادر که روی کامپیوترم هست همچین مشکلی رو نداره! هارد رو به سیستم دیگه هم وصل کردم که روی سیستم دیگه چک کنم اما باز همین طوری بود!
لطفا کمک کنید! مشکل از چی میتونه باشه! تورو خدا کمک کنید! :18:

سلام.
دوست عزیز مشکل از کپی ناقص اطلاعات هست.
البته بدسکتور هم میتونه تاثیر داشته باشه.
ولی از اونجایی که هارد رو تازه خریدین و عکسها هم نصفه باز میشن، این امر خیلی ضعیفه.
بهتره عکسها رو به چندین پوشه تقسیم بندی کنید و به صورت چند پوشه ای روی هارد کپی کنید.
در ضمن هارد رو به هیچ وجه به چند پارتیشن تقسیم نکنید و به صورت تک پارتیشن استفاده کنید.