PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نسخه اصلی یا کپی شده ؟

minime
10-11-2011, 18:09
سلام به همه دوستان و بازی بازهای محترم

لطفا کاملا صادقانه جواب بدید

اگر شرایط به گونه ای بود که همزمان با بازارهای جهانی و با قیمت های جهانی انواع بازی در ایران قابل دسترس و خریداری بود , آیا بازی مورد علاقه خودتون رو بصورت کاملا قانونی از فروشگاه میخریدید و یا باز هم به استفاده از نسخه های ک ر ک شده ادامه میدادید ؟

اگر جوابتون منفی هست لطفا دلایل خودتون رو بنویسید.

سپاس

saeedblack
10-11-2011, 18:34
نسخه اصلی میخرم دلیلم اینه که وقتی محصولی که خریدی پشتیبانی داشته باشه و مثلا برای حالت چندنفره مشکلی نباشه و ظاهر بازی مثل کاور و غیره خوب باشه چرا که نه حتما میخریدم.

narotu
10-11-2011, 18:47
اگه حقوقمون هم مثل بعضی جاها خوب بود اصل میخریدم
اما الان کپی مگه این که بازیها زیره 10 باشن

yashgin128
10-11-2011, 19:56
ببین دوست من کاملا مشخصه که من نسخه کپی رو میخریدم چرا؟
همین الان من سایت امازون رو نگاه کردم تقریبا تمام بازی ها معروف امسال امثال::11:
fifa 12
pes12
call of duty 8
battelfield 3
need for speed
,....
همشون قیمتی بین 40 تا 60 دلار دارند
من الان برات یه مثال میزنم تا حساب کار دستت بیاد:
بازی فیفا 2012 رو دیشب 2000 هزار
pes 2012بازی کونامی رو 2000 هزار
بازی battlefield 3 رو 3000 هزار
بازی call of duty mw3 رو 3000 هزار
بازی need for speed the run رو که داره میاد حدودا 3000 هزار
و... خریدم یا خواهم خرید تازه این ها حداقل هاشه شاید بازی های دیگری هم ببینم و خوشم بیاد و بگیرم تازه من بازی خور نیستم وشاید هفته ای 10 ساعت بازی کنم.خب این پنج بازی جمعا شد 13 هزار تومن.
این بازی های یک سال من هست و سالی حدود همین من برای بازی خواهم پرداخت
خب از سایت امازون من قیمت جهانی و اصل این بازیها رو میزارم به ترتیب بالا
1. 50$
2. 50$
3. 60$
4. 55$
5. 50$ حدودا گفتم
[جمعا میشود :265 دلار که میشود چیزی بین 265 هزار تا 300 هزار تومان:2::5::18::27::5:
قشر بازی خور هم که همه معمولا بی درامد و منتظر جیب پدر و الطاف مادر و...
به نظرتون اصلا میشه فکر خرید بازی های اصل رو در سر داشت؟

minime
11-11-2011, 01:12
الان هیچ نظری نمیدم , ولی از آغاز کردن این بحث و نظرسنجی هدفی رو دنبال میکنم که انشالله بعد از شنیدن نظرات سایر دوستان حتما بحث رو باز میکنم.
ممنون که رای دادین و نظراتتون رو گفتین

pclord
11-11-2011, 04:27
در حال حاضر تو ایران مردم نمیتونن بازی اصل بگیرن. شما اگه میبینید تو کشور های خارجی کپی رایت رعایت میشه و بازی اصل خرید میکنن ، درآمدشون به اندازه ای هست که مشکلی براشون درست نمیکنه + این که ارزش پولشون بالاست. من در حال حاضر فقط کپی میگیرم.

موفق باشید.

pclord
11-11-2011, 04:27
در حال حاضر تو ایران مردم نمیتونن بازی اصل بگیرن. شما اگه میبینید تو کشور های خارجی کپی رایت رعایت میشه و بازی اصل خرید میکنن ، درآمدشون به اندازه ای هست که مشکلی براشون درست نمیکنه + این که ارزش پولشون بالاست. من در حال حاضر فقط کپی میگیرم.

موفق باشید.

Aria1997
12-11-2011, 21:43
ما که خارجیم چه گناهی کردیم ؟؟؟؟ :19:
مگه من چقدر پول در میارم که برم 60 یورو پول بازی رو بدم .....

minime
13-11-2011, 12:22
به قول معروف یه BUMP بزنیم , شاید نظر بقیه دوستان رو هم دیدیم و خوندیم

majid322
13-11-2011, 12:31

موفق باشید.

دقیقا میخواستم همینو بگم افرین مطلبو خوب ادا کردی :46:
اصلا با عقل جور در نمیاد این قضیه که ما هر بازی رو 50 تا 60 هزار تومن بخریم مگراینکه برا بازی یارانه بدن :27:

yashgin128
14-11-2011, 21:48
ما که خارجیم چه گناهی کردیم ؟؟؟؟ :19:
مگه من چقدر پول در میارم که برم 60 یورو پول بازی رو بدم .....

شما که تو المان زندگی میکنید من شنیدم حقوق بین 2 تا 4 هزار یورو هست که ،دیگه نباید مشکل واسه خرید یه بازی داشته باشید؟
در ضمن نمیتونید بازی رو از اینترنت دانلود کنید و بعد بنصبید؟
از کجا متوجه میشن که بازی کرک شده است؟
یکی از دوستان میگفت بهترین راه اینه که یه ویندوز اصل با تمامی نرم افزارهای اصل داشته باشیم و یه ویندوز به کل کرک با تمامی بازی ها و نرم افزارهای کرک در اینصورت کسی متوجه نمیشه .البته این واسه خودش تز میداد هنوز بیشتر از شاهچراغ رو ندیده.
اهان شما خودت نمیخوای بازی های کرک رو نصب کنی ؟یعنی همون رعایت قانون کپی رایت ؟

minime
16-11-2011, 22:50
یه مورد بگم در مورد قیمت بازی های اصل

ماها که دنبال بازی هستیم معمولا از چند ماه قبل خبر داریم بازی کی ریلیز میشه , مثلا از 5 ماه پیش منتظر بازی MW3 بودیم و البته از حدود قیمتش هم خبر داشتیم
آیا 5 ماه برای ذخیره کردن مثلا 80 هزار تومن کم هست ؟ 5ماه= 150 روز
80000 تقسیم بر 150 میشه 533
533 تومن در روز
اندازه یه کرایه تاکسی تو یه مسیر هم نمیشه
پس انداز 533 تومن در روز سخته ؟

الان خیلیا میگن که زخمهای واجبتری هست که خرجش کنیم , درسته اما اینو میدونین واسه چی میگم ؟ واسه این میگم که اگه ماها عادت کرده بودیم از همون اولش واسه نیازهای شخصی خودمون پس انداز کنیم اوضاعمون خیلی بهتر از حالا بود.
اگه خرجهای بیخودیمون رو که هممون داریم کم کنیم به خیلی از چیزهای دیگه میرسیم
ارادت

Aria1997
17-11-2011, 00:15
شما که تو المان زندگی میکنید من شنیدم حقوق بین 2 تا 4 هزار یورو هست که ،دیگه نباید مشکل واسه خرید یه بازی داشته باشید؟
در ضمن نمیتونید بازی رو از اینترنت دانلود کنید و بعد بنصبید؟
از کجا متوجه میشن که بازی کرک شده است؟
یکی از دوستان میگفت بهترین راه اینه که یه ویندوز اصل با تمامی نرم افزارهای اصل داشته باشیم و یه ویندوز به کل کرک با تمامی بازی ها و نرم افزارهای کرک در اینصورت کسی متوجه نمیشه .البته این واسه خودش تز میداد هنوز بیشتر از شاهچراغ رو ندیده.
اهان شما خودت نمیخوای بازی های کرک رو نصب کنی ؟یعنی همون رعایت قانون کپی رایت ؟

4000 یورو در ماه ؟؟؟ :18:
من 200 یورو در ماه میگیرم !!! خوب غذا نخورم برم بازی بگیرم ؟؟؟ :31:

Alireza-Khan
17-11-2011, 16:04
بازی مورد علاقه رو حتما اورجینال میگرفتم !

halflife g
17-11-2011, 18:26
ببینید دوست من اینجا چند تا پارامتر هست :

1-حمایت از تولید کننده
2-وسع مالی
3-ساپورت و بهره مند شدن از خدمات بعد از خرید
4-انلاین بازی کردن
5-فرهنگ خرید محصول اصل

توضیح این موارد در پایین:

1-اگه شما بتونین بازی رو به قیمت واقعی بخرین از سازنده حمایت کردین و این نفعش به خود شما برمیگرده یعنی دراینده این شرکت درامد بهتری داره و بازی بهتری برای شما که طرفدار این شرکت هستین می سازه....... .

2-ولی این حمایت نیازمند داشتن وسع مالی هست که خوب برای اهالی کشور ما پرداخت قیمت ارجینال بازی برای 90 درصمون مقدور نیست و البته بین اون 10 درصد هم فرهنگش جا نیفتاده...... .
در کشورهای خارجی هم درسته درامد بیشتر ولی دیگه در نه حدی که خرید یه بازی 60 دلاری واسشون مثه اب خوردن باشه بلکه واسه خرید بازی اونا هم حساب کتاب می کنن...... .علاوه بر اون اکثر این بازیها در اکثر خورده فروشیها در خارج تخفیف میخوره و مثلا شما میتونی یه بازی 60 دلاری رو یهو 40 دلار یا 30 دلار بگیری(اکثرا مدتی بعد عرضه هست ولی گاهی هم چند روز بعد عرضه اتفاق می افته مخصوصا برای بازیهایی که فروش اولیه خوبی نداشتن)

3...4-در مورد ساپورت هم وقتی شما بازی رو ارجینال میخرین وقتی مثلا به شبکه انلاینش وصل میشی مشکلات و دردسرهای بی شمار کرک و کپی و فلان نداری و میتونی با خیال راحتتری بازی کنی..... .

5- یکی هم مشکل فرهنگ هستش بازی درسته شاید برای ما قیمتش بالا باشه ولی اکثر ما ایرانیها حتی یه سی دی موسیقی هم واسه حمایت از خواننده مورد علاقمون نمی گیریم یا یه روزنامه 200 تومنی یا یه کتاب رمان 5000 تومنی هم برامون گرونه چه برسه به حمایت 60 یا 40 دلاری.....(یعنی فرهنگش هنوز جا نیفتاده)

+

در نهایت شما باید اینا رو سبک سنگین کنی ببینی از این چند مورد چند مورد واسه شما اولویت داره و واسه شما صادقه تا اقدام به تصمیم گیری کنی....

به نظر خود من هم من به شخصه اگه وسعم برسه حتما ارجینال می گیرم (تا حالا هم دو بار اینکارو کردم) چون هم میخوام حمایت کنم و هم زیاد انلاین بازی می کنم.... .
.
.

matrix_3s
18-11-2011, 12:11
4-انلاین بازی کردن
اینکه بازم 70 80 درصد نمیتونن ازش استفاده کنن با این اینترنت زپرتی و گرون.............

minime
28-11-2011, 09:37

ali703
30-11-2011, 13:38
ایران ما تو تحریمه دوستان، من که مغازه دارم هر جوری که ملت حال کنن منم باهاشونم، والا تو ایران ما از هر بازی یا ویندوزی چندین نسخه میاد یعنی مثلا pes 2012 اول دمو ، بحساب اصلش ، گزارشگری سلطانپور، فردوسی پور خلاصه همه جور برا خودشون قانون دارن و فقط به فکر جیب خودشونن. البته اینایی هم که بازی درست میکنن بعید میبینم به فکر فروش و سود کردن در بازارهای ایران باشند.
یا علی

minime
04-12-2011, 16:15

shahin_mp3
04-12-2011, 16:39
من اگه یه بازیو که با انلاینش حال کنم پول اورجو میدم ولی اخه اینترنتو چیکار کنم پول اونم باید بدم خب چه خبره

پول یارانه رو ریختن پول بازی اورج هم بهش اضافه کنن :31:

Aria1997
04-12-2011, 18:24
من سال دیگه کانتراسترایک Global Offensive رو حتما اوریجینال میخرم به دو دلیل !

یکی اینکه با بوت بازی کردن حال نمیکنم
دو اینکه دوست ندارم یکی دوسال صبر کنم تا مولتیش کرک بشه اونم هرکی با پینگ خدا میاد می...رینه تو بازی !

ali703
06-12-2011, 15:48
تمام بازی های نت رو کپی بازی می کنم، به نظر من هیچ بازی دنیا نیست که توی ایران اورجینال اصلیش بیاد، MW3 به حساب اورجینال خریدم 4000 ت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آخه این کجاش اورجیناله؟؟

s.j-rez
06-12-2011, 16:03
اگه واقعا چنین وضعی پیش بیاد من برای بازی های خودم قطعا نسخه اورجینال میخرم چوناز دردسر کپی بازی و اینا رو کنسولا خلاص میشم و پشتیبانی خوبی هم داره و لذت میبرم که به شرکتی کمک کنم.
اما در کنار اون قطعا از بازی های کپی هم استفاده میکنم البته نه برای بازی کردن و اینا برای اینکه از دردسر های کپی بازی خوشم میاد و دوست دارم کلا بعضی شرکت هارو بترکونم.:دی
پس شد نتیجه یه کنسول میخرم برای اورجینال و تمرکز اصلیم رو اونه و با اون بازی هارو انجام میدم.
یه کنسول هم میخرم لذت ببرم و از علم روز عقب نمونم و یه خورده سختی بکشم: دی

mjorh
06-12-2011, 16:19
من اگه قدرت مالی داشه باشم حتما اوریج میگیرم...بیچاره شرکتا اینقد بازی میزنن باید حمایت شن...

I-Tech
06-12-2011, 16:51
تا وقتی پولش نباشه کپی تهیه میکنم:31: (متاسفانه!)

amin 2010
06-12-2011, 17:54
تمام بازی های نت رو کپی بازی می کنم، به نظر من هیچ بازی دنیا نیست که توی ایران اورجینال اصلیش بیاد، MW3 به حساب اورجینال خریدم 4000 ت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آخه این کجاش اورجیناله؟؟

اقا شما یه چیزی میگی هر بیسوادری هم بینه می فهمه اشتباهه !!!!
بازیای ps3 من همشون اصلن هر کدومم کم کم 90 تومن پول دادم براشون (بازیی مثله GOW هم بوده که 150 تومن پولشو دادم)
.ببین این که بگیم قدرت خرید اوریج نداریم و اینا کاملا شعر هستش !!! اینجوری باشه هر دزدی هم میتونه بره از خونه مردم دزدی کنه توجیهش هم این باشه که خودم نمیتونم بخرم !!! یا هر ماشینی تو خیابون دیدین بدزدین بگین خودم نمیتونم بخرم !!!
دوستان اگه نظر میدین سعی کنین منطقی باشه !!!همین
پ.ن : خود من هم بازی هایی خریدم که کپی بودن( نسخه 360 و PC) اما هر موقع از بازیی خوشم اومده حتما نسخه اوریجش رو هم گرفتم !( همونجوری که موقع خرید ماشین هم میتونید باهاش یه دوری بزنید خوشتون اومد بعدا بخریدش )

ببین دوست من کاملا مشخصه که من نسخه کپی رو میخریدم چرا؟
همین الان من سایت امازون رو نگاه کردم تقریبا تمام بازی ها معروف امسال امثال:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
fifa 12
pes12
call of duty 8
battelfield 3
need for speed
,....
همشون قیمتی بین 40 تا 60 دلار دارند
من الان برات یه مثال میزنم تا حساب کار دستت بیاد:
بازی فیفا 2012 رو دیشب 2000 هزار
pes 2012بازی کونامی رو 2000 هزار
بازی battlefield 3 رو 3000 هزار
بازی call of duty mw3 رو 3000 هزار
بازی need for speed the run رو که داره میاد حدودا 3000 هزار
و... خریدم یا خواهم خرید تازه این ها حداقل هاشه شاید بازی های دیگری هم ببینم و خوشم بیاد و بگیرم تازه من بازی خور نیستم وشاید هفته ای 10 ساعت بازی کنم.خب این پنج بازی جمعا شد 13 هزار تومن.
این بازی های یک سال من هست و سالی حدود همین من برای بازی خواهم پرداخت
خب از سایت امازون من قیمت جهانی و اصل این بازیها رو میزارم به ترتیب بالا
1. 50$
2. 50$
3. 60$
4. 55$
5. 50$ حدودا گفتم
[جمعا میشود :265 دلار که میشود چیزی بین 265 هزار تا 300 هزار تومان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif
قشر بازی خور هم که همه معمولا بی درامد و منتظر جیب پدر و الطاف مادر و...
به نظرتون اصلا میشه فکر خرید بازی های اصل رو در سر داشت؟

شدیدا برای طرز فکرتون متاسفم !

ali703
06-12-2011, 19:03
اقا شما یه چیزی میگی هر بیسوادری هم بینه می فهمه اشتباهه !!!!
بازیای ps3 من همشون اصلن هر کدومم کم کم 90 تومن پول دادم براشون (بازیی مثله GOW هم بوده که 150 تومن پولشو دادم)
.ببین این که بگیم قدرت خرید اوریج نداریم و اینا کاملا شعر هستش !!! اینجوری باشه هر دزدی هم میتونه بره از خونه مردم دزدی کنه توجیهش هم این باشه که خودم نمیتونم بخرم !!! یا هر ماشینی تو خیابون دیدین بدزدین بگین خودم نمیتونم بخرم !!!
دوستان اگه نظر میدین سعی کنین منطقی باشه !!!همین
پ.ن : خود من هم بازی هایی خریدم که کپی بودن( نسخه 360 و PC) اما هر موقع از بازیی خوشم اومده حتما نسخه اوریجش رو هم گرفتم !( همونجوری که موقع خرید ماشین هم میتونید باهاش یه دوری بزنید خوشتون اومد بعدا بخریدش )

شدیدا برای طرز فکرتون متاسفم !
چرا متاسف باشین. شاید واسه بعضی که خارج از ایرانن دلار زیاد اهمیت نداره (شاید مثل شما بچه مایه دارند).
ولی اگه یکی نداشته باشه باید از بازی کردن محروم بشه(مثل اکثر ایرانی ها) ;دی

amin 2010
06-12-2011, 21:58
چرا متاسف باشین. شاید واسه بعضی که خارج از ایرانن دلار زیاد اهمیت نداره (شاید مثل شما بچه مایه دارند).
ولی اگه یکی نداشته باشه باید از بازی کردن محروم بشه(مثل اکثر ایرانی ها) ;دی
ببین من حدود یه ماه پیش یه کاین خریدم ( بقوله شما بچه مایه دار و اینا !) خوب پس الان قائدتا توی خیابون هر لحظه باید منتظر باشم یکی ( اینجوری که شما میگی اغلب ایرانیا !!!) اونو بدزده !!
یا هر لحظه منتظر باشم یکی بیاد خونم همه وسایلم بدزده !!!
جالب اینجاست من بیشتر خانواده هایی که میشناسم هر ماه شاید تا میلیون تومن پول لباس و ارایشگاه بدن ! اما کار به حقوق ناشر فیلم ، نرم افزار یا بازی میرسه همه به پایرت کرد فکر میکنن !
ببین رفیق همه صحبت هایی که میکنی توجیهه ،اونم به شکلی بسیار غیر منطقی !
+
استاد شما امروز تقریبا تو همه تاپیکا یه پست دادین !!! ( یا از یکی تشکر کردین ، یا تاریخ عرضه بازی رو پرسیدین) لطفا رعایت کنید !!!

saeed_2007r
07-12-2011, 00:04
براي بازي كه هر لحظه منتظر امدن نسخه جديدش هستم...چرا كه نه...اصل رو ميگيرم...
تا هم از حمايت اينترنتي شركت بهره ببرم و هم يه حمايتي از انا بكنم براي بهتر كردن بازي وشوق دادن شركتها براي بازي بهتر...

shabnam1986
07-12-2011, 19:04
اکثر بازی های پی سی تو ایران کپی هستن اما اگه هم نباشن من ترجیحا کپی رو میخرم

minime
12-12-2011, 01:23

CRIS Joon CR7
16-12-2011, 16:15
..............................

CRIS Joon CR7
16-12-2011, 18:10
........................

saeed_2007r
10-01-2012, 20:33
CRIS JONمن هم با طرح یارانه بازی موافقم!!!

saeed_2007r
10-01-2012, 20:33
CRIS JONمن هم با طرح یارانه بازی موافقم!!!

Fate2646
11-01-2012, 16:13
خوب اگر امکانات مخصوصا اینترنت خوب داشتم حتما اصل میخرم حالا شده شاید 3الی 4 بازی در سال اما وقتی کشورمون تحریمه و قیمت دلار اون قدر بالا میره و اکثر بازیارو فقط میتونم قسمت تک نفرشو بازی کنم تازه پشتیبانی هم ازشون ندارم مجبورم کپی بخرم

S.R Download
13-01-2012, 10:30
اولا که نسخه اصلی تو ایران خیلی کم پیدا میشه
دوما ، نسخه کپی خیلی خیلی ارزون تره و به نظر من برای آنلاین بازی کردن هم هیچ مشکلی نداره

minime
16-01-2012, 15:56
Bring Up My Post

mehdiOZ
08-02-2012, 00:14
کپی بهتره,اگه کسی داشته باشه ازش میگیرم,دیگه هیچ پولی نمیدم:31:

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

کپی بهتره,اگه کسی داشته باشه ازش میگیرم,دیگه هیچ پولی نمیدم:31::8:

minime
09-06-2012, 10:55
Bring Up My Post

AMIR-AIRGUNNER
09-06-2012, 17:20
بدون شک کپی میخرم !
مهمترین دلیلش هم همون نداشتن وسع مالی هست و اگه من هم مثل افراد اروپایی درامد داشتم ارجینال خرید میکردم .

البته یه نکته ای که قابل ذکر هست اینه که درست کپی خریدن (نرم افزار ها و محصولات دیجیتال )ارزون در میاد ولی چرا قیمت سخت افزار ها رو حساب نمیکنیم ؟!
pc , lap top . کنسول بازی ,tv و بسیاری از محصولات دیگه رو مگه ما به قیمت اورجینال شون میخریم ؟!
اگه همه اینها رو با احتساب تفاوت درامد ها مقایسه کنیم فکر نکنم فرقی بین یک گیمر ایرانی و خارجی از لحاظ هزینه ها وجود داشته باشه .

Arrowtic
09-06-2012, 17:50
مسلما میخریدم ولی نه دیگه هر بازی رو.مثلا سال قبل اسکایریمو میخریدم و شاید یکی دوتای دیگه و صد بار تموم میکردمو همه چیزاشونو تست میکردم!

Dark Soul
09-06-2012, 18:10
اگه زبان فارسی را 100 درصد پشتیبانی می کردند بعضی بازی را اصل می خریدم
اگه زبان فارسی را 100 درصد پشتیبانی می کردند و قیمتاشون مناسب بازار ایران بود همه رو اصل می خریدم(منظورم از مناسب بودن 4تومن 10 تومن نیست چیز دیگه ایست)

EngineeR EhsaN
09-06-2012, 18:13
بعضی بازیها رو مثل فیفا بخاطر آنلاین بازی کردن میخریدم، البته فیفا 13 رو امسال میخوام بگیرم!

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

minime
10-06-2012, 19:14
با توجه به اینکه بازیها به سمت گروهی شدن دارن پیش میرن فکر میکنم انتخابهای کمتری در آینده برای بازیهای کپی شده وجود داشته باشه.

milad_takjoo
10-06-2012, 19:21
والا یکی از دلایل خرید بازی اصل اینکه بتونی آنلاین بازی کنی...من خودم به شخصه میدونم اگه آنلاین بازی کنم ساعتی ده بار dc میشم...
یا اینقد پینگ بالاست که نمیشه...
اگه سرعت و کیفیت نت تو ایران خوب بود من بعضی بازیها رو که آنلاینشون خوبه اصل میخریدم...مثل فیفا یا کال

MohammadT15
19-06-2012, 14:56
بستگی به شرایط داره

اگه پول خرید بازی رو داشته باشم خوب چرا که اورجینال نخرم؟ هم پولش تو جیب این و اون نمیره هم اینکه یه سود خیلی خیلی خیلی ناچیز به شرکت سازنده ی بازی میرسه !

اگه پول خرید بازی رو کم و بیش داشته باشم سری بازی هایی که متاشون زیاده و میدونم قشنگن رو به صورت اورجینال تهیه میکنم بقیه رو مجبورم -- شده بخرم

اما هیچ چیزی اون حس و حال بازیه اورجینال رو به آدم نمیده ! توی پک مخصوص خودش با باکس شاته خودش برای پلی 3 که بلوی رای هست یه حال دیگه ای هم داره
اینی که بازیاتو بذاری ردیفی کنار کنسولتو یه آرشیو ازشون درست کن و ... واقعا یه حال دیگه ای داره

تا اینکه 1000 تا بازی تو هارد اکسترنالت باشه یا 1000 تا سیدی کپی با لیبل مات و تار داشته باشی !

رضا جنگنده
04-08-2012, 23:18
سلام
من بازیام رو کپی می خرم.
چون قیمتشون خیلی ارزون تر تر از اصلشه.:31:

saalehi
14-08-2012, 22:01
ایا در بازی جنگجویان اوروچی 2 میشود اوروچی یا داجی را انمخاب کرد؟

Amir Hossein
15-08-2012, 15:31
در حال حاضر که عین خیلی از دوستان کپی شده میگیرم
و اگه شرایطش هم بود بازم کپی میگرفتم
ولی بازی هایی که قراره آنلاین بازی بشه رو باید خرید دیگه

یه مسئله ای که هست اینه که
باز خوبه دوستان میگن ما توانایی خرید بازی اصل رو نداریم
من چی بگم
من توانایی خرید گپیش هم ندارم:31::31::31:
ولی اگه پولش رو داشتم اصل میگرفتم
بگو چرا؟
اونوقت اگه کسی میخواست نمیتونست ازم بگیره کلی ضد حال میخورد
نه؟:31::31::31:

Julia_de
10-09-2012, 23:48
صددرصد کپی میخرم چون با پول خرید بازی اصل تو ایران میشه یه کنسول بازی خرید!!

Sent from my X10i using Tapatalk 2

atenziono
25-05-2013, 14:31
اگه قیمتها با قیمتهای جهانی خوانایی داشت فقط اصلی میخریدم هر چند که همین الان هم
15 اصلی pc
8 اصلی x360
12 اصلی ps3
6 اصلی (بازی و نرم افزار) اندروید دارم
و به جرات بگم ساپورت و آپدیتهایی که دارن واقعا به چند برابر قیمت میارزن
PS: اینهارو اکثرا قبل از گرون شدن دلار خریدم.:n03:

amin 2010
25-05-2013, 17:19
حالا که تاپیک بالا اومده پست یکی از بچه هارو که پارسال داده بود هویجوری دوباره میزارم ، دوستان مدیونین فکر کنین قصد خاصی دارم :n02:

1. 50$
2. 50$
3. 60$
4. 55$
5. 50$ حدودا گفتم
[جمعا میشود :265 دلار که میشود چیزی بین 265 هزار تا 300 هزار تومان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

- Saman -
25-05-2013, 19:00
من تا جايي كه بتونم نسخه اصلي رو تهيه مي كنم! به خصوص براي بازي هاي مولتي پلاير (Call of Duty و Battlefield) و همچنين بازي هاي محبوبم مثل Tomb Raider و ديگر اينكه شبيه سازهاي رانندگي...

در خصوص قيمت هم مي تونم بگم كه مي شد بازي ها را با تخفيف هاي ويژه كه توسط كمپاني ها عرضه مي شه (مثل پلاتفروم Steam) تهيه كرد...اما الان مشكل اساسي براي ما برابري بالاي قيمت دلار به تومان و همچنين مشكل تهيه كردن نسخه فيزيكي در ايران هست!

NAZISM
25-05-2013, 21:01
درود
بایسته (لازمه) داشتن نیروی خرید این چنین چیزهایی نیازمند رعایت تمامی استانداردهای جهانی و همچنین پیاده سازی آن در ایران است
دوستان گرامی
همواره باید این پرسش را مطرح کنید که خوب اگر بنزین رو دارند به قیمت جهانی میکنند باشد بکنند خدا پدرشون را بیامرزد اما خوب بیمه, جاده ها, مدارس, دانشگاه ها, دستمزدها, اتومبیل ها و دیگر استانداردهای دیگر یک زندگی اروپایی را هم رعایت کنند
قطعا خرید بازی اروجینال که آسان است؛ باهاش همه کاری هم میشود کرد
اگر تنها به این بسنده کنند که آره ما حق کپی رایت میدیم و فلان؛ نه از این خبرا نیست همچنان کپی میخریم

سپاس

A.Green.H
29-05-2013, 16:37
کپی میخرم(رمزی میگم: ما خودمون بازیچه ایم! الان 2013هه)!