PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با حجم ویندوز 7

Terova
10-11-2011, 14:42
سلام

درایو C من 75 گیگ فضای خالی داره که وقتی ویندوز 7 روش نصب میکنم فقط 14 گیگش خالی میمونه..!

من موندم ویندوز 7 مگه چند گیگ هست..؟

jafarian
10-11-2011, 14:44
ازاین برنامه پست پایین استفاده کنید درایو c خودتون آنالیز کنید تا نشون بده اون حجم که زیاد هست مربوط به کدوم برنامه هست :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed774
10-11-2011, 15:14
شما چند گیگ رم فیزیکی دارید ؟ بیشترین حجم اشغالی مربوط به حافظه مجازی و فایل اون یعنی Page File هست . که 3 برابر حجم رم در حالت ماکزیمم و 1.5 برابر در حالت مینیمم در نظر گرفته میشه . اگه Hibernate رو هم فعال کرده باشی دوباره به اندازه رم از حجمت اشغال خواهد شد .

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

راستی یه حجم هم به قابلیت سیستم ریستور اختصاص داده میشه ولی این حجم بصورت دینامیک هست یعنی به مرور زمان حجم درایو افزایش پیدا یکنه و بصورت پیش فرض 4 درصد حجم رو نهایت اشغال خواهد کرد .

Terova
10-11-2011, 15:21
ازاین برنامه پست پایین استفاده کنید درایو c خودتون آنالیز کنید تا نشون بده اون حجم که زیاد هست مربوط به کدوم برنامه هست :20:

ممنون دوست عزیز

یک تست گرفتم که گویا یک فایل Windos Old هست که حجم خیلی زیادی داره و فکر کنم مال ویندوز های قبلی هست

اگر میشه بگید این رو چه طوری پاک کنم..

شما چند گیگ رم فیزیکی دارید ؟ بیشترین حجم اشغالی مربوط به حافظه مجازی و فایل اون یعنی Page File هست . که 3 برابر حجم رم در حالت ماکزیمم و 1.5 برابر در حالت مینیمم در نظر گرفته میشه . اگه Hibernate رو هم فعال کرده باشی دوباره به اندازه رم از حجمت اشغال خواهد شد .

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

راستی یه حجم هم به قابلیت سیستم ریستور اختصاص داده میشه ولی این حجم بصورت دینامیک هست یعنی به مرور زمان حجم درایو افزایش پیدا یکنه و بصورت پیش فرض 4 درصد حجم رو نهایت اشغال خواهد کرد .

من 4 گیگ رم دارم
این Hibernate رو چه طوری غیر فعال کنم

با تشکر

punsher2011
10-11-2011, 15:42
اون windows.old رو راحت میتونی پاکش کنی .. اما دقت کن که فایل هایی که توی دکستاپ و یا داکیومنت اون ویندوزه قبلیت داشتی رو از روش برداری و اگر میخای میتونی از درایورهات یک فایل پشتیبان تهیه کنی البته اگر قصد داشته باشی به ویندوز xp برگردی

اما اگر قصده اینکار رو نداری و درایور ها رو داری و فایل هایی رو که میخای رو از روی اون پوشه برداشتی با خیاله راحت Shift+Del رو بفشار :D

راستی یادت باشه اگر نرم افزاری داری که توی اون پوشه نصب کردی و داری از روی اونجا اجراش میکنی باید دوباره توی program file درایو اصلی C نصب کنی
که احتمالش کمه ... اگر مشکلی پیش اومد همینحا بگو تا راهنماییت کنم

jafarian
10-11-2011, 15:45
برای پاک کردن اون فلدری که گفتین فروم پایین ببینید باشکل توضیح داده .

jafarian
10-11-2011, 15:59
درضمن واسه پاک کردن فایل pagefile.sys که مربوط به رم میشه یا که hiberfil.sys طبق شکلی که قرار دادم اگر سرچ کنید به وسیله همین برنامه اون دو تا فایل اگر حجمش زیاد بود طبق شکل روش کلیک راست بعدشم delete کنید تا پاک بشه پینهاد میکنم فقط فایل hiberfil.sys پاک کنید اگر گزینه Hibernate ویندوزتونم غیر فعاله.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Terova
10-11-2011, 16:26
ممنون دوستان

برای پاک کردن اون فلدری که گفتین فروم پایین ببینید باشکل توضیح داده .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این راه یکم سنگینه ، چیز مهمی هم تو ویندوزهای قبلی ندارم میگم میشه فولدر رو به روش معمول پاک کنم..

بعد وقتی میخوام فایل hiberfil.sys رو پاک کنم این اجازه رو نمیده

punsher2011
10-11-2011, 16:43
1-
گفتم بهتون راحت میتونی پاک کنی .. چرا ؟ -- بزار یکذره توضیح بدم

توی ویندوز اکس پی هر وقت ویندوز جدید نصب میکردی اتفاقی ممکن بود یادت رفته باشه درایوری رو کپی کرده باشی یا فایلی بک اپ نگرفته باشی .. اونوقت فایل ها میرفت و بهت ضرر وارد میشد

اگر هم روی یک درایوه دیگه نصب میکردی .. همچنان فایل های اصلی ویندوز قبلی باقی میموند و ممکن بود توی ریجیستیری ویندوز و یا بوت ویندوز مشکل ساز بشه

برای رفع این مشکل ... ماکروسافت تو تا پارتیشن قرار داد
1- پارتیشنی برای درایور که حدود 200 مگ هست
2- داخل C فایل های اصلی ویندوز رو به صورت بایناری حفظ میکرد که در صورت فرمت از بین نره و بشه استفاده کرد که اینکار ضرری هم داشت

ممکن بود که نرم افزار های ویندوز قبلی بخان توی این ویندوزم اجرا بشن برا همین دسترسی این قسمت رو گفت

پس نتیجه : اگر فایل هایی که نیاز داشتی رو برداشتی میتونی با خیال راحت پاک کنی

نکته ی دوم : به هیچ وجه فایل pagefile.sys رو پاک نکن .. چون ممکن شدید بهت اسیب وارد کنه ( در ریجیستری )

نقش این فایل.. در رم اکسترنال هست ... این قسمت اطلاعاتی از هر نرم افزار ذخیره میکنه برای بهتر اجرا شدن ... و کمک بسیاری به رم میکنه که اشغال نشه

پس اگر فضا داری پاکش نکن .. اگر فضا نداری ... میتونی محلش رو عوض کنی

برای هایبر نت نیز هم به راحتی میتونی فعال و غیر فعالش کنی

jafarian
11-11-2011, 00:12
بیشتر فضای درایو c شما توسط همون پوشه Windows.old اشغال شده بهترین روش پاک کردن همین فلدر هم طبق همون OPTION ONE درضمن فایل pagefile.sys شمانهایت 2 گیگ فضا اشغال کرده .

hamedre81
13-11-2011, 10:08
سلام

درایو C من 75 گیگ فضای خالی داره که وقتی ویندوز 7 روش نصب میکنم فقط 14 گیگش خالی میمونه..!

من موندم ویندوز 7 مگه چند گیگ هست..؟

سلام
حجم windows old چند گیگ است؟

windows oldرا با برنامه unlockerپاک کن این برنامه سرعت کمی در پاک کردن فایل ویندوز قدیمی داره

unlockerبعضی از فایل را پاک نمی کند واگر حجم windows old کم شد ان را پنهان کن و بی خیال آن شو چون تموم فایل ها windows old پاک نمی شوند