PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمام صفحه نبودن موقع اجرای بعضی بازی یا برنامه ها

omid-p30
09-11-2011, 14:55
سلام

من ویندوز 7 روی لپتاپم دارم و موقع اجرای تمام بازی ها دو لایه نوار مشکی سمت راست و چپ صفحه نمایش وجود داره.

فقط در بازیها هم نیست و مثلا در مورد برنامه نقشه همراه اول تهران هم صدق میکنه.

ضمنا مثلا در مورد ویدیو های یوتیوب هم صدق میکنه و چه در حالت معمولی و چه فول اسکرین، دو نوار سیاه سمت راست و چپ صفحه نمایش ویدیوی یوتیوب وجود داره.

قبلا که اکس پی داشتم، همچین مشکلی نبود.

عکس ها رو گذاشتم . تنظیماتی رو دستکاری نکردم و بلافاصله بعد از نصب ویندوز همینطوری هست.

فقط موقع اجرای بعضی از برنامه ها و بازیها و یوتیوب اینطوره و تو خود ویندوز هیچ مشکلی نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CRIS Joon CR7
09-11-2011, 16:25
سلام

من ویندوز 7 روی لپتاپم دارم و موقع اجرای تمام بازی ها دو لایه نوار مشکی سمت راست و چپ صفحه نمایش وجود داره.

ضمنا مثلا در مورد ویدیو های یوتیوب هم صدق میکنه و چه در حالت معمولی و چه فول اسکرین، دو نوار سیاه سمت راست و چپ صفحه نمایش ویدیوی یوتیوب وجود داره.

عکس ها رو گذاشتم . تنظیماتی رو دستکاری نکردم و بلافاصله بعد از نصب ویندوز همینطوری هست.

فقط موقع اجرای بعضی از برنامه ها و بازیها و یوتیوب اینطوره و تو خود ویندوز هیچ مشکلی نیست.

والله من PC دارم همین مشکلو داشتم مانیتورم HDMI داره با کابل HDMI درست شد

A M ! N
09-11-2011, 23:51
سلام

سلام
تنظیمات بخش resolution در بخش گرافیکتون چی هست؟
تنظیمات گرافیک بازیها رو تغییر میدین چی مثل رزولوشن؟

May you do well:40:

omid-p30
10-11-2011, 12:27
سلام
تنظیمات بخش resolution در بخش گرافیکتون چی هست؟
تنظیمات گرافیک بازیها رو تغییر میدین چی مثل رزولوشن؟

May you do well:40:
تنظیمات رزولوشن روی بالاترینش هست. همون recommeded

اون بازیها رو هم یا نه، یا اصلا بخش تغییر رزولوشن ندارند، یا اینکه تغییرشون نمیدم. مثل همون اکس پی که قبلا نصب میکردم و بدون تغییری وارد بازی میشدم، الان هم همین کار رو میکنم که به این صورت در میاد.

در هر حال برنامه هایی مثل همین کتاب اول هم هستند که بخش تغییر رزولشن ندارند.

resident2011
10-11-2011, 15:17
توصیه می کنم اول اخرین درایو کارت گرافیک رو نصب کنید
دوم اینکه این موضوع می تونه برگرده به عدم سازگاری رزولیشن بازی و لپ تاپ .
معمولاً میشه توی بازی ها در قسمت تنظیمات گرافیک این رزولیشن رو درست کرد در مورد نرم افزارهای ایرانی بعید میدونم چون معمولاً مرحله تست رو نمی گذرونند.:31:

اما اینکه می گی توی ویندوز همینجوری خودش تنظیم شده می رفتی اگه یه نگاهی به کاور بازی بکنی یا فایل Readme رو مطالعه کنی معمولاً سخت افزار مورد نیاز بازی برای XP کمتر از سون هستش واسه همین ممکنه خود بازی تنیمات اولیه رو بزاره روی رزولیشنی که بازی راحتر اجرا بشه که خودتون باید برید تغییرش بدید.
در مورد ان هم که می گید نداند مگه بازی های خیلی ساده واونها هم دیگه نمیشه کاریشون کرد ولی بازی های روز حتماً اون گزینه رو دارند

mamad1994
28-08-2013, 10:51
سلام

سلام دوست عزیز
این مشکل بر روی ویندوز7ودر لپتاپ بدلیل داشتن دو گرافیک پیش می آید.
برای رفع این مشکل روی صفحه دسکتاپ کلیلک راست کن
اول رزولوشن لپ تاپ را بیار پایین مثلا 800*600 بعد روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کن:
گزینه گرافیک آپشن graphics option بعد panel fit بعد scale full screen را بزن مشکل حل میشه .اصلا هم نیاز نیست ریزولیشن کامگیوتر را کم کنی.
موفق باشید.

SHAYANGH12
29-01-2017, 13:35
سلام من بازی را روی ویندوز 10 نصب کردم. وقتی ک روی ستاب بازی کلیک میکنم صفحه نصب بازی کوچک است و نمیتوانم توی فایل دلخواه بریزم