PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز 7 و پارتیشن primary ؟

K1lou
09-11-2011, 13:35
با سلام خدمت دوستان
راستش این سیستم رو توی فروشگاه پارتیشن بندی کردن و سیستم عمل رو نصب کردن . الان که با برنامه acronis کار داشتم متوجه شدم ویندوز xp رو روی درایو D نصب کردن و اونو پارتیشن PRIMARY قراردادن و ویندوز 7 روی درایو C و درایو LOGICAL

خوب حالا این حالت مشکلی در عملکرد سیستم برای ویندوز 7 ایجاد نمی کنه ؟

اگه هردو پارتیشن رو از طریق ACRONIS به صورت PRIMARY قرار بدم مشکلی بوجود نمیاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر

mafaman2003
09-11-2011, 14:29
در مورد primary کردن درایو دوم مشکلی که پیش نمیاد

ولی باید بدونید که در کل میتونید 4 پارتیشن primary در هر دیسک داشته باشید که اگر پارتیشن های بیشتری بخواید میتونید یکی رو به صورت extended در بیارید (3تا primary یکی هم extended که درایوهای logical رو احاطه میکنه)

پارتیشن اول باید active باقی بمونه

اینی هم که میبینید نام درایوها جابجان به خاطر ویندوز 7 هستش مال من هم همینطوره توی ایکس پی درست نشون میده ولی توی سون نام درایو(letter)ها نسبت به ترتیب روی دیسک منظم نیست.

بهتره برای پارتیشنها از سمت چپ به راست برچسب تعیین کنید این کار در هنگام نصب ویندوز به کمکتون میاد و باعث میشه درایوها رو تشخیص بدید.

راستی بعد از تبدیل به primary یه حجم خیلی کمی از دیسک آزاد باقی میمونه که میتونی به همون درایو اضافه کنی

omid-p30
09-11-2011, 14:41
فرق این Primary با Logical چی هست حالا ؟ اگر درایو ویندوز 7 رو پرایمری نکنه و رو همون لوجیکال بذاره بمونه چی میشه ؟

mafaman2003
09-11-2011, 16:15
فرق این Primary با Logical چی هست حالا ؟ اگر درایو ویندوز 7 رو پرایمری نکنه و رو همون لوجیکال بذاره بمونه چی میشه ؟

هر سیستمی باید یه پارتیشن primary داشته باشه برای ذخیره فایل های سیستمی استفاده میشه
مشکلی نیست و میشه ویندوز رو روی logical هم نصب کرد

imannn_h
23-09-2013, 19:40
سلام دوستان من داشتم ویندوز سون نصب میکردم که در زمان انتخاب درایو، درایو c رو کلا پاک کردم و از دوباره ساختم و با این کار درایو لوجیکال شد و هر کار میکنم ویندوز روش نصب نمیشه فقط xp روش نصب میشه به همین ترتیب نوع بقیه درایو هام هم عوض شده مثلا الان درایو c شده Logical, boot, crash dump, page file درایو d شده logical و درایو e شده system, active, primary و من روی درایو e تقریبا 700 گیگ اظلاعات مهم دارم که اصلا نمی خوام پاک بشن و میخواستم ببینم الان که درایو اکتیو و سیستمیم درایو e شده مشکلی پیش نمیاد؟ اگر بخوام نوع درایو هام رو به صورت استاندارد در بیارم باید چیکاکر کنم که اظلاعات درایو ها هم پاک نشن. تشکر