PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در DVD-RW

ahmadreza.rstm
08-11-2011, 09:30
سلام خدمت دوستان مهندس، مشكلي پيش آمده كه در رفع آن عاجر مانده ام، دو دستگاه DVD-RW بر روي سيستم PC دارم. كه آيكن درايو آنها در Cpmouter حذف شده. وارد Divice Maneger هم كه مي شم به اين صورته، كابلهاي Sata را جابجا كردم نشد. آبديت درايور را هم انجام دادم نشد.
راه چاره چيست به جهت رفع اين مشكل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rainbow
08-11-2011, 10:34
هر کدوم بصورت مجزا تو بایوس سیستم قابل دیدن هستند ؟

jafarian
08-11-2011, 14:26
1: ازتو setup چک کنید ببینید دستگاه شما شناسایی شده

2: برنامه MicrosoftFixit.dvd رو که پایین هست اجرا کنید ببینید میتونه دستگاه شما رو فیکس کنه

3: ازسایت پایین که ازمایکروسافت هست استفاده کنید دو تا روش گذاشته یکی رجیستری پاک کردن دو کلید مقیم دررجیستری یکی دیکه هم ازطریق دیوایس منیجر

4: کابلهای دستگاه خودتون جدا نصب کنید کاملم جفت چنج کنید همچنین کابل پاوری که به دستگاه شما اتصال داره :20:

لینک دانلود MicrosoftFixit.dvd

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahmadreza.rstm
08-11-2011, 19:00
با تشكر از دوستان عزيز، توي بايوس مشكلي نداره هر دو را ميشناسه

تصويري از ديوايس منيجر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A M ! N
08-11-2011, 21:54
سلام
راههای ممکن:

1....به رجیستری برین و این مسیر رو دنبال کنین:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
اگه توی این کلید یعنی در سمت راست هرکدوم از کلیدهای زیر رو دارین پاکش کنین، روش راست کلیک و Delete

UpperFilters
LowerFilters
UpperFilters.bak
LowerFilters.bak

بعدش هم بیرون بیاین و ریستارت
2...البته در بایوز یک سری بزنین ببینین که ساتا روی وضعیت ATA یا AHCI هست که اگه روی AHCI باشه ممکنه شناسایی نشه و بالعکس!

3...داس رو باز کنین و :
sfc /scannow
ویندوز رو هم داخل داشته باشین
ممکنه این فایلها پاک شده باشه:
cdrom.sys
GEARAspiWDM.sys
imapi.sys
pfc.sys
redbook.sys
storprop.dll

یکبار میتونی از دیوایس منیجر Uninstall کنی درایو رو و بزار که خود ویندوز شناسایی کنه.

دیگه هم فعلا ذهنم به جایی نمیرسه فعلا اینهارو انجام بده ببینم چی میشه

May you do well:40:

ahmadreza.rstm
10-11-2011, 09:12
سلام
راههای ممکن:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
اگه توی این کلید یعنی در سمت راست هرکدوم از کلیدهای زیر رو دارین پاکش کنین، روش راست کلیک و Delete

UpperFilters
LowerFilters
UpperFilters.bak
LowerFilters.bak

2...البته در بایوز یک سری بزنین ببینین که ساتا روی وضعیت ATA یا AHCI هست که اگه روی AHCI باشه ممکنه شناسایی نشه و بالعکس!

3...داس رو باز کنین و :
sfc /scannow
cdrom.sys
GEARAspiWDM.sys
imapi.sys
pfc.sys
redbook.sys
storprop.dll

یکبار میتونی از دیوایس منیجر Uninstall کنی درایو رو و بزار که خود ویندوز شناسایی کنه.

تمام اين عمليات را انجام دادم ولي متاسفانه مشكل رفع نشد :19:

ahmadreza.rstm
10-11-2011, 09:18
1: ازتو setup چک کنید ببینید دستگاه شما شناسایی شده

2: برنامه MicrosoftFixit.dvd رو که پایین هست اجرا کنید ببینید میتونه دستگاه شما رو فیکس کنه

3: ازسایت پایین که ازمایکروسافت هست استفاده کنید دو تا روش گذاشته یکی رجیستری پاک کردن دو کلید مقیم دررجیستری یکی دیکه هم ازطریق دیوایس منیجر

4: کابلهای دستگاه خودتون جدا نصب کنید کاملم جفت چنج کنید همچنین کابل پاوری که به دستگاه شما اتصال داره :20:

لینک دانلود MicrosoftFixit.dvd

عملكرد اين برنامه به چه صورته، كاره اصليش چيه و چه كاري انجام مي ده ؟

jafarian
10-11-2011, 14:26
اون برنامه که ازمایکروسافت گذاشتم یک نرم افزار که میزنه dvd شما رو فیکس میکنه درضمن این مشکل طبق عکسی که گذاشتین مربوط به برنامه virtual clone drive که باید ازتو دیوایس منیجر پاکش کنید بعدشم کلا برنامه رو آنیستال کنید بعدم طبق سایت پایین که راحت توضیح داده اون دو تا کلیدمقیم دررجیستری رو پاک کنید ازآخرم که سیستم ریستارت کنید بازم اگر موردی بود از برنامه مایکروسافت یا که دو تا برنامه لینکهای 2 با 3 استفاده کنید برای یکی 3 باید فایل روی دسکتاپ سیو کنید بعدشم اجراش کنید ازآخرم سیستم ریست کنیدبازم مشکلی بود بگین راهنمایی کنم .

ahmadreza.rstm
11-11-2011, 12:51
با سپاس بسيار از آقاي جعفريان عزيز با اين روشي كه گفتين و با استفاده از نرم افزار فيكس مشكل بر طرف شد.

Sorou5h
22-09-2012, 20:22
سلام
راههای ممکن:

UpperFilters
LowerFilters
UpperFilters.bak
LowerFilters.bak

3...داس رو باز کنین و :
sfc /scannow
cdrom.sys
GEARAspiWDM.sys
imapi.sys
pfc.sys
redbook.sys
storprop.dll

سلام
منم همچین مشکلی دارم
راههایی رو هم گفتین چک کردم
1-تو رحیستریم اون پوشه وجود نداره فکر کنم پاک شده خود به خود !
2-لپ تابم همچین چیزایی رو نداره و تو بایوس میشناسه درایو رو
3- جواب نداد !

اون فایل هایی رو که گفتین پاک شده
اگه میشه فایل هارو واسم آپلود کنید شاید حل شد
ویندوزم ویستا

jafarian
22-09-2012, 23:06
سلام
منم همچین مشکلی دارم
راههایی رو هم گفتین چک کردم
1-تو رحیستریم اون پوشه وجود نداره فکر کنم پاک شده خود به خود !
2-لپ تابم همچین چیزایی رو نداره و تو بایوس میشناسه درایو رو
3- جواب نداد !

اون فایل هایی رو که گفتین پاک شده
اگه میشه فایل هارو واسم آپلود کنید شاید حل شد
ویندوزم ویستا

اول از همه به داخل بایوس برین ببینید دستگاه شما اون قسمت شناسایی شده اگر که بود این فایل پایین اول دانلود کنید بعدشم کافیه روی دکمه استارت کلیک کنید کارش که تموم شد سیستم ریست شد ببینید مشکلتون رفع شده

Tweaking.com-RepairCD_DVDMissingNotWorking ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر بازم به همون صورت بود فایل فشرده پایین دانلود کنید از حالت فشرده خارجش کنید هر کدوم از این دو تا فایل که خواستین اجرا کنید طبق ویزارد پیش برین بعد که سیستم ریست شد بالا اومد ببینید فیکس شده اگر بازم به همون صورت بود فایل یکی دوم اجرا کنید اگر بازم نشد بگین که روشهای دیگه رو بگم.

MicrosoftFixit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sorou5h
23-09-2012, 11:28
سلام طبق دستور شما جلو رفتم ولی نشد
فایل های که سی دی رام رو میشناسن پاک شده
همون cdr.sys , redbook.sys , imapi.sys .....
اینارو اگه بریزم تو پوشه ی system32>drivers شاید درست شه
ویندوزم ویستاس
مدل سی دی رام : tsstcorp rw ts-l633b

jafarian
23-09-2012, 14:47
ویندوزم ویستاس

ویندوزم ویستاس

این دو تا روش دیگه رو برین داخل سرچ استارت منو تایپ کنید System Restore روی گزینه مورد نظر بعدشم کلیک کنید بعد وقتی که گزینه Recommended Restore انتخاب هست next بزنید سیستم به قبل از اینکه این مشکل به وجود بیاد restore کنید اگر بازم نشد بعد از ریست شدن بالا اومدن سیستم اینسری منوی run اجرا کنید داخلش دستور devmgmt.msc رو تایپ اینتر کنید داخل صفحه ای که باز میشه به قسمت DVD/CD-Rom drives برین روی این گزینه دبل کلیک کنیداززیرمنوش روی گزینه dvd rom خودتون کلیک راست گزینه unistall انتخاب کنید بعدم اکی کنیدسیستم که ریست شد بالا اومد از نوع تست کنید.... درضمن از داخل بایوس چک کردین که ببینید دستگاه شما شناسایی شده یا که نه ؟

Vista - How to fix missing CD-ROM/ DVD DRIVE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])