PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کاهش قدرت cpu

mh.mahmoudi68
05-11-2011, 09:07
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز و متخصص
من یک مشکلی برایم پیش اومده که طی سه روز هیچ راهی پیدا نکردم
چند روز پیش بازی بتلفیلد3 ذا نصب کردم که بازی خیلی سنگینی هست و سیستم من به عنوان مبنبمم این بازی هست و برای بازی از حداکثر قدرت سیستم استفاده میکرد و من بعد از چند روز بازی یک روز دیدم بازی لگ شدیدی گرفته فکر کردم این قسمت بازی cpu قویتری میخواهد و با cpu من دچار لگ میشود و از بازی اومدم بیرون شب همون روز داشتم آهنگ گوش میدادم و دانلود میکردم که متوجه استفاده بیش از حد این برنامه ها از پردازنده شدم بعد رفتم یه بازی که قبلا بازی میکردم را اجرا کردم و دیدم که سیستم این بازی قدیمی را هم نمیکشه و الان چند روز از این مشکل رد شده و من هر فکری کردم انجام دادم از تعویض ویندوز تا باز کردن سیستم و تمیز کردنش را انجام دادم اما امروز دیگه حتی ویندوز بالا نمیومد دوستان اگر اطلاعاتی بیشتر میخواهید بگید تا اسکرین یا اطلاعات را برایتان بدم

main:asus P5LD2-X\1333
cpu:Intel E5400 duel core
ram:3gig
HDD:1TB

پیشاپیش ممنون

EXTREME
05-11-2011, 11:57
یعنی چی ویندوز بالا نمیاد چه پیغامی میده؟
شما دوباره برو رو نصب ویندزو ویندوز رو عوض کن و حتما اسکن ویروس بکن
درایور گرافیک رو هم آپدیت کن
اگه درست نشد باید دمای قطعات و هارد و پاور بررسی بشه
اگه هم سیستم تصویر نمیده که علت های خودش رو داره

mh.mahmoudi68
05-11-2011, 14:29
یعنی چی ویندوز بالا نمیاد چه پیغامی میده؟
شما دوباره برو رو نصب ویندزو ویندوز رو عوض کن و حتما اسکن ویروس بکن
درایور گرافیک رو هم آپدیت کن
اگه درست نشد باید دمای قطعات و هارد و پاور بررسی بشه
اگه هم سیستم تصویر نمیده که علت های خودش رو داره

نه منظور من را بد متوجه شدید ویندوز درسته اما بالا اومدنش 5 دقیقه طول میکشه انگار cpu پنتیوم وان هست بعد 7 نصب کردی
مشکل من از کاهش بیش از حد سرعتcpu هست نه چیز دیگه

EXTREME
05-11-2011, 20:30
ویندوز دیر بالا میاد
یک علت از نوع آنتی ویروس هست بعضی آنتی ویروس ها سرعت بوت ویندزو رو کاهش میدهند
ویندوز رو هم که عوض کردین ویروسی هم نیست سیستم
علت بعدی در دیر بالا اومدن ویندوز از هارد هست
همچنین پاور هم میتونه این مشکل رو ایجاد کنه
رم سیستمت هم خوبه و سی پی یو هم برای 7 کافیه
دمای قطعاتتم چک کن

mh.mahmoudi68
06-11-2011, 12:14
ویندوز دیر بالا میاد
یک علت از نوع آنتی ویروس هست بعضی آنتی ویروس ها سرعت بوت ویندزو رو کاهش میدهند
ویندوز رو هم که عوض کردین ویروسی هم نیست سیستم
علت بعدی در دیر بالا اومدن ویندوز از هارد هست
همچنین پاور هم میتونه این مشکل رو ایجاد کنه
رم سیستمت هم خوبه و سی پی یو هم برای 7 کافیه
دمای قطعاتتم چک کن

یک هارد دیگه داشتم خالی رو اون ویندوز xp نصب کردم دو تا رم داشتم جفتش را تست کردم من مطمعاً هستم از خود cpu هست

EXTREME
06-11-2011, 20:00
موارد دیگه چی ؟
من غیر از هارد و رم نکات دیگه ای هم گفتم
سی پی یو کم پیش میادکه مشکل سخت افزاری پیدا کنه

mh.mahmoudi68
07-11-2011, 08:29
موارد دیگه چی ؟
من غیر از هارد و رم نکات دیگه ای هم گفتم
سی پی یو کم پیش میادکه مشکل سخت افزاری پیدا کنه

انتی ویروس که ندارم تو این هارد
دمای قطعات هم همه زیز 45 درجه اند
فقط پاور تست نشده
مشکل من بالا اومدن ویندوز نیست من یه سیستم عامل لینوکس پرتابل دارم اون را هم تست کردم سرعت بوتش 10 برابر بیشتر شده بود
مشکل اصلی من بازی هست که وقتی داخل بازی هستم سی پی یو جواب هیچ کدام از بازی ها را نمیده

kafepaeto
07-11-2011, 21:10
دوست عزیز میتوانید از یک آنتی ویروس پرتابل( بوتیبل) استفاده کنید چون اینطور که بیان میکنید به احتمال زیاد سیستم شما کرم جیفو گرفته که به تعداد زیاد تکثیر میشود و باعث کند شدن سیستم میگردد لطفا" یکبار هنگام بازی کلید ویندوز بر روی کیبرد را زده و کلیدهای کنترل آلت و دیلیت را فشار داداه و در قسمت پروسس ببینید که چه برنامه ای با درصد بالا فعال است و همینطور از قسمت پرفورمنس مقدار مصرفی cpu را مشاهده کنید اگر مقدار بالا بود حتما" ویروس کشی را شروع کنید میتوانید از یک آنتی ویروس پرتابل مانند اوست یا کرس اسکای استفاده کنید .

mh.mahmoudi68
11-11-2011, 23:00
دوست عزیز میتوانید از یک آنتی ویروس پرتابل( بوتیبل) استفاده کنید چون اینطور که بیان میکنید به احتمال زیاد سیستم شما کرم جیفو گرفته که به تعداد زیاد تکثیر میشود و باعث کند شدن سیستم میگردد لطفا" یکبار هنگام بازی کلید ویندوز بر روی کیبرد را زده و کلیدهای کنترل آلت و دیلیت را فشار داداه و در قسمت پروسس ببینید که چه برنامه ای با درصد بالا فعال است و همینطور از قسمت پرفورمنس مقدار مصرفی cpu را مشاهده کنید اگر مقدار بالا بود حتما" ویروس کشی را شروع کنید میتوانید از یک آنتی ویروس پرتابل مانند اوست یا کرس اسکای استفاده کنید .

چرا همه مشکلا میندازن گردن همه چیز بجز cpu من دوتا هارد دارم یکی را کاملا پارتشن ها را پاک کردم و سه بار فرمت کردم دیگه فک نکنم ویروس داشته باشه اما باز هم وقتی میری تو بازی سه دقیقه مثل آدم بازی میکنی و بهد شروع به لگ و تیک بسیار شدید میکنه باز هم از همه شما ممنونم اگه فکری به نظرتون میرسه بگید

resident2011
12-11-2011, 01:22
برید توی setup و تنظیمات رو به حالت دیفالت برگردنید .
اگه می تونید یه cpu دیگه پیدا کنید و سیستم رو تست کنید .حتماً نمی خواد مدل خودتون باشه همین که پایه هاش بخوره کافیه اگه مشکلی نبود که همون cpu ولی اگه باز مشکل داشتید یا از مادربورد ه یا از پاور ممکنه به خاطر عدم ولتاز کافی باشه

mh.mahmoudi68
12-11-2011, 07:48
برید توی setup و تنظیمات رو به حالت دیفالت برگردنید .
اگه می تونید یه cpu دیگه پیدا کنید و سیستم رو تست کنید .حتماً نمی خواد مدل خودتون باشه همین که پایه هاش بخوره کافیه اگه مشکلی نبود که همون cpu ولی اگه باز مشکل داشتید یا از مادربورد ه یا از پاور ممکنه به خاطر عدم ولتاز کافی باشه

دنبال سی پی یو هستم

Hamed DC
13-11-2011, 08:22
چرا همه مشکلا میندازن گردن همه چیز بجز cpu من دوتا هارد دارم یکی را کاملا پارتشن ها را پاک کردم و سه بار فرمت کردم دیگه فک نکنم ویروس داشته باشه اما باز هم وقتی میری تو بازی سه دقیقه مثل آدم بازی میکنی و بهد شروع به لگ و تیک بسیار شدید میکنه باز هم از همه شما ممنونم اگه فکری به نظرتون میرسه بگید
سلام.
بریا اطمینان از سی پی یو با یک نرم افزار اون رو بنچ کنید و تست رو توی نت با تسهای مشابه مقایسه کنید.
اگر اختلاف فاحشی رو حس کردین بدونید که کارایی سی پی یو اومده پایین.

mh.mahmoudi68
13-11-2011, 18:18
سلام.
بریا اطمینان از سی پی یو با یک نرم افزار اون رو بنچ کنید و تست رو توی نت با تسهای مشابه مقایسه کنید.
اگر اختلاف فاحشی رو حس کردین بدونید که کارایی سی پی یو اومده پایین.

یه نرم افزار تست که زیاد استفاده میشه لطف کنید نام ببرید من سه چهار تا نصب کردم هیچ کدام ارور نگرفت و من از تستش چیز خاصی متوجه نشدم به نرم افزار خوب بگید

kafepaeto
13-11-2011, 23:03

دوست عزیز هارد را با چی پاک کردی ؟! آیا نرم افزاری که استفاده کردی میتواند مدیا هارد و سکتور صفر را هم صفر کنه یا فقط با ویندوز پارتیشن بندی و فورمت کردی ؟!

شما یا مشکل تحلیل ولتاژ دارید یا مشکل هارد دیسک " که برهم ریختن مدیا هارد( نرم افزاری) یکی از مشکلات مباشد و ویروس جیفو " .

اگر توانستین حتما" هارد را با آکرونیس OS باید صفر ( پارتیش بندی و فورمت ) کنید .

Hamed DC
13-11-2011, 23:20
یه نرم افزار تست که زیاد استفاده میشه لطف کنید نام ببرید من سه چهار تا نصب کردم هیچ کدام ارور نگرفت و من از تستش چیز خاصی متوجه نشدم به نرم افزار خوب بگید
میتونید از نرم افزار پرایم استفاده کنید.
سی پی یو روبشدت زیر فشار میبره.

mh.mahmoudi68
14-11-2011, 01:58
دوست عزیز هارد را با چی پاک کردی ؟! آیا نرم افزاری که استفاده کردی میتواند مدیا هارد و سکتور صفر را هم صفر کنه یا فقط با ویندوز پارتیشن بندی و فورمت کردی ؟!

شما یا مشکل تحلیل ولتاژ دارید یا مشکل هارد دیسک " که برهم ریختن مدیا هارد( نرم افزاری) یکی از مشکلات مباشد و ویروس جیفو " .

اگر توانستین حتما" هارد را با آکرونیس OS باید صفر ( پارتیش بندی و فورمت ) کنید .

من دوتا هارد دارم که تو دوتاش این مشکل هست یه 1 ترا که اطلاعاتم بالای 500 گیگه و نمیتونم کاریش کنم و 160 را هم با ویندوز فرمت کردم

---------- Post added at 01:58 AM ---------- Previous post was at 01:56 AM ----------

میتونید از نرم افزار پرایم استفاده کنید.
سی پی یو روبشدت زیر فشار میبره.

اسم دقیقش را میگی سرچ کردم درباره مدیریت فایل و آهنگ سازی بود

drim_w3
14-11-2011, 02:29

برای تست سی پی یو و رم از این برنامه استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hamed DC
14-11-2011, 07:34
اسم دقیقش را میگی سرچ کردم درباره مدیریت فایل و آهنگ سازی بود

wPrime

mh.mahmoudi68
14-11-2011, 08:38
wPrime

این عکسیه که بعد از پایان کار و اپلود نتیجه ازش گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم فایلی که در آخر سیو کردم

mh.mahmoudi68
14-11-2011, 08:58
برای تست سی پی یو و رم از این برنامه استفاده کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed DC
14-11-2011, 12:09
mh.mahmoudi68عزیز دماها کمی بالاست.
عملکرد سی پی یو و گرافیک به شدت د این دماها افت میکنه!

mh.mahmoudi68
14-11-2011, 22:30
mh.mahmoudi68عزیز دماها کمی بالاست.
عملکرد سی پی یو و گرافیک به شدت د این دماها افت میکنه!

مشکل از کارت گرافیک بود فنش سوخته

mh.mahmoudi68
23-11-2011, 08:08
باسلام دوباره
من رفتم یک فن گرفتم وصل کردم اما مثل همون قبلی کار نمیکنه فکر کنم مشکل از گرافیک هست چه کارش کنم؟

Hamed DC
23-11-2011, 11:18
باسلام دوباره
من رفتم یک فن گرفتم وصل کردم اما مثل همون قبلی کار نمیکنه فکر کنم مشکل از گرافیک هست چه کارش کنم؟
سلام دوست عزیز.
مدل کارت گرافیک چیه؟؟؟
برای سی پی یو هم قصد خرید کولر رو دارین؟؟؟

mh.mahmoudi68
23-11-2011, 17:27
سلام دوست عزیز.
مدل کارت گرافیک چیه؟؟؟
برای سی پی یو هم قصد خرید کولر رو دارین؟؟؟

nvidia 9400 gt
1gig

Hamed DC
23-11-2011, 18:42
سیم فن رو وصل کردین؟؟؟
از سلامت فن خریداری شده مطمئن هستید؟؟؟

mh.mahmoudi68
24-11-2011, 00:29
سیم فن رو وصل کردین؟؟؟
از سلامت فن خریداری شده مطمئن هستید؟؟؟

har do ok hast

Hamed DC
24-11-2011, 07:45
پس مشکل از گرافیکه!

mh.mahmoudi68
24-11-2011, 08:13
پس مشکل از گرافیکه!

خوب یه راه بجز بردن به تمیرگاه نمیدونید

Hamed DC
24-11-2011, 11:29
خوب یه راه بجز بردن به تمیرگاه نمیدونید
میتونید فن رو به پایه مادربرد وصل کنید!!!
البته به شرطی که کارت سالم باشه!!!

mh.mahmoudi68
24-11-2011, 22:44
میتونید فن رو به پایه مادربرد وصل کنید!!!
البته به شرطی که کارت سالم باشه!!!

نمیخوره به هیچ جایی

Hamed DC
25-11-2011, 00:59
پس چاره ای به جز تعمیر یا خرید یک کارت نو نمیبینم!